Ellenzék, 1936. július (57. évfolyam, 149-175. szám)

1936-07-21 / 166. szám

1936. tafías Tí. 7 Az Universitatea fényes győzelmet aratott első selejtező mérkőzésén TIMISOARA. Universitatea — ILSA. 4:1 (0:0). Az első U—ILSA, selejtező- mérkőzés az egyetemiek fényes győzel­mével végződött. A hatalmas küzdelem­ben bebizonyosodott, bogy úgy az Uni- versitateanak különösen állóképessége messze felülmúlta a B-ligás bajnokét, melynek játéknivója sem érte él az egye­temiekét. Az első félidőben az U. még elfogódva és az utazástól mereven ját­szott, — másodikban azonban magára talált és pompás lendülettel küzdve on­totta a gólokat ellenfele hálójába. A 13-ik percben az U. csatársorának he­ves támadása után Eichler ILSA kapus nehezen fogja Szaniszló lövését, Ploes- teanu azonban résen van és a labdát a kapus kezéből vágja a hálóba. (1:0). A 17-ik percben Gain ugfrasztja ki Orzat, aki nagy lendülettel kitör és bojnbalö- véssel szerzi meg a második gólt. A 22-ik bércben az U. fedezetsora tisztára játsza Dragost, aki bravúros egyéni já­ték után bevágja a harmadik gólt. Az ILSA ezután teljesen visszaesik és az U. uralja a pályát. A 29-ik percben a ki­ugró Havast, Borgea gánccsal szereli le, a megítélt tizenegyest, melyet Wetzer I. lőtt, Sepsi nagy bravúrral kivédi. Az U. erre ismét fokozza az iramot és a 35-ik percben Ploesteanu átadásából Szaniszló pompás góllal a negyedik gólt is meg­szerzi. A játék további folyamán az egyetemi csapat kissé könnyebben veszi dolgát és ennek tudható be, hogy a 38-ik percben Havas beadását Klinek Sepi kapujába fejeli és megszerzi csapa­tának becsületgólját. A közönség nagy ünneplésben részesítette az egyetemi csapatot, melynek játékosait a mérkőzés után vállain vitte le a pályáról. A győ­zelmet főleg a fedezetsor kitűnő játéka biztosította az U-nak. Itt Különösen Gain produkált rendkívülit, de Sept, Szaniszló, Orza, Ploesteanu és Draga is elsőrangú volt. A mérkőzést a szövetség rendelkezése szerint vasárnap délelőtt 11 órakor ját­szották le Tica Iliescu biró korrekt és kitűnő játékvezetése mellett. Az U. ez­zel a győzelmével már valószínűleg biz­tosította az A-ligában maradását. Az Austria és Sparta győztek a Középeurópai Kupa első elődöntőjében BUDAPEST. Austria Bécs—Újpest 2:1 (0:1), biró Barlassina, 18.000 néző. Újpest balszerencsés küzdelmet vívott a kevés gól­helyzetét jól kihasználó osztrák csapattal szemben. A 4-ik percben Kállai lőtte az első gólt, a 8-ik percben Kocsis lövése a kapufát találja el, majd a 23-ik és 28-ik percekben Vincze, Kocsis és Zsengellér holtbiztos hely­zetekben hibáznak. A II. félidő 20-ik percé­Csik Ferenc 571 a magyar Î00 m.-es ben Stoh lövése a kapufáról Hóri hátára és onnan a kapuba pattan és az osztrákok igy egyenlítenek. Az óriási küzdelmet a 36-ik percben Viertl hosszú és váratlan felső sa­roklövése döntötte el az Austria javára. MILANO. A Sparta hatalmas küzdelem után 5:3 (3:3) arányban verte az Ambro- zianat s igy biztosra vehető, hogy a Sparta a döntőbe kerül. 8 mp.-cel nyerte gyorsuszóbajnohságot Budapesti tudósitónk jelenti: A magyar uszóbajnokságok kitűnő eredményekkel zaj­lottak le, melyek közül is kiemelkedik Csik Ferenc 57.8 mp.