Észak-Magyarország, 1954. szeptember (11. évfolyam, 206-231. szám)

1954-09-14 / 217. szám

4 ESZAKM AGY AROHSZAG Kedd, 1954. szeptember 14. ES TESTNEVELÉS Nagy gólarányú diósgyőri győzelem a Vasas Izzó ellen 6:0 (2:0) LMUwyel ■^rnrnrna^mmmmmmm . •"«■«■■■■■hk Előzékenyebb kiszolgálást várunk Az autóbuszon, villamoson és gya­logosan sűrű sorokban özönlő közön­ség egyre azt tárgyalja, milyen he­lyet foglalhat el a Diósgyőri Vasas abban az esetben, ha megnyeri az Izzó elleni mérkőzést. — Jó lenne győzni, mert akkor a 9. helyre kerülhetnénk — mondja egy martinász .— Ha viszont kika­punk és a táblázaton mögöttünk lévő Hévész játékvezető sípjelére a két csapat a következő összeállításban kazdte a játékot mintegy 12.000 né­ző előtt. Di. Vasas: Károlyi—Dudás, Peller, Kékesi—Reiter, Pesti—Nagy, Dobó, Szigeti, Gondos, Pocsai. Vasas Izzó: Komáromi—Tunyogi, Kari, Hartmann—Zalai, Fürjes — ■—Bukovi, Bárfi, Városi,- Virágh, F orgács. Kezdés után azonnal a diósgyőriek lendülnek támadásba és már az első percben Dobó hatalmas lövését védi Komáromi. A túlsó kapunál Forgács levésénél szisszen fel a közönség. Nagyszerű az iram. változatos a já- t< k, pillanatról pillanatra változik a játék képe. A nagyszerű diósgyőri t madások a 6. percben eredményre v zetnek. Gondos szerzi meg a lab­el R, a középre futó Nagyhoz to­vábbítja, aki Dobóhoz játszik, az ösz- s; ekötő azonnal lő; a labda Komá­romiról kipattanva Pocsai elé kerül, aki egészen közelről a hálóba lő, 1:0. A gól után perceken keresztül srinté lélekzethez sem jut a vendég­csapat, de csak egy lesgólra telik a d'ósgyőriek erejéből. Támad az Izzó is, de bizonytalan­kodó csatárai nem tudnak megbir­kózni a biztosan játszó diósgyőri vá­ci elemmel. A 14. percben Forgács régi sérülé- s; kiujul, Kincses áll be helyette. 'A csere után teljesen megváltozik a budapesti ötösfogat. Kieses, Bukovi, Városi, Virágh, Bárfi összetételben játszik. ezután, de az átalakítás sem változtatja meg a játék ..képét. To­vábbra is a hazai csapat vezet ve­szélyes támadásokat. A vendégek csak ritkán jutnak át a félvonalon. A 25. percben egy előrevágott labdával Pocsai kiugrik, közelről le­adott lövését Komáromi csak kiütni tudja. A labda Gondos elé pattan, akinek lövése a jobbkapufáról Szi­geti elé került. A középcsatár bizto­san a hálóba helyezte a labdát. 2:0. A tervszerütlenül játszó budapesti Csatárok a gól után sem jelentettek veszélyt Károlyi ^apujára. Szünet után tovább rohamoz a ha- feai csapat. Két nagy gólhelyzet ma­rad már első percekben kihasználat­lanul. Előbb Pocsai, majd Dobó hi­báz. Időnként fellángol az Izzó is, de a 'diósgyőri védelem csirájában fojtja el támadásait. Igen jól játszik ebben e két diósgyőri fedezet. Sokszor akasztják meg a budapestiek táma­dásait, amelyeket főleg a fiatal Bu- ikovi indít el. Az 54. perc újabb gólt hoz. Gon­dos Pocsaihoz játszik, a szélső 8—10 méterről a balkapufát találja el. A visszapattanó labdát Dobó szerzi meg és most már nem hibáz. 