Észak-Magyarország, 1956. augusztus (12. évfolyam, 180-205. szám)

1956-08-28 / 202. szám

4 ©SZAKMA CrY A ROSSZAL. Kedd, 1956. augtifsztufc ^ Borsodi jegyzet ] tMIIIMIIHIIIIIIIMIMIIIIIItlIIIMIIMltM Két levél célhoz ért A postamesterekről nem születnek époszok. Nem követnek el hős­tetteket, egy-egy kimagasló munkaeredményük miatt nem gyújt glóriát fölöttük a propaganda. Nyugodt, sőt talán egyhangú is az életük, hacsak valami különleges esemény ki nem zökkenti őket a rendes kerékvágás­ból. Ilyen tisztes nyugalomban folydogál a Vizsolyt postamester élete is. Leveleik és küldemények százai, ezrei mennek át a kezén. Nincs sok baja velük, mert az ákom-bákomosan, vagy gyöngybetűkkel megcímzett koperták, a színes és egyszerű lapok szép rendben eljutnak oda, ahová címezték őket. De mi történik, ha a levél feladója hebehurgyaságból, vagy tudatlanságból nem címezi meg előírás szerint a levelet? Mekkora bosszúságot, vagy tán bánatot is okoz, ha a küldeményre rákerül a há­rom rideg szó: »Vissza a feladónak«. Dévényi Lajos vizsolyi postamester nem szereti ezt a felírást. A közelmúltban levél érkezett Romániából: névnapi üdvözlet Júlia napra Korlátra — de közelebbi cím és név nélkül. A postamester nem sajnálta a fáradságot, megkérdezgette a falubéli Júliákat és a levél megcímzetle- nül is a címzetthez került. Az esetnek híre szállt szakmai körökben. A szerencsi posta — is­mervén a vizsolyi postamester ügybuzgalmát —, egyszer csak átutalt egy levelet Vizsolyba, amelyen csupán a név volt, meg az, hogy: Borsod me­gy e. — A levél tengerentúlról érkezett. Mennyi gonddal írhatták, s mennyi örömet szerezhet egy ilyen levél a címzettnek! De hol lakik az. akinek szánták? A vizsolyi postamester végigtelefonált jónéhány abauji falut, s végül meglelte a címzettet Abaujváron. ...A postamesterekről nem írnak époszokat... Nem hősi tett volt ez sem. Két címzett felkutatása nem világot rengető esemény, de örömet és mosolyt vitt be két hajlékba, s érdemes, hogy megörökítsük az em­berségéért. (sándor) HÍREK I I ES TESTNEVELÉS Jó rajtot Tett a Diósgyőri Vasas, a Miskolci Törekvés és az Ózdi Vasas, kikapott a Pereces az NB II. őszi első fordulójában Éjszakai ügyeletes orvosi szolgalat 1 Meevei kórház (telefon: 36—363). 2. Ka- ajriczv u. 20. (15-032). 3. Uidiósevör 1. u I. sz rendelő (21—287) — Figyelem! Gvermekszakorvosi ügyeleti szolgálat a városi gyermekkórházban (Petőfi utca 23.) vasár- és ünnepnapokon is de.uban 17.30 órától 19 óráig. ügyeletes gyógyszertárak: Állandó élszakai készenléti szolsálat: Mis­kolc. Szabadsás tér 2. sz. Málinovszkil u. 2. Heiöcsaba: Csabavezér u 68. sz. Uldiós- evőr: Marx Károlv u 38 sz. Időjárás A Franciaország feletti ciMon a Földközi tenger felöl meleg levesöt szállít Közép- Európa fölé. Ma réssel Óla szórsz ágban 19— 22 fokos minimumok alakullak kd. Várható időjárás kedden