Észak-Magyarország, 1963. augusztus (19. évfolyam, 178-203. szám)

1963-08-27 / 199. szám

Redd, 1963. augusztus 27. BSZAKMAGYAKOKSIEÁG 5 T Balszerencsés vereség Dorogon Tíz gól az: MYSC pályán — Döntetlen Sajőszentpéteren Á vasárnapi bajnoki mér­kőzések sok meglepő ered­ményt hoztak. Az NB I-es DVTK balszerencsés körűimé, nyék között; vesztett Dorogon. NB I. B-s csapataink közül az Özdi Kohász, kihasználva az MVSC védőinek rendkívül gyenge játékát, hét gólt lőtt a miskolci kapuba, amelyre a hazaiak mindössze” három­mal válaszoltak. Sajószent- péteren döntetlen eredmény született. Eredmények: NB I,: Ferencváros—MTK 0:0, Komló—Pécs 3:1, Vasas— Debrecen 2:1, Győr—Üjpesti Dózsa 0:0, Szeged—Tatabánya 0:0, Bp. Honvéd—Csepel 1:1. NB I, B.: Láng SK—Győri MÁV-DAC 2:1, Oroszlány- Szombathely 0:0, Ganz-MA- V A G—Sal go tárj án 1:1, VM. Egyetértés—Szállítók 2:1, Du­naújváros—BVSC 3:1, Nyír. egyháza—Székesfehérvár 2:1, Dorog—Diósgyőr 1:0 (1:0) Dorog, 4000 néző. V.: Müncz. Dorog: Iiku — Lévai, Lakat, Fellegi — Pálmai, Prohászka — Karába, Varga, Monostori, Kertes, Bartalos. Edző: Bu- zánszky Jenő. DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Paulás — Csányi, Szucsányi — Kovács, Kiss IT., Pécsik, Cserjés, Szöczey. Ed­ző: Nagy György. Első látásra bizony meg­lepetést keltett a DVTK ilyen ^radikálisan” átszervezett összeállítása, azonban a mér­kőzés képe egyértelműen iga­zolta az edző elképzeléseit. Mi is történt a Dorog—DVTK mérkőzésen? Nagy lendülettel kezdett a DVTK, s már az első percek­ben látni lehetett, hogy ez a csapat nem azonos azzal, amelyik az elmúlt héten nagy gólarányú vereséget szenve­dett otthonában. Egymást kö­vették a gyom, átgondolt diósgyőri, támadások és 10 perc után Buzánszky Jenő, a dorogiak edzője meg­jegyezte: — Ezzel a jobb­szárnnyal sok bajunk lesz még. Sajnos, másképpen tör­tént, mert a 30. percben a, kitűnő tormában levő Kovács há­rom dorogi védőt kicse­lezve kapura tört, amikor felvágták és olyan rosszul esett, hogy szalaghúzódást szén vedelt. Ettől kezdve tíz emberrel ját­szott a Diósgyőr. A félidő második részében feljöttek a hazaiak. Az első 25 perc játékára még az volt jellemző, hogy Tamásnak egyáltalán nem volt védeni valója. A 27. percben viszont a hazaiak az első tá­madásnál megszerezték a ve­zetést, amely egyúttal a mér­kőzés sorsát is eldöntötte. Egy előrevágott labda elcsú­szott Werner mellett, Bartalos az alapvonal közeléből közép­re ívelt. Pécsik röviden fejel­te el a labdát és a befutó Kertes, a 16-os környékéről a hálóba lőtt. 1:0. A második félidőben a tíz emberre csökkent Diósgyőr nehezen állta a dorogi roha­mokat. Ebben az időszakban nagy munka hárult a DVTK hátvédhánnasára és Tamásnak is rengeteg dolga akadt, a di­ósgyőriek kapuvédője azonban mindent hárított. A diósgyőri csatárok is próbálkoztak támadások­kal, különösen Kiss II. harcolt sokat, de a dorogi védők keményen és bizto­san hárítottak. Az első félidőben jó iramú, jó színvonalú játékot hozott a két csapat találkozója. Nem mondható ugyanez a második 45 percre, amikor az iram és a színvonal sokat eseti. A mérkőzésnek elsősorban takti­kai jellege volt, hiszen a diós­győriek szervezett védekezés­re törekedtek, s ilyen felada­tott kapott a hátruvontan ját­szó Pécsik is. A játék