Észak-Magyarország, 1963. október (19. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-22 / 247. szám

Kedd, 1963. október Ht esiKAXMAGTAROItSiBAiS T KB I. Bs Csak íis MVSC győzött a borsodi ‘csapatok kosul Az NB I. B. 10. fordulójában a, három bor­sodi csapat közül az MVSC győzött, a Borsodi Bányász értékes pontot hozott el a fővárosból, míg az Űzd otthonában szenvedett vereséget. A listavezető Egyetértés legyőzte az. eddig ve­retlen Oroszlányt, s meglepetésnek számit a BVSC győzelme Székesfehérvárott.. Nyolcadik döntetlenjét érte cl a Salgótarján! Eredmé­nyek: Canz-MÁVAG—Budafok 2:0, Egyetértés —Oroszlány 2:0, Székesfehérvár—BVSC 2:4. Szállítók—Szombathely 2:1, Gyón MÁV-DAC —Salgótarján 1:1. Miskolci VSC—■ Nyíregyházi Spartacus 1:0 (0:0) Miskolc, 5000 néző. Vezette: Radó. MVSC: Novák — Krompasz- !ri, Buna, Szabó — Zoller, Kovács — Marosi, Kunos, Fe- recsi, Deák, Buczkó. Edző: Tu- ray András. játék, sok szabálytalanság tar­kította a mérkőzést. A durvasá­gokban a vendégcsapat járt az élen. A 77. percben Csürkét utánrúgásért kiállították. Krompaszki nagy lövése akadt el Kunoson, maid szép akció után Buc2kó lövését szögletre hárította a kapus. Az MVSC nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jók: Krompaszki , Beáfe faj*&e után hálóba röppen a labdaj, a kapus későn ■cretédiks, Perecsiv, Kimos és Divínyi nézik a sóit. Foto: Szabó Istv&£ Krompaszki szabadrúgása volt az első esemény (fölé ment), majd Marosi és Nagy lövése került a kapu fölé. Az első félidő további részében valamivel .többet támadott az MVSC, de a gólszerzés nem sikerült A vendégcsapat főleg a jobb oldalon kísérletezett — eredménytelenül. A félidő vé­gén még a vendégcsapat ka­pusa védett két jó lövést. Alz 50. percben. szögletre mentettek a nyíregyháziak. Buczkó ívelt kapu elé, és Deák 8 méterről félroagasan a kapu bal oldalába fejelt. 1:0. Két perc múlva Kovacsics 20 mé­teres, hatalmas szabadrúgását Novák ragyogó védéssel hárí­totta. Egyre keményebb lett a-----oC>o----­.A s NB t, B, állásai I, Egyetértés 3.0 7 2 1 14: 5 46 Gy. MAV-DAC 10 6 2 2 20:10 14 3. Bunaújváros 10 5 4 1 20:13 14 4. Oroszlány 10 3 G 114: 8 12 5. Sr-íehérvár 10 4 2 4 20:1G 10 G. Szállítók 10 4 2 4 15:14 10 7. Sale. BTC tO 18 1 G: 7 10 8. Nyíregyház 10 4 2 4 1.0:18 10 u. Budafok 10 2 5 3 10:10 8 10. Szombathely 10 3 3 4 12:13 8 11. BVSC ' tO 3 3 i 15:19 8 12. Miskolc 10 3 3 4 33:17 8 33. Lánc 10 3 2 5 10:15 8 14. öld 10 3 1 G 17:20 7 15. Borsodi B. 10 1 5 4 8:13 7 IS. Ganz-BIAVAG 10 2 2 S 12:18 S (a mezőny legjobbja), Novák, Buna, Szabó, Deák. LP Borsodi Bányász—Läng SK 1:1 (1:0) Budapest, 1500 néző. Vezette: Fehérvári. Borsodi B.; Tormási — Né. gyesi, Csetfalvi, Sztibor — Ko­vács, Benkő — Verebélyi, Séra, Kőhalmi, Hajas, Szőcs, Edző: Albert József. . Az első negyedórában nagy lendülettel rohamozott a Bá­nyász. Állandóan a Láng 16- osa körül pattogott a labda, a vendég csatárok lövéseket, is küldtek kapura, de- a gólszer­zés nem sikerült. Közben a ha­zai csapat egyik támadása ve­szélyes lövéssel fejeződött be, de Tormási a helyén volt. A félidő vége felé újból a Bá­nyász jött fel. A 43. percben Séra jobb oldalról ívelte be a labdát, Szőcs rálőtte és az Há­morin irányt változtatva jutott a hálóba. 