Észak-Magyarország, 1964. július (20. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-07 / 157. szám

Kedd, Í96A július ?. fiSZAKMAGTARTHíSZAG Az eredmény nem tükrözi a játék képét Vasas—Diósgyőr S:1 (1:0) Hatezer néző előtt, Schopp játékvezető sípjelére, a követ­kező összeállításban lépett pá­lyára a DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Kiss L — Szuesányi, Nyíri — Takács, Cserjés, Paulás, Kiss U*. Sikora. Edző: Nagy György. A mérkőzés előtt zavart oko­zott a DVTK-nál, hogy a ko­rábban leigazolt Kisuczky já­tékához az MTST nem járult hozzá, így változtatni kellett az eredeti elképzeléseken. Az összeálltfásból így is kitűnik, hogy a DVTK ezen a mérkő­zésen. 4—2—4 rendszerrel ját­szott. Paulás ugyanis kettős feladatot kapott. Részben Ma­gost kellett akadályoznia ab­ban. hogy hátulról indíthassa a Vasas támadásait, másrészt bedig a mezőnyben összeszed­te a labdákat és igyekezett összefogni a DVTK támadó sorát. Ezt a feladatát aránylag jól ellátta, és a csapat egyik legjobb teljesítményét nyúj­totta. A diósgyőri együttes a 90 perc nagy részében nemcsak egyenrangú ellenfele volt a Vasasnak, hanem időnként A labdarúgó NB I állása: 1. Ferencváros U 12 1 1 37:12 25 Bp. Honvéd U 9 S 2 35:'7 21 ■>. U. Dózsa 14 S 3 3 31:17 13 4. Tatabánya H 7 5 8 26:15 19 5. MTK 14 8 2 4 28:22 18 6. Gvör 14 6 4 4 20:14 16 7. visas 14 5 4 5 15:14 14 8. DoroR • 14 3 6 K 11:14 12 9. Csepel 14 5 1 * 14:17 11 '0. Szeged 14 4 3 7 16:22 11 U. Komló 14 4 3 7 9:23 11 32. Pécs 14 2 5 7 14:21 9 13. DVTK 14 2 3 9 6:19 7 '3. Debrecen 14 1 1 12 5:38 3 tetszetősebben, jobban Is játszott, mégis vesztesen hagyta el a pályát. Ennek elsősorban az a magya­rázata, hogy a Vasas játékosai azt a minimális gólhelyzetet is nagyszerűen kihasználták, ami adódott, ezzel szemben a diós­győriek a legbiztosabb helyzet­ben is hibáztak, ügyetlenked­tek. Többször „mérkőzés-lab­dákat” hag ytak ki. Ilyen volt például 1:0-ás Vasas vezetés­nél az. amikor Sikora ügyesen Kiss II-höz ívelte a labdát, Szentmi.hályi a földön feküdt tehetetlenül, de a diósgyőri balösszekötő az 5-ös vonal kö­zepéről mellé lőtt. Nem sokkal később pedig Sikora ügyetlen­kedett el egy helyzetet, majd Takács fejelte el a labdát a teljesen fedezetlenül álló. gól­helyzetben lévő Cserjés elől. Azután a második félidőben a Vasas, védelmi hibából, újabb gólhoz jutott. A Diósgyőr még ekkor sem adta fel a küzdelmet, bár egy helyzet kimaradt. A 76. percben Kiss I-nck sikerült szépítenie. Akkora gólt lőtt 18 méterről, hogy alig lehe­tett látni a labdát. 3:1. Ismét nyílt lett a találkozó, Szigeti előre tört, de Nell csú­nyán belerúgott. Ettől kezdve a diósgyőri hátvéd sérülten játszott, majd lement a pályá­ról. A Vasasnak a 84. percben sikerült újabb gólt elérnie. Az események ilyen felsoro­lásához. ha hozzátesszük még. hogy a Diósgyőr ideeen kör­Vasiiías Kupa Miskolci VSC-Budapesti VSC 1:0 (ltO) Miskolc, 3000 néző. Vezette: Srei. M VSC: Miskolci — Homo- vies. Buna, Szabó — Zoller, De­ák — Kallus, Marosi, Telenkó, (Fekete). Tóth. Buczkó. Edző: Tiba Sándor. Mindjárt a 3. percben kor­szerű támadást