Észak-Magyarország, 1962. október (18. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-09 / 236. szám

KcdÄ, Í9G2. október 9. BSZAKMAGYARORSZAG m 5 18 az A forduló után a szolnokiak kerültek a negyedik helyre, míg a táblázat utolsó két helyét a két fővárosi csapat, a Spar­tacus és Előre foglalja el. Ered­mények: VM Egyetértés—Bp. Előre 1:0. Ganz-MÁVAG—Bv. Spartacus 1:1, Szolnoki MÁ\ Egri Dózsa 2:1, Szegedi VSE Debreceni EAC 3:1, Kecskeméti Dózsa—Salgótarjáni Kohász 2:1. DVTK—Nyíregyházi Spartacus 1:1 (1:0) Nyíregyháza, 5000 néző. Vezette: Fehérvári. DVTK: Hódi — Werner, Szi­geti, Kiss — Csányi, Nyíri — Szarnék, Kovács, Bóta, Paulás, Ráczi. Edző: Bukovi Márton. Kezdeti nyíregyházi próbál­kozások után feljött a DVTK és régen látott nagyszerű játék­kal ragadta magához a kezde­ményezést. Egymás után gör­dültek a jobbnál-jobb támadá­sok k nyíregyházi kapu felé, de a hazai védők félkeményen ál­lították meg a diósgyőri csatá­rokat. Kovács nagy lövését védte a hazai kapus, majd Ráczi gurí­tott közelről a kapura, s így ki­használatlanul maradt a gól­szerzési alkalom. A 32. percben Ráczi jó el­futás után középre adott és Kovács biztosan lőtte háló­ba a labdát. 1:0. A gól után is a diósgyőriek ro­hamoztak, de a hazaiak kapusa remekül védett. A második félidőben a nyír­egyházi csapat kezdett jobban. Hódinak kétszer is bizonyítania -kellett jó formáját. A túlsó ka punál Kovács lövése kerülte el a kaput. Tíz perc után feljött a diósgyőri csapat és mintegy negyedórán át fölényben volt. Ezt az időszakot azonban nem tudták góllal befejezni. Az A lalidarújvó NB I. eredményei Újpesti Dózsa—MIK 5:0 (4:0) Az MTK végig tíz emberrel játszott, mert a 2. percben Lanczkor kapus súlyosan meg­sérült és kórházba szállították. Góllövfík: Bene, Lenkei (2—2), Káposzta. Bp. Honvéd—Vasas 1:1 (1:0). Gl.: Kisuczky, illetve Machos. Győr—Komló 1:0 (1:0). Gl.: Adrigán. Ferencváros—Boros 1:0 (1:0). Gl.: Novak. Tatabánya —Pécs 1:1 (1:1). Gl.: Lakos, illetve Molnár (öngól). Szeged —Debrecen 2:0 (0 0). Gl.: Ne­mes (2). Salgótarján—Szombat­hely 1:0 (1:0). Gl.: Tctnovszky. 1. 2. 3. 4. 5. e. 7. S. í>. 10. u. 12. 13. u. 14. 15. 16. NB n. Keleti csoport: DVTK MVSC Özd Szolnok Láng Nyíregyháza SZVSE g.-mavag Egyetértés Borsodi B. Kecskemét DEAC Saig. KSE Eger Bp. Spart. Bp. Előre 10 7 3 — 17: 5 17 10 G 3 1 16: 6 15 10 6 2 2 16: 7 14 10 6 1 3 13: 9 13 10 5 3 2 17:12 13 10 4 5 1 15:13 13 10 5 3 2 17:16 13 10 4 2 4 20:16 10 10 4 o 4 12:11 10 10 5 — 5 10:15 10 10 3 3 4 13:11 9 10 2 2 G 8:15 6 10 2 2 ö 9:16 6 10 2 — 8 9:16 4 10 1 2 7 10:21 4 10 1 1 8 9:22 3 Katüorek nyerte a kassai maratfionlt Az immár hagyományos kassai marathonit ezúttal is óriási érdeklődés mellett ren­dezték meg. Összesen 105 atlé­ta vágott neki a távnak. Igen 'Szép küzdelem után csak az utolsó métereken dőlt el az elsőség kérdése a csehszlovák Kantoréit javára, aki kis kü­lönbséggel előzte meg az ame­rikai lidelent. A magyar ver­senyzők mérsékelten szerepel­tek. Pcrcze 14., Tóth 25., Ara­nyi 2(5., Etcnyi 27. lett. A csapatversenyben az NDK csapata szerezte meg az első helyet. Óriási gólhelyzet maradt ki, ami fejelte a ujolső húsz percben lefékezett a DVTK, ezt a hazaiak jól ki­használták és néhány veszélyes támadást vezettek. Ügy lát­szott, hogy a diósgyőriek nyer­nek, amikor a 90. percben Kovacsics elfutott, beadását Harcsa a megtorpanó védők között a hálóba fejelte. 