3:0. Az Izzó védelme lest vitat, pedig szó sem lehetett lesről. A játékvezető határozottan középre mutat. Két perc múlva újabb gólt ér el n hazai csapat. Az Izzó térfelének közepéről Gondos hosszan előrevá­gott labdájára Dobó lesgyanus hely­zetben fut rá és mintegy 5 méterről a bal felső sarokba lő, 4.0. A gól után a reklamáló Vi- rághot a játékvezető kiállítja. A szé­pen felépített hazai támadások után ia 67. percben Gondos kitűnő ke­resztlabdát kap, a balösszekötő jó ütemben érkezik és 7 méterről véd- Ihetetlen gólt lő, 5:0. Az Izzó megadja magát, csak szórványosan kísérletezik támadá­sokkal, de ezek sem jelentenek ve­szélyt a hazaiak kapujára. A 71. percben a kaputól mintegy 18—20 méterre Dobó szerez meg egy labdát, váratlanul kapura lő és a csavart lövés a rosszul helyezkedő Komáromi fölött közvetlenül a ka­pufa mellett a bal sarokba vágódik, 6:0 a Diósgyőri Vasas javára. A gól után Károlyi helyett Tóth véd. To­vábbra is támadnak a hazaiak, de mintha megelégelték volna a góllö­vést. A nagyszerű küzdelmet a diósgyő­ri 11 bírta jobban és még ilyen arányban is megérdemelten győzött. Szépen gördültek a diósgyőri táma­dások és ha Kéri a budapestiek kö­zéphátvédje nem játszik oly kitű­nően, a győzelem még nagyobb ará­nyú is lehetett volna. A csapatban egyaránt jól játszott úgy a védelem, mint a csatársor és kitűnő összekö­tőkapocsnak bizonyult a két fede­zet. Egyénileg Gondos bizonyult a leg- jbnak, aki nagyon sokat vállalt gára. Kezdeti idegessége után ál-. csapatok győznek, akkor bizony egy­szeriben utolsók lennénk. — Erre nem is gondolhatunk, a csapatnak győzni kell, ha nem aka­runk a, táblázat végére kerülni — válaszolja magabiztosan társa. így is lett, a diósgyőri fiúk el­feledtették az előző két vereséget és nagyszerű játékkal szinte „lelépték“ az eddig kitünően szereplő újpestie­ket. landóan ott lehetett látni, ahol a legnagyobb szükség volt rá. Károlyi kevés dolgát biztosan lát­ta el. A hátvédek között Peller, Du­dás, Kékesi a sorrend. Pesti és Rei­ter jó védőmunkájukkal és a táma­dások elindításával tűntek ki. A csatársorból Gondos után Dobó ját­szott nagyon jól, de alig maradt mögötte Pocsai, Szigeti és Nagy. A budapesti csapatból Kéri ját­szott a legjobban. A hátvédek sok­szor zavarba jöttek, a fedezetek já­téka is hiányos volt. A csatársor ötlett elemű, tervszerütlenül játszott. Egyedül a fiatal Bukovi megmozdu­lásai jelentettek szint ebben a sor­ban. A nagy gólarányú győzelem ne te­gye elbizakodottakká a diósgyőri fiukat, hiszen még van javítanivaló a csapat játékán. Igen helyes lenne, ha még az eddigieknél is többet foglalkoztatnák a két gyors szélsőt és a következő mérkőzéseken job­ban széthúznák a mezőnyt. A válo­gatott mérkőzések miatt következő két heti pihenőt jól használják ki a vezetők és játékosok, a hibákat igyekezzenek nyesegetni s akkor kö­vetkező mérkőzéseiken is bizonyára újabb nagyszerű győzelmekkel ör­vendeztetik meg lelkes szurkolótá­borukat. .Egyben biztosítják azt is, hogy a diósgyőriek a következő bajnoki években is NB I-es mérkő­zéseket láthassanak. Az NB I. további mérkőzéseinek eredményei: Csepeli Vasas—Salg. Bányász 0:0. Bp. Kinizsi—Dorogi B. 2:1 (1:0). Bp. V. Lob.