Ellenzék, 1938. november (59. évfolyam, 249-273. szám)

1938-11-29 / 272. szám

-i 9 3 8 co v e îri 6 e r 2 9. ETLENZéK Bucureştii tudósítónk jelenti: A decem* bér 4“iki, Csehszlovákia elleni mérkőzés­re a Labdarugó szövetség vasárnap esr-e a következő, 15 tagú játékoskeretet jelöl“ te ki: Kapusok: David és Szadovszky. Hátvédek: Bürger, Sfera, Albu. Fedezetek: Vintila, Fieraru, Deme-to- vics, SzaniszJó IL Csatárok: Bindea, Orza, Ploesteanu, Praszler, Reiter, Bodola, Barátky. A csapat szerdán este Budapesten Ke“ resztül utazik Prágába, ahol a mérkőzés előtt állítják össze a végleges csapatot. PAS3SS-C0TE d’AZUR-OLASZORSZAG, NÉMETOKSZÁG (útlevéllé!.) Rendezi: EllílSIIPA SilcESásI £C©ü@&!iÁ Cluj, Pjada IBralffiS Rio. 25. Vége az első felvonásnak..c Á Venus három tiszta ponttal nyerte az A-liga őszi fordulóját S%*zş A Victoriaaz atohó percben kapod góllal szenvedeti vereségei a Rapidíóh **» Az UDR legyőzte a Suventust, tzz AMTE a FC Car- patiif a Ripensia a Glóriái, a Sportul Studente se a Kinizsit KOLOZSVÁR, november 28. Á Nem­zetei A-liga őszi küzdelmei a vasárnapi mérkőzésekkel véget értek. Az őszi for­dulót, annak ellenére hogy a ploestü Tri­color egy pciniioit elrabolt tőle, a Venus tiszta három ponttal nyerte meg. Máso­dik helyen a Ripensia végzett, harmadi­kon az FC Carpati. A Victoria vasárnap ismét peches napot fogott ki és az első és u o só percben kapuit gólokkal a he­tedik helyre esett vissza. — Az utolsó he­lyen a Gloria* 1 végzek a Tricolor mögött, mely tavaszkor még kellemetlen meglepe­téseket fog okozni eden t eleiknek Rész­letes eredmények: BUCUREŞTI. FC Rapid—Victoria 2:1 (1:1), biró Vartól01 men, 8000 néző. A Victoria volt a jobbik és többet támadó fél, de iczuiteal nem volt szerencséje. Az első percben egy váratlan rajtaütés ered­ményeként Bairá'ky lőtte az első gólt, pmít a 30-ik percben Capusan cgyenli­Marosvásárhelyi sporthírek Az MSE vivószakosztálva hosszú időn at tartó szünet után ismét megkezdte mű­ködését. A szalcosztály élén gróf Teiieki Mihály állt, aki messzemenő erkölcsi és anyagi támogatásával biztosítja a nagymul- tu egyesület ismét munkába kezdő >zak“ osztályának fejlődését. Az MSE vívói kö­zött jelentékeny számban hölgyek is van­nak. — A marosvásárhelyi MTE néhány hónappal ezdüőtt alakította meg atlétikai szakosztályát. A szakosztály most erőtel­jes munkába kezdett. Az at!éta=gárda tag­jai Beczássy Zoltán, a római katolikus gimnázium tornatanára vezetése alatt foílytatja edzését. — Az MTE ökölvívó szakosztálya 'legutóbbi ülésén elhatároz­ták, hogy az egyesület részt vesz a ke­rületi bajnokságokon. Az egyesület ököl­vívói lendületes munkába kezdtek, hogy a bajnokságokon az egyesület színeit mél­tóképen képviselhessék. Három játékos kivételével kijelölték a magyar válogatott csapatot