Új Dunántúli Napló, 2003. november (14. évfolyam, 298-326. szám)

2003-11-02 / 298. szám

10 MAGYAR LABDARÚGÁS 2003. NOVEMBER 2. Eredményes bunkerfoci ILYEN VOLT Iram - 3 H A ZÖLDEK 45 percen át rohantak Színvonal - 3 A SIÓFOK betontaktikája eredményes volt Látványosság - 3 j a CSERNYÁNSZKY bravúrokat mutatott be Hangulat - 3 A FRADI-TÁBOR jó formában volt Játékvezető - 3 j ■ KISS BÉLA néha rosszul sípolt JEGYZŐKÖNYV FERENCVÁROS-BALATON FC 0-1 (0-1) Üllői út, 5467 néző, v.: Kiss Ferencváros: Szűcs - Vukmir, Dragóner, Kiss - Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro (Sasu, 67.) - Penksa, Tököli, Gera. Edző: Garami József. Balaton: Csernyánszki - Juhász T., Radics, Kuttor, László - Mészáros (Körösi, 80.), Sallai (Győrök, 71.), Usvat, Virág - Csordás (Sitku, 70.), Vörös. Edző: Cserői Aurél. Gól: 0-1: Kuttor (25.). AZ NBI ALLASA Gera (balra) és Leandro (jobbra) serő tudott kifogni a jól védekező siófokiakon 1. MTK 11 6 3 2 19-10 21 2. DVSC 12 6 2 4 20-12 20 3. Balaton 12 6 2 4 12-7 20 4. Videoton 12 5 5 2 18-15 20 5. Pécs 12 5 3 4 13-13 18 6. FTC* 12 6 4 2 16-12 16 7. Újpest 12 3 6 3 14-13 15 8. Sopron 10 4 2 4 13-12 14 9. Győr 12 4 2 6 14-15 14 10. Haladás 12 2 5 5 8-20 11 11. ZTE 12 3 1 8 15-24 10 12. B.csaba 11 1 3 7 9-18 6 *Az FTC-től hat pont levonva ■ A Fradinál kétfajta táblázatot tartanak nyilván. Az egyik a hi­vatalos - a mínusz hat pontos -, amit a klub Demján-Bozóky- Szieben-féle tabellának hív, a másik a ténylegesen megszer­zett pontok szerinti teljesít­ményt mutatja. Ez utóbbin az FTC az első. És ha az ügyész­ségnek köszönhetően vissza­kapja a gárda az elvett pontokat, akkor már a hivatalos tabellán is éllovas lesz. Azért az elég nagy kritika a mezőny többi tagjára nézve, hogy egyik sem tudott tőkét kovácsolni az egyik leg­erősebbnek számító honi klub kálváriájából. Persze ahhoz, hogy az esetle­ges kedvező döntés után is a csúcson legyen a Fradi, az kell, hogy továbbra is jól teljesítsen, és legalább a hazai meccseit nyerje meg. Ennek megfelelően tegnap az idei meglepetés­csapat, a szerény anyagi körül­mények között tengődő siófoki Balaton FC ellen lehetett folytat­ni a pontgyűjtést. A meccs nem úgy indult, hogy a zöld-fehér já­tékosok életüket és vérüket ad­ják a győzelemért, negyed óra alatt egyetlen valamirevaló hely­zetet hoztak össze. Miközben a hazai futballisták és nézők szit­kokat szórtak Kiss játékvezető felé, amiért lesen állította meg Leandrót, a siófokiak váratlanul előnyhöz jutottak. A 25. perc­ben Vörös húzott el a jobb­szélen, beadása megtalálta Kuttort, aki fejjel Szűcs kapujá­ba csúsztatott (0-1). Eszmélt a Fradi, hogy ennél azért több kell, viszont a leg­aktívabb támadó, a brazil-ma­gyar Leandro elől rendre tisztá­zott a Balaton-védelem. A félidő végén újra csak Kiss bíró borzol­ta a kedélyeket, amikor is Penksa összeeséséért nem ítélt büntetőt. A szünet után szinte azonnal támadásba lendült a Fradi, egy perc levegővételt sem engedé­lyezett a vetélytársnak. A legna­gyobb helyzet Tököli Attila előtt adódott: Leandro beadása után egyből kapura tűzte a labdát, de az Csernyánszky és közte oda- Vissza pattogott, végül a kapus ölében halt el. Nem sokkal ké­sőbb megint csak Csernyánszky volt a hős, Gera duplázása sem okozott gondot neki. Ám hiába volt mezönyfölényben a máso­dik játékrészben a hazai gárda, a saját térfeléről ki sem mozdu­ló BFC egyetlen