—Szegedi H. 14:0 (5:0). Bp. Vasas—Sztálin V. Ép. 1:1 (0:0) Szombathely—Bp. Dózsa 4:3 (2:1). Az NB I. állása a vasárnapi forduló 1. Bp. V. Lob. 14 után: 9 2 3 47:14 20 2. Bp. Honvéd 10 9 — 1 39:11 18 3. Bp. Kinizsi 14 8 1 5 25:18 17 4. Bp. Vasas 14 6 4 4 26:25 16 5. Vasas Izzó 13 5 5 3 19:20 15 6. Bp. Dózsa 14 5 4 5 27:26 14 7. Győri Vasas 13 4 5 4 19:23 13 8. Csepeli V. 14 4 5 5 20:28 13 9. Di. Vasas 13 5 2 6 28:29 12 10. Szombathely 14 4 4 6 17:28 12 11. Salgótarján 14 3 4 7 17:21 10 12. Sztálin V. É. 15 4 2 9 20:29 10 Í3. Dorogi B. 14 3 4 7 21:32 10 14. Szegedi H. 14 4 2 8 21:42 10 Miskolci Építők—Egri Fáklya 1:1 (1:0) A miskolci csapat a következő összeállításban veszi fel a küzdel­met:! Tölgyesi—Miskolci, Molnár, Farkas—Siffman, Kapcsos—Verebes, Csorba II., Szabó, Dobos, Mészáros. A hazai csapat támadásai vezetik be a mérkőzést, de ezek nem jelen­tenek veszélyt az egriek kapujára. A 10. percben Kapcsos kitűnő labdát ad Verebesnek, a szélső Csorbához játszik, akinek hatalmas erejű lövé­se alig kerüli el a jobbfelső sarkot. A 12. percben Hödör nagyerejű lö­vése kerül kapu mellé. Mezőnyjáték alakul ki ezután. A 18. percben Hödör ráesik a könyökére, megsérül és nem játszhat tovább. A 35. percben Szabó jól fut el, nem zavarja senki, de a középcsatár elhamarkodottan mellé lő. Egy perc múlva Csorba 20 méteres szabad­rúgása alig megy mellé. A 40. percben újra Kapcsostól in­dul egy támadás. Labdáját Verebes kapja, ő Csorbához továbbítja. Az összekötő egy-két lépést tesz a lab­dával, aztán nagy erővel a jobb alsó sarokba lövi, 1:0 az M. Építők ja­vára. A II. félidő 4. percében Bako­nyi az egriek jobbszélsője alig lő fö­lé. Támadnak az egriek, de a jól ját­szó miskolci védelem biztosan veri vissza támadásaikat. Lassan átveszi a játék irányítását az Építők csa­pata, de csatárai a legjobb helyze­tekben is sorra hibáznak. A 17. perc­ben Molnár szabadrúgása jelent veszélyt Madaras kapujára, majd a 30. percben Dobos szép csúsztatott fejesét védi az egriek kapusa. A 44. percben egy ártatlannak lát­szó támadás után késlekednek a miskolci védők, a labdát az előre- huzódó Virágh szerzi meg és lövé­sével kiegyenlít. 1:1. Kitűntek: Kapcsos (a mezőny leg­jobbja), Farkas, Molnár ill. Szent­marjai, Látó. Miskolci Honvéd—Gödöllői Dézsa 3:1 (1:1) A Miskolci Honvéd a következő összeállításban kezdte a játékot: Olaj—Kovács, Gyárfás, Diettel—Jan­cső (Verebélyi), Varga—Nagy I., Ri­gó, Nagy II. Tóth, Cladni. Változatos játék alakul ki az első negyedórában; a Honvéd támad töb­bet. a támadásokat azonban bizto­san szerelik a sokszor szabálytalanul küzdő gödöllői védők. A 15. percben Gaál váratlanul ka­pura lő és a labda a hálóba jut, 1:0 a Gödöllői Dózsa javára. A gól fellelkesíti a miskolci fiu­kat és tetszetős támadásokat vezet­nek ellenfelük kapuja felé. Külö­nösen Cladni megmozdulásai jelen­tenek veszélyt a vendégek kapujára. A 30. percben Cladni elfutott, kö­zépre adott labdájára Rigó jó ütem­ben ugrott fel és befejelte az egvenlítő gólt. Szünet után tovább támadott a miskolci csapat és a 7. percben Nagv közénre ívelt labdáiét Cladni a hálóba lövi, 2:1 a Miskolci Hon­véd javára. A 19. percben űiabb gólt ér el a miskolci csapat. Nagy újabb jó labdát ad középre, amit. Rigó érté­kesít. 