Észak-Magyarország, 1960. május (16. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-31 / 127. szám

6 esZAKMAGYARORSZAO w&mMmathmnuk ** ** * ^ A DVTK közelebb állt a győzelemhez DVTK—Budapeati Vasa» 1:1 (1:0) Fáy utca, 8000 néző, játékvezető: Siklósi. Diósgyőr: Hódi — Werner, Szigeti, Paulas — Török, Solymosi — Iván, Csányi, Papp, Fekete, Pál. Edző: Kiss Gábor. Budapesti Vasas: Szentmihályi — Kárpáti, Mészöly. Ihász — Bundzsák, Berendi — Lenkei, Kékesi, Szilágyi 1., Farkas, Matesz. Edző: Ilovszky Rudolf. A rossz idő ellenére is nagyszámú DVTK-szurkoló kísérte el kedvenc csapatát a Budapesti Vasas—DVTK találkozóra. A mérkőzés szemerkélő esőben, meglehetősen mélytalajú csúszós pályán kezdődött Az első percek változatos játékkal teltek el. Nem sokkal a kezdés után mindkét csapat kapuja előtt adódott gólszer­zési alkalom, de a csatárok eseten­ként hibáztak. Az első veszélyes helyzet a diós­győri kapu előtt adódott, a cselező Wemertol Farkas elvette a labdát, kapura tört, s a ráfutó Szigeti mel­lett el is húzott. Solymosi azonban az utolsó pillanatban nagyszerű közbe­lépéssel tisztázott. Ellentámadásnál Papp távoli nagyerejü lövése, majd Solymosi labdája foglalkoztatta a bu­dapesti kapust. A diósgyőri csatárok a játékidőnek ebben a részében nemcsak szépen, de ötletesen is szőtték támadásaikat A Vasas azonban nagyobb erővel tá­madott. Az első 20 percet általában a hazai csapat enyhe fölénye jelle­mezte. Ezután fokozatosan feljött a Diósgyőr és a 32. percben sikerült megszereznie a vezetést. Gyors, korszerű jobboldali tá­madás gördült a pályán. Papp vitte fel a labdái, a hátráló Va­sas védők között nagyszerűen adta Ivánhoz, a jobbszélsö elhú­zott és középre ívelte a labdát. Fekete felismerte a helyzetet. Pálhoz játszott és a jó ütemben érkező balszélső néhány méterre a kaputól ritkán látott szép gólt lőtt a „hosszú sarokba". 1:0 a DVTK javára. A gól után Pál megsérült, lement a pálváról. A tíz emberre csökkent Diósgyőr tovább támadott. Három perccel később Papp az ötösön álló Csányihoz játszott, a jobbösszekötő azonban a mérkőzés legnagyobb találkozója, A DVTK ezen a mérkő­zésen is „nyílt sisakkal” játszott Igaz, a két összekötő a játék alaku­lásának megfelelően időnként hátra­húzódott, az előretörő Bundzsák, il­letve Szilágyi I. semlegesítésére. Ezt a taktikai feladatot jól látták el. A játék képe alapján a mérkő­zés eredménye igazságosnak mondható, de az adódó helyzete­ket figyelembe véve, a Diósgyőr közelebb állt a győzelemhez. A DVTK csapatában Hódi kitűnő­en védett. A lapos és magas labdá­kat egyaránt biztosan hárította. A hátvédhármas legjobbja Szigeti volt. Magabiztosan, körültekintően ját­szott. Paulás méltó segítőtársának bizonyult. A csapat legjobb része a fedezetpár volt. Török és Solymosi egyaránt kiváló teljesítményt nyúj­tott. A csatársorban sérüléséig Pált nem tudták tartani. A balszélső többször is ellenállhatatlanul tört kapura. Góljáért külön dicséret il­leti. Rajta kívül Iván, Papp, Csányi és Fekete is nagyban hozzájárult az egyik pont megszerzéséhez. A Budapesti Vasasban Berendi, Bundzsák és Lenkei játéka tetszett. Siklósi játékvezető az első félidő­ben jól, a játék második részében viszont, érthetetlenül gyengén vezet­te a mérkőzést. A jogos tizenegyes meg nem adásával és néhány fordí­tott ítéletével nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Diósgyőr csak egy pontot hozott el Budapestről. — paulovits — A LABDARUGÓ NB I. ÁLLÁSA: 1. U. Dózsa 22 14 5 3 43:20 33 2. Ferencv. 