Észak-Magyarország, 1963. november (19. évfolyam, 256-280. szám)

1963-11-26 / 276. szám

Kedd, 18fiS. november 56. ESZAKMAGYAKGKSZAg © IR Y nn. A bajnokság uto Újpesti Dózsa—DVTK 3:1 (3:1) Megyeri úti kiadjon. 9000 néző. Játékvezető: Schopp. .Újpest: Cseléilyi — Csordás, Rajna dr., Várhldi — Sólymo­st, Színi — Lenkei, Göröcs, Kubarszki, Bene, T6t.li M. Ldzó: Szusza Ferenc. DVTK: Tamás — Werner, Nyíri, Bóta — Csányi, Pécsik ■— Samek, Cserjés, Kiss I., Kiss II., Bikora. Edző: Nagy György. A sok sérült, játékos miatt meglehetősen tartalékos ösz- Rzeállításban lépett pályára a DVTK és ez meglátszott a já­ték képén. A csatársor körül­belül azt nyújtotta, amit az előző hetekben, viszont a vé­delem rendkívül lyukasnak bizonyult és a vereség alap­vető oka elsősorban ez utóbbi csapatrész gyenge teljesítmé­nyével magyarázható. Az újpest csatársorát nem fogták ezen a mérkőzésen. Az első félidőben Nyíri telje­sen hátravontan játszott és Kiss I. a középfedezet helyén láthatólag Bene semlegesítésé­re törekedett — kevés siker­rel. Később azután, amikor Cserjés húzódott hátra, ő már jobban megoldotta ezt a fel­adatát, mert abban az idő­szakban . Benőt, a legveszélye­sebb újpesti csatáid, teljesen kikapcsolta a játékból. A mérkőzés l'őbb eseménye­it a következőkben lehet össze­foglalni: a 4. percben Solymo- sj távoli szabadrúgása. Bene határé] vágódott; ki, 3 perc­cel később ugyancsak az új­pesti jobbfedezet 17 méterről küldött szabadrúgásánál a labda a sorfalban akadt el, a harmadik szabadrúgás viszont igen veszélyesen a jobb alsó sarokba tar­tott, de Tamás ragyogó érzékkel szögletre mentett. Ellentámadásnál a másik ol­dalon Cserjést szerelték sza- baiytalanul a* újpesti védők, de a játékvezető nem ítélt szabadrúgást. A 13. percben szerezte az első gólt az Új­pest. Gyors újpesti támadás­nál Bc.nc kapta a labdát, s a balösszekötő . védhetctlc- nül a halóba lőtt, 1:0, A gól után néhány diósgyőri támadást is lehetett látni, ke­vés eredménnyel. Így azután a 17. percben ismét újpesti gól következett. Samclc, Wer­ner és Nyíri hibázott egymás után, Kubarszki pedig a kapust is kicselezve a hálóba lőtt. 2:0. A DVTK nem adta fel a küzdelmet, különösen a bal­oldalon vezettek jó támadá­sokat,, ti a 21. percben Csányi nagy­szerű átadása után Sikora a balkapufát érintve a hálóba lőtt. 2:1. A 26. percben a gólhelyzet­ben levő Samekot a 11-es ponton felvágták, de Schopp nem adott 11-esi. A 33. perc­ben újpesti szöglet útim Solymosi 3:t-rc növelte a hazaiak előnyét­A második félidőben lénye­gesen visszaesett mindkét csa­pat teljesítménye, a diósgyőri­ek teljesen beszorultak, az ui pesti csatárok viszont sok helyzetet, kihagytak. Ebben az időszakban Tamás, a DVTK kapusa többször is bébizonyí HIRDETÉSEK ALLAS Éjjeliőrt felvrr.r sz. KM. Miskolci Belonái'ugyár, Miskolc, József At­tila’ u. 25-27. ______ 94788 Nyugdíjasokat, kerékgyártó, vil­lanyszereid, asztalos, géplakatos és szerelt), bádogos, kőműves, ács szakmabelieket, keresünk havon­ként visszatérd munkákra. Fizetés megegyezés szerint. Felvétel ese­ten útiköltséget térítünk. Jelentke­zés írásban: Sajószanlpcter, posta, liúk 42. címre. 