Ellenzék, 1935. március (56. évfolyam, 50-76. szám)

1935-03-19 / 65. szám

1935 március 19. ELLENZÉK wmamnmr~rrr ~r j^mammam 9 Sikerült a reváns Universitatea—Inventus 21 (1:1) Szenzáctós győzelmet arató"t a NAC a^Ghria iS off. Szerencsétlen körit mények hözöitaR máir'a súlyos tere- séget szenvedeti a R’.r»ensiátnK — A Cri^f na is kiket o í a fővárosban, az AMTE-t a Kinizsi inlé: te el. — A CFR cgy góllal verte az Unirea Tricolori CLUJ. (Az [Ellenzék tudósítójától.) A nem­zeti liga A. csoportjának tegnapi fordulója bővelkedik szenzációkban. A Romania 5:l-es vereséget szenvedett a Ripensiától, a NAC 7:l-re verte a Glóriát, a Venus 5:2-re a Crisanat és a Kinizsi 3:l-re íiz AMTE-t. Az Universitatea első ligameccsét még bemelegítő“ formában játszta, de igy is si­került revánsot vennie őszi vereségéért a .Tuventuson. Részletes eredmények a követ­kezők: UNIVERSITATEA—JUVENTUS 2:1 (1:1) 2000 néző, bíró Pálffy, Arad. U: Sepsi, Borgea—Iancovici, Orza—Gain —David, Năsturel—Ploesteanu—Tabac— Surlasiu—Baciu. Juventus: Creteanu, Vogl—Neacsu, Pet- rescu—Braun—Palmer, Lupu—Maior II.— Melchior—Zavinescu—Cristescu . Az U első bajnoki szereplése sikerrel járt ugyan, a csapat azonban még távol van őszi nagy formájától és elsőrangú játékot csak a mérkőzés néhány részében mutatott. Ugyanez áll a Juventusra is, ami végered­ményben igazi küzdelmet, gólratörő játékot eredményezett különösebb technikai szép­ségek nélkül. Az egyetemiek azonban igy is olyan kvalitásokat árultak el, amelyek arra mutatnak, hogy rövidesen az U ismét az a nagy együttes lesz, amellyel legjobb csapatainknak is számolni kell. Az egész mérkőzést változatos, izgalmas küzdelem jellemezte, határozott fölényben egyik csa­tjai sem volt. Mindkét fél sokat hibázott, ami a kezdet nehézségeivel magyarázható. A 15-ik percben Gain—Surlasiu-—Tabac a játék útja, melynek végén utóbbi ügyes test­csellel bevágja az U vezetőgólját. A 19-ik percben Melchior húsz méterről váratlan lövést ereszt meg, a labdát a meglepett Sepsi vetődéssel sem tudja védeni. A második félidőben az iram alábbhagy és a csatárok inkább egyéni játékkal igye­keznek eredményt elérni. A 35-ik percben az U csatársora kornert ér el, Năsturel ki­tűnő beadását a Juventus védelme csak kéz­zel tudja menteni, a megítélt tizenegyesből Gain védhetetlenül belövi a győztes gólt. Az utolsó tiz percben a Juventus nagy energiával küzd, de Sepsi bravúros védéssel tartja az eredményt. Az Universitateaból Sepsi, Orza, Ploes­teanu és Baciu játéka magaslott ki, a csa­társorban Năsturel különösen a második fél­időben elsőrangú képességeket árult el. A Juventus legjobbjai Vogl, .Créteanu, Melchior és Cristescu.-V mérkőzést különben a Juventus meg­óvta azon a címen, hogy a pálya nem volt elkerítve és hogy Naftali nem volt szabály­szerűen leigazolva. Az óvásnak aligha lesz sikere. Pálffy korrekt biró volt. RIPENSIA— ROMANIA 5:1 (3:1) 2500 néző, biró Ceaureanu. TIMISOARA. Ripensia: Pavlovics, Hoksári Agner, Deheleanu—Kotormány—Lakatos, ■Bindea—Lázár—Ciolac—Schwartz—Dobay. Romania: Muntean II., Doci—Felecan I., ■Muntean I.