22 12 6 4 50:27 30 3. Vasas 22 10 7 5 38:26 27 4. MTK 22 9 7 6 40:28 25 5. Bp. Honvéd 22 9 6 7 46:39 24 6. Diósgyőr 22 9 5 8 32:27 23 7. Tatabánya 22 8 7 7 27:27 23 8. Szeged _____22 7 6 9 25:32 20 9 . Dorog 22 5 9 8 27:38 19 10. Csepel 22 8 3 11 21:34 19 11. Salgótarján 22 5 8 9 25:28 18 12. Szombat*. 22 5 6 11 27:38 16 13. Pécs 22 S 6 11 28:49 16 14. BVSC 22 3 9 10 22:38 15 A felső vonal felettiek a bajnoki címért, az alsó vonal alattiak a ki­esés ellen küzdenek. helyzetét hagyta ki. A félidő hátra­lévő részében ismét változatos volt a játék. A diósgyőri csatárok, külö­nösen Papp és Csányi, távoli lövé­sekkel kísérleteztek. A Vasas játéko­sai pedig az egyéni játékot erőltet­ték. A negyvenegyedik percben a késlekedő védők között Farkas ki­ugrott, s az ötös vonalról kapura lőtt. Hódi ritkán látott, bravúros tel­jesítménnyel szögletre ütötte a lab­dát. A második félidőben mintegy 15 percen át a Vasas támadott. A buda­pesti játékosok igyekeztek játékfelfo­gásukat a vendégcsapatra rákénysze­ríteni. A mérkőzésnek ebben a ré­szében nagy nyomás nehezedett a diósgyőri kapura. A vendégek vé­delme azonban a kitűnő formában lévő Szigetivel az élen mindent há­rított. Az 56. percben nagy kavarodás volt a diósgyőri kapu előtt. A védők nem tudtak felszabadíta­ni, s egy összecsapásnál Török kezére pattant a labda, a játék­vezető kissé szigorúan 11-est ítélt. Bundzsák a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1:1. Az egyenlítő gól után ismét diós­győri percek következtek. A vendég- csapatnak ekkor már gondot okozott az is, hogy Pálon kívül Fekete is ki­sebb sérülést szenvedett. Ennek el­lenére a DVTK játékosai régen lá­tott lelkesedéssel küzdöttek. Az elől maradt két-három csatár gyakran komoly veszélyt Jelentett a budapes­ti csapat kapujára. A 66. percben Papp. majd Csányi lövését védte Szentmihályi. A hetvenedik percben ismét jobb­oldali támadás futott a pályán. Iván otthagyta a védőket, s a középen álló Csányihoz játszott. A diósgyőri Jobbosszekötőt a ti­zenegyes pont környékén két Vasas-játékos csúnyán felvágta. Mndenki tizenegyest várt. Sik­lósi játékvezető azonban nagy meglepetésre nem ítélt büntetőt. A mérkőzés utolsó perceiben nagy hajrát vágott ki a Diósgyőr, a Vasas pedig láthatólag megelégedett a dön­tetlen eredménnyel. Nagyiramú, közepes színvonalú mérkőzést hozott a két Vasas csapat NB ill. Északkeleti csoport Mi a helyzet négy fordulóval a bajnokság befejezése előtt? A Nyír­egyházi Spartacus csapata már baj­nok, így jövőre egy osztállyal fel­jebb kerül. A kiesöjelöltek közül a Nyíregyházi SZSE és az Ormosbá­nyai Bányász már nem menekülhet. A Putnoki Bányász vasárnapi győ­zelmével 22 pontos lett, és reménye van a bentmaradásra. A harmadik kieső helyre a Nyirmadai MEDOSZ és a Püspökladányi MÁV „pályázik" egyforma eséllyel. A Somsályl Bá­nyász még két mérkőzést játszik otthonában, s ezeken összeszedheti a bentmaradáshoz szükséges ponto­kat A legutóbbi forduló eredmé­nyei: Egri Vasas—DVTK II. 2:1. D. Gördülőcsapágygyár--D. Honvéd 1:0, Ormosbányai