94894 Kádió és televízió műszerészeket felveszünk. Fizetés megegyezés sze- rint- Miskolc. Kazinczy il. 3._______ Képesített munkaügyi előadót felvesz a Miskolci Építőipari Vál­lalat.. József Attila u, M. TOM. Betonelemgyártó vállalat Miskolci BetouiVrugyára, Miskolc, József Attila u. 25-27. keres üzem­vezetőt miskolci telephelyére, épí­tészmérnök, vagy nagy gyakorlnt­, ... . ___,.-n ........,, ... lal rendelkező építőipari technikus tol la, hogy változatlanul A’'B személyében, valamint másodállás Géplakatos és autószere­lő szakmunkásokat fel­vesz a Kohászati Alap­anyagéi! á tó Vállalat mis­kolci TMK-üzemc. Mis- kolc-Repülötér. Jelent­kezni lehet a vállalat munkaügyi előadójánál. jó formában van, {k nehéz helyzetek egész sorát tisztázta] nagy biztonsággal. A 80. perc ben Nyíri helyet cserél t. Kiss| I-gycl, de ez sem változtatott som az eredményen, sem játékon. A DVTK-ban ezen mérkőzésen Tamás kiemelkedő telje­sítményt nyújtott, rajta kívül Csányi és sérülésé­ig Sikora játszott elfogad­hatóan. Többen igen rosszul játsz.ottak.| Schopp nagyon gyengén mű- dött. — pá — betöltésére pénzügyi olöndót. A Mátraaljai Szénbányá­szati Tröszt külfejtési üzeme — Rudabánya — felvesz hálózati (nehéz- áramú) VILLANYSZERELŐ szakmunkásokat. Jelent­kezni lehet munkanapo­kon. Telefonon: üzemve­zetőség, Rudabánya 41, vagy személyesen, Ruda­bánya, Erdőszállás. Borsodi Bányász—VM Egyetértés 2:0 (l:0)j Sajószentpéter, 2000 néző: Vezette: Bállá Gy. Borsodi Bányász: Veres — Negyesi, Csetíalvi, Sztibor — Kovács, Bcnko — Verebélyi, Tátrai, Kőhalmi II., Sóra, Szöcs. Edző: Albert József. Hazai rohamokkal indult a két csapat találkozója, de az Egyetértés védelme biztosan állt a lábán. Sokáig nem sike­rült a Bányásznak bevennie a vendégek kapuját. A 25. perc­ben formás hazai akció végén Kőhalmi 11-höz került a lab­da. A kitörő középcsatárt biz­tos gólhelyzetben visszarán­tották. A játékvezető 11-est ítélt, Benkő azonban a bünte­tőt a kapufának lőtte. A kihagyott gól szerzési alka­lom nem szegte kedvét a ha­Miskolci VSC —Szállítók 0:0 Miskolc, 2000 néz»; Vezette: Petri. MVSC: Miskolczi — Homo- vics. Buna, Péter — Temesvá­ri, Kovács —• Lövei, Marosi, Mahai, Deák. Viczmándi, Ed­ző: Turay Andr.is. Mezőnyjátékkal telt el az első tíz perc, csak egy hely­zet adódott a vendégek kapu­ja előtt. A 14. percben Péter éles szabadrúgását Várhidi szögletre mentette. Utána De­ák a mérkőzés egyik- legna­gyobb gólhelyzetét hagyta ki, ts egymás ulán még két alkal­mat szalasztottak el a Vas­utas csatárok. A 29. percben Deák jó helyzetben a levegőt találta el. A 38. és a 42. perc­ben újabb két nagy helyzet maradt ki a vendegek kapu­ja előtt, sőt közvetlen a fél­idő befejezése előtt Viczmán­di közelről a kapus kezébe fe­jelte a labdát. A második félidőben folyta­tódott a hazaiak meddő mc. zőnyföténye. Az állandó hazai támadásokat ritkán szakította meg egy-egy, de annál veszé­Az NB I. Állása: 1. Gvor 13 8 b 17 i\ op. HonvCd 13 7 3 3 30:13 17 3. FTr 12 7 3 ?. 