Észak-Magyarország, 1957. május (13. évfolyam, 100-125. szám)

1957-05-21 / 116. szám

ES Z AKMÁG Y AROR5 Z ÄG mn. RI. wmnßG mtoRSzae Befejeződött az NB ll-es bajnokság Szolnok—DVTK 2:1 (1:1) A Diósgyőr számára balszerencsés kö­rülmények között kezdődött a mérkőzés. Kiderült, hogy Kakuszi és Dobó húzódása makacsabb természetű, mint gondolták és ezért a két kitűnő játékos nélkül sze­repelt a DVTK utolsó bajnoki mérkőzé­sén. A találkozón egyébként a diósgyő­riek a következő összeállításban játszot­tak: Tóth- Deák, Paulás, Jakobi—Pesti, Gyurik—Bujtor, Csányi, Török, Szigeti, Matisz. A kezdés után hazaiak határtalan lelke­sedéssel vetették magukat a küzdelembe. Szinte érezni lehetett, hogy le szeretnék győzni az újonc NB I-es csapatot. A lel­kesedés a 20. peícben eredményre is ve­zetett. Szabadrúgáshoz jutottak a szolno­kiak Tóth kapujától mintegy 25 méterre és ennek eredményeként megszerezték a vezetést. 1:0. A gól után fokozatosan tá­madásba lendült a DVTK is, de előbb Ma- tisz, majd Bujtor hagyott ki közelről ke­csegtető helyzetet. A 44. percben végre si­került az egyenlítés, szép támadás után Bujtor volt eredményes. 1:1. A II. félidőben még nagyobb lett az iram és a szolnokiak lelkesedése. Úgy lát­ták a szolnoki'fiúk, hogy van mit „ke­resni” és ezért teljes erőből harcoltak. A 18. percben szabadrúgást értek el a ha­zaiak. A diósgyőriek kapusának kérésére nem állt fel sorfal. A szolnokiak kihasz­nálták ezt és nem lőtték kapura a lab­dát, hanem lepasszoltak Csábi elé, aki a közvetlen lövést váró és meglepett Tóth mellett a hálóba lőtt, 2:1. Befejezés előtt 12 perccel ll-es gyanús helyzet adódott a szolnoki kapu előtt, de a játékvezető továbbot intett. A Jakobi nem értve egyet a játékvezető Ítéletével odaszólt Gyuriknak, azt kérdezve,, hogy miért nem ad a játékvezető ll-est. Gere játékvezető ezt meghallva, kiállította a játékost. A mérkőzés általában szép sportszerű küzdelmet hozott. A szolnoki közönség nem csak csapata győzelmének, hanem annak is örült, hogy szép labdarúgást láthatott. A diósgyőriek megérezték, hogy csapatukat fel kellett forgatni. Ha két játékosuk Kakuszi és Dobó játszott volna, valószínű, hogy győztesen hagyták volna el a pályát. A diósgyőriek közül, Paulás, Bujtor és Török, míg a hazaiak közül Fakkelmann (a mezőny legjobbja), Csá­bi, Horváth és Tóth játszott jól. Pereces—Salgótarjáni SE 2:1 (1:0) Akárcsak a DVTK a perecesiek is tarta­lékosán voltak kénytelenek felállni. Mo­gyorósi edző feje amiatt főtt, hogy kit ál­lítson be a sérült Futó V. és az eltiltott Werner helyébe. Az edző úgy döntött, hogy Werner helyén Bartus. játszik és a fiatal Garami is helyet kap a csapat­ban, Futó V. végül vállalta, a játékot. A PTK így állt fel: Krajnyák—Bartus, Szín, Pál—Miskovics, Mierzva—Garami, Polcz, Buchár, Uliász, Futó V. Kezdés után a vendégek kerekedtek fe­lül és sok veszélyes támadást vezettek. Ennek ellenére a 15. percben mégis a PTK szerezte meg a vezetést. Gyors tá­madás után Buchár kapura lőtt, a labda azonban a kapufáról az ifjúsági Garami elé pattant, ő szépen visszajátszott a kö­zépcsatárhoz, akinek sikerült megszerez­nie a vezetést. 