Észak-Magyarország, 1964. július (20. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-14 / 163. szám

Kedd, 1964, július 14. IMMB—MHMMMWBgMMBBMBI ESTES ÉSZAKMAGYARORSZÁG a 87. perclBei DVTK—Tatabánya 1:1 (0:0) Diósgyőr, 12 000 néző. Játék­vezető: Vízhányó. DVTK: Tamás—Werner. Szi­geti, Kiss I.—Nyíri, Szucsányi —Takács, Cserjés, Kisuczky, Kiss II., Sikora. Edző: Nagy György. Tíz perces diósgyőri fölénnyel kezdődött a rendkívül izgal­masnak, érdekesnek, s az átla­gosnál jobb színvonalúnak ígérkező mérkőzés. A tíz perc alatt Nyíri, Kisuczky, nem sok­kal később pedig Kiss II. lövé­se okozott gondot a tatabá­csatár nagy erővel kapu fölé lőtt. már nyugtalanító bekiabáláso­kat lehetett hallani a nézőtér­ről, ami fokozta a játékosok idegességét, és sajnos bekövet­kezett az, amitől oly sokan féltek, Ebben az időszakban a tata­bányaiak többnyire távoli lö­vésekkel kísérleteztek. Meg­lepő volt, hogy Menczel és Csernai 25—30 méterről mily nagyerejű labdákat küldött Ta­más kapujára, azonban a diós­győri kapuvédő biztos kézzel hárított. A félidő határozott DVTK fölénnyel ért véget. Cserjés hosszú labdával ug- Lehet, hogy szokványosnak ratta Takácsot, a jobbszélső el- hangzik a meghatározás, de is­futott, beadását azonban Hété- mét csak azt kell mondani: na­három perccel a mérkőzés befejezése előtt Csernai hatalmas lövésével ki­egyenlített a Tatabánya. Utána már alig-alig maradt idő diósgyőri támadásokra. A diósgyőri gól után Geld dcrmedten néz a háló felé, a fejelni akaró Juhos sem segített. Foto: Szabó István nyaiak kapuvédőjének, míg a másik oldalon csupán Deli lőtt a kapu fölé. Már az első per­cekben meglátszott, hogy a Diósgyőr ezúttal jó formában van, és a csatársor ügyes táma­dásokkal többször is zavarba hozta a tatabányai védelmet. A védők többnyire szoros ember­fogásra törekedtek, Szigeti Menczel t, Nyíri pedig Cser- nait semlegesítette. Harminc percen keresztül, pedig ekkor sérülés is történt, jóformán ki sem tudott bonta­kozni a Tatabánya. Pedig a vendégek is akartak. Az idő­szak említésre méltó esemé­nyei közé tartozik, hogy Takács ügyes beadása után Kiss II. az 5-ös sarkáról hajszállal lőtt a jobb ka­pufa mellé, majd, ugyan­csak ő, a 21. percben nagy erővel kapura lőtt, de Láczkó a labdára vetette magát, véleményünk szerint a kezét is érintette, de Vízhányó játékve­zető, a nagy reklamálás ellené­re sem adott 11-est. A 27. perc­ben Kiss II.—Cserjés—Ki­suczky adogatás után a közép­nyi kifejelte. — így kezdődött gyón balszerencsés körülmé- a második félidő. Egy követke- nyék között vesztett el egy ző támadásnál Cserjés jobb pontot a kiesés ellen küzdő felső sarokba tartó lövését Diósgyőr. Országos döntőbe jutott az MVSC ifjúsági labdarúgó csapata Miskolci VSC—Szombathelyi Haladás 1:1 (1:0) Szombathely, 500 néző. Ve­zette: Kovács L. MVSC: Benkő—Tombácz, Vertig, Bírta—Kosa, (Simonyi), Intri—Márta, Hernádi I., Re- gőczi, Mahay, Sarkadi. Edző: Tóth József. Hosszú, fárasztó út után, a vasárnap délelőtti összecsapás első percei hazai rohamokat hoztak, de ezután feljött az MVSC és a 7. percben megsze­rezte a vezetést. Mahay a jobb oldalról keresztlabdával indí­totta Regőczit, aki két. ügyes csel után laposan, élesen bal oldalról a hosszú sarokba lőtt. 1:0. A gól után is a miskolciak kezdeményeztek