32:lfi 17 4. Komló 13 fi 4 3 16:16 ?fi 5. U. Dözsa 13 S 3 5 20:19 14 6. MTK 13 4 fi 3 16:16 1.4 7. Csepel .12 fi 1 5 17:16 13 8. T.tiabány« 13 .S 3 í> 12:14 13 9. Vasas 12 5 2 5 1fi:16 12 10. Diósgyőr 13 4 3 fi 12:19 11 it. Dorog 12 4 3 Íí 12:21 11 Sí.eRrrt 13 •1 3 fi 9:15 11 13. Pécs ,13 3 — 10 21:31 fi ,14. Debrecen 13 3 T» 9 15.31 fi Ívesebb Szállítók-akció. Egy ellentámadásnál Csicsman 30 méteres bombája a kapufa felső éléről vágódott az alap­vonalon túlra. A játékidő to­vábbi részében, a 78. és a 85. percben kínálkozott még az MVSC-csatárok előtt gólszer­zést lehetőség. A játékidő 90 percéből több mint hetvenet a Vasút táma­dott. a csatárok a mérkőzés folyamán legalább öt „holt­biztos" gólhelyzetet nem érté­kesítettek. A Vasútban csak a közvetlen védelem és Kovács játszott jól. (Sándor) zaiaknak, továbbra is lendülő lesen lámadt a Bányász, : négy perc múlva Tátrai Kőhalmi elé tálalt, akj közelről védheteilenül lőtt a hálába, 1:0. A félidő befejezéséig mind-j két oldalon akadtak helyzetek.) de a védelmek, ha nehezen is, hárítottak. Fordulás után is a hazaiak irányították a játékot, fölényük hamarosan gól iá érett. Az 53. percben Verebclyl a jobbszélen elfutott, Kő­halmihoz játszott, a közép- csatár egyből kapura lőtt, de a labda Land írói ki­pattant és a szemfüles Ko­vács közelről a hálóba lőtt. 2:0. A gól után az Egyetértés na­gyon rákapcsolt, fölényt har-j colt kj, sok helyzetet, terem tettek a Bányász kapuja előtt de nem sikerült szépíteniük. Igen jó iramú mérkőzést hozott a már bajnok Bevet - értés és az utóbbi hetekben! nagyon feljavult Bányász ta­lálkozója. Az első félidőben a hazaiak irányították a .iá.tó kői; és igen szép támadásokat vezettek. Szünet után, különö­sen a második sóit. követően az, Egyetértés jött fel, de a Bányász védelme igen jól állt) a lábán. A Bányász minden játékosa lelkesen küzdött, a sokjókö-l z.ül i;; elsősorban Sztibor. Ve rebelyi. Sóra, Szőcs érdemel dicséretet, SN Salgótarjáni BTC—ózdi Kohász 6:0 (3 :0) Salgótarján, 2500 néző, V.: Fehérvári, Özd: Katona — Zalai. Frén­kó, Szurdok) II. — Borbás I., Ferdinand — Borbás It., Szl- lasi, Csáki, .Szendrei, Száraz. Edző: Szűcs György. Az a néhány elszánt; ózdi szurkoló, akt elkísérte csapa­tat Salgótarjánba, nem várt átütő sikert:, ilyen súlyos ve­reségre azonban nem számí­tott. Hozzátehetjük, hogy a Salgótarján teljesen megérde­melten győzött Már az első 20 percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. A 12. percben Kovács, a 15. percben Toldi, a 20. percben B.ásti volt, ered­ményes ér, a három gólban nemcsak a Biztos győzelem Sliskolci Bányász—Debreceni Dózsa 4:0 (3:0) ben a játékrészben a gólok Pereces, 500 néző. V.: Eger­vári. M. Bányász: Boros — Nagy, Varga, Váradl — Tóth, Bóta — Kispál, Domokos, Szabó, Fi­scher, Fedák. Edző: Polcz Je­nő. Az utolsó bajnoki mérkőzé­sen végre jó formában játszott a bányász együttes. Már az el­ső félidőben nagy nyomás ne­hezedett; az ellenfel kapujára és a fölényt Fedák, Szabó és Homokos gólja jeienlelle. Eb­mellett kimaradt néhány hely­zet. ,S7.