Észak-Magyarország, 1958. április (14. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-29 / 100. szám

4 eszakmagyarorszag Kedd, 1958 április 29. Szavaálló emberek szfíKmaGVfwoRSZffG f SWy«/ A múlt év végén egyik városi KISZ aktivá ülésén a Lenin Kohászati Műveik martinacélmű „Oprendek Sándor” KISZ alapszervezet küldöt­te az ifjúsági brigádok nevében az 1958-as évre jelentős vállalást tett.' 600 ezer forintról volt szó, amit a küldöttek jó része hitetlenkedve fo­gadott. A küldött felszólalását taggyűlés előzte meg a martinacélműben. Itt beszélték meg a fiatalok a vállalást és konkrét számadatok figyelembe­vételével tervezték ki a több mint félmilliós összeget. Erről persze mit sem tudtak a többi küldöttek és így nem is csoda, hogy kételkedtek. Egy fél év sem telt el azóta, és az ..Oprendek Sándor” KISZ alapszer­vezet fiataljai becsülettel dolgozták. A napokban az alapszervezet titkára kereste fel szervezetünket és egy statisztikai kimutatást hozott. A kimutatás arról szólt, hogy a maftinacélműi fiatalok hogyan tel­jesítették a múlt évi vállalást. A számok szépen sorakoznak és bizonyítják a fiatalok gazda-készsé­gét, szavuknak hihetőségét: Üzemórára eső termelés növeke­dése következtében, álló regie-bérfi- zetés megtakarításból 151.619 forint. Selejtcsökkentésből 150.385 forint. Olaj megtakarításból 125.546 forint. A konvert ifjúsági üzem kalória­megtakarítása 205.380 forint. Ugyancsak a konvert ifjúsági zem ércmegtakarítása 553.762 fo­rint. IVLájus első napjaiban 550 háztartást kapcsolnak be JVLiskolcon a gázellátásba Miskolcon Üjdiósgyőr és Diósgyőr között, a Kilián gimnázium környé­kén új, modern városrész van kiala­kulóban. Az eddig megépített emele­tes, korszerű bérházakba már több­Ott kezdem, hogy vasárnapi, a »>Kilián család” című cikkembe egy sajnálatos elírás esett, minthogy igazgatóhelyettes helyett — igazga­tót írtam. Alapjában véve ez még nem lett volna hiba, de a név fel­cserélése folytán a címet Peja Győző dr. helyett Palumby Gyulá­nak, az iskola nagy tiszteletben álló Kossulh-díjas igazgatója helyettesé­nek testáltam oda, amit ezúton a nagy nyilvánosság előtt helyreigazí­tok! S, ha már itt tartunk, hadd te­gyem hozzá riportomhoz a követke­ző adalékokat, amelyeket Palumby Gyula a tegnapi napon juttatott el hozzám: végzik a közművesítést is. Ennek eredményeként a napokban elkészült az új városrésznél a gázvezeték le­fektetése. így május első napjaiban ötszázötven, köztük százhatvan bá­nyászlakást. illetve háztartást kap­szülő és 30 tanár, mindössze csak egyik halvány ténye a „Nagy Csa­ládösszefogásának. Közös együtt­működésünk legszebb fejezete indul most* amikor elhatároztuk, hogy diákok, tanárok és-szülők — no per­sze a legnagyobb család, a szocialis­ta állam támogatásával — bővítjük a családot olyanformán, hogy egy teljes emeletet építünk még felleg­várunkra és újabb 8 tanteremmel bővítjük nagyszerű iskolánkat.” # Mindezt örömmel igazítjuk helyre és jóleső érzéssel bővítjük riportun­kat. Önodvári Miklós Ahogy így elsorolta a számokat, láthattuk, hogy a végösszeg jóval felül van a vállaláson. Összesen: 1 millió 187 ezer 694 forint! Tehát közel a vállalás duplája. Persze azt is utána kell tenni, hogy az 1958-as évből még csak égy negyedév telt el, illetve a kiértékelés csak az első negyedévről szól. — És hová teszik a sok pénzt? — kérdeztük. — A KISZ alapszervezet takaré­kossági számlájára megy :— mondja szerényen. Elmondja azt is, hogy az üzemük­nél nagy segítséget nyújt a takaré­kossági mozgalomban az „ezerszemü őrs”, amely a KISZ első konferen­ciája óta dolgozik. E nagyszerű anyagtakarókosság eredményének el­érésében a VI-os kemence Lakos, Budi, Maczkó ifjúsági brigádok és a IV-es kemence Margóczi brigádjai érték el a legszebb eredményeket. Év végén, úgy gondoljuk, még na­gyobb eredményekről számolhatunk be, amely a Lenin Kohászati Művek martimacélműi „Oprendek Sándor” KISZ alapszervezet, fiataljai nagy­szerű tetteit bizonyítja. (B. L.) száz család beköltözött és jelenleg is több bérház éDÍtésén dolgoznak az építők. Az építkezéssel párhuzamosan csolnaik be a gázellátásba.--------------------------ooo-------------------------­A dalékok a (/K ilián család" történetéhez és a helyreigazítás „Először: A mi teljes nevünk (már­mint az iskola!) nem egyszerűen csak „Kilián család”, hanem ennél többet mondó. Úgy szoktuk magun­kat titulálni, hogy „Kilián Nagy Család”. Ebben a „nagy”-ban ugyanis bennfoglaltatik, hogy most már nem csupán a munkásosztályért, mártírhalált halt névadónk, Kilián György szűkebb családjáról van itt szó, hanem a munkásosztály nagy fellegvárában, Diósgyőrben egy tá­borba. szállt seregről, a. munkásosz­tály új élcsapatáról, diákokról, taná­rokról és szülőkről, akik mindenes­től magúkénak vallják Kilián György hagyatékát. Másodszor: Minflen családnak, még a Kilián Nagy Családnak is atyja van (itt történt az elírás — O. M.), aki a családot néha szép szóval, néha pipaszárral, vagy nadrágszíjjal neveli és kormányozza. Ennek a Nagy Családnak nem jómagám, ha­nem dr. Peja Győző Kossuth-díjas igazgató az atyja, vezére és kor­mányzója, röviden egyszemélyi fele­lőse, aki a szocialista, magyar tudós­hoz illő, olygn szerénységgel és egy­szerűséggel, szinte szempillantásával kormányozza ezt a szerteágazó fa­míliát, hogy ebben még az ilyen mindenbén ügyködő főnökhelyette­sek is, mint csekélységem, egysze­rűen csak közkatonákká süllyednek. Harmadszor: A veréb, amelyről Önodvári elvtárs riportjában azt állítja, hogy az újkeletű diákcsinyek egyik élénk dokumentációja (mint az utólagos biológiai vizsgálat során kiderült) nem veréb, hanem — de­nevér ... ,. Negyedszer: A június 1-i budapesti operaházi 'út, együtt 600 diák, 600 Cigánylakodalom — színpadon Hosszú hetek előké­születei után mutatko­zott be Sárospatakon a sátoraljaújhelyi Dan- kó Pista telepi cigány népiegyüttes. Fekete hajú, kreol arcú, vil­logó fogú cigánylányok és legények léptek színpadra és pompás előadásiban mutatták be a szebbnél szebb ci- gánydailolkait, táncokat, játékokat, amelyek szá­zadok óta nemzedékről nemzedékire szállták, míg most Lakatos An­tal összegyűjtötte és így a feledéstől meg­mentette. Tábortűz, cigánylány- szöktetés, cigány lako­dalom, sok-sok muzsi­ka, gyönyörű hímzésű ruhák tették színessé, érdekessé az ügyesen összeállított, gyorsan pergő műsort. Színes, kavargó kavalkádként hatott az együttesnék, ennek \ a különös, bo­hém népnek a játéka, mintha hirtelenében az ősi Kelet vonult volna be a színpadra a maga buján pompázó, tobzó­dó színeivel, sajátos zengésű dalaival, ör- döngős ritmusaival. Nagy sikere volt a --------------ooo---------------­S átoraljaújhely i c i gány- együttesnék Sárospata­kom, kétszer is élő kel­lett. adniuk műsorukat. De nem mindennapi látvány volt maga a nézőtéri közönség sem. Mert