Észak-Magyarország, 1964. július (20. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-21 / 169. szám

Redd, 1964. július 21. ESZAKMAGYAROKSZAG 5 Meddő fölény - lesgél ­‘ i Borsod megye falusi fiataljainak spartakiád döntője Komló—DVTK 1:0 (0:0) Diósgyőr, 12 ézer néző. Vezette: Schopp. Komló: Balogh — Jerabek, Józsa, Csordás — Szőcs, Soós — Garai, Rónai, Rozmis, Bartu- lov, Lazaridisz. Edző: Szűcs Gyula. DVTK: Tamás — Werner. Szigeti, Kiss I. — Szucsányi. Nyíri — Takács, Cserjés, Ki- suczky, Kiss II.. Sikora. Edző: Nagy György.' A bevezető jó volt, hiszen a DVTK második csapata, jó já­tékot nyújtva, négy gólt rúgott a komlói tartalékoknak. A folytatás aztán már nem sike­rült ilyen jól. illetve a komlói­szén volt olyan játékos, aki egymaga szerezhetett volna két-három gólt, minden sze­rencse nélkül. Hát niég ha egy ids szerencséje is van ... Sajnos, a diósgyőri táma­dósor krónikus gólsze­génységben szenved, s ez bizony idcgesítőleg hat a védelemre is. Állandóan fejük felett lebeg Damok­lész kardjaként az a kér­dés, mi lesz, ha az ellenfél véletlenül gólt rúg. S a válasz: vereség. Mert ilyen esetben azután lélektanilag úgy kibillen egyensúlyából a DVTK, hogy képtelen a ki­Pedig az ilyen durva tévedé­sek manapság már ritkák az NB I-ben. És lehet, hogy ez a tévedés egy NB I-es csapat bentmaradásának legnagyobb lehetőségét zárta ki. Ilyenkor akaratlanul is arra kell gon­dolnia az embereknek, mi le­het az oka, hogy a játékveze­tők ily felelőtlenül ítélkeznek sorsdöntő helyzetekben? ... A második 45 percben a DV­TK. a gólt követő öt perctől eltekintve, egyoldalú fölény­ben volt. a Komló pedig két­ségbeesetten védekezett. Any- nyira védekeztek a vendégek, hogy néha bizony a páholyból öt komlói védő és Kisuczky — ez a helyzet is kimaradt. aknak kedvezett a szerencse és Schopp játékvezető. Pedig mennyire számolgatták a diós­győri szurkolók már a mérkő­zés elején és a félidőben is. Hiszen mindenki hazai győ­zelmet várt, és ugye. arra is számítottak,, hogy esetleg a Pécs otthonában kikap a Győr­től, s akkor a DVTK két pont­tal elhúzhat, illetve csaknem beérheti a Komlót. Ez a szá­molgatás csak részben vált be, mert a Pécs valóban kikapott, de a DVTK is vereséget szen­vedett. A 90 perc eseményeit vizs­gálva, érdemes kiindulni1 egyetlen arányból. A szögletarány 11:1 volt a Diósgyőr javára. Ez egy­értelműen bizonyítja azt a hatalmas fölényt, amellyel a DVTK valósággal kapu­jához szögezte a Komlót, de bizonyítja azt is, hogy a diósgyőri csatársor ilyen fölény után is képtelen megszerezni a bajnoki pontokat jelentő gólt vagy gólokat. Nem lehet azt mondani, hogy rosszul játszott a csapat, bár ezúttal lényegesen gyen­gébb teljesítményt nyújtott, mint a Tatabánya elleni talál­kozón. Mégis-, ez is elég - volt ahhoz, hogy nagy fölényt har­coljanak ki, és 6—9 biztos gól­helyzetet összehozzanak. Azt a luxust .viszont egyetlen csa­pat sem engedheti meg bün­tetés nélkül az NB I-ben. hogy ilyen sok, úgynevezett abszo­lút gólhelyzetet kihagyjon. Hl­Biztos gySzeiem