—Criza—Farkas, Coborzan—Fe- raru-—Pop—Felccan II.—Căpusan. A mérkőzést a Romania főleg a szeren­csétlen körülmények összejátszása miatt Royal RevüsÉinhiz (Royal Orfeum), Budapest, Erzsébel- körut 31. — Telefon: 421—-63. MINDEN ESTE: MIMI Rub’ns+einErn^ művésznővel a primadonna szerepben. _ Pest íe^na•** r>*,ereit sikere. Vág|a ki az aláboi : zj vé :yt! Lapunk olvasói ezen utalvány ellenében 30 százalék kedvezni ényt kap.iak a ROYXL REVÜS7IMHÁZBZ 11 vesztette el ilyen súlyos arányban. Hoksári már a 3-ik percben kézzel üti le a labdát, a biró azonban — aki állandóan nyomta a Romania-t — nem Ítélte meg a jogos tizen­egyese A 6-ik percben Hoksári oly erővel boxolja gyomron Ferarut, hogy az elterül a földön és az egész mérkőzésen már csak statisztál. A 16-ik percben Ciolac az erősen lesállásban lévő Bindeat szökteti, aki 10 mé­terről belövi az első gólt. A Romania tilta­kozik a gól ellen, de a biró hajthatatlan marad. Ezek az esemé nyék kihozták sodrá­ból a csapatot, mety idegesen és leverten küzdött tovább. A 20-ik percben Dobay kor- nerét Lázár a hálóba sodorja, majd a 21-ik percben Ciolac beadását Dobay közelről be­vágja. A Romania a 34-ik percben éri el gólját Pop lövésével. A második félidő elején a Romániának sok helyzete van, de Pop és Felecan hibáz­nak. A 13-ik percben Schwartz kapufalövé­sét Ciolac juttatja hálóba, a 30-ik percben ismét Ciolac egyéni játékkal szerzi meg a Ripensia ötödik gólját. A 34-ik percben .Schwartz támad, Muntean kapus azonban leszereli, mire a Ripensia csatár dühében egy marék földet vág a kapus szemébe, akit mentők visznek le a pályáról. Pop nem tud uralkodni magán és inzultálja Schwartzot, mire a biró kiállítja. A Romania kilenc em­berrel játsza le a mérkőzés hátralévő részét. A Ripensia nagy játékot produkált, mely- ; ben testi erejét is a megengedhetőnél jobban 1 igénybevette. Különösen csatársora és köz­vetlen védelme volt elsőrangú, a mezőny leg­jobbja pedig Kotormány volt, aki ismét ha- I talmas formában játszott. A Romániából Doci, Muntean II., Pop, Coborzan és Capusan voltak a legjobbak. VENUS—GRISANA 5:2 (3:1) BUCUREŞTI. A Venus kiváló játékkal hengerelte le ellenfelét. Az 5000 néző előtt lefolyt mérkőzést T. Iliescu biró vezette, a góllövők sorrendje a következő: 3. perc P. Valcov, 28. perc Stetz (Crisana), 32. perc Eisenbeisser tizenegyesből, 35. perc Motoroi. I A második félidőben: 8. perc Matei (Cri- j sana), 18. perc Volodea, 40. perc V. Valcov. ; A mérkőzés végén kisebb botrány támadt Motoroi és Jámbor Crisana kapus össze­csapása nyomán, a drótkerítés azonban meg­akadályozta a komolyabb kilengéseket. NAC—GLORIA 7:1 (3:1) ORADEA. 