képe alapján, különösen az első 30 percben látottakat figyelembe véve, a döntetlen igazságosabb lett volna. Kovács sérülése nagyban hozzájárult a balsze­rencsés vereséghez. Taktikai fegyelemből és lelkesedésből ezúttal jelesre vizsgázott a DVTK. A DVTK-ban Tamás igen jól védett, a hátvedhármasból Szigeti a mezőny fölé emelke­dett, Paulás is jól játszott régi posztján, A fedezetek közül Csányi volt a jobbik. A csa­társorból a jobbszárny érde­mel dicséretet. Pécsik semle­gesítette Monostorit, Szöczey és Cserjés gyengén játszott. ■— pá — Jugoszláv siker a motoros salakpálya versenyen Nyolcezer néző övezte a népkerti sportpályát, amikor négy nemzet motorosai felvo­nultak a lelátó felé. Jugoszlá- vok, osztrákok és egy NSZK- beli képviselte a külföldieket, míg a sérült Dajka István ki­vételével az egész magyar él­gárda elindult a nagyszabású viadalon. Epres László, az MHS Borsod megyei elnöksé­gének tagja nyitotta meg a vi­adalt. majd úttörők virágcsok­rokkal köszöntötték a verseny részvevőit. ' Már az első futam érdekes­nek ígérkezett, hiszen az 1 -es rajtszámot viselő Nagyváradi startolt ebben a futamban. Ra­dácsi és Percnyi azonban meg­előzte, s ezt a közönség csaló­dottan vette tudomásul. A további futamokban sok bosszúságot okozott, hogy egy­részt géphiba, másrészt bukás miatt apadt le többször a me­zőny. A második futamban például Jakob (NSZK) állt ki géphiba miatt, míg a harma­dik futamban a két körön át vezető Schwingelschögel (Ausztria) bukott, s szinte et­től kezdve alig volt. olyan fu­tam, amelyikben valamelyik versenyző így ne járt volna. A hatodikban például az egyik esélyes, a jugoszláv Reg­vart három körön át vezetett, amikor olyan szerencsétlenül bukott, hogy a mentőknek kór­házba kellett szállítaniuk. (Vállperectörés.) A hetedik fu­tamban mindössze egy ver­senyző érkezett a célba. Kühr (Ausztria) előbb a második he­lyen állt. amikor a vezető ju­goszláv Damjan vált ki előbb bukás miatt, majd egy körrel a cél előtt Gyepes és a jugo­szláv Medved is hasonlóim járt. így az osztrák versenyző lett az első. Láttunk viszont nagyon ér­dekes és színvonalas futamo­kat is. Különösen a jugoszláv Babies futamait élvezte a kö­zönség. A JAP géppel ver­senyző jugoszláv fiú minden futamában nagyszerű teljesít­ményt nyújtott. Biztos győzel­met, aratott a legjobb magyar versenyzők felett , és meg­nyerte a viadalt. Egyébként ő futotta a viadal leggyorsabb futamát: 1,22 alatt tette meg a négy kört, az 1600 métert. A két debreceni motorver­senyző, Radácsi és Pásztor az utolsó előtti futamban talál­kozott.. Óriási izgalom közben indították őket és mind a ket­ten bemutatták a motorozás szépségeit. Két és fél körön át. Radácsi vezetett, majd az utolsó körben Pásztor volt. az élen. A célegyenesbe szinte egyszerre fordultak és végül Radácsi centi méterekkel előzte meg nagy riválisát és erael s második hely sorsát is eldön­tötte. A közönség hatalmas tapsviharral köszöntötte a két debreceni versenyzőt. A verseny végeredménye: J. Babies (Jugoszlávia) JAP 15 pont, 3. Radácsi (Debreceni MEDOSZ) ESŐ 14 pont, 3. Pásztor (Debreceni MEDOSZ) ESŐ 13 pont, 4. Percnyi (Deb­receni MEDOSZ) ESŐ 11 pont, 5. Nagyváradi (Miskolci MHS) ESŐ 10 pont. 6. Kühr (Auszt­ria) JAP 9 pont, 7. Vörös (Deb­receni MEDOSZ) ESŐ 