Észak-Magyarország, 1954. október (11. évfolyam, 232-258. szám)

1954-10-12 / 241. szám

4 ESZAKMAGYARORSZAG Kedd, 1954. október IS. Megnyílt a IV. megyei képzőművészeti kiállítás ■A Magyar Képzőművészek és Ipar­művészek Szövetsége borsodmegyei csoportja szombaton, október 9-én nyitotta meg IV. megyei kiállítását a Magyar—Szovjet Társaság Déryné- utcai székhazában. A nagy teremben 56 festmény sorakozik, a kisebbik elő­adóteremben pedig a grafikai- műve­ket állították ki. Este fél 6 órára a megnyitás időpontjára zsúfolásig meg­teltek a kiállítási termek érdeklődők­kel, akik között ott láttuk a megyei pártbizottság, a megyei tanács, az üzemek, intézmények dolgozóit. A kiállítást a megyei tanács elnök- helyettese, Fekete László elvtárs nyi­totta meg, s megyénk kulturális éle­tének fontos állomásaként méltatta a kiállítást. Örömmel állapíthatjuk meg — mon­dotta —, hogy a kiállított művek leg­nagyobb része magas művészi igé­nyességgel fejezi ki a tartalmi mon­danivalót. Művészeink további hat­hatósabb támogatására hívta fel me­gyénk társadalmát, üzemeinket intéz­ményeinket annak érdekében, hogy népünk harcát az új szocialista haza felépítéséért, a hazaszeretet elmélyíté­séért. a béke megvédéséért elősegít­sék. Örömmel üdvözölte művészeink új eredményeit s felhívta őket, töre­kedjenek arra. hogy az építő bírálat segítségével, helyes önbírálattal tovább fejlesszék művészetük színvonalát. Az új tanácstörvény biztosítja, hogy a tanácsok nagyobb önállósággal széle­sebb lehetőségeket biztosítsanak mű­vészeink érvényesüléséhez, nagyobb támogatást nyújtsanak fejlődésükhöz. Ezután Csabai Kálmán Munkácsy- díjas festőművész- a megyei képzőmű­vész munkacsoport vezetője üdvözölte a tárlat látogatóit. A közönség egy­öntetű véleménye szerint a kiállítás színvonalában és tartalmában felül múlja a tavalyi megyei kiállítást. Már az első napon több képet vásá­rollak az intézmények. A kiállítás három hétig tart és na­ponta délelőtt 10 órától este 8 óráig tekinthető meg. Ar ifínmunliááok példái mutatnak a DIAI A V AG-han a november 7-S versenyben A DIMÄVAG Gépgyárban Császár Ilona reszelő vágó a DISZ-szervezet tagja, az egyik munkadarabot a 12óra 57 perc helyett 7 óra 3"> porc alait munkálta meg. Selejtmentesen dolgo­zott, eredménye 171 százalék.- Kúvész Mária ifjúmunkás az elmúlt hónap ban csupán 64 százalékot teljesíi etfc November 7 tiszteletére vállalta, hogy ™ százalékra teljesíti normáját. A Péti Nitrogén Müvek részére készülő csavarok megmunkálásán dolgozik. Eegőczi Dezső munbamódszerátadó segítségével 217 százalékot ért el. Markovics József esztergályos, üzemi DISZ-titkár, a rugóüzemben mutat példát. 124 százalékos vállalását 131 százalékra teljesítette. Ugyanott Durts László ifjúmunkás marós, 150 száza­lékos teljesítménnyel dicsekedhet. flUsladéktatanu' küldjön cséplőgépét Karos kössép'be a hadroohalmi gépállomás A bodroghalmi gépállomás vezetőit még augusztusban kértük, hogy Karos községbe lucerna és lóheremag csép- lésére dörzsölőgépat küldjenek. Mint egy 40 holdnyi aprómagtermés várt kjcsóplésre. Annakidején meg is ígér ték, hogy még musnap küldik a gé pet. A községi tanács, értesítette a dolgozókat, felhívta figyelmüket- hogy mindenki tartózkodjon otthon, hogy ne legyen fennakadás a cséplé3nél. így is történt. Másnap nem mentek a. határba, várták a gépet, de hiába. Szeptember 1-én újból felhívtuk telefonon a gépállomást és