2500 néző, biró dr. Tunea. A NAC fényes formában hengerelte le ellen­felét Bodola (3), ,Spielmann (2), Juhász és Kovács góljaival. A Gloria becsületgólját íMercea lőtte. 1 KINIZSI—AMTE 3:1 (2:1) ARAD. 2000 néző, biró dr. Morar. A Ki­nizsi remek játékot produkált. Góllövők: 19. percben Glasz, 25. percben Zelenák II. a 30. percben Szaniszló II. szépít, a második fél­idő 19-ik percében Zelenák II. beállítja a végeredményt. CFR—UNIREA TRICOLOR 2:1 (2:0) BUCUREŞTI. 3000 néző volt kiváncsi a szombaton lejátszott mérkőzésre, melyet Xifando biró vezetett. A CFR góljait Barbu II. és Georgescu, az Unirea Tricolorét Bog­dan lőtte. A NEMZETI BAJNOKSÁG A. CSOPORT­JÁNAK ÁLLÁSA: 1. iRipensia 13 9 2 2 41 22 20 2. Kinizsi 13 8 2 3 40 29 18 3. NAC 13 8 1 4 28 16 17 4. Universitatea 12 8 — 4 19 12 16 5. Romania 13 6 3 4 19 18 15 6. Venus 12 7 — 5 31 23 14 7. Crisana 13 6 1 6 29 31 13 8. Gloria 14 4 3 7 24 43 11 9. CFR 13 5 — 8 21 27 10 10. Juventus 12 3 2 7 15 24 8 11. Unirea Tr. 13 2 4 7 25 30 8 12. AMTE 13 2 — 11 16 33 4 Összesen: 154 68 18 68 308 308 154 VASÁRNAPI BÉCSI BAJNOKI EREDMÉ­NYEK. Rapid—WSC 5:2, Admira—FAC 1:0 (1:0), Wacker—Hakoah 4:0, Austria—FC Wien 1:0 (0:0). BOD. Ivria Brasov—Cukorgyár 8:1 (3:0), barátságos. 4- ­ÓVAKODJATOK. T?RK0TÚI<AT' MELLETEKET ESA tüdőket a meghüles,torokfá- JAS, ASTMA, BRONŞITA, INFLUENZA, ELLEN, A VAUJA PÁSTI lIÁtí Által;eltávolítja es legyőzi a UGZÖ SZERVEK ELLENI BETEGES MEGTÁMADÁSOKAT 1 .\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\N\\\XVXX^ HL ADOBOZ FAC-SIMILIE -***^-~ KAPHATÓ MINDEN gyógyszertarban 'áSTÍLLÉS MALADIE^ [EfABllJjenENT? PAJTIÉ Kikapott a Ferencváros és a Bocshay Budapesti tudósitónk jelenti: A tegnapi bajnoki forduló szenzációja az, hogy a Bu­dai 11a váratlanul gyengén szereplő Ferenc­várost 1:0 (1:0) arányban legyőzte. A győze­lem annál meglepőbb, mert Lykat a Budai 11-ből a biró a 17. percben feleselés miatt kiállította és igy a győztes csapat tiz ember­rel játszott csaknem az egész játék alatt. A győztes gólt Hadrévi szerezte meg, aki egy szerencsétlenül hazaadott labdára rástartolt és a kapuba vágta. HUNGÁRIA—SOMOGY 6:2 (2:0). A Hun­I gária lelke az uj bécsi csatár: Müller volt. Góllövők: Müller (2), Titkos, Cseh (2) és Túrái, illetve Muray (2). ÚJPEST—KISPEST 4:0 (2:0). Biztos győ­zelem. SZEGED. Szeged FC—Phöbus 1:0 (0:0). A győztes gólt Korányi II. fejelte. III. KERÜLET—BOCSKAI 2:0 (1:0). A 17. percben Bőr öngólt vét, a második fél­idő 17. percében Sárvári lőtte a második gólt. SOROKSÁR—ATTILA 3:1 (1:0). um%n fpiií! festése, tisztítása olcsó árban megk zdődött mm-NÉL, CLUJ!! AB) ligában vereséget szenvedtek a Cluf-í csapatok CLUJ. OLIMPIA—iKAC. 3:1 (1:3). Biró Mosulet Oradea. Olimpia: Boros, Abrudan— Cola, Alimanesteanu—Asztalos—Rokosnyi, Neubauer—Pop—Eőry—Matisan—Szabó. KAC: Fábián, Horváth—Földvári, Marti­novics—Palocsay—Ferenc, Király—Vass—• Lenkó—Bakos-—Rámay. A mérkőzésre a KAC uj játékosai nélkül volt kénytelen kiállani, mert