Észak-Magyarország, 1964. február (20. évfolyam, 26-50. szám)

1964-02-25 / 46. szám

«©«fl, mi- február 2&, fiSZ?AKaiAGTAKORS2Ä6 T ife Előkészületi labdarúgó mérkőzések Vasárnap még mozgalmasabbak voltak a labdarúgó pályák, mint egy héttel ezelőtt. Né­hány csapatunk máris jó formáról tett tanu- bizonyságot, viszont néhányan gyengén ját­szottak. A gyenge játékból nem lehet messze­menő következtetéseket levonni, hiszen a tel­jesítményekben sok külső motívum játszik közre. Kétségtelen: egyre közelebb jutunk, a bajnokság nyitányához, így most már az ed­zőknek arra kell törekedniük, hogy kialakít­sák azt a csapatot, amelyikkel a bajnokság­ban rajtolnak. A vasárnapi találkozókról az alábbi jelentések futottak be: Első mérkőzésén vereségei szenvedeti a TE Frakovce—Diósgyőri VTK / 2:1 (0:0) ' (Kassal tudósítónktól.) Prakovce, 1000 néző. W; Princz. A kelet-szlovakíai divízió (megfelel a magyar NB in­nak) egyik jóképességú csapata fogadta először a Csehszlová­kiában vendégszereplő DV- TK-t. 4 A keményre fagyott talaj nem ízlett a magyar NB I-es csapatnak. Az első félidőben így is sokkal több támadást vezettek, mint a hazaiak, de puhán, erőtlenül játszó csatár­soruk nem tudott megbirkózni a lelkesen és keményen játszó hazai védőkkel. A DVTK-nak több gólhelyzete volt. de a csa­tárok a legbiztosabbakat is ki­hagyták. A második félidőben kissé felengedett a talaj, élénkebb lett a játék A hazai együttes nem „tisztelte” ellenfelét, és már nemcsak a védekezéssel törődött, hanem támadásokat, is vezetett. Ennek során két al­kalommal Petricsko és Kor- funta révén sikerült bevenni a diósgyőriek hálóját. A DVTK Kovács révén szépített, így- ala­kult ki a végeredmény. # A DVTK legközelebb Kas­sán, sz első ligás VS5 ellen lép pályára. A mérkőzés iránt nagy érdeklődés nyilvánul meg­Jozcf Nagy győzelemmel kezdtek Hl il=es slköiví¥@ csapataink Ózdi Kohász—- Honvéd Kun Béla, SE 12:8 Ózd, 400 néző. V.: Erőss, Ha- bony. Úzdon nagy- érdeklődés mel­lett tartottak meg az NB Il-es ökölvívó csapatbajnokság nyi­tányát. A szombati mérkőzés nézői sok érdekes és színvona­las összecsapást láthattak, cs örömmel tapasztalhatták, hogy az ózdi ökölvívók jó formában vannak. Eredmények: (elöl az ózdi­ak): tozással legyőzi Mmcsiket. (6:3) Kisválíósúly: Tulai első felnőtt, bajnoki mérkőzésén ragyogóan öklözött, és pontozással győzi le Vighet. (8:3), Váltósújys Énekes H. ellenfelét:, Síkért mélyülés miatt leléptetik. (10:2). Nagyváitósuly: Kunkli az első menetben feladja Román el­len. (10:4). Középsúly: Varga jel kezd László ellen, de ellen­fele megsorozza, mire az ózdi fiú az első menet végén felad­ja. (10:6). Félnehézsúly: Mol­nár nagy harcot vív Surjánnal, Egy mérkőzés elmaradt lezhctö a bajnoki mérkőzés lejátszására, Azt viszont helytelenítjük, hogy a, szövetség szombaton küldte el az, értesítést Mis­kolcra, így mar sem a köz­véleményt, sem a, csapat tagjait nem lehetett értesí­teni a mérkőzés elmaradásá­ról. Weiszné elmondotta: nem az első eset, hogy » szövet­ség későn küldi az értesítést. Nagy (DVTK) jobbról, végig fö lényben volt és legy&ste Kuni«- r-ote: Srebó títri" © Légsüly: Jóbi remekül meg- ... e sorozza Turgayt, és a vendég­Helyes lenne, ha