Ellenzék, 1939. június (60. évfolyam, 122-146. szám)

1939-06-06 / 126. szám

19 39 lu ni its 6. EZ L EN?ÉK Â Victoria megmeneküli — a Kinizsi kiesett az A-ligábó! Ä Ripensia—FC Carpaíi mérkőzésein doi ei a második heíy kérdése. — Victoria—Sp, Siudetiiesc 4:2 BUCUREŞTI. Az A-liga küzdelmei va­sárnap véglegesen tisztázták a kiesések AMTE—Inventus 1:0 (1:0), bíró dr. Monair,, a győztes gólt a 23ük percben Bojtás a további góllövök. NAGYKÁROLY. Victoria—HTV 2:0 (2:0), biró Sipos, góllövök Nagy és Hragyef. I LUPÉNY. Minerul—Craiova 1:1 (1:1). CALINESCU MINISZTERELNÖK ÉS G. MARINESCU TÁBORNOK AZ U DISZELNÖKE1 KOLOZSVÁR. Az Universitatea jú­nius 2=án tartott népes rendkívüli köz­gyűlése nagy lelkesedéssel és egyhan = gulag Armand Calinescu miniszterelnö­köt és Gabriel Marinescu tábornokot diszelnökeivé választotta, melyről dr. C. Tataru királyi helytartó, a klub el­nöke táviratban értesítette a megvá­lasztottakat, kérve a tisztségek elfoga= dását, ami bizonyosra vehető. és a két Pond's krém: a ,,C’ (éjszakai) és a ,.W" (nappalit krém, ho azt úgy használja ie!, mint ahogy le van irvo abban a kis füzetkében, ame* lyet minden Pond’s krém cso­magolásiban megtalál, orcák széppé és fiatalosan üdévé teszi.^ COLD CREAM VANISHING CREAM fUD ER ­kérdését. A Victoria szép győzelmet ara­tott. a Sp. Studenţesc felett és ezzel meg­menekült a veszélyes zónából, ugyancsak győzött ,a Rapid is. mely szombaton 4li­re verte a Venust és igy szintén biztosí­totta helyét az A-Mgában. Vereséget szen­vedőit azonban a Kinizsi is, melynek sorsai ezzel beteljesült. A Tricolor és a Gloria csapatával egyetemben a R-ligába fog kerülni — kacsaik időközben fel nem emelik az A-üga őszi létszámát. A két egyforma pontszámú Kinizsi és Sp. Stu­denţesc egymásközti két mérkőzésének gólaránya ugyanis kedvezőbb a fővárosi csapatra. A hátralevő Ripensia—FG Carpati mérkőzés már csak a második hely kér­dését fogja tisztázni. — Részletes ered­mények : 1 BUCUREŞTI. (Szombat.) FC Rapid— Verni 4:1 (2:1), 6000 néző. A FC Rapiidl a jelentéseik szerint „nagy játékot“ muta­tott és megérdemelten győzött Barátky (2), Auer és Bogdán góljaival. A Venus gólját Orzai lőtte. Victoria—Sp- Studenţesc 4:2 (2:0), bí­ró Vartól ómen, 6000 néző. A Victoria ré­gi nagy lelkesedésével küzdve, biztosan nyerte a mérkőzést Pop IV. (2) és Co­cáiban (2) góljaival!:,) az egyetemiek C. Grecu és G. Popescu góljaival voMak eredményesek. Balrin lőttbe. ARAD. UDR—Goria 2:1 (2:1), bíró loan Petreseu, 1500 néző, góllövök: Ka- kerdia és Br.curaru, illetve Meroea. PLOEŞTI. Tricolor—FC Carpati 4:0 (2:0), biiró C- Radulescu, 2500 néző. A gólokat Kovács I. (3) és Kovács II. lőt­ték. TEMESVÁR- Ripensia—Kinizsi 7:3 (2:1), biró PáJilify, 5000 néző. A Ripensia lanyhán kezdeti., az első gólt Thier jung szerezte meg a Kinizsinek, de aztán a Ripensia „rákapcsolt“ és Dobay (3), Zsiizskovics, Mjarcu (2) és Moíita révén ontotta a gólokat. A Kinizsi másik két gólját Bajusz lőtte. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Venus 22 14 7 1 51:20 35 2. AMTE 22 10 5 7 40:35 25 3- Ripensia 21 10 4 7 49:38 24 4. UDR 22 9 5 8 30:33 23 5. Victoria 22 9 3 10 38:38 21 6. FC Carpati 21 8 5 8 24:31 21 7. FC Rapid 22 8 5 9 39:32 21 S. Inventus 22 8 4 10 37:37 20 9. Sp. Student. 22 7 5 10 30:35 19 10. Kinizsi 22 6 7 9 48:56 19 11. Tricolor 22 7 3 12 23:38 17 12- Gloria 22 5 7 10 27:43 17 Magyarország hölgy feniszcsapatbajnok- ságát a BEAC csapata nyerte. Olaszország-Jugoszlávia 2:1 BELGRÁD. 25 ezer főnyi közönség 'előtt játszin le vasárnap Olaszország por­tyacsapata első válogatott mérkőzését Ju­goszláviával, melyet csak nagy küzdelem után tudott legyőzni 2:1 (1:0) arányban. ’A gólokat Colciussi és Fiola, illetve Mato- 1 sics lőtték. Biró: Langenus, Belgium. Az ‘ olasz csapat ma Budapestre utazik, ahol csütörtökön a magyar váilogcdcltal játszik. Románia rugby bajnokságát a Sportul Studenţesc csapata nyerte meg, mely a va­sárnapi döntőn 8:o arányban győzött a TCR együttese eílletnc Kitünően sikerült az Etho színházi Unneţiăiwe KOLOZSVÁR. Az Echo első nagysza­bású nyilvános színházi kulturális és sportünnepélye a Magyar Színházban vasárnap délelőtt a legteljesebb siker jegyében zajlott le. Bár még az egye­sület teljesítőképessége messze van attól, amire képes, mégis ez az ünne- pély az egyesület hároméves fennállá­sához viszonyítva olyan fejlődést mu­tatott, ami egyenesen meglepte a kö­zönséget és szakembereket. A szeren­csésen összeállított műsor mindvégig lebilincselte a közönséget, a sportszá­mok pedig szakkörökben keltettek osz­tatlan elismerést. Az ünnepély fény­pontja dr. loan Chirila munkaügyi fel­ügyelő, a „Munka és Öröm“ elnökének nagyszabású beszéde volt, melyben vá­zolta a nemzetközi munkavédelem tör­ténetét és annak gyakorlati alkalmazá­sát Romániában. Nagy elismeréssel szólott a kolozsvári munkás egyesüle­tekről, az UEC-rőI, KMSC-rőí és Echo- ról, melyek a „Munka és öröm“ kere­tében ideálisan valósítják meg ennek a szervezetnek elgondolásait. A nagy tapssal fogadott beszéd után Ivan Oc- tavian klubelnök vázolta az Echo ne­mes törekvéseit, ismertette az Echo szervezetét, melyből megtudtuk, hogy az egyesületnek több mint 2500 tagja van. Most épül a klub modern sportte­lepe, a tagok pedig a Piaţa Unirii 21. sz.ám alatti klubhelyiségben találnak kényelmes otthonra és szórakozóhely­re. A nagy tetszéssel fogadott beszéd után kezdődött meg a tulajdonképeni műsor, melyen zenekari, ének- és sport­számok szerepeltek nagy siker kísére­tében. (Az ünnepségre még visszatérünk. BELGRAD. Á női Középeurópai Ku­páért rendezett teniszverseny első nap­ján Jugoszlávia 2:0-ra vezet Olaszor­szág ellen. Eredmények: Kovács—San Domina 6:3, 6:2, Florian—Tonolli 6:4, 6:3. Még mindig nincs döntés a B-ligtt bucureştii csoportjában BUCUREŞTI. A B-Iigában még min­dig nem dőlt el a bajnokság kérdése a bucureştii csoportban. Részletes ered-- mények: BUCUREŞTI. Turda—Mociornita 3:1 (1:0), Telefon Club—Franco Romana 3:3 (2:2), Unirea Tricolor—AS Cons­tanta 1:1 (1:1). t BRAILA. Dacia Unirea—Prahova 1:0 (0:0). MAROSVÁSÁRHELY. Monopol— Sodronyipar 