Észak-Magyarország, 1963. május (19. évfolyam, 100-125. szám)

1963-05-28 / 122. szám

Sedd, 1963. május 28. ESZAKMAGYARORSZÄÖ 5 © m t Az NB ll-hen: Tovább fart Diósgyőr és Ózd versenyfutása A 25. forduló a tabella élén nem hozott vál­tozást. A DVTK idegenben, az Ózd otthoná­ban győzött, így tovább tart a két nagy rivális versenyfutása a bajnoki címért. Az MVSC meglepetésre — teljesen megérdemelt — vere­séget szenvedett otthonában a kiesésre álló Eger csapatától. A Borsodi Bányász tovább folytatja nagyszerű szereplését. Nyíregyházá­ról tért haza „pontosan”. A többi mérkőzés közül a Spartacus szegedi győzelme számit meglepetésnek. Ügy látszik, a DEAC az tíjabb vereséggel nehezen kerüli cl a kiesést. A má­sik kieső helyre még többen „pályáznak”. A 25. forduló eredményei: Ganz-MÁV AG—Salgó­tarjáni Kohász 3:1, Szolnoki MÁV—DEAC 3:2, Kecskeméti Dózsa—VM Egyetértés 1:1, Szegedi VSE—Bp. Spartacus 3:5. (!!) Diósgyőri VTK-Bp. Előre 3:1 (2:0) Budapest, Sport u. 3000 néző. Vezette: Kaposi. DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Kiss — Csányi, Nyíri — Szarnék, Kovács, Paulás, Ráczi, Sikora. Edző: Bukovi Márton. Állandó helyváltoztatás, sok szép, ötletes támadás és mint­egy húszperces „kényelmes” já­ték — valahogy így lehetne legjobban jellemezni a DVTK fővárosi mérkőzését. A diós­győriek ugyanis az első félidő­ben nagy lendülettel kezdtek és szinte egyoldalúvá vált a játék. Sok gólhelyzetet dolgoz­tak ki a csatárok, de az értéke­sítés kevésbé sikerült. Az első gól a 25. perc körül esett, szer­zője a jó formában játszó Kovács volt. 1:0. Nem sokkal később pedig Nyíri bombája vágódott a bal alsó sarokba. 2:0. Ezzel azután vége is lett az első félidő említésre méltó esemé­nyeinek. A játékidő második részében kissé megváltozott a kép. Mint­egy 20 percen át kényelmesen játszott a DVTK. Többnyire labdatartásra törekedtek és ebben az időszakban a lelkesen és keményen játszó Előre kissé feljött és Egervári révén sikerült szépíteni. 2:1. Az utolsó 10 percben viszont nagy hajrát vágott ki a DVTK és Kovács egyéni játék után a harmadik diósgyőri gólt is megszerezte. 3:1. Ezen a mérkőzésen már lé­nyegesen jobban játszott a DVTK, mint az utóbbi hetek­ben. Különösen a fedezetpár és a csatársor játékában lehetett javulást tapasztalni. Ez elég is volt ahhoz, hogy a csapat teljesítménye lényegesen vál­tozzon. Az együttesben Tamás, Szigeti. Csányi, Nyíri és Kovács játszott jól. — pá — Ózdi Kohász—Láng SK 2:1 (1:1) Ózd, 5000 néző. Vezette: Wottava. Ózd: Katona — Szucsányi, Szurdoki I., Siska — Borbás I., Ferdinánd — Borbás II., Szé­les, Szendrei, Zalai, Budai. Edző: Szűcs György. Nagy iramban kezdett a két csapat. A Kohász-támadások tetszetősek és veszélyesek vol­tak, a Láng-védők többször csak szerencsével hárítottak. Zalai és Szendrei hagyott lei nagy helyzetet, s a Láng ka­pusa védett három nagy lövést. A Láng ritka támadásai is ve­szélyt jelentettek a hazai ka­pura. A 20. percben Borbás II. Zalaihoz játszott, aki Szendreinek adta a labdát és a középcsatár biztosan szerezte meg a vezetést. 1:0. Kohász-támadások után a 32. percben szögletrúgáshoz jutott a Láng és ebből Tímár egyenlített. 