1:0. Szünetig jobbára me­zőnyjáték folyt, némi SSE fölénnyel, de ia salgótarjániak csak a 16-osig jutottak el és kevésszer veszélyeztették Kraj nyák ka­muját. Szünet után ismét a vendégek rohamoz­tak többet. Az 5. percben Szin megsérült és jóformán végigstatisztálta a mérkőzést a balszélen. Buchár lett a középhátvéd. A kényszerű csere nem használt a PTK- nak és a 15. percben a vendégek egyik tá­madása után Balga a SSE középcsatára elfutott Buchár mellett és kiegyenlített, 1:1. A PTK is rákapcsolt és kiegyenlítet­tebb lett a küzdelem. A 37. percben nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, a labda Garami elé került, a szélső kiugrott és megszerezte a győztes gólt. 2:1. A mérkőzés folyamán többnyire a SSE támadott, de ezek a támadások elég terv­szerűtlenek i'oltak, nem tudták széthúz­ni a PTK védelmét' és így nem vezettek eredményre. A. kapuk egyik helyen sem forogtak sokat veszélyben, de a helyze­teit a PTK jobban használta ki és így megérdemelten győzött. Jók: Bartus, Mierzva, Garami, illetve Csincsik, Balázs, Balga. MMTE—Bükkaljai Bányász 1:0 (0:0) Ez a mérkőzés is izgalmakkal kezdődött. Az igazolásnál kiderült, hogy a sajószent- péteriek otthon hagyták Marcineskó or­vosi igazolását. A játékvezető kijelentette, hogy anélkül pedig a játékos nem játsz­hat. A harminc perc várakozási idő eltel­te után sem hozták meg Sajószentpéter- ről az igazolványt és- így 10 emberrel fu­tott ki a Bányász. A kaput mezőnyjátékos,- Benkő védte. Húsz perc után megjöttek az orvosi igazolvánnyal és beállhatott Marcineskó is. A két csapat végered­ményben tehát ebben az összeállításban játszott: MMTE: Dargai—-Tófalvi, Kiss Hl.. Far­kas— Siffmann, Homovics—Busku, Kiss 1., Kiss II., Dobos, Futó. Bükkalja: Marcineskó—Nuszbaum, Harszt. Benkő—Golitkó, Czékmány—Uher, Bencs, Szendrei, Újházi, Békési. A Munkások kezdtek jobban és már az első percekben könnyen gólt érhettek volna el, de elhamarkodták a kínálkozó jó helyzetet. A 6. percben Busku szépen adott középre, de Kiss II. fejesét védte a szükségkapus. A 12. percben Uher kap­kodott el jó helyzetet Dargai kapuja előtt, majd ezután ismét Uher került gól­helyzetbe, de kapu mellé küldte a labdát. Nem volt szép a játék, sok volt a pontat­lan leadás, egymás hibájából éltek a já­tékosok. A félidőben még két komoly ese­mény volt, a 35. percben Futó szép lövése, majd Dobos elfutása. Befejezés előtt Csú­nyán. megrugták Futót egy labdáért fo­lyó harcban. Szünet után jobb lett a játék, a miskol­ciak tervszerűbben kezdtek játszani és a 22. percben Kiss I. jól indította el Do­bost, aki elfutott ,és a kapujából kijövő és vetődő Marcineskó mellett megszerez­te a győztes gólt, 1:0. A gól után jobbára a miskolciak irányították a játékot. Jó. Farkas, Kiss III., Busku, Kiss II., illetve Marcineskó, Békési, Haraszt. Debreceni VSC—ÓVTK 3:1 (0:1) Hatalmas nézősereg volt kíváncsi az idény utolsó bajnoki mérkőzésére Debre­cenben is, mintegy 5000 néző várta Szaffián játékvezető sípjelét, hogy kezdetét vegye a mérkőzés, amelyen az ózdiak a követ­kező összeállításban játszottak: Tengely —Róth, Gyárfás, Hajner—Kovács, Deren- kó—Borbás, Ferdinándi, Hamkó, Szkla- dán, Kismarton. Az ózdi csapat igen jól kezdett, azon­nal magához ragadta a kezdeményezést és már a 2. percben szép támadás után Szkladán révén megszerezte