Észak-Magyarország, 1957. március (13. évfolyam, 50-76. szám)

1957-03-26 / 71. szám

ßSZAKMAGYARORSZAG Kedd, 195*7. march» M. ES TESTNEVELÉS A győzelem ellenére sem volt megnyugtató a DVTK játéka DVTK—SSE 2:0 (2:0) A kissé hidegebbre fordult szeles idő ßem gátolta meg azt a mintegy 10.000 né- Eőt, aki vasárnap megjelent a Stadion­ban, hogy ne keresse fel kedvenc csa­pata második tavaszi mérkőzését. A diós­győriek Szaffián játékvezető sípjelére a következő összeállításban kezdtek: Tóth— Deák, Kakuszi, Jakobi—Török, Pesti— Csányi, Pál, Dobó, Szigeti, Matisz. A piros-fehér mezes diósgyőriek lendül­tek támadásba már az első percekben, a vendégek szemmelláthatólag védekezésre rendezkedtek be, de ez sem tudta meg­akadályozni a sok diósgyőri támadás ki­bontakozását. Az első valamirevaló lövést Szigeti küldte Olaj kapujára, majd a 4. percben Tóthnak kellett közbeavatkoznia a tarjáni Nagy lövése után. Egy perc múlva, szép akció után Dobó Pál elé fe­jelte a labdát, de az összekötő lövése túl ju­tott az alapvonalon a jobb kapufa mellett. Majd ezután Jancsó, a tarjáni középcsa­tár lövése kerülte el messze Tóth kapu­ját. Nemsokkal később Tóth, a diósgyő­riek kapusa névrokona hatalmas lövését bravúrosan tolta szögletre. Meleg helyzet volt a DVTK védelme „elaludt”, elkésett a beavatkozással. A 20. percben egy rosz- ezuI sikerült felszabadító rúgás után Ko­vács labdáját Dobó szerezte meg, hatal­mas lövést eresztett meg — mellé. A 28. perc hozta a levegőben lógó gólt. A tar­jáni kapunál a 16-os vonal közelében Dobó kapta meg a labdát, ő ügyesen fel­ismerve a helyzetet,' előregurított, a lab­dára Olaj, Matisz, Pál és Csányi futott rá, a legügyesebb Pál volt közöttük, aki megszerezte és a kinntlévő kapus mellett & hálóba helyezte, 1:0. Néhány perc múlva újabb gólhelyzet adódott a tarjáni kapu előtt, Szigeti-Do- bó-Csányi összjáték után a szélső lovese a felső kapufáról pattant vissza újra Csányihoz, akinek másodszorra küldött fejesét csak szerencsével vé<Jte Olaj. A helyzet alatt olyan kavarodás tamadt a vendégek kapuja előtt, hogy még Dobo nadrágját is leszakították. A 31. perc újabb gólt hozott. Szigeti— Matisz tetszetős összjáték után a szélső hátraj átszőtt, Pál okosan átlépte a labdat, így az Dobó elé került, aki hatalmas lö­vést küldött kapura. A labda a megle­pett kapus fölött a bal felső sarokba vá­gódott. Olaj meg sem kísérelte védeni a jól eltalált labdát. Igaz, hiába is „ment volna utána”, mert ahogy mondani szok­ták, „alig fért be a labda a pipába”, gzép gól volt. 2:0. A gól után Török erős lövését tapsolta megérdemelten a kö­zönség. Szünetben a közönség soraiban találga­tás indult meg, hogy ki szerzi meg a DVTK hetvenedik gólját, mert a hatvan­kilencedik már megvan — mondogatták elégedetten a szurkolók. Szünet után Kovács rosszul sikerült rú­gása után hajszálhiján tarjáni játékos szerezte volna a várva-várt hetvenediket, de végül csak szöglet lett belőle, majd a 14. percben Matiszt állította meg