Ellenzék, 1936. október (57. évfolyam, 227-253. szám)

1936-10-13 / 237. szám

1*936 október 13. WBmamwnmammmmKuaa mmtammmmmmmmsmrn EELBHXVm A Venus a nemzeti A-Hgahagnokság élén Az Universitatea bravúros játékká! két pontot hazahozott BacurestibőL — Dobay megnyerte cj Ripsnsianaka Victoria ellem mérkőzést. — A Gloria győzőit az aradi derby a. — A CFR legyőzte a CAO-t, a Crisana az Unirea Tricolori CLUJ. Ripensia—Victoria 5:3 (2:2), biró T. Iliescu, 2500 néző. Ripensia: Pavlovics, Bürger—-Ágner, Chi- r o i u—ív o tor m á ny—D eh el e a a u, Bi n d e a—B eke —Ciolac—-Schwartz—Dobay. Victoria: Muntean II., Straja—Eelecan I., Muntean I.—iPál—Nistor, Cornea—Pop III. —Cociuban II.—Eelecan II.—Căpusan. A mérkőzés nagy meglepetésre mindvégig teljesen nyilt és rendkhiil érdekes, izgalmas lefolyású volt. A fiatal játékosokból álló Vic­toria uj összeállítása ugyanis kitünően be­vált és ha a csapatnak kis szerencséje lett volna, könnyen szerezhetett volna legalább egv pontot. A 9-ik percben Schwartz kiugratja Dobayt és a 16-osról a későn kifutó Muntean kapus mellett belövi az első gólt. A 16-ik percben Bindea beadását fogja el a kitűnő szélső és bombalövése máris a kapuban van (2:0). A Victoria bravúros támadásokat vezet és a 28-ik percben Cornea—Pop III.—Căpusan játék után utóbbi Pavlovics kapujának jobb- sarkába vágja az első gólt (2:1). A gól fel­lelkesül a Victoriát, mely sokszor percekig kapujához szegzi ellenfelét. A 29-ik percben Cbiroiu hencet vét, a 16-osról megítélt sza­badrúgás, melyet Căpusan végez, rést talál a védők falán és védhetetlentil fúródik a labda a Ripensia kapujába (2:2). A második félidő 3-ik percében Sohwartz előrevágott labdájára Bindea ráfut és tiz m.- ről küldött éles, lapos lövésével ismét a Ripensiának szerzi meg a vezetést. A 10-ik percben Pavlovicsot csak: a legnagyobb sze­rencse menti meg az újabb góltól, a 12-ik percben azonban Muntean lövésére előrefut Cociuban és Pop, akik közös erővel elfogják a labdát, melyet rövid közelharc után Fele­can II. a hálóba nyom. A 16-ik percben Schwartz erősen lesgyanus állásban indítja el Dobayt, aki a biró sipját váró és leálló Victoria hátvédek mellett 5 m.-ről újabb felső sarokgólt lő. Az egyenlítés most is a levegőben lóg, de a Victoria csatárainak nincs szerencséjük. A 41-ik percben Dobay ismét egérutat nyer és beadását a tiszta les­állásban lévő Beke kapásból gólba vágja, amit a biró nagy meglepetésre megítél. A Ripensia győzelmét elsősorban Dobay- nak köszönheti, akinél jobb és gólképesebb balszélső aligha van Európában. Mellette Bindea volt méltó partner, mig a belsők el- mai adnak klasszisuktól. A fedezetsorban Koiortmány végzett nagy munkát, Cbiroiu és Deheleanu már nem a régiek. A közvetlen védelem megbízható, különösen Bürger ki­tűnő. Pavlovics a gólokat nem védbette. A Victoria igen jó benyomást keltett teg­napi összeállításával és játékával. A csatár­sor lényegesen feljavult, a védelem még olyan játékosokkal szemben is, mint Dobay, Bindea, Schwartz — jónak bizonyult. Fele­can L, Căpusan, Muntean I., Pop, Cociuban és Cornea voltak a csapat legjobbjai, de a többiek is minden dicséretet megérdemelnek Muntean II. kapuson kívül, aki sehogysem tudja elérni régi jó formáját. T. Iliescu birót az Universitatea indexre tette, a tegnapi mérkőzés azt mutatta, hogy — nem ok nélkül. Nagyon ügyelt arra, hogy a Ripensia nehogy