Észak-Magyarország, 1961. július (17. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-30 / 178. szám

▼asárnap. 1961. július 30. esZAKMAOYARORSZÄQ o SZfí KIMIG VRRORSZfíÜ Sikeres volt az ózdiak bemutatkozása Újpesti Dózsa—Ózdi Kohász 2:1 (1:0) Újpest, 14 ezer néző. Vezette: Ara­nyosi. Újpesti Dózsa: Török — Rajna, Várhidi, Sóvári — Solymosi, Szini — Kuharszky, Göröcs, Halápi, Lenkei, Rossi. Edző: Kalocsay Géza. Özdi Kohász: Katona — Budai, Szurdoki I., Hajner — Siska, Ferdi- nánd — Borbás II., Széles, Zalai, Csernai, Szendrei. Edző: Kálnai László. Újpesti rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A második percben Budai a gólvonalról mentett, majd Solymosi lövése kerülte el a balsarkot. Az el­ső támadást a 6. percben vezette az ózdi csapat, Szélest azonban bizto­san szerelték. Ezután változatosabb lett a játék. Dózsa szöglet után Halápi lőtt mel­lé, majd a kitörő Göröcsöt nehezen szerelte Budai. Rövid mezőnyjáték után az egyik oldalon Solymosi nagy lövése kerülte el a kaput, a Dózsa kapu előtt pedig jó ózdi támadás Zalai kezelésén akadt el. A 23. percben Göröcs hú­zott el a védők közül, lövése a bal­kapufáról pattant a mezőnybe. Özdi kezdeményezés után előbb Széles, majd Zalai lőtt mellé. A hasai táma­dás után Solymosi lövését a kapufa mentette. A 36. percben Solymosi hosszú labdával szöktette a középen kifutó Göröcsöt. A jobbösszekötő lefutotta az óz­di védelmet és a kapujából ki­mozduló Katona mellett biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A gól után nagy nyomás neheze­dett az ózdi kapura, a vendégcsapat védői csak üggyel-bajjal mentettek több esetben. A második félidőt Halápi gyenge, távoli lövése vezette be, a kapu felé guruló labda Katona keze alatt el­csúszott, szerencsére a jobbkapula mentett. Utána Göröcsnek volt nagy helyzete az ózdi kapu előtt, de kivárt. Az 51. percben Borbás elvette a lab­dát Sóváritól, s közelről mellé lőtt. Utána perceken keresztül az ózdiak kezdeményeztek. Az 56. percben Bor­bás lapos lövését Török kiejtette és a befutó Csernai elöl Rajna szöglet­re mentett. Váratlanul esett az új­pestiek második gólja. Az 57. percben Lenkei kapta a lab­dát és mintegy 20 méterről kapura lőtt. A kapu közepében álló Katona lábbal akart menteni, lyukat rú­gott és a labda a háló közepé­be vágódott. 2:0. Ezután ózdi támadások következtek. Csernai lövése lepattant a védőkről. Szendrei középre ívelt, Borbás fejese a felső kapufáról vágódott a me­zőnybe, de a védők menteni tudtak. A 64. percben ismét Borbás ve­szélyeztette az Újpesti Dózsa ka­puját, éles lövését azonban Tö­rök kiütötte. Ezután Zalai lövése a felső kapufáról jutott az alap­vonal mögé. Az ózdiak továbbra is lelkesen ját- :ottak, védelmük biztosan szerelte az Újpesti Dózsa támadásait, a csa­tárok szép támadásokat vezettek. A 76. percben szögletrúgás után Csernaihoz pattant a hazai kaputól mintegy 8 méterre a labda, de a jó helyzetet nem tudta kihasználni. A 78. percben Szendrei vitte a labdát a hazai 16-oson belül, Rajna szabálytalanul akasztotta, és a megítélt büntetőt Csernai félmagasan a balsarokba lőtte. 