vitat­ható lesen a játékvezető kecsegtető hely­zetben. Ezután Dobó erős lövését Olaj és Csincsik közös erővel hárítja, majd Pál lövése került a kapus kezébe. Eb­ben a játékrészben jól játszottak a diós­győri fiúk, meg is jött a közönség hang­ja, zúg a hajrá Vasas. A sok támadás azonban kihasználatlanul maradt, sőt a 20—25 perctől feljöttek a vendégek is. Igaz, hogy ehhez hozzájárult az is, hogy sok pontatlan leadást láthattunk a DVTK játékosai részéről. A 30. percben Szigetit vágták fel a 16-os sarkánál, de Dobó csavart szabadrúgása elkerülte a kaput. A másik oldalon Tóth a tarjáni Tóth elől lábbal volt kénytelen tisztázni a 11-es pontnál. Egyre jobban játszik a SSE, ez a közönség megállapítása. A játék alap­ján valóban arra gondolnak a nézők, hogy a hazaiak megelégelték a góllövést. Matisz adta még le jó helyzetben a lab­dát, lövés helyett, majd Pál lövése ment kapu mellé. Mezőnyjátékkal ért véget a találkozó. A közönség nem volt megelégedve a játékkal, annak ellenére, hogy két gólos győzelmet arattak a diósgyőriek. Valami hiányzik a játékukból, kevés a szépen, színesen szőtt támadás. Nagy hiba véle­ményünk szerint az is, hogy nem mernek a diósgyőri csatárok lövésre vállalkozni. Sokszor már kínos volt, hogy lövés he­lyett is a hátrahuzódott Dobót keresték. Mintha megfeledkeztek volna a DVTK- sok. arról, hogy lövésből születik a gól. Úgy gondoljuk, hogy ezt az aranyigazsá­got nem árt a diósgyőrieknek ezúttal is elmondani. Egyébként a DVTK legjobb­jai, Kakuszi, Pesti, Török, Dobó és Ma­tisz voltak. A második félidő az ózdiaké volt OVTK—Békéscsaba 3:1 (0:0) A Békéscsabán megrendezett találkozón az OVTK a következő összeállításban vet­te fel a küzdelmet: Antal—Bóth, Gyárfás, Hajner—Kovács, Derer.kó—Borbás, Ferdi- nándi, Hamkó, Szkladár, Kismarton. Élénk iramban kezdődött a játék, mind­két csapat nagy becsvággyal vetette a küzdelembe magát és ez szinessé, válto­zatossá tette a mérkőzést. Annak ellené­re, hogy sok támadást vezetett az ózdi együttes, mégsem sikerült a szünetig gól szerezniük, mert a kitűnően védő csabai kapus úgyszólván mindent védett. Szünet után egyre jobban feljöttek az ózdiak és magukhoz ragadták a kezde­ményezést. A sok támadás eredményre is vezetett, mert előbb Hamkó, majd Bor­bás és végül Szkladár szerzett gólt. A gólokon kívül adódott még gólszerzési lehetőség, a helyzetek azonban kihasz­nálatlanok maradtak. A hazaiak gólját Gyebnár szerezte. Az ózdiak felülmúlták önmagukat és ezúttal az erőnléttel sem volt baj, simán nyerték meg idegenben is a találkozót. Győzelmük még nagyobb arányú is le­hetett volna, ha a békéscsabai kapus nem nyújt kitűnő játékot. Az ózdiak közül, Gyárfás, Ferdinándi, Borbás és Derenkó érdemel dicséretet. A megyei bajnokok tornájáért MMTE—Baglyasalja 2:1 (1:1) Egyhangú, unalmas játékot hozott a ta­lálkozó. Az MMTE technikai fölényét a vendégek kemény játékkal ellensúlyoz­ták. Annak ellenére, hogy a miskolci csapat nagy fölényben játszott, csak né­hány perccel