Borsodi Bányász—Láng SK 5:2 (3:0) Sajószentputer, íuUO néző. Vezette: Garamszegi. Borsodi B.: Tormási— Cset- faivi, Kovács, Sztibor — Vé- csei. Tátrai — G. Szabó, Séra, Kőhalmi, (Benkő), Szőcs, Po­gány. Edző: I-íóllányi Béla. Az első húsz percben kap­kodva, idegesen játszottak a hazaiak, majd a 22. percben G.. Szabó megszerezte a veze­tést 1:0. Ettől ké2dve átvették az irányítást és Séra, majd Szőcs révén félidőig 3 gólos vezetésre tett szert. A második félidőben esett a játék színvonala, mégis az 57. percben Szőcs egyéni játék íftán 4:0-ra vezetett a Bányász. A Láng is vesetett néhány ve­szélyes támadást, sikerült is két gólt szerezni. 4:2 után új­ból a hazai csapat jött fel. és Séra beállította a végered­ményt. Jók: Kovács, Vécsei, Séra. GS. egyenlítésre. Példa erre a Komló elleni vereség is. Szinte egy kapura játszott a DVTK. Az első 45 percben a komlóiak például mindössze három olyan támadást vezet­tek. amely eljutott a diósgyőri 16-osig. Egyszer volt gólhely­zete Rónainak. Ezzel szemben a DVTK-nál Kiss II, Takács és Sikora is kapu mellé lőtte a labdát igen jó helyzetből. A 35. percben például isimét a diósgyőri jobbszélső hagyott ki óriási helyzetet, a félidő befe- lezése előtt, pedig először Kiss II. lőtt mellé, majd Cserjés fe­je felett szállt el a labda üres kapunál. Ilyen események történtek az első 45 percben. És a má­sodik félidőről hasonló képet festhetünk. Annyi különbség­gel. hogy ebben az. időszakban a komlóiaknak mindössze két helyzetük volt, és ebből az egyiket a 68- percben Lazari­disz góllá értékesítette. Igaz, hogy a gólszerzés előtt Biróczky partjelző elné­zett egy kétméteres lest, és Schopp játékvezető sem találta furcsának, hogy a komlói csatár jóval a les­határon túl tisztán kapta a labdát. kellett visszadobni a labdát a játéktérre. Mégis, egv szó. mint száz, egy gólos vezetésü­ket megtartották, és ha nem is megérdemelten, de igen ér­tékes két bajnoki ponthoz ju­tották. A DVTK-ban Tamás nem hibázott, a hátvédhármasban Kiss I. nyújtotta a legjobb tel­jesítményt. a többiek is igye­keztek, a fedezetsorból időn­ként Szucsányi emelkedett ki. a csatársorban sok gyenge tel­jesítmény található, egyedül Sikora érdemel dicséretet eb­ben a csapa.trészben. Schopp játékvezető és part­jelzői súlyos hibákat vétettek. Paulovits Ágoston AZ NB i. 1. FTC 2. Bp. nonvéd 3. Tatabánya 4. MTK 5. U. Dózsa G. Győr 7. Vasas 8. Csepel 9. Dorog 10. Szeged 11. Komló 12. Pécs 13. Diósgyőr 14. Debrecen AIXASA: 17 14 1 2 44 3 6 4 3 G 4 2 6 4 4 5 5 A DVTK stadion zöld gye­pén sorakozott jel a megye járásainak több mint 500 spor­tolója. .4 különböző színű dresszek színpompás képet nyújtanak. Itt vannak azok a sportolók, akik évek óta. fel- küzdötték magukat a legjob­bak közé, ige n sok új arccal ismerkedünk, akik most. eb­ben az évben jutottak el a me­gyei döntőig. A sorrendben 13. spartakiád megyei, döntőt. Papp-Gazsi Im­rencsi j.). 800 < m: 1. ■ Naszódi 2:06.2, 2. Kocsis (edelényi j.). 3. Tomcsik (encsi j.). 