1:1. Szünetig a hazaiak voltak fö­lényben. A II. íélidő nagy hazai roha­mokkal kezdődött. Az 57. perc­ben Budai nehéz szögből látvá­nyos gólt lőtt. 2:1. Hiába támadott többet a hazai együttes, a vendégcsapat sok­szor sportszerűtlen, sőt durva játékkal akadályozta meg a ki­bontakozást. A jobb erőnléttel rendelkező Ózd megérdemelten győzött. Jók: Szucsányi (a me­zőny legjobbja), Siska. Ferdi­nánd, Borbás II., Széles. Wottava játékvezető, külö­nösen szünet után sokat téve­dett, nem torolta meg a Láng sportszerűtlenségeit. — Ivánszkl —■ Borsodi Bányász—Nyíregyházi Spartacus 1:1 (1:1) Nyíregyháza, 4000 néző. Vezette: Kovács B. Borsodi B.: Veres — Négyesi, Kovács, G. Szabó — Benkő, Hajas — Baranyi, Vécsei, Kő­halmi, Szőcs, Séra. Edző: Hol- lányi Béla. Váratlanul a bányászok tá­madásai vezették be a mérkő­zést és a sok támadás a 11. percben gólt hozott. Séra lab­dáját Kőhalmi a kapufának lőtte és a kipattant labdát a befutó Sera a hálóba vágta. 1:0. Kiegyenlítődött a játék, s a ha­zaiak akkor jöttek fel, amikor Vécsei sérülése kiújult. A 32. percben Baranyi gólhelyzetbe került, de tisztáztak a védők. A 40. percben Kovacsics közelről ki­egyenlített. 1:1. A második félidő elején a hazaiak támadtak, két helyze­tük is akadt, de biztosan tisz­tázott a Bányász védelem. Az utolsó negyedórában fölénybe került a Bányász. Előbb Kő­halmi, majd Szőcs hagyott ki jó helyzetet, így nem sikerült megszerezni a győzelmet. Ve- rebélyi sérülése miatt nem ját­szott, Vécsei mérkőzés közben megsérült, ilyen körülmények között értékes pontot szerzett a Bányász. Jók: Négyesi, Ko­vács, Baranyi, Séra. Kovács B. játékvezető a me­zőnyben többször tévedett. — öö ^ Miskolc, 5000 néző. Vezette: Budán. MVSC: Miskolci — Homo- vics, Buna, Szabó — Zoller, Kovács — Marosi, Tóth, Kiss, Gyetván, Deák. Edző: Nagy György. Az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot. Sok támadást vezettek az ellen­fél kapuja ellen, de ezekben a támadásokban nem volt átütő­erő és az is feltűnt, hogy a ha­zai csatárok nem az egyszerű megoldásokra törekedtek, ha­nem igen sok adogatással igye­Egri Dózsa—Miskolci VSC 1:0 (0:0) ettől kezdve 10 emberrel ját­szott az MVSC. A szétesően küzdő hazaiak megérdemelten vesztettek a nagy lelkesedéssel játszó egriekkel szemben. keztek megközelíteni az egri kaput és a keményen védekező vendégek valósággal „szét- spriccelték" őket. A lövések sem sikerültek. Egy-két egri támadás veszélyes volt, üggyel- bajjal tisztáztak a hazai vé­dők. A második félidőben az eg­riek sok veszélyes és jó táma­dást vezettek. A hazai védők teljesen megzavarodtak és a vendégcsapatnak négy nagy helyzete is akadt, azokból csak egyet tudott kihasználni Nagy I. révén. A 70. percben Zoller súlyos sérülést szenvedett és Kosárlabda DVTK—TFSE 80:66 (39:34) Kilián G. NB I. férfi; DVTK: Káló (8), Letek (22), — Király (17) — Králik (11), Judt (8). Csere: Héresz (10), Altnőder (2), Kunsági (2), Kameniczky, Krokos. A nagy tét rányomta bélye­gét a játékra. Éppen ezért inkább küzdelmet láthattak a nézők, s ebben a diósgyőriek jobbnak bizonyultak; Jók: Letek, Judt, Héresz. Bp. Előre—DVTK 42:40 (19:20) Kilian G. NB I. női; DVTK: Kamarásné (6), Horváth II. (2) — Pusztai (1A) »- Szeghalmi né (8), Horváth 1. 