1:1. A DVTK-ban Hódi, Kiss, Szi­geti, Csányi és Szarnék játéka tetszett a legjobban. MVSC—Ózdi Kohász 0:0 MVSC-pálya, 7000 néző. Vezette: Vízhányó. MVSC: Miskolci — Homo- vies, Buna, Péter — Zoller, Ko­vács — Marosi, Kiss, Deák, Gyetván, Buczkó. Edző: Nagy György. Ózd: Katona — Szucsányi, Frenkó, Gyárfás — Borbás L, Ferdinánd — Budai, Széles, Siska, Szendreá, Zalai. Edző: Szűcs György. Az ózdi csapat a nagy mun­kabírású Siskát vonta hátra a védelem megerősítésére, de a csatárnak ahhoz is volt ereje, hogy támadásoknál felfejlődjék a csatársor vonalába. Az első percek ózdi kezdeményezéssel teltek el, de az első MVSC- támadás majdnem gólt ered­ményezett. Buczkó közelről mellé lőtt. Ezután a hazaiak vették “át az irányítást és jó támadásaikat csak nehezen tisztázták az pzdi védők. A 27. percben Deák a baloldalról át­ívelte a labdát, a védelem elvétette, Gyet­ván két méterről Katoná­ba fejelt. A félidő utolsó öt percében erősen szoron­gattak az ózdiak, és Siska szabadrúgását Szendrci 4 lépésről az iircs kapu mel­lé fejelte. Szünet után többet támadtak az ózdiak, de igazi helyzetük nem akadt. Az MVSC ritkább kor Gyetván közelről Katonaba labdát, gólhelyzet adódott, Deák bárom méterről az ózdi kapusba fejelte a labdát. Kemény belemenések, csúnya jelenetek játszódtak le a pá­lyán, a teljesen erélytelenül és rosszul bíráskodó Vízhányó nem tudott rendet teremteni. A 78. percben egy előreívelt labda Frenkó fejéről Kiss elé pattant, akinek lövését Katona kiütötte, majd Marosi sarokkal kapura gurította és Katona a gólvonalon belül elcsípte a labdát. Előzőleg Vízhányó már az MVSC ellen ítélt szabad­rúgást. (!?) A 88. percben Ma­rosi kiugrott, hátulról a 16-oson belül felvágták, de a játékve­zető kivitte a labdát, és nem ítélt büntetőt. Nagy izgalmak közben telt el az utolsó két perc. Jók: Miskolci, Buna, a Borsodi B.: Veres — Négyesi, Kovács, G. Szabó — Hajas, Vé- csei — Verebélyi, Kőhalmi, Papp. Szöcs, Zsolcai. Edző: Szollár Lajos. Jó iramban indult a mérkő­zés. A vendégek védekezésre rendezkedtek be. de néha tá­madásokat is vezettek. A ha­zaiak sok támadása elakadt a Láng jól záró védelmén. A második félidőben fokozó­dott az iram. Az 58. percben Papp hatalmas lövése a kapu­fán csattant, két perc múlva szép táma­dás végén Kőhalmi a háló­ba fejelt 1:0. A gól után keményebb lett a játék. G. Szabó megsérült és csak ötperces ápolás után tért vissza a pályára. A 75. percben Verebélyi húzott el a balszélső he­lyén, lövését a kapus ki­ütötte és a szélső másod­szor már nem hibázott. 