Észak-Magyarország, 1963. április (19. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-23 / 93. szám

ffeeäa, 1963. .wrílis 23. eszakmagtarorszäö .4^-----^ T A z NB ll-ben: ä $ * * * * * * * * * * Az NB II. Keleti csoportjánál: tavaszi ötödik fordulója is szolgáltatott, néhány meglepetést. Már szombaton annak, szá­mított a kiesés rémével fenyegetett Előre győzelme a Ganz-MÁVAG felett. Vasár­nap meglepetésnek számított a Spartacus nagy gólarányú győzelme és a kecske­métiek pontszerzése. A miskolci helyi rangadón húszezer (!) néző jó játékot várt és löbbsjigük diósgyőri győzelemre számított, végül azonban a két. csapat megosztozott a pontokon. Az elmúlt heti gyengébb játék után ezúttal, kivágták a rezet az ózdi labdarúgók, hiszen biztos győzelmet arattak a fővárosban. Foly­tatja jó szereplését a Borsodi Bányász is és újabb győzelmével feljött a tabella nyolcadik helyére. Óriási harcot folytatnak a kiesőjelöl- tck. Meglepetésre a. két fővárosi csapat, (Előre. Spartacus) két vidékinek adta át a két utolsó helyet. Buna és Zollcr együtt ugrik egy magas labdára, amelyet Buna biztoson fejel el. Bóla, Péter, Iláczi és Kovács „szemléli” a Jele­netet. DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Kiss — Csányi, Nyíri — Bóta, Kovács, Paulás, Ráczi, Sikora. Edző: Bukovi Márton. Mit hozott a helyi rangadó? Ha erre a kérdésre keressük a választ, hát bizony nem sok jót mondhatunk. Az a 20 ezer em­ber, aki vasárnap délután la­ment a diósgyőri stadionba, aligha gondolt arra, hogy ilyen Mivel magyarázható ez? El­sősorban a vendégcsapat nagy­szerű szervezett védőjátékával, másodsorban pedig néhány diósgyőri játékos és szinte az egész csatársor rossz felfogású, erőtlen, ötletszegény, meddő próbálkozásaival. Az MVSC tö­mör védekezése a 8. perctől kezdve, amint a középcsatár Kiss a háló­ba vágta a labdát (1:0), ha lehet még erőteljesebb vált. A hátvédeket nem tettél különösebben próbára, mert i tervszerűtlenül előrevágott ma gas labdákat szinte rendre ; mezőnybe fejelték, vagy rúg ták. A DVTK csatárai képtele nek voltak egy-egy ilyen közel harcban megverekedni a láb dáért. Persze az igazsághoz a: is hozzátartozik, hogv a Vasú kapuja előtt akadt néhány gól helyzet, de Sikora kétszer majd pedig Paulás ugyancsal kétszer szinte biztos helvzetber a kapusba lőtte a labdát. A második félidőben a DVTF egykapúra játszott. Az MVSC jóformán át sem jött a félvona- ion. Ennek ellenére a DVTK- nak csak a kiegyenlítésre tél erejéből, azt is a hátvéd Werner (!!) sze­rezte meg a 61. percben. (Hl), t./' Ä hátralévő időben hiába tá­madott a Diósgyőr, az MVSC védekező taktikája bevált. Ko­vácsot (MVSC) a 31. percber durvaságért kiállították. A: MVSC-ben elsősorban Buna Zoller, Tóth és Marosi játéké' lehet megdicsérni, míg £ DVTK-ban Szigeti játszoti végig kifogástalanul, Csányi : II. félidőben nyújtott jobb tel­jesítményt, Wernemek is vol­tak ügyes megoldásai, a töb­biek — nagyon gyenge napot fogtak Iá. Egy-két játékos pe­dig, úgy látszik, visszaél a tü­relmi idővel. — panlovits —• Ózdi Kohász—VM Egyetértés 3:0 (3:0) Soroksár, 2500 néző. Vezette: Almási. Ózdi K.: Katona — Budai, Szurdoki I., Siska — Szucsányi, Perdinánd — Borbás II., Szi- lasi, Frenkó, Szendrei, Zalai. Edző: Szűcs György. ■ Az ózdi csapat végre elérte igazi formáját. A Kohász vala­mennyi játékosa nagy akarás­sal készült erre a találkozóra, hiszen volt elég javítanivaló. Az első perctől kezdve nagy lelkesedéssel és lendülettel játszottak. Nagy iramot diktál­tak és a fővárosi együttes csak ritkán tudott ellenállni. Az első gólhelyzetük a ha­zaiaknak volt, Szurdoki azon­ban a gólvonalról mentett. Ezután a Kohász átvette az irányítást és a mérkőzés végéig kezében tartotta. Sorozatos ózdi támadások után Borbás II. lövései háromszor is elkerül­ték a kaput, majd Szendrei és Zalai tették próbára a hazai kapust. Az állandó Kohász-támadá­sok a 27. percben értek góllá. Siska partdobása után Szendrei elfutott, beadását Borbás II. 8 méterről a hálóba vágta. 1:0. Támadásban maradt a Kohász és a 38. percben Borbás II. át­ívelte a labdát a baloldalra, s a jó ütemben érkező Zalai nagy gólt lőtt. 2:0. Négy perc múlva Szendreit hárman is szorongatták, sőt a kapus is kifutott, erre a csatár visszafelé gurított és Borbás II. mintegy 25 mé­terről a kapus fölött át­ívelte a labdát, és az a há­lóban kötött ki. 3:0. Fordulás után csupán annyi­ban változott a játék, hogy a Kohász-támadások nem hoztak újabb gólokat, pedig gólhelyze­tek most is bőven akadtak. Szendrei kétszer a kapufát ta­lálta el és Borbás II. néhány lövése adott munkát a hazai kapusnak. Az Egyetértés pró­bálkozásai csak az ózdi 16-osig jutottak el. - Végeredményben megérdemelt győzelmet aratott, az ózdi csapat. Jók: Szurdoki I., Siska, Ferdinand, Borbás IX., Zalai. Almási jól vezette a mérkőzést. — Ivánszki — 0 magvaroK IcőzUS csak Kuiicsik győzött Moszkvában Moszkvában rendezték meg a Moszkva—Budapest szabad­fogású válogatott viadalt. A szovjet, birkózók 5,5—2,5 ará­nyú győzelmet arattak. A magyar együttes lepke­súlyú versenyzője, Kupcsik Lajos, pontozással legyőzte el­lenfelét. Kupcsik szerezte a magyar csapat egyedüli győ­zelmét, míg Kellcrman, Hol- lósi és Vigh döntetlent ért el. Tömör az NB I. élmezőnye Az NB I-es labdarúgó baj­nokság tavaszi, ötödik fordu­lója, nem hozott színvonal emelkedést és a táblázat állá­sa sem változott lényegesen. Érdekességként kell megemlí­tenünk, hogy három 22 pontos csapat van az élen,-de a töb­biek sincsenek nagyon lesza­kadva. Az első és hatodik helyezett között mindössze két pont, az első és tizedik helye­zett között öt pont a különb­ség. Ilyen tömör élmezőnyre Asztalitenisz Borsodi Bányász—Szolnoki MÁV 2:0 (1:0) Sajőszentpéter, 2500 néző. Vezette: Lengvári. Borsodi B.: Veres — Négyesi, Kovács, G. Szabó — Benkő, Hajas — Verebélyi, Vécsei, Kő­halmi, Szőcs, Baranyi. Edző: Hollányi Béla. Mér az első percben csak üggyel-bajjal védte Cselényi Kőhalmi fejesét, ma jd egy perc múlva Vécsei. beadását a hát­véd rosszul találta el, majd­nem gól lett belőle. Az első Percek hazai rohamai állandó­sultak és a bányászok gyors adogatásokkal közelítették meg ellenfelük kapuját. Egy kapufa lövés és több parádés védés mán a 22. perc meghozta a ve­hető gólt. Jobb oldalról ívelődött a NB n. Keleti-csoport l.