2:1 (0:1), biró dr. Boidur. Góllövök Szaniszló, illetve Karabás (2), Nagy Monopol-játékost a 17=ik perc­ben kiállította a biró* 4 -' * - - . . NAGYVÁRAD. Törekvés—Mures 3:1 (2:1), biró Rat, góllövök Gozner, Bo- natiu és Cretu, illetve Sikó. TMAC— NAC 2:0 (0:0), biró Ceaureanu, 2500 néző, góllövők Bücher és Szőcs. NAGYBÁNYA. Tricolor—Universita­tea 3:2 (1:1), biró Fekete Nagyvárad, 1500 néző, B-Iigamérközés. A kolozsvá­ri csapat nem érdemelte meg a veresé­get. A 33. percben Coman lőtte az első gólt, a 34 ik percben Moldovan kapus egy igazságtalanul megítélt 11-est ki­védett, a 38-ik percben Csízek egyen­lített. A II. félidő 7-ik percében Csízek, a 14-ik percben Jaranu, a 17-ikben Németország és Jugoszlávia vezetnek a DC középdöntőjében BERLIN. A Davi« Cup európai zóná­jának közép donit ő j ében Németország 2:0- ra vezet Anglia ellen. <a következő eredmé­nyekkel Henkel—Shayes 6:2, 66:1, Mi i.i'zei—Hare 6:1, 6:0, w. o. ZÁGRÁB. Jugoszláviai—Belgium 2:0. Az cNőnapi eredmények: Műűcs—Geel­barnd 6:1, 6:4, 6:1, Pun'csec—Lacroix 1:6, 6:3, 6:3, 7:5. A kéi középdöntő alapján előre: ál háló Németország és Jugoszlávia győzelme és igy az 'európai döntőt valószínűleg ez a két csapat fogja játszani Zágrábban. ' ­Svédország labdarugócsapata Stockholm­ban 3:2 (0:2) arányban győzte te Norvé- I gia csapatát. üj kerületi magasugpó rekord a szövetségi versenyen KOLOZSVÁR. A kerületi szövetség idei első 'atlétikai versenye annak ellenére) hogy apón a KAC több (kivágó versenyző­je: Elerszényi dr., Nemecz, Kovács, CHza, si.ib. nem vehettek részt, ágén szép sikerrel zárul1. Bíró György KAC a kalap ácsvetés­ben a’íig maradt el saját országos rekordjá­ról, Sto'icbjte'.scu 690 cm.-it ugrott távoliba, a rúdugrásban pedig 180 aemtimélerrel uj kerület,;; rekordod álflifJotifc fel. Kitünően szerepek Kiss György, a KAC országos bajnokfutója, jaki négy számban indult és min denii kbenj győzött. Részletek a követ­kezők: ,*,-.■■■■ ico metier 1. Moinea Soimií 11.2 mp. 2. Coracu Şoimii 11.4 mp. 3. Sulioc 117 mp. Erős hátszél. Su’yilc'kés i. Radasanu 1179 m. Şoimii, 2. Mániái Şoimii, 11.60 m. 3, Dobosi Şoimii 11.23 m. 1500 niéfer 1. Kiss György KAC 4 perc 15.6 mp. 2., Ár'kossy KAC 4 perc 44 mp. 3. Kiss II. KAC­Magasugrás 1. StoichitUscu Sói műi 180 cm. Kerületi rekord. 2, Alexandrescu Şoimii 170 cm. 3, Liszkay KAC 165 cm. 800 méter 1. Kiss György KAC 2 perc 00.i másodperc, 2. Fugulyán KAC 2 perc 08 mp. 3, Molnár KAC 2 perc 20 mp. Távoliugrás 1. Sfoichitiesfcu Şoimii 690 cm. 2. Alexandrescu 654 cm, 3, Bran 602 centiméter Şoimii. J Távoílugrás (ifjúsági) 1. Corocu Şoimii 658 cm., 2. Moinea Soiimii 651 cm. 3, Czu- kor KAC 603 cenitiméter. . A Diszkoszvetés 1. Biró György KAC 37.12 méter, 2. Radasanu Soimi’i 36.04 3. Homjoc Soirnii1 35.91 m. Rúdugrás i. Dr. Biró Lajos KAC 350 centiméter, 2. Radasanu SoimR 3 méter, 3 Sasu Şoimii 3 m. * 1 Kalapácsvetés 1. Biró György KAC 45.70 méter, 2. Kosa KAC 25 méter. Gerelydobás 1. Biró György KAC 46.96 méter, 2. Gfortea Şoimii 43-39 méter, 3.: Maniu Şoimii 