megkérdez­tük, miért nem küldték a gépet? Azt válaszolták, hogy a gép Karosa köz­ségben van, kérjük onnan. Azonnal érintkezésbe leptünk a karosai tanács­osai, de legnagyobb meglepetésünkre arról értesültünk, hogy a gép Kar­osára sem érkezett meg. Ma már ok­tóber 12-ét írunk és a gép színét se láttuk. Az aprómagvak fele már majdnem tönkrement. Ha átlag hol- dankint egy mázsa magot számítunk, akkor is 40 hold után 30.000 forint kár érte a község lakóit és a községi ta nácsot is, mert az apaállatok részére meghagyott egyholdnyi heremag is eséplésre vár. Emellett ez a helyzet veszélyezteti a jövő évi takarmány- ellátást is, mert nem lesz elegendő vetőmag. A járási tanács mezőgazdasági osz­tályának is jelentettük már az ügyet, de sajnos, intézkedésnek nyomát sem láttuk. A dolgozó parasztok napról napra a községi tanácsot teszik fele­lőssé a gépállomás hanyag munkájá­ért, de a tanács szinte tehetetlen a gépállomással szemben. KONKOLY JÄN^S vb. elnök Táiékoztató az 1954—55. évi borfelvásárlásról A fennálló rendelkezések értelmé­ben mustot és bort szüret kezdetétől 1955. január 31-ig- csak a borforgal­mi vállalatok vásárolhatnak fel. Kivé­telt képeznek azok a- földművesszö­vetkezetek, amelyek a borforgalmi vál­lalat megbízásából. a vállalatok ré­szére végeznek felvásárlást. Ha egy község borbeadási kötele­zettségét a megadott határidő, vagyis január 31 -e előtt teljesítette, úgv ab­ban a községben a begyűjtési minisz­ter engedélyezheti az állami vállala­tok és szövetkezetek özabad felvásár­lását. A megadott határidőn belül, felvá­sárlást tiltó rendelkezés vonatkozik az ilalrnérési engedéllyel rendelkező tár­sadalmi szervekre és üzemekre is. Étkezési és csemegeszőlőt a MF.ZŐ- KER vállalatok, vagy a megbízott föId m űvesszővétkezetek vás ároIhatn ak. Szőlőt préselésre azonban ezek a szer­vek sem vehetnek át. A fenti megkötöttségek természete­sen nem vonatkoznak a termelők és fc fogyasztók egymásközti forgalmára. Ebben a tekintetben ugyanis semmi­nemű korlátozás; nem lehet életbe lép­tetni, tehát a szabadpiacon a terme­lők bárhol és bármikor értékesíthe­tik árujukat. Az állami és szövetkezeti szektorok­ra- vonatkozó korlátozás október else­jével lépett életbe. Ettől az időpont­tó! kezdve az említett szektorok még szállításokat sem végezhetnek, tehát mindazokat a kötéseket fel kell mon- daniok, melyeknek elszállításáról ok­tóber elsejéig nem gondoskodtak. HÍREM fíízakai ügyeletes orvosi szolgálat t Megyei kóibál (tel.: 93—383). J. Ka- slnczy a, ao. (15-032). 1 UJdiósgySr I t «. S3, rendeld (21-287). * * Ügyeletes gyógyszertárak AlUndó éjszaka! készenléti szolgálat: Mis- hole. Szabadság tér 2. aa. MaUirovszkil ■ 1 Bzám. - ujdlös«v6r: Mari Károly n. 38 ti Hejocaaba: Csabavezér a. S3, azám. IDŐJÁRÁS Válható időjárás kedd estig: erősen felhős idő, néhány helyen kisebb esővel. Mérsé­keli déli, délnyugati, majd nyugatira fordu­ló szel. A hőmérséklet kissé emelkedik. Vár­ható. hőmérsékleti értékek: kedd reggel 5—8 délben 12—13 fok között. — Kinevezés. A kohó- és géo ipari miniszter Zsofinyecz Mihályt á Rá­kosi Mátyás Művek igazgatói tiszté­re nevezte ki. — Mráz Ferenc, Miskolc város 1. keiííeü tanácsának tasia október 13-án. srerdán délután 6 órakor tanácstag-beszámolót tart a miskolci városi tanács nagytermében (Ta- nácsiiáztér *2.) — A mezőkövesdi kultúrotthon helyiségeiben vasárnap este szüreti bált rendeztek. A mulatság szép anyagi és erkölcsi sikerrel járt. (Zs. Já-Vlnár Gyula).