Bányász—Püspökladá­nyi MÁV 3:0, Miskolci Bányász— MMTE 2:1, Nyíregyházi Sparta­cus—Somsályi Bányász 2:2, Putnoki Bányász—Nyíregyházi SZSE 2:0, Ti- szalök—Debreceni Kinizsi 2:0, Deb­receni EAC—Nyirmadai MEDOS 1:0. Miskolci Bányász—Miskolci MTE 2 11 (0:0) Miskolc 500 néz«. Vezette: Dóra. A két csapat összeállítása: M. Bányász: Krajnyák — Kispál, Szabó, Zvára — Polcz. Miskovics — Bartus, Tátrai, Fedák, Ulliász, Mak- ranczi. Edző: Dóczé István. MMTE: Szobonya — Szabó. Mis- kolczi. Farkas — Üveges, Siífman, — Nagy Dévai, Homovics, Labancz, Tóth. Edző: Soós György. Munkás-támadásokkal indult a mérkőzés. Már az első percben két nagy helyzet adódott a vendégcsapat kapuja előtt de a hazai csatárok ».holtbiztos" helyzetben is hibáztak. Utána is több kecsegtető alkalmat szalasztott el a Munkás-csatársor. El­lentámadások során a Bányúsz-ötös- fogat rontott el néhány gólhelyzetet. Továbbra is mindkét csatársor „je­leskedett” a kínálkozó alkalmak ki­hagyásában. Szünet után mezőnyjáték alakult ki. Az első esemény Dévai éles sza­badrúgása, mely a jobb kapufa mel­lett süvített el. Az 54. perctől a Mun­kás feljött és állandó támadásai után, egy szép akció befejezésekép­pen Labancz a hálóba talált. 0:1. A gól után is a hazai csapat rohamo­zott és több esetben csak a csatárok tehetetlensége és Krajnyák nagysze­rű védése következtében maradt el az újabb eredmény. A 70. perctől megváltozott a játék képe. A Bá­nyász-támadósor egymás után vezette erőteljes rohamait. Előbb csak les­gólt rúgott, de utána a Munkás vé­delem „segítségével'’ Ulliász egyen­lített. 1:1. A hazaiak védelmének megingását kihasználva, Bartus vé­gül a győzelmet jelentő gólt is meg­szerezte. 2:1. Az alacsony színvonalú, csapkodó mérkőzésen a Bányász, ha némi sze­rencsével is. de megérdemelten győ­zött. Az egész csapat lelkesen küz­dött, az utolsó 20 percben jól is ját­Szabó, Polcz. Bartus, Tátrai részesei leginkább a győzelemnek. A Mun­kás — ezúttal is — biztosnak látszó két pontot vesztett el. A csatársor szezonravaló gólhelyzetet hagyott ki. A csapatban Dévai, Miskolczi, Siff- mann és Labancz játszott még a leg­kevesebb hibaszázalékkal. Az NB. III. Északkeleti csoport állása: 1. Ny. Spart. 27 18 8 1 62:18 44 2. MMTE 27 11 10 6 49:31 32 3. DEAC 26 12 7 7 42:27 31 4. Eger 26 11 9 6 37:26 31 5. Egercsehi 26 11 9 6 32:26 31 6. M. Bányász 26 11 6 9 40:35 28 7. D. Kinizsi 26 10 8 8 37:41 28 8. D.Gördcs. 27 10 7 10 35:33 27 9. Tiszalök 27 10 7 10 40:40 27 10. D. Honvéd 26 10 5 11 43:41 25 11. Somsály 26 10 5 11 35:39 25 12. Putnok 27 8 6 13 29:44 22 13. Nyírmada 27 9 • 4 14 37:65 22 14. P. MÁV 26 8 4 14 28:43 20 15. Ormosb. 27 5 6 16 34:54 16 16. Ny. SZSE 27 5 5 17 31:48 15 DVTK II. 28 13 5 10 77:57 31 Szabolcs megye—Borsod megye 3:0 (0:0) A népkerti pályán játszották le a BM országos labdarúgó középdöntőt, amelyen a vendégcsapat sokkal job­ban játszott és megérdemelten győ­zött. Góllövő: Makó I. (2), Nagy L. (11-esből). KÖZLEMÉNY A Megyei Ifjúsági Sport Bizottság értesíti az érdekelteket, hogy a má­jus 29-re tervezett Béke és Barátság tornaünnepélyt június 5-én, vasár­nap délután fél 3 órakor rendezik meg a DVTK Stadionban. A Szovjetunió jutott tovább Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) összeült és döntést hozott a spanyolok