többet. Re- gőczi 20 méteres nagy lövését a hazai kapus bravúrral tudta hárítani. Szünetig a- hazaiak alig jöttek el az MVSC 16- osáig. A II. félidőben lendületesen támadott a Haladás, nagy nyo­más nehezedett a vendégcsa­pat kapujára. Benkő védett két éles lövést. A miskolci fiúk határtalan lelkesedéssel és jól játszva, eleiét vették a szom­bathelyi góloknak. Negyedóra után az MVSC vette át az irá­nyítást. Hernádi egyéni akció után óriási helyzetből mellé lőtt. A 70. percben a hazaiak­nak sikerült kiegyenl íteniök. 1:1. Az utolsó tíz percben hatal­mas lendülettel támadott a két ifjúsági csapat, az MVSC- nek még egy gólszerzési lehe­tősége volt, de a kapus bravú­rosan mentett. A Szombathelyem kivívott döntetlennel az MVSC ifjúsági ' csapata csoportelsőként beju­tott az országos döntőbe. Jók: Benkő, Vertig, Kosa, Imre, Hernádi I., Regőezi, Mahav. GS fiz MVSC második lei! e Vasutas Kupában Miskolci VSC —Győri MÁV DAC 1:1 (1:0) Szombathely, 3000 néző. Vezette: Fülöp. ■ MVSC: Miskolci—Homovics, Buna, Szabó—Zoller, Krom- paszki—Kallus, Marosi, Telen- kó Tóth, (Fekete). Buczkó. Az első félidő az MVSC tá­madásainak jegyében telt el. Égjük szép támadást a másik A belügyi dolgozók megyei atlétikai bajnoksága A hazai együttes minden csapatrészében legalább olyan teljesítményt nyúj­tott, sokszor még jobbat, mint a Tatabánya. Géléi ritkán látható nagy bra­vúrral ütötte szögletre. Néhány perc, s máris két meleg helyzet adódott a tatabányaiak kapuja előtt, a másik oldalon viszont Szigeti elvétett egy labdát, és _ , Azt lehet mondani: a Tataba­Deh mellé lőtt. nyát is a diósgyőri gól hozta . Diósgyőri gólt hozott a 60. fel. Egy nagy hibát minden­perc, esetre elkövetett a DVTK vé­Takács szögletrúgását Ge- del™?> indokolatlanul húzták lei kiütötte, Szucsányi fel- az iddt ak^or, «n*» a csatar- ismerte a helyzetet, és az sor olyan formában volt, hogy 5-ös vonalán álló védők fe- veszélyes tudásokat vezetett. je fölött ügyesen a jobb , -Tam^ ^ védett, ahatyed- felső sarokba fejelte a láb- hármasban Kiss I játszott a dát. 1:0 a DVTK javára. legjobban Szigeti az első íel­időben teljesen kikapcsolta Határtalan öröm a pályán, Menczelt a játékból, szünet és még nagyobb a nézőtéren, után kétszer-háromszor megin- Hát igen, régen vezetett akár- gott. A fedezetsor jól ellátta csak egy góllal is itthon a diós- feladatát. Kiss II. a csatársor győri együttes. S a gólt követő és a mezőny fölé emelkedett, percek fergeteges hazai roha- Rajta kívül Sikorát is dicséret mot hoztak. De nagyon rövid illeti- Cserjés néhány nagy­idéig. Azután váratlanul, szinte szerű indítással, Kisuczky ügyes egyik pillanatról a másikra fel- helyezkedésével, Takács gyor- jött a Tatabánya. Belső hárma- saságával járult hozzá a csa- suk sokat mozogva, nagy erővel pattéijesítmény fokozásához. SSÄirÄlÄ rraszul bízott, idegfeszítő átadásokkal. Ekkor Paulovits Ágoston Hétfőn reggel korán benépe­sült a diósgyőri stadion salak­pályája. A belügyi dolgozók versenyzői lepték el a futó-, ugró- és dobópályákat, bemele­gítettek a különböző verseny­számokra. Aztán felsorakoztak, és Cse- szár Vilmos alezredes elvtárs megnyitója után elkezdődött a küzdelem. A legeredményeseb­ben a rendőrség sportolói sze­repeltek. ők nyerték a Megyei Rendőrfőkapitányság párt- bizottságának vándorzászlaját, 116 ponttal. .2. BV csapata 76,5, 3. Tűzoltóság 58,5, 4. Határőr­ség 34 ponttal. Az egyes versenyszámokban így alakultak az eredmények: Női számok: 100 m: 1. Szendrei (BV) 16,3, 2. Hegedűsné (Rendőrség), 3. Takács (Rendőrség). Távolug­rás: 1. Szabóné (Rendőrség) 3,49. 