estis: Mm kévés felhő, száraz idő. holnap a Dunántúlon né­hány helyen záporeső. zivatar. _ Mérsékelt déli, délnyugati szél. A meles tovább tart. Várhadó lesallacsonvabb hőmérséklet ma éjjel: 16—19. legmagasabb nappali hőmérsék­let kedden: 31—34. ke'eten helvenkinit 34 fok felett. — A miskolci Egressy zeneiskolá­iban a beiratási idő megváltozott. A beiratás, pótbeiratás szeptember 6-án délelőtt 9—12-ig és délután 3—5 óráig lesz. Felvételi és pótvizsga a hegedű tanszakon szeptember 3-án délután 5—7-ig, a zongora tanszakon szeptember 4-én délután 5—7-ig, az összes többi szakokon szeptember 5-én délután 5—7 óráig lesz. — SVÉDORSZÁG ÉS A KÍ­NAI NÉPKÖZTÁRSASÁG között megteremtették a közvetlen távbe­szélő összeköttetést. — LEZUHANT EGY ÓRIÁSKE­RÉK. Genova kolumbiai város vi­dám pakkjában lezuhant egy óriás­kerék. A szerencsétlenségnek öt halálos és 22 sebesülj áldozata volt. — Filmesítik Hans Seherfig dán regényíró Skorpió című regényét. A regényíró szerződést kötött a DEFA stúdióval, s a felvételek 1957-ben kezdődnek. — Az olaszországi kommunista sajtó hónapja alatt a lakosság több, mint két millió lírát ajánlott fel a kommunista sajtó kiadásainak fede­zésére. — Több mint 1200 ház égett le egy japán városban. Odate észak ja­pán városban tűzvész pusztított, amelynek az óvárosban több mint 1200 ház esett áldozatul. Az óváros­nak körülbelül egyötöde teljesen el­hamvadt. — A spanyolországi Burgos mel­lett autóbuszszerencsétlenség tör­tént. 17 utas életét vesztette, 23-an megsebesültek. — AZ I. KÉR. TANÁCS augusz­tus 31-én, pénteken délután 5 óra­kor a városi tanács nagytermében rendes ülést tart. Az ülés érdekessé­ge, hogy ez alkalommal először tűzték napirendre a tanácstagok in­terpellációit. A végrehajtóbizottság az ülésre meghívja a kerület dolgo­zóit. — A nyugatnémet statisztikai hi­vatal közlése szerint Nyugat-Német- országbam a közlekedési balesetekből eredő haláleseteik és sérülések száma tavalyhoz viszonyítva 6.1 százalékkal emelkedett. Júniusban például 1079-en vesztették életüket közleke­dési 'baleseték következtében. — A MISKOLCI GÉP- ÉS GYORS­ÍRÓ iskolában augusztus 29-én, 30- án és 31-én 9—12 és délután 4—6-ig tartják meg a beiratkozásokat, mind az első és mind a második évfo­lyamra. Kellő számú jelentkezés esetén továbbképző tanfolyam is in­dul. Jelentkezés Miskolc, Palóczy u. 11 .szám alatt. — Az Országos Mezőgazdasági Kiállítás rendezősége gondoskodott arról, hogy a vidékről jövő látogatók megtekinthessék a fővárosi színhá­zaik műsorát. A fővárosi színházak a kiállítás területén jegyárusító pavil- lont állítanak fel, melyben reggel 8 órától déli 12 óráig árusítják a bu­dapesti színházak jegyeit. — A KÖZGAZDASÁGI TECHNI­KUM ipari tagozatán, a miskolci ze­ne gimnáziumban és a miskolci gép- és gyorsíró iskolában szeptember 1-én délelőtt 10 órakor tartják meg a tanévnyitó