lemondása miatt elma­radt Szovjetunió—Spanyolország Nemzetek Kupa labdarúgómérkőzés ügyében. Spanyolországot kizárták a Nemzetek Kupája-tornájából és a Spanyol Labdarúgó Szövetséget 2000 svájci frank birságra ítélték. A ha­tározat értelmében a Szovjetunió csapata tehát tovább jutott, a követ­kező ellenfele Csehszlovákia csapat lesz. Ezt a mérkőzést a határozat ér­telmében július 6-án. vagy 7-én Franciaországban rendezik meg. A két nap valamelyikén és ugyancsak Franciaországban kerül lebonyolítás­ra a Franciaország—Jugoszlávia mérkőzés is. (MTI) KÉZILABDA BEAC—DVTK 19:13 (8:9) Budapest, NB I. férfi. Az első félidőben igen jól játszott a diósgyőri csapat és megérdemelt vezetésre tett szert. Szünet után erő­sen feljött a fővárosi csapat és meg­lepetésre biztosan nyerte a találko­zót. MVSC—Bp. Építők 14:7 (5:3) Miskolc. NB II. férfi. Végig a miskolciak irányították a Játékot. Az első félidőben nem sike­rültek annyira a lövések, de szünet után annál inkább, és így biztos győ­zelmet szerzett az MVSC. Különösen Lakatos, Dudás és Macskás! játszott igen jól a győztes csapatban. MMTE—Békéscsabai VM 17:5 (8:2) Békéscsaba. NB II. férfi. Igen jól játszott ezen a mérkőzésen a miskolci csapat. Szinte minden si­került a fiúknak és tetszés szerint ér­ték el góljaikat. Góllövők: Nemes (6), Fázold (3), Szőke, Varga (2—2), Szop- kó, Gyülvészi, Sándor, Tisza. MVSC—Békési Spartacus 11:0 (3:0) Miskolc, NB II. női. A csere nélkül játszó miskolciak végig nagy lendülettel és Jól játszot­tak. A gyors támadásokat jól fejez­ték be. A 11 gólon kívül még 2 bün­tetőt kihagytak. Góllövők: Arpádné és Kassainé (3—3), Kontra, Kóródy (2—2) és Simon. Ex történt ax 1XB Il-ben Egy győzelem, három vereség a borsodi csapatok mérlege Az NB II. Keleti csoportjában to­vább tart a bajnokság megnyeréséért folytatott hatalmas küzdelem. A lista­vezető debreceni csapat hat góllal győzte le ellenfelét, így két század­dal (!) már jobb a gólaránya, mint a második helyezett Kecskeméti Dó­zsáé. Mindkét csapatnak két mérkő­zése van még hátra. Látszólag a má­sodik helyezett Kecskemétnek köny- nyebb a helyzete, hiszen egy alka­lommal játszik idegenben: Sajószent- péteren, míg utolsó mérkőzése saját pályáján lesz. a Jászberényi Vasas el­len. A DVSC-nek kétszer kell utaz­nia. A fővárosban a Bp. Előre lesz az egyik ellenfele, míg utolsó mérkő­zését Nagybatonyban játssza, a kieső- jelölt bányász csapat ellen. A kiesési fronton a Vasas Izzó sorsa megpecsé­telődött. Kívüle még ketten jutnak alacsonyabb osztályba. De melyik lesz az a két csapat? Az Orosházának a legnehezebb a helyzete, de még a 13. helyen álló Spartacus is kieshet A borsodi csapatok közül az ózdiak vannak a legjobb helyen, a Borsodi Bányász egy, az MVSC három, a Di­ósgyőri Bányász pedig négy ponttal van lemaradva az ózdiak mögött. Ez a kiegyensúlyozott helyzet azt jelen­ti. hogy a megyei NB II-ea csapatok között nincs nagy tudásbeli különb­ség. A 28. forduló eredményei: Szege­di VSE—Borsodi Bányász 4:0. Szol* noki MÁV—Vasas Izzó 5:2, Bp. Spartacus—Pénzügyőrök 2:0. VM. Egyetértés—Diósgyőri Bányász 3:0, Bp. Előre—Nagybátonyi Bányász 2:1, DVSC—Orosházi Kinizsi 6:0. Ózdi Kohász—Jászberényi Vasas 4:1. Kecskeméti Dózsa—MVSC 1:0. Ózdi Kohász—Jászberényi Vasas 4:1(3:11 Ózd, 2000 néző. Vezette: Kovács B. Az ózdi csapat összeállítása: Szán­tó — Derenkó, Szurdoki I, Hajner — Gyárfás. Ferdinánd — Borbás II, Széles, Zalai. Frenkó. Szurdoki II. Edző: Kálnai László. Az első percektől kezdve a hazai csapat irányította a játékot Sok öt­letes, gyors támadást vezettek a ven­dégcsapat kapuja ellen, mégis a ven­dégcsapat érte el az első gólt. Az 5. percben Szántai kapta a labdát, s mintegy 18 méterről élesen rálőtte. Szántó megcsúszott így a labda aka­dálytalanul hullt az ózdiak kapujába. 0:1. A vendégcsapat gólja után a ha­zai csapat kezdeményezett és a 15. percben sikerült kiegyenlítenie. A jászberényi kaputól mintegy 17 mé­terre Frenkó futott neki egy szabad­rúgásnak. Lövés helyett lepasszolta a labdát Gyárfásnak, akinek hatal­mas lövése utat talált a hálóba. 1:1. Állandósult a hazaiak fölénye. A 25. percben Széles szabadrúgása után Zalai fejelt a kapu felső sarkába. 2:1. Néhány perces mezőnyjáték után a félidő végefelé újból a hazaiak jöt­tek fel és a 44. percben Frenkó egyé­ni játékkal gólt ért el. 3:1. Szünet után is a hazai együttes volt a kezdeményező. Támadásaikat azonban a csatárok nem tudták befe­jezni. Ebben a játékrészben a jász­berényi csapat védekezésre rendezke­dett be, így megnehezült a hazai csa­tárok helyzete. Egyéni próbálkozá­sok után Borbás II és Zalai rontott jó helyzetben. A vendégcsapat rit­kább támadásait főleg Szántai vezet­te, de nem boldogult a jól záró ózdi védelemmel. A 73. percben Széles- Szurdok! II támadás után a balszélső lövése a balsarokba jutott. 4:1. A mérkőzés végéig több helyzete volt az ózdiaknak, de azokat nem tudták értékesíteni. A győztes csapatban Hajner. Fer­dinánd. Derenkó. Zalai én Frenkó játszott a legjobban. Kovács Bálint játékvezető kitűnően bíráskodott. Kecskeméti Dózsa-MVSC 1:0 (1:0) Kecskemét, 5500 néző. Vezette: Bánkúti. Az MVSC összeállítása: Miskolci- Hargitai. Budai, Szabó, — Zoller, Siklósi, — Lövei. Kovács, Gyetvai, Csuzda, F. Tóth. Edző: Károlyi Jó­zsef. Végig szakadó esőben játszották le a mérkőzést. Az első félidőben vál­tozatos volt a küzdelem. Az egyik pillanatban Lövei rontott jó helyzet­ben, de az ellentámadásnál a ha­zaiak veszélyeztettek. A félidő köze­pén F. Tóthnak lett volna gólszerzé­si alkalma, de jó helyzetben ügyet­lenkedett. Nem sokkal később Ko­vács nagy lövését védte nehezen a hazaiak kapusa. Már-már úgy lát­szott, hogy gólnélküli marad az első félidő, amikor a 44. percben egy ár­tatlannak látszó támadás után Roz- gonyi estében lőtt, és a gyenge lövés utat talált a hálóba. 1:0. Szünet után nagyon feljött a mis­kolci csapat. Sok veszélyes támadás gördült ekkor a hazaiak kapuja felé. de a miskolci csatároknak nem volt szerencséjük. Kovács nagy lövését a hazai kapus csak kiütni tudta és a befutó Csuzda nyolc méterről az üres kapu fölé emelte a labdát. Gyetvai lövését védte ezután a hazai kapu- védó. majd Kovács lövése csattant a kapufán. A 70. perctől feljöttek a hazaiak, több támadást vezettek, de . az igen jól működő MVSC védelem­mel nem bírtak. Az utolsó percek újból miskolci fölényt mutattak. A 86. percben Lövei futott el a jobb­szélen, beadása után F. Tóth kapta a labdát, aki a kapust is kicselezte, majd a hálóba lőtt. Az MVSC játé­kosai középre igyekeztek; a játék­vezető ugyanis gólt ítélt. A