Ellenzék, 1935. június (56. évfolyam, 124-146. szám)

1935-06-18 / 136. szám

19JS fu ni us IS. BLLBNZ6K 7 k Mind a négy magyar csapat vereséget szenvedett a Középeurópai kupa első iotdulóján A bécsi Austria ieltünő gyBze'me Milánó ban. — A Zidenice légyíz'.e a bécsi Rupidot Becsből jelentik: A középeurópai ku­pa szombat-vasárnapi fordulóit az egész Európában tartó óriási bőség miatt aránylag gyenge érdeklődés kíséretében bonyolították le a következő eredmé­nyekkel: Bécs: Admira—Hungária 3:2 (2:0). Az Admira nagyon gyengén játszott és csak szerencsével tudott győzni a Mán- dival megerősített Hungária ellen. Gól­lövők: 36-ik perc Duchspekt, 44-ík perc Stoiber, II. félidő 14-ik és 22-ik percé­ben Müller, a 28-ik percben Vogl II. Az Admirát kifütyülte a bécsi közönség. (Szombat.) Róma. A S. Roma—Ferencváros 3:1 (2:1.) A Ferencváros volt fölényben, de az olasz védelem hősiesen küzdött. Szeged: Slavia Prága—-Szeged FC b'í (2:1.) Góllövők: Kopecny (3) és Bra- dács henc miatt megítélt tizenegyesből, illetve Bognár. Budapest. Fiorentina — Újpest 2:0 (2:0.) Az olasz csapat nagyobb gyorsa­ságával ellensúlyozta Újpest mezőnybeli fölényét. Góllövők: Comini és Scogliotti. Pilsen. Viktoria Pilsen—Juventus 3:3 (2:0.) MILANO. Austria Becs—Ambroziana 5:2. Az osztrák csapat kitünően játszott. BRÜNN. Zidenice—Rapid Becs 3:2 (1:0). Ma délután: Romám®—Jugoszlávia mérkőzés a Baikán-iornán Bulgária 5:2~re vérié Görögországot Szófiából jelentik: A Balkán-tornát teg­nap 25.000 főnyi közönség jelenlétében ün­nepélyesen, a bulgár—görög mérkőzéssel nyitották meg, melyet a bulgár csapat fölé­nyes játékkal 5:2 arányban nyert meg. A román csapat a már közölt hivatalos felállí­tással ma Jugoszláviával játsza első mérkő­zését a görög Hagiopulos biró vezetésével. A Bucuresti-i rádió a mérkőzés első félidejéből az utolsó tiz percet a helyszínéről közvetí­teni fogja. A közvetítés pontos időpontját a Bucuresti-i rádió ma déli hírei között mond­ja be. A torna további programja a követ­kező: Junius 19: Románia—Bulgária, június 21: Jugoszlávia—Görögország, június 23: Romá­nia—Görögország és Jugoszlávia—Bulgária. A tegnapi bulgár—görög meccset a román Radulescu biró kiválóan vezette. A MC Strassbowg ötletes és iényes technikája játékkal 4:2-re győzőül az U ellen CLUJ. RC Strassbourg—Unversitatea 4:2 j (2:1), biró Seliceanu, 2500 néző. A RC Strass- I bourg tegnap uj szint, de egyszersmind uj > játékot is hozott városunk közönsége elé. | Elsősorban a franciák fényes technikai tu­dása, párosulva a rendkívül ötletes, sőt ra­vasz és mindenkor pontos összjátékkal az, ami újdonság ingerével halott és.ami a fran­ciák részére —' mérsékelt iramú játékuk mellett is — biztosította a győzelmet. De más erényei is vannak a csapatnak. A gyor­saság, a nagy kűzdőképesscg és lövöképes- ség is, párosulva nagy testi erővel. Mezőny­ben az U főleg Gain és David kiváló játéká­val fölényben volt, de a csatársor nem tudta értékesítem' kellőképen a védelem elődadá­sait. Kornerarány 8:2 volt az U javára . . . RC Strassbourg: