Ellenzék, 1942. augusztus (63. évfolyam, 173-196. szám)

1942-08-31 / 196. szám

tfCXT£NZ£K ­1942 aitg asattttS BIX SPORT] Hesíep3t©s iOiéss ^ofíieii^ KA0“DIMIVIÍG1:1 (1:0) I í Mgftleoefések a NB í. tegnapi forfíyíóiáiian r Vereségei szeoietíett | a Firsncváros, az Ujprt, döiítstieR a Vasas-tiüC lalálkozű, nőn- tetíeniil vészei! a NIC a Törekvéssel, Szeded a Haladással — E Magyar Kupa küzdelmei során 4:2 arán « vereséggel kezdete az őszi évsilal a Aggódó lélekkel engedték útjára a pi­ros-fehér csapatot a kolozsvári szurkolók. A cm jó a csapat, hiba van az összeállítás­ban! — mondották és előre lefogadták ve­reségét. A borúlátó bajsejtelmek nem vál­tak be: a KAC jó játék után csaknem 80 percen keresztül vezetett a diósgyőri qroszlánbarlaiigbcui és csak az utolsó perc­ben kapót góllal ért el győzelemmel fel­érő döntetlent• A győzelem kétségen kí­vüli bizonyítéka atmak ,hogy az á csapat, amely Diósgyőrben győzelmet ér el, nem lehet rossz csapat. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy ezzel minden cl volna intézve. Hibák vannak és azokat orvosol­ni kell, még mielőtt újabb kellemetlen meglepetésre virradnának á szurkolók­Vasárnap délután Magyar Kupa mér­kőzést játszott Kolozsváron: az MSE és a K. MÁV. A kolozsvári csapat nagy küz­delem után vereséget szenvedett az MSE- vei szemben, ami egyrészt a vendégcsapat jó játékával, másrészt « vasutas együttes kapusának hiányával magyarázható­Az NB. /. vasárnapi fordulójának során több meglepetés is akadt• A Kispest hat góllal verte a SalBTC-f, a NAC döntetle­nül végzett a Törekvéssel, a Szeged- a Ha­ladással, az UAC a Vasassal. Az Újpest vereséget szenvedett a Gammától, az Elektromos a Szolnoktól, inig a Csepel—- Ferencváron rangadó nagy küzdelem után a csepeliek győzelmével végződött. Részletes eredmények a következők: Csak az ulolső percekben egyenlített a DiMÜtVfiS Vasárnap délután 5 órai kezdettel* ját­szották le Diósgyőrben a KAC—DiMÁ VAG NB. I.-es mérkőzést, amely váratlan eredménnyel végződött: < a KAC pompás játékkal, az egész mér­kőzés folyamán állandóan megtartott fölénnyel döntelent vívott Iá a diósgyő­ri csapat ellen, amelyet csak a játékve­zető tudott megmenteni a súlyosabb ve­reségtől'. A csapat tartalékosán állott ki a Di- MÁVAG el fen, mivel közvetlenül a mér­kőzés előtt Kovács IV. lemondta a játé­kot és Domonkos edző helyette az ifjú­sági VerbőczH állitota be. Háromezer néző előtt, Szőke II. sípje­lére indult a játék, de a diósgyőri közön­ség fergeteges biztatása ellenére hamaro­san kiderült, hegy a KAC-nak jó napja van: hamarosan, fölénybe került és heves támadásokat indított. A támadásoknak hamarosan meg is lett az eredménye: az első fél­idő 20. percében Bonyhádi hatalmas lö­rése a diósgyőri kapu hálójában k öl ölt ki (1:0). A gólr után Levés ellentámadásokat indí­tott a vendéglátó csapat, de hasztalanul, , mert az eredmény nem változott. Szünet után ismét a KAC került fö- | lénybe és pompás játékával hamarosan Î megnyerte a közönség tetszéséi, amelynek | rokónszenve csakhamar a kolozsvári link felé fordult, akiket hevesen biztattak. A 1 közönség pártfogása ellenére is a máso­dik félidő 35. percében sikerült Krímek­nek kiszöknie és a DiMAVAG egyenlítő gólját berúgnia (1:1). iA mérkőzés hátralevő részében a KAC tovább támadott, de az eredmény néni változott.  