Ellenzék, 1936. december (57. évfolyam, 279-302. szám)

1936-12-15 / 290. szám

ţ. TOG At nedves W« igblrét rene °JÜ88: GYÓGYSZER ^yji; 19 3f 6 Jf ? c m 6 e r î R ESSH nnwffl* Egészséget vesz akkor, anukor a legoizio- sabb és a legjobbnak bizonyult „Primeros“ gyártmányt kéri. Mert ma semmi sem létezik jobb, mi. t a Az ELLENZÉK a haladást szolgálja, Ai kisebbségi és emberi jogok előharcosa. Szovieí-orosz repülök összpontosítása a nyugati határon BERLIN, december 14. Á „Berliner Börsenzeitung“ jelentése sze­rint 2400 katonai repülőgépet vontak össze Szovjetoroszország nyugati határán, melyek közül 1000 gép a leningradi kerülethez tar­tozik. A rendelkezés komolyan veszélyezteti a Balti-államok önállóságát, melyek nem tudnak ekkora légi erővel szembeszállnn i. A lap értesülése szerint szovjetkörökben légi­támadást készítenek elő a repülőgépek üssz- pon fos'fásával. ißfißfm* Olaszország vezet a labdarugó Európa-kupában BUDAPEST. A BRE 5000 m.-es gyors- korosolyázóversenyét Hídvégi nyeTte meg 9 perc 17.4 mp.-es, aránylag jó idővel, 2. La­dányi Gedeon 9 perc 23.3 mp., 3. Egyed 9 perc 26.3 mp. STOCKHOLM. Csik Ferenc svédországi túráját tegnap Stockholmiban újabb két győzelemmel fejezte be. A 100 m.-es gyors- úszásban 58.2 mp.-es nagyszerű időt ért el, a 100 m.-es mellúszásban is ugyancsak ki­tűnő, 1 perc 12.3 mp.-es idővel győzött. A 100 m.-es hátuszásban Carllson 1 perc 09.4 mp.-cel uj svéd rekordot állított fel. MEGVERTÉK A CSEH ASZTALI TENNISZ- V LLÁGBAJNOKOK AT Prágából jelentik: A cseh asztali tennisz- bajnokságok sorozatos meglepetésekkel vég­ződtek, amennyiben a cseh világbajnokok mind vereséget szenvedtek. Részletes ered­mények: Férfi egyes. 1. Hartinger osztrák, 2. Vana cseh, 3. Tereba és Slar cseh. Kolart Slar már az előmértkőzéseken kiverte. Női egyes. 1, Votrubec cseh, 2. Depetris cseh, 3. Kettner és Braun. Férfi páros. 1. Vana—Jahodam cseh. Genovából jelenítik: Az olasz válogatott labdarugócsapat a Csehszlovákia elleni lEurópa-kupamérkőzését 35 ezier főnyi kö­zönség előtt 2:0 (2:0) arányban nyerte meg. A 39-i.k percben Colanssi beadásából Passi- netti fejelte az első gólt, a 43-ik percben ugyancsak C-oIaussi labdájával Ferrari bom­balövéssel lőtte az olaszok második gólját. A második félidőben a csehek kerültek fö­lénybe, de az olasz védelem önfeláldozó játékával szemben tehetetlen volt. A mérkőzést Miesz osztrák bíró vezette. Az Európa-kupa kező: állása jelenleg a követ­1. Olaszország 2 2------­6 2 4 2. Csehszlovákia 3 1 2- — 6 5 3 3. Ausztria 3 1 1 1 7 7 3 4. Magyarország 2 1 — 1 7 8 2 5. Svájc 2-------2 3 7 — A féli idSjjárás míaíi csak a délvidéken voítak tiegnap Sah dtsrugómérko zések TIMISOARA. CAMT—Şoimii 2:1 (0:0). | B-ligamérkőzés, 1500 néző. Biró Măcian, iArad. Az első félidőben a Soimir egyenlő 'ellenfél, a másodikban visszaesett. Gól­lövők Reitter és Constantinescu, illetve Baicoianu. RESITA. UDR—Banatul 5:0 (3:0). C­ligamérkőzés. LUPENI. Minerul—Fulgerul 9:0 (6:0). C-li-gamérkőzés. CLUJ. Victoria vegyes—Echo 9:0 (5:0). Edzőmérkőzés. H‘nvtifît ®%"7v v'soöpí Muntenia—Transsylvania Í4i2 CLUJ. (Az Ellenzék tudósítójától.) Teg­nap délelőtt telt ház előtt vívták meg a Muntenia — T ramsylvánia kerületekköztj cmntőr bajnoki ökölvívó mérkőzést, melyet a kitünően iskolázott reyáti versenyzők 1ó:2 arányban nyertek meg és ezzel megnyerték a szövetség elnökének: Carutuniernek