-es nagyszerű 100 m.-es ideje. Eredmények a következők: 200 m.-es gyorsuszás. 1. Csik Ferenc 2 perc 14.8 mp„ 2. Lengyel 2 perc 16 mp., 3. Gróf 2 perc 18 mp., 4. Abay-Nemes dr. 2 perc 20.8 mp. 100 m.-es mellúszás. 1. Csik Ferenc 1 perc 13.8 mp., 2. Baróczy 1 perc 16.4 mp. 100 m.-es hölgy gyorsuszás. 1. Ács Ilona 1 perc 12.4 mp., 2. Lenkey Magda 1 perc 12.8 mp. 200 m.-es hátuszás. 1. Bicskey Árpád 2 perc 42.6 mp., 2. Gombos 2 perc 49 mp. 3X100 m.-es ifjúsági vegyesstaféta. 1. FTC 3 perc 04 mp. Engel, a SzUE ifjúsági ver­senyzője mellen 1 perc 15 mp.-es kitűnő időt ért el. 400 m.-es hölgy gyorsuszás. 1. Biró Ágnes 6 perc 12.4 mp. 1500 m. 1. Gróf UTE 20 perc 27.6 mp., 2. Lengyel Árpád 20 perc 31.6 mp. A magyar vizipólóbajnokságot az UTE csapata nyerte meg, mely a szombati dön­tőn 3:2 (2:1) arányban verte a MAC együt­tesét. Műugrás. 1. Flódy. 400 m.-es gyorsuszás. 1. Gróf 4 perc 54.8 mp., 2. Lengyel 4 perc 5-5 mp. 200 m.-es női gyorsuszás. 1. Lenkey Mag­da 2 perc 47.6 mp. 100 m.-es gyorsuszás. 1. Csik Ferenc 57.8 mp. 100 m.-es hátuszás. 1. Lengyel 11.6 mp., 2. Zombor 1 perc 12.2 mp. tsl-re ál! a Davis Cup zónák közti döntője Ma délután 6 órakor Szlovenszkói magyar szövetségi válogatott—Cluj te nniszbem u ta­tók. A szlovenszkói magyar tenniszszövetség kitűnő válogatott játékosait, akik vasárnap tökéletes fölénnyel verték Cluj vegyescsapa­tát, a GAC vezetőségének áldozatok árán sikerült mára még egy bemutatóra lekötni, hogy ma azok is élvezhessék a vendégek pompás játékát, akik vasárnap nem jelen­hettek meg a mérkőzéseken. A mai bemuta­tók délután 6 órakor kezdődnek a Korcso­lyázó Egylet pályáin, melyeken a következő bemutatók lesznek: Mankovits—Kuhn (CAC), Csongár—Benedek (CAC), Bartos—dr. Far­kas (Diciosanmartin), Gettner—Radó (Flag- gibbor), Csongár, Mankovits—dr. Metianu U, dr. Farkas Diciosanmartin, Bartos, Gett­ner—Benedek, Kulin (CAC). Ezek a bemu­tatók a legszebb sportot Ígérik és megér­demlik a sporlközönségünk széleskörű ér­deklődését. BUDAPEST. UTE—Elektromos 4:3 (3:1). A magyar amatőr labdarugóbajnokság dön­tője. A magyar főiskolai válogatott labdarugó csapat északi túrája során Daugavpils ben 6:1-re győzött a helyi válogatott ellen. A Phönix gólzáporral, 8:3 (4:0) arányban nyerte utolsó minősítő B) liga-mérkőzését Baia-Mare-n a Franco Romana ellen Sze- péímy III, (4), Freiberg (2), Prossler és Stetz góljaival. 1200 néző, biró dr. Morar. Tekézés. Kedden Speranţa és înţelegerea barátságos mérkőzés lesz a Nagy Ferenc- pályán. Minde'n aspirin - tablettán rajta van a Bayer-kereszt 1 Tehát nem létezik aspirin Bayer-kereszt nélkül l A Bocskai kitűnő játékkai verte a Chineza Î TIMISOARA. Bocskai—Chinezul 2:0 (1:0), nemzetközi, 2000 néző, biró Murgu. Az óriási hőség ellenére a debreceni csapat kitűnő játékot mutatott be és fölényesen győzött a Kohn GAT játékossal megerősített helyi csapat ellen. A 30-ik percben Dóczé, a lí-ik félidő 38-ik percében Orosz lőtte a Bocskai góljait. A debreceniek kedden Ora- dean a GAO-val, csütörtökön Cluj-on. a Vic- toriával játszanak. Nagy fölénnyel nyerte Targu-Mures a Cluj vegyes-csapata elleni úszó- és vizipóló-mérkőzését CLUJ. (Az Ellenzék tudósítójától.) A CAC klubközi úszó- és vizipóló-versenye a vendég C. Sp. Tg.