Észak-Magyarország, 1962. szeptember (18. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-11 / 212. szám

Kedd, I9#)S. szeptember 11. BSrAKMAGVAimKSr.AO 5 T Ez történt az NB Il-hen»«» Továbbra is a DV1K reset Az KB TI. Keleti csoportjá­ban a hatodik forduló is hozott váratlan eredményeket. Ilyen eredménynek számít a DVTK szegedi döntetlenje, valamint a Borsodi Bányász súlyos vere­sége. A diósgyőriek ennek elle­nére a táblázat első helyén áll­nak; gólaránnyal előzik meg a Láng csapatát. Másik két csapatunk — az MVSC és az Ózdi Kohász — biztos győzelmet aratott. A miskolci vasutasok győzelme nagyobb arányú lehetett volna, ha a csatárok jobban kihasz­nálják a helyzeteket. A második helyen álló Láng csak az utolsó percben rúgott góllal győzte le az Előrét, míg az egri és a szolnoki mérkőzés hazai győzelmet hozott. Meg­lepetésre a nyíregyháziak pon­tot szereztek Kecskeméten. A forduló eredményei: Láng SK — Bp. Előre 3:2, Egri Dó­zsa — Debreceni EAC 2:1, Szolnoki MÁV — VM Egyetér­tés 2:0, Kecskeméti Dózsa — Nyíregyházi Spartacus 1:1. Miskolci VSC— Salgótarjáni Kohász 3:0 (3:0) MVSC pálya, 3500 néző. V.: Vadas J. MVSC: Novak — Homovics, Parázs jelenet a salgótarjáni kapu előtt. iy - - ­Gyetvin gólja a salgótarjáni hálóban. Foto: Szabó Buna, Péter — Zoller, Kovács — Szabó, Marosi. Kiss, Gyet­ván, Buczkó. Edző: Nagy György. Az első félidőben a hazai csapat régen látott, szép csa­tárjátékot nyújtott. ötletes, gyors, helycserés támadások után nagyon sok gólhelyzet akadt, de azokat a csatárok rendre kihagyták, vagy a kitű­nően védő Bang hárított. A má­sodik félidő elején újabb gyors gól született. Ezután a hazai csapat láthatóan leféke­zett és a vendégcsapat is veze tett támadásokat.. Negyedóra után újból nagyon feljött az MVSC. Csatárai két kapufát lőttek, továbbá négy nagy helyzet maradt kihasználatla­nul. Góllövők: Szabó (2), Gyet­ván (11-esből). Jók: Homovics, Kovács, Kiss, Marosi, Szabó. Ózdi Kohász— Bp. Spartacus 5:2 (2:0) Ózd, 4000 néző. V.: Soós B. Ózdi Kohász: Katona — Szu- csányi, Frenkó, Énekes — Bor- bás I., Ferdinánd — Zalai. Széles, Budai. Szendrei, Fükő. Edző: Szűcs György. Óriási fölényben játszott az ózdi csapat, de a gólhelyzetek kihasználásával adós maradt. Jobb helyzetfelismeréssel két­számjegyű győzelem is szület­hetett volna. A mérkőzésen 1:0 állásnál a játékvezető egy gólt megadott, maid vissza­vonta ítéletét Működése káro­san hatott a mérkőzésre, hi­szen csak későn torolta meg a Spartacus játékosainak soroza­tos sportszerűtlenségét A második félidőben még nagyobb lett a hazaiak nyo­mása, mégis, két könnvelműs- ködés két Spartaeus-gólt ered­ményezett. A hazaiak meg­érdemelték a győzelmet. A vendégcsapatból Tóbiás a ki­állítás sorsára jutott. Az ózdi csapat góllövői: Zalai (2) (egyet 11-esből), Szendrei (21, Budai. Jók: az ózdi csapat közvetlen védelméből Szucsányi. továbbá Ferdinánd, Zalai és Szendrei. Szegedi VSE—Diósgyőri VTK 0:0 Szeged, 3500 néző. V.: Almásl.i DVTK: Hódi — Werner, Szigeti, Kiss — Csányi, Nyíri —* Szarnék, Kovács, Bóta, Paulás, Matisz. Edző: Bukovi Máiton. A hazaiak kezdtek jobban, de hamar ellőtték „puska­porukat” és a diósgyőri csapat vette át a játék irányítását. Hiába vezetett sok támadást a DVTK, a tömörülő szegedi vé­dők megakadályozták a gól­szerzést. A második félidőben széllel hátban játszott a diós­győri csapat. Ekkor is nagy fölényben volt, de az önfelál- dozóan védekező hazaiaknak sikerült elhárítaniuk a