1500 m: 1. Kelemen (ózdi j.) 4:26, 2. Ko­csis (edelényi j.), 3. Eszlári (miskolci j.). Spartakiád váltó: 1. Miskolci járás (Czirok, Na­szódi, Haraszti, Balikó) 3:44.6, 2. Encsi járás, 3. Edelényi já­rás. Magas: 1. Kocsárdi (edelé­nyi j.) 170, 2. Fenyvesi (encsi j.), 3. Balikó (miskolci j.). Tá­vol: 1. Czirok (miskolci j.) 650, 2. Balikó (miskolci j.), 3. Rú­Bárdos Julia (ózdi j.). BIRKÓZÁS Népes mezőnyök indultak a birkózó versenyen. Az egyes súlycsoportok győztesei: Serdülők: Kocsis (szerencsi j.), Váradi (ózdi j ), Földi (sze­rencsi j.), Danes (miskolci j.), Varga (miskolci j.). Nagy (mis­kolci j.). Radnai (miskolci j.). Ifjúságiak: Danyi (ózdi j.), Baranyi (miskolci j.), Tóth (óz­A pontversenyben győztes misk ölei járást Katona József TS- elnök vezeti a felvonulásra. Foto: Szabó István re, o megyei TS elnöke nyitot­ta. meg, majd a csapatok el­vonulása után megkezdődtek a versenyek. Az atléták a stadionban ma­radnak, a röplabdázók és a ké­zilabdázók a. stadion melletti pályákat veszik birtokukba, a népi birkózók a tornaterem­ben kezdik meg a versenyt, a. tekézők a DVTK tekecsarno­kában indítanak ádáz harcot a. bábúk ellen. Ahogy peregnek az atlétikai számok, megállapítható, hogy még nem volt ilyen érdekes és színvonalas megyei döntő Mis­kolcon. Jó eredmények, izgal­mas röplabda., kézilabda mér­kőzések tették színessé a forró vasárnapot. A megyei spartakiád döntőn a következő eredmények szü­lettek; ATLÉTIKA Férfiak. 100 m: Czirok (mis­kolci j.) 11.5, előfutamban 11.4, 2. Boros (szerencsi j.), 3. Répá­st (szerencsi j.). 400 m: 1. Na­szódi (miskolci j.) 53.0. 2. Csu­ha (edelényi j.) 3. Bárány (szo­pási (szerencsi j.). Súly 1. Ka­tona (szerencsi j.) 11.95, 2. Pásztor (miskolci j.), 3. So­mogy vári (miskolci j.). Gránát: I. Kiss (szerencsi j.) 70.92, 2. Végh (miskolci j.), 3. Szíanyi (eii.csi j.). Nők. 100 m: 1. Czirok Kata­lin (miskolci j.) 13.7. 2. Kassai Ilona (szerencsi j.), 3. Pa.pp I. Margit (edelényi j.). 400 m: I. Novak Katalin (miskolci j.) 70,6, 2. Páhi Irén (sátoraljaúj­helyi j.), 3. Aleva Veronika (mezöcsáti j.). Spartakiád vál­tó: 1. Edelényi járás (Papp 1. Margit, Papp II. Margit, Ko- csárdi Margit, Papp Katalin) 2:42.3, 2.' Miskolci járás. 3. Me­zöcsáti járás. Magas: 1. Papp II. Margit (edelényi j.) 145, 2. Nagy Irén (ózdi j.). 3. Horváth Éva (szerencsi j.). Távol: 1. Papp II. Margit (edelényi j.) 515. 2. Czirok Katalin, 3. Papp 1. Margit (edelényi j.). Sú.ly: 1. Papp Katalin (edelényi j.) 10.19, 2. Kozák Erzsébet (mis­kolci j.), 3. Novák Katalin (miskolci j.). Gránát: 1. Csu­hái Magda (miskolci j.) 46.79, NB ll-es bajnoki labdarúgó mérkőzés Miskolci Bányász—Kecskeméti Dózsa 1:0 (0:0) Pereces, 600 néző. Vezette: Kovács B. Miskolci B.: Boros ba. Szabó, Váradi Csor­Pál, Kézilabdában: Három győzelem, három vereség Hazai sikerek jellemezték az utolsó előtti fordulót. A há­rom, otthonában játszó csapat győzött, az idegenben szereplő együttesek vereséggel hagyták el a játékteret Özdf Kohász—MVSC 8:3 (3:0) Ózd. NB II. női. A ragyogó formában játszó ózdi együttes minden