9 pont, S. Schwingelschögel (Ausztria) JAP 7 pont. A viadal végén Bokor József őrnagy eivlárs, a Magyar Hon­védelmi Sportszövetség Borsod megyei elnöke nyújtotta át a győztesnek és a helyezetteknek a tiszteletdíjakat. Leskó Pál Itt még a nyolcas sziámii Regvard vezet, dr. néhány méter után bukott és kórházba kellett szállítani. Foto; Hazafi József Ózdi Kohász—MVSC 7:3 (3:2) MVSC-pálya, 5000 néző. Vezette: Soós G. Ózd: Katona — Budai, Szur- doki, Ferdinand — Borbás I., Frenkó — Borbás II., Széles, Csáki, Szelídre!, Zalai. Edző: Szűcs György. kapura tört és a bal sarokba, gurított. 1:0. A gól után a ha­zaiak' vezettek támadást és egymás után három szögletet érteit cl. Ezekből Deák éles fe­jesét a gólvonalról vágták szögletre, majd Molnár fejesét Ím i§2 fisai sí Molnár fejesét Katona nem éri el, szerencséjére * labda a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret. MVSC: Miskolci — Homo- vics, Buna, Szabó — Zoller, Krompaszky — Marosi, Ko­vács, Molnár, Deák, Buczkó. Edző: Fekete László. A széliek és nappal hátban játszó ózdiak már az első perc végén megszerezték a vezetést. Zalai szabadon vehette át, Csáki labdáját. (Homovics 20 méterre volt tőle), zavartalanul Borsodi Bányásx Sajószentpéter, 1500 néző. Vezette: Lenkefi. Borsodi B.: Tormási — G. Szabó, Kovács, Benkő — Tát­rai, Hajas — Verebélyi, Burá­nyi, Zsolczai, Szőcs, Baranyi. Edző: Hollányi Béla. A hazai csapat kapott job­ban lábra, azonban a támadá­sokban nem volt átütő erő. A fölényt az előretörő Hajas ha­talmas kapufája, s néhány ki­hagyott helyzet jelentette. A 22. percben Benkő—Hajas- Burányi a labda útja, a be­adást a berohanó Verebélyi ér­tékesítette. 1:0. A 31. percben Kovács kézzel lehúzta a kitörő csatárt, a meg­ítélt büntetőt a fővárosi csapat kapusa értékesítette. 1:1. Szü­netig már nem történt érdem­leges esemény. újból szögletre mentette Ka­tona, míg harmadszorra tisz­táztak a védők. Inkább a hazaiak kezdemé­nyeztek. A 29. percben Deák átadását Buczkó átemelte Ka­tonán és kiegyenlített. 1:1. A 35. percben újabb gólt szerzett a Kohász. Borbás I— Borbás II—Zalai volt a labda útja, s a balszélső ezúttal is — Budafok hl (hí) Szünet után hatalmas fö­lénybe került a hazai csapat.. Szinte állandóan a budafokiak 16-osánál pattogott a labda, de vagy a jól védő kapus, vagy a kapufa mentett, vagy pedig a csatárok határozatlansága miatt nem született újabb gól. Alacsony színvonalú, terv­szerűtlen játék jellemezte a mérkőzést. A hazaiak csak néha-néha mutattak valamit lendületes játékukból, de ilyenkor mindig veszélyes helyzetet teremtettek a ven­dégcsapat kapuja előtt. Egy kis szerencsével több gólos győzel­met is elérhettek volna. A csa­pat, s a mezőny egyik leg­jobbja G. Szabó volt. Kívüle Hajas és a második félidei já­téka alapján Kovács nyújtott elfogadhatót.-0-0. teljesen tisztán, mintegy 15 méterről, a kifutó Miskolci mellett a léc alá lőtt. 2:1. A 37. percben Buczkó lövését Katona kiütötte, Kovács a jobbszélről középre adott és Deák 12 mé­terről a jobb sarokba lőtt. 2:2. A 40. percben Zalai az üresen hagyott Borbás II-höz adott, aki a tétovázó védők mellett a kapu közepébe vágta a labdát. 3:2. A második félidő első percei­ben kiegyenlített volt a játék. Az 52. percben Zalai félmagas szögletrúgását Miskolci kiej­tette és Szendrei közelről a há­lóba helyezett. 