Új Dunántúli Napló, 2003. november (14. évfolyam, 298-326. szám)

2003-11-17 / 313. szám

14. OLDAL SPORT 2003. November 17., hétfő Ismét túl óvatosan kezdtek Döntetlent játszott szombaton az elmúlt idény bajnokával, az MTK-val a PMFC NB I-es labdarúgócsapata, s ez első hallásra akár bravúrnak is nevezhető. Aki azonban látta a mérkőzést, tudja, a pécsiek győzelmet szalasztottak el a kapura teljesen veszélytelen kék-fehérek ellen. PÉCS A második félidő közepéig lényegé­ben egyetlen igazi gólhelyzetet tu­dott kidolgozni a két csapat, a 45. percben Horváth Gyula előtt adódott ziccer, ám a pécsi csatár hiába pró­bálta kétszer is bevenni a kaput, nem bírt túljárni Végh eszén. A 74. percben aztán villámcsapásként ér­hette a hazaiakat az MTK vezető gól­ja, hiszen nem kidolgozott szituáció­ból, hanem óriási potyagóllal szer­tatkozni. - Egervári jól tudta, való­ban a jobb oldali a kedvenc sarkom, de hiába sugdosott Véghnek, a pon­tos, erős lövést így sem védhette. A mérkőzés utáni sajtótájékozta­tón a vendégek edzője rendkívül so­kat foglalkozott a játékvezető tény­kedésével, szerinte Makai nem biz­tosított egyenlő feltételeket. Nagy Ta­más szerint az első félidőben egy-két esetben éppen ő nehezményezhet­te, hogy nem ítélt elég erélyesen a bí­ró a javukra, a másodikban pedig A PMFC - MTK FUTBALLMÉRKŐZÉS „LŐLAPJA” Az MTK kapuja A PMFC kapuja #4 ......_......_..........^ Erős kísérlet Félerős kísérlet 1 ;/ ©74. P. Gyenge kísérlet Q Gól zett vezetést Torghelle. Némethnek azonban nem kellett sokáig kesereg­nie hibáján, két perccel később Ma­kai játékvezető büntetőt ítélt a PMFC javára, amit a vendégkispadon addig is hevesen reklamáló Egervári Sán­dor már nem bírt idegekkel. Az ön­magáról megfeledkező edző feltar­tóztathatatlanul nyomult egészen Végh kapuja mögé, ahol - elmondá: sa szerint - tanácsokkal látta el kapu­sát, hogy hová is vetődjön Horváth Gyula tizenegyesénél.- Előtte már volt két olyan szituá­ció, amelynél büntetőt ítélhetett vol­na a játékvezető, a 76. percben Ju­hász hátulról éppen csak hozzám ért, nekem ennyi elég volt - célzott arra Horváth Gyula, hogy a büntető jogosságán valóban lehetett volna vi­Horváth Gyulát kétszer is úgy rántot­ták le a 16-oson belül, ami büntetőt érhetett volna. A mérkőzéssel és az eredménnyel kapcsolatban csak annyi hiányérzete van a pécsi veze­tőedzőnek, hogy az első félidőben ismét túl óvatosan kezdett csapata, csak szünet után hitte el igazán, hogy lehet keresnivalója a bajnok el­len is. PMFC-MTK 1-1 (0-0) Pécs, Újmecsekalja, 4000 néző. V.: Makai 5. PMFC: Németh 4 - Bajúsz 6, Dienes 6, Szekeres 6 - Si­pos 6, Horváth S. 5 (Márton 6, 38.), Pavicsevics 6, Erős G. 5 (Berdó -, 63.), Gaál 5 - Pest K. 5 (Mihalecz -, 90.), Horváth Gy. 6. Vezetőedző: Nagy Tamás. MTK: Végh 6 - Molnár 6, Komlósi 6, Juhász 5, Fűzi 6 - Za­vadszky 6, Pusztai 5, Jezdimirovics 5, Czvitkovics 4 (Szabó 0.6,46.) - Il­lés 5 (Pisont 73.), Torghelle 6-2=4. Vezetőedző: Egervári Sándor. Szögletarány: 3-3 (1-2). Sárga lap: Pavicsevics (68.), illet­ve Szabó O. (52.), Zavadszky (65.), Fűzi (81.). Kiállítva: Torghelle (80.). 