Ellenzék, 1940. július (61. évfolyam, 146-171. szám)

1940-07-30 / 170. szám

*• 19 4 0 Julias 3 0. ELLENZÉK BawwBHBtfaaeesrx /:> *X Kitünően sikerültek a kerületi női atlétikai bajnokságok E§y országos, három kerüüeSa rekord! KOLOZSVÁR, k II. Károly király parkban vasárnap délután rendeztek meg a kerületi női atlétikai bajnokságukat, melyek a várt sport- és közönségsikerrel zajlottak le. Több kerületi és egy orszá­gos rekordot állítottak íel a lelkes „at- létahölgyek“, ezek a kislányok, akik in­kább a stadion fekete po'rondján ,.rekor- dosdit“ játsztak végig igen figyelemremél­tó eredményekkel. Vendégként a fővárosi Testnevelési Főiskola növendéke: Sebessy Juci indult a bajnokságon versenyen kí­vül és a távolugrásban 489 cm.-es kiváló eredményt ért el. A szép sikerért köszönet és elismerés jár a rendező dr. Nagy Lajosnak, dr. So- modi Istvánnak, dr. Bíró Lajosnak. Biró Andrásnak, dr. Belliseknek, Gyémánt mesternek, Farcasanu titkárnak, Ccioiu szerkesztőnek és dr. Nagy Zoltánnak. A versenyek részletes eredményei: 100 méteres síkfutás: 1. Kirsebblum Haggibbor 13.7 mp. 2. Csák KAC 13.8 mp. 3. Bârlea Şoimii. 80 méteres sikfutás (kezdőknek): 1. Szilágyi KAC 11.6 mp. 2. Zsigmond UEC 11.8 mp. 3, Tóth Gizella KAC 11 8 mp. Sulylökés: 1. Medrea Ileana Şoimii 845 cm 2. Csák KAC 755 cm. 3. Keresztes UEC 731 cm. Magasugrás: 1. Csák Ildikó KAC. 138 cm. Kerületi rekord! (Régi: 132 Csák.) 2. Tóth Erzsi KAC 123 cm. 3. Medrea Ileana Şoimii 123 cm. Sebessy .Inéi ver­senyen kívül 133 cm.-l ugrott. 80 méteres gát: 1. Csák KAC 14.2 rnp. Kerületi rekord! 2. Bârlea Şoimii 14.8 mp. 3. Thakiova Şoimii. Diszkoszvetés: 1. Medrea Ileana Şoimii 26.50 ni 2. Keresztes UEC 20.ó < m. 3. Biris Şoimii 20.48 m. 800 méteres sikfutás: 1. Kirsebblum Haggibbor 2 p. 46 7 mp. Országos rekord! (Régi 2 p. 48.4 mp. Nuti Crozaiu Buka­rest.) 2. Gaál Ilonka KAC 2 p. 54.1 mp. 3. Weisz Haggibbor. Távolugrás: 1. Csák KAC 4o0 cm. Ke­rületi rekord! 2. Bârlea Şoimii 425 em. 3. Kirsebblum Haggibbor 415 cm. 4. Lá- possy LTEC 414 cm. Versenyen kiviil Se­bessy Juci: 489 cm. Gerelydobás: 1. Medrea J. 24.40 m. 2. Keresztes UEC 21.45 m. 3. Biria Şoimii 18.20 m. 4x100 méteres váltó: 1. KAC (Szilágyi, Nagy, Tóth, Csák) 57.3 mp. 2. Şoimii (Ni- colac, Puscas, Thakiova, Bârlea) 59 9 mp. 3. UEC. M n$íoslói wcgi€g üegificitco i Savn-knpái MaFOsvásápheíy—Kolozsvár 169*5—142*5 MAROSVÁSÁRHELY. Vasárnap délelőtt és délután zajlott ie az MSE Savu-kupaver- senvének második része ünnepélyes keretek között. A délelőtti versenyek előtt a városi uszodában megjelent dr. Curta Eugen pol­gármester, Ciupe Tonei alkerületi elnök kí­séretében és üdvözölték a kolozsvári ver­senyzőket, akiknek nevében Bara loan mon­dott köszönetét a polgármesternek. A két­napos versenyek