Előre - képes folyóirat, 1917. január-július (2. évfolyam, 1-22. szám)

1917-02-04 / 5. szám

TESTEDZŐ-SPORT ÉS AMATŐR-SAKK NEW YORKI SPORT-HIR. Közli: PALENCSÁR SÁNDOR H. A. A. C. New York. FUTÓVERSENY. Jan. 21-én folyt le a H. A. A. C. vezetése att az 5 és fél mérföldes futóverseny, nely yorkville-ből ágazott ki a magyar lub épületéből. Mintegy 250 atléta vett ■szt a versenyben. A 25 dij közül az elsőt :y görög futó: N. Voteretsas nyerte meg, ci az 5 és fél mfd.-et a leggyorsaban fú­rt ta meg. A magyarok közül Teleky jött e elsőnek, mig a csapatverseny diját a lorningside A. C. nyerte meg. Este a magyar Club fényes sikerű bált ■ndezett a Central Opera Házban, amely teljes sikerrel végződött. BIRKÓZÁS. A Magy. Atl. Club birkózói helyre hoz­ták a rajtuk esett csorbát azáltal, hogy fé nyes győzelmet ara“ak a Harlemi Y. M. C. A. bivxozói felett Ez a győzelem mu­tatja, hogy a múltkor' vereség a lámpaláz­nak, az első verseny lázának tudható be. A győztes verseny szakaszai igy sora­koznak: 115 fontos osztály: S. Deutsch, H. A. A. C. legyőzte H. C. Wede, Y. M. C. A. tag­ját. Idő: 7 p. 50 mp. 125 fontos osztály. S. Gluck, H. A. A. C. legyőzte M. A. Marquard Y. M. C. A tag­ját. Idő: 4 p. 15 mp. 135 fontos osztály. Jos. Treitler, H. A. A. C. legyőzte H. Fate jr., Y. M. C. A. tagját. Idő: 3 ,p. 50 mp. 145 fontos osztály. W. Nelson, Y. M. C. A. legyőzte C. Johnson, H. A. A. C. tagját bírói ítélet után. Idő: 10 p. 175 fontos osztály. Molnár József H. A. A. C. (bajnok) legyőzte M. Heyn, Y. M. C. A. tagját. Idő: 1 p. 45 mp. Ezenkívül a jan. 26-án megtartott St. George Club versenyén Molnár József 1 dijat nyert a 158 fontos birkózó osztály­ban. A magyar Club birkózó gárdája a Nor­végián A. C. febr. 7 és 10-én megtartott versenyén is részt vett. A H. A. A. Club február 15-én Colombia University csapattal a Lenox Hill Settle­ment házában mérkőzik. Március i-én, csü­törtökön este pedig a H. Y. M. C. A. csa­pattal a Harlemiek házában. Ezek a mér­kőzések mind este 8 órakor kezdődnek. Legyünk ott mindnyájan és buzdítsuk a magyar csapatot. A. Schwarz és J. Vass, a Magyar Club színeiben futottak a “Young Men’s De­mocratic League” versenyén, de eredmény nélkül. A február 13-iki uszó-versenyt, a St. György csapattal elhalasztották egy héttel, így a verseny febr. hó 20-án este 8 órakor lesz megtartva a 23. St. és Ave. > D-n lévő * uszodában. • SAKK-ROVAT Rovatvezető: DÖRNBACH JÁNOS. OROSZ HUSZÁRJÁTÉK. Játszották a pétervári győztes verse­nyen, 1914. május 22. Világos: Sötét: Dr. Lasker Marshall 1. e—4 e—5 2. H—Í3 H—fő 3. HXes d—6 4. H—f3 HXe4 5. V—ez ----Meglehetős lanyha folytatás, mely korai vezércserére s teljesen egyenlő állásra vezethet. Marshall azonban az 5. d—4 foly­tatásból kiinduló játékmódnak kitűnő ismerője. 5......... . V—e7 6. d—3 H—fő 7- F—g5 F—eő Egyszerűbb VXezf, mint Teich­­mann játszott dr. Lasker ellen az 1904, amerikai versenyen. 8. H—C3 Hb—&/ 9. o—o—o h—6 10. F—h4 g—5 11. F—g3 H—hb 12. d—4 HXg3 13- hXg3 g—4 14. H—h4 d—5 Jobb volt elsáncolni vagy 14.. a-—6. 15- V—bs 0—0—0 Marshall szinte neki rohan a szu­ronynak. Mint Burn is megjegyzi, ez. nincs a Marshall szokott hidegvérű stílusa szerint. Jobb volt 15... F—g) s ha 16. VXb7 úgy o—o támadással, vagy 16. HXd5, FXd5 17. Vxd5, V—gSf 18. VXg5 hXg5 és nyer. 16. V—a5 a—6 Nincs jó védelem. 16... K—b8-ra jön 17. H—b5, a tett lépésre pedig a futáráldozat szinte magától kínálko­zik. 17. FXaő bXaő 18. VXaőf K—b8 19. H—b5 H—bő 20. B—d3 V—g5t 21. K—bi B—dő 22. B—b3 B—e8 23-a—4 F-fS 24. H—a 7 F—d7 25-a—5 V—d2 26. aXbő B—eif 27. K—a 2 c—6 28. H—fa'5 cXb5 29. V—a7f feladja. SAKK-HIREK. A Brooklyni Sakk-Kör bajnoksági versenyéből Black R. T. került ki, mint győztes 7—3 egységgel. A múlt évi bajnok, Perkins F. K. a második és harmadik helyre került Perkins N. S-el együtt 6—4 egység­gel. Következnek: Schröder M. 5—5. Taft Jr. 31/2—61/2 és Heal E. B. 2I/2 —7Y2 egységgel. 40. SZÁMÚ FELADVÁNY. Vörös Ferenc, New York. 8 7 6 5 4 3 2 1 Világos indul és 5 lépésre mattot mond. A 38. számú feladvány megfejtése: 1. V—eő, stb. — 16 —