-Mures versenyzőinek teljes sike­rét eredményezték, akik közül Kelemen a 800 m.-es úszásban országos rekordot is ja­vított. Eredmények a következők: 100 m. férfi-gvorsuS'Z'á’s: 1. Kelemen CS Tg.-Mures 1:07.6." 2. Vancea CST 1:13.8. 3. Győrffy CAC 1:24.2. , 50 m gyermek-gyorsuszás: 1. Békés CS T 30.3. 2. Moll CAC 35.4. 3. Bertalan CST 38. 50 m. leánygyermek mellúszás: 1. Antal CST 49.1. 2. Kovács GAC 49.9. 3. Gál CAC 50. 100 m. ifj. mellúszás: 1. Jenei CST 1.34. 2. Sebestyén I. Haggibbor 1:36.2. 3. Soós CAC 1:39. 100 m. női hát: 1. Perlaky CST 145.4. 2. Kohn CST 1:51.9. 3. Bereczky CAC 2:10:2. ICH) m. férfi hát: 1. Székely CAC 1:20. 2. Chili CST 1:26. 3. CST 1:32. 100 m. ifj. gyors: 1. Békés CST 1:07.8. 2. Tóth CST 1:09.1. 3. Décsi CST 1:13. 100 m. leány mell: 1, Perlaky CST 1:42.6. 2. Sulyok CAC 1:47.8. 3. Grünwald Haggib­bor 1:51.2. 3x 100 m. ifj. vegyesstaféta: 1. CST (Je­nei, Beszterczey, Békés) 4:32. 200 m. férfi mell: 1. Fejér U 3:14.1. 2. Küzdi CST 3.18.4. 400 m. férfi gyors: 1. Kelemen CST 6:04.5. 2. Bundiálek GAC 6:13.5. 3. Jordáky U. 800 m.: férfi gyors: 1. Kelemen CST 12:12,6 országos rekord. (Régi rekord: Ziegler 12:18.3.) Vizipólóban: CST—Cluj vegyes 12:1 (7:1.) 3x100 m.-es szenior vegyesstaféta: 1. CSp. Tg.-Mures 4 p. 01.8 mp. 2. CAC 4 p. 04 mp. 50 m.-es ifj. gyorsuszás: 1, Békés Tg.-Mu­res 29.2 mp. 2. Veres Tg.-Mures 31 mp. 3. Váradi Tg.-Mures 32 mlp. 100 m.-es szenior mellúszás: 1. Orosz U 1 p. 44.6 mip. 2. Perlaky Tg.-Mures 1 p. 46.8 mp. 3. Sulyok CAC 1 p. 46.9 mp. 50 m.-es gyermek mellúszás: 1. Békés Tg.-Mures 39.6 mp: 2. Beszterczey Tg.-Mu­res 47 mp. 3. Túri GAC. 50 m.es női gyorsuszás: 1 Balióné U 38 mp. 2. Orosz Klára U 41 mp. 3. Bereczky GAC 46 mp. 4 x 200 m.-es szenior gyoxsstaféta: l. CSp. Tg.-Mures 11 p. 29 mp. 2. GAC 12 p. 14.2 mp. 3x100 m.-es női vegyesstaféta: 1. U 5 p. 07 mp. 2. Tg.-Mures 5 p. 08 mp. Műugrás: 1. Török Ferenc GAC 91.96 p. 2. Dózsa M. GAC 72.88 p. 3. Beszterczey Tg.-Mures 72.81 p. Vizipólóban: CSp . Tg.-Mures—CAC 10:0 (4:0), biró Seliceanu. A vendégcsapat pompás játékkal győzött Dienes (5), Kele­men (2), Vansea (2) és Daróczy góljaival. Szlovenszkói magyar tenniszszövetség— Cluj vegyes 9:í Londonból jelentik: A Davis Cup zónák I közti döntője az első két egyes után l:l-re áll Németország és Ausztrália csapatai kö­zött. Gramm—Quist 4:6, 6:4, 4:6, 6:4, 11:9. A mérkőzés két és fél óráig tartott. Craw­I ford—Henkel német 6:2, 6:2 w. o. Henkel hiilessel betegeskedik és a meccset két szett után feladta. Ma a párost, kedden pedig az utolsó kér egyest játszák le. Szenzációs magyar 4Ú0 m.-es gáíluíó rekord a magyar—görög atlétikai versenyen Budapestről jelentik: A magyar—görög atlétikai viadalt a nagy formában lévő ma­gyar versenyzők fölényesen nyerték meg. Eredmények a következők: Rúdugrás. 1. Zsuffka 390 cm., 2. Csányi és Király 360 cm. Távolugrás. 1. Koltai 720 cm. 100 m. 1. Kovács BBTE 10.5 mp., 2. Fran- gudis görög 10.7 mp. 800 m. 1. Temesvári 1 perc 57.5 mp. 80 m.-es női gátfutás. 1. Vértessy Katalin 12.5 mp., magyar rekord. 