értékes bronz tiszteletdiját is. Bár a regátiak na­gyobb tudását el kell ismernünk, a kellő edzés nélkül kiálló transsylvániai verseny­zőkkel szemben, a győzelmi arány mégis túl­zott, mert a Bucureşti i Buzdugan bíró nyil­ván saját versenyzői mellett pártoskodotf, .Gyémánt és Andrássy Cluj-d bírókban pedig vem volt meg a kellő eréig, hogy letörje a Bucuresti-ck sokszor életveszélyesen szabály- talan harcmodorát. Győzött a jobb csapat, \ 'de a mi versenyzőinknek nincs okuk a s*é- j gyenkenésre. Az egyetlen transsylvániai győzelmet kn- | lenben Dorian (Daróczy) vívta ki, aki beke­rült az országos bajnokság döntőjébe, me­lyet Bucurestiben fognak megrendezni. Rész­letes eredmények a következők: Légsuly: N. Radon szabálytalan ütésekkel operálva, a második menet végén feladásra kényszeríti jóképességü ellenfelét: Stoicát. Bantamsuhj: M. Gáspár Muntenia a har­madik menet első percében kiüti ellenfelét, Paizs Miklóst, aki fiatal kora ellenére igen jó képességeket árult el. Pehelysúly: Dorian (Daróczy) biztos pont­fölénnyel győz az állandóan szabálytalan ö'ésekkel dolgozó N. Tinachez ellen. Linoleum BuLrsz'vet rü 'gönyanya^'ok Viaszos vásznak TESTVEREK CLUJ, STR, REGINA MARIA Könnyüsuly: V. Roşea Muntenia egyike a legkitűnőbb ökölvívóknak. Nyugodt, rutinos, szívós, de győzelmét mégis csak életveszé­lyes nyakszirtütéseivel vívta ki Tatár László­val szemben, akit a második menetben ki­számolták. A közönség hevesen tüntetett Rosca és Gyémánt bíró ellen. Kisközépsuly: A C. Sfefanescu—Fülöp F. mérkőzésen a regátj ökölvívó teljes fölény­ben volt és a harmadik menetben kiüti hő­siesen küzdő eilenfelét. Középsuly: P. lonescu az első menetben kiüti ellenfelét: Dancilát (Sibiu). Kisnehézsuly: p. T of annul szemben a kez­dő Kádár hősiesen küzdött, de sorsát ő sem kerülhette el ás a harmadik menetben ki­számolták. Nehézsúly: M. Stefanescu máj- az első fél­időben feladásra kényszerít ette a Sibiu-i VV achsmant, akinek arca ellenfelének egy súlyos ütésétől felrepedt. Az egyes mérkőzések között Pál ffg (Uni­rea), az ismert kitűnő ökölvivómester, a rendőrség két őrmesterével: Sánta Hegyes Ivánnal és Muntean Simion IDvel tartott bemutatót, melyen a rendőrök igen jó ké­pességeket árultak el. A rendezés kifogásta­lan volt, ami elsősorban Pop Virgil mérnök kerületi elnök, Csonka Árpád kerületi titkár és Plcdsintár Endre érdeme. AZ UNIVERSITATEA JÉGHOKKI- CSAPATA szombaton 6:0 (2:0, 1:0, 3:0) arányban győzött a KKE elleni jéghokki edzőmérkőzésen. A BANAT—OLTENIA AMATŐR KE­RÜLETKÖZI bajnoki ökölvivómérkőzé- sen —Timisoarán — Banat versenyzői 14:2 arányiban győztek. ORADEA. CAO, Crisana vegves—Al- kerületi válogatott 6:2 (2:1). Edzőrnér- kőzés. Góllövők Bodola (2), Szőke (2), Kovács és Kocsis, illetve Verzár és Bo- tisan. A HAGGIBBOR VEZETŐSÉGE fel­hívja összes ijusági és törpe játékosait, bogy kedden este 8 órakor pontosan je­lenjenek meg a ref. gimnázium tornater­mében tartandó ülésen. JIMBOLIA. Hertha—Bohn 1:0 (0:0). Alkerületi bajnoki. ARAD. Sparta—AAC 1:0 (0:0). AJke- rületi bajnoki. CAC—Haggibbor-győzelem a CACvivóversenyén CLUJ. (Az Ellenzék tudósitójától.) A CAC szezonnyitó vivóversenyén a tőrví­vást Neufeld Haggibbor nyerte 6 győze- ■ lemmel. 2. Guráth CAC 5 győz. 3. Bíró CAC ö 4. Mózes II. Haggibbor 4 győz. 5. Horváth CAC 3 győz. 6. Sándor Haggibbor 3 győz. 7. Pop Vivő Club 2 győz. 8. Nussbächer Haggibbor győze­lem nélkül. A kardvívásban Kökössy CAC győzött 9 győzelemmel. 2. Neufeld Haggibbor 8 győz. 3. Dr. Sári CAC 6 győz. 4. Guráth CAC 6 győz. 5. Király CAC 5 győz. 6. Mózes II. Haggibbor 4 győz. 7. Sári B. CAC 3 győz. 8. Horváth CAC 2 győz. 9. Biró CAC 2 győz. 10. Csutak CAC. TI7FWFR megelégedett ■Cfwää, •&. A JLieLt £L< R» vevő bizonyítja, hogy a IFITÜHISII11 kály2i a az összes Jf ill^iilIC kályhák között a 55 " LEGJOBB. IO kilogramm fával fiit egy normál szobát 24 órán át. Gyártja: Szántó D. és fia, ©radem Kapható mindenütt. Kérjen díjtalan árjegyzéket. Képvise'et: BARZEL vaskeresked’s, Piaţa Mihei Viteazul No. 13. A SZEGED FC Belgrádban szombaton 3:0 (0:0) arányú vereséget szenvedett a BASK csapatától, GÖTEBORG. A svéd válogatott asztali tenniszcsapat 5:0-ra győzött Németország válogatottja ellen. TARGU-MURES. Telefon Club Bucu­reşti—Mures 7:3 (2:2, 1:0, 4:1). Jég­hokkimérkőzés. BERLIN. Nagy Ferenc, a kitűnő magyar nehézsúlyai ökölvivóbajnok nagy fölénnyel pontozással győzött Tralst német bajnok ellen. A MAGYAR—OLASZ ÖKÖLVTVÓMÉR- KÖZÉS szombaton Budapesten 8:8 arány­ban döntetlenül végződött. Ujpesi és a Hungária nagy győzelmekkel kezdték hüíiöldi imáikat LILLE. Hungária—Olimpique Lille 7:0 (1:0). A magyar csapat kitünően játszott, góllövő] Sas (2), Cseh (2), Dudás, Müller, Kardos. PÁR IS. Újpest—Red Star 4:2 (1:1). Új­pest góljait Zsengeliér (2), Kállay és Tóth, a francia csapatét Simonyi és Quasada lőt­ték. (Szombat.) ROUEN. Újpest—FC Rouen 4:0. (Vasár­nap.) RENNES. Bocskai—Stade Rennais 4:2 (1:2) szombat. FC Rennals—Bocskai 2:1 (vasárnap). BELL RÁD. Jugoszlávia—Szeged FC 3:2 (1:2). MARSEILLE. Olimpdque Marseille—Kis­pest 5:1. P.ARIS. Eranciaorsaság—Jugoszlávia 1:0 (1:0). Mit hallgassunk meg? Hétfő, december 14. BUCUREŞTI, 6.30: Reggeli műsor közvetítése, 13: Időjelzés, vízállásjelentés, sporthírek, 13.15: Gramofon!emezek, 14.10: Hirek, 14.30: Gramo- fonjlemezek, 15: Hírek, 18: Felöl varás, 18.15: Jonescu-Gaina zenekara, 19: Időszerű anyag, 19.10: A zene folytatása, 20: Felolvasás, 20.20: Wiagner Richard és Strauss Richard-lemezek, 20.jo: Felolvasás, 21.15: Rádiózenekar Albu hegeaümüvésszel. Közvetítés az Athenaeumból. A szűne ben hírek, 23: Zene a Splendid-parkból, 23.55: Hirek. BUDAPEST. 13.05: Cigányzene, 14.20: Idő­jelzés, 14.30: Rendőrzeneikiar, 17.15: Diákfélóra, 17.45: Hirek, 18: Hanglemezek, 18.50: Előadás, 19.20: K. Fü2esíéry Mária zongorázik. 20: Elő­adás, 20.20: Vargha Imre magyar nótákat éne­kel, 21.20: Hírek, 21.40: Az Operaház tagja ból alakult zenekar, 23: Időjárásjelentés, 23.05: Schmid haoier Lajos orgonahangversenyének köz­vetítése, 24: Hirek német nyelven, 24.05: Jazz, i.oj: Hírek. Világatlasz 90"- lejért I A lipcsei Hennaun Pfahl könyvkiadó ki­adásában megjelent uj kiadásban a HANSA WELTATLAS, mely rendkívüli olcsóságánál fogva minden ember számára könnyen meg­szerezhető. Tartalmaz 63 teljesen újonnan rajzolt térképet, 50 statisztikái táblázatot diagramokkal együtt, valamint egy ÁBC-be osztott városmutaió táblázatot, mely 100.000 várost ölel fel magában. A kitűnő, tartós nyersvászonba kötött atlasz 90 lejért kap­ható az Ellenzék könyvosztályában, Cluj, P. Unirii. Vidékre utánvéttel is azonnal szál­lítjuk. Szép, olcsó, hasznos karácsonyi & $ & * ajándékot a & §I Cl ff háziipari szövetkezetben vásároljon ! Cluj. Str. N. Iorga 2.. az udvarban