Eger - napilap, 1935/1

1935-04-30 / 68. szám

4 EGER—GYÖNGYÖSI ÚJSÁG. 1935 április 30­— Egri anyakönyvi hírek. Újszü­löttek: Boziik Ignác fms Erzsé­bet, Szabó Francilka házicieléd Ferenc, Bárdoi Sándor fmi IréD, Mezei Ignác fm Terézia, Jakéi Sándor fms Julianna, Batta Jó­zsef gazdatiszt Tamás, Nagy Pál asztalos segéd Éva, Gulyás Ist­ván fms József, Szabó Imre pék­segéd Mária, Fehér Sándor asz- talossegéd Mária, Erdélyi Ká­roly fms Katalin, Szakács József vízmű-munkás Mária, Kaminiczki Mihály fms György, Ónodi Lász­ló fms Erzsébet, Keskeny Al­bert fms Erzsébet, Gyulai László fms Béla, Gsaciovizky József gépész-kovács nejének halva szü­letett fia, lévai Koós István tiszt­viselő Pál nevű gyermeke. Je­gyesek: Suha Vilmos fiitfoltozó egri és Radios Vilma mátramind- szenti, Kováos Mihály kőműves- segéd egri Tolvaj Anna maklári, Demeter Gyula kéményseprő se­géd bélapátfalvai és Molnár Má­ria, Horkai András kárpitos se­géd Greoz Rozália, Kameniczky Gyula ácssegéd és Bodnár Er- zsébet, Béta Ferenc fms és Nagy Mária egri lakosok. — Házas­ságot kötöttek: Padányi Sándor kgi jegyző domoszlói és Takács Hona, Borbély Lajos lakatos se­géd ős Mezei Veronika, Nyűi Bertalan fms és Sütő Erzsébet, Simon János földműves ős Má­tyási Mária, Besznyák István földműves és Énekei Ilona, Szarvas László földműves és Nagy Julianna, Varga Sándor földműves és Galovics Erzsébet egri lakosok. — Meghaltak: özv Kis Jánosné szül. Várkonyi Ju­lianna fmnó 80 éves, özv. Blick- hardt Jőzsefné szül. Gruber Berta magánzőnó 74 éves, Losonczi Andráiné szül. Molnár Anna 65 éves, Lányi Ferencné szül. Ga- lovics Veronika 63 éves, Bordái Zsuzsanna 66 éves, Cseh Vero­nika mosónő 67 éves, Tóth Má­ria fmnó 24 éves, Reiter Ilona 22 éves, Tóth Gáspár fms 72 éves, Pók Sándor órás mester 70 éves, Bocza Sámuel nyug. máv. elöljáró 62 éves, Tóth Er­zsébet 6 hónapos, Kácsor Gyula 3 bőnapos, B5ta Erzsébet 1 hó­napos korában. Legú]abb könyv újdonságok! Hóman-Szekfü: Magyar történelem U. kiadása 5 kötetben P 78-— Asztalos: II. Rákóczi Ferenc és kora. Ära díszkötésben P 24. » fűzve » 18. Révai nagg lexikon 5 XXI. kötet P 28 — H fenti müvek kedvező ! I részletfizetésre is megren­delhetők a Sajtószövetke­zet köngvkereskedésében * Vigília legújabb katolikus fo­lyóirat. Megjelenik évente négy­szer Egyes szám ára P 2. Előfi­zetési ára P 5. Kapható és előfi­zethető a Kér Sajtószővetkezetben. SPORT Mvsc-Ggak 2:1 (1:1). Miskolc, I. oszt. bajnoki. Bíró: Zeltner. A balszerencse és némi tárgyi­lagosnak éppen nem mondható bírói közreműködés következté­ben ismét vereséget szenvedett a jobb sorsra érdemes Gyak Miskolcon. Mindkét részről len­dületes szép footballban gyö­nyörködhetett a közönség, ame­lyik a hazai csapatot agyontá- mogatő bíró ellen élénken tün­tetett és lelkesen biztatta a szim­patikus gyöngyösi csapatot. A gyak egyenracgű ellenfél volt legalább és erősen vitás 11-böl esett góllal vesztette el a mér­kőzést. Az I. félidő 5. percében Bratu az Mvsc-nek szerzi meg a veze­tést, Cservenka szabadrúgásból félóra múlva egyenlít. A