játékvezető itélhezé&e&vel a kolozsváriakat sújtotta és két tizenegyest nem adott meg, ómivel pedig'fölényesen nyerhették volna mérkőzésüket. A kolozs­vári együttesből Seprényi, Szaniszló //., a fedezetsor és csatársor kitünően műkö­dött és a jelek szerint az uj összeállítás megfelel a valódi erőviszonyoknak es le­hetővé fogja ternii a további sikereket. MSE-K. MftV 4:2 Í2:t) KOLOZSVÁR. Vasárnap délután 1500 fő­nyi közönség ellőtt játszották te a városi sporttelepen az MSE—K. MÁV Magyar Kupa mérkőzést, amely váratlanul a vásárhelyi csa­pat 4:2 (2:1) arányú győzelmével! végződött. A mérkőzés nagy részében Oz MSE volt fö­lényben és csaknem- minden egyes lefutása veszélyt jelenteti az ellenfél kapujára. A K. MÁV nagyon megérezte Nemes kapus kid­én gát, aki a pénteki edzésen súlyosabb ter­mészetű térdrándulást szenvedett. A két csapat Gábor Ferenc játékvezető síp jelére a következőképpen állott fel: MSE: Varadi — Mélig, Kovács — Kodacs, Borsonetzlcy, Medve — Incze 1Giliga, in­cze II., Brossai, Soós. K. MÁV: Nagy — Mátisz, Horváth — Csík--’. Kiss, Oláh — Szednicsek, Hody, Oro­szt. Lukács, Binder. MÁV támadások után, a 24. percben Bor. sovetzky kapu előtt 20 méterrel kézzel érinti a labdát. Hődy a 20 méteres szabad- rugósát Váradi a sarokba üti (0:1). A 30 percben Brassed átadásával Incze lí. kiszö­kik, szép lapos lövéssel egyenlít (1:1). A 42. percben Giliga súlyos védelmi hibából meg­szerzi csapatának « vezetést (2:1).-Szünet uitán már a harmadik percben Bin­der közelről egyenlít (2:2). A 14. percben Brossai 20 méteres szabadrúgását a MÁV kapusa csak kiütni tudja és .azt Giliga két lépésiő: góba vágja (3:2), A 23. percben ugyancsak Gí'igia lő újabb gólt és beállója a végeredményt. Ä MSE csapata kitünően játszott, a csapat­ból különösen a két szélső fedezet,. Güiga és Kovács tűntek ki, míg a MÁV-ból Horváth és Oláh nyújtottak jó teljesítményt. Nagy ka. pu's a gólokban részben hibás. A MÁV csapata halszerencsével harcolt és ha Nemes védte volna a kaput, jobb ered­ményt ért volna el. Az NB I. vasárnapit fordulójának eredményei; Kispest—StdB‘1 0 0:3 (2:2) A Kispest az Gaö félidő gyenge játéka után u második félidőben hengereli A gólokat az 5. perc ben Csuberda, a 15. percben Laczfcó. a 26. percben Szépvölgyi, a 33, percben Hrpíko lőtték, a második félidőben Egre&ei. Mészá­ros, Neures. Szépvölgyi és Mészáros. NAC—Törekvés 0:0. Igen gyenge mérkő­zés, amelyet a nagyon rosszul játszó NAC-a.l szemben könnyen megnyert volna a Törekvés. A Törekvés egy 11-esél Déri kapufának lőtte. Haladás—Szeged 1:1 (0:0.) Csapkodó pi­ték, gólképtefen csatársorok. A gólokat Disz­ké és Korányi1 lőtték. Vasas-—UAC 2:2 (2:0.) Gamma—Újpest 3:0 (0:0.) Szolnok—Elektromos 1:0 (1:0.) Csepel—Ferencváros 4:2 (2:0.) Elindultak a diósgyőri edzőtáborba a válogatott atléta keret tagjai Budapestről jelentik: A nemsokára sorra kerülő kél nagy nemzetközi atlétikai viadal előtt háromhetes edző táborba indultak ma reggel hét órakor a válogatott atlétakeret tagjai. Az allóták \adas Iván vezetése mel­lett indultaik el. A hosszú távfutók szeptem­ber 14-én indulnak Gallyatetőre, mivel a) di­ósgyőri pálya