ezek igazolásai nem érkeztek meg, azonkívül egy-két, a csa­patba nem való játékos is hendikepelte a piros-fehéreket. Az együttes lelkesen küzdött ugyan, de a második félidőben már nem telt erejükből és az utolsó percekben vesztet­ték el a meccset. A 27. percben Palocsay gáncsa miatt tizenegyesből Eőry lőtte az Olimpia első gólját, a 35. percben szép KAC- támadás után Király egyenlít. A második félidőben az Olimpia erős fölényben van, «a KAC közvetlen védelme azonban hősiesen védekezik. A 42. percben azonban Neubauer, két perc múlva pedig Matisan szép lövéssel beállítja az eredményt. Az Olimpia volt az egységesebb, állóképesebb csapat és igy a győzelmet megérdemelte. Asztalos, Eory," Ma­tisan és Baros voltak a csapat legjobbjai. A KAC-ból Horváth, Fábián, Király, Vass és Rámay játéka magaslott ki. Mosulet biró jó­hiszemű, korrekt játékvezető. TIMISOARA. ILSA—TMTE 4:1 (2:1). A győztes csapat mugasnivóju játékot mutatott. Góllövői: Herczog (2), Lőcse és Cosma, a TMTE gólját Reitter rúgta. BAIA-MARE. PHÖNIX—CFR ORADEA 4:1 (1:0). Megérdemelt, fölényes győzelem. A Phönix góllövői: Pfeiffer, Freiberg (2) és Joviciu, a GFR Mónus révén volt eredmé­nyes. BUCUREŞTI. MA GABI—ELPIS CONS­TANTA 2:1 (1:1). A mérkőzést súlyosabb botrány fejezte be. A két csapat hivei pár- perces verekedést rögtönöztek. ORADEA. TÖREKVÉS—GFR CLUJ 3:1 (1:1). A vasutascsapatot az utolsó pillanat­ban, előkészület nélkül küldte a szövetség Oradeara és igy nem tudta teljes tudását ki­fejteni. A 3. percben Donján lőtte az első gólt, a 16. percben Muresan CFR egyenlített. A második félidő 21-ik percében Bakos, a 33. percben Domsa (tizenegyes) a Törekvés további góllövői. BRASOV. ACFR—BRASOVIA 6:1 (2:0). Könnyű győzelem, Góllövők: Ströck, Barta (2), Rusu, Vajda és Csomag az ACFR, Nagy a Brasovia részéről. A KAC tartalékcsapata 7:0=>ra győ­zött a Bolohan-kupában CLUJ. KAC B.—REUNIUNEA 7:0 (5:0). Bo- lohan-kupamérkőzés, biró Cosma Alex. A KAC lartalékcsapata jobban játszott, mint az elsőcsapat. Góljait Gecző (3), Szaniszló (2). Tulogdy és Gábor lőtték. A mezőny legjobb­jai Bodonyi, Tulogdy, Szaniszló, Gecző és Brassai. KAC. Csorna, Valkai—Kinizsi, Vessely— Bodonyi—Harasztosi, Tulogdy—Szaniszló Gecző—Gábor—Brassai. Reuniunea. Florea, Fodor, Hefco, Jucau- • Daise—Varga, Pop Pavel—Chisan—Bota Cioplea—Pop Vasile. Cosma jó biró volt. AVANTGÁRD A U—UEC 3:0 (1:0). A ki­tűnő erőkből álló U-csapat ellen az UEC igen figyelemreméltó játékot produkált, an­nak ellenére, hogy formás támadásait ezúttal UJ AUTÓBUSZ-MENETREI OUI-MífDfM- CU: CCA - Oft«DIA tí&z&tl. INDUL CLUJRÓL: (Posta mögötti állomás) Reggel------------- 600 órakor Délben — — — 1300 órakor Délután — — — 1700 (500) órakor Gyorsjáratú, abszolút üzembiztos, fii ött 1 ( 1 Ni DÚL ORADEARÓL: (Piaţa Unirii) Reggel--------— 600 órakor Déli — — — — 1200 órakor Délután------------- 1530 (330) órakor autóbuszok!! c?3 Autobuse, O