Barth, Hummel—Veil- lard, Sattler—Schaden—Pawlak, Kellen— Havlicsek—Rohr—Huserer—Harthoung. U: Tyukodi, Borgoa—Tancoviciu (Giurgiu TL), Petricoi (Sarbu)—-Gain—-David, Năsturel Ploesteanu—dr. Giurgiu (lonasiuj—Orza— Surlasiu. A 25. percben Hauserer lövi lm a kapus áltál kiütött labdát, a 38-ik percben Har- thoung egyéni játékkal a másodikat is meg­szerzi. A 40-ik percben Năsturel beadásából Surlasiu nagyszerűen sikerült jobblábas lö­véssel küldi a labdát a francia felsősarokba. A II. félidő 4-ik percében szemkápráztató támadást vezet a francia balszárny és Hau­serer közelről újabb göli lő. A 13-ik percben Drza fejese kapufái ér, a 23-ik percben Rohr 20 méteres szabadrúgását Tyukodi. az AMTE V°R kapusa kiejti és a befutó Hauserer gól­I ba nyomja a labdát. Egy perc múlva az U i rohamos és Orza remek lövéssel megszerzi ' az U második gólját. Utána Keller lövése I csattan a kapufán, majd az LT erős finist vág ki. de a francia védelem kitűnő és az eredmény nem változik. A francia csapatban Rohr és Hauserer szenzációs játékot mutattak be, de Keller, Schaden és Barth kapus is a legelső klasszis­ba tartoznak. Az U-ból Orza, Gain, David és Năsturel voltak a legjobbak. Tyukodi kitűnő képességű kapus, de meccstréning nf-lkűl ugrott be a csapatba. Seliceanu biró ezúttal is korrektül, jól vezette a magasnivóju, él­vezetes játékot. Az U elnöksége szombaton vacsorát adott a francia csapat tiszteletére, melyen a város- számos előkelősége megjelent. A francia együttes kedden Linzben játszik. A JIUL A B-LIGA MINŐSÍTŐINEK ÉTJÉN PETROŞANI. Jiul— Macnhi 3:1 (2:1). Mi- nősitőniérkőzés. Góllövők: Bulik, Cosma és i Bindász, illetve a Macabi részéről Segal. SIBIU. Phönix—HTV 3 :1 (2: 0). Mi nősítő­mérkőzés, góllövök Je >viciu (2) ■ és Frei berg a Phönix, Heiden a HI rv r és zérc 51. . \ tegna Pi irn érkőzése ■k után a B­■liga m iinő sitőbaj noksá­gá nak áll; tsa a következő: 1. Jiul 4 2 2 — 11 4 6 2. Phönix 3 1 2 — 8 6 4 3. Dacia Unirea 3 1 1 1 5 5 3 4. FI TV 3 1 — 9 5 10 2 5. Macabi 3 ­1 2 6 10 1 Összesen: 16 5 8 5 35 35 16 ban elsőrangú el Ut ás fel ^ sál csak az „Europa lllj ^ _ i í9i «« a * r rt é äsä I Él flti szobodsanot nál kaphat. Fürdőszál- §H ~ * lodák saját kezelésben és pausálkuraszerződé- |g| sek a köv. fürdőkben : &= Buzias — Carmen Syíva (Movila-Tekirghiol) — Episcop esti (Püspökfürdö) — Lacul Ghilcoş (Gyilkostó) — Băile Her- culane (Hercules-fürdő) — Ocna Sibiului (Vízakna) — Sovata (Szováta) — Tusnad (Tusnád-fürdő) Képviselők és kirendeltségek az ország összes nagyobb városaiban A TARTALÉKOS ROMANIA GYŐZÖTT SATU-MARÉ N! SATU-iMARE. Romania—Olimpia 3:2 (1:1). Biró Raduch Jenő. A Romania több tarta­léka ellenére kiválóan játszott. Góljait Le­ránt (2) és Gapusan lőtték, az. Olimpia egyik gólja a Romania öngóljából, a másik szabad­rúgásból esett. A Cluj-i csapat ma a Törek­véssel játszik. TG -MURES. AMTE Arad— MTE 2:i (1:1) barátságos. A RIPENSIA—NAC VEGYESCSAPAT LEGYŐZTE SZABADKA VÁLOGATOTTJÁT TIMISOARA. Ripensia, NAC koiub.