Ellenzék, 1937. november (58. évfolyam, 253-276. szám)

1937-11-03 / 253. szám

î 9 31 november 3. ELLENZÉK Olaszország leadott egy pontot az Európa-kupában Genfbői jelenjük: A Svájc—Olaszország vá'l'Oga 1ott Európa-lkupamérikőzés 2:2 (2:1) arányban döntetlenül végződött). Az eSőö gólt a 15-ilk! percben pj-ollia- lökbe, a 19-iile percben Waü'acek egyem Mibe bt, a 43-lilk percben1 Bickeffl tizenegyesből & vezetést) Ls megszerez le Svájcnak. A gól után Bioké*! csúnyán elgáncsolnák és földrezuhaniva, kuilcscsoinHilörésilj szenvedeti, a svájci1 csaptait! liz em.berreli játszott 'tovább a mérkőzés---------------rr,r'nr^^rfT,^rnmT-ili ni Ml --------­végéig. Az olaszok a m ás-odiiik félidőben ctsialk nagy küzdelem lilán tudtok e gye.n­US leírni Piola révén Az (jelenleg a következő: Európa-lkupa ­ábiása 1. Magyarország 6 4—2 22 15 8 2. Olaszország 4 3 - 1 — 9 4 7 3. Csehszlov. G 3 I 2 16 16 7 4. Ausztria G 2 1 3 13 14 5 5. Svájc ß — 1 5 12 23 1 z A-liga iiatalmas szenzációja: ífá"“”JR30fCÍ 5 a 3 w A három tartalékkal szereplő kolozsvári csapat félidőben már 3: 0-ra veze­teti, a második félidőben drámai küzdésem után alakult ki a végeredmény « Győzőit az Universitatea, Venus, AMTE és Phönix is. - A NAC, Unirea Tricolor, ACFR és Sportul Studenţesc vasárnap egy-egy pontot nyertek CLUJ—KOLOZSVÁR. A nemzeti A-ligci vasárnapi forduló hatalmas és kü­lönösen Kolozsvár sportjára igen kellemes meglepetéssel szolgált■ A Victoria fiatal csapata ugyanis, melyből Muntean 1. Pop II. és Cornea sérüléseik, illetve betegségük miatt hiányoztak, nagyszerű lendülettel játszva lelépte az első csoport éllovasát, a FC. Rapidot. Ez a teljesítmény egyike a csapat fennállása óla, a leg­szebbeknek és olyan lelkesedést váltott ki a városban, aminőt régen nem lát­tunk. A Tempo cég rögtön egg tucat remek selgemnyakkendöt adott át a Vic­toria elnökségének a csapat részére, mások pedig személyesen fogják megaján­dékozni a hazatérő fiukat. Az- öröm annál nagyobb, mert az Universitatea is idegenben tiszteletreméltó győzelmet ért el, de a KAC is győztesen tért haza Sza­mosa jvári C-Uga mérkőzéséről. Nagy meglepetést kellett még ciz A-ligában az AMTE, mely tönkreverte a Kinizsit. A Venus nehezen vitte el Nagyváradról a két pontot, a Phönix viszont a DUIG oroszlánbarlangjából hozott haza két értékes pontot. A NAC, Unirea Tricolor, ACFR és Sportul Studenţesc kénytelenek voltak megosztozni a ponto­kon. Részletes eredmények a következők: BUCUREŞTI. Victoria Rapid 5:3 (3:0). Biró Vartolomeu, 5000 néző. Az első félidőben a Victoria óriási lelkese­déssel játszva annyira megzavarta ellen­felét, hogy az alig tudott szóhoz jutni. A 13-ik percben Pop IV. korneréből Co- ciuban II. lövi felsősarokba az első gólt, a 29-ik percben Cociuban lövését Radu- lescu kapus Pop IV. elé üti ki, aki sike­rült fejessel szerzi meg a második