összesített eredménye alap­jai! a Savu-kupát Marosvásárhely véglege­sen megnyerte, mert ezúttal eiödizben győ­zött Kolozsvár ellen 169.5:142.5 pontaránv- nyal. A nagy közönség előtt lefolyt verse­nyek részletes eredménye a következő: 100 in férfi uyotsuszás: 1 Csizmás Ko loz.svár 1 peic 09.6 mp 2 Békés Marosvá­sárhely 1 perc 09.8 mp 3 Tóth Marosvásár­hely 1 perc 10.8 mp. 4 Bara 1 perc 10.8 mp. 5. Veress Marosvásárhely 1 perc 14 mp. 4X200 m. gyorsváltó. 1. Kolozsvár A (Csizmás, Györffy, Zeidner, Bara) 11 peic 28.6 mp. 2. Marosvásárhely A. (Fülöp, Bé­kés, Veress, Tóth) 11 p. 39.3 mp. 3. Kolozs* v.ii B. 12 perc 22.3 mp. 4. Marosvásárhely Jj 13 perc 23 mp. 3X100 ni női vegyesváltó: 1 Marosvásár­hely A. (Perlaky, Nagyné Daróczy Juci, Ta­más) 5 perc 14.1 mp. 2 Kolozsvár (Ágoston Sclényi, Baráti:) 5 perc 40 mp. 3 Marosvá­sárhely B. 5 porc 53 mp. 400 m. férfi gxorsuszás: 1 Györffy Ko­lozsvár 6 perc 0.7 mp. 2. Békés Marosvásár­hely 6 pere 17.5 mp. 3 Joídáki Kolozsvár 6 perc 18 5 mp. 4 Tóth Marosvásárhclv 6 perc 242 mp. 5. Bázsa Kolozsvár 6 perc 28.9 mp. 100 m. női gy or suszás: 1 Tamás Marosvá­sárhely i perc 29.7 mp. Perlaki 1 perc 45.3 mp 3. KapdeL-ó Marosvásárhely 1 perc 46 2 mp. 4. Baráti; Kolozsvár 1 perc 48 mp. 5. Ágoston Kolozsvár 1 perc 49.8 mp. 4X100 rn. féifi gyorsváltó: 1 Marosvásár­hely A. (Fülöp, Veress, Tóth, Békés) 4 perc 48.2 mp. 2. Kolozsvár A. (Zeiduer. Bara. Györffy, Csizn.ás) 4 perc 49.1 mp. 3. Ko­lozsvár B 5 perc 18.4 mp. 4. Marosvásárhely B 5 perc 40.5 mp. Marosvásárhely—Kolozsvár 3'3 (3:2). Vi- zipólómérkőzés. Biró Kakuts András tanár. Géldobók: Kovács és Veress (2), illetve Bá­zsa és Jordáki (2). A műugrást versenyzők hiányában nem tartották meg, csak jBesztercey László Ma­ri «vásárhely gyönyörködtette a közönséget kifogástalanul jó ugrásaival A szombati eredmények a következők: 00 rn. férfi gyors: 1. Csizmás Kolozsvár 20.6 mp 2. Békés Marosvásárhely 30 mp. 3. Eara Kolozsvár 30 mi;. 4. Stürzer Maros­vásárhely. 5- Zeidner Kolozsvár. 200 rn. női mell: 1. Ágoston Kolozsvár 3 perc 42.2 mp. 2. Setényi Kolozsvár 3 p. 4-7.2 mp. 3. Perlaky Marosvásárhely 3 perc 48.3 mp. 4. Szabó Marosvásárhely. 5 Citrom Ma­rosvásárhely­800 m. gyors: 1. Györffy Kolozsvár 13 p. 23.5 mp 2. Jordáki Kolozsvár 13 perc 25 mp. 3. Bázsa Kolozsvár 14 perc 36 mp. 4- Simó. 5 Hancu. 100 m. férfi hát: 1 Veress Marosvásár­hely 1 perc 26 4 mp. 2. Csizmás Marosvásár­hely 1 perc 30 mp. 3 Jakabovits Marosvá­sárhely 1 perc 31.4 mp. 4. Muntyán 5. Er­délyi Marosvásrhely. 200 m. férfi mell: 1. Békés 3 perc 13.3 mp. 2. Sebestyén Kolozsvár 3 perc 19.8 mp 3. Kiss Kolozsvár 3 perc 26 7 mp. 4. Bodoni Marosvásárhely 5 Todor Marosvásárhely. 