Új Dunántúli Napló, 2004. május (15. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-13 / 130. szám

I 2004. Május 13., csütörtök SPORT------------_-----­Sza badfogás 15. OLDAL Labdarúgó NB I. 28. forduló FELSOHAZ ■ Ferencváros Sopron: Milinte - Horváth A., Lambulic, Pető, Hanák - Sira, Pintér Z. (Vasas, 68. p.), Fehér, Huszti (Sifter, 79. p.) - Tóth M., Balaskó (Lazic, 60. p.j. Edző: Dajka László. 2-2 (Mi f Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Botis, Kiss (Szkukalek, 67. p.) - Rósa, Kapic, Penksa (Károlyi, 79. p.), Sowunmi (Szalai, 46. p.) - Gera, Tököli. Vezetőedző: Pintér Attila. Ajkai» mérkőzése Újpest - Debrecen 341 A listavezető elleni siker mindig különleges értékkel bír, igaz, a pontkülönbség ezúttal nem volt szakadéknyi a két gárda között. A Megyeri útiak azonban takti­kus, a hazai mezőny átlagához J képest jó iramú, élvezetes já- I tékkal, gólgazdag összecs páson, teljesen megérde­melten tartották otthon a három pontot, amelyben nagy érdemeket szer­zett a két találata mel­lett egy gólpasszal is elöruklő Tóth Norbert. A FOROULO VÁLOGATOTTJA A 29. FORDULÓ TIPPJEI Vlaszák Újpest FELSŐHÁZ ZTE lm Simek Újpest FTC Elek MIK Kovács P. Szabó T. Balaton Videoton MTK liiliíiiiii Tóth N Újpest Balaton FQ - Újpest Debrecen - Sopron Ferencváros - MTK ALSÚHÁZ Győr - Szombathely PMFC - Videoton 1-1 3-1 1-1 3-1 2-1 1-1 A FORDULÓ játékvezetője: Megyebíró János (*★★*★) Újpest - Debrecen 34) : 1 Monchatjuk. bírói szempontból könnyű dolga volt Megyebírónak, hiszen a csapatok n|m adtak túl sokszor okot a beavatkozásra, r erre mégis szükség volt, szakszerű íté­leteivel gyorsan helyreállította a rendet Góllövőlista A FORDULÓ LEGJOBBJA j 3-0 (04}j MTK-BalatonFC 0-2 (0-2) Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Vanczák - Simek, Erős K. (Vaskó, 88. p.), Farkas B. (Pólonkai, 85. p,)f Tóth N..- Bükszegi (Cseri, 80. p.j - Rajczi. Vezetőedző: Mészöly Géza. Debrecen: Tomic - Niko- lov, Éger, Flavio Pim, Balog- Madar (Sándor T., 58. p.), Bemáth (Dombi, 58. p.), .Kiss Z., Vincze G. (Andorka, 80. p), Halmosi- Bogdanovic. Vezetőedző: Szentes Lázár. MTK: Végh - Zabos (Pusz­tai, 42. p.), Janjic, Elek (Szabó O., 66. p.) - Jezdimirovic, Zavadszky, Rednic, Fűzi - Rósa H. (Lengyel, 68, p.) - Silva, Torghelle. Vezetőedző: Egervári Sándor. Balaton FC: Csernyánszki - Radics, Kuttor, Hegedűs, László - Juhász T. (Sallai, 90. p.j, Vörös (Soós, 92. p.), Kovács P„ Körösi - Csordás (Zombori, 92. p.j, Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél. Budapest. Nézőszám: 5581. Játékvezető: Megyebíró János (★★★★★). Gólok: 1 -0 Tóth N. (53. p.j, 2-0 Tóth N. (63. p.), 3-0 Rajczi (90. p.). Sárga lap: Szélesi (35. p.), Erős K. (54. p.), ill. Éger (24. | p.), Flavio Pim (32. p.). Budapest. Nézőszám: 500. Játékvezető: Hanacsek Attila (★★*★). Gólok: 0-1 Kuttor (7.), 0-2 Kovács P. (37., 11-esből). Sárga lap: Janjic (6. p., 10. pú, Pusztai (47. pú, Torghelle (69. p.) ill. Körösi (12. pú, Hegedűs (86. p.). Kiállítva: Janjic (10. p.). Név Gólok száma 1. Debrecen 28 14 8 6 45-27 50 Tóth Norbert (Újpest) Táti NBlüy (Sopron) 14 2. Bauton FC 28 14 8 8 32-16 50j A házigazdák balszélsője már a meccs első perceiben feiiivta