Miskolcról, Ózd- ról, Mezőkövesdről, Nyáregyházáról, Deb­receniből. de még Bu­dapestről is sok-sok cigányvendég érkezett ebből a különleges al­kalomból Sárospatakra a műsoros estre és az azt követő hangulatos cigánymulatságra. H. J. A alapokban a vasgyári villamos­megállónál az alábbi szépnek egy­általán aiern nevezhető jelenetnek voltam fül-, illetve szemtanúja. Befutott a kocsi a végállomásra. Az emberek annak rendje és módja szerint iparkodtak leszállná a kocsi­ról. Újkeletű rendelkezések szerint most már a végállomásnál baloldalt kell leszállni a kocsiról és nem a jobbon. Ez az intézkedés alig két hete van érvényben. így természete­sen sokan nem tudnak róla. Mégis a 132-es kocsi kalauza, ezekkel a nem éppen hízelgő szavakkal bocsá­totta útra a régi, azaz a jobb oldalon leszállókat. — Csak ólommal kellene beönteni a fülét a sok marhájának! Ejnye kalauz szaktárs! Nem gon­dolja, hogy azok az emberek is ugyanolyan munkásemfoerek mint Ön. Szerencsére a villamos gyorsan továbbindult, mert több szemtanú »értekezést akart folytatni« a fiatal kalauzzal. Mi tiszteljük a közlekedési válla­lat dolgozóit, de elvárjuk tőlük, hogy annyi megbecsülést és tiszteletet kapjunk, mint amennyit maguknak megkívánnak. Pataki Jenő 7^ Ö-55 hí'l/C’C tfVtAmruvwwinnswvvvvuwtfwuvvvuvvwtfvvtfvwwiruvuvv T T jságír óberkekben u w úgy tartják, hogy a írnivaló az utcán is akad. X At \ élet változatos sok- !i színűsége ezerszám ter- u mi az érdekesebbnél ér- & dekesebb témákat, csalz J le kell fülelni őket. Az X alábbi két téma is »élet­ig termés«, két kicsiny, de 'A fanyar gyümölcs az élet U fájáról s nem annyira érdekes, mint tanulsá- J gos. Előre kell bocsáta­ni nőm azonban, hogy li egyik sem hevert az ut- 4 cán. Az egyikre útszéli f árokban, a másikra egy f kocsma falán bukkan- (* tunk. Nézzük az elsőt. Ózd felé robogott kényelmes Moszkvics-kocsink, Né- J hány kilométerre a vá- i rostól elénk állt egy bar- (I naképű ember, meglen­gette kalapját. Lestop- 4 poltunk. I — Mit akar? — hajolt Í ki a sofőr bosszús arccal. — Én semmit, — mon­dotta az országúti kelle­metlenkedő egykedvűen, majd így folytatta. — Amott az árokban egy ember fekszik, nem tu­dom, mi lelhette. Nézzék már meg és segítsenek rajta. — Hát maga miért nem nézte meg, miért nem segített? — förmed- tiink rá kórusban. — Hogy én?! Még mit nem! — húzta el a szót cs meghökkentő hang­súllyal fűzte hozzá — A maguk fajtáját! Ekkor vettük csak job­ban szemügyre emberün­ket. Cigány volt. Megfordultunk és té­vésben indultunk visz- szafelé. A különös válasz elmélkedésre késztetett bennünket. A faji meg­különböztetés, gyűlölkö­dés még mindig nem ment ki a »divatból«, bár szocializmust építő rendszerünk mindent el­követ, hogy még az ir- magját is kiirtsa ennek a múltból ránk szárma­zott átkos örökségnek. A hivatalok nem élnek ugyan a faji megkülön­böztetés rendszerünk szellemétől idegen esz­közeivel, az emberek tu­datában azonban tovább élősködik ez a veszélyes gyomnövény. Mi élteti? A múlt, de mert jele­nünkből hivatalos táplá­lékot 'inár nem kap, el fog tűnni a káros örök­ségek nagy családjával együtt. Az árokban talált »magunkfajta«, azaz ma­gyar honpolgárra nem érdemes szót veszteget­ni. Részeg volt és segítő- készségünkért kiadós vofonokat ígért. A következő, már ke­vésbé tanulságos témán­kat a hejőkeresztúri kocsma szolgáltatta. Két »erkölcsnemesítő« feliratú tábla hívja ma­gára a belépő figyelmét, f »Ezen helyiségben du- f hajkodni, káromkodni f hatóságilag tilos!