200 rn. férfi gyors: 1. Tóth Marosvásár­hely 2 perc 45.7 mp. 2. Csizmás Kolozsvár 2 perc 47.4 icp Békés Marosvásárhely 2 perc 49.8 mp. 4. Veress Marosvásárhely, 5. Györffy KAC. 100 ni. női hót• 1 Pcilaki 1 perc 45.2 mp. 2. Koha Mai osvár-árhely 1 perc 54.3 mp. 3. Jakabovits Marosvásárhely 1 perc 58.1 mp. 4. Ágoston Kolozsvár. 5. Kovács Marosvásár­hely. 400 m. hölgy gyors: 1. Tamás Marosvásár­hely 7 n. 34 8 mp 2. Ágoston 7 perc 47 mp. 3. Perlaki Marosvásárhely 7 perc 51 mp. 4. Selénvi Kolozsvár. 5. Citrom Marosvásárhely. 3X.100 m. vegyesváltó: 1 Marosvásárhclv A. csapata 4 pere 0.3 mp. (Veress, Békés, Tóth) 2. Marosvásárhely B. és Kolozsvár A. csapata holtversenyben 4 perc 10 másodperc­cel. (Marosvásárhely: Bodoni, Jakab, Stiir- zer. Kolozsvár: Csizmás, Sebestyén, Bara). 3. Kolozsvár B csapata. KIVÁLÓ MAGYAR ATLÉTIKAI EREDMÉNYEK DIÓSGYŐR. A MÁVAG atlétikai verse­nyének főbb eredményei: TOO m. 1 Gyenes 10.7 mp., sulylökés 1 Daránvi dr. 14.54 m.. 2 Horváth TI. 14.10 m., 4x100 1 BBTE 44.3 mp., diszkosz 1 Kuützy 47.19 m., 2 Horváth 11 45.79 m.. 110 méteres gát 1 Nádasdy 15.4 mp., 5000 méter 1 Németh 15 p. 27.8 mp., távolugrás: 1 Vermes 708 cm., oOO méter 1 Harsányi 2 perc 00.6 mp., ge- ríJydobás 1 Várszegi 62.26 méter. PÉCSBEN 25.000 FŐNYI KÖZÖNSÉG El.ŐTT JÁTSZOTTÁK LE a harmadik Ra­pid—Waldhoff mérkőzést a német iabdaru- í góbajnokság harmadik-negyedik helyéért. Győzött a Rapid 5:2 (4:2) arányban. 5000 lejt eredményezett i. kolozsvári jóté­konyt élű labdur u génné-r hózés KOLOZSVÁR. Universitatea, Victoria vegyes—Kolozsvár alkerületi válogatott 4:1 (2:1), biró Raliu, 600 néző, góllá vők: M uresan (2), Hegedűs és Szaniszló, illetve Roman fejes. A besszarábiai és bukovinai menekültek javára rendezett mérkőzés jó sportot és mintegy 5 ezer lejnyi összeget eredményezett. Csapatösszeállítások a kö­vetkezők voltak: Vegyes: Boros, Ee.Iecan U—-líantz, Csák lány—Szántay—Ni:-tor, Muresan — Moldovan—Szaniszló—Eelecan 11. Put- nic. Alkerületi válogatott: Makiári. 5?öcs— H orvát Ii, Chiori tan — Bobii s—Pálffy, Orosz — Rotar— Nieusan— Roman— Bakos. KAC ifjúsági—Universitatea ifjúsági 2:0 (1:0). A NÉMET-OLASZ NŐI ATLÉTIKAI VIADALT a nénit hölgyek 53—30 pont­aránnyal nyerték rneg Pannában. Jól, SZEREPEITEK A MAGYAR 1 SZÓK SUBÁKON SUSÁK A nemzetközi usznverseny első ■ napján a magyar úszók kiválóan szerepeltek. Részletek : 100 in gym s: 1. Eleméri 1 perc 00.9 mp.1 2. Végha/i 1 perc 01.2 mp. 200 rn. hát• 1. Galambos 2 perc 39.4 rnp 2 Yidtnár Süsük 2 perc 43.9 mp. jugoszláv rekord. iOQ m. mell. 1. Fábián 1 perc 13.6 rnp. 4('0 ni. gyros. 1. Végházi 4 perc 59.6 mp. 2. F.leméri 5 perc 05.2 mp. 3X U)0 m gyorsváltó. 1 Victoria Susak 3 perc 07 3 mp 2. Magyar veg\es (Elemén, Végházi. Galambost 8 perc 0 99 mp. /»Se—Victoria Susnh 4:3 {4:1) Vizipó'.