gólt, ■a 37-ik percben viszont Felecan II éles lövése jelenti a harmadik gólt. A második félidőben a Rapid óriási erővel fekszik bele a játékba és az első percben Pacurar, a 3-ikbam Horotan és az 5-ikben Moldván révén sikerült egyen­lítenie. Ezután szenzációs, drámai lefo­lyású, magas nivóju küzdelem indult meg a győzelemért. A kapuk percenként forogtak veszélyben, a Riapid azonban nem birja a Victoria finisét és a 26-ik percben Cociuban II. egyéni játékkal a negyedik gólt lövi, majd a 32-ik perc­ben Pop IV. kornere után ugyancsak Cociuban beállítja a végeredményt. A közönség tombolva ünnepelte a Victoriát nagyszerű bravúrjáért. ( Csapatösszeállítások: Victoria: Muntean II, Feleoan III.— Felecan I., Chendrean—Pál—Nistor, Pop IV.—Szántay—Cociuban II.—Felecan II. Capusan. Rapid: Radulescu, Wetzer—Rosculet, Wintila—Resimaru—Rafinszky, Horotan —Moldovan—Barátky—Pacurar—Bog­dán. NAC Unierea Tricolor 1:1 (1:0). Bi- ró P. Vasile. Góllövők: Szaniszló és Flo­ren. ARAD. AMTE Kinizsi 6:1 (1:0). Bí­ró Muresan Anton, 3000 néző. A Kinizsi csalódást keltett, csuk az első félidőben volt komoly ellenfele a kitünően játszó AMTE-nek. Góllövők: Cucula (2), Dvor- zsák, Proszler és Perneki (2), illetve Losoncz. BRASOV—BRASSÓ ACFR—Sportul Studenţesc 1:1 (1:0). B<iró A. Huniadé, 2000 néző, góllövők Georgescu és Stefa­nescu. LUGOJ—LUGOS. Universitatea!—Vul­turii 1:0 (0:0), biró Sebesan, gólilövő: Dra­ga. A Vul'turiii rész érői! Ignaita, egy (ti zen - egyesi kapufának iloM. O R ADEA—iNA G Y V 4 R AD. Ven us—Gi isa na 3:2 (3:0), bíró dr. Rusu. Kemény, he- l^einlként durjí^ mérkőzés^ rg^yemi a, £rji®a­na volt iái jobb, de nem volt szerencséje. Az 5-/iik percben Petea szabadrúgásból szerezne meg az első gólt, a 20,-ák percben ugyan­csak szabadrúgásból fövi B'airbuilescu má- EOidlikat, a 42-lilk percbein- Eisenbeiis'ser .11- zenegyesbőiii a harmadaikat. A II. félidő 3-ilki percében Szabó 11-esből lövi .a Cr.is'ama első gólját, a 42-ilk percben Szőke a másodikat. BRAILA. Phönix—DUIG 3:2 (1:1), meg­érdemel! győzelem. Biró Ceaureanu, 2000 méző, góllövők: 4-ik percben YVeisz, 24-ik percben Holzmann (11-ies). II. félidő 20. percében Szerémy IV., 23-ik percben Welisz (11-es), 2S-i!k percben1 Szerémy IV. A bajnokság jelenlegi á .Ués a a követ­kező I. csoport: 1. AMTE 8 5 1 2 22 ‘ 9 11 2. Riapid 7 4 1 2 16 10 9 3. K imózSi; 6 4 — 2 24 15 8 4. Phönix 8 4 — 4 13 15 8 5. Unirea T ric. 6 3 2 1 14 7 8 6. Victoria 6 3 4 o 16 11 7 7. Jiul 7 3 1 3 12 19 7 8.-NAC 8 2 2 4 14 18 6 9> Olimpia 7 2 1 4 9 15 5 10. DUIG 9 1 1 7 9 30 3 II. csoport: 1. Ripen sia 6 5 — 1 24 10 10 a. Glória 7 4 2 1 21 9 10 3. Venus 5 4 1 — 19 8 9 4. ACER 8 3 2 3 15 15 8 5. Dragos Vodă 6 3 — 3 11 1 1 6 6. Juventus 6 3 — 3 10 12 6 7. Universiiitiatea 8 3 — 5 17 28 6 8. Vulturii 8 3 — 5 11 20 6 9. Criisana1 8 2 — 6 11 20 4 10. Sp. Studemh 6 1 1 4 10 16 3 iggváradl lirclics ajabb üiiicicn- ücS bizfosifofla €ls# iiclucf a B-ligaban Sibiu—Nagyszeben. Törekvés—HTV 3:2 (2:2), biró Tanasescu. Góllövők: Gozner, Lu­kács és Hanja, illetve Emil és Szédllcsek. Craiova. Rovine Grivita—Unirea M. V. 5:2 (1:1). Tg.