értékelhető tá­madással elvitte a három pontot. Babos megunta a kispadot Babos Gábort két héttel ezelőtt műtötték. A kapus a New- castle-Breda UEFA-kupamecs- csen sérült meg, az ellenfél játé­kosa letalpalta a kezét, ennek következményeként eltörött az or­sócsontja a csuklója és a könyö­ke között. Azóta vállig gipszben gyógyulgat, az előrejelzések szerint leghamarabb februárban állhat újra a NAC Breda kapuja elé. Babos meglehetősen bal- szerencsés, szerződése utolsó szezonját tölti a gárdánál, számos nagy csapat kinézte magának. ■ - Hogy van?- Mozdulatlanságra ítéltek - vá­laszolta Babos Gábor. - November 24-én veszik le a vállgipszem, attól kezdve- csak a könyökömig leszek gipszelve. Két csavarral és egy le­mezzel stabilizálták a sérült részt. Ha minden jól megy, akkor a tava­szi szezonban védhetek újra.- Öt hónapos pauza.- Az eddigi legtöbb. A leghosz- szabb pihenőm egy hónapig tar­tott. Volt már porc- és könyökmű­tétem, de törésem még soha. Ép­pen ezért jóval többet aggódom, ki tudja, hogy nyerem vissza a for­mám? Mi lesz velem?- Ráadásul nyáron lejár a szerződése, vagyis végre egy nagy csapathoz kerülhet.- Márciusban biztosan bejelen­tem az új klubom nevét. Nyílt ti­tok, hogy a Feyenoord keresett, de vannak más ajánlataim is.- A Barcelonánál is felmerült a neve. Henk ten Cate állítólag beajánlotta Frank Rijkaard edzőnél. Erről mit hallott?- Semmi konkrétum nem történt az ügyben. A török hálóőr Rüstü tá­vozni szeretne, vagyis új fent kapus­gondjaik lehetnek. Persze ki tudja, mi lesz Henk ten Cate és Rijkaard edzőpáros sorsa, hiszen a Barnának nem megy valami jól. Az én nevem csak Henk miatt merült fel Barcelo­nában, ha kirúgják, nem hiszem, hogy újra gondolnának rám.- Állítólag az Arsenal is vitte volna, de miután az elmúlt két évben nem szerepelt elégszer a válogatottban, nem kaphatott munkavállalási engedélyt Ang­liában.- Nem is jelentkeztek azóta. Bosszantott az ügy, de mit tudok csinálni?- Nem sokat, mert úgy tűnik, Király Gábornak bérelt helye van a válogatottban. Mit gondol, az elbukott selejtezőket követően le­het esélye vele szemben?- Ez attól is függ, hogy lesz-e ka­pitányváltás. Érdekes a helyzetem. Korábban azért nem válogattak be, mert Otthon játszottam. Aztán kül­földre kerültem, négy év alatt sorra nyertem a kapusdíjakat, de a hely­zetem mit sem változott. Gellei Im­re csak a barátságos meccseken adott lehetőséget. Nyolc év alatt 13 meccset hoztam össze. Harminc­éves vagyok, ez a legjobb kapus­kor, de hiába, mert nem szerepel­hetek. Egyre kevésbé látom értel­mét annak, hogy a kispadon üljek.- Ez azt jelenti, hogy ha nem változik semmi, akkor lemonda­ná a válogatottságot?- Nehéz kérdés. De amíg 22 éve­sen elfogadtam az indokokat, ad­dig ma már nem tudok mit kezdeni. velük. Ne tartson szerénytelennek, de miért motiválna a válogatott kis- padja, amikor Európában jó nevet vívtam ki magamnak?! Miért jöjjek haza örömmel a barátságos mécs­esekre, amikor tudom, hogy a tét­mérkőzésen már úgysem velem kezdődik a csapat összeállítása? Megvárom, mi lesz a helyzet ott­hon, aztán döntök. Szabó Tamás NBI 12. FORDULÓ PENTEKEN JÁTSZOTTÁK ■ DEBRECEN-ÚJPEST 3-3 SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK ■ GYŐR-HALADÁS 6-0 (4-0) Győr, 1200 néző, V: Kassai Győr: Sebők - Jaki, Stark, Geri - Németh N„ Jovanovic (Peric 75.), Kartelo, Nagy T. - Miriuta- Nicsenko (Varga Z. 65.), Bajevski (Herczeg 74.). Edző: Kiprich József. Haladás: Balogh - Kaj, Lőrincz, Seper, Farkas A.