ma­gára a figyel két jó lövésével, Kovács Zote (Újpest) 9 3. ÚJPEST 28 13 9 6 44-27 48 Totfi* Sándor (MTK) 9 4. Ferencváros 28 13 9 8 36-26 48 Water Rétet (ZTE) 9 5. MTK 28 11 10 7 40-32 43 ám igazán a szünet után bontako­Sara Zoltán (FTC) 8 6. Somon 28 10 8 10 45-39 38 zott ki Két szemfüles találata már HarcagfcM Zote (Videoton) 8 7. Zalaegerszeg 28 10 5 13 41-38 35 önmagában is győzelmet jelentett Bátrát Péter (DVSQ 7 8. Videoton 28 8 9 11 41-45 33 volta csapatok a listavezetővel Csordás Csaba (Balaton) 7 9. PMFC 28 7 11 10 26-32 32 szemben, ezt csak tetézte az utol­Kovács Béla (Békéscsaba) 7 10. Grött 28 8 6 14 31-47 30j só planatban adott golpasszaval, amelyet háromgólosra kerekedett a Slák győzelme. Igor Nxsenka (Győr) 7 11. Békéscsaba 28 6 8 14 30-44 26 TötóS StSa (FTC) 7 12. Szombathely 28 4 9 15 14-52 21 Sűrűsödik az élmezőny A hétközi forduló javarészt gólban gazdag mérkőzései­nek eredményei nyomán a tabella első két helyén a sorrend ugyan nem változott, de újpesti veresége nyomán a Debrecenhez ugyancsak ötven ponttal fölzárkózott a címvédőt idegen­ben elpáholó Bala­ton, míg diadaluk­kal a pillanatnyi do­bogó aljára kapasz­kodtak a lila-fehé­rek. Az alsóházban nem kis meglepe- Kétszer mattolták Herbertet és a pécsi védelmet tésre november 22. után, 12 nyeretlen meccset kö- ban. Újabb vereségével tovább sóházi bajnok „büszke” címét - vetően végre újból három pon- csúszik a lejtőn a játékosai mo- igaz, amint a 300-as (!) néző- tot szerzett a Haladás - tegyük rális válságával küszködő szám jelzi, a fehérvári drukkere- hozzá, lehet, hogy e siker már PMFC, míg a ZTE és a Videoton két e pozíció már vajmi kevéssé eső után köpönyegnek számít egyaránt újabb lépésekkel hozza lázba, j csak a kiesés ellen vívott harc- igyekszik megkaparintani az al- _________________________! j Sopron. Nézőszám: 5500. Játékvezető: Makai János ★★★★). Gólok: 1-0 Horváth A. (14. p.j, 1-1 Dragóner (46. p.j, 2-1 Sira (53. p.), 2-2 Dragóner (55. p.). j Sárga lap: Fehér (33. pú, Lazic (69. pú, ill. Kapic (37 pú, Dragóner (63. p.), Tököli (67 p.). 2-1 ÍM) ifi Videoton-Győr 4-1 (2-1) Szombathely: Balogh T. - Szűcs M., Lőrinc, Farkas, Róth - Szabó Z., Kaj, Ra­jos (Kincses, 76. p.j, Som­falvi (Czeglédi, 84. p.) - Il­lés, Schimmer (Venczel, 65. p.j. Szakmai igazga­tó: Tóth Bálint. Békéscsaba: Fekete - Schindler, Grujic, Bánföl­di, Valentényi - Miculescu, Szeverényi (Tóth Gy., 65. p.j, Simon, Vincze Z. - Hoffmann, Javrujan. Vezetőedző: Supka Attila. Szombathely. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Solymosi Péter (★★★) Gólok: 0-1 Miculescu (15. p.), 1-1 Somfalvi (25. p.j, 2-1 Illés (73. p.j. Sárga lap: Szűcs M. (39. p.), Farkas (57. p.j, ill. Szeverényi (19. p.j, Grujic (70. p.), Simon (78. p.). Videoton: Tudor - Tereánszki-Tőth, Pantic, Vochin, Koller - Szalai, Tóth B. (Bartyik, 55. p.), Szabó T., Magasföldi - Medved (Hercegfalvi, 46. p.j, Savu (Túri, 85. p.j. Vezetőedző: Csank János. Győr: Sebők Zs. - Böjté, Stark, Regedei - Varga G. (Németh N., 33. p.