2. Takács (Rendőrség), 3. Szendreiné (BV). Súlylökés: 1. Szabóné (Rendőrség) 748, 2. Godóné (BV), 3. Szendreiné (BV). után vezette, és a győri véde­lem csak szerencséjének kö­szönheti, hogy nem esett leg­alább három gól már az első félidőben. Az egyik formás, tervszerű támadás végén Kal­lus középre adta a labdát, és Telenkó kapásból bebombázta. 1:0. Továbbra is fölényben volt a miskolci csapat, de újabb gól nem született. A második félidőben ki­egyenlítettebb volt a játék, de ebben a játékrészben is veszé­lyesebbek voltak a miskolci támadások. Negyedóra után a szombathelyi játékvezető égjük hibát a másik után vétette a miskolciak terhére. Jogtalan 11-eshez jutottak a győriek, de mellé rúgták a labdát. Az egyenlítés lesgólból esett. A mutatott játék alapján az MVSC feltétlenül rászolgált volna a győzelemre. Jók: Mis­kolci, Buna, Kronipaszkí, Te­leinké, Buczkó. G .nádi (BV). Nemes NB 1 B-s Nyári Kupa Borsodi Bányász—Szállítók 2:2 (2:1) Czabán Samu tér, 600 nézó. Vezette: Lenkefi. Borsodi Bányász: Tormási— Csetfalvi, Kovács, Négyesi (Sztibor)—Benkő, Tátrai—Ba- ranyi, Csipke, Vécsei. Szócs, Séra. az nb i Állasa 1. FTC 15 13 1 1 40:12 27 2. Honvéd 15 10 3 2 38:18 23 3. Tatabánya 15 7 6 2 27:16 20 4. V Dózsa 15 8 3 4 32:19 19 5. MTK 15 8 3 4 27:23 19 6. Győr 15 6 5 4 21:15.17 7. Vasas 15 fi 4 5 17:14 16 8. Dorog 15 4 6 5 13:15 14 9. Csepel 15 5 2 8 15:18 12 10. Komló 15 4 4 7 10:24 12 11. Szeged 15 4 3 8 16:25 11 12. Pécs 15 2 5 8 14:23 9 13. Diósgyőr 15 2 4 9 7:20 8 14. Debrecen 15 1 X 13 6:41 3 —---o-----­B irkózás Vasárnap a diósgyőri stadionban rendezték meg Miskolc város If­júsági vegyesfogásű bajnokságát. A bajnokság végeredménye: Lepkesűly: 1. Fodor (Szeged), 2. Stér (Salgótarján), 3. Tóth (Sze­rencs). Légsúly: 1. Bemts (Özdi K.), 2.- Kónya (Özdi K.), 3. Mono­ki (M. Dózsa.), Pehelysúly: 1. Ger­gely (Ózd), 2. Csatlós (DVTK), 3. Tóth (M. Dózsa). Könnyűsúly: I. Papp (DVTK), 2. Savanya (Szeged), 3. Szabó (M. Dózsa). Kisváltósúly: 1, Somogy! (Bp. Törekvés), 2. Sztoja (DVTK), Bósa (DVTK). Nagy váltósúly! 1. Csepela (Bp. Tö­rekvés), 2. Képes, 3. Balog (mind Ózd). Középsúly: 1. Búzás (FTC), 2 Fazekas (Bp. Törekvés), 3. Ba­kos (FTC). Nagyközépsúly: 1. Kiss (FTC), 2. Szodín (Ózd), 3. Hubai (M. Százsa). Félnehézsúly: 1. Bordó 2. Kaiinszki (FTC), 3. Né­meth (özd). Nehézsúly: 1. Németh (FTC), 2. Gyémánt (Szeged), 3. Sol- téfcz (M. Dózsa), Kézilabda Az ózdi lányok a második helyen A megyei NB-s kézilabda csapatok közül az Ózdi Kohász női együttese szerepelt a legsi­keresebben a vasárnapi fordu­lóban. Nyíregyházán legyőzte a Munkást. A Borsodi Bányász Budapesten lelkesen küzdött a Vasas ellen, s a listavezető csak játékvezetői „segédlettel” tartotta otthonában a két pon­tot. Ózdi Kohász—Nyíregyháza 7:6 (3:3) Nyíregyháza, NB II. női. Az ózdi lányok az elmúlt va­sárnapi bravúros győzelem, után idegenben is jó ered­ményt iparkodtak elérni. Ha­bár nem ment úgy a játék, mint vártuk, ezt az I. félidő­beli eredmény is igazolja, szü­net