—Sza­badka válogatóit 3:1 (3:0). A vegyescsapat könnyen győzött Beke. Gál és Moskó góljai­val. a szabadkaiak gólját tizenegyesből Dö­mötör lőtte. Bucureşti ifjúsági válogatott csapata teg­nap Ploeşti válogatott ifjúsági csapatát 0:1 (2:1) arányban verte. TIMISOARA. T.MT-E—Kinizsi 4:1 (3:0). barátságos. LUGOJ. ZsAK Szabadka—LMTE 4:0 (4:0). nemzetközi. ARAD. USA—SPARTA 9:2 (4:2). Az. USA az aradi 1. oszt. bajnokságba jutott. CRAIOVA. Crai .lován—Banatul 1:0 (1:0). A nyugati liga döntője. — A győztes gólt a 10. percben Dunareanu lőtte. Cluj = i eredmények KAC B.—UEG 5:2 (2:1). Kupamérkőzés. UNIVERSITATEA B.—UNIREA 11:4 6:2). kupamérkőzés. ROMANIA—KAC IFJÚSÁGI BAJNOKI 8:1 (3:1). UNIVERSITATEA—CFR IFJÚSÁGI BAJ­NOKI 2:1 (2:1). PRÁGA. A Csehszlovákia—Délafrika DC elődöntőn a cseh játékosok 3:0-ra vezetnek és így már a mérkőzést megnyerték és az európai zóna döntőjébe jutottak. MAX BAER, a Bradoock által legyőzött ökölvivóbajnok egy newyorki jelentés sze­rint többé nem fog versenyezni. Mi nem hi­szünk ennek a híradásnak. A győztes Brad- dock egyébként 30 éves, 189 cm. magas és 90 kiló a testsúlya. Jó eredmények a BBTE atlétikai versenyén BUDAPEST. A BBTE atlétikai versenyé­nek főbb eredményei: 110 méteres gátfutás: 1. Szabó 16.2 mp„ magasugrás: 1. Rovó LTTE 185 cm., ’i00 m.: 1. Minach 10.7 mp„ 2. Ge­ro 10.9 mp. 400 m.: 1. Zsitvay 49.7 mp„ 4x100 m. 1. BBTE 44.4 mp„ 4x400 m.: 1. MAC 3 perc 30.2 mp.. 800 méteres ifjúsági: 1. Temes­vári BBTE 1 p. 58 mp., távolugrás: 1. Hol­tai 726 cm. VARSÓ. Magyar ,,Csikó“-válogatott—Varsó válogatott 1:1 (1:0). BRASOV. Sturm Gráe—ACER 3:1 (2:0), nemzetközi. Kiinger—IAR komb. 4:2 (3:1). ORADEA. Törekvés—Crisana 1:1 (1:0), barátságos. Vásároljon csakis @nl ineníaj autógummit Kapható: a romániai vezérképviseletnél Leonida & Co. St T. BUCUREŞTI HL, B~duí Tache lonescu 30 — 32., valamint ezen cég összes fiókjainál és ügynökségeinél Táviratcím : „LEON 1 BAUTO“ Román tenniszezök győzelme Szófiában Szófiából jelentik: A román—bulgár ten- niszmérkőzést a román játékosok 4:0 arány­ban nyerték meg. Eredmények: Botez—Teo- doroff 6:0, 6:1, Schmidt—-Jprdanoff 6:3. 2:6. 7:5. Segall—Tranhoff 7:5. 7:5, Botez, Segal! —Jordanoff. Ivanoff 6:1, 7:5. A BULGÁR—GÖRÖG BALKÁN MÉRKŐ­ZÉST. mint jelentettük, a bulgárok 5:2 arányban nyerték meg. A félidőben a bulgá­rok 3:1-re vezettek. A mérkőzésén Boris bul­gár király is megjelent. A rendkívül heves küzdelemben mindkét csapatból többen meg­sérültek. Németország a DC európai zónájának döntőjében BERLIN. A Németország—Ausztrália Da­vis Cup elődöntőt a németek 4:1 arányban nyerték meg és ezzel a döntőbe jutottak, ahol ellenfelük Csehszlovákia lesz. A tegnapi két egyes eredményei: Cramm—Mc. Grath 6:3, 4:6. 6:3, 6:2. Hen­kel—Crawford 2:6. 6:3. 