Észak-Magyarország, 1964. augusztus (20. évfolyam, 179-203. szám)

1964-08-11 / 187. szám

Kedd. 1964. augrusitus 11. ESZAKMAGYAROKSZAG S Ferencváros-Diósgyőr 4:0 (2:0) Tóth Gyula hatodik lett a kassai marathonin Népstadion, 30 ezer néző. Vezette: Müncz, (Fülöp, Bá­lint). Ferencváros: Géczi — No- vák, Mátrai, Havasi — Galam­bos, Orosz — Fenyvesi II., Varga, Juhász, Rákosi, Fried­man szky. Edző: Mészáros Jó­zsef. Diósgyőr: Tamás — Wemer, Szigeti, Kiss I. — Csányi, Szu- csányi — Szarnék, Ráczi, Pau- lás, Kiss II., Sikora. Edző: Nagy György. Lehetne vitatkozni rajta, hogy reális-e az eredmény. A tudósítások és a különféle hír­adások egyaránt arról adnak számot, hogy a Diósgyőr az első félidőben nemcsak egyen­rangú ellenfele volt a Ferenc­városnak, hanem volt olyan negyedóra, amikor lényegesen többet támadott, mint a hazai együttes, egyszóval fölényben játszott. Sajnos, rohamait nem tudta góllá értékesíteni. Az a „krónikus góliszony", amely a DVTK-t jellemzi, változatlanul tovább tart. Egyszerűen nem képes a csa­pat olyan meglepetésre, ami ennyi gyenge teljesítmény, vagy rossz eredmény után már nagyon dukálna. A Ferencváros nyugodtab- ban játszott, mint a Diósgyőr és gólhelyzeteit szinte mérta­ni pontossággal kihasználta. Gondoljunk csak vissza, az el­ső félidőben nagy erővel ro­hamozó Diósgyőr egyszer sem tudta bevenni ellenfele kapu­ját. Ezzel szemben a szórvá­nyosan támadó hazai csatárok két gólt is szereztek. Igaz. az első elég durva védelmi hibá­ból esett, viszont a másodikat gyors, rajtaütésszerű támadás­ból szerezte meg a Ferencvá­ros. Szünet után kiegyensúlyo­zottabb lett a játék, majd olvan percek is következtek, ami­kor a Ferencváros játszott fö­lényben. A mérkőzésnek eb­ben a részében már a fáradt­ság jelei mutatkoztak néhány diósgyőri játékoson. így. ha megérdemeltnek is mondható az FTC győzel­me, a gólarány minden­esetre túlzott. A Ferencváros góljai a kö­vetkezőképpen estek: a. 4. perc­ben Novak előrevágott labdá­ját Juhász elvette Szigetitől, Fenyvesi II-höz játszott., s ő a hálóba lőtt. 1:0. 33. perc: Rákosi áttört az egész diós­győri védelmen, és beadását Juhász kapásból a hálóba vágta. 2:0. 65. perc: Fried­manszky beadását Tamás kiej­tette és Rákosi a hálóba lőtt. 3:0. 73. perc: Rákosi középre ívelte a labdát, és Juhász 7 méterről q hálóba lőtt. 4:0. A DVTK-ban Kiss I.. Csá­nyi. Szucsánvi és Ráczi játszott az átlagosnál jobban. (Tudósítónktól.) Kassa fellobogózott útvona­lain a nézők tízezrei nézték végig a XXXIV. kassai mara- thoni viadalt, A hagyományos versenyre ezúttal 129-en jöt­tek el, közöttük 18 külföldi. Az ünnepélyes megnyitó al­kalmával megemlékeztek Bu- kovszky Béláról és azokról a sportemberekről, akik 40 év­vel ezelőtt úttörői voltak en­nek a nagyszabásúvá nőtt nemzetközi versenynek. Az eddigi viadalok során 2055 futó indult el a 42190 méteres távon, és közülük 515 volt a külföldi. A magyar marathoni futók, különösen a második világhá­ború előtt értek el szép sikere­ket, hiszen többször is elsők lettek. 