Az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Tudományos Közleményei. 1991. (Acta Academiae Paedagogicae Agriensis : Nova series ; Tom. 20)

Sárik Tibor: A kémia szakos tanárképzés korszerűsítése mikrotanítás és modern technikai eszközök segítségével az egri tanárképző főiskolán

8 A kutatás eredményeinek hasznosítása már jelenleg is jól érezhető főiskolánkon. Több tanszékünkön sikeres mikrotanítási gyakorlatok folynak, gyakorlóiskoláinkban több szak esetén a mikrotanítási gyakorlaton résztvett hallgatóink tanítási óráit felvesszük és elemezzük. A felvett és értékelt drák száma az elmúlt félévben elérte a 150-et. A módszerrel kapcsolatban két probléma vetődött fel. 1.Ez a módszer igen eredményes, de időigényesebb mint a hagyományos módszerek. Kémia tantárgypedagógiából eddig az V. és VI. félévben heti 2—2 óra előadás és 2—2 óra gyakorlat volt. Ez az óraszám a tematika megfelelő átdolgozása mellett elegendő e módszer bevezetésére. A tematikát ennek megfelelően át is dolgoztuk. 2. Mivel a hallgatók gyakorlóiskolai munkája a VI. félévben kezdődik, célszerű a metodika órákat az V-VI. félévről a IV. és V. félévre áttenni, hogy ne ütközzenek a mikroórák a tanítási órákkal, de a hallgatók úgy menjenek a tanítási gyakorlatra, hogy a metodika elméletével és gyakorlatokkal készen vannak és a fentebb leírt készségekkel -­ha alapfokon is — rendelkeznek. Ezt a problémát is megoldottuk és más tanszékeknek is javasoljuk, hogy a IV. és V. félévben legyen a metodika óra minimum heti 2—2 órában. Végezetül szeretném ismertetni, hogy a kutatómunkában név szerint az alábbi tanárok vettek részt: Dr. Gaál István és Dr. Sárik Tibor (Kémia Tanszék), Dr. Forgó Sándor, Dr. Häuser Zoltán, Dr. Kis-Tóth Lajos, Dr. Thiel Miklós (Oktatástechnológiai Csoport). Köszönetet mondunk a Művelődésügyi Minisztériumnak és a főiskola főigazgatóságának, akik munkánkat mindenben támogatták.

Next

/
Oldalképek
Tartalom