« — f mondja szigorú hivató- f lossággal az egyik. A f szomszédos kocsmahelyi- f ségben már nincs ilyen f tábla, ezek szerint ott f -már nem tiltott dolog a f duhajkodás, káromko- f dús? f A másik táblán ez az f elgondolkoztató szöveg f áll: »Ne vidd el a poha- f rat, holnap itt újra meg- f találod!« A mesebeli f aranypénzt juttatja # eszembe ez az épületes 4 felirat, melyet hiába köl- é tőit el gazdája, másnap 4 megint a zsebében volt. é De szeretnék én a XX. é század második felében } olyan mesés poharat 4 látni, amelyet hiába vág- ) nak zsebre, mert újra 4 visszavándorol a hejő- ) keresztúri kocsma forgó- ) eszköz-tárába. f Ilyen pohár nincs, de $ van érthetőbb fogalma- 4 zás. 4 GULYÁS MIHÁLY Még ilyen arányban is megérdemelten győzött a Munkás V Miskolci MTE—Bp. MÁVAG 7:2 (1:2) (Tudósítónktól.) A népkerli sportpályán, 4000 néző előtt, Horváth játékvezető irányítása mellett a következő összeállításban játszott a mis­kolci csapat: Tölgyesi — Hompvlcs, Kiss III., Farkas — Horváth, Siffman — Szabó. Kiss I., Kiss H., Pasztrovics, Dobos, Edző: Csor­ba Károly. Enyhe széllel szemben kezd a Munkás, azonnal támadólag lép fel. s már az első percben Pasztrovics jó labdájával Kiss II. kiugrik és tíz mé­terről a balsarokba bombáz. 1:0. A gól után mezőnyjáték folyik, egyik ka­pu sem kerül komoly veszélybe. A 8. perc­ben Szabó, kicselezve két védőjátékost, szépen lefut az alapvonalig, beadása a kapu elé száll,* de a belsők lemaradnak. A 12. percben Kiss II. érvénytelen gólt fejel. A játékvezető lest látott. Még ugyan­abban a percben Kiss II. 18 méterről éle­sen rálövi a labdát, amit a kapus kiejt, de Pasztrovics nagy helyzetben, három méterről az üres kapu mellé vágja. To­vábbra is mezőnyjáték folyik, enyhe Mun­kás-fölénnyel. A 20. percben egyenlít a MAVAG. Egy ártatlan helyzetből Vadász jól eltalált labdája a jobb felső sarokba száll. i:i. A 26. percben a budapesti csa­pat a vezetést is megszerzi. Heinrich for­dulásból nagy gólt lő. 1:2. A félidő további részében mezőnyjá­ték folyik, sok az eladott labda, egyik csapat sem tud tartós fölényt kihar­colni. Szünet után a Munkás kezd jobban. Kiss II. gólt Ígérő kiugrását lesen állítja meg a játékvezető sípja. A 47. percben Dobos 2 lépésről fölé vágja a labdát. Az 50. percben Kiss II. ügyesen magára von­ja a védelmet, a tisztán átló Kiss I. elé tálal, aki szép góllal egyenlít. 2:2. Két perc múlva megismétlődik a helyzet. Kiss II. ragyogó átadásából Kiss I. megszer­zi a vezetést, 3:2. Az 56. percben Kiss II. kb 18 méterre a kaputól kapja a labdát és fordulásból gyönyörű gólt ló. 4:2. A Munkás döntő fölénybe kerül, egymás után gördülnek a szebbnél-szebb támadá­sok. A MAVAG teljesen beszorul, át sein jön a felezővonalon. A 70. percben Siíf- man sportszerűtlenül elrúgja a labdát, a játékvezető — túlszigoruan — kiállítja. A 77. percben Kiss II. leviszi az alapvonalig a labdát, beadása a kapu balsarka mellett hagyja el a játékteret. A miskolci csapat 10 emberrel is, hatalmas fölényben, szinte egy kapura játszik. A 78. percben Dobos ügyes csellel elmegy a védők mellett, át­adásából Pasztrovics ritkán látott sár kos gólt lő. 5:2. A 80. percben Kiss II. átcse­lezi magát az egész védelmen, a balsa­rokba bombáz. 6:2. A 83. percben Szabó szép keresztlabdával szökteti Dobost, aki kiugrik a védők között és megszerzi- a Munkás hetedik gólját. 