1945 óta is mindenkor ott voltak a hagyományos via­dalon. Dobronyi szerzett egy­szer második helyet, különben meg kellett elégednünk gyengébb helyezésekkel. Az idei versenynek a mi szempon­tunkból az adott külön jelen­tőséget. hogy a kassai mara­thoni történetében először in­dult borsodi futó. az ózdi Tóth Gyula személyében. A nagy­szerű atléta nem is keltett csalódást. A rajt után nagyon jól tar­totta magát társaival. Kunnal és Szalayval együtt. Az ózdi fiú az élbolyban futott. Ami­kor este befutottak a stadion­ba, hatalmas ünneplésben volt részük. A versenyt a csehszlo­vák Kantorek nyerte, aki ez­úttal harmadszor lett győztes. A magyarok közül Kun a ne­gyedik, Tóth Gyula a hato­dik, míg Szalay a 12. helyen végzett. Csapatversenyben a Tóth—Szalay kettős az érté­kes második helyet szerezte meg a csehszlovákok mögött, megelőzve igen sok külföldi együttest, A marathoni befutása előtt nemzetközi atlétikai versenyt rendeztek a stadionban. Ezen elindultak a diósgyőri atléták is. Fazekas Miklós megnyerte a 3000 m akadályt, míg Stoll Lóránd harmadik lett 800 mé­teres síkfutásban. Az idei marathoni méltó volt az eddigiekhez, nagysze­rűen szolgálta a különböző nemzetek futóinak barátságát. Nemes Péter Győztek az ME I B-s csapatok Ózdi Kohász—VM Egyetértés hász támadott. Jók: Katona (a A második félidő változatos 3:0 (1:0) Ózd, 2500 néző. Vezette: Radó. Ózd: Katona — Budai. Fren_ kó, Romhányi — Zalai. Ferdi- nánd — Borbás II.. Nagy L., Fükő, Szendrei, Száraz. Edző: Kemény Tibor. Csúszós, mély talajú pályán az ózdiak már a 2. percben megszerezték a vezetést. Bor­, . < Zugéber Jól futott ki kapujából, és elcsípte a labdát a berohanó Buczkó elöl. Foto: Sz. I. mezőny legjobbja), Frenkó, küzdelmet hozott. Akkor is a Szendrei, Zalai. vendégcsapat szőtte a tervsze­— Ivánszki — rűbb támadásokat, viszont a ........................... ... . hazaiak váratlan előretörések­M lSkotCI VSC — Dunauivárosi kel kísérleteztek. A 72 perc- Kohász 3:2 (1:1) ben kapu előtti kavarodás után Tóth volt eredményes MVSC pálya, 3000 néző. (2:1), de két perc múlva, sza- Vezette: Lenkefi. badrúgás után, másodszor is MVSC: Miskolci — Homo- egyenlítettek a vendégek. 2:2. vies. Buna, Vertig — Zoller, Úgy látszott, hogy mind a Tóth — Csirmaz, Fekete, Te- két csapat beletörődik a dön­tetlenbe. amikor a 85. percben Buczkó jobb oldalon elfutott. Hernádihoz, majd Feketéhez került a labda, aki laoosan a hálóba gurított. 3:2. Jók: Ver­tig (a mezőny legjobbja). Zol­ler, Tóth, Fekete, Buczkó. Demeter Lajos Borsodi Bányász—Láng SK 3:0 (1:0) Sajószentpéter. 