ünet után folytatódott a perecesiek óriási fölénye. Do­mokos volt, ekkor a gólszerző, s a debreceni csapat csak. sze­rencséjének köszönheti, hogy’ a további négy-öt goi elmaradt. A játék képe alapján biztos volt a hazaiak győzelme. Jók: Nagy, Bota, Domokos, Fedák. kapus, hanem a védők is „benne” voltak. Ezután az. óz­diak is vezettek támadásokat, de a csatársor vérszegény já; téka mindössze arra volt. ele­gendő, hogy néhány helyzetei elügyetíenked jenek. Egyéb­ként. az első félidőben a hazai kapus csak olyan labdái ka­pott, amit játékostársai haza- adta k neki! Korán megszületett a má­sodik félidő elején a negye-, dili hazai go!, amelynek László volt a szerzője. Ezután köze] félórán át a salgótar jániak kezdeményeztek töb­bet, de újabh eredményt csak az utolsó tíz percben értekei. Előbb Veres, majd Toldi volt eredményes, beállít­va a 6:0. A hazai csapat minden ré­szében jobban játszott a Ko­hásznál. Szojka ragyogó játé­ka magával ragadta a többi­eket és ez ellen nem volt az ózdiaknak ellenszere. Az igen gyengén, helytelen felfogásban játszó ózdiakat ;iz is zavarta, hogy Zalai jobb­hátvédet (!!) játszott, nem be. szélve arról, hogy a helyette játszó Száraz igen gyenge napot fogott lti. A többiek is mélyen formájuk alatti telje sitinónyt nyújtottak, kivéve Frenkót, aki lelkesedéssel küz. dött. Fehérvári gyengén vezette a mérkőzést) Ivánszkl Miskolc város I. kor. Ta­nács vb. mezőgazdasági csoportja pályázatot hir­det 12 MEZŐŐRI ÁLLASRA Pályázhatnak 20 életévü­ket betöltött, büntetlen előéletű férfiak. A pá­lyázatot Miskolc város I. kér. Tanács vb. mező­gazdasági csoport, Vörös­marty u. 16. szám alá kell beküldeni, december 1-ig. ADAS—VÉTEL Mezőgazdasági gépekhez éríő SZÁ KEMBEREKET. elsősorban univerzális MOTORSZERELŐKET és elektromos VILLANYSZERELŐKET keresünk. Munkásszál­lást és napi egyszeri me­leg étkezést biztosítunk. Felvétel esetén útiköltsé­get térítünk. Jelentkezés a gépállomás igazgatójá­nál, Szendrő. Egy- és kétszemélyes rckamiéur, (otelek, székek, fizetési kedvez­ménnyel kaphatók. — Pulay kár­pitos.Budapest, Kertész utca 25. lrhabunda, teljesen ÚJ ÓUajWt- ban magas alakra eladó, zöldfa o. 47. sz. 4888 Reeosán tablettát és injekciót veszek. Miskolc, Toronyalja utca 8. sr, _________ 4950 l kadé Lázi vízellátó berendezés, három fázisra. Miskolc. Boeskay u. 3. Megtekinthető este 5 óra után és vasárnap. 94729 Kiadó rövid, körpáncélos, hárfás, páncél tőkés, kifogástalan állapotú Franc?. Oesar zongora. Rudolftelep, Zilahi Dezső. ______________ 9482,7 K ompiéit obédlóbúlor, olcsón el­adó. Bajcsy-Zsilinszky u. 5., I. em. 2, ajtó._____________ 4984 K iadó Igényesnek 50—.72-es borjú- bőr férfikabát, kivehető bundabé­léssel. Szemere u. 0. Tenor. Különleges, szép dto hálószoba- bútor (igényesnek). kárpitozott garnitúra, vitrin, tálaló, fotel, szék, olcsó hátószobabútor szekrények, eladók. Szendrei u. 7. 