nem alkalmas edzésre. Nagy küzdelmek a nemzetközi teniszvers enyen Szombaton délután nagy érdeklődés mellett folytatták a nemzetközi teniszbajnoki, mérkő­zéseket a MAC margitszigeti sporttelepén. Eredmények: Férfi egyes: Szigeti—Dallas fi. 7:5, 6:4, 6:0. Szent.péterf—Schröder svéd 3:6, 6:3, 3:6, 6:3. Az ötödik játszma 1:1 állásnál sötétség miatt félbeszakadt. Férfi páros: Dallos dr. Dallos-—Romhanyi, östberg svéd 6:4, 6:3. Kató ina. Fehér—Frteyesi Macskási 6:2, 7:5, 2:6, 6:3. ^ Női egyes: San Donnino olasz—Hacker 6:2, 6:3. Popp—Alliata olasz 6:3, 6:4. N.,i páros: Fehér, Ernőháziné—Lageborgné svéd, Straubné 11:0, 6:2. Fdórián, Jusits—Vár­szegivé, Medveczki 6:4, 6:4. Kövér, Hacker— Beilágh, Pcdotasné, .játék nélkül.. Vegyespáros: Katona, Ernőháziné—Macskási Feher 6:2, 6:4. Rornhányi, Pópp—Johanson svéd, Vargahé 6:1, 0:2 Dr. Maver, Flórián— Fehér Katon^ 6:2, 6 4, jk. I—Miimiwrurţwm Deák Ferenoutca 53. sz. Cégtulaj.: Horváth István. Balogh—Lamrnssih-jazz 3 Műsor kezdete fél 11 órakor. SZEPTEMBER havi S2€íEOtt­ttyífó aü’czkclé*» műsorának kimagasló szá­mai az uí&nncm átala­kított fővárosi nívójú helyiségben. Biró Zsuzsa akrobatikus stepp-táncos, Magyar Ági klasszikus tánc fenomén, Inni Mfra zenés revüsztár, Kis Erzsébet előadó művésznő. Fo’yavíefi János főjegyző leit a KflC fabdatugé- szakssztÉiyának elnöke ftegrátesztsnitt n uj tisiliiait KOLOZSVÁR. A KAC 1912 au'guQahia 13-án tartott vállasaimányi ülése kimondot­ta a labilarugószakosztály önkormányzatát, és felszólította a szakosztályt, hogy uj tiíszti- kart válasszon. A labdarugó szakosztály nagy érdeklődés 'jneHelt vasárnap délelőtt 11 órai kezdettel f-aiáotta a Redout nagytermében tisztújító közgyűléséi. FoJyovich János városi főjegyző megnyitó beszéde és & Magyar Hiszekegy dm cm diva után a megjelentek sorába1- válasz- lőtt jelölőbizottság a következő lisztikant vá­lasztotta: Díszeinek Vásárhelyi János dr. pol­gár meslerhe.lye.ttes, elnök Foiyovich János városi főjegyző, alelnökük: Math Mihály, dr. Katona Lajos, Kovács Gyula városi ta­nácsnokok, ügyvezető alelnök Kacsok Béla. főtitkár dr. Mátrai Bélái titkárok: Mihályi Endre, Muchai Rudolf, jegyzők: dr. Szacsvay Ferenc, László Endre, főintézö Boga Ödön, intéző Szatmári Eled:, ifjúsági intéző Soós József, főpénztáros /járdái Rezső, pénztáro­sok: Komáromi} Emilt Bulla Ferenc. Kühn Andor, pénztári ellenőrök: Gáli Ernő, Palo- csaj] József, Szilágyi Jenő, Tóth Zsolt. Lab­darugó szakbizottság: dr. Welser Lajos, Ve­tés Tibor, Raxluch Jenő, Schultz Ferenc, Ko­vács Béla, Ügyész (ír .Hegedűs Sándor, dr. Vargha Lajos, örvösek: dr. Újvári Imre< dr. Demeter Jenő, dr. OsvcHh Lajos, dr. Nagy Zoltán, dr. Bíró Zolién. Edző Domonkos János. Választmányi tagok: F legier Sándor. Szé­keli} János. Horvflth Balázs, Szilágyi János• SzöUösi Kálmán, Szűcs Janos, Markó Béla, dr, Ostváth Lajos, ifj. Pajzs György, Strauss Lajos, Siief Zoltán, Málták Béla, Merskh Andor, Bidbuxk Jenő, Bartók Lajos, Tesz pl áh Jánost Senke Aurél, dr. Vargha Sándor, dr. Abrudbánycd János, Demeter Dezső, dr. Pápai Zoltán, Kovács Dezső, Pünkösü Gú~ bor. Dér Gyula, Kovács Gyula. A választást a jelen voltak elfogadták'. Ez­után FolvOvick János elnök közUe, hogy' a tisztikar még nincsen lezárva, abba