a vezetést. A gól fellelkesítette az ózdiakat és támadást támadás után vezettek, de az ózdi csatá­rok nem bírtak a jól küzdő hazai védők­kel. Különösen Domán a hazaiak közép­hátvédje és Papp I., a debreceniek ka­pusa játszott kiválóan. Mindkettőjüknek nagy részük van abban, hogy nem sike­rült újabb gólt elérniük az ózdiaknak. A II. félidőben egyre inkább a hazaiak vették át az irányítást és az I. félidőben szétesően játszó csatársoruk is egyre job­ban magára talált. Ez a félidő sem ho­zott nagy hazai fölényt, mert a debre­ceniek elért három góljából egyet Róth „szerzett” öngól révén. A másik két deb­receni gólt Csüllögh és Komlósi szerezte. A 20. percben a hazaiak jobbhátvédje Molnár megsérült. A mérkőzés a várakozásnak megfelelően jó sportot hozott. Senki nem hitte, hogy az ózdiak egy félidőn keresztül vezetni fognak majd. A lelkesedés azonban le­győzte a hazai pálya által nyújtott előnyt és séta helyett igen nehézzé tette a ha­zaiak számára a győzelmet. Jók: Papp I., Domán, Komlósi, Zilahi, illetőleg Tengely, Hajner, Hamkó. ^PíFtÖlHm^OETÉSEK Kombináltszoba darabonként is, modern {kétrészes ebédlőszekrény, nagy képrá­mák, rádió, íróasztal, karnis, szőnyeg, fi- kuszok, zománcozott asztaltűzhely, befőt- tes üvegek, és egyéb háztartási felszere­lések eladók: Szűcs Sámuel u. 11. (volt Nyár u.) _________________________________5042 S ötét hálószoba, konyhabútor, fehér, mély gyermekkocsi és egyebek eladók. Debreezenyi u. 13. _____________________ H asznált férfiruhát bizalommal vásárol­hat, kevés pénzért jó árut kap. Simon­nál, Tizeshonvéd utca 52.______________4973 A zonnali belépésre felveszünk épület- lakatos és hegesztő szakmunkásokat és vízvezetékszerelő szakmában jártas se­gédmunkásokat. Borsodmegyei Villany­os Épületszerelő V., Miskolc, Üteg u. 3. „_________________________________ 1318 Rádiók, hangerősítők, speciális villa­moskészülékek szakszerű javítása garan­ciával, vidékieknek azonnal is. Lengyel rádiósnál, Széchenyi utca 76, Tel.: 16-727. __________________________________________4868 L akatosokat, kocsisokat, férfi és női se­gédmunkásokat felvesz a Miskolci Ce- mentáruipari V., Miskolc, József Attila u. 23—23. Jelentkezés a munkaügyi osztá­lyon^__________ 1302 A nyag- és termelvény könyvelőt ■’ több éves gyakorlattal, pénzügyi előadót ke­res Északborsodi Állami Erdőgazdaság jSzendrő.______ 4845 M iskolc területén 2 szobás lakásért cse- rébe Kazincbarcikán 2—3 szobás össz­komfortos lakást adunk, képzettségnek megfelelő munkakört biztosítunk, esetleg családtagok részére is. Telefon: Kazinc­barcika 150, mellék 284. 1288 Modern páncélzongora és nagy pedálos harmonium eladó. Hatvan, Hatvanas u. 19. Vinnai.________ 1339 E lveszett Zsóker névre hallgató hím farkaskutya. Megtalálója jutalomban ré­szesül. Lusztig, Tetemvár alsósor 2. 5046 Kárpitos segédet keresek. Miskolc, Sze­mere u. 3. özv. Juhász Jánosné. 5045 1 szoba komfortos olcsóbérű lakásomat elcserélném 2 szoba, esetleg 1 nagy szo­bás összkomfortosra megegyezéssel. Ka­zinczy u. 22. I. em. Baraksó. ____ 5044 G yermekszerető magányos asszonyt ke­resek bentlakással. Széchenyi u. 76. 