a levőben a »csapat versenyzője már az első 1 1 ‘"'r omenet végén feladja. (2:0). Har­Jmatsúly: Sípos ellen Sági sokat e szabálytalankodik, így a máso- ° dik menetben a leléptetés sor­osára jut. (4:0). Pehelysúly: Vin- Jcze pontozással kikap Tóthtól. ©(4:2). Könnyűsúly: Berki na- ®gyón szép küzdelemben, pon­jelenlegihez hasonló esetek­ben a rendező sportkör idő­ben megtudna, játszanak-e vasárnap, vagy sem. Ha így lesz, sem a közönség, sem a csapat tagjai nem érzik majd becsapva magukat, r,r Jelenet Miskolci Bányász—Putnoki Bányász mérkőzésről..! kínálkozó helyzeteket, és táma­dásaik legtöbb esetben góllal fejeződtek be. Góllövók.: Bor­dás X., Csáki (2—2), Zalai, Fü- kő. Jók: Borbás 1., Csáki, Zalai, l:'ükő, illetve Kalló, Gál, Vár- konyi, Vertig. Egri Dózsa—MVSC 2:0 (1:0) Eger, 1000 néző. V.: Konez. MVSC: Miskolci (Máté) — Vertig, Buna, Szabó — Krorn- paszki (Temesvári), Kovács — Kallus (LÖveil, Molnár (Tóth), Telenkú (Deák), Marosi, Bucz­KO. , ..fy'- e|so félidőben valamivel i-obbet támadott a miskolci nuVu ’ t*° a csatárok nem ta- a .ak meg a rést a keményen do sportszerűen játszó egri vé­dőfalon. A szórványos hazai támadások eredményesek vol­tak és hl agy K. gólt lőtt. A má­sodik félidőben többet táma­dott ugyan az egri csapat, jobb helyzetei mégis, az MVSC-nek Voltak. A vendég együttes azonban egy helyzetet sem tu­dott értékesíteni. Jók: Buna, Vertig, Kovács. kesedéssel játszó hazai csapat jól tartotta magát, azután a Vasas játékosok egymás után öt alkalommal értek el gólt. Szünet után- a hazaiaknak is sikerült, kétszer a hálóba ta­lálniuk. A Vasas góllövői: Far­kas (4), Ihász, Mathesz, Ma­chos. Bakos és Bundzsák. Terem kézilabdá ban i I BVTK kikapott az Ózdi Kohásztól Vasárnap, nem csökkenő érdeklődés mellett, folytatódott az Észalcmagyarország és a. TS kupáért a kézilabda mérkőzés-sorozat a Ság- vári utcai általános islcola tornatermében. A felfokozott érdeklődés érthető volt, hiszen a VII., az utolsó előtti fordulóban került, sorra a kél legjobb férfi együttes, az eddig veretlen DVTK és az Ózdi Kohász találkozója. Nagy várakozás előzte meg a rangadót. S a mérkő­zés nem okozott csalódást. 40 perc tömény iz­galom, óriási hangorkán, viharos biztatás kí­sérte a küzdőfelek vetélkedését. .4 többi, 17 mérkőzés közül is nem egy hozott nagy küz­delmet, .A 34 csajjal egyike-másika kitünően játszott. Eredmények: 101. sz. XTSK — 100. sz. 1T- SK 15:8 (7:5) férfi ifi, Kossuth Gimnázium — Szakközépisko­la 10:3 (5:3) női ifi, 114. sz. 1T- SK — 171. sz. XTSK 15:11 (8:4) férfi ifi. SpoiTiskola II. — 171. sz. ITSK 14:11 (0:5) női ifi, Földes Gimnázium — Alsó- zsolca 19:1(1 (9:7) férfi, II. oszt., (Alsózsolca nehezen adta meg magát, négyszer volt döntet­len a mérkőzés állása) Sajó- bábony — MÉMTE 11:7 (5:3) női, I. oszt.. Szirmabesenyő — Sajóbábony 26:18 (11:7) férfi, II. oszt.,’ Herman Ottó Gimná­zium — Ózdi Kohász II. 17:8 (13:3) női ifi, Ózdi Kohász II— Famutfonó 7:3 (4:2) női ifi, Hejócsaba — 171. sz. ITSK 8:0 (3:0) női ifi., Sportiskola — Pamutfonó 16:5 (8:0) női, I. oszt., (a Sportiskolából a ka­pus, Liptai és Hodobás emel­kedett 1U. a Pamutfonó leg­jobbja, a sok gól ellenére, szintén a kapus, a még áltsdá­Asstalitenisx