máso­dik félidő 15. percében Király vitatható 11-ből gólt lő és ezzel a gyöngyösi csapat elvesztette a mérkőzést. A Gyak minden egyes játékosa tudása legjavát nyúj­totta, nem tehetnek róla, hogy ez az újabb vereség ismét kö­zelebb hozta a kiesés veszedel­mét. „Elére" bajnokság-: Jogakadémia — Kereske­delmi 2:0 (1:0) Bíró: Mészáros János. A jogászok nehéz és kemény küzdelemben győztek a keres­kedelmi ellen. Az eredmény nem fedi a mutatott játékot. Mindkét részről számos helyzetet hagy­tak kihasználatlanul. Az I. félidő 25. percében Mé­száros bíró Pálinkást kiállítja, ettől kezdve 10 emberrel játszik a mérkőzés végéig a Jog. A kö­vetkező percben a mezőny leg­jobbja, Marina megszökik a lab­dával és a kifutó kepus mellett megszerzi a vezető gólt. A II. félidőben Blech tűlerélyes já­ték miatt Pálinkás sorsára jut ős a 10 emberrel játszó Keres­kedelmi csak védekezik. A jogá­szok 5—6 gólhelyzetet kihagy­nak ebben a periódusban. Az utollő percben Hevesy 11-eiből 2:0-ra beállítja a végeredményt. Jók: Juhász, Rössler, Marina, Hanel, illetve a Kereskedelmiből Skamla, Takács és a kapus. MESE-MFSK 8:0 (4:0) Éger, II. osztályú bajnoki. Bíró: Marót. Szép játékkal, könnyedén győ­zött a MESE a Falu csapata el­len, amelynek nem használt az erősítés a kapuban és a canter­half posztján. A MESE átszer­vezett csatársorral félidőnként négy gólt rúgott és ezzel ismét javított gólarányán. Különösen Kripkő, Szabó, Kovács játéka tetszett. Mezőkövesd szórványos támadásait Zagyva! egyedül is ártalmatlanná tudta tenni. Vass Pali nádasdi sérülését még nem heverte ki és csak statisztált. Az ifj. Kripkó két góllal nyugtatja meg az első 10 percben a kedé­lyeket, majd a kitűnő formában lévő Juhász 40 méterről hálóba talál. Kováci Kálmán az I. fél­idő 45. paroében beragasztja a negyediket. A második félidő 6. percében Bóna szaporít ötre, majd 10 perc múlva Kováci Kál­mán éles lövésébe Szabó bele­nyúl és szabályos dopier gólt ló. Ezután Szabó még kétszer jól céloz és 8:0-ra beállítja a végeredményt. — Előmérkőzé- sen a MESE kombinált 4:3-ra győzőit a tanítóképző ellen. — Szombaton a MESE old boy csapata a Vármegyeháza old-boy csapata ellen imponáló fölénnyel 4:0-ra győzött. GYÄKII.-BTK 4:2 (3:1). Gyöngyös, 400 néző. II. osztályú bajnoki. Bíró: Barna. A GYAK fiatal 11-e aránylag könnyen győzte le az utóbbi időben mindinkább jobb hírnévre szert tevő bélapátfalvaikat. Szél­lel szemben a GYAK kezd és mezőnyjáték után a 18. percben Udvarhelyi lőtte az első gólt. A BTK azonban nem csügged el és erélyes támadásokat vezet a GYAK kapu felé, melynek ered­ménye, hogy a jobbösszekötőjük révén a 30 perben kiegyenlít. 6 perccel később Udvarhelyi ré­vén megint a GYAK jut veze­téshez. A 40. percben a BTK új­ból kiegyenlít. 