gól­veszélyt. Az utolsó negyed­órában a szegedi csapatnak volt gólszerzési alkalma. A DVTK-ban a védelem biztosan állt a lábán. A hosszú idő után újból kapuba állt Hódi meg­bízható formában védett. A fedezetek nagy területen mo­zogtak, mindketten jó telje­sítményt nyújtottak. A csa­társor hiába vezetett sok tá­madást, azokban nem volt át­ütőerő. Ganz-MAVAG— Borsodi Bányász 5:0 (3:0) Budapest. Kőbányai út, 700 néző. V.: Varga J. Borsodi B.: Laczó — Négye­st Sztibor, G. Szabó — Vécsei, Kovács — Verebélyi, Papp. Hetei, Szőcs, Sóra. Edző: Szol- lár Lajos. A viharos széllel támogatott hazaiak már a 30. másodperc­ben megszerezték a vezetést. A Bányász csatárainak támadásai erőtlenek voltak és előbb Ve­rebélyi. majd Szőcs hagyott ki nagy helyzetet. A MÄVAG- nak még két gólt sikerült eb­ben a játékrészben szereznie, míg a bányászcsapat erejéből egy kapufára tellett, amelyet Kovács lőtt. A második félidő­ben a széllel hátban játszó bányászcsapat egy ideig fö­lényben volt, főleg Hetei ve­szélyeztette a kaput, de a gól­lövés nem sikerült A hazaiak viszont még kétszer bevették a vendégek hálóiát A vereség legfőbb oka: a Borsodi Bányász szív és lelkesedés nélkül ját­szott játékukat a lassúság jel­lemezte. A csapat tagjai közül Hetei végig jól játszott Ko­vács csak az első félidőben, a többiek egészen gvenge telje­sítményt nyújtottak* A DVTK kézilabda csapata legyőzte az Újpesti Dózsát Több váratlan eredmény tet­te értékessé a vasárnapi fordu­lót. Megyénk kézilabda NB-s csapatai — pedig három együt­tes idegenben játszott —. kivá­lóan szerepeltek, s nem sok hi­ányzott a teljes sikerhez. Négy , csapat győzött, az egy vereség csak szépséghibának számít, annál is inkább, mert az MVSC női gárdája is esélyes volt, szinte a mérkőzés befejezéséig. NB n. Keleti L. Diósgyőr 6 csoport 4 2 — 8: 2 10 2. Láng 6 4 2 15: 7 10 3. MVSC 6 3 2 1 12: 5 8 4. Or,a 6 4 — 2 11: 5 8 8. Szolnok 6 3 1 2 9: G 7 6. G.-MAVAG 6 3 1 2 17:12 7 7. Nyíregyháza 6 2 3 1 11:11 7 ft. Kecskemet 6 2 2 2 9: 6 G 9. Egyetértés C 3 3 10: 8 6 tO. SZVSE 6 2 2 2 9:12 6 11. DEAC 6 2 1 3 5: 8 5 12. Eger 6 o 4 6: 9 4 13. Borsodi B. 6 2 — 4 5:13 4 14. Bp. Spart. 6 1 1 4 8:16 3 15. Bp. Előre 6 1 1 4 6:13 3 16. Saig. KSE 6 ** 2 4 3:11 2 ASZTALITENISZ rosta«?—nmw n:i Budapest. NB T. férfi. Engi II. nyert egy játszmát. Postás—MMTE 5:0 Budapest, NB I. férfi ifjúsági. HSC—MMTE 13:5 Budapest, NB. I. női. Grlgássy. Horváth né 2—2, Weisz- né 1 győzelmet ért el. HSC—MMTE 4:1 Budapest, NB I. női ifjúsági. Kozma nyert egy játszmát. • Vasútépítők—INTM'T'E 14:4 Budapest. NB T. férfi. A. Nemesi—Oprávet páros, Oprá- vel. Engi n. és Dubéczi ért el 1—l győzelmet. MMTE—Vasútépítőre 4:1 Budapest, NB T. férfi Ifjúsági. A Magda—Búzái páros, továbbá Magda 2 és Búzái 1 játszmában győzött. SZÍNHÁZ NEMZETI SZÍNHÁZ Szeptember 14-én: Nyilvános fő­óba (7). Jegyek nem válthatók. Szeptember 15-én: Az aranyom- r (7). Bemutató bérlet. Evad- itö előadás. Szeptember 16-án: A* aranyem- r (7). Bérletszünet. Szeptember 17-én: Nincs előadás. Szeptember 18-án: As aranyom- r (7). Bérletszünet, szeptember 19-én: Az aranyem- r (7). Bérletszünet. Szeptember 20-án: SybiH (7). irletszünet. szeptember 21-én: Sybill (7). Bér- szünet. szeptember 22-én: Az aranyem- r (7). Egres&y-bérlet. A MfsTcnlrl Itőrttó mfísnrfl? CA 188 métere« hullámhosszon 18-19 éráig) Megyénk életéből. Megyei kórusok énekelnek. . Szezon végén a Miskolci Fűtő- iá zban. Levelekre válaszolunk. # Népek