- Németh T. (Farkas V. 46.), Dubecz (Czeglédi 66.), Kovács A., Tóth P. - Nagy S., Edivaldo (Schafranek 45.). Edző: Bozsik Péter. Gólok: 1-0: Miriuta (4.), 2-0: Kartelo (16.), 3-0: Nicsenko (37.), 4-0: Nagy T. (45.), 5-0: Bajevski (48.), 6-0: Kartelo (89.). ■ ZALAEGERSZEG-BÉKÉSCSABA 2-1 (1-0) Zalaegerszeg, 3500 néző, V: Hanacsek Zalaegerszeg: Varga Z. - Kral, Molnár, Csóka - Babati, Ljubojevic, Vincze O. (Balog 21.), Józsi (Sabo 58.), Szamosi - Gyánó (Nagy 83.), Egressy. Edző: Mihalecz István. Békéscsaba: Simunic - Schindler, Grujic, Vilotic, Udvari - Kovács N., Bánföldi (Valentényi 15.), Kovács B., Vincze Z. - Hoffmann (Miculescu 82.), Javrujan (Simon 72.). Edző: Supka Attila. Gólok: 1-0: Csóka (24.), 1-1: Hoffmann (47.), 2-1: Sabo (80.). ■ A Sopron -MTK mérkőzést ma 16 órakor játsszák. GOLLOVOLISTA ■ 6 gólos: Kovács Z. (Újpest). 5 gólos: Pest K. (Pécs), Sumudica (DVSC). 4 gólos: Bajzát (DVSC), Csordás (Balaton), Dvéri (Videoton), Gera (FTC), Silva (MTK), Torghelle (MTK), Tóth M. (Sopron), Tüske (Haladás), Herczegfalvi (Videoton), Nicsenko (Győr), Sabo (ZTE). KÖVETKEZIK A 13. forduló párosítása: Békéscsabai Előre FC - Pécsi MFC, Lombard FC Haladás - Debreceni VSC-Megaforce, Balaton FC - Győri ETO FC, MTK-Hungária - Zalaegerszegi TE, Matáv-Sop- ron - Újpest FC, Videoton FCF - Ferencvárosi TC. BUNDESLIGA Dárdaiék megint buktak ■ A Bundesliga 11. fordulójában a Stuttgart f a freiburgi Zeyer kiállítása után három percen j belül három gólt szerzett és végül 4-1-re győzött, 1 a sváboknál Szabics Imre végig a pályán volt. Nyert a Werder Bremen is, a zöld-fehérek otthon , 3- 1-re verték a Frankfurtot, a hazaiaknál Lisztes I Krisztián kezdett, majd a 67. percben lecserélték. | Továbbra is kútban a Hertha, ezúttal a Wolfsburg I verte 3-0-ra, a berlinieknél Király Gábor végig | a pályán volt, Dárdai Pált a 81. percben lecserél­ték. A forduló meglepetését a Schalke okozta, J amely 2-0-ra legyőzte az elmúlt szezon bajnokát, | a Bayern Münchent. Eredmények: Schalke-Bayern München 2-0, Bremen-Frankfurt 3-1, Wolfsburg-Hertha 3-0, j Mönchengladbach-Rostock 1-1, Stuttgart-Freiburg j 4- 1, Köln-Hannover 1-2, 1860 München-Bochum 3- s 1. Az élcsoport: 1. Stuttgart 27 pont, 2. Leverkusen I 25 (23- 7), 3. Bremen 25 (29-15). 7 NOVEMBER 2., VASÁRNAP első a sportban 08:45 Heti helyzet (ism.) 09:30 Labdarúgás, angol bajnokság, 11. forduló, Leeds-Arsenal (Ism.) 11:15 Motorcsónak, Brunei GP, összefoglaló (ism.) 11:45 Játszótér 12:00 Televíziós vásárlás 12:15 Labdarúgás (ism.) 14:00 Televíziós vásárlás 14:15 Szepesivel akkor és most...44. rész 14:45 Labdarúgás, olasz bajnokság, 8. forduló (élő) 17:15 Labdarúgás, német bajnokság, 11. forduló (élő) 19:45 Szuperbike, 14. rész (ism.) 20:15 Labdarúgás (élő) 22:45 Labdarúgás 00:30 Szuperbike, 15. rész (ism.) HANGSEBESSEGGEL! Meghallgathatja leendő párja üzenetét! Válaszolhat rá, vagy felmondhatja saját hirdetését! TALÁLJON TÁRSAT MÉG MA! 06-90-230 720 A hívás díja 99 Ft+áfa/perc+6 Ff+áfa kapcsolási díj. Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. Audiotex 1539 Bp., Pf:591. Tel.: 488 -5515 « 4 i SZÜLETETT: 1974. október 24., Sopron KORÁBBI KLUBJAI: Sopron, MTK JELENLEGI KLUBJA: NAC Breda (holland) Eddig 13 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban