Ellenzék, 1937. szeptember (58. évfolyam, 200-225. szám)

1937-09-28 / 223. szám

T£37 Sä?«j>í«m6’:S»r 2Ä. ELLENZÉK 9 Előretörnek a liatm A-iigás csapatok: A DUIG legyőzte a Rapidot! A Victoria lelépte a NAC-ot, az Olimpia pontot vett ei az AMTE-íől. — Gloria—U 5:0 CLUJ KOLOZSVÁR. Victoria—NAC 3:0 (3:0). Bíró Busa 2500 néző. A Lét csapot vasárnapi találkozójából is a Victoria került ki győztesként Jól megérdemelten és pedig első félidőben mutatott egészen elsőrangú játékával. A második félidőben az iram már kissé alábbhagyott, mert a Victoria tovább már nem nagyon erőltette magát, hogy nö­velje góljai számát, de i,gy is csatárai még két kapufát is lőttek és így a helyi 'csapat győzelme kis szerencsévé! még nagyobb is le­hetett voiinia. A Victoria szerencsés összeállí­tással küzdött és úgy csatársora, mint védel­me, kitünően szerepelt. A NAC Bodola kiválásával, ugylátszik, se­ll ogysem tud magára találni. Csatársorában nincs átütő erő és lövőkészség, védelme is gyakran megingott. A 13-ik percben Pál 35 méteres szabadrúgását Czinczár az őt tárna dó Szántay elől csak kiütéssel tudja védeni, a labdát azonban a befutó Gociuban elcsípi és közelről a kapuba vágja. A következő percben Munteanu I.—Cor­nea—Cociuban a labda útja, a fiatal közép- csatár a hátvédeket kidriblizive, két méter­ről újabb gólt lő. A 39-ik percben Munteanu -—'Cociuban—Cornea—Cociuban játék után utóbbi ismét kitör és 6 méterről csapata harmadik gólját löivii. A második félidőben ■inkább o NAC támad, de csatársora nem tud megbirkózni a kitűnő Victoria védelem­mel. Kornerará-ny 6:2 a Victoria javára. Victoria. Munteanu II. — Nistor, Felecan I. — Munteanu L, Pop, Pál — Cornea, Szántay, Cociuban II., Felecan II., Capusan. NAC. Czlnczér — Újvári, Sarkadi — Krausz, Juhász, Borbély — Gecző, Kovács, Szaniszló, Verzár, Orza. A Víctoriában Fele- cam Il-őn kívül minden játékos elsőrangú volt, a NAC-ból csak Juhász, Czlnczér, Ko­vács, Krausz és időnként Orza mutattak jó játékot. Busa biró gyengeképességii játékvezető. ORADEA-NAGY VÁR AD. Crisana—Dragos Voda 1:0 (1:0). Biró Chicin. A mérkőzést nagy küzdelem után nyerte a szerencsésebb Crisana Szabónak a második 'félidő 35-ik percében lőtt tizenegyesével. SATUiMARiE SZATMÄR. Olimpia—AMTE 1:1 (0:0). Biró dr. Morar, 3000 néző. Az első gólt az Olimpia lőtte a II. félidő 29-ik per­cében Nóti révén, a 34-ik percben Proszler fejesgóllal egyenlített. BR'AILA. DUIG—Rqpid 1:0 (0:0). Biró Petrecoff Galati, 3000 néző. A forduló szen­zációja a DUIG győzelme, amit lelkes játé­kával és Manu kapus kiváló védésével ért el. A győztes gólt a II. félidő 9. percében Oprea lőtte. ARAD. Gloria—Universitate a 5:0 (2:0). 2000 néző. Biró B. Barsan. A Gloria kiváló formában győzött az U ellen. Mind az öt gólt Fritz lőtte. TIMISO ARA -TDMES V ÁB. Ki nizsi—.7 z'zi'P 7:0 (6:0). Biró Constantinescu, 2000 néző. A Kinizsi nagy formában van, góljait Glasz (3), Szilárd és Thierjung (3) lőtték. BUCUREŞTI. Sp. Studenţesc—Vulluríi 3:1 (1:1). Biró Vartolomeu, 3000 néző. Gól­lövők: Mayer II., Angeliu és Popesou, illet­ve Marinescu. — Unirea Tricolor—Phönix 3:0 (1:0). Biró dr. Russu, 3000 néző, góllö­vők Jordechescu (2) és Niculescu. BRASOV BRASSÓ. Ripensia—ACFR 6:2 (1:2). Biró P. Kroner, 3000 néző, góllövők Csomag és Sbröck, illetve Bindea (4), Sepi és Marcu 1 l-esből. BUCUREŞTI. Venus—Juventus 3:1 (1:0). Szombat. Góllövők Bodola (2) és ‘P. Valcov, illetve Dragomirescu 1 l-esből. A bajnokság állása a következő: Férfi divatlapok a* 137-938. évi őszi és téli szezonra 7. csoport. 1 II. csoport. 1. Unirea Tricolor 4 3 1 0 11:2 7 1. Gloria 4 3 1 0 11:2 7 2 Kinizsi 3 3 0 0 16:3 6 2. Dragos Vodă 3 2 0 1 4:1 4 3. AMTE 3 2 1 0 9:2 5 3. Venus 2 2 0 0 6:2 4 4. Victoria 3 2 1 0 8:3 5 4. Ripensia 3 2 0 1 12:8 4 5. Rapid 3 1 1 1 3:3 3 5. Vulturii 4 2 0 2 5:7 4 6. DUIG 4 1 1 2 4:11 3 6. Crisana 4 2 0 2 6:8 4 7. Phönix 4 1 0 3 5:8 2 7. ACFR 4 1 1 2 9:10 3 8. Jiul 4 1 0 3 2:13 2 8. Sp. Studenţesc 3 1 0 2 6:8 2 9.. Olimpia 3 0 1 2 1:6 1 9. Universitatea, 4 1 0 3 7:13 2 10. NAC 3 0 0 3 4:12 0 10 Juventus 3 0 0 3 3:10 0 Román-kupa és egyéb méffkő&ésepedményels: CLUJ-KOLOZSVÁR. KMSC—UEC 3:2 (3:2, 2:2, 0:1). Kupamérkőzés, meg­érdemelt győzelem, biró Huneade E., góllövők: Tóth, Káli és Gergely, illetve Kinizsi és Russu. Unirea—Reuniunea 8:1 (3:0). I. oszt. bajnoki. Ifjúsági bajnokságok: Haggibbor— CFR 3:2 (2:1), Turnatoria—Avram lán­cú 9:0, Victoria—Napoca 6:0 (4:0), KAC—KMSC 5:1 (1:0). SATUMARE-SZATMÁR. Osana—Bar- kochba 3:2 (2:1), kupamérkőzés. TG.-MURES - MAROSVÁSÁRHELY. Monopol—Sodronyipar 1:0 (1:0), kupa­mérkőzés. BRÁD. Mica— CS Salonta 12:0 (4:0), kupamérkőzés. TIMISO ARA-TEMESVÁR. Galvani— Csendőrség 3:2, (2:2), kupamérkőzés. FERDINAND. Metallosport—Banatul 6:2 (1:0), kupamérkőzés. BISTRITA-BESZTERCE. SS Bistrita— Nautika 7:1 (3:1), barátságos. ARAD. ATE—Sparta 4:0 (4:0), Uni­rea—Astra 2:0 (2:0). TIMISO ARA-TEMESVÁR. ZsSE—Pat­ria 1:1 (1:0), Freidorf—Unirea 2:0 (0:0). JIMBOLIA - ZSOMBOLYA. Bohn— Hertha 6:1 (2:0). „Europa“ Nemzetközi Utazási Vállalat, Bucureşti, rendezés min. engedély alapján ililevél nélkül 7 napra spori* külüaivonaááal Uapeslre, Hécsine, Prágáiba Október 14—20. Részvételi dij a közös útlevél és vizűm költségeivel együtt: Cfuj—Budapest—Oisj Lei 1450. |ecenákez?s C újon: „Ellenzék** könyvoszlályánál, P- Unirii Kérjen azonnal részletes prospektust ! ■cutes legiiőzfc o ma MgáUis TG.-MURES - MAROSVÁSÁRHELY. Törekvés Nagyvárad—Mures 1:0 (0:0), góllövő Lukács. ALBA-IULIA - GYULAFEHÉRVÁR. Unirea—CFR Piski 3:1 (1:1). BUCUREŞTI. Sporting—Telefon Club 3:2 (2:1). GALATI. DVA—Macabi 2:1 (1:0). CRAIOVA. Crai Jovan—Gloria CFR 2:1 (1:0). CERNĂUŢI. Victoria—Jahn 3:0 (2:0). RESITA-RESICA. UDR—CAMT 4:1 (2:1). CAREI-NAGYKÁROLY. Victoria—Tri­color 0:0. SIBIU-NAGYSZEBEN. Şoimii—HTV 6:4 (4:0). 12:3-ra verte a Hungária a győri ETO-t Újpest leadó í egy pontot, a Ferencváros nehezen győzött a magyar bajnokságban BUDAPEST. A magyar nemzeti baj­nokság vasárnapi fordulójának eredmé­nyei: Phöbus—Törekvés 3:1 (2:0), Hungá­ria—ETO 12:3 (4:1), Nemzeti—Budai 7:6 (3:2), Ferencváros—Elektromos 2:1 (1:0), Kispest—Szürketaxi 5:4 (2:2), ' Szeged—Újpest 2:2 (0:0). Szenzációs sikerrel zajlott Se a magyar atlétikai szövetség versenye Világviszonylatban is elsőrangú magyar rekordok a 400 méteres síkfutásban és az olimpiai stafétában. — 1500 méteren a magyar Iglói legyőzte a finn Hartikkat. — Négyen futottak 14 percen belül 1500 méteren. — Darányi dr. egy centiméterrel legyőzte a berlini olimpia második helyezettjét a sulydo* básban. — Nem sikerült Jordache bemutatkozása. London Styles (albumalak) 360 hej, ugyanaiz z'sebk.iadás 90 lej; Fashions for GemtiUeimen (albumaitok) 300 3lej, ugyanaz zsiebkliadás 90 'lej; The Gentleman, (album- alak) 396 Hej, ugyanaz z/siebktodás 88 lej; Der Herr 45 lej; TaMoning News (zsebld- adás) 48 lej; Maurer Modelle (zsebktodás) 50 lej. Kaphatók az ELLENZÉK könyvosz- tályábam, Ouj—Kolozsvár, Pliata 'Unirii. — Vidékre utánvéttel üs azonnal szállítjuk. BUDAPEST. (Az Ellenzék ifudósi'tójá'tól.) A 40 éves fennállását ünneplő magyar atlé­tikai szövetség kétnapos jubileumi versenye ‘Szenzációs sikerrel ért véget. A szenzációt a magyar versenyzők szolgáltatták', akik pompás eredményekkel1 arattak soroziatos győzelmeket a külföldi versenyzők fölött. Iordache bemutatkozása, amint előreváltható voll, nem sikerült, mert első nagy nemzet­közi versenyén lámpalázzal küzdött és igazi képességeit csak második-harmadik verse­nyén íogj'a tudná kifejteni. Részletes ered mények a következők: Szombat 200 m, síkfutás: 1. Gyenes 22.1 mp., 2. Miiiniali 22 6 mp„ 3. Görkói 22.6 mp. Iordach' román ötödik 22.9 mp. (Iordeche rekordja 21.9 mp.) 800 m. 1. Grassowski lengyel1 1 perc 5-! mp , 2. Aradi 1 perc 54 2 mp., 3. Harsányi 1 perc 54.5 mp. 5000 m. 1. Szabó Miklós 14 perc 48 mp . 2. Noji lengyel1 14 perc 52 6 mp., 3 Szilágyi 14 perc 52.8 mp. 400 m. gát: 1. Kovács 53.3 mp., 2. Man! - kaiS görög 55.f mp., 3. Hetényi 57.2 mp. Svédsitafét/a: 1 MAC 1 perc 58.6 mp., 2. Vegyes csapat (Sándor, M'antLkas, Iordache, Polgár) 2 perc 00.2 mp. Tá'volugrás: 1. Kottái 724 cm,, Hamke lengyel 722 cm., 3. Szél 691 om. Rúdugrás: 1. Proksch osztrák 400 cm , 2. Bácsai'mási 390 cm., 3. Zsuffka 390 cin. Gerelyvetés: 1. Toivenen finn 67.10 m . 2. Várszegi 66 60 m., 3 Makkay 63.49 m. Vasárnap 400 m, 1. Kovács magyar 47.9 mp. Orszá­gos rekord (Kovács régi rekordja 48.2 mp vitágrekrd 46 1 mp.), 2. Vadas miagyar 48 5 mp., 3. Görkói magyar 48.8 mp., 4. Gras- sowgki lengyel 49 5 mp, 5. Minai magyar 49.8 mp., 6. Iordache romám 51 mp. 110 m.