Észak-Magyarország, 1964. június (20. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-16 / 139. szám

Kedd, 1964. június 18. ES5EAKMAGYARORSZAO 5 Salgótarján weite át a vezetést az ÍMB 1 B-bven Budapesti VSC—Ózdi Kohász 0:0 Szőnyi út, 5000 néző. V.: Zsolt Gzd: Katona — Budai, Fren- kó, Bomhányi — Borbás I., Ferdinand — Fíikő, Szilasi, Zalai, Szendrei, Száraz. Edzp: Kemény Tibor. Özdon nagy érdeklődéssel várták a vasárnapi rangadót, hiszen nem kisebbről volt szó, mint a tavaszi elsőség megtar­tásáról. Az ózdi együttes iga­zolta jó formáját és már a 2. percben gólt érhetett volna el. hiszen Szilasi nagy bombája a felső lécről a gólvonal mögé, majd onnan kipattant, de a já­tékvezető nem ítélt gólt.. A rekkenő- hőségben lejátszott találkozó első felében az ózdi­ak voltak fölényben, jól kom­bináltak, veszélyesen támad­tak. A BVSC védelme azonban igen jól hárított. A félidő vé­lett a játék. Száraz hagyott ki nagy helyzetet, majd a befeje­zés előtt 5 perccel Szilasi tisz­tára cselezte magát, de közel­ről a kapu fölé lőtt.- Az Ózdi Kohász közelebb állt a győze­MUkoíci VSC-Sx MVSC pálya, 2000 néző. V : Balia B. MVSC: Máté — Homovics; Buna, Vertig — Szarka, Mahai — Gál, Marosi, Deák, Csirmaz, Buczkó. Edző: Tiba Sándor. A Szállítók középhátvédje az első percben öngólt vétett és ez megzavarta a fővárosi csa­patot. A hazaiak kezdeményez­tek és két helyzetük is akadt. Negyedóra után az MVSC ert- hetetlenül átadta a pálya kö­zépső szakaszát, a két fővárosi fedezet uralta a mezőnyt és lemhez. Jók: Katona, Frenkó, Budai, Zalai, Szilasi. Zsolt jól vezette a mérkő­zést, de partjelzői sokszor megzavarták. — Ivánszki — Aliitok (lil) helyzetet. Szünet után mindenki a vendégcsapat további fölényét várta, ezzel szemben a magá­ra talált MVSC veszélyeztetett többet. A fővárosiak a véde­kezésre fektettek nagy súlyt, ritka támadásaik nem jelen­tettek gondot az MVSC-védők- nek. A hazai csapat megérde­melten szerzett két gólps előnyt, sőt, három biztos hely­zet kimaradt, éppen ezért vá­ratlan volt az utolsó percben elért Szállítók-gól. A játék Cserháti kapuja előtt pattog a labda, de ezúttal sem Jut a hálóba. Foto: Szabó 1stv.In gefelé a hazaiak is veszélyez­tettek, Vereb hatalmas lövésé a felső kapufán..csattant. A második félidő első ne­gyedórája a BVSC-é volt. Egy­két igen veszélyes helyzetet, te­remtettek az ózdi kapu előtt és az ózdi védőknek minden tudására szükség volt, hogy megakadályozzák a góllövést. (Negyedóra után kiegyenlített AZNBtB ALLASAs L SBTC 14 7 5 2 21: 5 19 2. Ózd 14 8 3 3 19:11 19 3. Szombathely 14 6 6 2 26:14 18 4. BVSC 14 5 7 2 14:11 17 5- Oroszlány 14 4 7 3 14:13 15 6. Sz.'