vereséget szenvedjen. Az Universitatea bravúrja BUCUREŞTI. U—Juventus 3:2 (0:1), biró M. Nic.ulescu. Az egyetemi csapat a követ­kező összeállítással verte otthonában játszó ellenfelét: Sepsi, Borgea—lancovici, Golub— Gain—-David, Benkő—Putnic—Szaniszló— Ploesteanu—Iesan. A félidőben Vaida gól­jával a Juventus vezetett, a második félidő­ben azonban Putnic egyenlít és Ploesteanu a ve/etőgólt is megszerzi. A 28-ik percben lancovici gáncsa miatt megítélt tizenegyes­ből Zainescu egyenlít, egy perc múlva azon­ban Putnic megszerzi a győztes gólt. Az U főleg Sepsi kapusnak és a fedezetsor kiváló játékának köszönheti a győzelmet, de a csa­társor és a hátvédek is lelkesen dolgoztak. CFR—CAO 3:2 (2:1), biró Irimescu. A vasutascsapat nagy küzedelem után győzött Lenghel, Auer és Bogdan góljaival. A CAO mindkét gólját Bodola lőtte. A Crisana újabb feltűnő győzelme ORADEA. Crisana—Unirea Tricolor 4:2 (1:2), biró M. Neagu, góllövők Nagy, Szőke, Hodosan és Pfeiffer, illetve Niculescu (2). Dobra nagy játékával nyert a Gloria ARAD. Gloria—AMEFA 2:0 (0:0). A helyi derbyt óriási küzdelem után a második fél­időben a Gloria, főleg Dobra nagy játékával nyerte meg. Góllövők: Rohan és Fritz. Dr. IRussu kitűnő biró volt. A NEMZETI A-LIGA ÁLLÁSA 1. Venus 4 3 1 — 15 5 7 2. Gloria 4 3 — 1 9 6 6 3. Ripensia 5 3 — 2 14 11 6 4. Crisana 5 3 — 2 14 14 6 5. Unirea Tricolor 5 2 2 1 18 11 6 6. AMEFA 6 2 2 2 7 7 6 7. CFR 5 2 1 2 10 9 5 8. Universitatea 5 2 1 2 6 10 5 9. CAO 4 2 — 2 11 9 4 10. Chinezul 5 2 — 3 12 18 4 11. Victoria 5 1 — 4 9 17 2 12. Juventus 5 — 1 4 7 15 1 Összesen: 58 25 8 25 132 132 58 fEüÉRNEMÜEK fKÉSET 1STÍU LESZÁLLÍTOTT ÁRPAfó „fraţii mnm ‘-mi, clöj, piaia mnm no. 2s. Ă Saíu-M&re-i Barkochba első győzelme o C-ligábem A Chif-í munkáscsapat kétszámjegyű győzelmei aratott CLUJ. CSMC—Avram láncú 10:0 (2:0) I. oszt. bajnoki, biró Rat. Az Avram láncú csak az első félidőben tudott ellentállást ki­fejteni, azután a csapat összeesett. Góllövők: Gergely (3), Daróczy (2), Tóth (2), Poklóssy (2) és Chendrean 11-esből. Unirea—Reuniunea 8:1 (4:1) I. oszt baj­noki. Góllövők: Istvánffy (3), Fábián (2), Both (2) és Kövesdi, illetve Macaril. Haggibbor—Gelu 3:1 (3:1) I. oszt. bajnoki, góllövők Fischer (2), Krausz, illetve Dobra. A Gelu kilenc emberrel játszott, szükségbiró Sternberg. Napoca—Turnătoria 4:1 (2:1) I. oszt. baj­noki, biró Gorgan, góllövők Erdős (2), dr. Boldor és Nagy, illetve Gergely. Victoria—CAC ifjúsági bajnoki 1:1 (1:0). Góllövők Takács, illetve Marton. CAC—UEC 3:0 (2:0) barátságos, biró Czin- czár Imre. Kemény küzdelem, melyet a CAC megérdemelten nyert meg Palocsay három góljával. Az UEC egy tizenegyest nem tudott értékesiteni. MUD. Juventus Uioara—NTK 5z3 (1:1). Bajnoki. SATUMARE. Osana—Turuim 6:0 (1:0). Bajnoki. SIGHET. Barkochba—Maramureş 2:0 (1:0). C -li gamérkő zés. ORADEA. Vestul—GS SaJonta 2:1 (1:0). C-liga,mérkőzés. GAMPIA-TURZII. Industria Sârmei—CFR Sighişoara 7:1 (1:0). 'Kupamérkőzés, bíró Stoneiu Cluj. SIBIU. SGS—Sparta Mediaş 2:1 (2:1). Ku­pamérkőzés. MAGYARORSZÁG AGYAG GALAMBLÖVŐ BAJNOKSÁGÁT Halasi nyerte meg 200 lö­vésből 180 találattal!. 2. Dr. Sándor 200-ból 176 találattal. VARSÓ. A 3000 méteres nemzetközi futó­versenyen a finn Isobol'lo csak mell szélesség­gel tudott győzni a lengyel Noji ellen. Mind­két versenyző ideje 8 p. 40.8 mp. volt. 800 méteren Kuharszky lengyel győzött 1 p. 51.7 mjp.