a befejezés előtt sikerült a győztes gólt megszerezniük. Az MMTE góljait Kiss és Dobos szerezte, míg a vendégek góljukat Tófalvi révén öngól­ból érték el. Bükkalja—HVSE 2:1 (0:1) A Hatvanban sorrakerült mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést és azt a félidő végéig tartani is tudták. Szünet után egyre jobban belelendült a játék­ba a bükkaljai csapat is. Kakucska, majd Békési góljával a maguk javára fordítot­ták meg a mérkőzést. Jók: Nuszbaum, Czékmány és Kakucska. Két ellentétes félidő után vasút győzelem született MVSC—PTK 2:0 (0:0) Kétezer néző előtt Hamar játékvezető sípjelére a következő összeállításban kez­dett a két csapat. MVSC: Károlyi—Buna, Siklósi, Péter— Zoller, Kiss II.—Radványi, Kovács, Bodó dr., Fekete I., Szarnák. PTK: Krajnyák—Werner, Szin, Pál— Zvára, Miskovics—Bartus, Polcz II., Buchár, Uliász, Futó V. A hazaiak veszélyes támadásai vezették be a játékot. A vasutasok mintha mere­vek lettek volna, sok hiba csúszott játé­kukba. Annak ellenére, hogy főleg a pe- recesiek támadtak, gólt mégsem sikerült elérniük, mert az MVSC védelme jól és önfeláldozóan harcolt, sőt ha a játékve­zető Szin 11-es gyanús megmozdulását le­fújta volna, talán már a mérkőzés első félidejében az MVSC szerezte volna meg a vezetést. Nagy helyzete akadt a PTK- nak is a 22. percben, amikor Miskovics 18 méteres szabadrúgása a védőkről Futó V. elé pattant és a szélső lövését csak bra­vúrral mentette szögletre Károlyi. A be­ívelt labdat a mezőnybe küldték a védők. A 35. peteben a PTK kapuja előtt is meleg helyzet adódott. Radványi gyox'san futott rá egy középen előreküldött lab­dára, közben Krajnyák is kiindult kapu­jából, a szélső el akarta gurítani a kapus mellett a labdát, ez azonban nem sikerült, mert Krajnyák az utolsó pillanatban el­kotorta a labdát a csatár elől. A hazai nézőkben már megfagyott a vér. A második félidő ellentéte volt az el­sőnek. Egyre inkább a vasutasok vették át az irányítást, kezdett belelendülni a csatársor is a játékba, feloldódott a me­revség és tetszetősebb lett a játék. En­nek ellenére gólt csak a félidő közepe felé sikerült elérniük a vasutasoknak. Egy perecesi hazaadás után Fekete 1* ügyesen elcsipte a labdát és a kapuba lőtt. 1:0. Nemsokkal ezután Kovács—Bodó dr.—Fekete I. összjáték után Krajnyák csak szerencsével a térdével védte az ötösről leadott lövést. Néhány perccel ké­sőbb Kovács léc alá tartó lövését védte » perecesi kapus. A második gólt a befe­jezés előtt 10 perccel érte el az MVSC; Szarnák Feketéhez továbbított, az össze­kötő kicselezte Szint, majd ismét Sza­jnákhoz adta a labdát, a szélső lövését Krajnyák szépen ütötte ki, a labda sze­rencsétlenségére Radványi elé került, aki közelről nem hibázott, 2:0. A gól után csökkent az iram, a vasuta­sok biztosnak érezték győzelmüket, a perecesiek pedig feladták a küzdelmet. A mérkőzés sorsát végeredményben a jobb erőnlét döntötte el. Kezdetben és úgyszólván az egész első félidőben a ha­zaiak játszottak fölényben, ezt