ünnepségeket. Az első tanítási nap szeptember 3-án lesz. — Leégett Ciprus legnagyobb ba­romfifarmja, amelyben a tűz 85.000 darab tyúkot pusztított el. — Olaszországban sokat foglalkoz­nak a mesterséges megterméke­nyítés problémájával. Rómában nem­régiben kisfiú jött a világra mester­séges megtermékenyítés eredménye­ként. Az olasz bíróság „ismeretlen apától származottnak“ nyilvánította az újszülöttet. — Király mint alkalmazott. Lipót volt belga királyt a belga kormány atomszakértőkénit alkalmazta. — Napoleon villáját megették a hangyák. Napoleon Elba-szigeti villáját. amelyben számkivetése évelt töltötte, termeszek (han­gyák) elpusztították. A fából emelt épület összedőlt. — GUMI UTAK. Nemrégiben érdekes közlemény jelent meg ar­ról, hogy az Egyesült Államokban 50, Angliában pedig 60 utat gumi­val burkoltak. A nyersgumi és a bitumen keveréke jól bírja a hó- mérsékleti ingadozásokat, nem re­pedezik és a közönséges aszfaltnál kevésbé koptatja az autóabroncso­kat. — „Amerika’1 címmel orosz nyelvű folyóiratot adnak ki az USA-bam a Szovjetunió számára, mely lehetővé teszi, hogy a szovjet emberék job­ban megismerjék Amerikát. — DIESEL-MOTOROS SZE­MÉLYAUTÓ. A nyugat-németor­szági Mercedes Benz gyár üjtipüsu személyautót hozott forgalomba, amelynek 42 lóerős, 4 hengeres Diesel-motorja van. A kocsiba hat ember fér el, maximális sebessége óránként 120 kilométer és 100 kilo­méterenként csak 6.3 Hter üzem­anyagot fogyaszt. — 600 EZER TALÁLMÁNYT, il­letve újítást vezettek be ez év első felében a szovjet iparban. Az elmúlt évhez viszonyítva az újítások száma 24 százalékkal növekedett. — A BOLGÁR NÉPKÖZTÁRSA­SÁGBAN nemrégiben megkezdték az első hazai kerékpárok gyártását. A bolgár mérnökök egy korszerű mo­torkerékpár típus tervrajzain is dol­goznak. — Egy nyugatnémetországi gyár elkészítette a 200 köbcentiméteres Vifctónia-Swing motorkerékpárt, amelynek elektromágneses kapcso­lása van. A sebességváltás gomb­nyomással történik, sem fogantyút, sem lábpedált nem kell kezelni. ÚJFAJTA MOSÓGÉPET hoz forgalomba rövidesen a kereske­delem. A tetszetős háztartási kis­gép kézihajtású, 8—10 perc alatt könnyedén kimos 2 kilogramm ruhát. Az új mosógép ára 640 fo­rint lesz. — A COLOMBIÁBAN történt rob­banás áldozatainak száma, a hivata­los nyilatkozatok alapján, körülbe­lül 1000 halott. 41 háztömb teljesen elpusztult, az anyagi károk összege körülbelül 150 millió pezo. Üzemek és üzletek pusztulása kb. 25 ezer személyt tett munkanélkC/livé. Di. Vasas-—Egri Bástya 2:0 (0:0) Eger. 4000 néző, vezette Majetics. Di. Vasas: Tóth—Ittba. Kakuszi, Paulas— Török, Gyurik—Csányí. Dobó. Szigeti. Buj- tor. Malisa. Az első félidőben az egri csapat lépett fel támadóan és nagy lelkesedéssel ellen­súlyozta a Di. Vasas nagyobb technikai tu­dását. Az első gólhelyzetet is áz egriek hagyták ki a 10. percben. A Di. Vasas csa­tárai