vezetett az MVSC. Buczkó elszáguldott a bal szélen, beadását Telenkó a bal alsó) sarokba lőtte. (1:0), Továbbra is a helyi csapat irá­nyítottá a játékot. A 20. perc­ben Kallus kicselezte védőjét, a kifutó kapusról a labda az üres kapu felé gurult, rnár majdnem átkerült a gólvona­lon, amikor a berohanó Bucz- l<ó beljebb segítette a. labdát. A játékvezető előbb megadta, majd Móré partjelző intésére visszavonta a gólt! Sokat tá­madott a miskolci csapat, újabb gólt azonban már nem silcerillt elérnie. Fordulás után is tovább foly­tatódott a helyi csapat fölénye. A szórványos BVSC-tárnadá- sokat a helyi csapat védelme csirájában fojtotta el. A 73. percben Marosi szabadrúgását Tóth csulcafejessel a kapufára fejelte. A 80. percben Buczkó hagyott ki újabb nagy helyze­tet. Hiába támadott sokat a helyi csapat, újabb gólt már nem sikerült elérnie. Az MVSC a mutatott játék alapján nagyobb arányban is győzhetett volna, csatárai azonban a kínálkozó nagy helyzeteket nem tudták góllá értékesíteni. Különösen gyor­saságban múlták felül ellenfe­lüket. a miskolciak. Jók: Buna. Szabó, Zoller, Marosi, Buczkó. G. S. Nyári Kupa Budafoki MIÉ Kinizsi — Borsodi Bányász 3:2 12.01 Sajószentpéter, 600 néző. Ve­zette: Gáspár. Borsodi Bányász: Veres (Tor­mási) — Négyesi, Kovács, Sztibor — Benkő, Tátrai. — Aranyi. Vécsei. Pál. Szőcs, Jaskó. Edző: Holláhyi Béla. Az első 45 percet végig tá­madta a hazai csapat, de a csa­társor a legjobb helyzeteket is elügyetlenkedte. A vendégcsa­pat alig jutott el a hazai ka­puig. mégis, két óriási védelmi hibából megszerezte a két-, gólos vezetést. Szünet után sem változott a játék képe- újabb gól született — és meglenetésszeiű hazai vereség! Ä Bányász góljait Kovács és Tátrai "szerezte. Hiúsági osapatok országos tornája MVSC ifj.— Bp, Honvéd ifj. 1:0 (1:0) Miskolc, 2000 nézö.'Vez.: Vadas J. MVSC: Benkő — Tombácz, Ver­tig, Bírta — Kosa, imri — Márta, Mahay, Regőczi, Siraonyl, Sarka- di. Edző: Tóth József. Mindjárt az MVSC lépett fel tá­madólag. A 8. percben Mártát szögletre szerelték. Simonyi a sa­rokrúgást az ötösre ívelte, s Sar­Vodl - " kadi a jobb felső sarokba fejelte a labdát (1:0). Mindenki azt várta, hogy jön a folytatás, mert szé­pen, ötletesen játszott a Vasút ifi. A közönség többször nylltszíni tapssal jutalmazta a korszerű já­tékot. Szünet után előbb a vendégcsa­pat támadott, az MVSC védelme azonban, Vertlggel az élén, jól rombolta a. próbálkozásokat. A 7(1. percben Sarkad! szépen kitette Regőczit, aki teljesen egyedül fu­tott cl, de 0 méterről a kapusba lőtte a labdát. (Óriási helyzet volt!) Rogőczi — az utolsó percben újabb _ Ul>uinu (lercoen n »Ry helyzetet hasyott Ki. A* MVSC-tfik győzelme tcljc- ten megérdemelt! Sőt, ha helyze- yJBet Jobban Kihasznállak, ha pttrabban és többet lőnek, na- arányban is győzhettek vol­na- J6k: Benkő, Vertig, Imrt, Bír­ta, Sarkad!. Garadnay Vitorlázás időnként igen jól játszott, a Vasas viszont elég gyakran sportszerútleaikedett, elmond­hatjuk. hogy az eredmény nem tükrözi, a játék képét. Nem volt olyan biztos ez a Vasas győzelem. A DVTK-ban Tamás a har­madik gólnál talán