-Mures—Marosvásárhely. Mures—Vic­toria 5:1 (3:0), biró Macean. Góllövők: Gi- liga (3), Incze és Szász, illetve Almasan. Timisoara—T emesyár. CAMT—Tricolor 5:1 (1:1), góllövők Persan (3) és Zwack (2), illetve Pécsai. Sime'ría—Piski. UDR—CFR 2:0 (0:0). ploesii. Prahova—Şoimi 4:0 (2:0). Constanta. Victorie—Tlefon Club 3:0 (0: Galati. Franco Romana—DVa 3:1 (0 Cernăuţi. Jahn—Tricolor Ploeşti 1:0 (1 Chisinau. Crai Tovan—Sporting 2:1 (1 Bucureşti. Macabi—Gloria CFR 1:0 (0 A Crai lován megfelebbezte a B-ligsból való törlését és já is zloa tiki. a végleges ítélet­hozatalig. 0). 0). 1). 0). KAC győzött a C-Ugéhzssd Gheirla—Szamosujvár. KAC—Congri 2:0 (2:0), biró Raáb, góllövők Rámay (15 perc) és Martin (35 p.) Megérdemelt győzelem. Turda—Tor da. Ariesul—UEC 2:0 (0:0). Negreşti. Osana—Maramureş 2:0 (2:0). A mérkőzést a szükságbiró a második félidő közepén sötétség miatt lefújta. Oradea-N agy-vár ad. Electrica—Barchochba 5:1 (2:1). Tg.-Mii rés—M-Chr osvásárhehj. Mo n o p orl — Patria 0:0. Sff. Gheorghe—Sepsiszenlgyörgy. Klinger — MSE 4:1. Timisoara—Temesvár, Banatul—Poli tecii - tnfca 4:0 (2:0). RMTE—Galvani 2:2 (1:1). Arad. USA—Electrica 1:0 (0:0). Bistriţa—Beszterce. Industria Sârmei—SS. Bistriţa' 1:0 (0:0), bíró dr. Hirsch. Góllövő: Lja.zar, négy meglepetés-. Nehezen önszlff a bcc§i Vienna vesirnap i Ripensla eiScn Belföldi nemzetkö2i, bajnoki, barátságos és egyéb mérkőzések Timisoara—Temesvár. Vienna Bécs—Ri- pensia 3:2 (1:2). Nemzetközi mérkőzés, me­lyet a bécsi csapat csak heves küzdelem után tudott megnyerni a Rí pensia félidei ve­zetése után. Gólílövők Érdi, Baniii lés Gschwe- idi, illetve Bindea és Marcu (11-es). Cerpa\utií Ceruauti—Tasi (válogatott 4:1 lövők: Mercca és Frilz, ilVlvc Pfeiffer. Oradea—Nagyvárad. Macabi—ATIF 10 (0:0). Kinizsi—Csendőrség 2:2 (2:1), bajno­kiak. Lugoj—Lugos. Jahn'—Munkások B. 5:0, barátságos. Cluj—Kolozsvár. CFR.—Victoria B. 5:5 (3:1), barátságos. A CFR már 5:1 -re ve/.e leli, ekkor azonban Pinteat a Victoriaban középfedezetnek, Pop V 'siF-l középcsa' írnak tellek és Így a Victorianak sikerült az egyen­lítés. Góllövők: Crisa.n (4) és Langrejem CFR, illetve Pop (3), Crulu és Cociuban • • Reuniunea—Avram láncú 2:0 (2:0). K’MSC— Hagg-ibbor 2:1 (0:1). Echo—Undea 6:1 (3:0). Napoca—Vasöntöde 3:0 (0:0). Ifjúsági bajnokiak: Victoria—KMSC 6:1 (2:1). Reuniunea—CFR 3:1 (1:1). Haggilbbor—Unirea 2:2 (2:1). Unlversita- lea KAC 4:1 (0:0). (2:1). Városközi, biró Xifando, a Tilea-kiipa döntője, mely után dr. Tilea szövetséigi el­nök. személyesen adta át a kupát a győztes csapatnak. Góllövők: Schmidt (2), Pnnesea és Ionescu, illetve Losanics. 