a belső játékot erőltették, ez azonban elakadt a iáköm örülő egri védelmen. A 18. percben Buitor előtt adódott helyzet, ő azonban Dobó . labdáját 4 méterről a kapu mellé fejelte. Ezután az egriek hagytak kii naigy gólhelyzetet. A 22. percben Buitor ki­tört. de a lövés pillanatában elesett. A második félidőben a Di. Vasas hatalmas len­dülettel támadott többet játszott a szélekre és igyekezett a tömörülő égő védelmet szét­húzni. A 25. percben góllá érett a Di. Va­sas fölénye. Török labdájával Csánvi elfu­tott. s mintaszerű beadását Buitor négy méterről a hálóba tejelte. 1:0. Továbbra is a Di. Vasas maradt támadás­ban. A 37. nercben Dobó kiugratta Maií'szt s a kifutó kapus mellett a labdát a hálóba továbbította. 2:0. A Di. Vasas ezután is támadásban maradt, az önfeláldozóam küzdő egri védőik azonban megakadályozták a to­vábbi góllövést. Jó: Paoiíás (a mezőny legjobbja). Kaikuszi Csánvi és Matisz. A Di. Vasas első Idegenbeli mérkőzésén váratlanul1 nehezen győzi#» le az Egri Bás­tya együttesét. A továbbiakban a Di. Va­sas csatársorának sokat ke't iavulnia, hogy az elkövetkezendő feladatokat sikerrel tudja megoldani. Miskolci Tör.—Szolnoki Tör. 1:0 (0:0) 6000 néző vezette: Somodi. M. Tör.: Károlyi—Buna. Siklósi. Pé­ter—Zoller. Vinnai—Radványi. Zinger. Fe­kete I.. Kovács. Szarnák. Az első félidő első perceiben a szolnoki csapat támadott, az első helyzet azonban Radványi előtt adódott. Az 5. percben tiszta helyzetben 14 méterről gyengén lőtt. A 10. percben G. Kiss lövését védte Károlyi. A 12. percben Szarnák nagvereiű lövése adott munkát a iótvédő szolnoki 'kapusnak. A 15. percben Radványi senkitől sem zavartatva, a kapus kezébe fejelt. A i8 percben Szarnák elfutott a halszélen, de beadását Radvánvi mellé lőtte. A 21. nercben Kovács elő! a kapus lábbal mentett. A 28. percben Sza­rnák lövése 18 méteres szabadrúgásból csak bajsza Haj kerülte el a kaput. Ezután a szolnokiak is vezettek néhány vészéivé« tá­madást. a 39. nercben csak a kapufa men­tette Károlyi kapuját a góltól. A második félidő 7. percében Fekete 1. elől a kapus az utolsó pillanatban mentett. A 13. percben nagv kavarodás támadt a M:s- koloi Törekvés kamuja előtt. A kifutó Kárólvi elől Vinnaii elrúgta a labdát, maid nehéz helyzetben Buna feisza'badiíott. Ezután a Miskolci Törekvés teljesen átvette a játék Irányítását. A 29. percben Vinnal. Fekete I., Radványi volt a labda úti a, s Radvánvi az 5-ősről a hálóba lőtte a vezető s errvben győztes gólt. 1:0 A 37. petxjen egvenilífhe- ■íeít volna Szolnok. A iobbszétső lefutotta a védőket, az . alapvonailről hátra gurított, de a tisztán álló Iván 7 méterről fölé lőtt. A mérkőzés további részében a Miskolci Tö­rekvés mezőnyíöténvt harcolt ki. újabb gólt •azonban már nem tudott elérni. Jó: Siklósi. Zoller, Szarnák. Ózdi Vasas—Kecskeméti D. 1:0 (1:0) Ózd 3500 néző, vezette: Gere. Ózd: Seres—Róth. Gyárfás. Hajner—Ham- kó. Tóth— Farkas. Töröcsllk. Sziámi. Kismar­ton, Ruzsinszki. Az első félidő ózdi támadásokkal kezdő­dött. A lő. nercben Hamkó. Kiemarton Sziá­mi volt a labda útja. A közép csatár _ 25 méterről hatalmas lövést küldött a ba' Vsó- saíok felé. de Bajai nagy szerencsével szög­letre hárított. A kecskeméti támadások csak az ózdi 16-osig jutottak el. ott a jó! tö- mörü'ő védelem biztosan tisztázott. A játék ezután a két 16-os közt folyt. Egyik kapu előtt sem adódott komolyabb gólhelyzet. A 38. percben baloldali támadás után Ruzsinsz- kl a kapu elé iveit, s a ió ütemben érkező Farkas 7 méterrő' Bajai fölött védhetett énül a léc alá lőtt. A 42. percben Ki simádon szög­letére Sziámi ió ütemben ment fel. Bajai az utolsó Pillanatban szögletre tudott menteni. A másodfk félidőben az Ózdi Vasas to­vábbra is •támadásiban maradt, de a kemé- nven védekező kecskemétiek a további gől- 'övést megakadályozták. A félidő közepétől a iáték ellaposodott és a csatársorok nem bírtak a keményen és időmként durván ját­szó védelmekikel. A 86. percben Tóth és Bo­ros egyszerre ugrottak a labdáért. Boros a földre került, de a játékvezető tovább en­gedte a fátékot. Boros fölkelt és Tóth után rúgott, ezért a játékvezető kiállította. Jó: Hainer. Gyárfás. Hamkó (a mezőfiv legjobbra), és Sziámi. Az ózdi csapat megérdemelt győzelmet aratott az eddig veretlen Kecskeméti Dózsa ellen. Minden egyes játékosa nagy lelkese­déssel vetette magát a küzde'embe. s győzel­me a helyzetek állapján nagyobb arányú is lehetett volna. Külön meg kell említenünk Gere játékve­zető ma gy vonalú játékvezetését, határozott fellépését, amellyel megakadálvozta. hogv a kemény mérkőzés csak ritkán halad;a túl a sportszerűség kereteit. Gödöllői Dózsa—Perecesi Bányász 3:0 (0:0) Gödöllő. 1000 néző. vezette: H'laszmi. Pereces: Krajnyáik—Werner. Szín. Bartus— Polc H.. Zvára—Melega. Pofcz 1.. Buchár. Uliász. Futó V. Az első félidőben mindkét csapat even- ge játékot nvuitott. Egyik kapu előtt sem adódott komolyabb gólhelyzet, a védelmek könnyedén szerelték a csatársorok erőtlen támadásait. A második félidőben megélén­kült az iram. s már az első negyedórában FELHÍVJUK a közületek és magá­nos vevőink figyelmét, hogy a felső- zsolcai betonáru készítő üzemünket megszüntettük és kérjük, hogy ezen üzemünkből megvásárolt betonárukat szeptember hó 1-ig feltétlenül szál­lítsák el, mert a további tárolásért semminemű felelősséget nem válla­lunk. MISKOLC! TÜZÉP VÁLLALAT. mindkét kamu előtt több gólhelyzet alakult kri. A perecesi csatársor azonban helyzeteit nem tudta értékesíteni, a gödöllői csapat vi­szont a 8. percben Kerekes révén vezetésre tett szert. 1:0. Feljött a Gödöllői Dózsa, ál­landó ostrom alatt tartotta a pereoesiek ka­puját. A 15 percben Hlavács középen kiug­rott s megszerezte a gödöllői csapat második gólját. 