Pécsi lírán— Miskolci ÉMTE 14:4 Népkerti sportcsarnok, NB I, férfi. A Pécs a várakozásnál sok­kal jobban, a MÉMTE pedig sokkal gyengébben játszott. A két páros elvesztése ütán a vendégcsapat 6:0-ra, majd 7:1- re vezeteti, és végül biztos győzelmet aratott. A miskolci­ak győzelmeit dr. Megadja (2), Tálas és Nemesi (1—1). szerez­te. MEMTE—Pécsi Urán 4:1 Bár a párost elvesztette az Egervári—Egri kettős, az egyé-. niben igen jól játszva, mind a ketten két-két győzelmet sze­reztek és továbbra is megőriz­ték veretlenségüket. Szegedi Kender— 3. sz. AKÜV-Előro 9:9 Szeged, NB H-es női. A szépszámú közönség előtt végig sportszerű keretek között lezajlott mérkőzésen a miskol­ci csapat kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna. A miskolciak győztesei: Zekéné—Tábori páros. Zekéné (4), Tóth E. (2), Tábori, Pekó ÍK11. nos iskolás Erdei Mária cs Pere Mária volt), Sajóbábony —- Miskolci Bányász II. 16:13 (6:7) férfi, II- cwzl;, (Sajóbá­bony szívj átékfcd nyerte a már vesztésre álló mérkőzést), Sportiskola 11. — Szakközépis­kola 13:3 (9:2) női ifi, 101. sz. ITSK — 171. sz. ITSK 14:9 (7:3) férfi ifi. MEAFC—Miskolci Bányász 22:18 (13:7) A férfi kiemelt csapatok ta­lálkozóján az Egyetem kezdett jobban. Pontosabb adogatás­sal és tervszerűbb játékkal az első félidőben 6 gólos előnyt szerzett. Ebben a játékrészben mindkét együttes sok helyze­tet hagyott kihasználatlanul. Fordulás után keménnyé vall a két csapat harca, sok volt a szabálytalanság. Pereces a má­sodik félidő vége felé 20:13- ról 20:17-re feljött, de a gól- sorozattal sem tudta kétessé tenni a bét parit sorsát. ML Honvéd—Özdl Kohász IL 29:27 (14:12) Az I. osztályú férfi csapatok mérkőzése a forduló legszebb é® legváltozatosabb küzdelme volt. Sokáig Ózdnak „állt” a mérkőzés, s közben hétszer állt döntetlenre az első félidőben. Szünet után a Honvéd végig vezetett. Az utolsó percekben a nézőit na­gyon szép akciókat láthattak mindkét együttestől, főleg a Honvédtől.' (Bruckner egészen kiváló dolgokat' produkált) Ózdi Kohász—DVTK L 19:6 (11:3) A két nőd csapat találkozó­ján csak az első percek okoz­tak izgalmat. A DVTK l:0-ra, majd 3;i-re vehetett de a kő­vetkezőkben, még az első fél­időben. 10 gólt kapott egymás után. Ózd szünet után is jól „kevert” és ilyen arányban is V «gérdemel ten győzött. Ózdi Kohász—DVTK 21:20 (10:8) Régen látott nagy csatát ví­vott a két együttes. Ózd az első percekben megszerzett vezetést hallatlan akarással végig igyekezett megtartani, mindössze egyszer (17:17) sike­rült a diósgyőrieknek döntet­lenné termi a mérkőzés állá­sát, viszont tízszer csak egy góllal vezetett a Kohász. En­nek ellenére Ózd megérdemel­te a két pontot. Jobban véde­kezett, gyorsabb, erőteljesebb volt. A DVTK sokat körühné- nyeskedett, lassan jött vissza, és elfelejtette, (amit már az el­ső percekben látnia kellett volna), hogy a kitűnő ózdi ka­pusnak csak lapos labdat lehet lőni. ’>, (sandor) azonban a harmadik menetet ő sem bírja, és feladja. (10:8). Nehézsúly: Koszta igen jó! kezd Nagy I, ellen, sok tiszt a ütése után a Honvéd versem - ző az első menet végén feladja. (12:8). Ivánszk) DVTK—Bp. Előre 12:8 DVTK stadion, 600 néző, V.: Kristóf, Molnár. Igen