közbelép­hetett volna, a hátvédhármas jól játszott, a két fedezet első­sorban a védekezésben jeles­kedett. a csatársorban Kiss II, Sikora, Cserjés. Takács a sor­rend. Paulás megoldotta fel­adatát. — p — flz fIBK-íia utazót! az Ózdi Kohász labdarúgó csapata Az Ózdi Kohász labdarúgó együttese egy hetes pihenő után megkezdte a felkészülést az őszi szezonra. Az ózdiak eleget tettek a Drezdai Dinamó meghívásának és vasárnap dél­után három mérkőzésből álló túrára az NBK-ba utaztak. A három mérkőzést minden va­lószínűség szerint Frankfurt­ban, Drezdában és Rostockban játsszák. A csapatot Szécsi Márton szakosztályi elnök vezeti, a küldöttség tagjai: Dancsók Viktor intéző, Kemény Tibor edző, Sztáni István gyúró, Ka­tona, Budai, Frenkó, Romliá- nyi, Borbás I., Ferdinand, Bor- bás II., Szendrci, Fükő, Zalai, Szilasi, Száraz, Hajner, Csáki, Szurdoki I. játékosok. — Ivánszki — Akik meghódították a közönséget * A/J(/ax+tsi A -fal- i 7/ífii/?rniAc /-7« rartrfbíótin has?- Im/m ol^nA/nstn/n. ft. SHffí Igen, meghódították. A ..fel­kelő Nap” országának lányai a röplabdázás magasiskoláját mutatták be a szépszámú és igen hálás miskolci, közönség­nek. Sok nézője és csodálója akadt mar a vendégek péntek, délutáni edzésének is. ami több mint 2 óra hosszáig tar­tott. A maximális igénybevé­tel, s az igényesség jellemezte látványos, de rendkívül hasz­nos mezőnyjátékot produkált. A 2. számú, balkezes Miya­moto mezőnyjátéka is kiváló, de elsősorban és főleg a. háló­nál jeleskedett. Kiváló leütő, és balkezessége külön gondot, okoz az ellenfél játékosainak, ütései ellen szinte nincs or­vosság. M:sko’ar"l ^ok tapsot vitt el tarsolyában. man, elegánsan a sorfal mag ejt. (És nincs az a hátsó játé­kos. aki azt elérné.) Szellemes ötletes játéka hatalmas tetszés aratott. J. Matsumura (5. sz.) a vilá legjobb mezőny játékosává hírében áll. Nos. ehhez túszó nyitva Diósgyőrben valamive halványabban ment neki, azon ban így is hasznos tagja vol A japán csapat. Bair öl: nandu (4-cs mezben), Tanida (3), J. Matsumura, a világ legjobb mezőny­játékosa (5), Shinózaki' (9), K. Matsumura (7), Sasaki i8), Isobe (6), Miyamoto (2) és Kasai (1). ezt az edzési, ahol mindenki-' 11 ek keményen kellett, dolgoz­nia és ■— jól. Már ekkor sejte­ni lehetett, hogy szombaton este sportcsemegében lesz ré­szük a mérkőzés nézőinek. És — ?iem csalódtunk, Nézzük, milyennek ismertük meg a mérkőzés előtt felsora­kozó, a képen látható játékoso­kat? Az 1: számú mezt viselő Ka­sai a csapat esze, irányítója, összefogója. Nyugodtsága, hig­gadtsága önzetlenséggel, biz­tos labdakezeléssel, széleskörű áttekiniőképességpel párosul. Mindig a legjobb megoldást, választotta, a legelőnyösebb helyzetbe hozta, társait. Nem A hármas Tanida a csapat „Benjáminja”. Valamivel talán alacsonyabb társainál, erőn­léte, rugalmassága. azonban csodálatos. Játszi könnyedség­gel emelkedik a háló fölé és ütéseinek erőssége egy férfi- játékosnak is becsületére vál­na. Akár két, akár három ta­gú a sorfal, neki. vajmi keveset számit, üt, és hihetetlenül ke­mény ütéseivel csaknem■ min­dig pontot is szerez, .4 négyes számú