- - Az elmúlt napokban a Déryné szán áz művészei és a gyári kultűr- ®árd szép, szórakoztató műsort 'adott DIMÄVAG B. gyáregység ScuitúrW'imébeíi a dolgozóknak. (Sza­— „Buday József élete és munkás­sága“ címen rendez előadást október 13-án, szerdán este 6 órakor a SZOT kultúrotthonban a szakszervezetek megyei kultúrháza, a városi tanács népművelési osztálya és a TTIT, Az előadást Szabó Béla, a TTIT tagja tartja. — .Hogyan lett az emberből óriás“ címmel rendez előadást ma, 12-én este 6 órakor a III. kerületi tanács tanácstermében a tanács nép­művelési osztálya és a TTIT. A ren­dezőség ezúton hívja meg a város érdeklődő dolgozóit. * ÉRTESÍTJÜK Nagymiskolí vásárló kő- zönségét, hogy a kispesti Férfiruhagyár és a miskolci Rövid és Kötöttáru Nagyker. Válla­lat október 12-én, kedden délután 2 órai kezdettel Miskolcon a Kereskedelmi és Pénz­ügyi Dolgozók Szakszervezete székházában (Széchenyi u. 26. sz. alatt) a fogyasztók, a kereskedelem és az ipar részvételével, a kon­fekcionált ruházati cikkek minőségének javí­tása és választékának bővítése érdekében ankétot rendez, melyre szeretettel meghívjuk a ruházat! szakma dolgozóit és a vásárló közönséget. Férfiruhagyár, Miskolci Rövid és Kötöttáru Nagyker. Vállalat. — HELYREIGAZÍTÁS. Az Észak- magyarország október 10-1, vasárna­pi számában a szabó-kisiparosok új árszabályzatáró! szóló közleménybe az MTI elírása következtében hiba csúszott. Az egysoros férfi öltöny ára I. osztályú szabónál ugyanis nem 390, hanem 309 forint. (MTI) ! Í ES TESTNEVELÉS A következő összeállításban ki a csapatok: Magyarország: Grosics—Buzánízky, Lóránt. Lantos—Bozsik, Szojka—Sán­dor, Kocsis, Hidegkúti. Puskás, Feny­vesi. Svájc: Padier—Neury, Dutoit—Ker­nen, Eggimann, VeLsch—Antennen, Hügi II., Meier, Bailsman, Fesselet. A magyar csapat támadásaival kez­dődik a mérkőzés és már az első perc­ben Hidegkúti lövését kell hárítania a svájci kapusnak. A svájciak egyetlen szabadrúgást rúgnak közelről a ma­gyar kapura, de aztán a magyar csa­tárok átveszik az irányítást és formás támadásokat vezetnek a nyolcán, kilen­cen védekező svájciak ellen. Két Hi­degkúti lövés után Szojka lövését védi nagyszerűen a svájci lcapnvédő. A svájciak szórványos támadások­kal kísérleteznek, de Lóránttal az élen hárít a magyar védelem. A 16. perc­ben Fesselet a középre húzódó An len- nenhez játszik, a szélső erősen lő, a váratlan labda Grosicsról a felső ka­pufára pattan. Igen meleg helyzet volt. A 19. percben Puskás pontosan Ko­csis elé emel, az összekötő hatalmas lövést küld a kapura, s a labda a meg­lepett kapus mellett a: hálóba hull. 1:0. A 22. percben Puskás Kocsishoz ívelné a labdát, Vetsch kézzel menti a gól veszélyei helyzetet. A megítélt 11 -est Puskás laposan a bal ailsó sa­rok felé lövi, Parlier nagyszerű ér­zékkel vetődik a labdára és védi a biz­tosnak látszó gólt. A kihagyott 11-es után Hidegkútinak van egy helyzete, de egészen közelről mellé lő. A 32. percben Puskás Fenyvesinek adja a labdát, a szélső magasan be­ível. A bal felső sasokra tartó labdá­ra a svájci kapus rosszul indul el, a labdát kiejti és a befutó Kocsis egé­szen közelről megszerzi a második magyar gólt. 2:0. Közvetlenül a félidő vége előtt Sándor erős 'ovése kapufáról pattan a mezőnybe. Szünet után az elé" támadást a •svájciak vezetik, de ez lesen akad el. A mi támadásaink közül Kocsis fejese alig