partjelző integetésére azonban megváltoztatta ítéletét. A miskolci csapatban Bu­dai, Szabó, Siklósi, Kovács és Gyet­vai játszott a legjobban. Bánkuti já­tékvezető igen sok hibával ve*-**- a VM Egyetértés-Di. Bányász 3:0 (1:0) Soroksár, 1000 néző. Vezette: Széki. A Di. Bányász összeállítása: Dunai — Kiss, Tóth, Kárpáti — Paulás, Simkó — Szabó II, Szabó I, Pesti, Bujtor, Stadinger. Edző: Nagy György. Esős időben, csúszós talajú pályán, hosszú ideig unalmas mezőnyjáték folyt. Csak húsz perc után élénkült meg kissé az iram. Szabónak volt nagy helyzete az ellenfél kapujának közelében, de kivárt, így az Egyetér­tés védői felszabadítottak. A 43. perc­ben Tóth rosszul adta haza a labdát. Szing elérte és Dunai mellett a há­lóba lőtt. 1:0. A második félidő váratlan Egyet­értés góllal kezdődött. A balszélső keresztbe adott labdájára Dunai rosz- szul futott ki és Bozsik III az üresen hagyott kapuba továbbított. 2:0. Né­hány perc után szögletrúgáshoz ju­tott az Egyetértés. A beívelt labda kicsúszott Dunai kezéből és Szing I biztosan lőtt a hálóba. A hátralévő félórában a diósgyőri csapat határta­lan lelkesedéssel játszott és átvette a játék irányítását. Több veszélyes helyzetet teremtett az Egyetértés ka­puja előtt, de a csatárok rendre elhi­bázták a gólszerzést alkalmakat. Sta­dinger, Bujtor hibázott jó helyzetben, majd Szabó II lövését védte nehezen a hazaiak kapusa. Elég alacsony szín­vonal jellemezte a két csapat találko­zóját. A csúszós, rossz pályán nem alakulhatott ki jobb játék. Sportsze­rű küzdelemben győzött a hazai együttes, de a gólarány t&zott. A di­ósgyőriek legjobbjai: Tóth. Pesti, és Szabó T. Szegedi VSE—Borsodi Bányász 4:0 (1:0) A Borsodi Bányász összeállítása: Veres — Négy esi, Benkő. Sztibor — Jaskó, Szamosi — Baranyi, Holló, Hetei, Vécset, Séra. Edző: Sztrányai József. A vasárnapi fordulóban ismét sú­lyos vereséget szenvedett a sajószent- péteri csapat. Az első félidő elején mindkét kapu előtt volt gólhelyzet, de a csatárok nagy hibaszázalékkal játszottak. A szegediek Halász révén szerezték meg a vezetést. Ezután so­kat támadott a vendégcsapat, de gólt nem sikerült elérniük. Szünet után nagyon visszaesett a Borsodi Bányász. A hazaiak egymás után vezették támadásaikat és há­rom gólt értek el a megtorpanó bá­nyász védelemmel szemben. Halász, Bélák és Balázs volt a gólszerző. A sajőszentpéteri csapat ritkábban tá­madott, eredménytelenül. Alacsony színvonalú mérkőzés volt Szegeden. A Borsodi Bányász, épp- megl ehe to­sen gyenge teljesítményt nyújtott. A bányászcsapatból Sztibor, Holló és Négyes! játszott elfogadhatóan; Keleti csoport í. Debrecen 28 15 M . 3 56:21 40 2. Kecskemét 28 15 fi 5 45:17 38 ~3. SZVSE 28 14 6 8 37:26 34 4. Ózd 28 12 7 9 41:33 31 5. Egyetértés 27 13 4 10 35:27 30 6. Pénzügy 28 12 6 10 37:31 30 7. Borsodi B. 28 12 6 10 33:34 30 8. Miskolc 28 11 6 11 41:38 28 9. Bp. Előre 28 8 12 8 41:39 28 10. Szolnok 27 9 9 9 37:34 27 11. Jászberény 28 H) 7 11 34:43 27 12. Di. Bányász 28 10 7 11 29:47 27 13. Bp. Spart. 28 9 4 15 39:44 22 14. Nagybátony 28 8 5 15 27:42 21 15. Orosháza 28 5 8 15 32:58 18 16. Izzó 28 5 5 18 31:61 15 Az első vonal felettiek küzdenek a bajnoki címért, a második és har­madik közöttiek a kiesés ellen harcol­nak, a^harmadlk vonal alatti csapat