1:0. A második félidőben na­gyobb volt az iram, izgalma­sabb lett a játék. Bányász tá­madások közben váratlanul esett a Láng kiegyenlítő gólja. Balogh lőtt kapura. Tormási rajta volt a labdán, előbb meg­fogta. majd kiejtette, és a be­futó Köteles kiegyenlített. 1:1. Az utolsó percekben nyo­masztó lett a vendégcsapat, fö­lénye, de a Lángnak sikerült kihúznia döntetlenre. A lendü­letesen, gyorsabban játszó ven­dégcsapat. győzelmet érdemelt volna. Jók: Csetfalvi, Kovács, Szőcs, Kőhalmi.- öö — Dunaújváros—Ózdi Kohász 3:2 (3:0) Özd, 1000 néző. Vezette: Katona. Özd: Libus — Budai, Szur­dok!, Ferdinand ■— Borbás L, Frenkó — Borbás II, Szilasi, Csáki, Szendrei, Zalai. Edző: Szűcs György Mindenki azt várta, hogy az ózdi csapat végre kitesz magá­ért, de nem így sikerült. A Du­naújváros kezdettől ötletes já­tékkal rukkolt ki, sokat veszé­lyeztetett. Zalai veszélyes lö­vése a 15. percben a kapust találta el. A 17. percben Jagodics lőtt a hálóba. 1:0. A 25. percben Jagodics lövését Libus szöglet­re ütötte, majd ugyanebben a percben Mihályi átemelte Li- buson a labdát és máris 2:0 lett. Ezután Kohász támadáso­kat láttunk, de a csatárok nem tudták áttörni az ellenfel vé­delmét. Zalai hibázott jó hely­zetben, Csáki fölé lőtt. A 44. percben Magasházi talált a hálóba. 3:0. Szünet után as ózdiak tá­madtak. Zalai, Borbás II. • és Szendreí hagyott ki. jó helyze­tet. Támadásban maradt a ha­zai csapat, A 80. percben Zalai ügyesen adott Szilasi elé. alá kapásból, 20 méterről a léc alá lőtt. 3:1. Egy perc múlva ka­varodás támadt a dunaújvá­rosi kapu előtt, Csákihoz ke­rült a labda, aki bebombázta. 3:2. Nagy harc indult meg az egyenlítő gólért, de ez már nem sikerült. Jók: Szurdoki, Frenkó, Szilasi. Katona hibátlanul vezette a mérkőzést. • Ivanszkl —* /VB Sí, Gyulai MBDOSA— Miskolci Bányász 3:1 (1:1) Gyula. 2300 néző. V.: Hegyes. M. Bányász: Boros —- Kis- pál. Varga, Váradi — Bóta, Tátrai —• Verbovszki, Szabó, Domokos, Kocsisovszki, Kar­tus. Edző: Poiez Jenő. Az első félidőben kiegyenlí­tett volt a játék. Mindkét csa­pat kivette részét a támadá­sokból. A második félidőben a hazai együttes valamivel ve­szélyesebben támadott, hely­zeteit is jobban kihasználta, így sikerült megnyernie a mér­kőzést. A perecesi csatárok sok helyzetet elügyetlenked­tek. A Miskolci Bányász gól­ját Szabó szerezte. Jók: Boros, KB n. Keleti-csoport: 1- Szegedi VSE 12 8 2. Kecskemét 12 7 3- Egri Dézsa 12 7 4. NyMSE 32 7 5. Gyula 12 G G. Szóin. MTI" 32 G 7. Jászberény 12 6 s- Bp. Spartacus 12 5 2- V. Izzó 12 4 30. Kiscerenye 12 4 11 M. Bányász 32 5 12. K1STJSXX 12 4 13. - Bp. Illőre 12 * 1 11 •4. Nagybátony 12 3 15. Baglyasalja 12 4 15. Debr. Dézsa 12 2 17. Szóin. MÁV 32 1 Ik. Békéscsaba 12. — 2 2 26:12 18 3 2 28: 9 17 3 2 26:13 17 2 3 29:22 16 3 3 25:20 15 2 4 28:19 14 2 4 21:17 1« 4 3 20:21 34 4 4 22:20 12 3 5 19:20 11 1 G 17:29 11 2 G 20:18 10 2 G 17:1G 10 3 G 10:14 9 1 7 15:32 9 4 G 16:32 8 5 G 20:23 7 4 8 10:28 4 Ro ttlalidálíasi % Egy gyozefetn, egy vereség Miskolci VSC—Vasa« Dinamó 3:0 az, 7, 5) Budapest, NB I. női. A miskolci lányok ezen a ta- -----oOo----­H emzeskozi események Miskolcon és éztíon Ma délután háromnegyed ?