megy mellé. Az 51. percben Meier meredek lab­dájával a MáSzépíe húzódott Anten­nen kiugrik, Grosics kifut eléje és a a szélső jó helyzetben az üres kapu fölé lövi a labdát. Három perc múlva ugyancsak Antennen ugrik ki, már csak Grosiccsal áll szemben, de a csatár a felső kapufát találja el, majd a lepattanó labdát Grosics felszedi'. A 80. percben Kocsis 12 méteres lö­vése a kapufát találja el. A 82. perc­ben Sándor jól fut el a szélen, kö­zépre adott labdáját Puskás átlépi eá a labdára kitünően futó Bozsik 16—* 18 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lövi. 3:Ö. Az utolsó percek is ai magyar csa­pat támadásaival telnek el. A mérkőzés nagy részeljen a magyar csapat irányította a játékot, de sok­szor nem találta meg a jól tömörülő svájci védelem ellenszerét. A svájci csapat nagy akarással játszott és arra törekedett, hogy ké­vé- gólt kapjon. Ez sikerült is neki. mert a nagy magyar fölény alapján több gól is eshetett volna, ha nem játszik kitünően a svájciak védelme és nem véd ragyogó formában a svájci kapus. Leó Horn kitünően vezette a mér­kőzést. Biztos magyar győzelem a svájciak ellen Magyarország—Svájc 3x0 futnak Diósgyőri Vasas— Sztálin Vasmű Építők 1:1 (1:0) Miskolci Építők—Salgótarjáni Vasas 2:0 (1:0) Hazai támadásokkal indul a mér­kőzés. A 15. percben Mészáros hagy ki gólhelyzetet. 10 perc múlva Mé­száros elfutott a jobboldalon, az elé­je kifutó kapus felett átemelte a lab­dát, már mindenki gólnak látja a szép -támadást. Válóczi azonban a gólvonalról a mezőnybe mentett. So­rozatos támadások után a félidő be­fejezése előtt 1 perccel Morgent szép átadását Csorba II. a hálóba helyez­te. 1:0. Szünet után erősen támadott a salgótarjáni csapat, a mislkolci véde­lem azonban jól zárt. Az első ne­gyedóra után ismét a miskolci csapat veszi át a játék irányítását és tetsze­tős támadásokat vezet. A 20. perc­ben Kapcsos szép labdájával Csorba II. kiugrik, már osak a kapussal_ állt szemben, lövése azonban közelről a kapu mellé jut. Nagy helyzet volt. A 39. percben Csorba II. (félpá­lyán túlról indítja el a támadást, Mészároshoz játszik, a osatáir elhúz a védők mellett és a -kifutó kapus mellett a hálóba lő. 2:0. A gól után is támad a hazai csa­pat, az eredmény azonban nem vál­tozik. Jók: Dargai (a mezőny legjobbja,), Kapcsos, Csorba II., ilL Gsinosik, Váloczi. Ózdi Vasas—Pereces! Bányász 6:0 (3:0) Óz dón 3000 néző elölt zajlott le a mérkőzés. A két csapat felállítása: Ózdi Vasas: Varga, Csepregi, Kó- cziáfn I., Hajn-er, Wieland, Kóczián II., Ruzsinszki, Csurgó. Tiba, Hamkó, Nyári II. Perecest Bányász: Krajnyák. Fu­tó, Szín, Szabó, Polcz II., Czerva Odermarszki, Uliász, Polcz I., Cseh, Vezér (Gergely), A Vaisas nagy irammal kezd, terv­szerűen vezeti támadásait. A Vasas csatársor a kitűnő formában lévő Csurgó vezényletével szebbnél 6zebb és veszélyesebbnél veszélyesebb tá­madásokat indít, melyekre a bányász- csapat csak ritka és erőtlen támadá­sokkal válaszol. Nyári II., majd Csurgó lövését és fejesét védi Kraj­nyák, végül a 17. percben Ruzsinszki jól eltalált lövéssel utat talál a pe­reces! kapuba. 1:0. További Vasas tá­madások követik egymást és a 30. percben Tiba közeli lövése Szín lá­bát érintve jut a hálóba. 2:0 a Vasas javára. A másik oldalon alig van említésre méltó esemény. A 43. percben Tiba a balszélen elfut és a kifutó kapus mellett laposan megszerzi a Vasas harmadik gólját. Fordulás után egy ideig fellángol a vendégcsapat játéka, a Vasas védők ‘azonban nagyszerűen hárítanak. Is­mét a Vasas támad és a 60. percben Tiba beadását Nyári II. közelről nagy erővel értékesíti. 