3:1. A miskolci csapat szebbnél-szebb támadásokat vezet, de az isen ke­ményen játszó gödöllői védők sok­szor szabálytalankodva is háríta­nak. Cladnit a iátékvezető snertsze- riiRenségért, a 32 nercben kiállította. Jók: Gvárfás. Rigó, Nagy illetőleg Moravcsik, Goda. Perecesi Bányász—Salg. Vasas 3:1 (2:0) 500 néző előtt Perecesen került sor a mérkőzésre. Szigeti játékvezető sípjelére a hazai csapat a következő összeállításban játszott: Krajnyák —Futó, Szín. Szabó—Gergely, Czer- va—Uliász, Cseh, Salamon, Polcz (Vezér), Melega. A perecesi együttes már az első félidőben elért 2 góljával biztosította a győzelmet. A második félidőben is sokkal többet támadtak a hazaiak és megérdemelten győzték le a jó erőkből álló salgótarjániakat. Góllö­vők: Melega (2), Uliász, ill. Dömö­tör. Nagybátonyi B.—S.-péteri Bányász 2d) (1:0) A Nagybátonyban sorrakerült mérkőzésen a sajószentpéterl együttes a következő összeállításban játszott: Román—Kalínszki, Horváth. Bük­kös—Holányi, Ungvári—Nviregy- házki, Jónás, Puskás (Vécsei), Pin­tér, Wolf. A mérkőzés elején a sajószentpé- teri csapat lépett fel támadólag, de a helyzetek közül egyet sem tudott kihasználni. A 22. percben egy kapu előtti kavarodásból Csicsely megsze­rezte a hazaiak vezetését. A gól után továbbra is a vendégcsapat tá­mad, de a csatárok lövéseit nem kí­séri szerencse. Szünet után újra a sajószentpéteri csapat volt a kezdeményező. Pintér a 2. percben két méterre a kaputól nagy helyzetben kihagyta az egyen­lítési lehetőséget. Lassan a hazai csapat vette át a játék irányítását, enyhe fölényt ért el, amit három szögletrugás is igazol. A harmadik szögletrugás után a 34. percben Bártfai kitünően ugrott a labdára és védhetetlenül a hálóba fejelte, 2:0. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkő­zés. Jók: Bártfai. Rigó, Bernáth, ille­tőleg Román, Kalínszki, Horváth és Wolf. özdi Vasas—Miskolci Lokomotív 3:1 (2:0) A két csapat a következő össze­állításban vette fel a küzdelmet: Ózdi Vasas: Varga—Cseoregi, Ko- czián I, Hajner—Hamkó, Koczián II. —Ruzsinszki (Petrik), Csurgó, Tiba, Taliga, Nyári. Miskolci Lokomotív: Berényi— Buna (Budavári), Oránszky, Vinai— Kiss, Bóta—Baranyi. Vasvári, Feke­te I., Fekete II., Dudás. A Miskolci Lokomotiv védekezés­re rendezkedett be, ígv eleve fel­adta a reményt a győzelemre. Az ózdiak hatalmas fölényben játszot­tak és már az első félidőben 2:0-ás vezetésre tettek szert Ruzsinszki és Tiba góljaival. A második félidőben is az Ózdi Vasas irányította a játé­kot. Ebben a félidőben Nyári és Vasvári szerezte a gólokat. Varga, Fekete II. tizenegyesét kivédte. Jók: Koczián I., Hamkó. Csurgó, Tiba. illetőleg, Berényi, Kiss, Du­dás, Vasvári. Megyei bajnokság eredményei: M. V. Meteor—Szerencs 5:4. M. Haladás—Encsi Fáklya 1:0. Mezőkeresztes—S. Szpartakusz 2:1. M. Dózsa—V. V. Csillag 1:0. Szikszó—M. Traktor 6:0. Sauihelyi Lók.