2:1. A 80. percben Lenkeit a játékvezető kiállította. Az utolsó percekben az ózdiak támadtak, de az Újpesti Dózsa jól tartotta a labdát. Az újonc ózdi csapat első NB I-es mérkőzésén nem okozott csalódást. Valamennyien határtalan lelkesedés­sel játszottak, nem álltak be véde­kezni, hanem igyekeztek gyors tá­madásokkal megközelíteni a hazai csapat kapuját. Bár az első félidő elején kissé megilletődötten játszot­tak, később mind jobban belejöttek és teljesen egyenrangú ellenfelei voltak az Újpesti Dózsának. A játék képe alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. A győztes csapatban Várhidi, Só­vári, Szini és Göröcs játéka tetszett. Az Özdi Kohászban Katona a máso­dik gólban benne volt. A hátvédhár­mas minden tagja jó teljesítményt nyújtott. Siska és Ferdinánd is sokat volt játékban, alig hibáztak. Elől Zalai játéka tetszett a legjob­ban, a többiek igyekeztek. Leskó Pál Termelőszövetkezetek! Figyelem! A KORSZERŰ TAKARMÄNYOZÄ S ALAPJA A TAKARMÁNYKEVERÉK Rövidcbb idő alatt, kesevebb takarmánnyal, nagyobb súlygyarapodás érhető ell Részletes felvilágosítást járási kirendeltségeink adnak, ugyanott kös­senek takarmánykeverék igénybevételére megállapodást Megyei Terményforgalmi Vállalat, Miskolc. Felhívás! Felhívjuk a város összes gázfogyasztóinak figyelmét, hogy 1961, július 30-án, (vasárnap) délután 2 órától este 10 óráig a gázszolgáltatás átkapcsolás: munkálatok miatt szünetel Miskolci Gázmű w Újra a bajnoki pontokért... A labdarúgás lelkes hívei izga­tottan várják július utolsó vasár­napját. A nyitányt megelőző hetek­ben ki-kijárogattak kedvenceik sporttelepére, megnézték az edző- mérkőzéseket, kíváncsian latolgat­ták a várható esélyeket, megfigyel­ték az új játékosok mozgását, szó­val együtt éltek csapatukkal. Tet­szett nekik a barátságos mérkőzés is, de a bajnoki, — az egészen más.. Végre elérkezett a nagy pillanat, a játékvezető jelt ad a kezdésre és megindul a magyar labdarúgás nagy gépezete, megkezdődik a küzdelem a bajnoki pontokért. Egy-egy bajnokság nyitánya előtt mindig visszagondolunk az elmúlt idényre, visszaidézzük az elmúlt évi bajnokság egy-egy mérkőzését. Emlékszünk olyan mérkőzésekre, ahol a két csapat játékosai sport­szerűen küzdöttek egymás ellen, de voltak olyan találkozók is, ahol bizony megfeledkeztek magukról a játékosok, szurkolók egyaránt... Sokszor leírtuk már, hogy a lab­darúgás csak játék. Játékaink kö­zött azonban ez a sportág a leg­kedveltebb, ezt szeretik az embe­rek a legjobban. Az országban több százezer embernek szívügye ez a játék, s ezért nem mindegy, hogy mi történik a pályákon. Mai miskolci sportműsor: KAjak_kenu. 900; A Miskolci Postás versenyének máso­dik napja. SPARTAJciAD: DVTK stalion 9.00: de spartakiád döntőjének küz­DVTK teniszpályák: 13.00 , „ Magyar Pamut NB. I-es mér- kozés. i«mBnv!°GAS: DVTK stadion 16.00. DVTK—KISTEXT NB. II.-es meikozes, előtte előmérkőzés lesz. MODELLEZŐ BAJNOKSÁG: Mis­kolc1, repülőtér 8.00: A Magyar Hon­védelmi Sportszövetség Modellező, Klub-ja rendezésében bonyolítják le a szabadon repülő modellek észa'k- magyarországi bajnokságát. Értesítés A Miskolci Vasútas Sport Klub labdarugó szakosztályának vezetősé­ge értesíti a szurkolókat. hogy augusztus 2-án szerdán este 7 órakor, a MÁV Erkel Ferenc kultúrotthon- ban szurkoló gyűlést tart. Nagy György, a labdarúgó csapat edzője tart beszámolót és válaszol a kérdé­sekre. Minden szurkolót szeretettel vár az MVSC labdarúgó szakosztó­A Borsod megyei Kézilabda Szövetség július 31-én hétfőn fél 5-koi a kézilabda játékvezetők és edzőle részére továbbkép­zést tart a sportszékházban. a játékve­zetők és edzők megjelenése kötelező. Kézilabda Szövetség Ilyenkor, a labdarúgó bajnokság nyitányakor sokfajta nyilatkozat hangzik el, Nyilatkoznak az edzők, a sportköri vezetők, a játékosok, szurkolók, — mit várnak az új év­adtól. Elsősorban becsületes, tiszta, sportszerű küzdelmeket, amelye­ken a jobban felkészült csapat dia­dalmaskodik a másik felett. Ahhoz, hogy az új bajnokság­ban minden mérkőzés méltó le­gyen szocialista sportunkhoz, az keli, hogy a mérkőző csapatok, a játékvezetők, s nem utolsó sorban a szurkolók szocialista