4:0. A perecesi el­lentámadást Csepregi ragyogó ke­resztezése akasztja eJ, amiért jobb 'hátvédünk nagy tapsot kap' A Vasas fölény most már állandósul és a csa­tárok tetszés szerint alakítják ki a gólhelyzeteket, bár az érvényesítésnél ni-ncs szerencséjük. Ennek ellenére a 77. percben Nyári II. nagyszerű be­adását Tiba közelről a hálóba lövi, majd alig 5 perc múlva ugyancsak ő fut el Szin mellett és beállítja a vég­eredményt. 6 0. A mérkőzés hátralé­vő részében kiemelkedik Kóczián II. hatalmas kapufája:, végliíl az utolsó pereiben szegletrugás után Tiba csúsztatott fejese, mely azonban elke­rülte a kaput. A mérkőzés végéig a Vasas marad állandó fölényben. Ivánszki Árpád. _ A Diósgyőri Vasas a következő összeállításban játszott: Károlyi, Du­dás, Kakuszi, Kékesi, Peiler, Pesti, Nagy, Dobó, Szigeti (Bakó), Gondos, Pocsay. Mindkét csapat igen könnyen vette a játékot. A diósgyőriek voltak a kez­deményezők és már a 3. percben Po­csay révén meg is szerezték a veze­tést. A gól után is a diósgyőri csapat támadott többet, a sztálinvárosiak ritkább támadásait hárítani tudta a diósgyőri védelem. A 44. percben a sztálinvárosi védelem szabálytalan­kodott, a megítélt 11-est Dobó gyen­gén helyezte, Bakó kivédte a lövést. A második félidőben is a diósgyőri csapat támadott többet, de a kitü­nően záró sztálinvárosi védelem és Bakó bravúros védései miatt nem tudtak újabb gólt elérni a diósgyő­riek. A 23. percben 11-esbol egyenlít a Sztálin Vasmű. Krasznai biwíetőru- gásái Károlyi vetődéssel kiütötte, a labda ismét Krasznaihoz került, aki most már nem hibázott. 1:1. Ezután változatos játék alakult ki, általá­ban sok pontatlan leadást láthattunk mindkét csapatnál. Közepes színvonalú 4 mozik műgora t BÉKE. Október 7—13: Fel a fejjel. Kezdés: fél 5. fél 7. fél 9, KOSSUTH. Október 7—13: A mi utcánk csapata. Kezdés: fél 6. háromnegyed ‘ 8. TÁNCSICS. Október 10—12: A mi utcánk csapata. Kezdés: 5. 7. vasárnap: 3. 5. 7 óra. FÁKLYA. Október 13—IS: Ifjú gárda. I. II. rész. A film hosszúsága miatt csak egy elő­adás. fél 7 órakor. HEJOCSABA. Október 13—14: Béke és ba­rátság. Ui kezdés: 5, 7 óra. UJDIOSGYÖRI VASAS OTTHON. Október 13: Kellemetlenkedők. Kezdés: fél 5. fél 7 óra. DIÓSGYŐRI DIADAL. Október 10-12: Há­zasság hozománnyal. Kezdés: 6, vasárnap 5. 7 óra. zott a két csapat találkozója. Mind­két csapol játékán látni lehetett, hogy tartózkodóan játszik, nem akar­ja a csapat igazi játékmodorát, tál* tikáját megmutatni, 'hiszen az egy- más elleni bajnoki mérkőzést még nem játszották le. A mezőny legjobb­ja Bakó volt, aki sok veszélyes hely­zetet tisztázott remek védéseivel. A Miskolci Vörös Meteor Fertő-* szegi Róbert és Fábián Bélával meg-* erősített sakkcsapata október 10-én, vasárnap Sátoraljaújhelyen a város kombinált csapatával játszott. A Vö-* rös Meteor 87a—Vü győzelmet ara* tott. Hivatalos totónyeremények A sportfogadások 1954. évi október 10-4 41. fordulójára 435.646.5 darab kéthasábo6uak meg-felelő tippszel vény érkezett be a sport­fogadási osztályhoz. Felosztásra kerül összesen 653.469,75 Ft. 12 találata 11 pályázónak van. A nyerem ményösszeg egvenkint 17.821.25 Ft. 11 találatot 347 pályázó ért el. A nyere­ményösszeg egvenkint 565 Ft. 3831-en értek el 10 találatot. A nyeremény összeg 68.75 Ft. \ 10 és 11 találatos nyeremények kifize­tésére október 14-től 12 találatos nyeremé­nyek kifizetésére pedig október 19-től kerü'‘ sor. (MTI) A Déryné Színház műsora Ma este 7 órakor: Csárdáskirálynő. eSZAKMAOVARORSZAO A Magyar Dolgozók Párti» Megyei Bizottságának na oltania. Szerkeszti: • azérkeaztóbizottság. EelelSs kiadó: Póldvárt Rodolf SZERKESZTŐSSÉ: Miskolc. Stfeheiéf ■. 