—M. Drótgvár 6:0. Sajószentpéteri Ép.—Barcika 4:2. Di. Bányász—Di. Gépgyár 3:1. Ormosbánya—Somsály 5:2. Edelény—Ózdi Építők 0:0. ~ Bánszállás—Királd 6:0. A miskolci Major utca kis kenyér­boltjában vásárolom már hónapok óta a kenyeret. Az üzletben gyakran találkozom egy idősebb asszonnyal. Közös az utunk egy darabon, néha elbeszélgetünk. Nem egyszer dícsér tűk a kenyér jó minőségét és az el árusítónő előzékenységét. Egy reggel csodálkozva láttuk, hogy a pult mögött új elárusítónő áll. Továbbra is ott vásároltunk és néhány nap múlva már meg 's szok­tuk az új arcot. Pénteken reggel azonban, amikor a boltba értem, fur­csa dologra lettem figyelmes. Ott állt a pult előtt a? idősebb asszony és minden igyekezettel próbálta az elárusítónőnek megmagyarázni, hogy ő egy kilogramm kenyeret kért és nem 80 dekát és hozzá külön 20 de kát. Neki vasárnapra kell a kenyér és mivel otthon is van még egy kis darab, nem tudja a külön 20 dekát ma elfogyasztani. A kenyér így gyorsan kiszárad, holnap pedig nem ér rá bevásárolni. Egy darabban szeretné az egy kiló kenyeret. Az elárusítónő parancsoló hangon rászólt: Éjszaka! ügyeletes orvosi szolgálat 1. Megye! kórház (tel.: 38-363). 1 K»­zinczy a. 20. (15—032). 1 UfdiósgyŐr l. a 4. sz. rendelő (21—287). Ügyeletes gyógyszertárak Állandó éjszaka! készenléti szolgálat: Mis­kolc. Szabadság tér 2. sz. Malínovszkl! a. 2. szám. — UjdlósgvŐr: Marx KároW o. 38. sa. Hejőcsaba: Csabavezér bl 68. «zám. IDŐJÁRÁS Várható időjárás kedd estig: Változó fel­hőzet. több helyen eső, zivatar, lassan mérséklődő szél. A hőmérséklet nyugaton alig változik, keleten kissé csökken. Várható hőmérsékleti értékek: kedden reggel nyuga­ton 10—13, keleten 12—15, délben 23—26 fo«t között. — Érdekes újítással újfajta höpárnát ké­szítenek a Fénycső-szövetkezetben, amely szalag segítségével az arc vagy testrész fá­jós részére rögzithető. A helvi melegítéssel főleg homlokürcggyulladás, föl-, fogfájdal­mak gvógvíthatók. Előnye az úl hőpárnának, hogy az évek óta nem kapható termoforral egyformán eredményes, másrészt 60 watt he- lvett csak 25 wattot fogyaszt. A 220-as és 110-es áramkörben egyformán használható hőpárna az év végén kerül az üzletekbe. — Újfajta nyersgumitalpú cipők gyártását kezdték meg a Szombathelyi Cipőgyárban. A cipők felső része bordó és barna borjú- boxból van. Naponta 900 párat gyártanak belőle. Az első szállítmányt szeptember vé­gén kapja meg a kereskedelem. — Egye meg akkor ma a két ki- sebb darabot, a nagyobb darabot pedig hagyja vasárnapra. Hiába mondta az asszony, hogy a két ki­sebb darabot egy nap elfogyasztani nem tudja, a mindkét végén meg­vágott 20 dekás kenyér pedig hol­napra már száraz és kemény lesz. Az elárusítónő csak hajtotta a ma­gáét, a végén pedig csípőre tett kés- zel kijelentette: Ha ez nem jó, akkor mást nem adok. Az asszony majdnem sírt. amikor kijött a boltból, az elárusítónő pe­dig