1600 néző. Vezette: Soós B. Borsodi B.: Tormási — Cset- falvi. Kovács, Négyesi — Ben- kő. Tátrai — Csipke, Séra, Pál, Szőcs, Baranyi, Edző: Hollányi Béla. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, helyzetek is adód. tak a Láng kapuja előtt, de a hazai csatárok nem használták ki azokat. A 20. percben hatal­mas zápor zúdult a pályára, úgyhogy alig lehetett látni. Továbbra is a Bányász ját­szott valamivel jobban. A 30. percben Pál megszerezte a ve­zetést. 1:0. Szünetig már nem Rop! sí h el zt BW Dóssá—Farkaslyuk 3:1 (13,8, 12, 12) Farkaslyuk, NB I„ férfi. Meglepetés Farkaslyukban? Nem. Reális eredmény, meg­érdemelt vereség. Kibúvók, Atlétika bás II. kicselezte a védőket és lenkó, Hernádi, Buczkó. Edző: a hálóba bombázott. 1:0. Né- Tiba Sándor, hány perces ózdi roham után Hazai rohamokkal kezdő­erősen feljött a vendégcsapat, dött a mérkőzés, és három történt érdemleges esemény, és Katona két ízben is csak nagy helyzet kihagyása után A második félidőben is terv­bravúrral tisztázta a kapura Fekete megszerezte a vezetést, szerűbben játszott a Bányász, tartó lövéseket. Az első félidő 1:0. Még néhány percig az A támadások csak a 70. perc­utolsó tíz percében- ismét MVSC támadott, de 15 perc ben fejeződtek be góllal, ami- ' , . ,, . után feljött a vendégcsapat és kor egy gyors hazai támadás a Kohász volt a lendületesebb. gyors formás támadásaival végén az egyik védőről leper­sokszor veszélyeztetett. A lia- dűlt, labdát Szőcs a kapuba zaiak néhány elfutása közül Buczkóé érdemel említést, a balszélső hat rWéterről, nagy helyzetben mellé gurított. A s ma­Fükő lövését védte Landi, az eredmény változatlan radt. A második félidőben a ven­dégcsapat kezdett, jobban, de az 59. perc újabb hazai gólt hozott. Szendrei talált a háló­ba. 2:0. A Kohász vette át az irányítást, a csatárok sok gól­helyzetet dolgoztak ki, de gólt csak a 83. percben sikerült el­érni, Szendrei volt eredmé­nyes. 3:0. Ezután végig a Ko­A/ NB I. állása: 1. FTC 20 17 1 2 53:19 35 2. Bp. Honvéd 20 13 3 1 18:20 23 3. Tatabánya 20 10 8 4 37:23 2« 4. Győr 20 9 7 4 28:17 25 5. U. Dózsa 20 10 4 5 10:27 24 0. MTK 20 9 4 7 34:32 22 7. Vasas 20 8 5 7 23:22 21 8. Dorog 20 5 7 8 22:25 17 9. Szeged 20 fi 5 9 22:31 17 10. Csepel 20 7 2 11 22:28 10 11. Komló 20 5 5 10 13:34 15 12. Pécs 20 3 7 10 23:32 13 13. Diósgyőr 20 3 5 12 9:27 11 14. Debrecen 20 3 3 14 15:40 9 NB I-es eredmények: Csepel — MTK 2:1, Komló—Honvéd 0:2. Szeged—Debrecen 2:2, Dorog—Pécs 3:3, Tatabánya—Újpesti Dózsa 2:0, Győr—Vasas 3:0. Az NB I. B állása: 1. Salgótarján 17 9 5 3 28: 8 21 2. özd 17 10 3 4 28:10 23 3. Szombath. 17 7 8 2 30:18 22 4. Oroszlány- 17 fi 8 3 17:14 20 5. Sz.-fehérvár 17 5 9 3 21 :13 19 fi. BVSC 17 5 9 3 18:16 19 7. Dunaújváros 17 7 > fi 17:i8 1« 8. G.