•- kor nemzetközi labdarúgó- mérkőzés lesz Óidon. Az Óz­di Kohász Rostock ellen, az; NDK I. osztályának csapata ellen veszi fel a küzdelmet, * Oktober 24-én. csütörtökön (Miután háromnegyed 3-kor a DVTK-sladionban a Dunav ítussze, a bolgár labdarugó I. osztály égjük legjobbja, a baj­nokság jelenlegi éllovasa ját­szik a BVTK-val. A bolgár csapat jól mutatkozott be Magyarországon, hiszen első mérkőzésén l:0-ra győzött a Csepel ellen. * A Magyar Honvédelmi Sport­szövetség Borsod megyei el­nökségének motoros klubja, az év utolsó nagy versenyét ren­dezi meg vasárnap. Ekkor ke­rül sor a népkerti sportpályán arra a motoros salakpálya versenyre, amelyen a cseh­szlovák salakmotorosok leg­jobbjai veszik fel a. küzdelmei a legjobb magyar versenyzők­kel. A viadal kezdete: délelőtt 10 óra. lálkoaón a szezon legjobb já­tékát (nyújtották. A Halmai, EgerszegJ. Sándor, Nagv, Ho- moláné, Lévai (Tóth, Szí ama) összeállítású csapat' minden tagja kiváló teljesítményt nyújtott, az izzó légkörben le­játszott találkozón, A jók kö­zül is ki kell emelni Lévai, Halmai és Homoláné teljesít­ményét,­H. Gy, Salgótarján— FarkaslMiki Bám-á«-. 3151—7, V 5) Farkasiyuk. NB I. férfi) A jobban küzdő vendégcsa­pat megérdemelten győzött a gyenge napot kifogó és rosszui játszó farkaslyukiak ellen. A csapatból csak Békevári és Truzsi játékát lehet meg­dicsérni, a többiek jóval gyen­gébbek voltak az átlagosnál. A salgótarjániak győzelme meglepetésnek számít. Ivánszki A megyei KB tartalék labdarúgó bajnokság állása: 1. MVSC II. 8 6 1 1 37: 8 2. Ózdi Koh. II. 8 G — 2 2«: 4 3. M. Bányász n. S 6 — 2 27: 5 •). Soinsály II. 8 4 13 12:14 5. Edelény II. 7 3 2 2 17:10 G. MMTE Eb 8 3 2 3 33:17 7. Borsodi B. D. 7 3 13 17:11 8. T.-szederk. U. 8 3 14 18:20 9. Ormosbánya n. 8 3 14 12:11 10. DVTK ni. 8 2 2 4 29:19 11. Ptltnok n. 8 2 2 4 14:33 12. Kudabánya n. 8 3 — 5 5:27 13. K.-barcika n. 3 2 15 11:21 14. Szuh&völgy II, 8 2 — 6 4:37 Biztosan győzőt! a magyar B válogatott Mag-ynrorssng B—NDK B 411 (lt O) Pécs, 12 000 néző. V.: Bajics (jugoszláv). Magyarország B: Géléi — Káposzta, Geller, Szepesi -— Palotai, Somodi — Nagy Gy., Dunai II.. Laczkó, Povázsai. Mathesz (Csere: A 65. percben Géléi helyett Aczél, a 72. perc­ben Somodj és Mathesz he­lyett Tussinger es Puskás). NDK B: Weisz — Domer, Unger, Müller — Kupfer- schmid, Giesner —• Barthel, Kleininger, Frässdorf, Drews, Vogél (Csere: A 22. percben Drews helyett Hoffmann. a 83. percben Müller helyett Gross­heim). A magyar B csapat remekül játszott és már a 11. percben megszerezte a vezetést. Ma­thesz majdnem az alapvonal­ról beadott és Dunai II. nyűgöd tan lotto hálóba a labdát. Iái. A . gól után is a magyar fegyüttes volt a játék irányító­ja, és szebbnél szebb támadá­sokkal közelítette meg az el­lenfél kapuját. Ü.iabb gól azonban nem született. Tovább intett a DVTK DVTK—Szeged 1:1 (1:01 Az elmúlt héten megírtuk, hogy a jövő érd Szegedi Sza­badtéri Játékok alkalmával sportbemutatókat is tartanak, 3melynek labdarúgó tornáján két magyar és két külföldi labdarugó együttes szerepel majd. Az egyik magyar csapat természetesen a házigazda, a. Szeged, a másik pedig á Komló, a Debrecen és a Diós­győr körül kerül ki. Vasárnap játszották a mérkőzés-sorozat első fordulóját. A DVTK 1:1 arányú döntetlen után 11-es rúgással jutott, tovább, ugyan­is a kiírás értelmében döntet­len esetén az a csapat jut to­vább, amelynek játékosai 10 tizenegyesből többet értékesí­tenek. A DVTK játékosai ki­lencet rúgták be, a szegediek viszont a hatodiknál már fel­adták a versenyt. A diósgyőri együttes a kö­vetkező összeállításban lépett pályára: Tamás — Werner, Szi­geti, Paulás — Csanyi, Szil- csanyi — Kiss I.. Cserjés. Nyí­ri. Szőczel, Síkora, Edző: Nagy Gy. A kezdés után a DVTK '.tet­te át a játék irányítását. Egy­mást követték a gyors diós­győri támadások — és a kiha- gvott gólhelyzetek. Mégis sike­rült megszerezni a vezetést. A 20. nerrben Kiss I. 25 méteres szabadrúgása nyo­mán a, jobb felső Saroltban kötött ki a labda. 1:0 a DVTK javára. Kőzben Szigeti megsérült, né­hány percig még a pályán- ma­radt, azonban az első félidő végén lement ,és Pécsik jött helyére. Ebben a játékrészben Nyíri és Kiss I. hagyott ki még nagy helyzeteket. Giticzet a 40. percben kiállították. A második félidőben a Ifi emberrel játszó Szeged táma­dott többet, de a gólhelyzetek­nél, akárcsak a DVTK játékp- sai, ők is sokat ügyetlenked­tek. A 75. nercben Kökény közénre játszotta a labdát, s Nemes a bal felső sarokba lőtte. 1:1. A gól után a DVTK roha­mozott többet, s ebben az idő­szakban Szoczei hibázott, majd Cserjés fölösleges eselezgetó- sei miatt akadt el egy igen jó diósgyőri támadás. Ebben ez időszakban Sikora helyet Samek játszott a balszélen. Közepes iramú és közepes színvonalú mérkőzésen a DV- TK-ban Tamás jól védett, sé. rüléséig Szigeti játszott még jól. a fedezetek közül Csányi tartja jó formáját, a csatár­sorban pedig egyedül Kiss I-et lehet megdicsérni. —- pá — A második félidőben foíyto­lódtak a magyar csapat nö'.'ia- mai. Az 57. percben Povázsai kapott Palotaitól labdái, lekezelte, majd 1(1 méterről a bal sarokba lőtt. 2:0. Továbbra is támadásban ma­radt a magyar csapat és a 65.- percben Dunai II. megszerette har­madik gólunkat. 3:0. A 77. percben szabadrúgás­hoz jutottunk. Laczkó ívelte kapu elé. Palotai vissza fejelte Povázsainak, aki kapái­ból a jobb felső sarokba ». lőtt, 4:0. Egy perc múlva az NDK vá­logatottja. Kleininger goljava.1 sré= pített. 4:1. Az első félidő első negyed­órájától eltekintve ragyogóan játszott a. magyar csapat Pompás támadások és lövések, no meg négy nagyszerű, gól jelezte a csapat jó játékát. A közönség nagy tapssal jutal­mazta a magyar csapat játé­kát. A magyar együttes min­den tagja igen jól játszott, K áposzta, Geller és Palotai ki­emelkedőt nyújtott A német csapatban Domer. Kupfer- schmid, Kleininger játszott a legjobban. Bajics higgadtan, igen jól bíráskodott; GO-KART Vasárnap a Belyemréten élénk érdeklődés mellett ren­dezték meg az első miskolci GO-KART versenyt. Érdekes küzdelem után a következő eredmények születtek: Sportkategória: 1. Gazsi (ÉPFU) 3, 2. Fehér (Danuvia) 9, 3. Győri (MALÉV! 