‘ DVTK -■ Ózd 3- Nyíregyháza *• MVSC S. Láng 6- Egyetértés 7- G.-MA VÁG 8. Borsodi B. *• Szolnok Jó. Kecskemét >1. DEAC J2. Szegedi VSE *3. Bp. Elére [*■ ®P. Spartacus IS, Eger |L gSE 20 12 7 1 37:12 31 20 13 4 3 37:14 30 20 10 6 4 32:27 2G 20 9 6 5 31:18 24 20 9 6 5 29:27 24 20 9 4 7 29:24 22 20 7 6 7 32:26 20 20 8 4 8 25:27 20 20 8 3 9 18:22 19 20 5 6 9 22:23 16 20 6 4 10 24:32 10 20 5 G 9 20:36 16 20 7 1 12 26:33 15 20 fi 3 11 23:36 15 20 6 1 13 18:30 13 £0 1SU 13 jobb kapufa felé a labda. Cse­lényi kijött és üldözéssel tisz­tázott, de röviden. Kőhalmi el­csípte a labdát, Szöcshöz adott, alti egy csel után jobbal, félmasa- san a balsaroltba bombá­zott. 1:0, A Bányász voltétovábbra is a kezdeményező és a 30. percben Vécsei hatalmas bombája a felső kapufán csattant. A ritka és tervszerűtlen szolnoki pró­bálkozások eredménytelenek maradlak. Szünet után is nagy lendü­lettel támadott a Bányász. Az 51. percben Szőcs lövése kiper­dült a kapusról, a hátvéd fel­szabadított, de a hazaiak el­csípték a labdát, kiugratták Verebélyit, de őt szabálytala- nul akadályozták. A játékve­zető 11-est ítélt, amelyet G. Szabó a kapu közepébe lőtt. 2:0. Ezután változatosabb lett a játék. A szolnoki támadások erőtlenek voltak, a hazaiaké mindenkor gólveszélyt jelen­tett. A jó iramú, de közepes színvonalú mérkőzésen a ha­zaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Négvesi. Kovács, Benkő, Verebélyi. Vécsei. Lengvári játékvezető jól mű­ködött a sportszerű keretek kö­zött lejátszott mérkőzésen. I P A forduló eredményei: Bp. Előre—Ganz-MÁVAG 2:0 (1:0), Nyíregyháza—Szegedi VSE 1:0 (0:0). Láng SK—Kecskemét 0:0. Salgótarjáni Kohász—Eger 2:0 (0:0), Bp. Spartacus—Debreceni EAC 4:1 (2:0). Az DTMTE NB I-es asztali- tenisz csapatai félsikerrel sze­repeltek. A női együttes vesz­tett, a férfi gárda győzött. Eredményük természetes. A lányok ellenfele a mezőny legjobbja, az éllovas Bp. Vö­rös Meteor volt. és a Grigássy és Horváthné nélkül felálló csapatnak kevés esélye volt a jobb eredmény elérésére. A férfiak győzelme nehezebb volt a vártnál. A sportszerű mérkőzésen már 9:5-re veze­tett a Munkás. Marosi nagyon jól játszott és a,sérülése miatt régóta nem szereplő Nemesi is döntően hozzájárult az értékes két pont megszerzéséhez. MMTE—Pénzügyőrök 10 :S Miskolc, NB I. férfi. Gy: a Nemesi—Thúry, az Oprável—Marosi pár. Marosi (4), Nemesi (3) és dr. Megadja (1). MMTE—Pénzügyőrök 5:0 Miskolc, NB I. férfi, ifjúsági. Gy: a Búzái—Magda pár. Búzái (2), Magda (2). Bp. Vörös Meteor—MMTE 16:2 Budapest, NB II. nőd. Gy: Weiszné—Marosiné pár és Weiszné (1). Bp. Vörös Meteor—MMTE 5:0 Budapest, NB I. női, ifjúsági. & M. Előre—Könnyűipari Minisztérium 15:3 Budapest. NB II. női. Gy: a Tábori—Zekéné, dr. Adorjánná—Tóth Emese pár. Zekéné, dr. Adorjánná (4—4), Tábori (3), Tóth (2). Vác—DVTK 10:8 Gy: a Palotás—Ignácz pár. Palotás (3), Ignácz (3), Kar- szky (1). SN régen volt példa a labdarúgó bajnokság első osztásában. A sereghajtók is szedegetik a pontokat, kivéve a Salgótar­jánt, amelyik ezúttal otthoná­ban szenvedett vereséget. Meglepetésnek számít a szom­bathelyiek szereplése. Tavasz- szal öt mérkőzést játszottak, kettőt megnyertek, háromszor döntetlenül játszottak. Még nem adták , fel a bentmara- dásért folytatott küzdelmet. A fordulóban sok sajnálatos sportszerűtlenség fordult elő. Különösen az Üjpesti Dózsa —Győr mérkőzésen volt kirívó sportszerűtlenség, ahol né­hány percig állt a játék. A két csapat játékosai dulakodtak, verekedtek, lökdösték egymást. Eredmények: Debrecen—Vasas 2.