2:0. A második gól után igen nagy lett a küzdelem a pályán, a Láng is feladta taktikáját és támadásokat vezetett, de a bá­nyász-védelem jól állt a lábán. Veresnek két alkatommal kel­lett közbelépnie. A mérkőzés befejezése titán nagy tapsot kaptak a hazai já­tékosok. mert ezen a találko­zón régen látott jó játékot nyújtottak és teljes mértékben rászolgáltak a győzelemre. A hazai csapat legjobbjai: Veres, Kovács, Hajas, Papp, Zsolcai. f Döntetlenek napja az NB IIi~ban Az NB III; Északkeleti cso­portjában vasárnap a 10. for­dulót bonyolították le. A for­duló 8 mérkőzése közül nem kevesebb, mint 5 végződött döntetlen eredménnyel. Ez is toutatja az erők kiegyensúlyo­zottságát. A döntetlen ered- fnényekben a borsodi csapatok ki érdekeltek. Négy borsodi csapat játszott eldöntetlen Eredménnyel. Eredmények: D. Dózsa—D. Oöcs 1:1 (szombaton), Eger­esein—Szuhavölgy 7:0, Kisvár­ba—Rudabánya 0:0, M. Bá- bj'ász—Nagykálló 3:0, Nyíregy­háza—Hajdúszoboszló 8:1. Somsály—Bp. Autóbusz 3:3 (1:1) Somsály, 400 nézői Vez.: ®zöliösi. Somsály: Kruppa — Präger, “Zücsányi, Deák — Burkovics, “Ukszár — Balázs, Vanka, "Zegedi, Zsák, Leskó, Edző: ^ogyszalóki András. Jó iramú, végig sportszerű dtorkőzést vívott a két csapat. első félidőben a budapesti­ek, a másodikban a helyi csa­pat támadott többet. A fővá­rosiak nagyobb technikai fel- feszültségét a bányászcsapat Nagyobb lelkesedésével igyeke- 2ett pótolni. Jóformán el sem kezdődött a dtorkőzés s Balázs lövése már- ls az ellenfél hálójában táncolt (l:0)i Nagy erővel támadott ezután a vendégcsapat, s a 17. percben a sok támadást siker koronázta. Sikerült az egyen­lítés (1:1). Fordulás után ismét góllal kezdődött a játék, csakhogy ekkor a Bp. Autóbusz érte azt el. (1:2). A somsályi védelem kissé megzavarodott, s ez elég volt: arra, hogy az 51. percben újabb góllal húzzanak el a fővárosiak (1:3). Rákap­csoltak ezután a bányászok is és a 73. percben Vanka 11-es- ből szépített, majd a 83. perc­ben Balázs hatalmas lövéssel kiegyenlített. Jók: Deák, Bur- kovics, Balázs, Leskó. Egri Honvéd—MMTE 1:1 (0:0) Eger, 800 néző. Vez.: Deme­ter. MMTE: Gallos — Fehér, Farkas, Sifímann II. — Török, Siffmann I. — Dévai, Radvá- n.vi, Molnár, Jakobi, Nagy. Edző: Lipták György. Javuló formában játszott az MMTE. A jó iramú mérkőzé­sen végig kiegyenlített erők küzdelme folyt. Helyzetek is adódtak a Munkás-csatárok előtt, azonban azokat egyrészt sorra elidegeskedtek, másrészt a jól romboló egri védelemnek sikerült a góllövést megakadá­lyoznia. Gólnélküli első félidő után a 77. percben a helyi csapatnak sikerült megszereznie a veze­tést (1:0). Nagy erővel küzdött ezután az MMTE a kiegyenlíté­sért, ami a 87. percben Molnár fejes góljából sikerült is. (1:1). Siffmann I. sportszerütlensó • gért a kiállítás sorsára jutott. Jók: Fehér, Farkas, Török, Radványi; Gyöngyös— Kazincbarcikai MTK 1:1 (1:1) Gyöngyös, 1500 néző. Vez.: Hegedűs. KMTK: Tószegi — Vályi, Szalánczi, Pete — Csepregi, Vécsei — Holló, Hegedűs, Balogh, Kárász, Csontos. Ed­ző: Pribelszki Gyula. Az I. félidőben a széllel hátban játszó gyöngyösiek tá­madtak többet, gólhelyzetük azonban alig akadt, mert a KMTK-védelem jól hárította A KMTK jobbára védekezett és gyors ellentámadásokkal kí­sérletezett. Egy ilyen gyors el­lentámadás végén a 15. perc­ben a jobbszélre sodródó Ba­logh szépen vitte le a labdát, s beadását a behúzódó Csontos a kifutó kapus feje felett a kapuba emelte (1:0). A 30. percben szabadrúgásból egyen­lítettek a hazaiak (1:1). A 42. perctől kezdve sérülés miatt 10 emberrel