Budapest. D:etz dr. szövetségi kapi­tány a „skót-turára“ a következő játéko­sokat jelölte ki: Kapusok: Szabó, Sziklai- Hátvéd: Polgár. Tedezetek: Tur'ay, Sárosi III., Dudás. Csatárok: Bognár, Sárosi dr., Cseh, Zsengellér, Titkos, Gyetvay. _ Két hátvédet és egy csatárt ma jelölnek ki a keretbe. December 17. és 18. napjain Bucurestihen lesz a Középeurópai Kupa teljes ülése Bucureştii. Coppoia, a középeurópai íahdarugókupa elnöke, kérdést intézett a román labdarugó szövetséghez, hogy de­cember 17. és 18. napjain hajlandó=e ven­dégül látni a Középeurópai Kupabizotc- ságot teljes ülésre. A szövetség természe­tesen nyomban örömmel és igenlő-leg vá­laszolt. Valószínű, hogy ezen az ülésen többek között az olasz—román váloga» £Qtt mérkőzést is nyélbe fogják ütni. 161)1. A második félidő végig Victoria, fö­lénnyel telt el, ennek ellenére az utolsó percben Bogdan egyéni kB üressel a 8y( Z- tes gólt szerezne meg. Sportul Studenţesc—Kinizsi 4:1 [0 0), biró Ceaureanu. Az otthon mindég vészé lyes egyetemi csapat megérdemelten győ­zött Schulder, G. Pop esc u, Stefanescu és Marinescu góljaival. \ Kinizsi gólját Kií­rnék 'tizenegyesből lőtte. PLOEŞTI. Venus—Tricolor 2:2 (1:1), biró P. Kroner. A Tricolor kitünően ját­szott, Kovács volt belőle a mezőny leg jobb embere. Du marian u öngóljával veze­tett a Venus, amit Moskó 30 méteres lö­véssel egyenlite t, majd Pop révén a Tri­color vezet, amit Hurnis egyenlített. Tu­dósi tónk jelentése szerint, a viharos le­folyású mérkőzésen a biró a Tricolor to­vábbi két gólját nem ítélte meg. ARAD. AMTE—FC Carpati 3:0 (2:0), biró dr. Rus.su, 3000 néző, durva játék» megérdemelt győzelem. Góllövők Bermo- ser (2) és Balrin. * i. RESITA. UDR—luoentus 2:1 (0-1), biró Muresan A., 2000 néző, góllövök: Korányi és König,, ille've Zsizsik. TEMESVÁR. Ripensia-Gloria 3:2 (1:0), biró T. Iliescu. Góllövök: Dobay (2) és Bindea, illetve Früz és Mariamiti. jÁ Nemzeti A=Iiga 1938=ik évi őszi fordulójának végeredménye 1. Venus 11 7 4 0 26:9 18 2. Ripensia 11 6 3 2 30:21 15 3. FC. Carpati 11 5 3 3 18:16 13 4. AMTE 11 5 2 4 25:25 12 5. Sip. S tűdén,ţese 11 5 2 4 18:19 12 6. FC Rapid 11 4 3 4 15:11 11 7. Victoria 11 5 0 6 22:18 10 8. luventus 11 5 0 6 22:19 10 9 Kiírni zsi 11 3 3 5 25:27 9 10. UDR 11 2 4 5 10:17 8 11. Tricolor Ploesitlj 11 3 1 7 10:24 7 12. Gloria 11 2 3 8 13:28 .7 Újpest került az élre a magyar nemzeti labdarugóbajnokságban Bocskay—Elektromos Budapest. A magyar nemzeti labdarugó- bajnokság őszi utolsó fordulójának ered­ményei a következők: Ferencváros—Phöbus 4:4 (2:1). Gó’dö- vők: Sárosi dr. (2), Gyetvai és Toldi, Ü“ letve Turay IL, Solti, Szikár és Béki. Hungária—Kispest 3:3 (in). Góllövők’- Müiller, Cseh és Vidor, illetve Déri, Olajkér (11-es) és Kincses. Újpest—Nemzeti 4:0 (0:0). Góllövők: Zsengellér (2) és Hidasi (2). Szeged—Szürketaxi 2:2 (2:0), Budafok—Zugló 3:1 (2:1). Debrecen. Bocskav—Elektromos Rí (o=o). Salgótarján. Salgótarjáni SE—Szolnoki MÁV 2:1 (1:0). Az őszi forduló végeredménye a kö­vetkező: i. Újpest 21 pont, 2. Ferencváros 21 p., 3. Hungária 21 pont, 4. Kispest íj pont, 5. Phöbus 13 p., 6. Szeged 13 pont, 7. Budafok 13 p. 8. Nemzeti 12 pont, 9. Szeged FC 12 p. 10. Szürke­taxi ii pont, ii. Elektromos 9 pont, 12. Bocskai 7 pont, 13. Zugló 9 pont, i4. Salgótarján 4 pont. A Napoca a kolozsvári másodosztályú bajnokság őszi fordulójának győztese Kolozsvár. Az alkerületi másodosztályú bajnokság mérkőzései is vasárnap befeje­ződtek. A Gazdasági Akadémia 6-2 (1:1) arányban győzte le a Haggibbor csapatát Saivan mérnök erőskezü bíráskodás ívni. Az eredmény már nem változtatta meg a Napoca bajnokságát, illetve az őszi for­dulóban elfoglalt vezető helyét. A vég“ leges őszi bajnoki táblázat a másodosz­tályban a következő: i. Napoca 4 3 o 1 12 7 6 2. Corvinus 4220 746 3. Gazd. Akad. 4 2 1 1 14 S 5 4. UAC 4112 5 9 3 5. Haggibbor 4004 4 14 o Victoria—Echo 4:3 (1:0), ifjúsági baj= noki, bíró Stan, góllövők: Cornea (2), Hegedűs és Marian, illetve Kádár (2) és Pálffy. A Napoca ifjúsági csapata nem jelent meg a KMSC elleni bajnoki mérkőzésen. Az Universitatea második helyem végzett csoportţânak őszi fordulójában Vereséget szenvedett a NAC Craiovaban KOLOZSVÁR.* Universitatea—HTV 2:1 (0:0). BL'ó Bedeleaiiu kapitány Nagyenyed, 1000 néző. U. Moldovan — Iamcoviei, Adoc — Golub, Medren II., Dávid — Benlkö, Paiunesicu, Med­rea III,, Ioamovicíi, Tarán u. HTV., Grünfeld — Schüchner, Berger — Delsclield, Gilind. Peliger — Henning, Szed- nicsek, Seife:!, Hintz. Heidel. A B-li,ga egyik legérdekesebb mérkőzésére az egyelem!, csnipial egyik legjobb játékosa, Draga né’kül volt kény téliem kiállón,i. aki ed­dig még ismeretlen okból nem jelent meg u pályása. Távollétiét kétslégkiviü megérezte csapata, ennek ellenére özonbami az U csak­nem végig cgvkapiirn játszol! és csak csat* !á csórónak hiányos fövőképessége és óriási Ijnlszcrcncvéjc akadályozta meg ;ubba,n, hogy gólzáporral győzze le ellet delét. A szehéiai szászok csapatát is. teljes dicsé­ret illeti meg. Lelkes, technikás, állóképes együttes, mely fell' llenül fejlödésképes is és amelynek jövőre miég .sok szép sikert jóso­lunk Védelme elsőrangú, csupán csatársorá­ban mutai!koztak egy-két helyen gyenge­ségek. Döntetlen félidő után a másod-kban a HTV már nem bi.nfca aiz állandó védekezés nagy fáradságát és a 13-ik percben Taranu kiug­rik a 16-oson és közelről bevágja az első gólt. A 28- ik percben Tarajai á tadását Pan - neseu 16 méterről kapásból laţpios, védhetet- lcffii lövéssel juttatja a 11TV hálójába. A vendégek gólját a 39-ik percben Szed­ni esek k ómenből érte