12). Csere: Bartha (4), Rusz- (4); Wémethyné betegsége miatt bem játszott, nélküle a csa­pat számyaszegetten, sok hi­bával küzdött. Kamarásnét és Horváth Il-t lehet meg­dicsérni. Ganz-MA VÁG—DVTK 73:63 (33:41) Kilián G. NB I. férfi; DVTK: Káló (6), Letek (21) — Király (12) — Králik (13), Judt (4).’ Csere: Héresz (5), Kameniczky (2), Altnőder, Kunsági. Hatalmas lendülettel ját­szott az első félidőben a DVTK. Egyszerűen nem en­gedte kibontakozni ellenfelét. A második félidő közepéig vezettek, de ekkor a magas játékosok — Káló, Králik, Király — a kipontozás sorsá­ra jutottak, s a fővárosi csa­pat sikeresen hajrázott. A di­ósgyőri csapat minden tagja óriási lelkesedéssel küzdött és jól is játszott. (lp) Nagyváradi győzött a salakversenyen A népkerti sportpálya kapu­jában izgatottan beszélgető csoportra lettem figyelmes. — Tegnap elromlott Dajka Pista motorja, vajon sikerült-e megjavítani — mondja egyi­kük.. — Biztosan sikerült — szól vissza a másik —. találkoztam vele és verseny öltözékben lát­tam ... — Mi lesz, ha mégis csődöt mond a motor? — Akkor majd Nagyváradi Zoli menti meg a miskolciak becsületét... És mintha rászóltak volna a beszélgetők. Mert mi is történt a motoros salakbajnokság má­sodik fordulóján? A lehető leg­erősebb magyar mezőny gi/iilt össze és az 500-asoknak a deb­receni „menők” mellett a két miskolci fiú, Dajka és Nagy­váradi volt a legnagyobb esé­lyese. Ahogy a beszélgetők „megjósolták": Dajka motorja felmondta a szolgálatot, Nagy­váradi viszont nem „tisztelt” egyetlen ellenfelet sem. hanem ragyogó motorozással minden futamát megnyerte és a mis­kolciak legnagyobb örömére — első lett. Előbb a 125-ösök futamairól is néhány szót. Eléggé lagyma­tag versenyben a gyulai és sze­gedi motorosok egymás közt döntötték el a viadal sorsát. Végül a gyulai Szilágyi végzett az első helyen — jobb idő­eredményével előzte meg ellen­felét. Az 500-as kategóriában több nagyszerű futamot láthattak a nézők. Már az elsőben Pásztor, Radácsi. Parányi vívott nagy harcot és Radácsi nyert. Sok bosszúságot hozott a második futam. Dajka vezetett, amikor gépe leállt, s fel kellett adnia a futamot. A legizgalmasabb futam. Elöl Nagyváradi, mögötte Radácsi, DaJ- ka az első kanyart veszik. Foto: Szabó István sokáig a legemlékezetesebb. Ezekben Nagyváradinak Radá- csit, Percnyit és a gyenge mo­torral küzdő Dajkát sikerült legyőznie és végeredményben az első helyen végzett. A verseny végeredménye: 125 kem (7 induló): 1. Szi­lágyi Lajos (Gyulai MHS) Da- nuvia 13 p, 2. Mágori (Szegedi MHS) Danuvia 13 p, 3. Hazafi (Gyulai MHS) Danuvia 10 p, 4. 10. Bernáth (Miskolci MHS) ESŐ 3 pont. A kiválóan megrendezett versenyt a Magyar Honvédelmi Sport Szövetség Borsod megyéi elnökségének Motoros Klubja bonyolította le. A verseny vé­gén Bokor József őrnagy elv­társ. az MHS Borsod megyei elnöke osztotta ki a győztesek­nek és helyezetteknek a tiszte­letdíjakat Leskó Pál Meglepetések as iVB 1-hen Az NB I. 22. fordulója né­hány nagy meglepetést hozott. Ilyen elsősorban az Újpesti Dó­zsa és a Salgótarján nagy gól- arányú veresége. Az is megle­petésnek számit, hogy a Pécsi Dózsa mindkét pontot elvitte Dorogról. Győzött — bár na­gyon nehezen — a Szeged, míg három döntetlen eredmény szü­letett. Különösen a Vasas— Ferencváros mérkőzés hozott igen érdekes, színvonalas küz­delmet. A forduló eredményei: Vasas—Ferencváros 2:2 (2:0). GI.: Machos. Mathcsz, ill. Fenyvesi