különö­sebb megerőltetés nélkül fek­tette kétvállra bágyadtan moz­gó ellenfelét. Az MVSC csak az utolsó percekben lángolt fel. egyébként pontatlanul szőtte támadásait, többek kö­zött két hétméterest sem ér­tékesített. Góldobók: Andrik- né (5). Banosné. Friczkóné, Po- héczkiné (1—1). illetve Szabó- né (2). Halász 01. Jók: Bánvi (a mezőny leeiobbia). Andrik- né. Banosné. Hrj.illetve Sznbónó. Simon, Gátiné. / Borsodi Bányász—MTK / 3:2 (1:2) Sajószentpéter, NB II. női. Rendkívül Ideges légkörben zajlott le a sorsdöntő mérkő­zés. A hazai csapat drámai küzdelemben győzte le végig vezető ellenfelét. Három perc­cel a mérkőzés befejezése előtt Munkácsi egyenlített, és 20 másodperc hiányzott a játék­időből. amikor Borsod megsze­rezte a győztes gólt. A bányász csapat a találkozón idegesen, kapkodva játszott, de az utol­só percekben nyújtott teljesít­ményével megérdemelte a két pontot. Góldobók: Knittelné (21, Munkácsi (1). Jók: Lukács- né. Munkácsi. Knittelné. MÉMTE—Bp. Postás 26:14 (14:0) Miskolc, NB II. férfi. Biztosan győzött a Munkás, de csak időnként játszott, ki­fogástalanul. A MÉMTE az el­ső félidő utolsó tíz-tizenöt percében és fordulás után a játékidő egy részében muta­tott ízelítőt tudásából. A régi hiba most is kiütközött- sok­szor elfeledkeztek a védeke­zésről. Góldobók: Papp í7). Varga (6). Nemes (51. Hubai (41. Sándor (3). Knsárkó fi! Jók: Szónké. Sándor (régen játszott ilven jól. Szónkéval egvíltt a mezén'1’’ kimagaslóan ingiobbja volt!. Mikulák, Papp. Nemes, Varga. BEAC—DVTK 21:19 (8:12) Budapest. NB II. férfi. Balszerencsésen vesztett a DVTK, egy perccel a mérkő­zés befejése előtt még veze­tett. Jól kezdett a Vasas. Az első 20 percben 10:2-re elhú­zott, de a hazaiak feljöttek és csak 4 gól maradt az előny. Szünet után felváltva estek a gólok, a BEAC a félidő köze­pétől erősített, és közvetlenül a befejezés előtt, három el­adott labdából egyenlített, sőt a győzelmei is megszerezte. Góldobók: Surányi (7). Fűtő (6). Marosvári (3). Kisbenedek, SelmeczL Papp (1—1). Jók: Kukta. Futó, Surányi. Sel- meczi. Csepel—MVSC 22:10 (8:4) Budapest. NB II. férfi.­Kitűnő játékvezetés mellett a tartalékos MVSC (Gazsó, Csoltkó nem játszott) a lehe­tőségekhez képest a második félidő közepéig megállta helvét a kissé erőszakos Csepellel szemben. A Vasút ..anró” em­berei nem nsRyon tudták a Csepel magas átlövőit seni- leeesfleni. Az esvenlőtlen küz­delemben az okosan látszó MVSC iwelcez.ptt. a iáfékot las. sítani. Góldobók- s!mon, Gyön- svösl (3—31 Hoffmann (?V stumpf. Budavári (i—ív Jók: Kiss Jenő, Hoffmann. Szarka, Simon. Sándor Nándor Odermarszkl — Verbóczki, Fedák, Varga, Matisz, Mak­iári. Edző: Pribelszky Gyula. Az első félidőben is a hazai csapat támadott többet az első „őszi” bajnoki mérkőzésen. Ekkor a kecskemétiek ritkáb­ban támadtak, ezek nem vol­tak veszélyesek. Szünet után nagy fölénybe kerültek a pe- recesiek, és Matisz gólján kí­vül több jó helyzet maradt ki­használatlanul. A játék alap­ján a győzelem nas-vobb ará­nyt! is lehetett volna. Jók Boros. Pál, Szabó, Makiári. AZ NB n. KELETI CSOPORTJÁNAK ÁLLASA! 