után mindent megtettek a győzelemért. A helyzetek alap­ján nagyobb arányban is nyer­hettek volna. Góldobók: And- rikné (3). Banosné, Hriczkóné (2—2). Jók: Bányi, Andrikné, Banosné, Hriczkóné. DVTK— MÉMTE 31:31 (15:6) Diósgyőr. NB II. férfi. A szombat délután lejátszott mérkőzésen a DVTK az első félidőben hatalmas lendülettel támadott. Az ellenállhatatlan rohamok nagyarányú vezetéssel zárultak. A fordulási követően megváltozott a játék képe. Már nem volt lényeges különbség a két csapat között. A DVTK tizenhat góljára a MÉMTE tizenöttel válaszolt. Csak egy góllal dobott többet, a Vasas. Jók: Kerekes. Burányi, Sel- meczi. Mátyás, illetve Jáger, Varga, Papp, Petrényi, MVSC—Telefongyár 9:6 (4:1) Miskolc, NB II. női. Az MVSC a találkozó elején könnyen elhúzott, hamarosan három. gól előnyt szerzett, s ezt végig tartotta. A második fél­időben a Telefongyár távoli át- lövésekkel kísérletezett — Si­kerrel. A Vasút javuló játék­kal, biztosan győzött. Az előző mérkőzésekhez viszonyítva minden tekintetben lényege­sebben jobb teljesítményt nyújtott. Góldobók: Halász, Szabóné (3—3), Gátiné (2). Simon (1). Jók: a góldobók és Horváth Csorba. MVSC—BEAC 13:13 (6:8) Miskolc, NB II. férfi. Régen látott izgalmas, nagy- iramú, változatos küzdelmet ' láthatott a. szurkolótábor. Az első félidőben a BEAC sokkal jobban játszott, mint ellenfele. Az MVSC ideges volt, sok lab­dát eladott. Szünet után mintha új csapat lépett volna pályára, hallatlan akarással küzdött, a gárda, s ha a két büntetőt ér­tékesítik, győzelmük sem■ lett volna meglepetés. Góldobók: Csoltkó (4), Muhorai (3). (végig mezőnyjátékos volt,!), Szarka, Budavári, Gyöngyösi (2—2). Jók: Kiss Jenő, Muhorai, Hoff­mann, Szarka. Bp. Vasas—Borsodi B. 6:5 (3:3) x Budapest, NB II. női. A listavezető ellen hihetetle­nül lelkesen küzdő szentpéterí lányok már 3:l-re' vezettek, azonban a kapuvédő. Lukácsné megsérült, mezőnyjátékos vé­dett — így a Vasas kiegyenli- ett. Fordulás után 5:5-ig együtt haladt a két csapat, az utolsó pillanatban győzött hazai együttes. Góldobók: Ba- loghné (3), Knittelné. Munká esi (1—I), Az egész csapat, di­cséretet érdemel lelkes játéká­ért, különösen Baloghné ós Knittelné küzdött kiválóan. Sándor Nándor Kosárlabda Vasárnap délelőtt a vasutasnap sportműsorának rendezvényeként kosárlabda víllámtornára került soj* az MVSC tornacsarnokában. A tornát az MVSC férfi csapata nyer­te meg — veretlenül. Meglepetés­nek ccójnit a MÉMTE veresége & Borsod I. ifjúsági válogatott csa­pattól A mérkőzések eredményei: MVSC — MEMTE 42:28, MVSC — Borsod ifi vál. 1 40:23, Borsod ifi vál. 1. — MEMTE 27:16. MVSC — Borsod II. 20:7* Borsod L — Borsod H. 56 :24, r tzi j (• ü~u.uc<jr\.. 100 m: Orosz (Rendőrség) 12,5, 2. Grenyó (Rendőrség), 3. Baranzó (Tűzoltóság). 400 m 1. Orosz. (Rendőrség) 59,2, 2. Szádvári (Határőrség), 3. Ke­rékgyártó (BV). S00 m: 1. Ba­logh (BV) 2:20,3, 2. Bucsás (Rendőrség), 3. Vargha (Rendőr­ség). 1500 m: 1. Timkó (BV) 5:03,4, 2. Dienes (Határőrség), 3. Harsányi (Tűzoltóság). 3000 m: 1. Pajtók (Rendőrség) 11:09,6, 2, Marosi (BV), 3. Soós (Tűzoltó­ság). 4x100 váltó: 1. Rendőr-, ség 51,1, 2. Tűzoltóság, 3, BV.