-fehérvár 14 4 7 3 14:14 15 7. Dunaújváros 14 6 3 5 14:15 15 8. Nyíregyháza 14 6 2 6 18:17 14 9. Győr 14 6 2 6 17:17 14 10. BMTE 14 5 4 5 13:14 14 íi. Számítók 14 5 3 6 17:19 13 12. MVSC 14 4 5 5 13:17 13 13. MA VÁG 14 5 2 7 20:21 12 14. Egyetértés 14 5 2 7 15:17 12 15. Borsod 14 2 4 8 11:26 8 16. Láng 14 2 2 10 11:25 6 jobbnál-jobb labdákkal tömték a csatárokat. Az egy gólon kí­vül még több helyzet is adó­dott a hazai kapu előtt, de Máté kétszer is jól időzített ki­futással mentette a meleg Sajószentpéter, 2500 néző. V.: Lenkefi. Borsodi B.: Veres — Katona, Benkő, Sztibor .— Jaskó, Tát­rai — G. Szabó, Vécsei, Kőhal­mi, Szöcs, Baranyi. Edző: Szűcs György.. A mérkőzésre rányomta a bélyegét a hazai összekötők váratlanul gyenge teljesítmé­nye. Ez azt hozta magával, hogy a két salgótarjáni fede­zet, Szojka és Toldi, tetszés szerint szedte össze a labdá­kat és gyors támadásokba indí­totta a csatárokat. Nem be­szélve arról, hogy a hazai vé­delem ezúttal is többször NB n: képe alapján, különösen a má-, sodik félidőt figyelembe véve, megérdemelt az MVSC győ­zelme. Góllövők: Vertig ill­ésből), Csirmaz, Focsai II. (ön­gól). LP „gyengélkedett”. Áz első fél­órában kiegyenlített volt a játék, majd három gólt értek el a vendégek. A második félidőben jól kez­dett a hazai csapat, mert szé­pített, sőt, utána kétszer is bravúrosan védett Cserháti, de néhány perc múlva újabb salgótarjáni gól következett. Még mindig lehetőség volt újabb hazai gólok elérésére, de ez már nem sikerülhetett a kiválóan védekező vendégcsa­pattal szemben. A hazaiak gól­ját Baranyi lőtte. Jók: Sztibor és Tátrai. Kisterenyei Bányász—Miskolci Bányász 1:1 (1:0) Salgótarjáni B.—Borsodi B. 4:1 (SsO) Az első szakasz győztese: Polanetzky Dezső Hétfőn délben rajtolt Buda­pesten a XX. Magyar Kerék­páros Körverseny mezőnye. Az első napon a legjobb magyar versenyzők mellett, lengyel, osztrák és NDK-beli kerékpá­rosok álltak rajthoz. A nagy meleg és az igen nehéz terep nagyon próbára tette a ver­senyzőket. Az első nap célja Miskolc­Tapolcán volt és elsőnek az MVSC volt versenyzője, Pola- nctzky Dezső (U. Dózsa) érke­zett be. Juhász (Bp. Építők) és Stámusz (U. Dózsa) is a győz­tessel azonos idővel, 5:0914 alatt tették meg a 196 km-es távot. A további sorrend: 4. Balaskó (Tipográfia) 5:09.26, 5. Dévai (Pécsi Sparta­cus) 5:11.06, 6. Btadzin (len­gyel) 5:16.55, 7. Tauffmann (NDK) 5:16.57, 8. Schick (Va­sas) 5:19.42, 9. Takács (Előre) 5:19.50, 10. Kovács (Csepel) 5:19.56. Ma, kedden a második sza­kasz küzdelmeire kerül sor. 13.10-kor lassú rajttal a 188- as kilométerkőig haladnak a versenyzők, ahonnan 11 órakor rajtol a mezőny. Cél: Debre­cen. (Nemes) KOSÁRLABDA Bp. Petőfi—DVTK 59:57 (26:25, 50:50, 54:54) Diósgyőr, NB I női. Sorozatos balszerencse kíséri a diósgyőri csapatot. A hato­dik mérkőzést vesztik el 1—2 ponttal. Ruszkai a nagy