zenéje. — A Bonsodi Szén- fányaszati Tröszt Kisegyüttese aanyaszj ■Hasik. Dobozok gyorsíró­éi gépíróversenye Az országos gyorsíró- és gépíró versenybizottság október 12—16. között rendezi meg a dolgozók gyorsíró- és gópíróversenyét, va­lamint az idegen nyelvű versenye­ket. A nevezéseket minden verseny­számra külön két példányban kell beküldeni r legközelebbi gépíró- és gyorsíró iskola versenyfelelősónelc címére. Gépíró- és gyorsíró iskolák a me­gye területén: Miskolc, Palóczy u. 7., Ózd. Rudas László u. 6., Sátor­aljaújhely, Kazinczy u. 12. Tanácstagi fogadóórák: Városi tanácstagi Szeptember 12-én; rtr. Terplán Zénó, egyetem, VI. kollégium klubja. 16 órától. L kér tanácstag: Szeptember 12 én: Varga György, Sélyemrét, III. toronyhoz 6/1. (Kö­rösi Cs. S. u. 5.), 17—19 óráig. IV. kér. tanácstagok. Szeptember 12-én: Batár Zoltán és Jánosi István, egyetem, VI kol­légium klubterme. 16 órától; Halász László, Május 1. telep 36. sz„ 17 órától; Varga Jánosné. Szeretet u. 5. sz., 18 órától. MMT15-VM KtlyCnT 11-7 Budapest. NB I. női. Giigássy, Wciszné 3—3, Horväth- né, Raraocsa 2—2 győzelmet aratott és győzött a Weisznó—Ramocsa páros is. MMTE—VM KÖZÉRT 4:1 Budapest, NB I. női Ifjúsági A Kozma—Lukács páros nyert, DVTK—Újpesti Dózsa 13:11 (10:7) Diósgyőr, NB I. férfi. Élénk iramban, nagy akarás­sal rohamozott mindkét, együt­tes. Az első gólt a DVTK érte el, de az Üjpest kettővel vála­szolt. 4:4, 5:5, 6:6 után még 7:7-nél is együtt volt a két együttes, utána három gyors MMTE—VM KÖZÉRT 25:13 (12:9) Miskolc, NB II. férfi: Jó kezdés után időnként fe­leslegesen idegeskedett a Mun­kás. Nagy iramot diktált, azon­ban játéka nem volt folyama­tos, sok átadási hibát ejtettek, akcióik befejezése sem mindig sikerült. Fordulás után fokozni tudták az iramot, amit az el­lenfél nem volt képes ártenni, s a végén összeroppant. Ne­mes, Szóke, Makkai és az újonc Tóth játszott megfele­lően. Nyíregyháza—MVSC 9:7 (3:5) Nyíregyháza, NB IX, női; Darnyi kapura dob, a DVTK—V. Dózsa mérkőzéselv gól következett 10:7. Szünet után a Dózsa idegeskedett, de a Vasas is több biztos helyze­tet „eladott”. 19 percig nem dobott gólt a DVTK (!), (a Dó­zsa is csak kettőt). Góldobók: Futó (5), Surányi (4), Dimény (2), Mátyás, Tart (1—1). A DVTK, egyben a mezőny leg­jobbja Kerekes volt, Ózdi Kohász—Illatszer 8:5 (3:3) Budapest, NB II. nőL Kiegyenlített játék jellemez­te a találkozót, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett egy-egy góllal. Nyolc perccel a befejezés előtt még 5:5 volt a mérkőzés állása. Az ózdiak jói hajráztak, három pompás ak­cióval a győzelmet is megsze­rezték. Góldobók: Farkas (5), Adamkó (2), Nagysándor Klá­ra. Jók: a góldobók. MVSC—Békéscsaba 17:15 (8:11) Békéscsaba. NB II. férfi. Az első félidőben a hazaiak­nak minden sikerült. Szünet után a miskolci csapat ragyo­góan játszott és végeredmény­ben értékes, megérdemelt győ­zelmet szerzett A hatalmas iramú mérkőzé­sen az MVSC szinte végig ke­zében tartotta a játék irányí­tását. Állandóan egy-két góllal vezetett, öt perccel a befejezés előtt még 5:7 volt a mérkőzés állása a miskolciak javára, amikor az igen gyengén bírás­kodó játék vezető indokolatlan hétméterest adott az MVSC ellen, majd egy kapufáról le­pattanó labdát a gólbíró be- intésére gólnak fogadott eL A csapat erre idegeskedett, kap­kodott, gyorsan meg akarta szerezni a vezetést, ez meg- bosszúlta magát és még két gólt kaptak. Góldobók: Kassai- né, Árpádné, Szabóné (2—2), Halász. Sándor Nándor NB I-ES EREDMÉNYEK Vasas—Győr 2:1. Ferencvá­ros—DVSC 2:2, Salgótarján—< Komló 1:1, Szombathely—MTK 0:2, Pécs—Szeged 0:1. Öí Kap a Munkás kézilabdázóival Kclet-Szíovákiában Barátokhoz utaztunk, azok­hoz a nagymihályi sportolók­hoz, akik néhány héttel ezelőtt Miskolcon jártak. A miskolci sporttalálkozó visszavágójára ment a Miskolci Munkás kézi­labdázóinak tizenkllcnccs cso­portja. A fiúk nagyon várták ezt az utat. hiszen a nagymi­hályi vezetőkben és sportolók­ban kedves barátokat, sport- társakat ismertek meg. Töb­ben először jártak külföldön és a régi ..külföldjárók’’ — Ne­mes, Fázold, Láger — a határ­tól kezdve fáradhatatlanul magyarázta a látnivalókat. A többiek, Némethi, Popovics, Pctrényi, Dudás az ablak mel­leit álltak és szorgalmasan je­gyezhettek. Kelet-Szlovákia metropoliszában, Kassán aztán csoportos sétát tettek, ismer­kedtek a város nevezetességei­vel. A Dargó hegység szerpentin­jén, a merész emelkedők csú­csán, kétezer rózsabokor köze­pén emelkedik a „Győzelem" emlékmű, amelyet a második világháború hőseinek emléke­zetére állítottak fel. Kétezer rózsa, a kegyelet virágai. Ke­let-Szlovákia népe minden év­ben kegyelettel adózik a fel­szabadító szovjet hősöknek. A rózsákat a világ minden tájá­ról küldték a szoborhoz. Köz­vetlenül az emlékmű mellett megtaláltuk azt a vörös ró­zsákkal pompázó bokrot, ame­lyet Borsod megye és Miskolc dolgozói küldtek a hősöknek. A kis magyar csoport megtekin­tette a dargói múzeumot is. * Gallé György, a nagymihályi járási sporttanács elnöke el­mondotta, hogy a környék la­kossága igen sokat szenvedett a háború alatt. Dargó községet a németek partizán-falunak nyilvánították és teljesen el­pusztították. A régi zsupfcdcles házak he­lyett azonban szépívű, új há­zakat építettek a dargóiaknak, akik közül igen sokan parti­zánként harcoltak a németek és csatlósaik ellen. Nagymihály tiszta, rendezett város. A mintegy húszezer la­kosú járási székhelyen a sport­kör vezetői és játékosai nagy szeretettel köszöntötték a Mun­kást. Az első, hivatalos mér­kőzés iránt igen nagy volt az érdeklődés. A fiúk izgalommal várták a bemutatkozást. A város egyik nevezetessége az 1867-ben épült sörgyár. Kü­lönösen a palackozó tetszett, ahol pillanatok alatt töltik a híres nagymihályi sört * Kedden délután — nagt/mi- háh'i tartó-kodásunk második napján — körei kétezer néző övezte az NB ll-es bajnok ké­zilabda csapat sporttelepét, amikor a játékosok kifutottak a pályára. Igen szép játékot láthatott a közönség. A Munkás jól mu­tatkozott be. Már 5:l-re veze­mcs és Szőke látványos góljai kaptak nagy tapsot, viszont a hazai sportkedvelők nagyon sokat bosszankodtak a játék­vezető gyengeségén, aki li he­test ítélt a miskolciak ellen. Az első naeymlhályl mérkőzés előtt ünnepélyesen köszöntötték a csapatokat. Balra a Munkás, jobbra Lokomotlva Michalovce. tett, amikor feljött a hazai csa­pat. 12:8-ra vezetett a Munkás, majd 13:8 lett az eredmény. A hazai csapat erősített és végül több játékvezetői hibával sike­rűit kiegyenlítenie. 17:17 lett a végeredmény. Különösen Ne­Az élvezetes, szép játék so­káig emlékezetes lesz a nagy­mihályi szurkolóknak. Lcskő Pál Fotó: Dr. Gócsa Sándot (Folytatjuk.) továbbá Kozma í, Balogh 1 Játsz­mában győzött. DVTK—Cegléd 10« Diósgyőr NB II. lórii. Palotás és Ritz 4—4, Iffnácz 2 győzelmet aratott. Nyíregyházi Petőfi—M. Előre 15« Miskolc. NB II. női. A Tóth—Bőgős páros, valamint , Nyitrai és Tóth győzött.