5043 Eladó ebédlökredenc, ágyak, éjjeliszek­rények, használt tükör állvánnyal, sez- 3on, olcsó asztalok, gyermekágy. Telegdi n- 4._______ 5039 S zép nagyméretű, új kombináltszekrény eladó. Kazinczy u. 30., asztalosnál. 5041 Eladó jó állapotban lévő 250-es Jáwa motorkerékpár. Huszár u. 15., vagy tele­lő n_35—40^______________________________5040 E ladó 2x2 szoba 2 konyha, 2 szoba, konyha elfoglalható. Vörösmarty u. 7. ____________________________________ 5038 2 fotel eladó. Petneházi u. 22. III/3. Hon­véd kórház mellett._____________________5037 Kombináltbútor 2 rekamiéval eladó. Gránát műstoppoló. Hunyadi u. 9, 5014 Konyhabútor, zománcozott asztaltüz- hely, íróasztal, varrógép eladó. Széchenyi U. 92. földszint, udvarban._________ 1329 5* >nás Jancsi és cigányzenekara és a Magasházy jazz-trió közli mindenkivel, hogy minden ellenkező híresztelés elle­nére továbbra is Kazincbarcikán, a Béke- étteremben játszanak. Aki nem hiszi, jöj- el és hallgassa mag őket; 1337 Beköltözhető háromszobás összkomfor­tos családiház belvárosban eladó. Érdek- lődni Hirdetőben, Széchenyi u. 33. 1336 Házaspár keres mindennapra bejárónőt. Jelentkezés 8—11-ig, fogászat, Széchenyi u. 58. 1/2. _______________ 5033 G umislág, kis mosóteknő, csillárok, füg­gönykarnis, ágytál, szén, befőttes, ubor­kásüvegek eladók. Vörösmarty u. 39. 3. ajtó.______________________________________5036 Költségmegtérítéssel keresek egy vagy kétszobás lakást Miskolcon. Megbízottam Borbély u. 4. alatt._____________________5032 E ladó fehérre festett faágy, éjjeli- szekrénnyel, továbbá sertés- és tyúkól. Kun József u. 12. Hátul az udvarban. 1340 Férfi és női kerékpár és 42-es férfi ba- kancs eladó. Mátyás király u. 30. 5008 A Iyukói-bányaüzem tulajdonát képe­ző 7 darab ló (Laci 10 éves, Gyurka 8 éves, Deres 8 éves, Vércse 12 éves, Pista 20 éves, Rigó 9 éves és Muki 9 éves) já­ratlevele elveszett. Megtalálója jutalom ellenében adja le azokat a lyukói-bánya- üzem vezetőségének. Miskolci Bányaüzem Igazgatősága. 5029 Használt ruhásszekrény olcsón eladó. Győri kapu 82/B. 1. Ih. f. 2. ajtó. Guczi. __________________________________________5030 E ladó kettőszobás, beköltözhető ház. Hejőcsaba, Sütő János utca 22._______5028 V ilágvevő rádió kifogástalan állapotban jutányosán eladó. Feid. Széchenyi u. 36. Műhelyben.______________________________1335 K ombináltszekrény, rekamié eladó. 65-ösök útja 11. Érdeklődni 9—12 óráig. Tóth._____________________________________1334 Tisztavérü 3 hónapos fekete spaniel ebek eladók. Rákóczi utca 4. Jordánnál. __________________________________________5027 C saládiház eladó a város központjában. Két szoba, hallos, összkomfortos beköl­tözhető. Megtekinthető 14—19 óra között. Korda Imre Vörösmarty u. 43.________5026 8 lámpás Orion rádió eladó. Kossuth u. 7. Lantos.________________________________5025 Mosóteknő, nagyobb, eladó. Martintelep. Gvadányi u. 24._________________________5024 K öltségmegtérítéssel keresek Ujdiós- győrben szoba-konyhás lakást magányos nő részére. Érdeklődni, Ujdiósgyőr Test­vériség u, 61.____________________________5023 F élház beköltözéssel azonnal eladó. He­jőcsaba. Hejő u. 46. sz._______________5022 H ázzal, lakással rendelkező csinos dol­gozó nő 45—55-ig diplomás férfi házastár­sat keres. Leveleket: „özvegy asszony” jeligére kiadóhivatalba. Széchenyi u. 23. kér._____________________ 5021 E lveszett május 19-én Miskolc-Tapolca közötti útszakaszon barna kabát. A meg­találóját kérem az igazolványt küldje vissza, a kabátot, megtarthatja.