2:0. Ezután mezőnyjáték folvt. A pe- recesiek is vezettek néhány támadást, de a gödöllői védelem hárítani tudta ezeket. Befe­jezés előtt Gödöllő óiból támadásba lendült, s az elörehuzódó Pásztor beállította a vég­eredményt. .Jó: Szín. Werner. Buchár. A perecesi csapat idénveleji formában ját­szott. A csatársor támadásaiban nem volt átütőerő, s kevés helyzetét sem tudta kihasz­nálni. A perecesi csapat mák sokat kell javul­nia. hogv a kiesést elkerülje. A városi labdarugó bajnokság eredményei: M. Haladás—Vasas Kossuth 6:2. M. Dózsa—Tör. Főposta 1:0. Borsodvidéki—Dróógyár 2:2. Vasas Vörös Csililia.g—Di. Vasas TI. 1:1. M. Honvéd—Heiöcsaba elmaradt. M. Traktor—Di. Gépgyár 3:2. M. Építők—Di. Bánvász 3:2. A Pereces TI.—M Vörös Meteor elmaradt, mert Meteor nem jelent meg. — A miskolci városi tanácstagok fogadó­órái. Augusztus 29: Szolga István 17—19 óráig Miskolc. Bársony János u. ált. isk. Mamkovics József 19—21 óráig Miskolc. Mar­tinié lepi élt. isik. Garadnai István 18—20 Miskolc. Nagvváthv J. u. isk. Horváth Ist­ván 17—19. Diósgv őrvas gvár. 7-es utca 6/2. Színva völgyi József reggel 8-tól városi tanács elnöki iroda. — Augusztus 30: Né­meth Géza 16—i8 óráig Miskolc. Csille u. II. özv. Karri Lajosné 16—18 óráig Diósgvőrvas- gvár. Szabó Jenő u. 19. Heinrich Laios 19—21 óráig Miskolc. Bornemissza u. isk. Pásti Laios 17—19 óráig Miskolc. Farkas Károlv u. MNDSZ. Gátló Ferenc 16—18 óráig Miskolc. Tizeshonvéd u. 26. Barkó Ti­bor 16—18 óráig Miskolc, városi tanács III. udvar, béketerem. Debreceni László 17—19 óráig Tapolca. Én védi u. 6/b. Kocsis Imré- né 17—19 óráig Miskolc. Mólwölgv u. 209. Bódis I.ászIóné 17—19 óráig Miskolc. Bor­nemissza u. iskola. Okos Bertalan 17—18 óráig Miskolc. 'II. kér. tamácsház. Lovász Pál 16—17 óráig Miskolc. Déryné u. 3. Ped. szak. — Augusztus 31. Nagv Károly 17—19 óráig Miskolc. Széchenyi u. 90. Kiniánczi Ist­ván 18—20 ónaag Miskolc. Martinfeiepi ált. isik. Forgács u. Benedek József 17—19 óráig Miskolc, Szeles u. 71. Takács Lajosné 16— 18 óráig Miskolc. Csermely telep. Búzák te­lek. Kovács Nándor 18—20 óráig Miskolc. Sztálin u. iskola. Vidia Józsefné 17—19 óráig Miskolc. Dérvné u. 20. sz. Garadnai Ferenc 17—19 óráig Diósgvőr XXII. sz. á'lt. iskola. Pamp Ciiáspér 18—19 óráiig Szir­ma. tanácsikiirendeltség. Kotornics Laios 17— 19 óráig perecesi élt. iskola. A Miskolc! Üveggyárban ker­tészüvegnek és más erős üvege­zéshez alkalmas inkurrens mére­tű (18x38, 30x30 és 21x41.5 cm.) drótüvegek kaphatók négyzetmé­terenként 16.80 forintos áron. A helyszínen is átvehetők, de vas­úton ládában is megrendelhetők. Miskolci Üveggyár Miskolc, Tatár u. 56. A megyei labdarugó bajnokság eredményei} Bü tokaijai Bánvász— Szerencs 4:0. Mezőkövesdi Vörös Meteor—Újhelyi Törek- vés 2:1. Borsodná das d —Me z őkövesdi Szp art-akusiZ 0:1. Kazincbarcikai Vasas— Somsáfty 2:1. Putnok—Ormosbánya 5:3. Bánszállás—Kazincbarcikai Szikra. 