3d. Teletenszámok: 15-013. W-ÓHL 18-017: 1 mnoinvATAfc Miskolc. Széchenyi q Telelői] \t-WTí ____ 35-4507. 3 PeleTó. nyomd,Czend,» tmr APRÓHIRDETÉSEK 2j-irí! részére bútorozott Eladd nagy Sinser kari a, Felveszünk Miskolcra és " Eladd ruhaszek^ Zxi hajtó?. Jelntezfafsöripatt bútef n^dtíáb Molnársegédeket felvesz a miskolci István malom, Zsolcal kapu 46. 1780 Gyors- és tizedesmérleget megvételre keres a Miskol­ci Élelmiszerkiskereskedel- mi Vállalat, Miskolc. Szé­chenyi utca 36. 1786 Fűtőt felvesz a Miskolci Közlekedési Vállalat. Je­lentkezés Baross utca 24. munkaügyi előadónál. 1799 A Diósgyőrvasgyári Váró­si Kórház felvesz vízveze- tékszerelő szakmunkást, se­gédmunkást. Jelentkezés á V gazdaságvezetőnél. 1798 Világos kőrisfa teleháló szobabútor eladó. Győri kapu 83. 1797 Káposziásbordó csavarral egy mázsára eladó. Papszer u. .6. sz. első ajtó. 1796 Albérleti szobát, fürdő­szobával keres Vereczkey Zoltán Déryné színház. 4067 Vidéki vállalatunkhoz gya­korlattal rendelkező bérel­számolót.^ pénzügyi előadót és gépirónőt keresünk. Je­lentkezés: Sütőipari. Tröszt, Miskolc. Széchenyi u. 9. 1791 Tehergépkocsira kocsikísé­rőt, valamint vilmányi üzemegységünkbe műveze­tőt, aki különösképpen jár­tas a mezőgazdasági gépek javításában, keres a Miskol­ci Sertéstánvészfő és*HfzIaló V. Jelentkezés Miskolc, Vá­sárhelyi u. Hizlalda. 1790 Segédfüto munkásokat * azonnali belépésre felve- . szünk. Miskolci Gázgyár. 1 József A. u. 24. sz. 1794 Uj konyhaszekrény sürgő­sen eladó. Diósgyőrvasgyár. Alsószinva u. 42. Í793 Figyelem! A Miskolci Vil­lamosipari Szövetkezet mo­torkerékpárjavító részlege Zsolcai kapu 12. sz. alatt a vállalatok, közületek és dolgozók motorkerékpárját szakszerűen javítja. 1792 Fehér szekrény és kályha Bécsi kereszthuros ?ongo­eladó. Arany János u.' 10. ra eladó. Csermely u. 14. Tamásné. 3412 ---------------------------------­----------------------------------- Jutányos áron eladó, új. Asztal, szék és állótükör modem 185x125-ös festett eladó. Széchenyi h. 15—17. ruhaszekrény. Buzogány u. II« emelet, jobbra. 3438 45. 3439 Betonmunkában jártas dolgozókat felvesz a mis­kolci Cement áru ; pari Vj Miskolc, József A. u. 23— 25- ifin*' . .középkorú gyermekszere- to not háztartásba felver szék. Visinszkij u. 73. ajtó ’• ______3437 Eladd ruhaszekrény, ebéd- loszekrény. folytcmégő kály­ha, konyhaasztal. Megte­kinthető a délutáni őrákban, Ujdiósgyőr. Tátra u. 5. sz 4 bérház, V. lépcső I/i. 3442 Ruhafestést. tisztítást' gvoftan végez Gulyás Pál kelmefestő és vegytisztító. Miskolc. Jókai u. 16. 1800 Mély fájdalommal 1 zöljük, hogy a legje férj, édesapa ZUBAN ANDRÁS 58 éves korában m?gh« Temetése ma délután órakor lesz az e.vani likus temető ravatalozó ból. Gyászoló csal, Mindazon rokonoknak testületeknek. jóbarátok' nak és szomszédoknak akik szeretett férjem, illet­ve édes atyánk temetésér megjelentek és sírjára sok szép virágot helyez­tek. ezúton mondunk há lás köszönetét. özv. Klement Józsefné és gyermeke! mérkőzést ho-