jó együttest, győzött 1c a DVTK. A fővárosi csapat ökölvívói képzett versenyzők, mégis, a hazai csapat győzelme nagyobb arányú, lehetett volna, ha a két mérközesvezetó, Kris­tóf és Molnár nem hibáz olyan sokat a DVTK terhére. Ered­mények: (elől a DVTK ver­senyzői): Légsúly: Szolnoki jói tartott;) magát Bodnár ellen, végül az Előre-versenyző pontozással nyert. (0:2). Harmatsúly: Varga pontozással legyőzte Lautert. (2:2). Pehelysúly: Kuburczik az első menetben könnyelműen kezdeti, ez megbosszulta ma­gát, ß a mérkőzés feladására kényszerült Somjak ellen. (2:4). Könnyűsúly: Sós és Szirony harca döntetlent hozott. (3:5), Kisválíósúly: Kozma a második menetben kiütéssel veszt Ko­zák ellen. (3:7). Váltósúly: Mun­kácsi, döntő fölénye ellenére, csak döntetlent ért ct Nagy el­len. (4:8). Nagyváltó súly: Dvo- ják kemény harcban pontozás­sal győzi le Scmodit. (6:8). Ivö- zépsúly: Nagy ellen Kun3 n harmadik menetben feladja. .(8:8). FéJnehézsúly: Szabó n második menetben kiütéssel győz Czeltinger ellen. (10:8). Nehézsúly: Demeter ellen Sze­gedi az első menet első percé­ben feladja. (12:8). LEGÚJABB! Hétfőn Galyatetőn bonyolí­tották le a 15 km-es férfi sí­futó bajnokságot. Erős küzde­lem után Spisák János (DVTK) lett a bajnok. egyik © A pontozók?rák rosszul vizsgáztak! ricnWi sti * Vasárnap délután vagy érdeklődéssel figyeltük az ököl­vívó NB I. rangadóját, az Újpesti Dózsa — Gyöngyösi Hon- véd Zalka SE találkozóját. Érdekes párharcoknak és rend­kívül rossz bíráskodásnak lehettünk tanúi. Különösen ez háborította fal a tv nézőit, hogy a -pontozóbirák többnyire a vidéki együttes terhére tévedtek. A Bauer-—Horváth mérkőzésen <iz első ménéiben job­ban öklözött, a. fővárosi Pauer, de Horváth a második, sót a harmadik menetben sokkal jobb volt. ,4 pontozók, altalános meglepetésre, Pattért hozták ki győztesnek. A lobbi találko­zón is sokat tévedtek, s az eredmény: — győzött a fővárosi csapat. Reális bíráskodás esetén más lehetett volna a talál kozó kimenetele. Diósgyőrött a- DVTK — Bp. Élőre mer kő- zésen Kristóf és Molnár okozott sok bosszúságot a. szürke“ lóknak. Kirívó példáját mutatták annak, hogyan lehet egj jól indult, sportszerű találkozót, lehetetlen pontozással é bíráskodással majdnem teljesen lerontani. UF Borsodi Bányász— Kazincbarcikai MTK 8:1 (5:0) Sajószentpéter, 800 néző. V.: Bzkokán. Borsodi B.: Veres — Né- gyesi, Csetfalvi, Sztibor — Ko­vács, Jasko — Séra (G. Szabó), IVIóritz, Kőhalmi, Szőcs, G. Szabó (Imre). Igen. jó talajú pályán az első tíz percben a vendégcsapat kezdeményezett többet, de ez­után a hazaiak'átvették az irá­nyítást. ötletes csatárjátékkal, formás támadásokkal felőröl­ték az ellenfél védelmét, és egymás után vették be a KM- TK hálóját. A gólok sorát Mő- ritz nyitotta meg, majd Szócs lövése kipattant és G. Szabó volt eredményes (2:0). Kőhalmi lőtt egyéni játék után a háló­ba, majd szép akció végén Mo­ritz rúgta a negyedik és nem sokkal később Séra az ötödik gólt, (5:0). _ A második félidő elején ella­posodott a játék. Negyedóra után a Bányász erősített és G. Bzabó beadását Kőhalmi jut­tatta a kapuba, 6:0. Imre be­adásából Kovács lőtt a hálóba, (7:0), végül Imre rúgta a nyol­cadik • gólt. Az utolsó