1. Jászberény 18 10 4 4 24:14 2i 2. Egri Dézsa 18 10 3 S 30:19 2: 3. Békéscsaba 18 9 G 4 31:30 2! 4—5. Szolnok 18 9 3 G 30:20 21 4—5. Kecskemét 18 9 S 6 27:18 2: 6. Szóin. RITE 18 9 3 G 33:24 2: 7. Bp. Előre 18 7 6 5 20:17 21 8. Bp. spart. 18 7 S G 29:20 1! 9. Gyula IS 6 G 6 22:19 II 10. Nyíregyháza 18 7 4 7 27:26 1 11. Nagybátony 18 6 5 7 15:14 1 12. Bnglyasalja 18 6 5 7 16:29 1 13. Klsterenye 18 5 6 7 25:36 1 14. Szeg, VSE 18 5 5 8 31:32 1 15. KISTEXT 18 5 4 9 27:3S 1 16. Debr. D. !8 2 10 6 17:27 1 17. V. ízzé 18 5 2 11 21:32 1 18. Misk. B. 18 4 4 10 19:34 1 Ma. MNK-mérkőzés A népkerti pályán ma délután Oralcör játsszák le a Miskolci Hon véd—Kazvnr.barc.ikal ritk Magva Népltöztársasagl Kupa labdarugó mérkőzési. di j.), Pocsai (miskolci j.), Mol­nár (szerencsi j.). Molnár (ózdi j.). Gyökér (ózdi j.). Felnőttek: Erdei (miskolci j.). Kelemen (ózdi j.), Nagy (ózdi j.), Dudorúcs (szerencsi j.), Sike (ózdi j.). KÉZILABDA Egyszerre két pályán ren­dezték meg a mérkőzéseket. A férfiaknál az elődöntők során a következő eredmények szü­lettek: Edelény — Sátoraljaúj­hely 25:5, Encs — Mezőkövesd 16:12, Miskolc — Szerencs 21:7, Ózd — Mezőcsát 17:2, Ede­lény — Encs 18:11. Miskolc — Ózd 19:7. Döntő: Edelényi já­rás (Ormosbánya) — Miskolci járás (Felsőzsolca) 12.-9. A ren­des játékidőben 9:9 volt az eredmény, a. meghosszabbítás­ban megérdemelten nyert a jobban és tervszerűbben játszó Ormosbánya. Végeredmény: 1. Edelényi járás (Ormosbánya), 2. Miskolci járás (Felsőzsolca), 3. Ózdi járás (Somsály). A nők csoportjának eredmé­nyei: Edelényi j. — Encsi j. 8:0, Szerencsi j. — Sátoralja­újhelyi j. 3:3 (hetes dobások döntöttek a szerencsiek javá­ra). Miskolci j. — ózdi j. 4:1, Mezőkövesdi j, — Mezöcsáti j. 4:0. Edelényi j. — Szerencsi j. 11:2, Miskolci j. — Mezöcsáti i. 8:0. A döntőben: Miskolci i. (Alsózsolca) — Edelényi járás (Szendrn) 10:1. (Végeredmény: 1 Miskolci i. (Alsózsolca). 2. Edel ént ti j. (Szendrő), 3. Me­zőcsát.) RGPT.ABDA Röplabdában a sokszoros me giiei bajnokok ezúttal is dia­dalmaskodtak. Végeredmény: Férfiak: 1. Szerencsi járás (Tárcái). 2. Encsi járás (Gorád­nál. 3. Ózdi járás (Dédestapol- csánv). Nők: 1 Szerencsi járás (Tak- tabáj). 2. Mezőkövesdi járás (Vatta). 3. Encsi járás (Garad- na.) TEKE Férfiak. Csapatban: 1 Me­zöcsáti járás 742 fa, 2. Edelé­nyi járás 713 fa, 3. Ózdi járás 706 fa. Egyéniben: 1. Sze- merszki (mezőcsati járás) 259 fa, 2. Farkas (ózdi j.) 257 fa, 3. Lippai T. (Edelényi j.) 249 fa. Nők. Csapatban: 1. Szeren­csi járás 389 fa. 2. Ózdi járás 269 fa. 3. Miskolci járás 364 fa. Egyéniben: 1. Turek Mária (Szerencsi j.) 154 fa. 2. Papp Erzsébet (Ózdi j.) 138 fa, 3. Gond Ilona (Miskolci j.) 126 fa. A járások közötti pontver­senyben első• Miskolci járás 209 pont A további sorrend! ?. ózdi iárás 145.5 pont. 3. Sze­rencsi iárás 742 pont. 4. Kdt* lénvi járás 175.5 pont, 5—8. Encsi és Me-öcsáti tárás 65— 65 pont.' 7—8, Meről-övesdi és "Sátoraljaújhelyi járás 29—29 pont. I«U 1*1