Ellenzék, 1939. július (60. évfolyam, 147-172. szám)

1939-07-11 / 155. szám

Változások a bírói karban Kiket neveztek ki a kolozs­vári Ítélőtábla körzetében ? KOLOZSVÁR, julius 10. Iamandi Victor igazságügy miniszter előterjesztésére, az 1939 március havá= ban megtartott birói képesítő vizsgák alapján, őfelsége számos uj kinevezésit és előléptetést eszközölt a birói kar = ban. Ezek között a kolozsvári Ítélőtáb = la körzetébe a következők tartoznak: Silvian M. Alexandru Eduard ideig= lenes ügyészt a teleormani törvény­széktől a kolozsvári törvényszékhez állandó jellegű tanácsbiróvá nevezték ki, az előléptetett Vardiica I. helyett. Cartis V. Vasile birói képesítő vizsj gával rendelkező volt bírót a ko!ozs = vári vidéki járásbírósághoz járásbiró= nak nevezték ki, a máshová kinevezett Vaida N. Mihail helyébe. , Pop I. Iosifot, a kolozsmegyei mócsi vidéki járásbíróság helyettes járásbi- róját, ugyanoda véglegesítették. fíeorgescu N. láncú helyettes járás* birót a kolozsmegyei mócsi járásbíró­ságtól a szebenmegyei vízaknai vidé­ki járásbírósághoz helyezték át, vég­legesített járásbirói minőségben, a más­hová kinevezett Cristea 1. Gheorghe helyébe. /Oprica C. Grigore segédjárásbirót, a galaţii I. városi járásbíróságtól ideig­lenes jelleggel a kolozsmegyei mócsi vidéki járásbirósághoz nevezték ki, az áthelyezett Georgescu N. lar.cu he== lyébe. Pocanschi N. Nandra helyettes já- rásbirót, a kolozsmegyei bánffyhunya- di vegyes járásbíróságtól a temes- torontálmegyei lippai vidéki járásbiró­sághoz véglegesített bírónak nevezték ki, a nyugalomba vonult Grogoti loan helyébe. [ Pasa C. Gheorghe helyettes ügyészt, az oltmegyei törvényszéktől a kolozs­megyei bánffyhunyadi vegyes bíróság­hoz nevezték ki ideiglenes jelleggel a máshová kinevezett Pocanschi N. Nandra helyébe. Popescu /. loan helyettes járásbi- rót, a mehedintimegyei Flamanda vi­déki járásbíróságtól a kolozsmegyei apahidai vidéki járásbírósághoz he­lyezték át, a szintén áthelyezett 'Ăndrei Iuliu helyébe, i | Suhubochei Francisc Ferdinand tor­dai törvényszéki szavazó birót, saját kérésére a legfőbb semmitőszék má­sodik tagozatához II. osztályú segéd- bíróvá nevezték ki, a más állásba tá­vozott Stefanescu C. Constantin he­lyébe. 1Mironescu T. Nicolaet, a bucureştii íVI. vegyes járásbíróság segédbiróját, a tordai törvényszék véglegesített bíró­jává nevezték ki a máshová kinevezett Suhubochei Ferenc Ferdinand helyébe. Sava S. Miga helyettes járásbirót, a tordai vegyes járásbíróságtól a' hu- nyadmegyei aígyógyi vidéki járásbiró­sághoz véglegesített bírónak nevez­ték ki. Vasilescu I. Gheorghe birói képesítő vizsgával rendelkező ügyvédet a tor- damegyei járai vidéki járásbirósághoz véglegesített bíróvá nevezték ki, a máshová kinevezett Petcof Teodor helyébe. ] Bunescu B. loan birói képesítő vizs­gával rendelkező volt birót a torda- megyei járai vidéki járásbirósághoz bírónak nevezték ki, az áthelyezett Székely Ferenc helyébe. Marinescu Em. Gheorghe Constantin segédjárásbirót a buzaui vegyes járás­bíróságtól a tordamegyei topánfalvi vidéki járásbirósághoz végleges bíró­nak nevezték ki, a máshová kinevezett Santau Gheorghe helyébe. Ki