-cel. Lapozzon a naptárban es nezze : OKTOBER 15.4 KN, AZ 0SZ OKTOBER í5.-én vara az mm SORSJÁTÉK 4 a — I (végső) hozása. Több mint 20 uj milliomos, esek OKTÓBER 15.-én Az ALLAM 2 egyenként 6 illíré nyeremény Á { Á g . . . ; . . -ţ 18 egyenként 1 MILLIÓS nyeremény Győzötí Európa őkoivwócsapata e?so amerikai mérkőzésén NEWYORK. Európa ökőlvivócsapata első amerikai mérkőzésén Keleti meri ka csapata ellen szép győzelmet aratatt. Részletes eredmények: Mattá Európa az első menetiben kiütötte Edimart, Serge Euró­pa Wilson ellen pontozással győz, Frigyes Európa pontozással győz Miller ellen, Mc Can USA pontozással veri Harangit, Maudi ugyancsak pontozással győz Lefis, Skinner USA Bonadio, Muşina Európa Jackson ellen szintez pontozásos győzelmet aratott, viszont Nagyot Powell a második menetben kiütötte. Végeredményben Európa 10:6 arányban győ­zött. A Phönix és Jm! nagy győzelmekéi arattak a B-ligáhan CAiRíEI. CAMT—Victoria 3M (1:0). Góllö­vők Persan (2) és Jánosi. ORADEA. Mures—Stăruinţa 1:0 (1:0). \Íp crl.pnpt’pc SIMERIA. CFR—Şoimii 1:1 (0:0). Góllő1- vők Priibill, illetve a Şoimii részéről Apol- zean 11-esből. (3*>). BAIA-MARE. Phönix—Vulturii 3:0 Góllövők Szerémv III. és Stetz (2). PETROŞANI. Jiul—Olimpia Satumare 3:1 (0:1). Góllövők Pop, Medve és Vajdea, illetve Bulik. A nyugati csapat élére ismét a Phönix került. Fedett pálya „Davis Cap serleget“ [ alapított a svéd király. Stockholmból jelentik: Gusztáv svéd ki­rály, aki 78 éves kora ellenére ma is részt- vesz tennis-zversenyeken, Davis Cup-rendsze- rü vándordíját alapított, nemzetközi fedett pálya mérkőzésekre. Az uj tennisztrófeáért kezdődő első küzdelmekre a rendező svéd szövetség a német, belga, ir, norvég, dán, holland, finn, francia és csehszlovák szövet­ségeknek küldött meghívást. A mérkőzések első fordulóját október 25-ig, a másodikat november 8-ig, a harmadikat november 22-ig kell befejezni. A döntőt december 4—6 nap­jain tartják meg s a győztessel a svéd csapat mérkőzik meg a kupáért. Ölpest tegyőzte a Hmngánát Budapestről jelentik: Újpest—Hungária A:3 (3:1). Az izgalmas és hevesiraimu mérkőzést Újpest megérdemelten nyerte. Az újpestiek a második félidőben már 1:1-re vezettek, a Hungária a finisben szépített az eredményen. Góllövők: Zsengellér, Tóth, iKál'lay és Kocsis, illetve Cseh (2) és Titkos. Ferencváros—Budai 11 7:1 (5:1). A Fe­sok tízezer „ZEPHIR« megelégedett vevő bizonyiija, hogy a k á 1 y h a az összes kályhák között a LEGJOBB. iO kilogramm fával füt egy normál szobát 24< órán át. Gydríia; SZÁNTÓ D. ÉS FSA, ORADEA. Kapható mindenütt. Kérjen díjtalan árjegyzéket. Képviselet: BARZEL vaskereskedés, Piaţa Mihii Viteazul No. 1 . rencvárosban Sórosi dr. is játszott. Góllövők: Tátrai (2), Toldi és Szászberényi (4), illetve Lyka. Kispest—111. leér. 3:1 (2:1). Haladás—Bu­dafok 3:2 (2:2). Nemzeti—Elektromos 2:1 (0:1). Szeged. Szeged FC—Erzsébet, Soroksár 4:0 (1:0). Phöbus—Bocskai 2:0 (1:0) szombat. A bajnokság jelenlegi állása a következő: 1. Ferencváros 12 p. 2., 3., 4., 5. Phöbus, Sze­ged. Nemzeti, Haladás 8—8 ponttal. 6., 7., 8. Kispest. Újpest, Budafok 7—7 ponttal. 9., 10. Hungária. Bocskai 6—6 ponttal. 11., 12. Elektromos, Budai 11 5—5 ponttal. 13. Er­zsébet Soroksár 1 ponttal. 14. III. kér. pont nélkül. BUDAPEST. Az UTE versenyén Hires UTE az 500 méteres síkfutás magyar ifjúsági rekordját 1 p. 06.7 mp.-re javította.