________5020 Azonnali felvételre keresünk hosszú szakmai gyakorlattal rendelkező esztergá­lyosokat. Miskolci Építőgépkarbantartó V. Vágóhíd u. 1,________________________5019 S zemere u. 13. sz. alatt két ruhásszek- rény eladó. Hátul az udvarban.______5010 J ókarban lévő hálószobabútor és varró­gép eladó. Gubás u. 4._________________1328 L ászló Jenő u. 52. szám alatt eladó 2 da­rab 10 hónapos sertés, új varrógép, rádió. 2 darab sötét ágy, férfi és női kerékpár. 2 karóra. 3 mázs$ kukorica és egyéb ru­hanemű, 5W8 373 négyszögöles telken 3 szobás össz­komfortos családiház sürgősen eladó. Ózd. Hl. kér. Vasút u. 25, 1332 3 süldőm elveszett május 19-én. Megta­lálóját jutalomban részesítem. Balogh Adám utca 6. sz. _________________ 5017 J ókarban lévő gyermek, mélykocsi és női 38-as zöldszínű cipő eladó. Megtekint­hető a diösgyörvasgyári Vendégházban. ________________________________________ 5013 L akáscsere. Elcserélném sürgősen ka­posvári 1 szoba, összkomfortos lakásomat Miskolcon hasonlóért, vagy kétszobásra megegyezéssel. Kaposvár, Damjanich u. 6. Oláh Pál.________________________________5012 Klöpli-függöny 3x3-as, gyermekágy, rá­dió, asztal eladó. Széchenyi u. 117. II/3. __________________________________________5011 H árom szobából, mellékhelyiségből álló főbérleti lakásomat — gyümölcsfával — üdülőnek is megfelel — elcserélném ha­sonló miskolciért. Lőrincz Istvánná Mis- kolc-Tapolca, Aradi u, 13,______________5001 E ladó 4 HP, 12 HP motor, 12 kalapá­csos daráló, szivattyú. Mindszent u. 20. _____________________________________ 5006 F őzni tudó bejárónőt hetenként 3 nap­ra felveszünk. Dr. Horváth Andor Bajcsy Zsilinszkij u. 2, II. em,__________ 1326 H áromkerekű kisbiciklit, csehszlovák kulikocsit megvételre keresek. Horváth u. 1L________________________________________1322 Eladó 350 köbcentis négyütemű motor- kerékpár oldalkocsival, rövid zongora, női kerékpár, hévér. Sajószentpéter, Béke­tér 32. Vigh Kiss. _______ 1321 S imon Gyula kőművesmester vállal ta­tarozást és mezőgazdasági épületek épí­tését. Miskolc, Martintelep, Kapos u. 28. 4998 Jutányosán eladó bontásból 1 ablak tok­kal 90x160. Kartács u. 5._____________ 4984 E lcserélném Anna u. 39. (templom mel­letti sarokházban) szoba, konyha, speiz. fáskamrás lakásomat. Bodnár.________4919 M egegyezéssel különbé járatú, üres szo­bát keresek. Gály Miskolc, főposta, poste restante. 4901 Szép alakú, csinosnak mondott leány megismerkedne komoly, diplomás fiatal­emberrel (28—36 évig). Választ „Otthont szerető, nemdohányzó^ jeligére a kiadó­ba. Széchenyi u. 23. 