Eger - napilap, 1935/1

1935-06-04 / 88. szám

4 EGER—GYÖNGYÖSI ÚJSÁG. 1935 junius 4. * Influenza, torokgyulladás, az orr és garat elnyálkásodása, a man- dolák megbetegedése, valamint tü- döcsúcshurut esetén gondoskodjék arról, hogy gyomra ős belei a tér mészetes «Ferenc József* kese­rűvíz használata által többször és alaposan kitisztíttassanak. Hirdessen az Eger—Gyöngyösi Újságban! — Állandóan nagy tömegek láto­gatják a Carclee cirkuszt Bzombat este óta, amikor díizelőadással kezdte meg egri tartózkodását a Malom-téren. A nehéz viszo­nyok ellenére is elsőrendű szá­mokból áll a oirkuiz mfiiora: a tornászmutatványok, idomított állat számok, ügyességi gyakor­latok s egyéb attrakciók — me­lyek legérdekesebbike: izgalmas birkózás a barnamedvével — mindvégig lekötik a közönség érdeklődését és kétórás, jő szó­rakozást nyújtanak. Nem is pa­naszkodhat Donnert igazgató, mert az első két napon egy talp­alatnyi hely sem maradt üre­sen a cirkuszában, a közönség­nek sorba kellett állni a jegy­pénztár előtt. A hatalmas cir- kuszsátor vízmentes, a megázás veszélye nem fenyeget. Ajánla­tos jegyekről előre gondoskodni, mert olyan nagy az érdeklődés, hogy vasárnap este több százan már nem kaptak jegyet. A nagy érdeklődés azt mutatja, hogy az egri közönség szívesen adja ki pénzét, ha annak ellenértékét megkapja. Film. Uránia. Hétfőn a Búcsúkerin­gö utolsó két előadása 6 és fél 9 órakor. — Kedden, csak egy na­pig: Ez a férfi az enyém sze­relmi történet, melyben a női fő­szerepet Irene Dunne játsza. Vál­tozatos kísérő műsor és Fox-hír­adó. — Szerdán ős csütörtökön, csak 16 éven felülieknek: A fél- vérű bestia egy igéző asszony rejtelmes története, pazar kísérő műsor keretében. Főszereplők: Myrna Loy, Irene Dunne, Ricardo Corter és Henry Gordon. Előadá­sok kezdete hétköznapokon 6 és fél 9 órakor, vasárnap ás ünnep­napokon 4, egynegyed 7 és fél 9 órakor. SPORT Vasas—MFSK 5:3 (5:2) Mezőköveid, barátságos. Bíró: Póta. Vasas tartalékos védelemmel és ciatáriorral, amelyben elő­ször játszóit a nemrég leigazolt Heinitch könnyű győzelmet era- tott az otthonában mindig ko­moly ellenfélnek számító MFSK ellen. A mezőny legjobbja az újonc Heiniich volt,aki egymaga 4 gólt lőtt. Az ötödik egri dugót Varga szúrta. A barátságos mérkőzés volt az utolsó nyilvános erőpró­bája a csapatnak a pünkösd- vasárnapi nagy találkozó előtt. Előre bajnokság: A lefutottnak tekinthető «Előre* bajnokság utolsó mér­kőzéseire, hétfőn és kedden dél­után kerül sor. Hétfőn délután 5 órakor játszik a Jog a Gimná­ziummal. kedden pádig a Reál- Kereskedelmi találkozóval befe­jeződnek az Előre kupa küz­delmei. —^Äz EGER- G YÖ NGYOSI ÚJSÁG kiadóhivatala: Liceumi Könyvnyomda. Telsfonszáma 176. GYAK-SAC 5:1, (4:1) Gyöngyös, I. oszt. bajnoki, 1000 néző. Bíró: Zsiday. A két kiesésre álló csapat kö­zül a Gyak könnyedén és a já­ték képe után megérdemelten súlyos vereséget mért a sátor­aljaújhelyi csapatra.Nappalszem­ben a SAG kezd, de a GYAK hamarosan átveszi a játék irá­nyítását. Az 5. percben Cserven- ka rúgását a SAG kapus csak a kapu fölött kornerra tudja men­teni. A játék változatos, látszik, hogy nagy tétért megy a küz­delem : mindkét csapat ideges és a játékosok sokat hibáznak. A SAG olykor csak 3 embert tart a csatársorban s ennek kö­szönhető, hogy a Gyak kapuig alig tudnak eljutni, ugyanakkor pedig a feltűnően puhán játszó GYAK csatárok egymásután sza- lasztják el a jobbnál-jobb gól- lövési alkalmat. Végre a 14. perc­ben Báli védhetetlen 16-os sza- • badrűgása hálót ér. Az öröm azonban korai. Kezdés után a fürge SAG csatárok a kifutó Halmay mellett Pásztor révén nyomban kiegyenlítenek. Ezután a SAG rengeteg faultot vét. A szabadrúgások és a kornerok egymásután jönnek ellene s csak a 35. percben lesz eredmény Kosztya, majd a 40. percben Báli beadásából Borod révén. A 44 percben Borosi szépan ívelt kornerrúgását Popellár fejelte a hálóba. A második félidőben