küzdöttek á hazai­ak, s így a II. félidőben a KMTK irányította a játékot Támadásukat azonban a gyön­gyösi védelem, élén « kitűnő­en védő kapussal, sorra hárí­totta. Reális eredmény szüle­tett. Jók: Vályi, Szalánczi, Pete, Balogh, Kisvárda— Rudabányai Bányász 0:0 Kisvárda, 1000 néző; V,: Csiba. Rudabánya: Kovács I. •— Varga, Gotvald, Bukovszky — Tóth, Berezsnyák — Jancsurák, Szalkó, Kovács II., Palatics, Gál. Edző: Rozgova Gusztáv. A rudabányai csapat végig­támadta a mérkőzést, de tehe­tetlen csatársora a gólhelyze­tek. tömegét hagyta ki, így meg kellett elégednie a döntet­len eredménnyel. Jók: Kovács I.. Bukovszky, Tóth, Kovács II. Miskolci Bányász— Nagykálló 3:0 (1:0) Pereces, 600 néző. V.: Lom- bosi. M. Bányász: Krhjnyák — Bartus, Verba, Oláh — Kiss, Tátrai — Kispál, Szabó, Brau­er, Fischer, Dobrik. Edző: Do­rogi. László. Végig a perecesi csapat volt fölényben, rengeteget támadott és sok gólhelyzetet kihagyott. Gl.: Bartus, Dobrik, Szabó, Jók: Bartus, Oláh, Kissj Vereséget szenvedtek a diósgyőri kosárlabdás lányok MTK—DVTK 66:41 (35:20) Budapest, NB I. női. A diósgyőri csapat Káló Ilona és Lajkó Katalin nélkül állt ki első byjitoto'toTerk fi zé­sére a tavalyi bajnok ellen, ugyanis a két játékos megvált a csapattól. A diósgyőri szak­vezetők ezen a mérkőzésen igen sok fiatalt szerepeltettek és az volt a céljuk, hogy az új játékosok megszokják- az NB I.---------*£----­l égkörét, hiszen a későbbiek folyamán számítanak játékuk­ra. Az MTK mindkét félidőben fölényben volt, jobban sikerül­tek a dobások is, s megérde­melten győzött. A diósgyőri csapat játéka biztató volt. A DVTK kosárdobői: Káló M. (17), Kamarásné (6), Pusz­tai (4), Ruszkai (4), Horváti) £. (2), Bartha (2), Leskó (2), Cserpák (2), Horváth E. (2). Kési labda-mérleg 3 győzelem, 2 vereség A megyei NB-s kézilabda együttesek közül az otthonuk­ban játszók győztek, az idegen­ben szereplő két csapat kika­pott. A DVTK NB I-es gárdá­ja otthonában, gyenge 10 perc után biztos győzelmet aratott. Ugyancsak saját pályáján győ­zött az MVSC mindkét csapa­ta. Az idegenben játszó MMTE és Ózdi Kohász egyaránt nagy gólarányú vereséget szenvedett. DVTK—Debreceni Dózsa 21:15 (13:6) Diósgyőr, NB I. férfi. Az első félidő kezdetén a magassági fölényben lévő, gyorsan indító Dózsa, bár a DVTK dobta az első gólt, két­né (4), Kórodi. Jók: Árpádné, Bukta, Kontra. MVSC—Bp. Postás 16:15 (9:5) Miskolc, NB II. férfi. Túlkemény összecsapásokk. tarkított mérkőzés. A találkozó elején a játékvezető nem torol­ta meg a szabálytalanságokat, s ez kihatással volt az egész későbbi játékidőre. Az első félidőben kifogástalanul, időn­ként nagyon jól játszott az MVSC. A fordulás utáni 10 percben a hazaiak meginog­tak, a Postás a sorozatban do­bott gólokkal majdnem be­fogta visszaeső ellenfelét. Gól­dobók: Gazsó (6), Csoltkó (5), Csoltkó. sz MVSC játékosa, szorongatott helyzetben áttöréssel kísérletezik. Körülötte négy Postás-játékos látható. Foto: Szabó latrán szer is előnyt szerzett, s a me­zőnyben is többet kezdeménye­zett. 4:4 után kezdett csak szépen játszani a Vasas. Játé­ka nyugodtabbá, eredménye­sebbé vált. Akcióikat látványos gólokkal fejezték