Szent Ferenc-rendi katolikus gimnázium, Érsekújvár, 1902

VII. Kerületi tornaverseny

VII. Kerületi tornaverseny. A Sopronban 1903. május hó 21-én megtartott kerü­leti tornaversenyen intézetünkből 24 tanuló vett részt. A versenyen, melyen három tankerület ifjúsága küzdött a dicsőség pálmájáért, tanulóink derekasan megállták helyüket. A csapatok összetett versenyében (magasugrás ugró­deszka nélkül összekötve sulydobással távolba), melyre minden intézet 6 tanulót nevezett, ifjaink (Csenkey, Ma­czán, Thain, Hajek, Schwitzer, Weiner) a második dijat nyerték el. A 7 kilós vasgolyóval Maczán Lajos dobott (11 méter) legtávolabbra. Csapatunkban legmaga­sabbat (1 méter 50 cm.) ugrottak : Csenkey Lajos és Thain János. A nyújtó versenytomázásban: Gunda Mihály első dijat (nagy ezüst érem) nyert. A lUO méteres versenyfutásban : Nagy Lajos és Braun Béla első dijat, (ezüst érem). A 150 méteres versenyfutásban : Csenkey Lajos első dijat (ezüst érem). A rúdmászásban : Pálinkás János első dijat (ezüst érem) nyertek. A fiileslapda versenyben: főgymnasiumunk tizes csapata legyőzte a nagy-kanizsai főgymnasium csapatát és igy diszoklevet nyert. — 82 —