ó- méri őzés. A lal'dariigószövetség ismét közli az érde­kelt egyesületekkel, hogy az A-liga mérkő­zései augusztus lóén kezdődnek. A. B-liga f iső fordulója valószínűleg szeptember Jó én lesz. BULGARIA IS RÉSZT FOG VENNI JÖ­VŐRE 1 labdarugó Duna kupa mérkőzése kon. Ma «télutón kezdődnek a döntök m KAC teniszversenyén „ Brándtssa KAC legyőzte Erős Gézái, a kétszeres Ko’ozsvár-bajnoko! KOLOZSVÁR. A KAC országos tenisz- j versenyén vasárnap vaskos meglepetés is akadt. Erős Gézát ugyanis, a kétszeres ko­lozsvári bajnokot kiverte Brandusa, a KAC fiatal játékosa. A mérkőzéseket egyébként a hirtelen kerekedett vihar és zápor megszakította és csak néhánv mér­kőzést játsztak le. Részletes eredmények a következők: Fcrfiegyes: I. oszt.: Pusztay TC—Radó Haggibbor 6:3, 6:1, Brandusa KAC—Erős Doherty Bukarest- 6:3, 5:7, 6:3. Női egyes: I. oszt.: Radoné Haggibbor —Koros MSE 6:1, 9:7, Bereczky TCR— Haásné TC 6:2, 6:0. Férfipáros: I. oszt.: Viziru, Viziru— Pusztay, Dóczi TC 8:6, 7:5. A kolozsvári pár az első szetben 4:l-re, a másodikban már 5:l-rc vezetett, azonban Pusztay fel­tűnően erélytelen és lassú játéka miatt a mérkőzést elvesztette. Rurac, Erős Do­herty—Radó Dcrmata, Brandusa 6:3, 6:3. Férfiegyes: ÍI. oszt.: Radó Haggibbor —Paulini TC 6:0, 6:2, Álljon Dermata—- Farkas Haggibbor 6:1, 8:6. Vegyespáros: Vargha, Varghám' MSE— Brandusa, Gaál Éva KAC 6:4, 6:4. ! A versenyeket, illetve a döntő mérkő­zéseket mn délután fél 4 árui kezdettel tartják meg, melyek iránt érthetően nagy érdeklődés nyilvánul meg. A szombati eredmények a következők: Férfiegyes: I. oszt.: Viziru TCB Papp KAC 6:4, 6:4. Viziru G. — Badin TCii 1:6. 7:5, 6:0 Erős Doherty--Viziru N 1 CR 6:3. 2:6. 8:6. Gyönyörű küzdelmek! Női egyes: I. oszt.: Haásné KAC--Gaál Éva KAC 9:7, 6:4. A nagy formátlan ját­szó Haásné meglepetésszerii győzelme. Ra­doné Haggibbor—Vargháné MSE 5:2 9:7. Koros MSE—Baáfzné TC 3:6, 6:2, 7:5. Meglepetés! Férfiegyes: II. oszt.: Viziru G. Pop Şoi­mii 6:0, 6:2, Braun AAC—Papp KAC 6:2, 6:4, Kcinoróezy TC— Grausan Lupény 6:1, 6:3, Máluási KAC—Szász KAC 6:3, 6:1, Albon Echo—Blatt Haggibbor 6:4, 9:4, Farkas—Német AAC 6:2, 5:7, 6:2, Paulini TC—Hecht KAC 6:2. 6:2. Krebsz TC—Steiner Haggibbor 7:5. 6:4. Női egyes: II. oszt.: Gaál Éva KAC— Seiényi KAC 6:4, 6:4. A KM SCuszővers is iól sikerült KOLOZSVÁR. Vasárnap a KMSC rende­zett jólsikerült uszóversenyt a Károly király park uszodájában a következő eredmények­kel : NŐI SZAMOK 50 méteres ifj. gyors: 1 Enghis U 41 mp., 2 Gazdac A. KMSC 48.2 mp.,~3 Pop U 51.3 másodperc. 