4939 köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik szeretett ha­lottunk, Kozák Béla temetésén meg­jelentek, sírjára virágot hoztak, ezzel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek, ezúton mondunk hálás köszönetét. A gyászoló család. ÉSZAKM AGY ARORSZAG A2 MSZMP Borsod megyei intézőbizott­ságának lapja. Szerkeszti: a szerkesztőbizottság; Szerkesztőségi telefon: 16—261. Kiadóhivatal telefonja: 16—213. útja 24. szám. Kiadóhivatal; Miskolc. Széchenyi u. 23. Készült a Borsodmegyei Nyomdában. Felelős: Koszfä {Lajos, Papp László nagy fölénnyel győzött A kölni jégstadionban szombaton késő este került sor a háromszoros olimpiai bajnok Papp László első profimérkőzésé­re. Amjkor a magyar versenyző megje­lent a szorítóban, az 5000 főnyi közön­ség melegen ünnepelte. Már a mérkőzés kezdetén látszott, hogy az oberhauseni Aloys Brand minden tö­rekvése arra irányul, hogy ne szenvedjen kiütéses vereséget. Zártan öklözött, sok­szor fogásban keresett menedéket. Egy izben a mérkőzés vezető meg is intette szabálytalanságáért. Az első két menet­ben Papp László nehezen tudott kibonta­kozni, a harmadik menettől kezdve azon­ban hatalmas horgai egymásután célba értek. A harmadik menet elején egy vil­lámgyors jobbhorog álion találta a német versenyzőt, aki 8-ig földre került. Papp ezután is folytatta támadásait, s egy újabb jobb horgától Brand térdre ro­gyott, hatot számoltak rá, amikor meg­szólalt a gong és ez mentette meg a ki­ütéstől. A negyedik menetben a közönség nagy tapsától kísérve Papp tovább foly­tatta rohamait, s jobb és balhorgai zápo­roztak a német ökölvívóra. Ebben a me­netben előbb 8-at,, majd 9-et számoltak Brandra. Amikor a végét jelző gong meg­szólalt, a német versenyző tántorgott a szorítóban. Az eredményhirdetésnél a közönség ismét nagy ünneplésben része­sítette Papp Lászlót. A mérkőzés után a német szakemberek elmondották, hogy Papp László fölénnyel, imponáló öklözéssel szerezte meg a győ­zelmet. Hozzátették, hogy amennyiben Papp László megfelelően felkészül a hosz- szabb mérkőzésekre, úgy nagy szerepet fog játszani a profik között is. (MTI) HÍREK Időjárás Várható időjárás kedd estig: Felhős idő, ma még sokfelé záporeső, zivatar. He- lyenkint jelentősebb csapadékmennyiség­gel. Holnap már kevesebb eső. Mérsékelt északi, északnyugati szél. A hőmérséklet alig változik. Várható legalacsonyabb hőmérséklet 12—15, legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 17—20 fok között. D.-vasgyári Művelődés Háza május 30., csütörtök délután fél 6, este 8 óra. CSAK LGY NAPIG! KÁLMÁN: Cirkuszhercegnő operett 2 részben. Jegyek válthatók a Kamaraszínház és a Művelődés Háza pénztáránál. — TANÉVZÁRÖ ÜNNEPÉLYÉT május 16-án tartotta a miskolci Csecsemő- és Gyermekgondozónő- képző Iskola. A végzett növendékek munkába állításával a bölcsődék, az anya- és csecsemőotthonok szakkép­zett gondozónői hálózata 22 fővel gyarapodott. Keleti csoport A bajnokság állása: 1. Diósgyőr 30 21 4 5 85:24 46 2. BVSC 30 18 7 5 56:20 43 3. KISTEXT 30 17 5 8 65:40 39 4. Bp. Spartacus 30 14 11 5 59:42 39 5. Debrecen 30 16 6 8 45:31 38 6. Kecskemét 30 14 8 8 46:32 36 7. Szolnok 30 13 8 9 67:52 34 8. Miskolc 29 11 10 8 33:30 32 9. Salg. SE 30 9 8 13 38:40 26 10. Ózd 30 9 8 13 39:49 26 11. Pereces 30 11 4 15 35:62 26 12. Békéscsaba 30 9 3 18 39:53 21 13. Bp. Meteor 29 8 5 16 33:55 21 i4. Pestm. Dózsa 30 6 8 16 29:55 20 15. Nagybátony 30 5 6 19 38:67 16 16. Eger 30 3 9 18 34:84 15 A bajnokságban hátra van még: a Bp. Meteor—MVSC találkozó. — „Egészségünk védelméért” előadásso­rozat keretében május 23-án, csütörtökön délután 5 órai kezdettel a Szakszerveze­tek Megyei Klubjának nagy