már látszik, hogy a játékosok kifá­radtak. Erélytelen támadások mindkét részről, mely alig jelent veszedelmet, úgy az egyik, mint a másik kapura. A SAG látszik, hogy tartani akarja az ered­ményt és teljesen védelembe vo­nul. A 36. psrcben Gservenka egyéni akció után állította be a végeredményt. Az eredmény hí­zelgő, mégis megállapítható, hogy a GYAK csatároknak nem volt jő napjuk és ezt a győzelmet csak a feltűnően gyönge és dur­va futballt játszó s éppen ezál­tal állandó birői Ítéletektől súj­tott SAG al szemben tudta el­érni. Egyedül a halfsor érdemel a GYAK-ban elismerést: Siuder nagyszerű labdaadásaival, Ju­hász II. és Szalai pedig fárad­hatatlan és lelkes játékával. — Az I. osztály tabelláját leg­közelebbi számunkban hozzuk. * Vegyen Osztálysorsjegyet a Sajtószövetkezetben. Szeren­cséjét csak azzal biztosíthatja. Dobó-BLASE 11 (1:1) Eger, II. osztályú bajnoki. Bíró: Györkefalvi. Gyenge nívójú mérkőzést ví­vott a tabella második és utolsó helyezettje. Az elbizakodott ná­Magyar Könyvnap Az 1935-ös MAGYAR KÖNYVNAP június 3, 4 és 5-én, hétfőn, kedden és szerdán JEGYEZTESSE ELŐ A MAGYAR KÖNYVNAP KÖNYVEIT! A könyvnap olcsó könyvei csak korlátolt példány­számban jelennek meg, vagyis amennyit lejegyeznek. Mintakötetek, könyvismertetések és könyvjegyzék már most megtekinthetők és kaphatók az EGRIKERESZTÉNY SAJTÓSZÖVETKEZET KÖNYVKERESKEDÉSÉBEN. dasdiaknak a tréning nélkül ki­álló Dobó egyenrangú ellenfele volt. Az egész mérkőzésen a két gólon kívül semmit sem mutat­tak a csapatok. Időnként terv­szerűtlen csapkodással próbálták megközelíteni a kapukat, hogy eztán a 16 on belül a helyzetek sorozatát kihasználatlanul hagy­ják. Az első félidő 15. percében Leiszner II. lövésszerű beadását Szarvas a hálóba segítette. A 44. percben Kovács szabadrúgás­ból fejes góllal egyenlített. A II. félidőben Nádasd erősebben tá­mad, de tologató csatársora négy szögleten kívül nem tud egyéb eredményt elérni. A Dobóban a két Leiszner, Szarvas, Lájer, Varga és Molnár, a vendégeknél a halfsor játéka említésreméltó. Györkefalvi bíró jó volt. Elő- mérkőzésen két MESE kombi- nált játszott 3 : 2 eredménnyel. (legújabb tavaszi) már kaphatók a Sajtószövetkezet Könyvkereskedésében. Budapesti rádió-műsor. Kedd, június 4. 6 45: Torna. Utána : Hangleme­zek. 10: Hírek. 10.20: Budavár bevétele 1849-ben. (Felolvasás.) 10.45: Tíz perc egészségügy. (Fel­olvasás.) 11.10: Nemzetközi vízjelző- szolgálat. 12: Déli harangsző az Egyetemi templomból, időjárásje­lentés. 12.05: Banda Marci és ci­gányzenekara. 12.30 : Hírek. 1.20 ; Időjelzés, időjárás- és vízállásjelen­tés. 1.30: Neogrády Keleti Magda zongorázik, Pilinyi Erzsébet he­gedül zongorakísőrettel. 2.40 Hí­rek, élelmiszerárak, piaci árak, árfolyamhírek. 4.10: Asszonyok ta­nácsadója. 4.45: Időjelzés, időjá­rásjelentés, hírek. 5: József Ferenc dr. kir. herceg előadása. A Bala­ton ismertetése. 5.30: A Szilágyi Erzsébet Leánygimnázium ének­kara. 6.10 : Francia nyelvoktatás. 6.04: Bertha István szalonzene­kara. 7.10: «Tiszántúli Ipari Vásár.» Dr. Radó Rezső kamarai főtitkár előadása. 7.50: A Színművészeti Akadémia végzett növendékeinek előadása. 9: Hírek. 9 20: Hang­lemezek. 9.50: «Az Opera lényege és hivatása > Badnai Miklós dr. előadása. 10.15: Időjárásjelentés. 10.20: Kálmán Oszkár énekel, zon- gorabísérettel. II: Gedényi Mihály francianyelvü előadása. 11.15: Ku­rina Simi és cigányzenekara. 0.0S: Hírek. Laptulajdonos: EGRI LAPKIADÓ SZÖVETKEZET. Felelős szerkesztő Dr. Kapor Elemér. Felelős kiadó Radii Károlg. KIHIRDETÉS Minden szó 6 fillér, az első szó kövér betűből 12 fillér. CSUKOTT Plymuth személykocsi jó­karban, jó gumikkal eladó. Dr. Tremkó,. Gyöngyös, Egri út 13. sz. 1 szoba konyhás és 4 szobás komfor­tos lakás aug. 1-re kiadó- Deák F. u. 56. ELADÓ 3 ablakkarnis, 4 zöld kerti- szék asztallal. Érsek u. 15. (88) Nyomatott az Érseki Liceumi Nyomdában. — Felelős nyomdaigazgató: Radii Károlu