a fölé­nyüket azonban nem tudták kihasználni. Szünet után felülkerekedett a vasutas csapat és azt gólokban is kifejezésre jut­tatta. Az MVSC-bőJ. Károlyi, Siklósi, Zol­ler és Szarnák, a PTK-ból Krajnyák, Werner és Uliász játéka volt átlagon fe­lüli. Hivatalos totónyeremenyek A sportfogadások 1957. március 24-i 12; heti fordulóján 12 találatos szelvény nem volt. 11 .találatot tíz pályázó ért el. A nyere­ményösszeg egyenkint kb 51.891 forint. 165 pályázónak volt tíz találata. A nye­reményösszeg egyenkint kb 3145 forint. A 9 találatos szelvények száma 1583. A nyereményösszeg egyenkint kb 436 forint SORA BÉKE. Március 26—27: Két vallomás. Uj magyar bűnügyi film. Kezdés: 4, 6, 8 óra. KOSSUTH. Március 26—27: Tiltott szere­lem. Francia film. 16 éven felülieknek. Kezdés: fél 4. fél 6, fél 8 óra. TÁNCSICS. Március 26: Az eltüsszentett birodalom. Szines magyar mesefilm. Kezdés: 5, 7, vasárnap: 3, 5, 7 óra. FÁKLYA. Március 26—27: Gróf Monte Christo. II. rész. Francia film. Kezdés: egynegyed 6, egynegyed 8, va­sárnap fél 4, fél 6, fél 8 óra. József Attila Kultúrotthon. Március 26-án délután 5 órakor: Üstökös a láthatáron. Csillagászati előadás és filmvetítés. 5 fő szakképzett ácsot, akik állványo­záshoz is értene#, valamint R. 55-ös trak­torkezelőt felveszünk. Felvételre jelent­kezés: Miskolc, Kruspér utca 2. szám alatt, a Közlekedési Építő Vállalatnál. 687 Utcai földszintes nagyszoba, konyha, Bpeiz, vízvezetékes lakásomat elcserél­ném belvárosi hasonlóra vagy ráfizetés­sel komfortosra. Győri kapu 52. sz. 4. ajtó, 1—4-ig. _____________________________695- Mosógépek generáljavítását garancia mellett vállalja a Miskolci Villamosipari Ktsz. Zsolcai kapu 12. sz. alatt. Telefon: 15-657.__________________________________699 G épkocsivezetőt keresünk legalább 5 éves gyakorlattal azonnali belépésre. Miskolci Építőgépkarbantartő Vállalat, Vágóhid u. 1. sz. ___________ 702 " A Nehézszerszámgépgyár keres megvé- telre közülettől, vagy magánszemélytől 30x40 cm-es, vagy ennél nagyobb méretű régi, használt farámás fényképezőgépet, kazettával. Lehetőleg Apo-Tessár lencsé­vel Gépet és lencsét külön-külön is meg­vásárolunk. Telefon: 36-571. Ügyintéző: Morvay Antal. ________________12! E sztergályosokat felvesz a Nehézszer­számgépgyár. Jelentkezni lehet minden munkanapon a vállalatnál 8 14 óráig. 712 PROBIRDETESEK 2—3 szobás összkomfortos lakást kere- ek Nagymiskolc területén köl-tségtéri- éssel. Érdeklődni: Széchenyi u. 88. I. e. _ 2654 Fűrészporos kályháiba fűrészpor szük- égletét most szerezze be a Ládi fara£" árban. _____________ A sztalostanulót felveszek. Jókai u. 37. sz. asztalosnál. 2545 Babaklinika. Kaucsukbaba, franciababa iJavítását, paróka készítését vállalom. Há­gát veszek. Rákóczi u. 2.__________ 2452 T áskaírógépem bérbeadóm s németül tanítok. B, Pál Zsigmond, Tass u. 15. 2568 Családiház gyümölcsössel eladó Hejő- csabán. Értekezni: Miskolc, Jókai u. 37. 