előadótermé­ben (Miskolc, Kossuth u. 11. sz.) dr. Var­ga István kórházi főorvos tart előadást „Miért fáj a fogunk?” címmel. Az elő­adás után filmvetítés. — Mindenkit sze­retettel vár a rendezőség. — Egyre elterjedtebb az egyéni állattar­tók között az állatok elhullás elleni bizto­sítása. Az Állami Biztosító ebben az évben csaknem négyszázezer forint kár­térítést fizetett ki. Többek között Soltész Géza gadnai lakos elhullott sertése után 2410, ifj. Menyhért József geleji lakos el­hullott sertése után 1080, Gombos Lajos ároktői lakos elpusztult tehene után 4225 forint, Csehes Lajos Bánhorvát községi lakos tehene után 3800 forint kártérítést kapott, MOZIK MISORA BÉKE. Május 22-ig: Nevetés a paradi­csomban. Ma csak egy előadás: 4 órakor; KOSSUTH. Május 21—22: Sötét csillag. Fél 4, fél 6, fél 8. FÁKLYA. Május 21—22: Első hangver­seny. Egynegyed 6, egynegyed 8. TÁNCSICS. Május 21: Ganga. 5, 7. D. DIADAL. Május 21: Látogatás a felhőkből. 7. HEJŐCSABA. Május 21: Forró mezők, 5, 7. D. SÄGVARI. Május 21: Hamlet. 6. ADY (Széchenyi u. 26. sz.). Május 22j Egy nyáron át táncolt. Kezdés: 6 óra. Híradó mozi. Május 20—21—22: Híradó, Marinica csavarja Növény és víz. Enge­detlen kiscica, Barátaink és ellenségeink, a baktériumok. Mese a fáról és a szélről, Béke hídja. A Miskolci Nemzeti Színház műsora Déryné színház (Déryné a. 5.) K.: Gyertyafény keringő. Cs.: Nem élhe­tek muzsikaszó nélkül. P., V.: Gyertya­fény keringő. Sz.:. Nem élhetek muzsika­szó nélkül. (7). MŰVELŐDÉS HAZA O.-VASGYAR K., Sz.: Nincs előadás. Cs., Sz.: Pa­rasztbecsület, Bajazzók. P,: Két úr szol­gája. (7). Tagja-e már a foldművesssövetkesetneh? Kifizette részjegyét, — mert Érdemes belépni a földművesszövetkezetbe. Az a szövetkezeti tag, aki az 50,— forintos részjegyet befizeti, termelvényei értékesítésével és ipari cikkek vásárlásával erősíti a földművesszövetkezetet, — év végén és értékesítési visszatérítésben részesül: a vásárlási könyvébe bejegyzett összeg után. Ezért tudott a sárospataki földművesszövetkezet 222 ezer forintot, a mezőkövesdi közel 400 ezer forintot kifizetni az fmsz. tagjai között, fgy kapott Tóth Ferenc mezőkövesdi lakos 2947,— Juhász István mezőkövesdi lakos 2219,— Fortuna László forrói lakos 980,— Molnár Lajos tarcali lakos 612,— Kardos Sándor mádi lakos 1170,— Kardos Mária mádi lakos 1461,— forintot. Ha még nem tagja a löldmüvesszövetkezetnek, forduljon felvilágosításért a helyi földművesszövet­kezet vezetőségéhez! „Pénzt, azt ne kérjetek!” — így kiáltott Kiss Pál, Mikor a részjegyről beszéltek a pultnál. „Jobb tagja vagyok én a szövetkezetnek Azoknál is, akik részjegyet fizetnek!” Egyszer aztán látja, hogy annak, aki tag, Részjegye után részesedést adnak. Háborodik szörnyen: „Hol itt az igazság? Mindenki kap ebből, épp csak nekem nem jár!” Megy az irodába, söpri el a népet, Vág az elnök előtt szörnyű dühös képet. „Micsoda disznóság, nekem nem jár semmi? Hát én is tag vagyok, tudja itt mindenki!” így felel az elnök: „Részjegyet fizettél? Szövetkezetnek rendes tagja lettél? Ki részjegyet fizet, minket támogat, Haszonra, előnyre csakis az számíthat.” Tehát nem érdemes résziegyhátraléknsnsk lenni, mert a hátralékos nem kaphat vásárlási és értékesí­tési könyvecskét.