3000 néző. Satu Maré—Szatmdr, Gloria Arad—Olim­pia 2:1 (1:1), barátságos, biró Iliescu, gól­3:1 a szerelem javára; Változatlan érdeklődés és növekvő siker mellett kerül es énként színre Ábrahám Pál legújabb, bnm-b i'í’kerl aratott revü-opereltje, a 3:1 a szerelem javára. — Valóságos lázba bozta ez a revü 3 színházlátogató közönsé­get, s az operett minden előadására valóság­gal elkapkodták a jegyeket. Ilyen siker■ e hosszú évek óta nem volt példa. Csütörtökig kerül egyelőre színre a 3:1 a szerelem javá­ra. A nagyszerű revü egy hét alatt tízszer kerül színre s bizonyos, hogy még az ujesz- tendő előtt elérkezik első jubileumához, a 25. előadáshoz. Aki még nem lát la, siessen megnézni ezt a csodarevül. Különös szer-elem Sieve Pnsseti? ncsgyfaafásai színmüve 'Feszül! vá halk ozás és óriása érdeklljődés előzi meg ® színház péntek esti prózai be­mutatóját, Steve Passeur érdelkfeszilő és hailalmas sikerű darabját, a Különös sze­relmeit. A Különöb szerelem egyike a-zok­nak a diainaboknak, amelyek a maguk túl­fűtött levegőjükkel, lenyűgöző és megren- diilően érdekes csellldkményiikkel az első (je­lenektől az utolsóig lebilincselik a nézőt. Sieve Passeur, a világhírűvé vált szerző ■oilyian problémát dolgoz fel darabjában, amely szinte 'teljesem egyedül áll a szinmii- li'rod’ailom terén. Az írók örök és elévülhe- tetilen motívuma, a iszeTelem a fő mozgató erő ebben a darabban is, de ez a szerelem olyan formiáb-ami nylllattkozik meg és any- nyira távol! áll' szinte minden olyan ér­zéstől. amelyet a fenti néven ismerünk és emlegetünk, hogy a darab végén a néző megdöbbenve, elfúló lélegzettel kérdi ön­magától: ilyen is létezik? Ilyen pók öli szenvedélyektől háborgó szív és ilyen em­berek, 'siklik így tudnak egyszerre gyűlölni és szereink Megdöbbentően izgalmas előadást és él mányit jelent a Különös szerelem, amely színháznak és publikumnak egyaránt szen­záció. A színház prózai együttese nagyszerű szerepoU/ztásbam hozza színre a Küiönö* szereimen, melynek főszerepeit Harmath Jolán-, Erényi Böske, Rajnai EIU, Tóth Elek, Mészáros Béla, Lantos Béla, Deésy Jenő és a darabot rendező Szabados Ár­pád j'áHiszák. Sidy Hha! vendéq|áté?fa Hetek óta öles falragaszok hirdetik, hogy az ország legkiválóbb jiddis színésznője. Sidy Thal és társulata kél napos vendégjá­tékra városunkba érkezik. A hirdetéseidből kitűnik, hogy megnagyob­bított társulattal -érkezik ezúttal o kitűnő mii ivésznő és két egészen kiváló darabot, a Kincs című drámát és a Színház lángokban cimü pazar kiállítású reviit fogja játszani-. Mindkettői I. Sternberg, a ragyogó 1 ehet-< ségii szerző-rendező dolgozta színpadra. A vendégjáték a Magyar Színházban lesz c az eHővételi pénztár már árusítja a jegyekei az előadásra. Az ELLENZÉK a haladást szolgálj*. ^ kisebbségi és ember] jogok clőhaícosőt í