percek­ben a könnye!mű.sködő hazai védők jóvoltából Csontos szé­pített, 8:1. Jók: Négyesl, Móritz, Jaskó, Kőhalmi, Szőcs, illetve Tószegi, Csontos. Véesei. Özdl Kohász—DVTK IX 6:0 (1:0) Diósgyőr, 500 néző. V.: Gyu­rik. Ózd: Katona — Budai, Fren- fcó, Romhányi — Borbás X., . Ferdinand — Fükő, Zalai, Csá- ki, Szendrei, Száraz. Az első félidőben is többet támadott már a vendégcsapat, »le ebben a játékrészben a lel­kesen és jól játszó diósgyőri együttes méltó ellenfele volt NB I. B-s ellenfelének. A má­sodik félidőben a tetszetős, korszerű támadásokat vezető Kohász igen jól kihasználta a Miskolci Bány-ász— Putnoki Bányász 4:3 (3:2) Diósgyőr. V.: Fülöp. M. Bányász: Krajnyák — Kispál (Bartus), Varga, Vára- di — Tóth B„ Breuer (Bóta) — Dobrik, Szabó, Domokos, Bóta (Fedák), Makiári. Igen jó talajú pályán, nagy szélben játszott a két csapat. A perecesiek a vártnál sokkal gyengébb teljesítményt nyúj­tottak. A tartalékos putnokiak sok ötletes támadást vezettek és a rosszul záró hazai védők mellett könnyen érték el gól­jaikat. Gl.: Dobrik (2), Szabó, Domokos. Jók: Tóth B„ Dob­rik, Szabó. Miskolci EMTE— Felsőzsolcal MEDOSZ 4:2 (0:1) fÍTópkerti pálya, 800 néző. V.: Czirják. MÉMTE: Szobonya (Simon) — Mike (Svercsólc), Petrikovics, Szabó — Kovács (Siffmann), Balázsi — Lestük, Farkas, Ju­hász, Dévai, Cservenka. Az első félidőben kiegyenlí­tett volt a játék, sőt, a íe'lső- zsolcaiak tervszerűbb támadá- sokat vezettek. Szünet után a vendégcsapat, amíg bírta, veze­tett, de az utolsó 20 percben a jobb erőnléttel rendelkező Munkás felülkerekedett. Gl.: Juhász (2), Siffmann, Cserven­ka, illetve Tóth, Szolga. Jók: Petrikovics, Szabó, Farkas, Ju­hász, illetve Vágási, Kardinál, Lövei, Szolga. Vasas— Sátoraljaújhelyi Snarta-eus 9:2 (5:0) Sátoraljaújhely, 2500 néző. V.: Buzási. Vasas: Varga — Ihász, Mé­szöly, Sárosi — Bakos. Berendi — Mathesz, Machos, Bundzsák, Farkás, Szlmcsákí Igen rossz, jeges talaj fogad­ta a csapatokat, mégis, a nagy közönségre tekintettel, a fővá­rosi csapat vállalta a játékot. Az első félórában a nagy lel­A népkert! sportcsarnok­ban meglepően sok érdeklő­dő várta a két NB I-es ta­lálkozó kezdetét. Kilenc óra tájban kezdték a csapatok a bemelegítést, s a legnagyobb meglepetéssel láttuk, hogy csak a férfiak állnak az asz­talok mellé. A miskolci női csapat játékosai nem készü­lődtek — elmaradt a mér­IffiVpcíit „Miért?” — kérdezték töb­ben is VVcisz Györgynétőí, a női csapat edzőjétől. Az ed­ző elmondotta, hogy a Föld­gép együttese azért nem jött el a találkozóra, mert leg­jobbjuk, Lukácsné, külfől- , dön szerepel. Ez így rendben is lenne, ugyanis ilyen ese- I tekben a Földgép nem köle­Edelényi Bányász — Albcrttelepi Bányász 2:1 (1:1) Az Alberttelepen lejátszott mérkőzésen az Edelényi Bá­nyász a következő összeállítás­ban játszott: Szegedi — Fazekas (Simon), Kiss, Káli (Pothurszki) — Bokk L., Gyöngyösi (Kubanyi) — Sípos (Kristóf), Mester, Kubányl (Fazekas), Szeszák (Birinyi), Kristóf (Tarjáni). A rendkívül csúszós, jeges talajú pályán Edelény volt né­mi fölényben, de a csatárok több jó helyzetet elügyetlen­kedtek. Gl.: Kubánvi, Kristóf, illetve Tausek (11-esből). Jók: Szegedi, Fazekas, Kiss, Gyön­gyösi, Kristóf.