42.79 m. • 4 3000 méter 1. Kiss György KAC 9 p. 26 másodperc, Kiss II. KAC 10 perc 26 mp., 3. Dimen 10 p. 28 mp, ' >i * 400 méter 1. Kiss György KAC 54 mpi 2. Jovaonvci Şoimii 55.2 mp., 3, Sasu 1 Sóiméi 57 mp. lji£ ; & __________ L. POPESCU ISMÉT EURÓPA- T BAJNOKI I BUCUREŞTI. Európa pehelysúlyú ökölvivóbajnokságát a belga Phil Dol- hemmel szemben Popescu nyerte meg, aki 15 menetes küzdelem után pontozás­sal verte ellenfelét. Lucian Popescu ezzel már harmadizben nyerte az Eu­rópa bajnokságot. I -----­MAGYAR BAJNOKI LABDARUGÓ EREDMÉNYEK BUDAPEST. A magyar nemzeti baj­nokságban vasárnap a következő eredmé­nyek voltak: Ujp-sU—Nemzeti 4:0 (2:0), Ferencváros —Phcbus 9:1 (3:0), Hungária—Kispest 4:2 (3:1), Elektromos—Bocskai 7:1 (2:0), Sze­ged—Taxisok 2:1 (0:1), Budafok—Zugló 3:1 (2:0), Salgótarjáni SE—Szolnoki MÁV 3:i (i:o)- ____ BELGRÁD VEZET BUCUREŞTI ELLEN BELGRÁD. A „Három Város“ tenisz- mérkőzésén Belgrád 3:2-r;e verle Szófiát. A Belgrád—Bucureşti viadal icilső mérkő­zésén Radovanovico 6:4, 8:6, 7:5 arányban verte Schmid'teüi és igy Bdlgrád i:o-r>a vi­zeli Bucureşti, ellen. Ma a CcraHulis—Smerdu m érikő zést és a párost jáfezáik le.------ 1 A svéd—dán teniszmérkőzés az északi kupáért az ei'ső nap után 1:1 arányban dön­tet Den ül á ik )A KAC JAPÁN ÖNVÉDELMI SPORT SZAKOSZTÁLYA értesíti tagjait és az érdeklődőket, hogy edzéseit hétfőn és pénteken reggel 7—9 órák között a sporttelepen tartja, ahol uj tagok je­lentkezését is elfogadja. Az edzéseket, dr. Harai Béla, Kolozsvár dzsudóTaj- noka vezeti. ^ ~ ^ ^- - -- v . . ROMÁNIA KATONAI LOVASCSA­PATA GYŐZÖTT .V­VARSÓ. Ä nemzetközi lovasversenyek utolsó napján is a román lovasok újabb nagy sikert arattak. A katonai versenyek­ben a „Nemzetek-díját“ ugyanis Románia nyerte meg Lengyelország előtt. A budapesti BEAC válogató kardverse- nyéj Genovich nyerte 7 győzelemmel, 2- Rajcsányi dr. 6 győz., 3. Kovács Pál 5 győzelem, 4. Peád 5 győz., 5. Maiszla.y 5 győzelem. _ . Magyarország tornász csapatbajnokságát a Testnevelési Főiskola nyerte a Debrece* ni TE eilőkt. Az, egyéni bajnokságban 1. Tóth Lajos Debrecen, 2. Mogyoróssy Deb- recen. Varsóban a magyar válogatott kézilab­dacsapat 16:12 (10:2) airánybam g^^őzte le a lengyel válogiatotíat. A KOLOZSVÁRI BAJNOKI MÉRKŐ­ZÉSEK ELMARADTAK. A délelőtti Echo—UEC I. oszt. bajnoki azért, mert a pályát a cserkészek foglalták le, a Congri—KMSC I. oszt. bajnoki pedig azért, mert a Congri nem jelent meg a pályán és igy a KMSC 3:0 arányban győzött — játék nélkül. Az UEC 2:0 (6:0) arányban nyerte meg a Haggib- bor elleni bajnoki mérkőzését Paunes- cu két góljával. A Haggibbor megóvta a mérkőzést, mert Paunescu az U első csapatában is már többször szerepelt. Biró Boroica. Bucureşti al kerületi bajnokságát az AGER csapata nyerte meg. AZ UEC SZOMBATON nagyszámú és előkelő közönség jelenlétében fényes egyházi szertartás mellett tartotta meg zászlószentelési ünnepségét, melyen N. Metes mérnök, a klub elnöke mondott nagyhatású beszédet. A klub junius 8-án már az uj zászló alatt fog felvo­nulni.