diadalmasan nézett utána. Arra szeretném kérni az elárusító­nőt, hogy ha már az ő hibájából kis darabokra vagdalt kenyér van a pulton, akkor azt olyanoknak pró­bálja eladni, akik 20, vagy 80 dekát kérnek. Ne akarja másra ráerősza­kolni akaratát. Ennek az asszonynak az 6 három forintjáért éppen olyan kenyér jár, mint bárki másnak. Az olyan magatartás, amit ő tanúsított, csak árt az üzlet forgalmának és ezzel együtt szocialista kereskedel­münknek is. K. K.-né ét mozik műsorai BÉKE. Szept. 9—15: Anna a lérje nyakán. Kezdés: fél 5. fél 7, fél 9, vasárnap; 4,6. fél 9 óra. KOSSUTI). Szeptember 5-19: Életjel. Kezdés: tél 6. háromnegyed 8. vasárnap! léi 4. háromnegyed 8, 8 óra. TÁNCSICS. Szeptember 12—14: Élet jel. Kezdés 5, 7. vasárnap 3, 6, 7 óra. DIÓSGYŐRI DIADAL. Szeptember 12—14s Kémek a vonaton. Kezdés: 6. vasárnap 8, 7 óra. DIÓSGYŐRI DIADAL. Szeptember 15—17? Rejtelmes sziget. Kezdés: 6 óra. NEPKERTI SZABADTÉRI FILMSZÍNHÁZ. Szeptember 14—15: Anna a férje nyakán. Kezdés: f óra. UJDIOSGYÖRI VASAS OTTHON. Szeptem­ber 15: Grand kapitány gyermekei. Kezdés: 5. 7 óra. HEJŐCSABA. Szeptember 15—16: Cirkusz. Kezdés: fél 6. fél 8 óra. FÁKLYA. Szeptember 15—17: Királylány é feleségem. Kezdés: fél 6. háromnegyed 8 óra. UJDIOSGYÖRI BÉKE. Szeptember 13-14: Ifjú szívvel. Kezdés: 5. 7 óra. vasárnap délelőtt 10, dél­után 3. 5. 7 óra. ÉSZAKMAGYARORSZAG A Magyar Dolgozók Pártja Megyei Bizottságának napilapja. Szerkeszti: a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Földvári Rudolf. SZERKESZTŐSÉG: Miskolc. Széchenyi u. 30. Telefonszámok: 15—015. t5—016.115—017. KT ADÓHIVATAL: Miskolc. Széchenyi u 30. Telefon: 15—907. Borsodmegvel Nyomdaipari Vállalat. Miskolc. Felelős nvomdavezetö: Szendről Tmréné, APRÓHIRDETÉSEK Miskolci főbérleti kertes lakásomat budapesti lakás­ra elcserélném. Felhelyezés miatt „Sürgős’* Jeligére ké­rek ajánlatokat a kiadó- hivatalba. 1600 Fizikai munkavállalókat útépítéshez és útjavításhoz felvesz a Miskolci Útfenn­tartó Vállalat. Jelentkezni lehet a körzeti irodákban: Putnokon. őzdon. Szalon­nán, Nyékládházán. Mező­kövesden. Mezöcsáton. Sá­toraljaújhelyen, Szerencsen. Encsen. Szikszón. Perkupán, Göncön. Miskolcon (Dózsa Gv. u. 28.) valamint vala­mennyi községben az ott la­kó ütőméi. 1601 Bútorozott szoba kiadó nő részére 15-től, Molotov u. 6. sz. 3482 Fiatalember lakótársat keresek esetleg teljes ellá­tással. Rudas L. u. 1. sz. emelet. 3479 Elveszett vasárnap reggel a Vásárcsarnokban nylon pénztárca iratokkal. Megta­lálója az iratokat jutalom ellenében adja le a benne lévő címre. 3493 Vasárnap délután a villa­mosban elvesztettem kulcs­csomómat. Megtalálója 20 forint jutalom ellenében ad- fa le a kiadóhivatalban. 3495 Bazsa Imréné Huba u. 36. sz. alatti lakos 1953 májusi vereskoca sertésének elve­szett marhalevelét megsem­misítem. I. kér. tanács. 3498 Eladó beköltözhető két­szobás összkomfortos mo­dern házrész. Bólyai u. 24. (Gázgyár mellett). Megte­kinthető délután 5—6. kö­zött. 3494 Uj diófa teleágyak eladók. Kazinczy u. 30. asztalosnál. 