*! (1:1). GL: Németliy, Molnár, illetve Kékesi. MTK—Ferencváros 1:1 (1:0). Gl: Bödör, illetve Ko­vák. Üjpesti Dózsa—Győr 2:0 (0:0). Gl: Kuharszki, Lenkei. Szombathely—Honvéd 1:1 (0:0). Gl.: Ekler (11-esböl), illetve Nógrádi, Dorog—Salgótarján 2:1 (2:0). Gl: Varga, Monos­tori, illetve Horváth. Tatabá­nya—Szeged 1:0 (1:0). Gl.: Szepesi. Pécs—Komló 2:0 (1:0). Gl: Dunai II. (21 Biztos győzelem DVTK—Testnevelési Főiskola 51:25 (30:16) Kilián Gimnázium, kosár­labda, NB I. női. DVTK; Kamarásné (8), Né- methyné (14), Pusztai (9),Szeg- halminé (4). Horváth Éva (12). Csere: Horváth II. (2), Cserpák (2). Ruszkai, Bartha. A tartalékos TF nem kész­tette nagyobb erőfeszítésre a női kosarasokat. A hazaiak már az első félidőben fölé­nyes biztonsággal szerezték pontjaikat és fölényük a mér­kőzés végéig állandósult. A DVTK a mérkőzés nagy ré­szében a fiatal játékosok be­építését igyekezett megvalósí­tani. A diósgyőri együttesben Kamarásné. Némethyné és Pusztai játszott a legjobban, örvendetes, hogy ezúttal Hor­váth Éva jó teljesítménnyel sikei'es távoli dobás-sorozatot ért el. Kézilabdában : A DVTK Makón, as MMTE Debrecenben vesstett A borsodi NB Il-es csapatok a harmadik fordulóban válta­kozó sikerrel szerepeltek. Az idegenben játszó két együttes dik félidőben játszott tudásé- J eredményességen is. Góldobók: nak megfelelően. Góldobok: Gátiné (4), Arpádné, Simon Marosvári (5), Surányi, Futó (3—3), Koródi. Jók: Bukta Gá­li., Vouszka (4—4), Futó I. (2), A fehcrmezcs Simon (MVSC) Uöt gyöngyösi Játékon között kapu­ra dob. Érdekes, hogy a két „gyöngyösi” fiú, Sándor és Papp, az MMTE játékosa volt. Foto: Szabó István vesztett, az MVSC és az Ózdi Kohász női és férfi csapata otthonában győzött. Makó—DVTK 22:20 (12:7) Makó, NB II. férfi. A „ziccer”-helyzeteket job­ban kihasználó hazai csapat kitűnő játékvezetés és jó já­ték mellett, megérdemelten nyert,. A DVTK csak a máso­Kisbenedck. Jók: Kerekes, Kukta, Futó I., Vouszka, MVSC—D. Kinizsi 11:2 (8:1) Miskolc, NB II. női. Az MVSC-nek az aránylag nem elég erős ellenfél ellen, korszerűen játszva, az első fél­időben hét góllal sikerült, el­húznia. Szünet után a Vasút lefékezett, s ez meglátszott az A Bp, Honvéd férfi és oz MVSC női csapata nyerte a dr. Gönczy Sándor röplabda emlékversenyt Dr. Gönczy Sándorról, a diósgyőri_ röplabdasport egyik úttörőjéről, o Borsod. megyei Röplabda Szövetség volt elnö­kéről emlékeztek meg a DVTK kétnapos emlékverse­nyén. A mérkőzéssorozaton 3 NB I-es férfi, egy NB I-es női, egy NB 11-es női és három megyei férfi csapat jelent meg. Az ünnepi hangulatot kissé el­rontotta az a körülmény, hogy a miskolci csapatok nem szom­baton délelőtt érkeztek a, ver­seny színhelyére, s így