verte össze a paniti gazdalegényt? Marosvásárhelyi tudósítónk jelenti: Sikó Gerő i8 éves paruri gazdalegény az elmúlt nap a késő délutáni órákban arról érte­sült, hogy a határban legelő egyik tehenük beteg lett. A gazdalegény lóra kapott és a gulyához igyekezett. Mielőtt kiért vol­na a községből, az ur porában játszadozó gyerekek kövekkel hajigálták meg lovát, amőly megbokrosodott. Sikó nem tudta megfékezni a lovat, amely elgázolta a köz­ségi jegyző egyik alkalmazottjának három­éves kislányát. Szerencsére a gyermek csak könnyebb zuzódásolkat szenvedett. Ami­kor a legény hazatért, hozzátartozói meg­döbbenve állapították meg, hogy Sikó Ge­rő rendkívül súlyos sérüléseket szenvedett: testéin ütések nyomai látszottak. Az ügy­ben vizsgálatot kértek. A kiadott orvosi látlelet szerint Sikó Gerő i6—iS napon Miül gyógyuló sebeiket szenved. i • 19 39 július 11. ELLENZÉK SPORT Â FC Stapl'd sryeríe a itamási Síupál 19 li'k percében. — Ä mérkőzés után Gáb­riel Marinescu tábornok, a labdarugószö- r- vétség elnöke, beszéd kíséretében adta át a kupát a Rapid csapatának. BUCUREŞTI, a Roanám-kupa döntőjét vasárnap délután ünnepélyes keretek kö zott já'ts/ták le 800Ü néző e’őtt, E. Kroner vezetésével és azt a FC Rapid csapata megérdemelten nyerte meg 2:0 (1:0) arányiban a Sponink Studenţesc csapatával szemben. Mindkét gólt Barátky bombalö­véssel szerezte meg és pedig az elsüti a 30-ib percben, a másodikat a II- félidő NAGYVÁRADON a Macat* 2:0 (1:0) arányban re vámot vett a Haggibboron mult vasárnapi kolozsvári vereségéért. Mindkét gólt Klein lölte. ÉRC NRPDNTRj és a két Pond’s krém.- q (ój'íZüí<a,J é. o „V (nappalik krém, ha azt úgy használj^ mmt aheg/ le van irvaj óbban a kis fűzeikében« o inden Pond'j ir*m cvoy magolásában megtalál, arcá** széppé és fiatalosan üdévé teszik I COtD CREAM VAN1SHIN CCREAM ?UDE Uk . , ifinTHffitorf rtf Amerikai győzelmek a wimbledoni teniszbajnokságokon LONDON. A wimbledoni teniszbajnok­ságok küzdelmei végetértek. A férfiegyest az amerikai Riiggs nyerte honfitársával, Cceikeva'l szemben 3:0, 8:0, 3:0, 0:3, 6:2 arányban, a nő jegyesben is amerikai: MarWe győzőit az angol Stammers eliten 6:2, 0:0 arányban. A férfipáros bajnokság is 'Amerikába kerii >[, amennyiben az amerikai Riggs— Ccdkc pár a döntőben 6:3, 3:6, 6:3, 9:7 arányban győzte le az angol Harc—Wil­de kettőst. A IC níjcrie a Camarasesco icüisiüapa zónaűönfőtd KOLOZSVÁR. A TC—Echo Camara- sescu = kupa tenisz erdélyi zónadöntőt a TC csapata 4:1 arányban nyerte meg a következő eredményekkel: Puszíay TC—Radó Echo 6:3, 6:4, 6:3. Bekő Echo—Dóczy TC 6:3, 3:6, 6:1, 9:7. i Pusztay, Dóczy TC—Radó, Bekő 6:3, 6:4, 6:3. ' ' '!'v'1 ” ” Puszday—Bekő 6:1, 6:2, 6:3. \ Dóczy—Radó 6:3, 6:4, 6:2. Az Echoban Radó lázasan játszott, ami befolyásolta az eredményt. A győz* ies TC legközelebb a Nagyvárad—Arad —Temesvár zónák győztesével fog ősz- szekeriilni. ; A TMAC az A-Isgában Másodszor is döntetlen az Unirea Tricolor—Gloria CFR mérkőzés GALATI. A B-ligaminősitők vasár­napi mérkőzései közül a Galatiban le­játszott Gloria CFR—Unirea Tricolor revánsmérkőzés is döntetlenül maradt 0:0 arányban és így szerdán vagy csii = törtökön semleges