be. Szünet után a hét gól előny ellenére, idegeskedve kezdtek a hazaiak, egymás után háromszor, biz­tos helyzetben „eladták” a labdát. Később lehiggadtak, s hamarosan 11-re növelték elő­nyüket. A mérkőzés vége felé a Dózsa erősített, sikerült is a felére csökkenteni a gólkü­lönbséget. Góldobók: Surányi (8), Futó (4). Farszki, Papp (2—2), Vouszka, Mátyás, Si­mon, Darnyi, Tari (1—1). Jók: Pataki (a mezőny legjobbja), Surányi (a másik legjobb), Vouszka, Futó, Mátyás; MVSC—Hódmezővásárhely 5:3 (3:0) Miskolc, NB II; női; Mindkét együttes nagy iram­ban kezdett, de eredményt egyiknek sem sikerült elérnie. Sokáig gólnélküli mezőnyjáték folyt, később Árpádné bárom remekbeszabott góljával elhú­zott az MVSC. Fordulás után újból a Vasút dobott gólt. 4:0 után a vendégek 4:2-re szépí­tettek, majd felváltva esett egy-egy gól. Góldobók: Árpád­Gyöngyösi (3), Stumpf L; (2); Jók: Muhorai, Gazsó, Gyön­gyösi; DVSC—Ózdi Kohász > 9:1 (3:0) Debrecen, NB II. női; A fáradtan, kedvetlenül es nagyon gyengén játszó Kohász ellen a DVSC mindkét félidő­ben óriási fölényben játszott. A vendégek az ellenfél kapu­jára jóformán csak egy-két esetben voltak veszélyeselv. Góldobó: Tóth Margit. Az együttesből senkit sem lehet kiemelni, rosszul játszott az egész csapat,­Gyöngyös—MMTE 23:16 (11:9) Gyöngyös, NB H. férfi; A két teljesen egyforma ké­pességű csapat sportszerű küz­delméből a gyöngyösiek kerül­tek ki, megérdemelten, győzte­sen. A kapusok közötti kü­lönbség döntötte el a két pont sorsát. A játék mindkét fél­időben kiegyenlített volt.- Gyöngyös támadásainak góllal történő befejezése, kitűnő át­lövői révén, gyakrabban sike­rült. Góldobók: Szőke (6), Ne­mes (5), Fázold (3), Dudás, Tóth (1—1). Jók: Szőke, Nemes, Fázold; SN Győzelemmel rajtolt az MVSC női csapata MVSC—Bp. Spartacus 3:2 (11, —8, 13, —9, 12) Budapest. NB I. női röplabda. Az MVSC-lányok, Lévai. Halmai, Egerszegi, Sándor, Nagy, Homoláné. Csere: Bán­hegyi, Kiss I. összeállításban játszották első mérkőzésüket. Bánhegyi úgy döntött, hogy mégsem hagyja abba a játékot, hanem csapata rendelkezésére áll. Az MVSC igen jó mérkőzé­sen hatalmas küzdelemben szerezte meg a győzelmet. 2:2-es állásnál az utolsó játsz­mában már 13:5-re vezettek, amikor s fővárosi csapat erő­sen feljött, végül azonban si­került a győzelem; Az MVSC csapatában Sándor és Nagy játszott a legjobban, de a többiek is megtették kötelessé­güket; DVTK—MAFC 3:2 (6, —12, 12, —13, 8) Budapest, NB II.- női röp­labda. Közel kétórás, nehéz küzdí- lemben nyerte meg-mérkőzését a diósgyőri együttes. A Farkaslyuki Bányász— Nyíregyháza NB I-es férfi mérkőzés elmaradt, mert r. nyíregyháziak nem jelentek megs támadásai veszélyesebbek vol­tak. Zalai lövését védte Mis­kolci, majd Budai íveit labdáját húzta le. Buczkó szögletrugása után nagy két fedezet és Gyetván, illetve a hátvédhármas, Borbás I., Széles. Borsodi Bányász—Láng SK 2:0 (0:0) Sajószentpéter, 1200 nézó. Vezette: Farkas. A kép csalóka.. . Ugyanis art látni, hogy Katona a földön fek­szik. Marosi pedig mellette nézi a hálóba guruló labdát. A követ­kező pillanatban azonban Katona villámgyorsan felugrott és visz- szahúzta. a labdát.