2544 Idősebb dolgozó nő, azonnalra is külön- bejáratú földszinti bútorozott szobát ke­res takarítással Day ka Gábor utca kö­zelében. Címeket kiadóba kérek „Négy­százig fizetek”’ jeligére. Széchenyi u. 23. 2596 Beköltözhető kétszobás, konyhás, egy- szoba, lconyhás és nyárikonyhás ház sür­gősen eladó. Zrínyi u. 49.___________ I gényesnek eladó cseresznye hálószoba bútor és konyhabútor. Klein Lajosnál, Putnokon, Thököly u. 20. 2756 Világvevő rádió és fehér panofix bunda 10 éves gyermeknek eladó. Sarolta u. 12. BZ. 2762 Háztartási alkalmazottat vagy bejárónőt és teljesen önálló női fodrászt üzletveze­tőnek azonnal felveszek. Diósgyőr, Ká­roly Sándor utca F. bérhóz, 1-es lépcső- ház 3/2,__________________________________2761 É rtelmiségi férfi részére lehetőleg kii- lönbejáratú bútorozott szobát keresek ágyneművel. Cím: Arany csillag-szálló, porta. ___2760 S zirmabesenyő, Lenin u. 21. sz. alatt szoba-konyhás, azonnal beköltözhető ház eladó. 2755 összkomfortos lakással, műszaki állás­ban, 25 éves, szépalakú leány művelt, igé­nyes férfi ismeretségét keresi. Motor nem akadály. „Nemdohányzó háziasszony” jeligére kiadóba. Széchenyi u. 23. 2754 Figyelem! Eladó új villanymotor 28 kilovattos, 380 woltos, 2920 fordulatszám­mal. Ruszkai asztalos Göncruszka. 2753 Bejárónőt felveszek. Ugyanott írógép bérbeadó. Baross Gábor u. 12. sz. 2752 Telefunken szüper rádió, használt ruha eladó. Gross. Kazincbarcika, 7. ép hármas lépcső. ______.__________2751 E ladó világos fél hálószoba bútor dara- bonkint is, székek, tükör, hatos vaskály- ha csővel. Diósgyőr, Árpád u. 50, 2750 Kicsi asztali fúrógép 6 m/m-ig eladó. Glosnál, Acél u. 15. * 2747 Használt férfiöltönyöket alkalmi áron vásárolhat Simonnál, Tizeshonvéd u. 52. 2746 Házhely, beépíthető, eladó. Érdeklődni: Andor utcai bérház, I. 1. II. em. 1. ajtó. Sajgó. ___________2745 3 0 éves, csinos, barna leány megismer­kedne házasság céljából 30—38 éves in­telligens fiatal emberrel. Leveleket a kiadóba kérem, Széchenyi u. 23. „Egy boldog nyár” jeligére, lehetőleg fénykép­pel. I ______________ 2744 B ejárónőt félnapra felveszek. Cím a kiadóban. Széchenyi u. 23. 2743 Kétszemélyes kisipari rekamié, két fo­tel és 4 kárpitozott szék eladó. Szentpé- teri kapu 40. sz. 2742 Eladó kis konyhakredenc, stelázsi és egy sodrony. Mátyás király u. 88. Almá­siné. 2741 Major u. 44. sz. ház felerészben sürgő­sen olcsón eladó. Visinszkij u. 7. Ja- novits. 2734 Hejöcsabán, Szirma u. 16. sz. alatti ház azonnali beköltözéssel sürgősen eladó. 2735 a k:adohivatalban Széchenyi-u, 23. (Színház melletti üzlethelyiség) Telefon 16-213 * a MAGYAR HIRDETŐBEN Széchenyi~u. 83 — Telefon: 36-939 Apróhirdetés díja hétköznap szavankint 1 ft.7 vasár-és ünnep­nap 2 ft. Legkisebb hirdetés 10 szó (Ütést szombat délelőtt 10 óráig vesz fel a kiadóhivatal) Eladó egy szoba-konyha, speizos lakás és pince Malinovszkij u. 126. sz. Érdek­lődni minden nap délután 4 órától. 