5023 javításra szoruló zongora eladó. Érdeklődni délelőtti órákban. Di­ósgyőr, Ákos u. C. 948Ü5 Saját termésű, 2 éves fehér boro­mat eladom, literenként 15 fonói­ért. kölcsön hordóban, 25 literen felül. Manner Dezső, Abasár, Fö u. 55. sz. 855 KönnyűsépUezcIői jogosítván nyal rendelkező gépkezelőket telveszünk Jelentkezés Közlekedési Építő Vállalat főépítés vezetősé­ge, Miskolc, József A. u. 49. A B.-A.-Z. megyei Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat ke­res több éves gyakorlattal rendelkező szervezőképes gépészm érnS k öt vagy gépésztechnikust belső anyagmozgatás gépesítésének tervezésére és irányí­tására. Jelentkezés a trallalát: főtechnológusánál. Szólőojtvány szükségleté*-, e®?­mege é.r$ borfajtákat, első és má­sociosAtalyu minőségben. azonnal megrendelheti. őszi .szállításra. Gyöngyös, post a fiók 145. 834. 2 golyóscsapágyas kézikocaí-k<> rék, kézi permetező, portássapka riadó, Lovarda u. 4. Almos utcá­ból nyílik. ___________ 34851 U j hálószoba bútor, jutányos áron fizetést kedvezménnyel is eladó. Madarász V. u. 29.__________________ Kiadó gyönyörű, csehszlovák dió hálószobabütor.. Dlósgy őrvas gyár, S'j.abó Jenő u. .‘18. (Vasgyári postá­nál.) í>4825 Jóminöségü 1 űzött, sertés eladó. Miskolc. Tatár u. 17.__________94763 L AKAS—INGATLAN Kgy szoba, konyha fürdőszoba, mellékhelyiségből álló ház istálló­val, 1800 négyszögöl telekkel cl- adó. Martinlelép, Balaton u. 43. Mari intelep, Kapos utca 21. számú, beépíthető házhely sürgő­sen eladó. Érdeklődni: Kapos utca 17. Pázmánynál. __ 4884 Szövetkezeti öröklakást vennék. Markó Barna, Sajókcresztűr, Jókai utca. __________________ f4727 K iadó a város központjában ba­rom szoba, összkomfortos családi ház, kettő szoba, konyha, fürdő­szoba beköltözhető, egy szoba cse­rével , ugyanott, ebédlőimtől*, kony­habútor. szobai olajtüzelésű kály­ha. nagy bolti makdaralo. KaloV- kályhn, asztalok, stelazsf. bolti pultok. Érdeklődni Munkácsy u. t. Madárból tban. 94783 Mag úri t u I a j*d o n ban le vó szoba- konyhás lakást keresek költség- megtérítéssel. Gyár u. 17. sz. Bútorozott szoba kiadó 2 férü- nek. vagy dolgozó házaspárnak. MartinUüep^Komjáth Aladár u. 21. Szoba-kon> hás .lakást, keresek, költségmegtérítéssel, vagy beköl­tözhető kisebb lakást vennék. X. kér., Petőfi u. 74. Smolka János. Rendes tisztviselő leány bútoro- zott szobát keres, lehetőleg a bel­városban. Címeket ,,Otthon” jeli­gére kérek a Hirdetőbe, Széchenyi U. 83. 94863 in. kér.. Berekalja, Eper u. 21. alatt, gyermektelen házaspárnak egy szoba, konyha, albérletbe ki­adó. ________ _________________94852 B ocs. Arany János u. 11. sz. alatt 300 négyszögöl lelek 2 szobás, konyhás házzal, örökáron eJado. VEGYES Diák lánctanfolyam kezdődik de­cember 3-án este 6 órakor, felnőt­teknek 7 órakor, a Ténctanítók Tánciskolájában, Dcbreezenyi u. 29. szám alatt. Beiratkozás naponta a helyszínen. Mindenfajta kárpitosmunkák ké­szítését, átdolgozását vállalom, ja­vításokat, fizetési kedvezménnyel is. Ifj. Gyulai László kárpitosmes­ter,^Vörösmarty U. 57. 