7:2. Az első félidőben a gyorsan megszer­zett gól után a miskolci csapatnak még két-három góltigérö helyzete volt, de a csatárok elkönnyelmüsködték azo­kat. Utána a MAVAG-játékosok ügyesen kihasználták az elbizakodott miskolci vé­delem megingásait. A második félidőben az MMTE óriási akarással küzdött és öt perc alatt rúgott 3 góljával megszerezte a győzelem lehetőségét, mely olyan önbi­zalmat kölcsönzött a játékosoknak, hogy Siffman kiállítása után, 10 emberrel is, döntő fölényben > maradtak. Ennek ered­ményeként öt perc alatt újabb 3 gólt lőt­tek a kitűnően játszó miskolci csatároki Egy ilyen nagyszerű győzelem után na­gyon nehéz a játékosokat rangsorolni, mégis, főleg Kiss Hl. Homovics, Kiss TI.. Kiss I., Horváth és Pasztrovics játékát kell különösen kiemelnünk, de minden játékos dicséretet érdemel. Sándor Nándor--------------------------OOO-------- — ­A két csatársor közöld különbség döntött! Miskolci VSC—Perecesi TK 2:0 (2:0) Perecesen szokatlanul nagy — 4000 né­ző előtt — Bánkuti I. játékvezető irányí­tásával került sor a mérkőzésre. A két csa­pat felállítása a következő volt: MVSC: Károlyi — Buna, Siklósi Péter — Zoller, Kovács — Radványi, Csorba, Ti- ba, Nyíri, Gyelvón. PTK: Mihalovszki — Schmidt, Nagy, Pál — Mierzva, Polcz — Bartos, Uliász, Cseh, Fischer, Mafcranczi. A mérkőzés előtt belátogattunk mindkét öltözőbe és aziránt érdeklődtünk az ed­zőknél, hogy mit várnak a mai találko­zótól? Az MVSC öltözőjében Sztrányai József edző a, következőket mondotta: — Minden mérkőzés egyformán nehéz, soha nem szoktam mérkőzés előtt az esé­lyekről nyilatkozni. A PTK öltözőjében Mágori József ed­ző szerint a fiuk szívvel-lélekkel fognak küzdeni és sportszerű küzdelmet vár a találkozótól. Az első 20 percben mindkét csapat egyformán kivette részét a támadás­ból, eredmény azonban nincs. A 2. percben Gyetván kecsegtető helyzetben kapu fölé lövi a labdát. Ellentámadás során Cseh labdájával Uliász kiugrik a védők közül és Buna csak veszélyes hazaadással tud tisztázni. A 7. percben Nyiri hatalmas lövését szögletre menti Mihalovszki. A 22. percben Zoller „beszél­getése” miatt szabadrúgáshoz jut a ha­zai csapat. Polcz Fischerhez játszik, aki­nek lövését Károlyi vetődve kivédi. A 25. percben Nyiri Gyetvánt szökteti, aki elmegy hátvédje mellett, majd a ka­pujából kifutó Mihalovszkit kicselezve a 16-os sarkáról a hálóba lövi a labdát, 1:0. (Nagy védelmi hiba!) A 30. percben Csorba lövését a perecesi kapus önfeláldozóan védi. A 31. percben Radványi majdnem az alapvonalig fut el a labdával, majd onnan a kapu előtt ke­resztbe ad és Csorba mintegy 10 méterről véghetetlenül a Úal felső sarokba lő, 2:0. A második félidő jellemzője az, hogy a vendégcsapat csatársora párharcban áll szinte a mérkőzés végéig a perecesi véde­lemmel. A 48. percben Nyiri nagy gólhely­zetben kapu fölé lő. Hiába van nagy fö­lényben az MVSC, újabb gólt nem sikerült elérnie a lelkesen játszó PTK ellen. Eb­ben az időszakban a gyenge perecesi csatárok nagyon ritkán jutnak át a félvonalon, a Vasút védelmének nem okoz gondot sze­relésük. A látottak alapján az eredmény igazsá­gosnak mondható, de a nagyszámú kö­zönség többet várt az MVSC támadósorá- tól. Ha a Vasutas csapat hátralévő mér­kőzésein is így fog játszani, véleményünk szerinti nem szólhat bele a bajnokság kér­désében Egyénileg ZolLer, Kovács, Gyetván. valamint Nagy, Pál, Mierzva nyújtott jó teljesítményt. Szögletarány 8:2 (4:2) az MVSC javára. Bánkuti T. játékvezető kiválóan vezette a mérkőzést. Kiss József.