-es gá'l: 1. Manbikas görög 15 mp., 2. Szabó magyar 15.6 mp., 3. Jávor magyar 15 6 mp 'Magasugrás: 1. Rovó magyar 180 cm., 2. Verk.ovits magyar 180 cm., 3. Csernu ma­gyar 177 cm. 100 m.-es síkfutás: 1. Nagy Géza miagyar. 2. Gyenes magyar, 3. Sándor magyar, 4. Mantik'as görög Nagy meglepetés Gyenes veresége, az időeredményeket lapunk más helyén közöljük. Sulylökés: 1. Darányi dr. magyar 15.23 m., 2. Bärliand finn1 15.22 m., 3. Csányi ma­gyar 14.50 m., 4. Horváth magyar 14 m. 1500 m, 1. Iglói magyar 3 perc 56.8 mp., 2. Hartikká finn 3 perc 57.2 m,p., 3. 'Rátlho- nyi magyar 3 perc 58 mp., 4. Noji uéngyel 3 perc 59 mp., 5. Hires magyar 3 perc 59.2 mp., 6. Kósa magyar 3 perc 59.4 mp. Remek tömegeredmények, Iglói ia végküzdél emberi győzött. Diszkosz vékás: 1. Madarász 48.75 m., 2. Kuliitzy 47.30 m., 3. Józsa 46.89 m., 4. Hor­váth 45.65 m. Pompás magyar tömegered- mény, külföldi nem indult. Olimpiai staféta (400—200—200—800 m.) 1. MAC: Vadas, Gyenes, Nagy, Szabó 3 perc 27.2 mp. Magyar rekord. 2. VegyesJs'.iafóta: (Grassowski, Iordache—Minai—Istenes dr.) 3 perc 29 mp., 3. BBTE (Polgár, Kovács, Görkói, HaTsányi) 3 perc 30.2 mp. Az uj rekord főleg Szabó szenzációs rekordjával született meg. Este -a M'ASz nagyszabású bankettet ren­dezett a versenyzők tiszteletére. A KAC LEMONDTA a besztercei ku­pamérkőzését, mert igazságtalanul is­mét vidékre tűzték ki kupamérkőzését, melynek deficitjét nem tudja vállalni. A cseh labdarugóbajnokságbau a Sparta a Viktória Ziskovot 1:0 (0:0) 'arányban, a Sl'avia a Kladnot 4:2 (1:2), a Bratislava ‘a Nadhödot 3:2 (2:0) arányban győzte te. A „Három város“ tennbzmérkőzésen Bu- ourestibeiiT Belgrád Szófia éllen 3:2 arány­ban győzött. BUCUREŞTI. A Camarasieseu tennisz- kupában a TCR 3:2-re győzött a TG Cer­năuţi ellen és így a TCR a zómaközi dön­tőbe került), melyben valószínűleg a IAR Brassó lesz ellenfele. Magyarország első kalapácsvető bajnok­ságát Kemény Gábor nyerte 44.55 m.-Tel. STOCKHOLM. A szombati atlétikai ver­senyen a finn Maki 14 perc 35.6 mp.-es idő­ve] legyőzte a svéd Johnssont, akiinek ideje 14 perc 37.2 mp. Kalapácsvetésben 1. Hein német 56.22 m., 2. Molmbrandt svéd 52.69 m. 1500 m. 1. Nilsson svéd 3 perc 52.8 mp., 2. Janssom svéd 3 perc 53 mp. 400 un 1. Tammisto finn 48.4 mp., 2. Wachenfeldt svéd 48.6 mp., 800 m. 1. Räkköläinen firm 1 perc 54.3 mp. BRÜNN. A hetedik nagy dij as autóverse­nyen a nagy versenyhocsik csoportjában a német CaVacoiioto győzött, aki a 437 kin.-es pályát (15 kör) 138.4 km.-es átlagsebesség­gel futotta végig Mercedes Benz kocsijával. 2. Brauchils (Mercedes Benz), 3 Rosemayer (Auto Union). RĂDĂUŢI. Franco Romana—HLA 6:2 (3:2). PLOEŞTI. Rovine Grivjta—Prahova 1:0 (0:0). IAŞI. Tricolor—Textila 5:0 (2:0). Mod erţi Ir orgazdaság Pettenkoffer prof. borászati főfelügyelő uj könyve „Borgazdaság“ 300 lap, 57 képpel 264 lej Lepagenált. Cluj. Postán utánvéttel, pénzbeküldve franco. Kérjen uj gazdasági jegyzéket Lepagetól.