45. p.: Márton ívelt szabadrúgás­ból a kapu elé, Horváth Gyula 6 mé­tertől jobbal a bal alsó sarkot vette célba, ám Végh ragyogó reflexszel még kipaskolta a labdát, majd a pé­csi csatár ismétlését is megfogta. 74. p.: Némethig került hátra a labda, a hazai kapus túl sokáig pepe­cselt, így amikor ki akarta rúgni, a szemfüles Torghelle beleugrott a lö- I vésbe, a labda pedig I róla a kapuba csor- | gott (0-1). 76. p.: Juhász rántotta le Horváth Gyulát a 16-oson be­lül, Makai játékve­zető büntetőt ítélt. A 11-est Horváth Gy. a jobb alsó sarokba lőtte (1-1). 80. p.: Sípost Tor- .......... ghelle hátulról kí­méletlenül felrúgta, ezért azonnal piros lapot kapott. Na gy Tamás: - Kicsü bátortala­nul kezdtünk, elment a hangom, mi­re összekiabáltam a játékosaimat. A 45. percben olyan ziccerünk maradt ki, amit csak mi tudunk kihagyni. A második félidőben egy bátrabb, kez­deményezőbb csapat jött ki az öltöző­ből, s helyzeteink miatt csalódott let­tem volna, ha minimum egy döntet­lent nem érünk el. Egervári Sándor: - Inkább küz­delmes, mint színvonalas mérkőzés volt. A vezető gólunk után sajnos olyan események történtek, amelyek hátrányos helyzetbe hoztak minket, a játékvezető tévesen ítélt tizenegyest. (A mérkőzésről videofelwtelek: www.dunantuRnapb.hu) K. MAYER ANDRÁS Fejes A kábeltelevízió most ingyen jön házhoz I tfaXpaK ” JuriHI r > CSALÁDI c 5 o m 3 g ALAP csomag szórakozás információ kommunikáció A legjobb játékfilmek, műsorok, sportesemények, sorozatok, rajz- és dokumentumfilmek már az ajtón kopogtatnak. Engedje be otthonába a legszórakoztatóbb műsorokat, hiszen december 31-ig minden új előfizetőnknek induló költségek nélkül, a bekötési díj elengedésével nyújtjuk kábeltelevíziós szolgáltatásunkat. A Családi csomagot választó új előfizetőink pedig egy-egy karácsonyi gyertyacsomagot kapnak ajándékba. Mindezeken felül új megrendelőink számára a két mozicsatornát tartalmazó HBO MaxPak előfizetés díja most 1 éven keresztül csak havi bruttó 1999 Ft. Nyisson ajtót a legszórakoztatóbb programok előtt, fizessen elő most! Ajánlaton* havi fwgnyttatKozat aiatrasa esetín, a UK. azon hatózaital kiépített területem érvényesek, ahol kiegészítő beruházás nélkül «érhető a k - _LL.rfj IU ■ L: J,-11 || J, ,,L L«* X •»* az neu riaxra* sioigauaias igenyueveiöe a szuKseges műszaki rendetek meglelenez KOtOii. www.upc.hu @ 06-72-520-260 PC KÁBELTELEVÍZIÓ ■JIbíMíéíí Legalább gólok már voltak Huszonegy alkalommal ke­rült a hálókba a labda az NB I. 14. fordulójában, ez pedig hat meccsel számolva 3,5-ös gólátlag. Ugyanakkor a színvonal még mindig hagy maga után kívánniva­lót, hiszen Szombathelyen és Bu­dapesten is szinte csak egy csapat volt a pályán, de a pécsi első félidő sem bővelkedett a helyzetekben. Üdítő jelenség a Balaton FC sze­replése, amennyiben érvényben lenne a Fradi hatpontos levonása, a siófokiak vezetnék a tabellát, és valljuk be, ez legalább akkora meglepetés, mint amikor a bajnok­ság elején fordulókon