II., Vilezsál. Bp. Hon­véd—MTK 1:1 (1:0). GI.: Tichy, ill. Sándor. Debrecen—Újpesti Dózsa 4:1 (2:0). GI.: Puskás (2), Molnár, Juhász, ill. Solymosi (11-esből), Komló—Tatabánya 0:0, Szeged—Szombathely 1:0 (0:0). GI.: Boros, Pécs—Dorog 2:1 (1:1). GI.: Dunai II., Dunai 1., ill. Karába. Győr—Salgótar­ján 6:1 (3:1). GI.: Povázsai (3. egyet 11-esből), Morvái, Oláh (öngól), Hl. Krajcsi. Röplabda Farkaslyuk—Debreceni EAC 3:0 (5, 7, 6) Farkaslyuk, NB I. férfi. V.: Dobó. Farkaslyuk: Körmendi, Tru- zsi, Marczis, Békevári, Czakó, Szabó. Csere: Steiner, Mata. Mint az eredményekből is ki­tűnik, a hazaiaknak nem volt nehéz dolguk. A vendégek jó­formán csak akkor szereztek pontot, ha a vendéglátók hi­báztak. Erre pedig nem sok­szor került sor. Ez a debreceni csapat bizony csak az árnyéka annak, amely két évvel ezelőtt az ózdi Jó­zsef Attila Gimnázium torna, termében ugyancsak megszórt tóttá a farkaslyukiakat. Akkor úgy kezdődött a mérkőzés hogy az első szettet a vendé­gek remek játékkal megnyer­ték. A mostani első szett képe pedig: a nagyszerű ütőerőben lévő hazaiak szinte tetszés sze­rint érték el pontjaikat. Nem sokat változott a játék képe a második játszmában sem. A farkaslyukiak a me­zőnyben is jól játszottak, de a hálónál különösen fölényben voltak: ütésben is, sáncolásban is jóval felülmúlták ellenfelü­ket. A harmadik szettben folyta­tódott az egyoldalú játék, azzal a különbséggel, hogy a hazaiak kissé engedtek az iramból, lát­ták, hogy különösebb erőfeszí­tés nélkül is 3:0-ra nyernek. Végeredményben tehát sima 3:0-ás győzelem született, tel­jesen megérdemelten. A hazai csapat minden tagja kitett ma­gáért, mégis külön meg kell említeni igyekezetéért Truzsit. Nagyon örvendetes az is, hogy a fiatal Czakó egyre jobban beleilleszkedik az együttesbe. Élete második NB I-es mérkő­zésén a többiekkel egyenérté­kű játékosnak bizonyult Két­ségkívül nagy ígéret a fiatal fiú. Remélhetőleg megfelelően sáfárkodik majd tehetségével. * A május 19-cn Budapesten lejátszott Vasas Izzó—Farkas­lyuk mérkőzés eredménye a Népsportban és ennek nyomán az Északmagyarországban is tévesen jelent meg. Rossz ter­mészetesen a Népsportban kö­zölt tabella is. Nem az Izzó győzött, hanem a vendégcsapat, A helyes eredmény: Farkas­lyuk—Vasas Izzó 3:0 (6, 13, U), Becze Károly * Bp. Vörös Meteor—MVSC 3:0 (11, 14, 3) Budapest, NB I. női. Az MVSC két szetten át jól játszott, a harmadikban már kevésbé. Magyar B-válogatott— Kazincbarcika Szerdán délután f> órakor a csehszlovákok ellen készülő magyar B-válogatott Kazinc­barcikán játszik a KMTK ellen. Előtte: Kazincbarcika válogatott—MVSC. Az NB n. Keleti-csoport áJIása 1. DVTK 2. özd 3. IUVSC 4. Nyíregyháza 5. Láng 6. G.-MAVÁG 7. Egyetértés 8. Borsodi B. 3. Szolnok 25 Jü 7 *5 15 € 25 13 6 25 11 8 25 30 8 25 10 7 3 45:17 37 4 45:18 36 6 37:20 32 6 39:34 30 7 34:33 28 8 38:30 27 25 10 7 8 34:28 27 25 10 6 9 31:32 26 25 10. Bp. Spartacus 25 11. Szegedi VSE 12. Bp. Előre 13. Kecskemét 14. Egri Dózsa 15. Saig. KSE IC. DEAC 9 5 11 24:30 23 9 4 12 32:42 22 7 7 11 30:45 21 9 2 14 31:41 20 5 9 11 24:29 19 8 3 14 23:33 19 5 7 13 23i4t 17 € 4 15 26:43 16 Csányi (Szegedi MHS) Danuvia 6 p, 5. Faragó (Szegedi MHS) Danuvia 3 p, 6. Medve (Gyulai MHS) 2 pont. 500 kem (13 induló): 1. Nagy­váradi Zoltán (Miskolci