5000 m. 1. Kelen BBTE 15 perc 33.8 mp. 110 m.-es gátfutás. 1. Mantikas görög 15.1 mp., 2. Szabó MAC 15.5 mp. Gerelydobás. 1. Várszegi 67.94 m. 4X100 m. 1 .Magyarország (Forgács, Gerő, Kovács, Gyenes) 42.1 mp. 400 m.-es gátfutás. 1. Kovács 52.9 mp. magyar rekord. 2. Mantikas görög 53.6 mp. görög rekord. 1500 m. 1. Iglói, 2. Szabó. Meglepetés! Sulydobás. 1. Darányi dr. 15.14 m. 200 m. 1. Gyenes 21.8 mp., 2. Frangudis görög 22.1 mp. Magasugrás. 1. Bódosi dr. 190 cm. Diszkoszvetés. 1. Madarász 48.44 m., 2. Syllas görög 47.92 m., 3. Donogán 47 m. 400 m. 1. Vadas 49.3 mp. 'Hármasugrás. 1. Somló 14.29 m. ORADEA. A Starumta barátságos mérkő­zés keretében 1:0 (1:0) arányiban legyőzte a Crisanat Negreu góljával. CRAIOVA. Rovine Grivita—Alkerületi vái- Jogalott 4:2 (3:1.) ARAD. CAT—Patria 4:1 (0:0), barátsá­ga r ----- - - "­SATU-MARE. CAO—Olimpia 3:2 (3:0), barátságos. A CAO-ban Gecző, A GAC volt játékosa, a viszatért Kovács és Haláti is játszott. A csapat góljait Bodola (2) és Ko­vács lőtték. , VARSÓ. Lengyel olimpiai válogatott— fchöbus Budapest 3;1 (2;1}_, ­GLUJ. (Az Ellenzék tudósítójától.) A szlo­venszkói magyar tenniszezők versenye váro­sunk vegyescsapatával a vendégek nagy si­kerével ért véget, mert ellenük csak a dr. Metianu, dr. Farkas-pár tudott egy győzel­met elérni. Eredmények a következők: Man­kovits—Benedek 6:3, 6:3, Csongár—Khun 6:4, 6:2, Bartos—Radó 7:5, 8:6, Gettmann— Erős 8:6, 7:9, 6:2, Böhm—Schwartz Klári A VICTORIA KETTŐS GYŐZELME DICIOSANMARTIN. Victoria—Patria 5:3 (3:1). A Cluj-i csapat szombat délután szép játék után Căpusan (2), Szántay (2) és Fete- can II. góljaival győzött. TG.-MURES. Victoria—Mures 2:1 (2:1). A Victoria vasárnap Felecan II. és Feraru gól­jaival érte el szép győzelmét. CONSTANTA. Victoria—'IAR 3:1 (2:0). B- liga minősítő. BRASOV. Brasovia—Ivria 2:1 (0:0) barát­ságos. SIBIU. HTV—STV 2:2 (1:1) barátságos. Az DEC, Romania és CSMC győzelme a kerületi vizipóló=bajnokságban CLUJ. Romania—Haggibbor B 6:2 (2:1.) II. oszt. bajnoki, biró Morariu Albin, góllö­vők Szántay (3), Pusztay (2) és Russey. il­letve Herskovits és Gárdi. UEC—Haggibbor 2:1 (0:1), I. oszt. bajjio- kij biró Dienes Tg.-Mures. Meglepetés az 6:1, 6:2, Boros—Hossu Zoe 6:4, 4:6, 6:2. Dr. Metianu, dr. Farkas—Bartos, Gettmann 6:3, 6:4. Mankovits, Csongár—Benedek, Kuhn 8:6, 6:3. Böhm, Mankovits—Schwartz, Bene­dek 6:4, 7:5. Boros, Csongár—Hossu, Kuhn 6:3, 10:8. Bárczy, Böhm—Schwartz Klári, Hossu 3:6, 6:2, 7:7 (félbeszakítva). A vendégek kitűnő játéka sokszor taps­viharra ragadta a közönséget. UEC győzelme. Góldobók Szabó és Széplaki (4 m.), illetve Schwartz II. (4 m.) Dienes, a GS Tg.-Mures edzője minta-biráskodást mutatott be. , CSMS—Unirea 4:3, (2:2), II. oszt. bajnoki. Ma délután 6 óraikor az SSAEC—GF-R IL oszt. bajnoki mérkőzés kerül sorra. Az új büntötö törvénykönyv pontös magyar (ordilás? 80 lejért kapható az „Ellenző X kényvosztályában Cluj, P. Un ír . Fordították: Dr. Keller Samu Keller Ferenc. Vidéki rendelése két utánvéttel is azonnal intézünk Női DIVATSZALONOK divatlapjaikat leg­olcsóbban és legnagyobb választékból i* Ellenzék könyv-osztályában, Cluj, P« Uniţii vásárolhatják* -----------