}, Jaki (Nicsenko, 66. p.j, Kartelo, Varga Z. - Peric, Oross (Zsók, 66. p.), Vlajic. Szakmai igazgató: Reszeli Soós István. Székesfehérvár. Nézőszám: 300. Játékvezető: Fábián Mihály (★★★★) Gólok: 1-0 Savu (5. p.j, 1-1 Németh N. (35. p.j, 2-1 Sza­bó T. (40. p.j, 3-1 Savu (65. pú, 4-1 Hercegfalvi (85. p.j. Sárga lap: Varga Z. (29. p.), Stark (90. p.). Kiállítva: Tu­dor (76. p.). A játékosok bírálata: a bíró volt a legjobb Zalaegerszeg ZTE - PMFC 2-0 (O-O) Labdarúgó NB I., alsóházi rá­játszás. 3000 néző. V.: Világi 9. ZTE: Varga 6 - Kocsárdi 6, Sebők V. 6, Csóka 6, Szamosi 6 - Nagy L. 6 (Babati 75. p.), Vincze O. 6, Balogh 5, Koplárovics 5 (Egressy 5, a szünetben) - Sebők J. 5, Waltner 5. Vezetőedző: Gellei Im­re. Pécsi MFC: Herbert 5 - Sipos 5, Bajusz 6, Szabados 6, Szekeres 5 - Berdó 5, Erős 5 (Montvai -, 65. p.), Pest K. 5 (Notheisz -, 75. p.), Vranjes 6 - Kerekes 6, Koltai 5 (Márton 5, 60. p.).Vezetőedző: Nagy Tamás. Sárga lap: Csóka (5. p.), Kocsárdi (20. p.), Vincze (68. p.), ill. Vranjes (35. p.). 11. perc: Kerekes jutott túl Se­bők Vilmoson, majd a pécsi csa­tár 16 méterről leadott lövését Varga szögletre tolta. 26. perc: Koplárovics élesen a kapu előtt lőtt labdájára az 5-ösre Waltner érkezett, de centikkel le­maradt az átadásról. 55. perc: Vincze 0. középről tá­lalt a mélységből érkező Kocsárdi elé, a védő pedig 20 méterről, kis­sé jobbról nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (1-0). 64. perc: Márton jobbról adott a kapu elé és a magasan alá­hulló labda csaknem be­akadt a jobb felső sarokba, de Varga szög­letre ütötte. 68. perc: Vincze O. jobb oldali szögletét Sebők V. fejelte kapura, a labda a felső lécen csattant. 72. perc: Gyors ZTE-támadás végén nőtt a zalai előny. Szamosi passzát Egressy gurította közép­re, Waltner 4 méterről pörgetett a jobb alsó sarokba (2-0). 78. perc: Notheisz gurított bal­ról Montvai elé, aki ígéretes hely­zetből, 5 méterről telibe találta Varga kapust. 87. perc: Egy jobbról érkező labdát Kerekes 14 méterről fordu­lásból kapásból lőtt meg, a labda egy zalai védőn megpattant, így centikkel elkerülte a kaput. Elvileg a 7. helyért játszott rangadót a két együttes, ennek ellenére az első félidő meglehe­tősen lagymatag, esemény nél­küli játékot hozott. A ZTE-nek ugyan több helyzete adódott, de ezek nem jelentettek veszélyt Herbert kapujára. A második játékrészt alapve­tően meghatározta a ZTE vezető találata, hiszen ezt követően fel­szabadulttá vált a zalaegerszegi együttes. Olykor beszorult a PMFC, ám a pécsiek javára kell írni, hogy ígéretes kontrákat ve­zettek. A ZTE újabb találata után már nem esett gól, hiszen a végén a Pécs már csak helyze­tekig jutott. Gellei Imre: - Tartjuk hetedik helyezésünket. Az első félidő ki­egyenlített játékot hozott, ám a másodikban felőröltük ellenfe­lünk erejét. Nagy Tamás: - Csapatom fe­gyelmezetten játszott, az ellenfél­nek viszont több olyan játékosa van, akik képesek eldönteni egy ilyen mérkőzést. Világi játékvezető nemzetközi szinten bíráskodott. K. A. Cippolini óriásit bukott Henman kiesett Hamburg A római tornán vasárnap győztes Moyá könnyedén nyert a 2,4 millió euró összdíjazású hamburgi tenisz- versenyen, Henman (5.) viszont si­mán kikapott a rorrlán Paveltől, igaz a salakpálya nem tartozik a kedven­cei közé. Eredmények: Pavel - Henman 6-2, 6-2, Moyá - Martin 6-2, 6-3, Ljubicic (horvát),*-Hanescu (román) 6-0, 3-6, 7-6 (7-3), Juzsnyij (orosz) - Burgsmüller (német) 7-5,6-2. ■ Civitella Val Di Chiana Az első szakasz után a negyedi­ket is megnyerte a sprintspecia- lista Alessandro Petacchi az olasz kerékpáros körversenyen, a Giro d’Italián. A mezőnybefutó alatt, mindössze 150 méterre a céltól a hazai szurkolók nagy kedvence, a veterán Mario Cip­polini hatalmasat bukott, miu­tán összeakadt az őt felvezetni igyekvő csapattársával. Cippoli­nit a bukás után az arezzói kór­házba szállították, s az első or­vosi vizsgálatok szerint elkép­zelhető, hogy kulcscsonttörést szenvedett. Az összetettben to­vábbra is a hétfői hegyi szakaszt megnyerő címvédő, Gilberto Si­moni áll az élen. Eredmények: 1. Petacchi (olasz), 2. McEwen (ausztrál), 3. Cadamuro (olasz). Összetett: 1. Simoni (olasz), 2. Popovics (uk- rán), 3. Cunego (olasz).______■ Schumi, a barcelonai király Tökéletes boxtaktika, a csapat vár Schumacherre Michael Schumacher az 1996-os Spanyol Nagydíjon aratta első ferraris győzelmét, és most, nyolc évvel később is győztesként távozott a katalán fővárosból: 200. nagydíján 75.-szőr nyert! E nyolc év alatt sok minden változott az FI-ben, az autó, a gumi, a benzin, csak Schumi győzniakarása nem. Az akkori autó, az F310-es, John Barnard alkotása papíron fel sem tudta venni a versenyt a Wüliams- Renault-kal. Ez meg is látszott a tréningeredményen, Schumi a 3., csapattársa, Eddie Irvine csak a 6. helyre tudta kvalifikálni magát. Ám az időmérő után nem sokkal a montmellói pályán elkezdett zu­hogni az eső, és nem hagyta abba a hétvége hátralévő részében. A start is így zajlott le, ahol is Schumacher rögvest visszaesett a 7. helyre, Irvine mögé. A vizes pá­lyán azonban rögvest megkezdőd­tek a kicsúszások, kezdve Hillen és Irvine-on. Schumi pedig elkezdett előzgetni, tényleg úgy élt, mint hal a vízben. Előbb a két benettonos, Berger, majd Alesi lett az áldozata, aztán a 12. körben már a verseny­ben vezető ViUeneuve sem tudta maga mögött tartani a németet, a .Ferrari az élre állt! Ettől kezdve valami elképesztő dolog történt, ugyanis Schumi a to­vábbra is zuhogó égi áldásban kö­rönként 3 A másodperccel volt jobb mindenkinél, s bár a motorja ren­detlenkedni kezdett, és emiatt kis­sé lassított, így is több mint 1 perc­nyi előnnyel nyerte meg a futamot! Ez a sporttörténeti siker egy ré­gi partnerkapcsolat újabb kezde­tének első fontos állomása is volt, 1996-ben újította fel az együttmű­ködést a Ferrari és a Shell. Termé­szetesen az azóta eltelt idő során a Ferrarikban használt üzem­anyag és kenőolaj minősége is so­kat változott, sőt, 2003 óta a pá­lyán rendelkezésre álló mini-la- boratóriumban (TrackLab) a helyszínen kísérletezik ki, milyen benzint és olajat kapjanak az au­tók. De már 1996-ban is érvény­ben volt a FIA azon rendelete, hogy az EU-szabályozásoknak megfelelően voltaképp az Fl-ben is ugyanolyan benzint használ­nak, mint amit bárki megvásárol­hat a benzinkutaknál. Az eltérés csupán 1 százalék lehet - az vi­szont nagyon sokat számít! Az biztos, az 1996-os Spanyol GP volt annak a sikertörténetnek az első állomása, ami még ma, 2004-ben is bőven tart, és vélhe­tőleg még messze nincs vége! MÉHES KÁROLY