MHS) ESŐ 12 pont, 2. Radácsi (Deb­receni MEDOSZ) ESŐ 11 p, 3. Vörös (D. MEDOSZ) 10 p, 4. Dajka (Miskolci MHS) 7 p, 5. Pásztor (D. MEDOSZ) 7 p. 6. Petényi (D. MEDOSZ) 6 p... A következőben viszont Nagyváradi biztos győzelmének tapsolhatott a közönség. Dajka is megmutatta kiváló képessé­geit, amikor kölcsön motorral biztosan verte ezután a me­zőnyt. Néhány futam nem hozott érdekességet. A hetedikben Nagyváradi újból igazolta ki­váló formáját és nyert, A 9. és 10. futam lesz talán teljesítményt az MVSC. Gól­dobók: Gazsó (6), Albert (5), Simon, Kiss (2—2), Stumpf, Szarka, Gyöngyösi, Szunyogh (1—1). Jók: Muhorai, Simon, Albert, Gazsó. Híradó—Özdi Kohász 8:5 (3:3) Ózd, NB II. női; Az otthonában első veresé­get elszenvedő Özdi Kohász nagyon rossz napot fogott ki. A hazaiak igen fáradtan mozog­tak. A fővárosiak gyors indí­tásokból szerezték góljaikat és megérdemelten győztek. Góldobók: Farkas (2), Adam- kó, Stefánné. Nagysándor (1—1). Jók: Bányi, Adamkó, Farkas. DVSC—MMTE 24:14 (10:8) Debrecen, NB II. férfi; Az erősen tartalékos MMTE fiataljai nem bírták a mérkő­zés iramát Tapasztalatlansá­guk gyakran kiütközött, en­nek ellenére Varga sérülésé­ig (12:11) kiegyenlített volt a küzdelem. Ezután már cseré­je sem volt a Munkásnak és összeroppantak. Góldobók: Makkai (8). Nemes (3), Tóth Varga, Oláh (1—1). Jók: Szop- kó, Nemes, Makkal; (Sándor) tését behozták, s 3:3 után egy gól előnnyel fordult a hazai csapat. A második félidőben ellenállhatatlanul rohamozott az MVSC. 9 gólt dobott soro­zatban. A gyors indítások fel­őrölték a vendégek ereié!.; Góldobók: Gátiné (5), Halász (3), Árpádné, Novák, Simon, Kontra, Takács (1—1). Jók: Gdtiné, Kontra, Halász, Ta­kács. DVTK—Szolnok 28:19 (11:11) Szolnok, NB II. férfi; A rekkenő hőségben az el­ső félidő fej-fej melletti küz­delmet hozott, ebben a játék­részben felváltva estek a gó­lok. Fordulás után fokozato­san elhúzott a DVTK, s meg­érdemelten győzött. Góldobók: Surányi (9), Futó (7), Vouszka, Selmeczi, Papp (4—4). Jók: Surányi, Papp, Kisbenedek. Mátyás, Futó. MVSC—Makó 19:11 (6:3) Miskolc, NB II. férfi; Nagyon jól kezdett az MVSC, csak 4:0-ás vezetése után „jutott szóhoz” Makó. A továbbiakban is végig a ha­zaiak játszottak fölényben. Jól cseleztek és kitűnően vé­dekeztek, különösen az utolsó tíz percben nyújtott kiváló A megyei NB II-es kézilabda csapatok általában jól szere­peltek vasárnap. A forduló meglepetése, hogy a Híradó otthonában legyőzte az ózdi lá­nyokat. Az MVSC mindkét együttese imponáló fölénnyel hazai pályán növelte pontszá­mút. A DVTK kemény küzde­lemben harcolta ki a győzelmet Szolnokon. Az MMTE• cserék nélkül kiállva alulmaradt Deb­recenben, özdi Kohász—Békéscsaba 18:16 (8:11) Özd, NB II. férfi.­A hazai férfigárda alaposan ráijesztett a szurkolókra. A vendégek az első félidőben három, majd szünet után még egyet dobva, négy góllal vezettek. Negyedórával a mérkőzés befejezése előtt a Kohász nagy hajrába kezdett, lelkesen küzdött, és sok izga­lom közepette győzött. Gól­dobók: Marosi (7), Tiba (6), Bellér (3), Koreny, Lévai :i—1). Jók: Marosi, Maczkó, Tiba. MVSO—Eger 13:3 (4:3) Miskolc, NB II. női.­Érdekes mérkőzés. Az első 29 percben meglepetésre az sgriek egyenlő ellenfelek vol- Laki Az MVSC kétgólos veze­Kcsilabdában: A Híradó győzött Ózdon