12 pont, >: V . * ­>-b •• :' ; :V ' 1 V'' bS.o-.iö \ V ■ Ili & Vv-4^1.. Sorozatkategória: L Klins­mann (MALÉV) 9.SS perc, 2; Tóth (Jászberényi AKÖV) 9.50, 3. Papp (Dunaújvárosi AKÖV} 1 kör hátrány. Miskolc város nagydijáért: 1. Garai ($PFU> 8.54 perc. 2. Vörös (MALÉV) 9.19. 3. Dabi (egyesületen kí­vüli) 1 kör hátrány^ rerstwy egyik Izgalmas Jelenete, Foto: Szabadó« Ca-ySrgr Befejeződött a kézil Vasárnap véget ért a. küzde­lemsorozat, Az utolsó forduló­ban a megyei NB-s együtte­sek a vártnál valamivel gyen­gébben szerepeltek, bár a tel­jesítményüket . befolyásolta, hogy a hat csapat közül öt ide­genben küzdött a bajnoki pon­tokért, Ha ezt a körülményt, figyelembe vesszük, a mérleg kedvező. BEAC—Özdi Kohász 25:21 Budapest, NB II., férfi. A már bajtiok Kohász nem. nagyon erőltette meg magát ezen a mérkőzésen, miután az eredmény nem troli kihatással a végső helyezésre. Annál in­kább „hajtott” az ellenfél, mert győzelme esetén a. har­madik helyre is pályázhatott. MVSC—Telefongyár 7:7 (2:5) Budapest, NB II., női. Gyenge iramú mérkőzés. .Az ellenfél kíméletlen játékkal igyekezett a győzelmet meg­szerezni és egymás után .,ütötte ki” a vendégek játékosait. Két ellentétes félidő. Szünet után feljavult az MVSC, és ipásfél perccel a befejezés előtt egyen­lített. Góldobók: Gátiné, Simon (2—2). Kassainé, Halász, Sza­h,Áná ti ——4 ! Tr.1-' K OS ­sainé. A második félidőben Bukta, is jól védett. DVTK—VM KÖZÉRT 23:21 (9:15) Budapest, NB II., férfi, A kiesés ellen küzdő hazaiak „mindent’ magpróbáltak a győzelem kiharcolásáért, sok­szor még a túlkemény játékot is „megfelelőnek” tartották. A lelkesen és teljes odaadással játszó KÖZÉRT az első félidő­ben •6 gól előnnyel fordult és szünet után is, az utolsó 10 per­cig vezetett. A hajrat. a. DVTK bírta jobban, a gólok „kettő az egyhez" estek. Góldobók: Futó (6), Suranyi, Kisbenedek (5— 5), Mátyás. Papp (2—2). Sel- meczi, Sztinyi, Tari (1—I). Jók: Futó, Surányi, Kisbena- dek. Bp. Vörös Meteor-— özdi Kohász 7:6 (2:5) Budapest, NB II., női, A kijelölt játékvezető nem érkezett meg. Az első félidőt a Kohász fölénye jellemezte. Fordulás után a sorozatos já­tékvezetői tévedések döntően befolyásolták az eredményt: Góldobók: Farkas (3), Simon, Tóth, Tiba. (1—1). Jók: Farkas, Tiba, Győr„ MVSC—Szolnok 14:12 (4:8) Szolnok, NB II., férfi. A durvaságokkal tarkított m-érkezésen az első félidőben az MVSC gyengén, szünet után egészen nagyvonalúan, kitű­nően játszott. Az ellenfél S gólos vezetését nemcsak: be­hozta az ellenállhatatlanul ro­hamozó MVSC, hanem két góllal győzött is. Góldobók: Gazső (6), Stumpf L, (4), Al­bert (2), Szarka. Kiss (1—1). Jók: Muharai, Stumpf. A má­sodik félidőben az egész csapat kitünően játszott. MÉMTE—Makó 16:15 (10:5) Miskolc, MB II., férfi. A találkozón megismétlődött, az őszi szezonban majd min­den mérkőzésen mutatott tel­jesítmény. Csak 20 percig ját­szott jól e. Munkás. SA-re, 10:2-rc vezetett és végül a S gól előny is alig volt elegendő a győzelemhez. Idegeskedtek, kapkodtak te játékosok, s ami­kor szorossá vált a mérkőzés, meg^a büntetőket, is kihagyták Góldobók: Petrányi (6), Var# (3), Nemes, Makkal, Győri (2—2), Hubai (1). Jók: Fed rényi. (a mezőny legjobbjai Szopkó, Varga, Mokkái. (sands rí