50 méteres ifjúsági mell: 1 Weisz Haggib­bor 51.2 mp., 2 Kinta KMSC 59 mp. 50 méteres ifj. hát: 1 Zsellér KMSC 51.3 mp., 2 Gazdac I. KMSC 52.8 mp., 3 Pop U 55 mp. 100 méteres női meT: 1 Zsellér KMSC 1 perc 52.5 mp., 2 Weisz Haggibbor 1 p. 53 írp.. 3 Gazdac I. KMSC 1 p. 54 mp. 200 méteres női gyors: 1 Orosz U 4 perc 2C.2 mp., 2 Pop U 4 perc 36.7 mp. 3x50 méteres ifj. vegyes: 1 KMSC (Gaz­dac L, Zsellér, Gazdac A.) 2 perc 34 mp., 2 U (Orosz, Pop, Enghis.) FÉRFIAK 50 méteres kezdő gyors I. csoport: 1 Ha- rasztby KMSC 39 mp., 2 Máthé KMSC 41 mp., 3 Csornafáy KMSC 45 mp. — II. cso­port: 1 Kelemen Haggibbor 36.5 mp., 2 Fa­zekas KAC 36.6 mp.. 3 Berariu U 37 mp. 50 méteres kezdő mell. I. Csoport: 1 Szűcs KMSC 46 mp., 2 Nagy KMSC 46.1 mp., 3 Szabó KMSC 50 mp. II. csoport: 1 A idász Haggibbor 42.6 mp., 2 Sebestyén Haggibbor 45.1 mp., 3 Hiring KAC 47.2 mp. 50 méteres gyermek gyors: 1 Török Hag­gd bor 41.8 mp., 2 Szamosi KAC 46 mp., 3 Gáli KAC 46.1 mp. 50 méteres gyermek mell: 1 Rótli Hag­gibbor 45 mp., 2 Cosma U 47 mp., 3 Nagy KAC 47.1 mp. 50 méteres ifj. hát: 1 Róbert Haggibbor 43.2 mp., 2 Jency KMSC 43.5 mp., 3 Vadász Haggibbor 46 mp. 100 méteres ifj. mell: 1 Vigu U 1 perc 35 mp., 2 Nóti Haggibbor 1 perc 36 mp., 3 Ko- ' ács KAC 1 perc 40 mp., 4 Csomós KMSC 1 perc 41 mp. I 100 métere« ifjúsági gyora: 1 Drotleff KAC 1 perc 20.5 mp., 2 Jenei KMSC 1 p. 21 rap., 3 Covaciu U 1 p. 22.3 mp. 300 méteres ifj. gyors: 1 Rosianu Dan U 4 perc 24 mp., 2 Vadász Haggibbor 4 perc 5fc mp., 3 Ioanovici U 4 pere 57.2 mp., 5x50 méteres ifj. gyorsváltó: 1 U (Berariu, Árion, Rosianu, Vigu, Covaciu) 3 perc 22 mp.. 2 KAC (Drotleff, Fazekas, Hiring, Be- rényi. Prohab) 3 perc 30 mp., 3 KMSC (Je- ney, Mázsa, Haraszthy, Fesztinger, Jeney 11.) 3 perc 33 mp. 3x50 méteres ifj. vegyesváltó: 1 KAC (Fraliob. Kovács. Drotleff) 2 perc 15 mp., 2 Haggibbor (Vadász, Sebestyén, Török) 2 p. 16 mp., 3 KMSC (Szűcs, Csomós, Jeney) 2 perc 18 mp. 200 méteres férfi gyors: 1 Rosianu U 3 perc 08 mp., 2 Gonosz U 3 perc 13 mp., 3 Diotleff KAC 3 perc 15 mp., 4 Jeney KMSC 3 perc 15.7 mp. 100 méteres férfi hát: 1 Róbert Haggib­bor 1 perc 41 mp., 2 Prahob KAC 1 perc 55 mp., 3 Hankó KAC 1 perc 59 mp. 200 méteres férfi mell: 1 Vadász Haggib­bor 3 perc 41 mp., 2 Sebestyén Haggibbor 3 perc 43 mp., 3 Kovács KAC 3 perc 45 mp. 3x50 méteres vegyes váltó: 1 U (Covaciu, Vigu, Rosianu) 1 perc 59 mp.. 2 Haggibbor (Róbert, Nóti. Meister) 2 p. 06 mp. U II.—KMSC, Haggibbor vegyes 7:1, vi- zipóló. Dr. Deutsek klubelnök a kifogás­talan rendezésért elismerést érdemel. A BUDAPESTI BESZKÁRT EVEZŐSCSA­PATA vasárnap Be!grádban mérkőzött meg a jugoszláv válogatott evezőscsapatokka! 2140 méteres pályán. A négyevezős kormá­nyosversenyben a BESZKÉRT csapata győ­zött 7 perc 00.3 mp.-el 2 Belgrad válogatott 7 perc 00.6 mp. A kormányos nélküli kettős­ben a belgrádi válogatott győzött 8 perc 07 mp.-cel, 2 BESZKÁRT csapata 8 p. 15. tnp. A kormányos nélküli négyesben a BESZ­KÁRT csapata győzött 6 p. 45 mp.-cel, 2 Btlgrád válogatott 6 perc 54 mp.-cel.