el, mikor is Moldovan kapus a magas beadást csak érinteni tudta, de a labda a háta mögött a kapuba, hullótt. Koméra rá ny 8:6 aiz U javár a . Az U legjobbjai Adoc, Iamcovici, Medrea II., David, Golub és Taraniu, a HTV-ból Gr'iin- feld kapus, Scbächner. Detseheld, Hintz, Szednicsek és He idei játéka volt eLsőnamgu, CRAIOVA. Rovine Grivita—NAC 2:0 (0:0). CERNĂUŢI. Tabn—DVA 1:1 (1:0) GALATT. A Mába! Viteazul nem jelent a Gloria GFR oltenii mérkőzésre. TEMESVÁR. CAMT—CFR Piski 2:0 (1:0), góllövők Reiter és Persanu. BRAILA. Dacia Unirea—AGFR 1:0 (1:0). Brüsszel. Az UTE úszó és vizipólócsa- patának első turaeredményei: 100 méteres gyorsus-zis. 1. Zólyomi f p. 0.4 mp. 2. Hoving 1 p. 0.8 mp. 100 méteres mellúszás 1. Angyal 1 p. 114 mp. 400 méteres gyorsuszás 1. Gróf 4 p. 59.2 mp. Vizipólóban az AZC csapata 3’-2“re győzött az UTE ellen. MAROS VÁSÁRHELYI HÍREK. A vá­ros területén a rendőrség nagyarányú razziát tartott. A razzia során mintegy nyolcvan embert vettek őrizetbe, akik nem 'tudták személyazonosságukat iga­zolni. A rendőrség; ezeknek ügyében meg­tette a hivatalos lépéseket. —- Az Ocia- vian Goga-utcában levő Petri-í’éle hentes- üzem városi taxájának kivetésénél az adóalapot a városi adóhivatal közegei 90.000 lejben állapították meg. A cég a hietlyi törvényszékhez fc.lebbe zés sei éli. Felebbezéséhem előterjesztette, hogy az állami adó megállapításánál az illetékes közegek 50.000 lej adóalapot vettek fel és kéne a törvényszéket, hogy a. városi taxák kivetésére is ezt az összeget ismer­tesse el alapul a városi adóhivatallal. A törvényszék helyet adott a kérésnek és kimondd'la, hogy a városi taxák kive­tésénél figyelembe köti venni az állami adóalapot is és kötelezte a városi adóhi­vatalt, hogy ebben az esetben is az ál­lami adóalap után állapi fsa meg a cég által fizetendő városi taxát. Az egyik helyi autóudvarban tűz ütött. ki. A Tg M. 050. számolt viselő gépkocsi, amikor ve­zetője a motort működésbe hoz ki, ki­gyulladt. Megállapították, hogy ismeret­len tettesek a motor működésében szere­lés által zavart okoztak és a gépkocsi a motor megindítása után kigyulladt. A kár jelentékeny. Az ügyben a rendőrség folytat vizsgálatot. — Kőszeg» István he­lyi lakos, aki sorozatos lopások miatt jelenleg 3 és féléves büntetését tölti, ez év tavaszán a vasútállomásról két má­zsa kőszenet vitt el. A törvényszék Kő­szegit újabb 8 hónapi elzárásra Ítélte. — Coras Alexandru helyi szabómester Fren­kel Dávid marosvásárhelyi lakos ellen csalás miatt bűnvádi feljelentést tett, melynek nyomán eljárás indult ellene. FHenkelt a törvényszék î év; fogház és 500 lej pénzbüntetésre Ítélte s polgári jogainak gyakorlásától 3 évre eltiltotta, IMevélnéikiili karácsonyi kiránduláso Ük iizcnotfagii Keretet állítottak mit a ciclici clicii iicîliiicsrc