keresztül a Pécs állt az élen. Persze hozzátar­tozik, mindkét klub esetében bebi­zonyosodott, a mai magyar futball­ban eredményesnek lenni sokkal inkább alázat, mint sztárallűrök kérdése. Gaál szombaton Pécsen bizonyított, szerdán már az U-21-es válogatottban lép fel ZTE - Újpest 2-3 (1-2) Zalaegerszeg: Varga Z. - Kocsárdi, Molnár, Kral - Baba- ti, Ljubojevic, Balog, Józsi (Nagy L„ 73. p.), Szamosi - Gyánó (Sabo, 50. p.), Egressy. Vezetőedző: Mihalecz István. Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Vanczák, Nagy G. - Simek, Farkas B., Erős, Rósa H. (Szanyó, 61. p.) - Rajczi (Polonkai, 46. p.), Kovács Z. Szakmai igazgató: dr. Mezey György. Zalaegerszeg. Nézőszám: 4000. Játékvezető: Bede Ferenc (★★★★) Gólok: 0-1 Kovács Z. (2. p.), 1-1 Gyánó (24. p.), 1-2 Kovács Z. (32. p.), 1-3 Szélesi (85. p.), 2-3 Sabo (91. p.). Sárga lap: Gyánó (5. p.), Kocsárdi (32. p.), ill. Nagy G. (30. p.), Szanyó (72. p.). Remekül kezdte a mérkőzést az Újpest, a gyorsan bekapott gól azonban nem zavarta meg a hazaiakat - sike­rült is az egyenlítés a ZTE-nek. Az első félóra lezárásaként a vendégek ismét megszerezték a vezetést, a játék képe alapján megérdemelten. Szünet után nagy lendülettel kezdett a ZTE, az egerszegiek szinte végigtámad­ták a második félidőt, de a ritkán veszélyeztető újpestiek a hajrában ismét gólt értek el, amellyel bebiztosítot­ták megérdemelt győzelmüket. FTC - Békéscsaba 2-0 (1-0) m FTC: Szűcs - Vukmir, Dra- góner, Kiss Gy. - Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro (Penksa, 73. p.) - Rósa D. (Szkukalek, 60. p.), Sasu (Károlyi, 89. p.), Gera. Szakmai igazgató: Garami József. m Békéscsaba: Simunic - Schindler, Grujic, Valenté- nyi, Bujáki - Kovács N., Kovács B„ Udvari (Balázs, 69. p.), Vincze Z. - Javru- jan (Miculescu, 51. p.), Hoffmann (Vilotic, 62. p.). Vezetőedző: Supka Attila. Győr - Videoton 2-2 (1-2) I Győr: Sebők - Böjté, Stark, Geri - Németh N., Jovapovic (Varga, 59. p.), Kartelo, Nagy T. (Peric, 59. p.) - Miriuta - Nicsen- ko (Jaki, 84. p.), Bajevski. Vezetőedző: Kiprich József. Videoton: Túri - Pantic, Koller, Ristic - Voicu, Her­cegfalvi, Tóth B„ Dvéri (Tereánszki-Tóth, 63. p.J, Kóczián - Magasföldi (Föl­des, 74.), Savu (Szabó T., 64. p,). Vezetőedző: Csank János, Budapest. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Fábián Mihály (★★★★) Gólok: 1-0 Sasu (25. p.), 2-0 Kiss Gy. (86. p.). Sárga lap: Grujic (51. p.). Kiállítva: Grujic (59. p.). Győr. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Világi Balázs (★★★★) Gólok: 0-1 Magasföldi (13. p.), TI Nicsenko (18.), 1-2 Magasföldi (24. p.), 2-2 Miriuta (57. p., 11-esből). Sárga lap: Peric (80. p.), ill. Dvéri (55. p.), Tóth B. (75. p.). Kiállítva: Varga (82. p., Győr). nuitíir Sopron - Debrecen 1-3 (0-2) Szombathely - Balaton 0-4 (0-2) Sopron: Milinte - Bagoly, Lambulic, Pető - Grósz, Cseke (Pintér, 35. p.), Lá­zié, Balaskó (Bausz, 67. p.), Hanák (Fehér Z„ 60. p.) - Tóth M., Sira. Edző: Pintér Attila. Debrecen: Törnie - Niko- lov, Éger, Flavio Pim, Szat­mári - Dombi (Andorka, 79. p.), Habi, Vincze, Sely­mes (Halmosi, 62. p.) - Sándor T., Bajzát (Kiss, 46. p.). Vezetőedző: Szen­tes Lázár. Szombathely: Balogh - Kaj, Lőrincz, Farkas V., Farkas A. - Georg (Edivaldo, 46. p.), Kovács A. (Szabó Z., 64. p.), Czeglédi, Tóth P. - Somfal­vi, Tüske. Szakmai igaz­gató: Bozsik Péter. Balaton FC: Csernyáriszki - Radics, Hegedűs, Kuttor, László - Mészáros (Körö­si, 78. p.J, Sallai, Kovács P., Győrök - Vörös (Filipo- vic, 87. p.J, Csordás (Sit- ku, 81. p.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Sopron. Nézőszám: 3500. Játékvezető: Kassai Viktor (*★★★★) Gólok: 0-1 Dombi (30. p.J, 0-2 Sándor (39. p.J, 0-3 Hal­mosi (66. p.J, l-3Bausz (74. p.J. Sárga lap: Lazic (51. p.J, Pető (61. p.), ill. Habi (22. p.), Bajzát (45. p.), Hal­mosi (66. p.). Szombathely. Nézőszám: 2000. Játékvezető: Arany Tamás (★*★★) Gólok: 0-1 Kovács P. (20. p.J, 0-2 Csordás (45. p.J, 0-3 Csordás (65. p.J, 0-4 Sitku (91. p., 11-esből). Sárga lap: Kaj (48. p.), Edivaldo (50. p.), Lőrincz (57. p.), Tóth P. (60. p.), ill. Vörös (11. p.J, Sallai (53. p.). Zalaegerszeg - Újpest Kétség sem fér hozzá, hogy ez volt a legszín­vonalasabb összecsa­pás ezen a játéknapon. Az egyenlő erők küzdel­me öt gólt, lüktető ira­mú, fordulatokban gaz­dag találkozót eredmé­nyezett, amelyre ráadá­sul a legtöbb szurkoló j látogatott ki, még han- ! gulatosabbá téve a meccset. RWfff ífffysfg^^ £T| Viaszán Újpest Bajúsz Tamási Molnár B. László PMFC Újpest ZTE Balaton FC Simek Erős Ljubojevic Magasfölcli Újpest Újpest ZTE Videoton Kovács Z. Csordás Újpest Balaotn FC tipp Békéscsaba - Győr 1-0 Videoton - Szombathely 3-0 Debrecen - Balaton FC 1-1 Sopron - Zalaegerszeg 2-0 Újpest - PMFC 3-1 MTK - FTC 2-2 1. Ferencváros 14 8 4 2 20-13 28 7 qólos: Tornhelle Sándor (MTK) 2. Bauton FC 14 8 2 4 17-7 26 6 qólos: Csordás Csaba (Balaton) 3. MTK 14 7 4 3 23-13 25 5 qólos: Dvéri Zsolt (Videoton). 4. Debrecen 14 7 3 4 23-13 24 Igor Nicsenko (Győr), Pest Kriszti­án (PMFC), Radu Sabo (ZTE), Ma­rius Sumudica (DVSC), Tóth Mihály (Sopron). 4 qólos: Bajzát Péter (DVSCI. Gera 5. Videoton 14 5 6 3 21-19 21 6. Újpest 14 4 7 3 18-16 19 7. PMFC 14» 5 4 5 14-15 19 8. Sopron 13 5 3 5 17-17 18 Zoltán (FTC), Hercegfalvi Zoltán 9. Győr 14 4 3 7 16-18 15 (Videoton), Horváth Gyula (PMFC), Marius Sasu (FTC), Welton Silva (MTK), Tüske Roland (Haladás). 10. Szombathely 14 2 6 6 8-24 12 11. Zauegerszeg 14 3 1 10 17-29 10 12. Békéscsaba 13 2 3 8 10-20 9 A FORDULÓ JÁTÉKVEZETŐJE: Kassai Viktor (★★★*★) Sopron - Debrecen 1-3 Bár öt sárga lapot is kiosztott a játék- i vezető, ezek mind jogosak voltak, | és emellett is észrevétlen tudott maradni a mérkőzésen. Csordás Csaba (Balaton FC) A siófokiak jó szereplése ebben a bajnokságban már nem tarto­zik a kuriózumok közé, játékosa­ik is rendre helyet követelnek maguknak a forduló válogatott­jaiban. Csordás Szombathelyen talált kétszer a hazaiak kapujá­ba, és nem hiányzott sok hozzá, hogy mestrehármast érjen el, hi­szen második találata után a ka­pufát találta telibe. 4 J