2733 Eladó Diósgyőr, Zsigmond u. alatti családiház kerttel, valamint és szántóföld. Elcserélném szoba-konyhás, fáskamrás és sertéstartásos lakásomat hasonlóra, speizosnál ráfizetéssel. Miskolc, Győri kapu 50. Vargáné. 2731 Felsőhámorban cipészműhelynek helyi­séget keresek sürgősen. Péntek Miklós Diósgyőr, Baráthegy. ___________________2730 D iósgyőr, Papír u. 8. sz. alatti családi házrész jutányosán eladó. Megtekinthető délután 4 órától. 2729 Eladó 16 darab 5 méteres fenyő szarufa, 9 darab 7 méteres gerenda, egy köbmé­ter deszka. Ráczné. Újharangod, Up. Hernádnémeti. . 2728 19 éves elvált, barna, csinos asszony megismerkedne házasság céljából jó meg­jelenésű, intelligens férfivel 22—24 évesig. Fényképes választ a kiadóba „Egymásra találunk” jeligére. Széchenyi u. 23. 2706 Eladó csillár, 3 bura, 2 olajfestmény. Kazinczy u. 7. 2-ik ajtó. 2583 Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a drága testvér, sógor, nagy­bácsi és rokon (Zsihóczky) ZIMONYI GYULA hosszas betegség után csendesen elhunyt. Temetése 'március 27-én délután fél 3 órakor lesz a mind­szenti kápolnából, az ottani sír­kertbe. A gyászoló család. Mély fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett testvérünk özv. KÖVARY LAJOSNÉ Nazáth Jolán 59 éves korában hosszú szenvedés után elhunyt. Temetése ma dél­után fél 4 órakor lesz a Deszka­templom ravatalozójából. Gyászoló család. Mély fájdalommal tudatjuk, hogy drága jó férj, édesapa, test­vér, sógor, rokon. ZSARY GYULA 66-ik évében elhunyt. Temetése 26-án kedden délután 3 órakor lesz a mindszenti evangélikus te­mető ravatalozójából. Gyászoló család. Mély fájdalommal tudatjuk, hogy a legdrágább férj, apa, nagyapa, sógor, rokon NOVAKIFERENC MÁV, nyugdíjas március 23-án 74 éves korában drága jó lelkét visszaadta Terem­tőjének. Temetése ma délután fél 3-kor lesz a Mindszenti temető kápol­nájából. Gyászoló család. Gépészmérnök házaspár négyéves üze­mi gyakorlattal állást keres. Pedagógiai vonal is megfelel. Értesítést 16—165 tele­fonom___________________________________2693 Elcserélném 3 szobás, magányos, kertes lakásomat kétszer 1 szobás-konyhásért Csabai kapu 16. szám, az építkezés mö­gött. 2769 Vidéki orvos család önállóan főző, ko­moly, megbízható háztartási alkalmazot­tat keres. Cím: Horváth Lajos u. 12. 2768 Eladó teljesen új csempe asztal-tűz­hely, használt csikótűzhely, gyermek sportkocsi. Hejőcsaba, Koboz u. 15. 2767 Kétszobás, padlós ház 1 hold gyümöl­csös kerttel eladó. Ernőd, Völgy U; 39. Érdeklődni Ernődön. Földművesszövetke­zet Ruházati Bolt, Telefon: 19. 718 ADY (Széchenyi u. 26. sz.). Március 31—21: A 3 Lamberti. Német film. Kezdés: 6 óra. HEJŐCSABA. Március 36—-27: ZMameal bíró. Német film. Kezdés: 5, 7 óra. UJDIÖSGYÖRI BÉKE. Március 3*-»* Halhatatlan melódiák. Kezdés: 5, 7 óra. / DIÓSGYŐRI DIADAL. Március MC Húsz János. Kezdés: 5 óra. DIÓSGYŐRI SÁG VARI. Március 27-28: Fiam a tanár úr. Magyarul beszélő olasz film.­Kezdés: 5, 7 óra.