4:2. Katonát foglalkoztatták ezután a mis­kolci csatárok — eredményte­lenül. Az 56. percben Széles kapott labdát, elhúzott Szabó mellett, s lövése a bal kapufá­ról vágódott a hálóba. 5:2. Ezután hosszú mezőnyjáték következett, az ózdiak nem erőltették magukat, a hazaiak támadásai veszélytelenek vol­tak. A 82. percben Molnár vitte fel a labdát, a 16-osról laposan rálötte, Katona vető­dött, de a labda kiperdüli; a kezéből és csak a gólvonalon túl érte utol. 5:3. A 86: perc­ben Szendrei, a Csákitól kapott labdával kiugrott és a jobb sarokba lőtt (6:3), majd a 88. percben Szendrei—Csáki—Bor­bás II. összjáték után a szélső 15 méterről szerzett gólt. 7:3. A mérkőzést, a jól játszó ózdi csatárok döntöttek el, akik játszi könnyedséggel mentek át a rossz felfogásban és igen gyengén játszó hazai védelmen és tetszés szerint érték el gól­jaikat Jók: Szurdoki. Borbás I. és az egész csatársor. Az MVSC-ből Krompaszky (amíg fedezetet játszott). Kovács és Buczkó dicsérhető. A védelem csődöt mondott Leskó—Ivanszki Késilabdában í Gólsziiret Diósgyőrött Ä megyei NB-s kézilabda csapatok közül kettő otthoná­ban, négy idegenben szerepelt;, így a mérleg elég kedvező: 3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség, bár egy Ids szeren­csével jobb is lehetett volna az üsszeredmény, DVTK—Szolnoki Honvéd 41:19 (13:8) Diósgyőr, NB II. férfi: Két részre osztható a mér­kőzés. Az első félidőben soká­ig kiegyenlített volt a játék. 1:1, 2:2, 3:3 után azonban a DVTK átvette az irányítást;. A fordulást követően régen lá­tott lendülettel támadott a hazai együttes. Pazar tűzijáték, látványos gólok közepette „le­lépte” ellenfelét. G óldobók: Surányi (16) Marosvári (12), Futó (4), Papp (3), Sztányi, Klsbenedek, Tan (2—2). Jók: Surányi, Marosvári, Futó, Tú­ri, Papp. MVSC—Egri Lendület 9:5 (7:1) Eger, NB II. női; Az első félidőben a nagy lendülettel játszó MVSC tet­szés szerint érte el góljait. Szünet után viszont nem tud­ták helyzeteiket értékesíteni. Góldobók: Gátiné (3), Halász (2), Simon, Kassainé, Kóródi, Szabóné (1—1). Jók: Kóródi, Simon, Gátiné, Halász. Özdi Kohász— Békéscsabai MÁV 23:16 (10:10) Békéscsaba, NB II. férfi. Idegenben, nagyszámú kö­zönség előtt sikeresen vette A labdnrilgó NB I. állasa: 1. Újpest 3 •* 1 — 4:2 5 1. Dunaújváros 3 2 1 — 6: 3 5 2—3. Dorog: 2 2--------2:0 4 2. Oroszlány 3 í 2 — fi: o 4 2—3. Győr 3 1 2 — 2:0 4 3. Gy. MAV-DAC 3 2 — 1 11: 6 4 4. MTK 3 1 2 — 2:1 4 4. Özdi Kohász 3 2 — l 11: 7 4 5. FTC 2 1 1 — 4:0 3 5—6. Egyetértés 3 1 2 — 3: 2 4 6. Csepel 7. Tatabánya 2 1 1 — 3:2 3 5—6. Saig. BTC 3 1 2 — 3: 2 4 3 1 1 1 4:3 3 7. Szombathely 3 t 2 — 5: 4 4 8. Komló 3 1 1 1 5:7 3 8. Nyíregyháza 3 — 1 5: 8 4 9. Pécs 3 I — 2 5:5 2 9. Székcsfehérvá” 3 1 1 1 7: 5 3 10—11. Szeged 3 — 2 1 2:3 2 10—11. Fáiig SK 3 1 1 1 5: 5 3 10—11. Vasas 2 1 — 1 2:3 2 10—11. Szállítók 3 1 1 1 4: 4 3 12. Bp. Honvéd 13. DVSC 3 — 1 1 1:3 — 3 3:6 1 12. Budafok 3­2 1 2: 5 2 14. DVTK 2 — — 2 1:5 — 13. Ganz-MAVAG 3 — 1 •* 4: 7 1 Elmaradt mérkőzéséit: Fcrencvá­14. Borsodi B» 3 — 1 2 3: 6 1 ros—Diósgyőr, Bp, Honvéd—Dorog, 15. BVSC 3 1 •» 5:11 1 Vasas—.Csepeli IS. MVSC 3 — 1 •* é* 3: 8 1 A labdarugó NB I. B. állása: újabb akadályát az ózdi Ko­hász.. A