Handa is kiváló ütő, azonban az ő játé­ka már sokkal színesebb, vál­tozatosabb, mint Tanidáé. A három tagú sorfal esetén is ha­talmas lendületet vesz. ütésre emeli kezét, aztán, leheletiino­Késilahdáhan: fi Borsodi Bányász bravúros győzelme Debrecenben A megyei NB-s kézilabda Papp (1—1), illetve Csoltkó csapatok vasárnapi szereplése (6), Gyöngyösi. (3), Budavári, általában a várt eredménnyel Kiss (1—1). Jók: Kerekes, Su- zárult. Egyetlen, örömteli meg- ‘ rányi, Papp. Selmeczi, illetve lepetéssel a Borsodi Bányász Kiss Jenő, Simon, Gyöngyösi, szolgált. Győzött Debrecenben, Wágner. s ezzel nagy lépést tett a kie­sés elkerülése felé. DVTK—MVSC 16:11 (7:4) Diósgyőr. NB 11. férfi Borsodi B.—D. Spartacus/ 11:6 (6:4) -/ D. GÜCS Vasas—MfiMTE 10:6 (6:4) Debrecen, NB II. férfi, A szakadó csőben lejátszott mérkőzésen állandóan a. GÖCS rohamozott, A tartalékos Mun­kás (Nemes, Hubai, Kosárkó hiányzott) minden igyekezete arra irányult, hogy minél ki­Debrecen, NB II női. A kiesés ellen küzdő Bányász- sebb legyen a vereség. Ez si­lányok igen jól játszottak. A került is. Ragyogóan, lelkesen A helyi rangadó az idegek múlt heti győzelem után újabb védekeztek, igyekeztek a. jálé- harca volt. Küzdött mindkét két ponttal növelték az esélyt kot lelassítani. Góldobók: Vasárnap rendezték meg a Má- lyi tó vitorlázó bajnokságának el­ső két futamát. Eredmények: Finn-dinerhv. 1. futam: 1. Ta- vassy (DVTK). 8. Tóth (Justitia), 3. Koródl (MfiMTE). n. futam: 1. Tavassy (DVTK). 2- Koródi (MfiM­TE), 3. Palóc-,- (Justitia). A két fu­tam összesített állása.: 1. Tavassy Viktor (DVTK) 12 pont. 2. Koródi (MP.MTE) 9 pont, 3. Tóth (Justitia) 8 pont. Kalóz hajóosztály, I. futam- 1. dr. Molnár Adorján—dr. Molnár Adorjánná (Justitia), 2. Hlavnyal— Albert I. (MfiMTE). 3. Varga—Ken­deházi (Justitia). II. futam: i. dr. Molnár—dr. Molnárné, 2. Venaa— Kendeházi. 3. Hlavnyal—Albert 1. A két futam összesített állása: 1. dr. Molnár—dr. Molnárai 10 pont. 2. és 3. holtversenyben Hlavnyal— Albert. T. és Varga—Kendeházi 7 —7 pont, 4. Gerhardt—Kavcsik (DVTK) a pont. M-yolle, X, futam: 1. Endréd! (Justitia). 2. Dóeze (MfiMTE). 3. H.1. Albert. (MfiMTE). II. futapi: 1. Ifj. Albert, 2. Endréd!. 3. Dóeze. A két futam összesített állása: 1. Endréd! 9 pont, 2. Ifj. Albert 8 pont. 3. Dóeze 7 pont, 4. Tóth (DVTK) 2 pont. az együttesnek. Különösen az előkészítésben jeleskedett. A 6-os számú mezt viselő Isobe amolyan univerzális já­tékos. Hálónál és mezőnyben egyaránt jó. Mindent tud: ütni, nyitni, védeni, feladni, tehát bárhol, és bármikor' hasznos pontja, csapatának. íme. ilyeneknek ismertük meg a japánok Miskolcon sssv repelt játékosait. Ha elillan még hozzátesszük: valameny- nyien támadó nyitást alkal­maznak. minden idegszálukkaí az összjátékra koncentrálnak és hihetetlenül, munkabíróak, akkor talán teljes is a kép. Nos, miskolci, diósgyőri rög labdásnk, tanultak a mérkőző sen valamit? Becze Károly Kosárlabda Székesfehér vár—DVTK 47:19 (14:8) Székesfehérvár, NB I; női. Szabadtéri pályán, végig zu­hogó esőben játszott a kétcsa pat. A hazaiak jobban felta­lálták magukat a rossz körül