3 perccel a félidő előtt a bíró némi jóakarattal a GYAK-ot 11-aihez juttatja, me­lyet Boros! értékesít. A második félidőben a GYAK gólját a 26. percben Köröskényi rúgta. Jók voltak: Borosi, Kováts és Kö- röskényi. BLASE—GgKASE 4:1 (1:0) Borsodnádasd II. oszt. bajnoki. Bíró: Hajdú. A II. osztályú kisderbit a BLASE nyerte otthonában és ezzel a győzelemmel bebiztosí­totta magának a tabella máso­dik helyét. A GyKSE ez első félidőben bírta csak az iramot. A hazai pálya előnyét a II. fél­időben három nádasdi gól jelez­te. Szép küzdelemben megérde­melten nyert a ELASE. Gól­lövők : Kováci (2), Csorna, Ignáoz, illetve a GyKSE-ből Hovanyecz. ~Äz ÉGER-GYÖNGYŐsi ÚJSÁG kiadóhivatala: Líceumi Könyvnyomda. Telefonszáma 176. Budapesti rádió-műsor. Kedd, április 30. 6 45 : Torna. Utána : Hangleme­zek. 10: Hírek. 10.20: «Hogyan tegyük lakásunkat otthonossá > (Felolvasás.) (0.45: «A tavaszi di­vat furcsaságai.» (Felolvasás.) 11.10: Nemzetközi vízjelzőszolgálat. 11.45: A magyar országgyűlés ünnepélyes megnyitása. Közvetítés az ország­ház kupolacsarnokából. 12 45 : Hí­rek. 1.20: Időjelzés, időjárás- és vízállásjelentés. 1.30: Mándits sza­lonzenekar 2.40 Hírek, élelmi­szerárak, piaci árak, árfolyam- hírek. 410: Asszonyok tanács­adója. 4.45: Időjelzés, időjárás- jelentés, hírek. 5 : Budapesti Hang­verseny Zenekar. 610: Francia nyelvoktatás 6.40 : Hanglemezek. 7.20: Munkásfélóra. 7.50: «Füredi Mihály, a népdalok hőse.» Pataki József előadása zenei szemelvé­nyekkel. Közreműködik Kőszegi Teréz és Cselényi József. 9 10: «A diákvilágbajnokságokról » Raszto- vics Imre előadása. 9 30: Rezik Károly gordonkázik, zongorán kí­séri Polgár Tibor 1015: Hírek, időjárásjelentés. 10.35: Bachmann- szalónötős. II: Bura Sándor és cigányzenekara. 0.05: Hírek. Laptulajdonos: EGRI LAPKIADÓ SZÖVETKEZET, Felelős szerkesztő Dr. Kapor Elemér. Felelős kiadó Radii Kérőig. KIHIRDETÉS Minden szó 6 fillér, az első szó kővér betűből 12 fillér. HASZNÁLT varrógépet veszek. Busák Imre. ÜZLETHELYISÉG Dobó ucca 23. sz. alatt azonnal kiadó. Értekezhető Servita ucca 26. HAROMSZOBÁS emeleti lakás, elő- és fürdőszobával (parkettes) azonnal kiadó. Káptalan ucca 7. szám. URADALOMBAN évekig alkalmazás­ban állott jómegjelenésű, középkorú jó bizonyítvánnyal rendelkező főmolnár, ki a gazdaságban mint felügyelő, raktár- nők stb. is működött, hasonló, vagy bár­milyen bizalmi állást keres. Cím a ki­adóban. ÚJSÁGÁRUST fix fizetéssel és jutalék­kal felvesz a Hírlapiroda, Érsek ucca. Új, olcsó, megbízható és nagy­teljesítményű hordozható MERCEDES—POBTABLE ÍRÓGÉP egyszerű, de stabil szerkezete min­denki számára lehetővé teszi, hogy hivatali, üzleti és magánlevelezését az időrabló és idegölő kézírás helyett minden előtanulmány nélkül, géppel végezze. A gép és kazetta ősszúlya 6 kg. A MERCEDES Portable Eu­rópa legnagyobb irodai gép gyárá­ban, hosszú évek tapasztalatainak felhasználásával, a legnagyobb pre­cizitással, valamennyi alkatrésze el­sőrangú anyagból készül. Minden gépért egy évi jótállást vállalunk. ÁRA csak P 178*50. 3 havi részletfizetésre P 190 — 6 „ „ P 210 ­Kapható és megrendelhető az Egri Keresztény Sajtószövet­kezet könyvkereskedésében. Tavaszi legújabb divatlapok már megérkeztek és azok kölcsön­be is kaphatók a Sajtószövetkezet ben. (68) Nyomatott sz Érseki Líceumi Nyomdában. — Felelős nyomdaigazgató: Radii Károly