8:0. kézilabda A megyei kézilabda bajnokság eredményei: Férfi: Pereces—Di. Gépgyár 16:9. Rudolf-telep—Felsönyárád 24:17. Miskolci Törekvés—Ózdi Vasa® 13:10. Miskolci Bástya—Di Vasas 25:2. Miskolci Vörös M.—Ormosbányia 29:11, Női: Pereces—M. Építők 6:5. Ózd—M. Törekvés 8:4. Az O. B. nagypályás kézilabda bajnokság során a Di. Vasas együttese 11:10 arányú vereséget szenvedett a Budapesti Kinizsi együttesétől. A győztes gól az utolsó perc­ben született. Jó: Tomorszki. Varga. Női: Miskolci Törekvés—Tatabánvai Bá­nyász 3:3. A magv fölényben látszó Törekvés a iélved5 Ded rák miatt fölényét nem tudta eredményt-« váltani. Jó: Farkasné, Kassainé. Csizmadia, Tordatné. ., /Avo/i: 11 ^ , BÉKE. Aug. 28—29: Vádlottak padján. Kezdés: 4. 6. 8 óra. KOSSUTH. Aug. 28— 29: A mexikói Kezdés: fél 5. fél 7. fél 9 óra. FÁKLYA. Aug. 28—29: Gyötrelmes éjszak«. Kezdés: 6. 8 óra. TÁNCSICS. Aug. 28: A mexikói. Kezdés: 5. 7 óra. HEJÖCSABA. Aug. 29—30: Iskolakerülő. Kezdés: 5. 7 óra. v DIÓSGYŐRI SAGVÁRI. Aug. 29—30: Kör­hinta. Kezdés: 7 óra. UJDIOSGYÖRI BÉKE. Augusztus 28: Csavargó. Kezdés: 6. 8 óra. MŰVELŐDÉS HÁZA. Aug. 28—29: Nápolyiak Milánóban. Kezdés: «5, 7 óra. DIÓSGYŐRI DIADAL. Aug. 28—29: Rákha­lászok. Kezdés: 6 ór-a. JÓZSEF ATTILA. Aug. 29—30: Egymilliófon- tos bankjegy. Kezdés: 7 óra. ESZAKMAGVARORSZAG. A Magvar Dolgozók Pártla Megyei Bizottságának és a borsod meevei tanács naollapfa Szerkeszti; a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: Földvári Rudolf- SZERKESZTŐSÉG: Miskolc. Széchenyi o. 30. Telefonszámok- 1*—015 15—016. 15—017 KIADÓHIVATAL: Miskolc. Széehenv» u ’o Telefon: 15—907. 35-007 Terfesztik: a Megvei Postahivatal Hlrlaoosz- tálva és a hirlaokézbesffő postahivatalok. Előfizetés: oostahivataloknál és kézbesítőknél. Borsodmegvei Nyomdaipari Vállalat Miskolc. Felelős nvomdavezető: Kosz# Laios. ApRÓHIRDEI ESEK Apróhirdetéseket péntek délután 4 óráig vesz fel a kiadóhivatal. Apróhirdetések díja szavankint hétköznap I forint, vasárnap 2 forint* Legkisebb hirdetés 10 szó. A Patyolat Vállalat keres nagy gyakorlattal rendel­kező kazánfűtőt. Jelentkez­ni lehet Sztálin u. 40—42 sz. alatt- 1916 A Betonútépítő Vállalat motoroshenger gépészt ke­res. Jelentkezni lehet a vál­lalat főépítésvezefőségén. Klementina állomás. vagv Rudabánva főéDitésvezetösé- gen. 194! Burgonyatárolásra alkal­mas autóval megközelíthető pincehelyiségeket keresünk. Címeket a 35—740 telefonra kérünk. 1956 Műhelyi szerelőt ’és ková­csot felvesz a Putnoki Tech­nikum pogonvipusztaí tan­gazdasága. 1930 Varázsszemes vilá gvevő superrádió és nagv hang- erejű néprádió eladó. Feid. Széchenyi u. 36. 1970 Fizikai férfi és női mun- k a vállal Ókat fel vés z ü nk. Jó kereseti lehetőség. Nép­hadseregből leszereUeket fa­ipari szakmunkássá képez­zük ót. Ládi fűrészüzem. Diós györva S'gvár. 1968 Beköltözhető kétszobás, konvhás. előszobas. speizos csalládiház. kerttel eladó. Misko’c. Vas utca 3. (Glósz- kitérőben). 