« Távolugrás: 1. Grenyó (Rendőr- J ség), 2. Orosz (Rendőrség), 3. * Baranzó (Tűzoltóság). Magas- j, ugrás: 1. Orosz (Rendőrségié 165, 2. Szádvári (Határőrség)^ 165, 3. Hernádi (BV). Súlylökés:• 1. Bemáth (Rendőrség) 10,48, 2. s Nagylaki (Tűzoltóság), 3. Pápai« (Tűzoltóság). Gránátdobás: l.Jj Tvergyák (Tűzoltóság) 62 m, 2. J Furmann (Rendőrség), 3- Her-e .nádi (BV) « Az első félidő nagy részében i nyomasztó fölényben játszott a j bányász együttes. Rengeteget i támadott, de csak két. gólt sike- ] rült elérnie. A félidő vége felé! feljött a hazai együttes, és szé-' pített. Szünet után is a Borsodi! Bányász volt a többet kezde- ménj’ező, a hazai csapatnak mégis sikerült egyenlítenie, sőt egy 11-est kapufának lőttek. A látottak alapján a sajószentpé- teri csapat győzelmet érdemelt volna. Góllövők: Sóra.. Vécsei. Jók: Kovács, Tátrai, Szőcs, Csipke. Kajak — Kenu Nagyszerű győzelem született Csepelen, a 25 éves Csepel jubile­umi országos ifjúsági kajak-kenu versenyén, amelyen Borsod megye is képviseltette magát. A viadal egyben válogató jellegű is volt. itt rendezték meg a Palotás Sándor emlékversenyt a 650 cm-es hajók részére, amelyben a Hudák—Kvasz- ta pár (DVTK) diadalmaskodott, s ezzel az emlékverseny győztese lett. A viadalon a borsodiak a kö­vetkező eredményeket érték el: Hosszútáv: K—1 I. o.: 8. Pataki (DVTK) K—2 II. o : 4. Karácso­nyi—Pallagi (DVTK). K—1 női: 2. Balázs Katalin (M. Postás). C—1 II. o: 5. Torjai (DVTK). C—2 (650 cm): G. Hudák—Kvaszta (DVTK). C—2 (520 cm): 3. Felföldi Gy.—Vi­zsoly i (DVTK). Rövidtáv* Pk—1 női: 1. Balázs Katalin (M. Postás), C—2 (650 cm): 3. Hudák—Kvaszta (DVTK). C—2 (520 cm): 5. Felföldi Gy.—Vizsoly! (DVTK). F. Gy. Méltatlan voIt*.. i Amilyen örömet, szerzett | Diosgjmrott Szucsányi feje- i se, legalább akkora elkesere- j dést jelentett Csernai kapás- ! lövése. Ez rendben van, hi- i szén a szurkoló nyilván an- | nak örül, ha saját csapata i juttatja a labdát ellenfele I hálójába, mintha fordítva i történik. Az öröm, illetve az } elkeseredés megnyilvánulási i formáinak mértékét azonban [ embere válogatja, i Nos, hogy történt ez Diós- | gyűrött? ► Ha a gólt megelőző pilla- | natképre visszaemlékszünk, i akkor az volt a meglepő,' | hogy jóformán senki sem > fogott embert a 16-osnál. • így fejelhette a labdát Men- ! czel Csernai elé. Szigeti leg- s feljebb annyiban hibáztatha- l tó, Inogj" a fejesnél elcsúszott, s És talán előtte egvszer-két- ! szer átjátszottak. » Azonban, ami a mérkőzés J után történt, sőt az utolsó öt • percben, azt mélységesen él . kell ítélni minden sportba­• rátnak, minden diósgyőri H szurkolónak. Közismert, hogy » Szigeti Oszkár több mint J egy évtizede nagy lelkese- s déssel, becsülettel sportol ■ Diósgyőrött. Jóban és rossz- B ban kitartott egyesülete mel­• lett Most talán elkövetett 5 egy hibát de ez semmiképpen » sem indokolhatja, hogy el* | keseredett „szurkolók” mi« » nősíthetetlen jelzőkkel illés' • sék. kifütyüljék. Keveset • ismerek személyesen azok J közül, akik ily méltatlanul • viselkedtek a diósgyőri spor- J tolóval szemben, mégis njü- « godt. lelkiismerettel mond­• hatjuk: Szigeti Oszkár diós* s gvőri pályafutása alatt több • áldozatot hozott egyesületé- ® ért, semhogy a vasárnap tör­• téntehet megérdemelte vol- “ na. Ez igazságtalanság volt ® vele szemben. És a hiba. ® amit elkövetett, lobban fáit o neki. mint az őt. sértegető, o becsmérlő nézőknek. • — pá —