--------------------------ooo----—-------------------­K ét ellentétes félidő... Özdi Vasas—Salg. SE 2:1 (1:1) 5000 néző előtt került eor a bajnokság állása szempontjából fontos mérkőzésre. Özdi Vasas: Tengely — Kovács I., Gyár­fás, Hajner — Borbás I., Derenkó — Róth, Széles, Siska, Kismarton, Szíkladán. SSE: Czuder — Kovács, Csincsik, Balázs — Jancsó, Badics — Zólyomi, Rigó, Nagy, Godó, Balga. Az első félidőben kiegyenlített erős ira­mú mérkőzést láthattak a nézők, inkább a vendégcsapat" támadott többet. A 15. percben Róth nagy helyzetben mellélőtte a labdát, majd Derenkó fölelövése volt az esemény. A 16. percben formás SSE támadás végén Rigó megszerezte a ven­dégcsapat vezető gólját. A 32. percig ve­zettek is, de ekkor Kismarton kiegyenlí­tett, 1:1. A második félidőben igen nagy fölény­ben játszott az ózdi csapat. Ekkor végig irányította a játékot. A 60. percben Sis­ka óriási helyzetben a kapusba gu­rította a labdát. A 63. percben Sis­ka hálóba lő és ezzel a góllal az ózdiak megnyertek a mérkőzést. A hátralevő időben rengeteg gólhelyzet alakult ki az SSE kapuja előtt, de a vendégcsapat vé­delme mindent hárított. A 89. percben Ba­lázst kiállították, mert beletalpalt Széles­be és a csatárt kórházba kellett szállíta­ni. Jók: Hajner, Széles, Siska, Kismarton, illetve Badics, Rigó, Balga.-----------ooo----------­S PORTHÍR Szerdán délután fél 5 órakor Sajószent- peteren — miskolci pályahiány miatt — Magyarország B-válogatott labdarugó csa- páta Miskolc város válogatottjával játszik. A miskolci csapat az MVSC, MMTE játé­kosaiból kerül ki, A mérkőzésre vonat­tal és autóbusszal mehetnek ki a szurko­lók.-ooo* Az NB II. Keleti csoport állása: NB. III. Északi csoport: 1. Debr. VSC 26 17 5 4 47:12 39 2. Misk. VSC 27 16 7 4 44:17 39 3. Bp. Szpart. 27 15 6 6 53:28 36 4. Bp. Előre 27 14 7 6 41:24 35 5. Bükkalja 26 15 5 6 43:36 35 6. Misk. MTE 27 11 8 8 40:27 30 7. Özd 27 11 8 8 43:31 30 8. Szállítók 26 11 6 9 43:22 28 9. Salg. SE 26 10 8 8 36:33 28 10. Eger 27 10 7 10 33:42 27 11. Csepel Autó 26 10 5 11 36:34 25 12. Baglyasalja 27 10 5 12 31:43 25 13. Nagybátony 26 7 10 9 48:46 24 14. Egyetértés 26 10 4 12 30:38 24 15. Nyíregyháza 27 8 7 12 29:38 23 16. Hatvan 26 8 2 16 32:48 18 17. MAVAG 26 6 5 15 30:48 17 18. D. Honvéd 27 1 9 17 10:59 11 19. Pereces 27 4 2 21 22:67 10 1. Ormosbánya 22 14 4 4 42:24 32 2. Di. Bányász 21 12 6 3 25:11 30 3. Petőfibánya 22 11 7 4 38:24 29 4. Kisterenye 22 10 3 9 47:29 23 5. Rózsaszentmárlon 22 8 7 7 25:21 23 6. Egercsehi 22 9 5 8 25:22 23 7. Mezőkövesd 22 7 8 7 28:31 22 8. Zagyvapáifalva 22 9 3 10 33:33 21 9. Kazincbarcika 22 8 4 10 35:34 20 10. Saujhely 21 10 — 11 34:39 20 11. Putnoki B. 22 8 3 11 26:28 19 12. Borsodnádasd 21 o 3 10 34:38 19 13. M. Drótgyár. 22 7 4 11 27:43 18 14. Pásztó 22 5 7 10 17:29 17 15. Tűzhelygyár 22 6 5 11 28:48 17 16. Diósgyőrt SC 21 6 3 12 25:35 15 (OSSZ Vidékiek figyelem ádióját visszautazásáig még aznap 6 hónapos garanciá­val megjavítja a Miskolci Villa- mosipari Ktsz. II. sz. gyors-ser­vice. Miskolc, Ady Endre u. 16. sz. A Béke-tér sarkán. Telefon: 15-658. Vállalatunk 4 darab jóállapotban lévő irodai kezelőasztalt keres megvásárlásra. Ajánlatot kérünk a Miskolci Bclsped Vállalat, Sánc u. 15. sz. alatti központjá­val közölni, telefon: 36-552. Nem lehetne finomabban ?