1967 250-es Jáva motorkerékpár. 0.4 HP viillanvmotor. 220 W. 1 fázisú ela-éő. De-es. Beloiannisz u. 8. 5333 Alkalmi munkára fizikai dolgozókat felveszünk. Sev- tés'hlz'laló. Sajó u. 5. 1958 Eladó Ver no kályha nikke- lezett. áldás szivaftvuskút. antik tükör, épület aitó. fali­óra. ne rm etezökés z ü 1 ék. vil­la nvmelegí fő. pet rotor, füg- gölájnna. női cipők. Uf- diósevör. Maros u. 15. 1962 Takarítónőt azonnal fel­vesz a Borsodi nyomda. Széchenyi u. 103. Elhagytam augusztus 19-én vasárnap a Rácz féle cuk­rászdában 56201 —-! 030185 számú Aitix fényképezőgé­pet. megtalálót 100 forinttal jutalmazom ugyanott, vagv Somogvi B. u. 17. Horváth. 5345 Ebédlőszekrény eladó. B. Pál Zsigmond. Tass u. 15. 5342 Fehér rnélv gvermekk^csi ió állapotban eladó. Be­loiannisz u. 9/a. 1944 Irodaberendezés. hálószo­babútor 2 rekamiévail. Wertheiim -szekrény. három- ajtós fehér ruhaszekrénv. na gvméret ü gver meká gv matraccal!. nagyméretű, üvegajtós könwszekrénv és egyéb bútorok, meg háztar­tási felszerelések eladók. Széchenyi u. 10. földszint, délelőtt 10—12-ig. délután 4—7-ig, 5343 Vörösréz fürdőkályha és 4 személyes rekamié eladó. Beloiannisz u. 8. 5334 Gyermekszerető, főznitudő magános idősebb nőt kere­sek. Diósgyőr. Káro'v Sán dór utoa F-bérház II'I/2. 5338 Eladó könnvű féderes. majdnem úi kis laposkocsi fölöm ű vés szövetkezetnek. ál­lami gazdaságnak, sződás- na'k egv. vaigv két lóhoz. Fövenyess v F elsőzsol c a. Kossuth I.aios u. 7. 5340 Komplett háiószobabútor és konyhabútor eladó. Sze- oessv u. 23. 5295 Szellemi dolgozó nő szo­batársat keres. Farkas Ká­roly u 18 | 5341 Ui sötét háiószobabútor és fehér mélv gyermekkocsi eladó. Kilián gimnázium mellett. N-bérház. IV. lép- csőh-áz II/l. 5337 Kruspér u. 5. sz. ^ alatt vitrin, bálaló. 200 literes Alfa senarátorüst eladó. 53o2 Elvesztettem fontos iratai­mat. Megtalálója - jutatom ellenében adja le. ól áh La­ios miskolci föidműves^zö-' vetkezet Bizony Ákos u 35. 5330 Budakörnyéki 2 szobás összkomfortos kertes csalá­diba zamat elcserélem mis­kolci hasonlóért beköltözés­sel. Telefon 35—906/20 mel­lék. 5328 Elvesztettem augusztus 22-én aranvkabkötömet. Ked­ves emlékem volt. Kérem a becsületes megtalálót meg­felelő iutalom e'lenében ad­ja le: dr. Kocsis. Telefon: 36—765. 5327 Kétszobás ház, azonnal beköltözhető eladó. Alsózsol­ca. Bárói Károlv. Kossuth u. 88 sz. 5326 Köművestanulót 8 ált. is­kolával felvesz Dobos építő­mester. Borsvezér u. 18. 1964 Fél hálószobabútor, reka­mié. ebédlőasztal', egyéb bú­torok eladók. Bors vezér 18. 1963 Bútorozott szobába szoba­társnőt keresek. Hetocsaba. Középszer u. 22. szám, 5336 Széphangú, felete Bcsen­dőrt er zongora, két párná­zott szék eladó. Diósgvő:-. Aroád u. 30. 5335 ti