9:7, 4:6, 6:4. A ta­valyi világbajnok Crawford Henkelt sem tud­ta legyőzni! BUDAPEST. Nemzeti—Altiba t :1 (1:1). El­ső osztályozómérkőzés, a második Miskolcon lesz. PÁRIZSI cég HAJFESTÉK a világ legtökéletesebb készítménye. Minden drogériában és jobb nőifodrászná! kaoható. Nehéz küzdelem után: Bucureşti—DFC BUCUREŞTI. Bucureşti válogatott—DFC Prága 4:3 (2:2), biró Pelrescu, 3000 néző. A cseh-némel csapat remekül játszott és csak balszerencsével vesztette el a mérkőzést. A 10. percben Vaida II. lőtte a román csapat első gólját, a 26. percben Ulanov egyenlilell. Prága 4:3 (2:2) A 30. percben a DFC vezet Feruntochka gól­jával, majd Korony egyenlít. A második fél­idő 13 percében Vaida ismét megszerzi a ve­zetési. a 25. percben Weingarten egyenlít, a 40. percben pedig Palmer szerencsés lövéssel szerzi meg a győztes gólt. Ái*iei té^ek Junius iS-án a Ciuc-i prefekturá'n vállalatba adják a prefektura épületének kijavítási munká­latait. — Junius 19-én a Reghin-i városházán a városi villamosmü részére szállítandó 40 ezer kgr. motorolaj és 2 ezer kgr. Diesel-cilinder-olaj be­szerzésére tartanak árlejtést. — Ugyanott junius 21-én vállalatba adják a vá'rosi víllamosmü tulaj­donát képező egy $40 lóerős Diesel-motor kijaví­tási munkálatait. — Junius ac-án a Sibiu megyei Rasinari község tulajdonát képező Juzbea erdő- rész 7S.7.94 hektár erdőterület faanyagát értékes:- tik nyilvános árverésen. — Junius 23-án az Alba- Iuliai kereskedelmi és iparkamara helyiségében ár­lejtést tartanak 60 ezer kgr. Portland cement, 125 ezer darab tégla, 40 ezer kgr. oltatlan mész, 120 köbméter homok, 330 köbm. betonkő, 12 ezer kg. vasbeton beszerzése céljából. — Junius 19-én a Brasov-i városházán 2 millió 507 ezer 899 lej ér­tékű épületfenyőfát értékesítenek. — Junius 2C-án a Rasinar-i községházán a község tulajdonát ké­pező Garaia erdőrész 787.94 hektár erdőterület faan)'agit nyilvános árlejtés utján értékesítik. — Junius 27-én az országúti szállítás műszaki igaz­gatóságánál Bucuresti-ben árlejtés utján kiadják négy évi időtartamra az Odorheiu, Feliceni, Ar- vateni, Văleni, Homorod Sanmartin, Sanpaul, Oc- land Varghis, Racosul de Sus, Telisoara, Chopot Miclosora, Aita Mare, Apata, Maiorus útvonalak koncesszióját. Az autóbusz, útvonal hossza 81 ki­lométer. — Turnus aS-án a Gheórgheni városhá­zán árlejtés utján 12 ezer to köbméter fát érté­kesítenek. — Junius 20-án a Ciuc megyei Rozme- ni község hivatalos helyiségében vállalatba adják az állami elemi :skola építési munkálatait. — Julius 3-ikán a Bihor-megyei prefekturán árLjté' utján vállalatba adják a Salonta—Talpos országúti Fekete Kőrös híd építési munkálatait. Előirányzat kétmillió 'ei- — Junius 19-én a Brasov-1 városhá­zán ár'ejti-s utján vállalatba adják a Dorobanţilor é's RoşioriV.- utcák csatornázási munklatait. Elő­irányzat 48c ezer lej. — Junius tS-án a Timisöa- ra-i városházán árlejtés utján 60 ezer kgr. benzint szereznek be. — Julius n-:kén a Satmar megyei Oraşul nevű község hivatalos helyiségében árlejtés utján a községi vadászati jogot adják bérbe. — Julius elsején a Timis-Torontal megyei Sanpetru- Mare községházán bérbeadják a község 9.10c hóid területén a vadászati jogot. MOLYZSÁK a ruhák legbiztosabb nyári megőrzője. Darabonként 30= 45, 65 lejért (nagyság szerint) kaphatók az ELLENZÉK KÖNYVOSZTÁLYÁBAN Cluj, Piaţa Unirii. Vidékiek darabonként 5 lejt számítsanak portóköltségért.