méleg- ben nem bírta az iramot, ha­mar kipontozódott. A rendes játékidő, majd az első hosszab­bítás döntetlenül végződött, a második hosszabbításban sze­rencsével nyert a fővárosi csa­pat. Velkei és Hábel igen jól vezették a mérkőzést. Kosár­dobók: Judtné (25), Horváth E. (14), Szabó (10), Kamará's- né (4), Ruszkai (2), Leskó (2). ÚSZÁS Miskolc-Tapolcán nagy érdeklő­dés mellett megyei uszóversenyt rendeztek, amelyen az ózdiakon kívül négy miskolci sportkör indí­totta úszóit. A 31 fokos víz nagy­ban befolyásolta a jobb eredmé­nyek elérését. Ennek ellenére né­hány számban színvonalas és jó küzdelem volt. Eredmények: Fér­fiak, 100 m, gyors: 1. Kárpáti (MVSC), 2. Svéda (DVTK), 3. Sa­lamon (M. Spartacus). 200 hát: 1. Stefan K„ 2. Kissi 3. Stefán P. (mind M. Spartacus). 200 m mell: 1. Kulcsár (DVTK), 2. Hatvani. 3. Bállá (mindkettő M. .Spartacus:. 100 m pillangó: 1. Stelán K., 2. Kiss. 200 m vegyesúszás: 1. Kiss (M. Spartacus), 2. Kárpáti (MVSC), 3. Stefán P. (M. Spartacus). 1x100 m váltó: 1. Miskolci Spartacus, 2. MVSC. Nők, 100 m gyors: 1. Korompay Teréz (MVSC), 2. Takács Hona (M- Spartacus), 3. Füzy Ilona (MVSC). 200 m mellúszás: 1. Korányi Edit (M. Spartacus), 2. Baranyi Valéria (MVSC), 3. Gellért Katalin (DVTK). 200 m hát: 1. Lukács Mária (M. Spartacus), 2. Korompay Teréz (MVSC) 200 m vegyesúszás: 1. Lu­kács Mária (M. Spartacus), 2. Kup­pln Eva (MVSC), 3. Takács Éva (M. Spartacus). 4x50 m mellúszó váltó: 1. Miskolci Spartacus, 2. MVSC, 3. DVTK. A kiegészítő gyermek számok győztesei: Jakab (M. Postás), Pető (M. Spartacus), Novák (MVSC), Magyar (MVSC). Tatár Agnes (M. Spartacus), Merő Judit (MVSCV Jók: Kamarásné, Judtné, Hor­váth E. DVTK—BVSC 69:48 (39:17) Diósgyőr, NB II férfi. A diósgyőriek valósággal le­rohanták ellenfelüket, a fővá­rosi együttes nem tudott ki­bontakozni. A diósgyőrieknek a védekezésben van javítani valójuk. Kosárdobók: Király (17), Králik (12),,Bruckner (12), Letek (9), Judt (8), Kamenicki (7), Héresz (2), Altnőder (2). DVTK—VTSK 41:39 (18:18) Budapest, NB I női. Fej-fej mellett haladt a két csapat. A nagy meleg ellené­re jó iramú volt a játék. A fi­atalok a második félidőben kissé elfáradtak. Az utolsó másodpercben Szabó kosara jelentette a győzelmet. Kosár­dobók: Judtné (13), Kamarás­né (8), Ruszkai (7), Bartha (5), Horváth (4), Sztéhlik (2), Szabó (2). Jók: Kamarásné, Judtné, Szabó. Demeter VM KÖZÉRT—MVSC 78:75 (39:36) Miskolc, NB II férfi. A miskolci csapat eddigi legjobb játékát nyújtotta, de ez is kevés volt a feljavult fő­városiakkal szemben. Kosárdo­bók: Kersch (28), Béliéi (12), Bardócz (11), Gaál (11), Ro­mán (7), Tóth (2), Novotny (2), Ósgyáni (2). Az egész csapat igen jól játszott, külön kiemel­kedik Gaál játéka. LD Egri Dózsa—Özdi Kohász 89:70 (34:36) Ózd. NB II női. Az első félidő az ózdiaké volt, a másodikban az egri lá­nyok nagyobb rutinjukkal a maguk javára fordították a mérkőzés sorsát. Az ózdiak közül többet kipontoztak. Leg­jobb dobók: Orosz (24), Halász (21), Czoboly (10). Ivánszki. Meglepetések a terllleti vívó tsajnelíságon Nagyüzem volt szombaton és vasárnap Miskolcon, a Fa­zekas utcai általános iskola tornatermében. Itt rendezték meg a területi férfi és női ví­vó bajnokságot. Négy fegyver­nemben, 9 egyesület, 51 ver­senyzője indult. A két napos küzdelem . több meglepetést hozott A meglepetéssorozat már a férfi tőrben kezdődött. A két esélyes: dr. Csille (DV­TK) és Buchinger (Salgótar­ján) már a verseny elején ki­esett. Feltűnt a fiatal Bozóki merész vívása a párbajtőr­ben, s ennek köszönheti az elő­kelő második helyét. A férfi tőr kivételével mindhárom Sakk MVSC—DVSC 7.5: 4.5 Az MVSC sakkcsapata továbbra is kitflnően szerepel a területi döntő mérkőzésein. Vasárnap le­győzte legnagyobb riválisát, a nyíregyháziakat óriási fölénnyel (9,5:2,5) kétvállra fektető debreceni együttest. Az utolsó fordulóban Nyíregyházával mérkőzik, annak otthonában. Ha győz (az előbbiek ismeretében erre minden reménye megvan), megnyílt a kapu a fel- jcbbjutdshoz. SN fegyvernemben csak újraví- vás után dőlt el az elsőség sorsa. A nőknél pedig a má­sodszori újravívás tett pontot a „mondat végére”. A hármas holtverseny után a miskolci sportiskolás Kristóf lett a baj­nok. A kardban az újravívás után, nagy meglepetésre Vigh- nek kedvezett a szerencse: Bércest 5:3-ra megverte. Egyébként a két napos verseny sportszerű keretek kö­zött, aránylag magas színvo­nalon mozgott. Ezt bizonyítja az is, hogy ezen a fontos ver­senyen mindenki megjelenti aki csak ezen a színvonalon számításba jöhetett. Eredmények: Női tőr: (16 in­duló): 1. Kristóf (MSI) 5 gy., 2. Ujszászi (Ózdi K.) 5 gy.. 3. Föl- dényi (Ózdi K.) 5. gy. Férfi tőr: (17 induló): 1. Ardey (DVTK) 6 gy., 2. Szabó (MEAFC) 5 gy., 3. Szakács (MSI) 4 gy. Kard: (10 induló): 1. Vigh (Egri Sí) 3 gy., 2. Bérezés (DVTK) 8 gy., 3. Jakab (Egri VM) 7 gy. Párbaj­tőr; (8 induló): 1. Buchinger (SKSE) 6 gy. 2. Bozsóki (Óz­di K.) 6 gy., 3. Füreder (SKSE) 4 gy. (Ujravívásnál Buchinger 5:0-ra nyert.) tiövey Dezső Kézilabdában: Nagyszerű győzelmek idegenben NB H. KELETI CSOPORT Állasa: 1. Szóin. MÁV 15 9 2 4 28:15 20 2. Kecskemét 15 8 3 4 22:13 19 3. Jászberény 15 8 3 4 20:13 19 4. Békéscsaba 15 6 6 3 22:22 18 5. Egri Dózsa 15 7 3 5 21:17 17 6. Szóin. MTE 15 7 3 5 22:20 17 7. Bp. Előre 15 6 5 4 15:14 17 8. Baglyasalja 15 6 4 5 15:23 16 9. Bp. Spart. 