sportembe­rekhez méltóan viselkedjenek. Sze­retnénk, ha az új bajnokságban nem kellene korholni azokat, akik a pályán, vagy a nézőtéren megfe­ledkeznek magukról, hanem meg­felelő lenne minden találkozó lég­köre és egyetlen pályán sem talál­koznánk sportszerűtlen megnyilvá­nulásokkal. Valamennyi labdarúgást kedve­lő sportember nagy várakozással tekint a most induló bajnokság elé. Sokat várunk az új idénytől, nem alaptalanul bízunk benne, hogy egész életünk általános javu­lásában és eredményes fejlődésé­ben labdarúgásunk sem fog elma­radni. (L. P.) iVe főzzön levert edényben! Zomáiicedényck nagy választékban kaphatók a szakboltokban és vegyesiparcikk boltokban ♦ ♦ ♦ ♦ Gépésztechnikust, lakatosokat, gépkezelőket, vontatóvezetőket, döm­pervezetőt, kovácsot, kisvasúira dieselmozdonyra vezetőt, kísérőt és kőműves kitűzőt azonnali belépésre alkalmaz az É. M. 31. számú Ál­lami Építőipari Vállalat kazincbarcikai főépítésvezetősége. Jelentkez­ni lehet a íőépítésvezetőségen, Kazincbarcika, G. épület. A Mályi Téglagyár felvesz kazánházi munkában jártas HEGESZTŐ-LAKATOST. Fizetés megegyezés szerint. Napi háromszori étkezést, esetleg mun­kásszállást is biztosítunk térítés ellenében. Jelentkezés a Mályi Tég­lagyár műszaki osztályéit A putnoki járás legjobbjai l A Magyar Honvédelmi Sportszövet- ■ ség putnoki járási szervezete már az elmúlt évben megrendezte az össze­tett honvédelmi versenyt női sporto­lóik részére. 1960-ban Dé- destapolcsány női ver­senyzői szerepeltek a legjobban és megnyerték a járási bajnokságot. Ak­kor nem juthattak el a megyei döntőbe... A dédestapolcsányiak nem csüggedtek, hanem teljesen újjászervezték csapatukat, úgy készül­tek az idei járási honvé­delmi összetett verseny­re. A dédestapolcsányiak Klekner Rudolf községi MHS elnök irányításával végezték edzéseiket. A A községi versenyen 150- en vettek részt és igen iól szerepeltek a kislá­nyok is. A járási döntőn 50 dédestapolcsányi MHS sportoló indult és a lá­nyok csapata remek tel- 'esítménnyel lett első. Képünkön a putnokt já­rás MHS összetett hon­védelmi versenyének női bajnokcsapata látható. Dédestapolcsány tehát ezúttal is kiválóan sze­repelt, és szorgalmasan készül a megyei döntőre. A képen balról jobbra, Czizi Margit, Hurták Ka­talin. Kiss Klára látható. Klekner Rudolf, aki fel­eket a versenyekre; . ------------ooo----------­í SPORTHÍREK ► — AZ MTST ELNÖKSÉGE tár- fgyalta a Magyar Labdarúgó Szövet- i ségnek az NB. II és alacsonyabb osz- f tályú sportkörökhöz történő kedvez- ' menyes átigazolásra tett javaslatát. I Jóváhagyta az előterjesztett 265 já- | tékoe átigazolását, 30 játékoséhoz pe- l dig nem járult hozzá. Három játékos I ellen, — mivel két sportkörhöz írtak [alá igazoló lapot, — fegyelmi vizsgá- r latot rendeltek el. A magyar labda- I rúgó válogatott színvonalának és í egységének erősítése végett az MLSZ k elnöksége és a szövetségi kapitány [ szakmai javaslata alapján engedé- ‘ lyezte a válogatott Solymosi Ernőnek > az Újpesti Dózsához, Pál Tibornak a I Vasashoz való átigazolását. Az elnök­ség hozzájárult Vasas Mihálynak az .SBTC-ből az MTK-ba való átigazo­lásához az SBTC kiadatásának fel­kutatása esetén. Az ózdi Kohászhoz (került Katona és Csernai (BVSC), \ DVTK-hoz Szarnék (Vasas) és Bóta ((MTK) az MVSC-hez Kallus (Dorogi Bányász). I — A TORINÓBAN FOLYÓ vívó (Világbajnokság küzdelmei során a (magyarok igen gyengén szerepelnek. iA kard egyéniben Mendelényi a he- itedik helyet szerezte meg. A magyar i párbajtőr csapat a franciáktól és az i olaszoktól is vereséget szenvedett, iígy nem került a döntőbe. Megkez­dődtek a kardesapat küzlelmek is.