­MŰVELŐDÉS HAZA. Március 24-27: Hal­ló itt Gabriella. Olasz filmvígjáték. Kezdés: vasárnap délelőtt 10 órakor* hétköznap: 4, 6, 8 óra. HÍRADÓ MOZI MŰSORA: Kedd 11—2-ig, március 27, szerda 12—3-ig: Uj magyar híradó, Valami történt Marinicával, Me­sél a Bükk, Vietnámi törzsek, Enge­detlen kis cica, ördög és a cséplő. Folytatólagos előadások. Egységes hely­árak: 1.30 forint. Március 27, szerda 10—12-ig: Két vallo­más. Uj magyar film. Helyárak: 1.30—5.20-ig. MISKOLC-TAPOLCA. Március 27—2«: Gábor diák. Kezdés: 5, vasárnap: fél 4, 6 óra* Égrenyiló szoba, 64 négyszögöl kerttel, Hámorban eladó. Érdeklődni: Zöldfa- vendéglő emeletén, Csépányi. 717 Három vagon salak díjmentesen elszál­lítható. Közgazdasági technikum. Pa- lóczy u. 11. sz. 716 Bejárónőt felveszünk. Széchenyi u. I. 8. Néprádiót, szuper rádiót, villanygramo­font hiányosan is veszek. Feid, Széche­nyi u. 36. 714 öt szigorlatozó egyetemi hallgató csinos lányok ismeretségét keresi. Fényképes le­veleket „Életbe indulók”' jeligére a ki­adóba. Széchenyi u. 23. 2766 Eladók: kannák tejnek, olajnak, mos­léknak, hordóleeresztő kötél, háztetőre 2 rókalyuk, lócák, fejőszékek, istállóra vas­ablak, tejescsuprok, gyermekágy, matrac­cal és más egyebek. Visinszkij u. 27. 2763 Robogó gyermekkerékpár és körtefa­rönk bútor deszkának eladó. Széchenyi u. 15—17, II. em. 1/a, _____________________2764 E lcserélném 2 szobás, összkomfortos szolgálati lakásomat újdiósgyőri 2 szobás, kertes tanácsi lakásért. Eladó zongora, rekamié, íróasztal, ebédlőberendezés. Diós­győr, Kerpely Antal u. 38. 2759 A MISKOLCI ÜVEGGYÁR (Miskolc, Tatár utca 56. szám.) gyártelepéről GENERATOR-SALAK bármilyen menny» s égben közúti fu­varral, térítés nélkül szállítható. Rajzismerettel és hosszabb szak­képzettséggel rendelkező LAKATOSOKAT AZONNAL FELVESZ A MISKOLCI VASIPARI ÉS GYERMEKKOCSIGYÁRTÖ VÁLLALAT József Attila utca 14. sz. ESZ A K M A \ A RORSZAG AZ MSZMP Borsod megvet tntézőbizoM ságánab lapja. Szerkeszti: a szerkesztőbizottság. Szerkesztőségi telefon- 16-261. Kiadóhivatal telefonja; 16—213. Szerkesztőség: Miskolc. Felszabadítók útja 24. Készült a Borsodmegyel Nyomdában. Felelős: Kosztl Lajos, 3 Miskolci Nemzeti Színház musaca Déryné színház (Déryné u. 5.) Ma: Szöktetés a szerájból (6). Sz., Cs.. P., Sz., V.: Nem élhetek mu­zsikaszó nélkül (6). MŰVELŐDÉS HAZA DIÓSGYÖRVASGYAR K., Sz.: Nincs előadás. Cs., P., Sz.,.V.i Párizsi vendég (5). A Városi Népiegyüttes 26-án Tokajban vendégszerepei. HELYESBÍTÉS Lapunk március 23-i számának „ítélet- hirdetés a mezőkövesdi ellenforradalmá­rok felett” c. cikkének negyedik bekezdé­sébe hiba csúszott. A helyes szöveg így hangzik: „A megyei bíróság Zámbori József negyedrendű vádlottat bűnössége mellett enyhítő körülményeit figyelembe- véve 10 évi börtönbüntetésre, vagyoná­nak 500 forint értékig való elkobzására és az állampolgári jogainak gyakorlásától öt évi időtartamra eltiltotta.” cA kiicLafítiti cULatizzitkő-Lt (VáLLaLat megbízottja március 28-án és 29-én 9—\A óra között a Kossuth szállodában varja [isi kozmetikai, norinbergi, já­ték, műanyag és egyéb a szakmához tartozó cikkekre