15 6 3 6 26:19 15 10. Nyíregyháza 15 6 3 6 22:21 15 11. Kisterenye 15 4 6 5 23:25 14 12. Nagybátony 14 5 3 G 12:10 13 33. Gyula 15 4 5 6 15:17 13 Í4. KISTEXT 15 4 4 7 22:2G 12 15. V. Izzó 15 5 2 8 17:21 12 16. Szegedi VSE 14 3 5 G 21:24 11 37. Debr. Dózsa 15 1 9 5 10:20 11 18. Miskolc! B. 15 3 3 9 18:31 9 Pereces, 500 néző. V.: Sze­gedi. M. Bányász: Boros — Csor­ba, Varga, Váradi — Pál, Odermarszki — Deák, Szabó, Matisz, Domokos, Makiári. Edző: Pribelszky Gyula. Az első félidőben a vendég­csapat játszott jobban, több veszélyes támadást vezettek és sikerült egy gólos vezetéshez jutni. A második félidőben a perecesiek vették át az irányí­tást. Szinte állandóan Kiste- renye kapuja előtt pattogott a labda, de csak egyenlíteni tud­Nfí III. A forduló eredményei: Ny VSC— Szuhavölgy 3:1, Kisvárda—Kazinc­barcika 2:1, D. Honvéd—Somsály 1:1, NngykáHó—DEAC 2:0, ■ Gy. Honvéd—Egri Honvéd 2:2, Hajdú­szoboszló—Égercsehi 4:0, szomba­ton: D. GÖCS—MEMTE 4:2. Rudabánya— Edelény 1:1 (í;0) Edelény, 1500 néző, vez.: Csiba. Rudabánya: Dezső — Békéi, Egyed, Kosina — Konyha, Szűcs — Jancsurák. Szalkó, Kovács, Pala- tdes, Csuzda. Edző: Rozgova Gusz­táv. Edelény: Birkás — Gyöngyösi, Bokk, Káli — Kiss, Várhelyi — Kristóf, Mester. Grega,* Fazekas, Szeszák. Edző: Pál István. .Tő iramú, de közepes színvonalú mérkőzést hozott a borsodi bá­nyász rangadó. A játékidő első fe­lében a vendég rudabrtnyaiak vol­tak a többet kezdeményezők, több helyzetük is akadt, góljukat mégis mindjárt az első percben megítélt 11-esből Szűcs révén érték el. Fordulás után a hazaiak vették át a játék irányítását, de erőtlen támadásaik sorra meghiúsultak a jól záró rudabányai védelmen. Az egyenlítő gó! a G5. percben Kristóf lövéséből esett. Végeredményben a döntetlen reális. Jók: Dezső, Szűcs, Szalkó, Ko­vács, illetve Birkás, Bokk, Vár­helyi, Kristóf. Garadnay tak Matisz góljával. Jók: Bo­ros, Csorba, Pál, Makiári. Eredmények: NB I B: Láng SK — Nyír­egyháza 3:1, Egyetértés — Szé­kesfehérvár 2:0, Dunaújváros — Budafok 2:1, Szombathely — Győri MÁV-DAC 4:0, Ganz-MÁVAG — Oroszlány 3:2. NB II: KISTEXT — Debre­ceni Dózsa 2:2, Békéscsaba — Szolnoki MÁV 2:3, Szegedi VSE — Nyíregyházi MSE 2:3, Eger — Gyula 1:0, Jászbe­rény — Bp. Spartacus 2:0, Nagybátony — Baglyasalja 3:0, Bp. Előre — Kecskemét 1:0, Szolnoki MTE — Vasas Izzó 2:0. NB ni. ÉSZAKKELETI CSOPORT ALLASA: 1. K.-barcika 14 9 3 2 22: 9 21 2. Debr. Honvéd 14 9 2 3 24:11 20 3. Nagykálló 14 8 3 3 25:11 19 4. Somsály 14 6 5 3 23:16 17 5. Gyöngyösi H. 14 4 8 2 17:11 16 6. Kisvárda 14 7 2 5 28:22 16 7. Debr. EAC 14 5 5 4 18:13 15 8. Edelény 14 6 3 5 19:21 15 9. Debr. Gcs. 14 5 3 6 28:25 13 10. Rudabánya 14 5 3 6 14:13 13 11. MEMTE 14 6 1 7 23:25 13 12. Egercsehi 13 4 3 6 14:24 11 13. .Nyíregyháza 13 4 '2 7 17:21 10 14. Hajdusz. Sp. 14 4 1 9 19:29 9 15. Eger 14 3 3 8 20:31 9 16. Szubavölgy 14 2 i a 10:39 5 MVSC—Bp. Postás 16:12 (6:6) Budapest, NB II férfi. Végig