mények között és különösen ;■ második félidőben mutattak meggyőzőbb játékot. DVTK—VM KÖZÉRT 60:58 <3S:32) Diósgyőr, NB. II. férfi. A szezon utolsó mérkőzésén nem játszott jól a DVTK. A megerősített fővárosi együttes erős elleniéi volt.. A iiazaiak csak a hajrában biztosították a győzelmet. Ezzel a DVTK a második helyet szerezte meg, és részt vesz az osztáíyozókon. Kosárdobók: Letek. (19). Ki­rály (17) Králik (8). Szabados (8), Héresz (4), Judt (4). MVSC—Egri HSC 94:73 (39:30) Miskolc, NB II. férfi. Végig nagyszerűen játszott az MVSC, védekezése, táma­dása egyaránt kiváló volt. Ha valaki nem ismerte volna a csatiatok csoportbeosztását, a látott játék alapján, azt hihet­te, NB I-es küzdelemnek lehet szemtanúja. Különösen a má­sodik félidőben produkált egé­szen magas színvonalú játékot a hazai együttes. Kosárdobók: Bardócz (25). Kersch (22). Ko­mán (16). Novotny (14), Reiter (6) . Gaá] (6). Tóth (4) Friede! (1). Jók: Bardócz, Kersch. No­votny. Román. Tóth, Gaál SN Debreceni ASE—Ózdi Kohás; 61:53 (28:17) özd, NB II. női. Az első félidő alapján meg­érdemelten nyert a DASE. A nézők színvonalas, jó mérkő­zést láthattak, különösen a II. félidő volt érdekes és izgalmas, Ebben a játékrészben az' óz­diak voltak jobbak. Kosárdo­bók: Boros G. (19). Halász I. (18). Debreczeni E. (7). Czokoly (7) , Simon (2). Jók: Kovácsaié. Kalász I.. Decreew-i 17 — Ivánszki — csapat, de az irreális játékté­ren (az első félidőben vizes, szünet után sáros talaj) sokat csúszkáltak a játékosok. Az el­ső félidő Vasút-vezetéssel kez­dődött. majd két góllal elhú­zott,. (1:3), és a. későbbiekben két. hétméterest kihagyott. (3:3, 6:4 állásnál). Fordulás után a DVTK nagyon rákapcsolt, és sorozatban 4 gólt dobva egy­szeriben 7 gól előnyre teo szert. (11:4.) Ezzel, mint. r mérkőzés további perceiben ta­pasztaltuk, el is dőlt a ta>áK kozö sorsa. .4? MVSC crősHet" csökkentette a hátrányt három gólra is. azonban a DVTK már­is biztosan rjvnraif Góldobók' Surányi (6), Futó (4). Maros­vári (3), Kisbenedek, Selmeczii a. benlmaradásra. Debreceni i pontszerzésük annál értéke­sebb, mert azt kiesési, riváli- . síiktől veitek el. igu az tulaj- ' ionképpen duplán számít. i Ózdi Kohász—D. Dózsa 14:4 (7:2) Ózd. NB II. női. Az ózdiak nagy küzdeniaka­rással léptek pályára, Fűtötte "két a. visszavágás vágya■ is. Ennek látható jelét mutatták mindkét félidőben, és nem lelt ■ "olna meglepetés a még va- ”yobb arányú győzelem sem. Góldobók: Andrikné, Siposné '4—4), Hriczkóné. Pohóczkyné (2—2). Banosné. Gyárfásáé <1—1). Jók: Siposné, Andrikné, Hriczkóné, Bányi. Győrfi (2), Gyülvészi, Varga, Petrányi, Papp (1—1). Jók: láger (a. mezőny legjobbja), Győrfi, Papp, Petrányi, Varga, Gyülvészi. Bp. Vasas—MVSC 3:1 (1:1) Budapest, NB II. női. Kitűnő kapusteljesítmények vetélkedése, volt. a találkozó. Mindkét „hálóőrző” több, biz­tos gólnak látszó lövést men­tett s ez meg'átszik a „sovány', eredményen. Az MVSC három ziccert kihagyott, viszont az ellenük ítélt két, szigorú hetes eldöntötte a mérkőzés sorsát. Góldobó: Gáilné. Jók: Bukta (a csapat legjobbja). Gátiné. Halász, Simon. Sándor Nándor