helyen újabb döntő lesz, mert mint ismeretes, az első mér­kőzés is 2:2 arányban döntetlenül vég­ződött. Biró dr. Morar Teofil volt, a mérkőzés hőse Cretianu, az Unirea Tricolor kapusa volt. j vv: ? A budapesti Hungária labdarúgócsapata a svédországi Motala város válogatottját 4:0 (1:0) arányban győzte le Mindkét magyar KK-csapat kétgólos vereséget szenvedett Súlyos botrány Bolognában BELGRAD. Beogradski—Újpest A:2 (2:1), biró Eibu: cseh. A jugoszláv csa­pat, melyben kilenc játékos szerepelt az Angisa ellen győztes válogatottban is, megérdemelten győzött nagyobb lendiUe­tévét és gyorsaságávail a magyar csapat ellen, a 18-ik percben G ti so vies lobte az első gólt, a 22 ik percben Bozsovics a másodikat, a 4Dk percben Kocsis lőtte Újpest első gólját. A II. félidő 3 ik! percé­ben Bozsovics Bőit újabb gólt, a 8-k perc­ben Zsengellér bonc miatt megítélt tizen­egyesből! szépített az eredményen, melyet véglegesen a 30-ik percben Bozsovics újabb góllal állított be. BOLOGNA. FC Bologna—Ferencváros 3:1 (0:1), biró Greenwood angol, 22 ezer néző. Botrányos lefolyású mérkőzés, me­lyért egyformán hibás a biró és a közön­ség is, mely kövekkel és üvegekkel dobál­ta meg a magyar csapatot, úgyhogy az nem tudta teljes tudásál kifejteni. Ai 28, percben Gyetvai lőtte az első gólt és a magyar csapat a II. félidő 20 k percéig vezetett is, ekkor azonban Puricseüi egyenlített. A 23. percben Bi avatta lesá'* lásból gólt lőtt, de a biró nem adta meg- Ekkor a nézőközönség körében nagy bot­rány támadt. Kövek, üvegek, poharak re­pültek a pályára, a Bologna csapata vad játékba kezdett. Az egyik olasz játékos lerúgta Polgárt, mire ez arculütötte eden felét, a biró végül is kibékítette a két já­tékost, de a kőzápor nem szűnt meg. Ily körülmények között a Bologna Pui?cselli révén a 26-ik és 27 -ilc percben két újabb góllal nyerte a mérkőzést, melyet külön­ben a Ferencváros megóvott a biró gyen-, ge szíereplése és a közönséges életveszélyes magatartása miatt. ' : - v A revánsmérkőzések szombaton és va­sárnap lesznek. . r iy -Ny, .f I — p •• .v . - 1 •; Németország—Romáhia 19:3 ! I v Németország válogatott kézilabdacsa' pata szombaton délután nagy érdeklődés, kíséretében játszotta le első nemzetközi mérkőzését Románia csapatával, melyet a világbajnok német együttes fölényes játék­kal 19:3 (12:1) arányban győzött le. A mérkőzés előtt a vendégcsapatot Gabriel Marinescu tábornok, áiüamtkkár üdvö­zölte, .- ■ ţ fe; • KOLOZSVÁRON A HADFELSZERE­LÉSI ALAP JAVÁRA TARTOTT BA­RÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEN a CFR csapata meglepetésszerűen 3:2 (2:1) arányban győzte le a Victoria tartalé­kos együttesét. Góllövők: Roman (2) és Nicusan, illetve Muresan és Fele- can II. 1 lAZ UNIVERSITATEA csapata Ára- nyosgyércsen 2:0 (1:0) arányban nyerte meg a Sodronyipar elleni barátságos mérkőzé sél TEMESVÁRON a lúgost Vulturii 1:0 (1:0) arányban győzött Musté ti góljá­val a tartalékos Ripensia ellen. Cluj, Sts*. Regíua Mapia 46* STÖCK NÉMET OLIMPIAI BAJNOK SULYATLÉTA, # a Franciaország elleni viadal német csapatkapitánya, mosolyogva gratulál az egyetlen győztes franciának* Bris- sonnnlc (11.0 méteres gátfutás) \