kitűnően játszott a Vasút. Csak az első félidőben volt vitás a két pont sorsa, szünet után ellenállhatatlanul rohamozott az MVSC. Nagyon sportszerű küzdelemben végül biztosan győzött a. vendégcsa­pat. Góldobók: Csoltkó, Stumpf (4—4), Simon, Hoffmann (3—3), Gazsó, Kiss (1—1). Jók: Mu- horai, Hoffmann, Stumpf, Si­mon. DVTK—DVSC 23:15 (8:7) Debrecen, NB II férfi. DVSC vezetéssel kezdődött a mérkőzés, amely nem sokáig tartott. A 3. percben a játék­vezető mindkét csapatból egy- egy játékost végleg kiállított. A két megfogyatkozott gárda ezután taktikai harcot vívott, amíg a DVTK félig emberfo­gásra nem tért át, ami eldön­tötte a mérkőzés további ki­menetelét. Örömmel állapít­hattuk meg. hogy a Vasas végre szivvel-lélekkel és jól is játszott. Góldobók: Surányi (7), Marosvári (5), Fűtő (4), Papp (3). Selmeczi (2), Mátyás, Farszki (1—1). Jók: Surányi, Papp, Futó, Selmeczi, Maros­vári.- MVSC—MTK 7:6 (4:6) Budapest, NB II női. Az első félidőben megítélt három hétméteres idegessé tette a miskolciakat, jóformán nem mertek erőteljesen véde­kezni, az újabb büntetőktől való félelmükben. Fordulás után az MVSC óriási akarás­sal megfordította a vesztésre álló mérkőzést. A megújuló rohamoknak az MTK már nem tudott ellenállni. Góldo­bók: Halász. Novák (2—2). Gá­tiné, Csorba, Simon (1—1). Jók: Bukta, Szabóné, Novak, Simon. Özdi Kohász—D. Spartacus 12:3 (6:0) Debrecen. NB II női. A nagy hőség ellenére is a. Kohász igen jól játszott. Az 1. félidőben és a szünet utáni első 10 percben szebbnél-szebb akciókból tetszés szerint érték el góljaikat. Góldobók: Banos- né (4). Andrikné (3). Pohocz- kyné. Hriczkőné (2—2), Sipos- né (1). Jók: Bányi, Pohoczky- né, Banosné. Borsodi B.—Bp. Telefongyár / 9:8 (3:4) / Sajószentpéter. NB II női. Már valamivel jobb telje­sítményt nyújtott, a hazai csa­pat. sőt a második félidő nagy részében a. régi lelkes játékot láthattuk tőlük, Így sikerült a vendégek 4 gólos vezetését (3:7) 8:7-re megfordítani. A pesti csapat, ugyan a befejezés előtt 2 perccel egyenlített, de az utolsó pillanatokban Baloghné hatalmas lövésével győzött a Bányász. Góldobók: Baloghné (6). Gond (2). Munkácsi (1). Jók: Baloghné, Knittelné, Gond. BEAC—MEMTE 24:14 (8:5) Miskolc, NB II. férfi. Nagyon rosszul játszott a Munkás. Az első kihagyott helyzetek idegessé tették a csapatot. A szünet utáni első percek megpecsételték a két pont sorsát. A MÉMTE 6 gólt kapott sorozatban. A BEAC felvonultatta mindazon erénye­ket. amelyek a Munká.sból hiányoztak: gyors, lendületes, friss volt. közelről, távolról jól dobott, kapura a vendégé, csapat. Góldobók: Papp (7), Nemes (4). Sándor, Petrányi, Gyülvészi (1—1). A hazaiad 'közül senki sem játszott, ki* emelkedőén, egyedül Papp nagy akarása dicsérhető. .Sándor Nándor