teljesen át kellett írni a müsorterveze- tet. Az első papon a-Jétfiak cso­portjaiban biztos győzelmeket arattak az élvonalba tartozó csapatok, míg a meglepetést ezúttal az MVSC férfi együt­tese szolgáltatta, ugyanis mindkét miskolci csapattól biztos vereséget szenvedett. Két női csapat vett részt az emlékversenyen és találkozó­jukon az MVSC jó játékkal, megérdemelt, biztos győzelmet aratott a DVTK felett. Az első hely sorsát eldöntő mérkőzés magas színvonalú volt, s a fővárosi csapat terv­szerűbb játékával, jobb le- ütöivel nyerte a döntőt. FÉR f IÁK: Farkaslyuki Bá­nyász—MVSC,2d), Bp. HoiwéíL —Salgótarjáni Vasas 3:0, Bp. Honvéd—DVTK 3:0, Farkas­lyuki Bányász—Miskolci Egye­tem 3:0, Salgótarján—DVTK 3:0, Miskolci Egyetem—MVSC 3:0. Az 1—2. helyért: Bp. Hon­véd—Farkaslyuki Bányász 3:0, 3—4. helyért: Salgótarján — MEAFC 3:0, 5—6. helyért: DVTK—MVSC 3:0. Végeredmény: 1. Bp. Hon­véd. 2. Farkaslyuki Bányász, 3. Salgótarjáni Vasas, 4. Mis­kolci Egyetem, 5. DVTK, 6. MVSC. NŐK: Miskolci VSC—Diós­győrt VTK 3:0. tiné, Arpádné, Simon. Ózdi Kohász—DVSC 13:9 (7:5) ózd, NB II. férfi. A hazai közönség azt várta, hogy a Kohász, eddigi szerep­léséhez méltóan, biztosan győ­zi le ellenfelét. Meglepetést keltett, hogy az ózdi fiúk kez­detben idegeskedtek. Később feloldódott a feszültség, ekkor gyors támadásokkal a maguk javára fordították a mérkő­zést. Góldobók: Tiba, Marosi (4—4), Sipos, Durszt, Lévai, Sáfi, Noviczki (1—1). Jók: Tiba, Noviczki, Neiser. MVSC—Gyöngyös 14:9 (7:5) • Miskolc, NB II. férfi. Az MVSC kezdett, jobban. Kétgólos vezetését Gyöngyös ugyan még behozta, majd .új­ból egyenlítettek a vendégek, de 3:3 után a hazaiak nagyon jól játszva, biztosan győztek. A kitűnően védekező Vasút ellen Gyöngyös nem tudott ki- boritakozni. Góldobók: Csoltkó (5), Simon, Gyöngyösi, Szu- nyogh (3—3). Jók: Muhorai, Csoltkó, Simon, Szunyogh. Ózdi Kohász—DVSC 12:8 (7:4) Ózd, NB II. női. Közepes színvonalú talál­kozó. Ügy látszott, az ózdi lá­nyok könnyű győzelmet arat­nak. Ezt mutatta — első félidői mezőnybeli — fö­lényük is. Fordulás után visszaesett a Kohász, és csak a mérkőzés befejezése előtt tudott újítani. Góldobók: Far­kas (4), Adamkó (3), Stefánné, Nagysándor (2—2), Tiba. Jók: Farkas, Adamkó, Tiba, For­gács. D. Vasas—MMTE 15:12 (6:5) Debrecen, NB IX. férfi. A tartalékos Munkás jól ját­szott, s hogy javuló teljesítmé­nye nem eredményezett győ­zelmet, annak legfőbb oka, hogy a GÖCS túlkeményen és szabálytalanul védekezett, amit a játékvezető nem torolt meg, sőt 6:5 állásnál jogtalan hetes­sel előnyhöz juttatta a hazaia­kat. Góldobók: Fázold (5), Makkai, Némethi (2—2), Pet­rányi, Gyülvészi, Nemes (1—15. Jók: Fázold (a mezőny leg­jobbja), Jáger, Varga. I OVIK előnye egy pontra csikkéit Diósgyőr. 20 000 néző. Vezette: Kaposi. MVSC: Miskolci — Home- vies, Buna, Péter — Zoller, Szabó I. — Marosi, Tóth, Kiss, Kovács, Deák. Edző: Nagy György. alacsony színvonalú, csapkodó, unalmas játékot lát majd és azt is kevesen gondolták, hogy a DVTK, amelyik egy héttel korábban nagyszerűen játszott, ezúttal „örülni fog” az egyik bajnoki pontnak. Miskolci YSC—Diósgyőri VTK. 1:1 (1:0)