94633 Elgyelcm! Díszpámamontirozás, előrajrolás, jersey szoknya pUsazc- rozása. Kézlmunkaüzlet, Vásárcsar­nok._________________ 4687 E lvesztettem november 22-én es­te az Ady-hidi usemegebolt előtt felpár sötétszürke antilop kesztyű­met. Megtalálóját kérem, jutalom ellenében adja 1«" Huszár u, 19. alá, dr. Plankné részén?. jjOlR 49 éves özvegy asszony, 3 eves gyermekének édesapát, magának szerető férjet keres. Leveleket ..La­kás van” jeligére Hirdetőbe, Szé­chenyi u. 83._______________ 4 7 éves. kissé molett, dolgozó a Vi­szony. élettársa lenne független* hozzáillő, lakással rendelkező fér­finek. Leveleket ,,Kölcsönös meg­becsülés” jeligére Hirdetőbe, Szé­chenyi u. 83. 94836 ?fi éves, alacsony barna nő, tár­saság hiányában megismerkedne házasság céljából komoly c*> őszinte, férfivel. Leveleket: ..Piros rózsa” jeligére a Hirdetőbe, Szé­chenyi u. 83. 94849 NE GONDOLKOZZÉK, HANEM most adja !>e a tavaszi, nyári ruháit tisztításra, vagy fes­tésre, mert a most beadott ruhák tisztítását 14 nap alatt, festését 16 nap alatt és a mosást 10 nap alatt készítjük el. Felvevő helyek a város minden részen. Vidéki átvevő helyek Ö/.d, Bolyok, Kazincbarcika, Sajó­szentpéter. Szerencs, Mezőkövesd, Mezőcsát. Földszöv, át­vevő helyek; Bükkábrány, Mezőkeresztes. Miskolci Patyolat Vállalat Mély fájdalommal tudat­juk. hogy » szeretett édes­apa, felejthetetlen nagyapa, após. testvér és rokon VADNAY GYÖRGY életének 71. évében, hossrú szenvedés után elhunyt. Te­metése november 36-án dél­után fél 3 órakor, a Deszka- temétóben. A gyászoló család A MISKOLCI ÉPÍTŐIPARI TEL SZÖVETKEZET­.1964, évben családi lakóházai építeni kívánók , keressék meg szövetkezetünket (Miskolc Sze­les u. 8. sz.). hogy az építéssel kapcsolatos elő­készítést szövetkezetünk meg tudja tenni. A családi lakóházakat szövetkezetünk az 1964. évben soron kívül készíti el Mély fájdalommal tudat­juk, hogy KELEMEN SÁNDOR Ttt A V-nyugdíja,«* életének 80. évében elhunyt. Temetése november 26-án délelőtt 11 órakor, o Desz.»- ka-templomból. A gyáaxoló hozr-atartonáí KÖSZÖVrTNYTLVANITAR Míndasoknak, akik szere­tett jó férjem, édesapánk. Kúszó Géza temetésén meg­jelentek, sírjára virágot hoztak, ezzel fajdalmunkat enyhíteni igyekeztek, ezúton mondunk hálás köszönetét. A gyászoló család Zománcozott mosdótájak, zománcozott bográcsok, zomán­cozott teáskannák és egyéb zománcozott edények, mélyen leértékelt áron kaphatók a Miskolci Kiskereskedelmi Vállalat 1”. »£• boltjában. Zsolcai-kapu 26. sz. (Hágj Étteremmel szemben.) KOSZÖNFTNYII VANITAS Mindazoknak, akik felejt­hetetlen, drága halottunk, tír. Kecskeméti Gyula kör­zeti orvos temetésén megje­lentek., sírjára virágot hoz­tak, ezzel fajdalmunkat eny­híteni Igyekeztek. ezúton mondunk hálás köszönetét. Külön köszönetét mondunk Borsodivánka. Bgerlövö, Né­gyes, Tiszavalk község la­kóinak. a velünk való együttérzésükért. A gyászoló s*ÖN#i testvérei és sósról**