az idők folyamán helyet kaphat minden olyan sport­ember, akinek a KAC a szívügye és kérte a közgyűléstől, hogy bizalommal legyen a vezetőség iránt, mert az minden nehézség el­lenére a KAC fellendítésére mindent meg fog tenni. Ezután ’több indítvány hangzott el. Deme­ter János dr. néhány' személyi változást óhajtott a vezetőségben keresztülvinni. Tom­pa Sándor színművész az egyesületek közötti torzsalkodások megszüntetésére telit javasla­tot, dr. Abrudbányai János a játékosok anya­gi helyzet ének megjavítására és a H közép ■továbbá 1 címtár tus ara hívót fel a vezetőség figyelmét, Demeter Jenő dr. kluLlielyiség lé“ fos Résének kérdését vetet,le fel, Soós József az ifjúsági játékosoknak a nagy csapatban va'ó beáll i lás út tette szóvá. Dr Cbváth La. jós erélyes intézkedéseket kér! a fegyelme­zetlen játékosok ellen. Kovács Béla szakem­berek megfelelő helyre valló bt‘-áV itás.U, dr. Dóczy Ferenc a négyes szakbi/ottságmk egyetlen felelős emberrel való helyettesítését kérte. Ezután Szűcs E-'einér MLSz kerületi el­nök felhívta a figyelmei urna. hogy az egye­sü-'rii szempontokon feiül általános elvi szem­pontok is vannak, amelyekre figyelemmel keM lenni. Az elhangzott indítványok után, lejelentette Folyovich János elnök. bog v azokat a választmány elé fogják terjeszteni,: majd pedig bezárta az ülést. A gyűlés után a jétenlevők m.e;gjtekiatették a szakosztály jövendőbeli helyiségét és be- ieiidézéseit,, amelynek ünnepélyéé meguvitá-a a köz.eli napokban várható, „PaBkrácáós* birkózás» bekatőréssel Vihtonen finn hivatásos birkózó, világbaj­nok, görög-római szabályok szerint birkózott szombat este Nagy Bélával, a Nemzeti Sp.r'- csarnokban. A második percben a hire* cegle di birkózó oly szerencsétlenül rántotta magá­ja ellenfelét, hogy jobblába boka felett eltört. A finn versenyzőt a mentők a kórházba vitték. Megkezdődtek a BíOlatoni Sportbét küzdelmei Vasárnap délelőtt volt a balatoni sporthét ünnepélyes megnyitása, amelyen megjelent Czapik Gyula veszprémi megyéspüspök is. Az ünnepi beszédei. Álgyav Pál Sándor ny ugatni a- zott államtitkár mondotta. A 2.000 méteres bajnoki uszóversenyben 4G versenyző érkezett a célba. Első lett Vörös MCE 34.56 perccel. A pontozásban holtverseny alakult ki, amennyi­ben Deák WMTK és Vörös MüE 7—7 pontot kaptak egyaránt. A viziiabdamérkőzésen a' MAC. csapata 8:2 (4:0) arányban győzött a MUE csapata etilen. ITkäC IÎ. heti tippversenye Szeged—KAC Félidő eredménye Beküldő neve Foglalkozása Pontos cirne TUDNIVALÓK. CA KAC II. heti tippversenyén jelen szelvénnyel vehet részt minden olvasó. 2, Minden szelvényhez egy ép forgalomba- lévő hat filléres bélyeget kell mellékelni, de azt nem keil a szelvényre ragasztani, hanem azt a szelvénnyel együtt a? alike: tőzsdékben ingyen kapható boritékba zar­va, az ott található gyüjtőládákba ke • bedobni: Zsidó Róz^ika dohányíruda, Kriz- bai-utca sarok, Dragota dohányáruja, lieltai-utca 5 3., Hegyeü Paula dohényiru- d,r Musso)iini-ut 88., Béia újságárus, Ursus étterem, kiadóhivatalunk. Jókai-utca 16, 1- em. 3. A tippverseny dija 25, 15, lü pen­gő. 1 ;z további helyezett ingvenjegyet kap a legközelebbi bajnoki mérkőzésre A tippverseny zárása te42. szeptember 6. “'rj—'r-—n" ■ , ■■ I. «»U