-MAVAG 17 7 3 7 21:22 11 9. Budafok 17 fi 5 6 17:18 17 10. MAV-DAC 17 7 2 8 21:23 1« 11. N'-'reevháza 16 fi 3 7 20:23 1: 12 Szá'btók 17 5 5 7 21 :20 ÍJ 13. MVSC 17 5 5 7 17:22 1< 14. Egyetértés Ifi fi 2 8 10:20 U 15. Borsodi B. 17 3 4 10 15:29 1( Ifi. Láng 17 2 3 12 13:31 : MB I. B-s eredmények: Nyíregy­háza—Szombathely 1:1, Salgótarján —Győri MAV-DAC 4:0, Ganz-MA VÁG—BVSC 1:1, Oroszlány—Buda fok 1:0, Székesfehérvár—Szállítói 1:L helyezett. 2:0. Ellaposodott a játék, a színvonal is alacsony volt, a játékosok sokat csúsz­káltak. A 89 percben Szőcs 16 , _ .. . . méterről a hálóba talált. 3:0. 39. percben Dunau.ivaros ve- Megérdemelt győzelem. Jók: delmi hibából egyenlített. Kovács. Négyesi. Benkő. Sajószentpéteren rendezték meg a 11., III. osztályú egyesületi baj­nokság soron következő forduló­ját. A verseny győztesei: Férfiak. U. o. 200 m: Kemény (DVTK) 23.6 800 m: Naszódi (DV­TK) 2:06.6. 3000 m: Kocsis (Or­mosbánya) 10:07.0. 110 m gát: Pus­kás (MVSC) 20.5. Hármas: Majo­ros (M. Pedagógus) 12.05. Magas: Mikola (Ózdi K.) 180. Súly: Oboezky (MVSC) 12.97. Kalapács: Makó (DVTK) 42.40. III. o. 200 m: Bikki (Ózd) 25.5. 800 m: Juszt (DVTK) 2:10.6. .7000 m: Guresó (Borsodi Bányász) 10:18.5. 110 m gát: Legoza (Ózd) 19.1. Hármas: Hegedűs (Borsodi B.) 11.97. Ma­gas: Kocsárdi (Ózd) 170. Súly: Haraszti (Borsodi B.) 10.13. Nők. II. o. 100 m: Czirok Kata­lin 13.8. 400 m: Orbán Agnes (Ózd) 69.0. Távol: Papp 1. Margit (Ormosbánya) 510. Gerely': Papp Katalin (Oi-mosbánya) 20.46. 111. o. 100 m: Papp I. Margit 14.6. Távol: Gibárszlty' Gizella 423. Diszkosz: Saffarik Mária (Özd) 31.41. Ge­rely: Bezdán Margit (DVTK) 27.85. Ä pontverseny állása. Férfiak II. o.: 1. DVTK 564. 2. Ózdi Ko­hász 220. 3. MVSC 191. III. o.: 1. Ózdi Kohász 55R. 2. Borsodi Bá­nyász 204. 3. MVSC 132 pont. Nők. II. o.: 1. Ózdi Kohász 222. 2. DVTK 134. 3. MVSC 107. 4. Or­mosbánva 104. m. o.: 1. DVTK 228. 2. Ózdi Kohász 218, 3. M. Pe­dagógus 129. 4. MVSC 65. 5. Or­mosbánya 58 pont. mentségek keresése helyett szembe kell nézni ezzel a ri­deg valósággal, és — okulni belőle. A vendégelt pedig min­den dicséretet megérdemel­nek. A nagyrészt veteránok­ból álló csapat olyan lelkese­déssel játszott, hogy az példa­képül szolgálhat minden együttesnek. A játékosok nem ismertek elveszett labdát, egv- más biztatták és teljesítmé­nyük értékéből az se von le semmit, hogy egy ici-picit ta­lán a szerencse is melléjük szegődött. Ilyen nagyszerű já­ték után az igazi sportember odamegy' hozzájuk, és egyen­ként gratulál valamennyiük­nek. A hazai együttes? Hm. Hol van már a tavalyi hó? Hol az egykori tudás, lelkesedés? És ilyen játék után nem is követ­kezhet k más, mint vereség, amivel úgy látszik, jobban meg kell barátkoznunk, hi­szen minden jel arra mutat, hogy egvre gyakoribb vendég lesz a bányatelepen. Mert nem akkor kell rákapcsolni, és 5 pontot szerezni, amikor az el­lenfél már 13:3-ra vezet, mert ez csak arra jó, hogy' a