3492 Fehér, mélv gyermekkocsi eladó. Miskolc, Andor u. 7. 3491 Parkettás és tetőfedő szakmunkásokat felveszünk. Vidékiek részére szállásról és üzemi étkezésről gondos­kodunk. 28/9. számú Szak­ipari V. Miskolc, Sztál*n a. 129. 1615 Eladó Csermőkén 775 négyszögöles szőlő és gyü­mölcsös terméssel. Bercsé­nyi u. 26. 3480 Eladó ágy, asztal, női Singer varrógép ágyterítő, rex kötőgép, szőnyeg. Deb­receni u. 6. 3477 Eladó középtermetre feke­te szilbunda és vörösrőka kulibunda. Major u. 25. jobbra. 3472 Jó állapotban lévő csikó- tűzhely eladó. Hadirokkan­tak u. 4. 3469 Autó generál és futó javí­tást vállalok. Siposs, Faze­kas u. 3. Telefon 16—631. 3467 Eladó méh kaptárak. Diós­győr, Gőz u. végén Hegyi Lászlóné. 3463 Domb utca 19. sz. alatti beköltözhető ház, szoba, konyha, égrenyiló speiz, ser­tésól. kis udvarral kevés te­lekkel eladó. Kovácsnál. 3462 Eladó 120-as Vandelin Milánó 2 személyes motor­kerékpár. Tizeshonvéd utca 12. Trafik. 3459 Egyszobás komfortos la­kásom elcserélném kétszo­bással, ráfizetéssel. Hunya­di u. 8. fldsz. Birkás. 3455 Jó állapotban lévő férfi bőrkabát eladó. Szeles u. 6. sz. 3454 Eladó, családi ház azon­nali beköltözéssel. Bábo- nyi bérc. Galagonyás 25. sz. 3451 100-as NSU üzemképes motorkerékpár sürgősen el­adó. Pereces Bollóalja 68. sz. 3448 Lágy 0.7-es kötöződrót kapható a MÉH Vállalat központi telepén. József Attila u. 10. 1612 Felhívjuk az összes vál­lalatok figyelmét, hogv a Lenin Kohászati Műveknél (cím: Diósevőrvasgyár. II hív. ház I. em. 66. szoba. Telefon: 36—581. mellék: 155) generátor (fekete) sa­lak korlátlan mennyiségben kaoható 4.90 forint /tonna árban. 16131 Villanyszerelési anyagokat fölös készletből eladunk,' Anyagjegyzék Miskolc, Szé«< chenyi u. 85. sz. alatti ki­rakatban megtekinthető; Északáram, Miskolc, Baross u. 24. 1614 Háztartási alkalmazottat, vagy bejárónőt felveszek azonnalra. Tizeshonvéd u. 11. 3499 Nagyavas felsősor 480. sz, ház pincével sürgősen el-* adó. Azonnal beköltözhető; 3490 Kordély- és kocsihajtókat, lóápolókat, szénatelepi se­gédmunkásokat azonnal fel­veszünk. Jelentkezés: Buda­pesti Építőipari Szekérfuvaj rozó Vállalat. Budapest, VI. Munkácsy Mihály u. 21. 1596 Vállalati ügyész állandó- jellegű délutáni mellék­foglalkozásként jogivonat- kozásű munkát vállal Mis- ' Icolcon vagy Sajószentpéte- ren. Cim: Dr. Maróti. Bor­sodi Szénbányászati Tröszt. 3476 A Miskolci Húsipari Vál­lalat felvesz kőműveseket és .férfi segédmunkásokat. Jelentkezni lehet Miskolc, Vásártéri u. 21. sz. alatt. 1598 Segédmunkásokat kere­sünk miskolci raktárunkhoz; Jelentkezés Beloiannisz ti; 10. sz. 1611 Vidéki telepeinkre azonnali belépésre felveszünk lóhoz értő. lószerető hajtókát, Jelentkezés Állami Kordé- lyos Vállalat. Miskolc, Sánc utca 15. 1609 Hivatalsegédet — lehető­leg férfit — felvesz a bánya­ipari technikum, Déryné ti­ll. 1610 A legdrágább férj, ap; nagyapa, após Sloczár Ferenc rövid, de súlyos szenve­dés után 62 éves korá­ban elhunyt. Temetése m; délután 3 órakor lesz a mindszenti temetőben. Sloczár család. HÍREM