találkozó első félidejé­ben felváltva vezetett Ózd és Békéscsaba. Fordulás után megváltozott a játék képe. Az ózdi gárda hatalmas iramot diktált, egymás után teremtet­te a gólhelyzeteket, s azokat ki is használta. Góldobók: Ma­rosi, Bellér (7—7), Tiba, Durszt (4—4), Noviczky (1). A Kohász minden tagja jól játszott, kü­lönösen Neisel (4 hetest kivé­dett), Bellér, Tiba, Noviczky nyújtott kiváló teljesítményt. MMTE—DVSC 17:17 (12:8) Miskolc, NB II. férfi. Csak 20 percig játszott jól a Munkás. Ebben a játékrészben nyolc gól előnyt (12:4) szer­zett. Utána mindjobban láb rá­kapott az ellenfél a végén tel­jesen összeroppant hazaiakkal szemben. Jellemző, hogy a má­sodik félidőben egyetlen gólt sem dobták támadásból. Gól­dobók: Nemes (5), Hubai (4), Varga (3), Gyülvészi, Petrányi (2—2), Dankó (1). A csapatban senki sem játszott végig kifo­gástalanul; Híradó—Özdi Kohász 6:5 (4:2) Budapest. NB II. női. Az NB II. női rangadón ax ózdi együttes balszerencsés körülmények között hagyta a két pontot a fővárosban. A mérkőzés elején a nagy lélkc- sedessel játszó Ózd vezetett 1:0-ra. A Híradó szerencsés góllal egyenlített, utána egy ugyancsak vitatható . hetessé) megszerezte a vezetést, majd újabb két góljára Ózd eggyel válaszolt.. Fordulás után erős játékvezetői segédlettel csak nehezen győzött a fővárosi csapat. Góldobók: Farkas (3), Stefánné (2). Jók: Bányi, Far­kas, Stefánné. Makó—MVSC 15:11 (5:7) Makó, NB II. férfi. Az első félidőben, míg bir- ta erővel, vezetett, az MVSC, Szünet után a négy tartalék­kal kiálló Vasút visszaesett; Kiütközött a kondícióbeli kü­lönbség. Góldobók: Simon, Gyöngyösi (3—3), Csoltkó, Lu­gosi (2—2), Stumpf (1). Jók: Muhorai, Lugosi, Gyöngyösi; (sándor) Súlyos vereség Nyíregyházi MSE— Miskolci Bányász 4:1 (1:0) Pereces, 700 néző. V.: Honfi. M. Bányász: Boros — Kis- pál, Varga, Nagy — Béta, Va- radi — Breuer, Szabó, Tátrai, Domokos, Kocsisovszky. Edző: Polcz Jenő. Nagy fölényben volt a hazai együttes a játékidő első részé­ben. A sok gólhelyzet közül a legnagyobbakat Kocsisovszky és Tátrai hagytak ki. A 44. percben váratlan ellentámadás után védelmi hibából gólt szerezlek a nyíregyháziak. Szünet után nagy lelkese­déssel kezdett a Bányász. Le­vegőben lógott az egyenlítés, amikor az 50. percben Kispál hibája újabb gólt eredménye­zett. 2:0. A 65. percben ismét Kispál hibájából szerez­tek gólt a vendégek (3:0), majd a 80. percben szöglet után voltak eredményesek. 4:0. A S4. percben a kitörő Domokost fellökték, a meg­ítélt 11-est Domokos értékesí­tette. 4:L A hazai csapat rossz fel­fogasban játszott, ennek kö­szönheti a vereséget. A Mis­kolci Bányászból Varga. Sza< bő és Domokos jateka dicsér­hető, a többiek formájuk alatt játszottak. DL. NB n. Keleti-csoport: 1. Bp. Előre 4 3 1 — 9: 2 7 2. Eger 4 3 1 — 7; 2 7 3. Kecskemét 4 n I 1 8: 4 5 4—5. K1STEXT 4 2 1 1 9: 6 5 4—5. Szóin. MTE 4 •» 1 1 5: 6 5 fi. -SZVSE 1 2 1 1 8: fi 5 7. NyMSE 4 2 — 2 8: 5 4. 8. Gyula 3 2 — 1 6: 4 4 3. Debr. Dózsa 4 1 2 1 fi: fi 4 10. M. Bányász 4 2 — 2 5: 7 4 11. Kisterenyc 4 1 2 1 7:10 4 12. Vasas Izzó 4 1 2 1 2: 3 4 13. Nagy bál ony 3 1 1 \ 3: 2 3 14. Szóin. MÁV 4 l 1 2 5: 7 5 15. Jászberény 4 1 .1 2 5: 5 3 16. Bp. Spart. 4 — 2 2 6:12 2 !?. Békéscsaba 4 — 1 3 5;M 1 18. BaglyasaJja « — T7 i 3:16 —