kataszt­rofális eredmény helyett tisz­tes szett- és pontarányai vere­ség szülessék. Elejétől végig „mindent bele kell adni”, csak ez hozhat sikert. Néhány szót még a játék­vezetőről. Köy'etett el hibát? Kétségtelenül. De melyük mér­kőzésen nem adódik egy’-két játéky'ezetői tévedés? Nos. hát akkor miért éppen a másod­bíró nélkül működő Molnár­tól kívántunk tökéletes játék- vezetést? Egv-két hibát y'étett, nem többet a sok évi átlagnál, persze ez vesztésre álló pozí­cióban hatvány'ozódik. és óriásivá nő a nézők szemében, A y'égső konklúzió tehát: ját­szani kell, szívvel, lelkesedés­sel, akkor nem lehet hiba. Beczc Károly K erékpár Budapesten rendeztek meg az országos, 100 km-es országúti ke­rékpáros bajnokságot. Ezeu a via­dalon részt vett Borsod megye válogatottja is. Az Orosz — Kar- nóczi — Vonczel — Zeleni össze­tételű együttes 23 csapat kőiül a 8. helyet szerezte meg, s 7 perccel ért cl gyengébb időt. mint a baj­nok Újpesti Dózsa. A színvonalas versenyen a borsodiak 41 km-es átlagot értek el, s ez biztató jel a közelgő nemzetközi találkozók előtt. Ezúttal is kikapott a listavezető! Igen rájár a rúd a Borsod megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában a listavezető csa­patokra! A múlt vasárnap az akkor első helyen álló Tisza- szederkény, a mostani fordu­lóban pedig a jelenlegi lista­vezető. Ormosbán.va szenve- dett vereséget. Ennek követ­keztében újból helyet cserélt egymással a két csapat, mert a „ney’ető harmadik”, az M. Honvéd ezúttal nem játszott, az M. Egyetem elleni rangadó­ját később játssza le. Az Or­mosbánva Tiszalúcon hagyüa mindkét pontot, a Tiszasze- derkény pedig otthon megsze­rezte mindkettőt a Putnok el­lenében. Vasárnap délelőtt csaknem 5000 néző volt kíy'áncsi a Ma­gyar Hony'édelmi Sportszövet­ség Borsod megy'ei elnöksége motoros klubjának rendezésé­ben lebonvolított motocross viadalra. A bajnokság negye­dik futamát Boros István nyi­totta meg. majd az 500-asok Érdekes volt a moíocross verseny Csathó (Borsod megyei MHS), Danuyüa, 11 pont. 250-es géposztályban (12 kör, 19 induló): 1. Simon (Aj­lály’ban meglepetésnek számít nagy' esélyes Harangvölgyü )íaj MHS). Pannónia. 2 pont. 2. Nagy Gy. lemaradása, kisebb előtt. Hamar (Bp. Hony’éd), Pannó­meglepetés Balaskó első helye A bajnokság negvedik futa- nja 7 pont, 3. Harangvölgyi A legszebb és legizealma- mának eredményei: (Újpesti Dózsa) Pannónia, 9 „ , , sabb futamokat a 250-eseknél 125-ös qér>osztól' ''r'n (10 kör. pon| első futamaval megkezdődött laUuk A legtöbb naev ..me- 19 induló, 1 kör kb 2000 m: I. Ba- 500-as géposztályban (12 kör, nő” itt csapott össze. Az első laskó (Somogy megyei MHS). jj induló): 1. Máté (Újpesti izgalmas fufamban az ajkai Simon fa- Danuvia. 2 ix>nt. 2. Forintos Dózsa) BSA 3 pont 2 Örban » SICKICS 1 ' __M 1______I_ .. 1_7 _ HTTTO) T-N_____■ f? ____A ___ * _ * • K___*. a versenv. Néhány körön át volt a viadal, mert erősen szorongatta többszőrbe; bajnokot ben Máté azután biztosan bfletH-r, r>tf aZ aik»i vercenvröt. A 7 500-n sok mácnöilr fut.amá­bnn n7t*ár> mpscH p lenetás. Má+á és Csiesirs haladt az élen, amikor a 0 körben ’nr»nsti 0’’bán az aikr>i Cilit, maid naev iz^lrnak kö- vr-nette. az n+nUö körben Má­téi IC nü#acr<alÖ7te. A 1 fulnmn a ▼ért. Volt i #=»1 nnfríc a miskrOninl^ g7oy)-)nrvn f í ábnl. mórt C’satbö osnl ürppV^nt ínrlnlj; a VfM*ce- ’•rt'on. A miskolci fiú az #=*lső firfnmbnn a? ötödik k^rig a mósnHik hplvpn vn|t. da az ocnrjk- fp]-pr>c^c*VaS7rvn V’SS7,a­f-ci'icvrvtt. c tabban is aláia kp- tak T-Tiábn r>ol<mroH la so- Vnf •77'óKól r> ~r pl őHp le— tálcát nam «dkprülf befopnia. A második futamban azo+án ípvítntt. és váoül ?\z. öccrasftÓS alnnián a mácndik helvet sze­rezte meg. Ebben a géposz­TMátilt CS hoc'da a boWt. és biz- (Ajkai MHS) Danuvia. 6 pont. (Újpesti Dózsa). BSA. 4 pont, a Rt- R tosan evözött. a második fu- 3. Rózsa (Heves megvei MHS). 3 ‘ Csicsics (Ajkai MHS). ESŐ. . 8. kor- tamban is ó motorozott a leg- Danuvia. 10 nont. 4. Petró (Bn. 5 pon^ » ~ jobban. ü leg Fölényesen nyert a Honvéd), Danuvia. 10 pont, 5. Foto: Szabó István . Rajtolnak a 250-esek. Már itt elől volt az ajkai Simon. Egyébként a forduló a hazai csapatok sikerét hozta. Az egv Borsodnádasd — M. Előre mérkőzés kivételével, minde­nütt a hazai csapat gvőzött. Borsodnádasdon döntetlen eredmény született. A hazai győzelmekért azonban nagyon meg kellett küzdeniük a csa­patoknak. a már említett Ti- szaszederkény — Putnok ta­lálkozó kivételével. Ez a me* evei I. osztálvií bajnokságban játszó egvüttesek játékereié­nek kiegyensúlyozottságát je­lenti. Eevetlen esanat mn- het biztosra. Nincs naev- kü­lönbség bajnokságra törő és kiesőjelölt között. Ember le- gyen a tálcán, aki mee tudná mondani, hogy a sok bajnok­ielölt közül melyik nyeri a bajnokságot, vaev a sok kieső- jelölt közül kik esnek ki. A forduló predmómjei’ Hejö- csaba — F^lsorsolra 2:1. Sriros- pnlnk — Farknyhmk 1:0, Bor­sod vada sd — M. Előre 1:1, Ti- szalúc — Orviosbávya 2:1. Ti- sza szederkény — Put vök 3 :l,' Szer eves — Mezőkövesd T‘l% Izsó falva — Sátoraljaújhely 1:0. G-aradnay A megyei I. ©. bajnokság állása 1. T.-szcdrrk. 2. Ormosbánya 3. M. Honvéd 4. M. Egyetem 5. FelsÖ7.solca 6. Meznköv. 7. Sárospatak S. Farkaslyuk n. S -újhely 10. Putnok 11. M. Előre 12. Szerencs 13. B.-nádasd 14. IrsOfalva 15. Tiszaluc 16. Hejőcsaba 17 13 I" 11 16 10 15 10 17 17 17 17 17 17 17 17 4 17 3 17 3 17 A 16 3 3 3.0:14 27 3 40: S 25 1 29: 0 25 3 42: 7 22 5 32:17 21 6 25:28 Ú 5 12:10 if 7 22:16 1« 8 25:» 15 7 24:24 i4 7 15:10 13 S 22:35 1* 0 20:41 K 0 10:24 lt 2 11 17:60 IS 3 10 15:47 ' Elmaradt mérkőzések: M. Eá.v«v úm—Hejőcsaba, M. Honvéd—M. Egyetem..