Új Dunántúli Napló, 2003. szeptember (14. évfolyam, 238-267. szám)

2003-09-15 / 252. szám

12. OLDAL BA DF( S P O R T 2003. Szeptember 15., hétfő Labdarúgó NB I. 6.FORDULÓ így örültek a pécsiek a győzelmüknek FOTÓ: LÄUFER LÁSZLÓ ZTE: hatból hat vereség Háromnaposra húzták szét a labdarúgó NB I. 6. forduló­ját, amelynél azonban volt jobb. Kevés gól esett, felejthe­tő az a játék, amit a játékosok nyújtottak, szinte alig akadt csapat, amelyben volt vezéregyéniség. A pécsi villanyvilágítás felava­tásával már csak a békéscsabai stadionban nem lehet este meccset játszani. A legtöbb né­ző Pécsett nézte végig a bajno­kit, a baranyai megyeszékhely Balaton FC - Békéscsaba csapata meg is hálálja szurko­lói érdeklődését, továbbra is az élcsoportban található az újonc. A másik most felkerült együttes, a Békéscsaba kika­pott, de még így sincs kieső he­lyen. Tovább tart a ZTE vessző­futása, az elmúlt hat forduló­ban egy árva pontot sem szer­zett a tavalyelőtti bajnok. Pedig már edzőt is váltott. A forduló rangadóján, az Ül­lői úton a Ferencváros megsze­rezte második győzelmét az eddig jól szereplő Matáv-Sop- ron ellen. KI 2-0 (2-0) Balaton FC: Csernyánszki - Juhász, Radics, Kuttor, László - Mészáros N„ Kovács R, Virág, Usvat (Győrök a szünetben, Körösi 85.) - Vörös, Sitku (Csordás 90.). ■ Vezetőedző: Csertői Aurél. Békéscsaba: Simunic - Bujáki (Valentényi a szünetben), Vilotic, Grujic, Schindler - Kovács N., Bánföldi, Kovács B., Vincze Z. - Tóth Gy. (Szabó S. 71.), Javrujan (Simon 64.). Vezetőedző: Supka Attila. I Siófok. Nézőszám: 1000. Játékvezető: Dubraviczky Attila (★★■*•). Gólok: 1-0 Bujáki (13., öngól), 2-0 Mészáros N. (45.). Sárga lap: László (83.), illetve Vincze Z. (33.), Bujáki (45.), Bánföldi (61.), Schindler (91.) Megérdemelten mentek pihenőre kétgólos előnnyel a siófokiak, hiszen a vendégeknek az első félidőben szinte helyzetet sem sikerült kialakítani. Mindkét csapat játékát nehezítette az erős szél. A szünet után sem változott a játék képe, a siófokiak domináltak, a Békéscsaba továbbra sem tudott lehetőségeket kidolgozni, így nem forgott veszélyben a hazaiak sikere. Videoton - Debrecen 2-0 (2-0) Videoton: Tudor - Tereánszki-Tóth, Vochin, Ristic - Szalai (Magasföldi 78.), Schwarcz, Dvéri, Tóth B.,Voicu (Szabó T. 23.)- Savu (Medved 63.), Hercegfalvi. Vezetőedző: Csank János. Debrecen: Tomic - Nikolov, Éger, Szekeres, Selymes (Szatmári 63.) - Dombi (Madar a szünet­ben), Vincze G., Habi, Böőr - Sándor, Bajzát. Vezetőedző: Szentes Lázár. y§ Győr-Újpest Győr: Sebők - Böjté, Stark, Kartelo, Geri - Németh (Jancetic 70.), Nyilas, Miriuta, Aranitovic - Herczeg (Orosz 91.), Nicsenko (Bajevski 90.). Vezetőedző: Kiprich József. 0-0 Újpest: Vlaszák - Szélesi, Tamási, Juhár, Nagy G. - Simek, Farkas, Erős (Rósa H. 63.), Polonkai (Vanczák 77.) - Kovács, Tokody (Bánka a szünet­ben). Vezetőedző: dr. Mezey György. Székesfehérvár. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Kassai Viktor (★★★). Gólok: 1-0 Tóth B. (35.), 2-0 Dvéri (42.) Kiállítva: Sándor (62.) Sárga lap: Szabó T. (67.), Medved (73.), illetve Bajzát (20.), I %er (40.), Szekeres (62.), Sándor (62.), Vincze G. (66.) Győr. Nézőszám: 3000. Játékvezető: Juhos Attila (*★★*). Sárga lap: Aranitovic (35.), illetve Kovács (2.), Tamási (66.) Haladás - MTK 1-1 (041) Haladás: Balogh - Farkas V., Jagodics, Hon ,ith R. - Kaj, Dubecz, Szűcs (Nagy S. 61.), Farkas A. - Szabó Z., Tüske, Somfalvi (Kovács A. 90.). Megbízott edző: Gujdár Sándor. MTK: Végh - Molnár, Komlósi, Halmai, Juhász - Zavadszky (Pisont 35.), Jezdimirovic, Illés, Fűzi Á. (Rednic 85.) - Torghelle, Silva. Vezetőedző: Egervári Sándor. FTC - Sopron Ferencváros: Szűcs - Bognár, Dragóner, Kiss Gy. - Kriston, Lipcsei, Zováth, Leandro - Rósa D., Jovic (Sasu 59.), Gera (Kapic 78.). Vezetőedző: Garami József. 2-0 (1-0) Matáv-Sopron: Milinte - Bagoly, Lazic, Pető, Hanák - Baumgartner (Cseke a szünetben), Lambulic, Pintér, Fehér (Sira a szünetben) - Tóth M., Tiber (Balaskó 57.). Vezetőedző: Pintér Attila. Szombathely. Nézőszám: 2500. Játékvezető: Ábrahám Attila (★★★★★). Gólok: 1-0 Tüske (66.), illetve 1-1 Silva (51.) Sárga lap: Farkas A. (69.), Farkas V. (80.), Jezdimirovic (28.), Molnár (35.) A NAP Videoton - Debrecen A rangadónak kikiáltott mér­kőzésen az elején a debrece­niek több helyzetet kihagy­tak, ez megbosszulta magát. A Videoton ugyanis még az első félidőben 7 perc alatt két gólt lőtt, ezzel eldöntötte a bajnoki sorsát. A DVSC 10 emberrel sem adta fel, ez is I használt a meccsnek, amelyen még a 92. percben is akadt izgal- jf más esemény, egy ki­maradt hazai gólszerzési le­hetőség. Üllői út, zárt kapus mérkőzés. Játékvezető: Szarka Zoltán (★★★). Gólok: 1-0 Jovic (17.), 2-0 Sasu (65.). Sárga lap: Rósa D. (74.), illetve Bagoly (49.), Balaskó (64.) ■nv fi ■Ml Végh MTK Horváth R. Halmai Jagodics Sipos Haladás MTK Haladás PMFC Polonkai Dvéri Újpest Videoton Gera FTC Mészáros N. Balaton FC Silva Montvai MTK PMFC liiii ’ . * Debrecen - PMFC 1-1 Békéscsaba -Videoton 1-2 Zalaegerszeg - Ferencváros 1-1 Újpest - Haladás 3-0 MTK - Balaton FC 2-0 Sopron - Gyér 1-0 A FORDULÓ játékvezetője: Ábrahám Attila (★*★★★) (Haladás - MTK) | Szinte minden ítélete helyes volt, bár nehéz talajon játszottak a csapatok, ami megnehezítette a bíró dolgát. Mi ásBte 1. Balaton FC 6 3 2 1 7-3 11 Dvéri Zsolt (Videoton) Kovács l (Újpest), SBva (MTK) Tüske (Háadás) 3 oótos 2. PMFC 6 3 2 1 9-6 11 Kiválóan irányította csapatát a 3. Videoton 6 3 2 1 9-7 11 karmester. A Videoton középpé­Horváth G* (Pécs). Pest K. (Pécsi Sun»­4. MTK 6 3 1 2 12 - 8 10 lyása gólt is szerzett, amellett a dca (DVSC), Tóth B. (Videoton), Tóit P. (Haladás) 5. Sopron 6 3 1 2 10-7 10 szabadrúgásai is állandó ve­6. ÚJPEST 6 2 3 1 8-6 9 szélyt jelentettek a debreceniek Bajzát (DVSC). Balaskó (Sopron) Baum­7. Szombathely 6 2 2 2 8-8 8 kapujára. A komolyabb hazai garter (Sopron) Cseke (Sopron) bor­ítás (Balatoni Dvéri (Videoton) Faragó (Békéscsaba) Gera (FTC) Dósa 0. (FTC) Sasu (FTC), Szálló 1 (MIK) Sza­8. Debrecen 6 2 1 3 8-6 7 akciók mind tőle indultak, jól 9. Békéscsaba 6 1 2 3 5-9 5 szolgálta ki társait. A 92. perc­10. Győr 6 1 2 3 2-8 5 ben a második gólját is belőhet- te volna, de 11 méterről fölé lai T. (Videoton) Szanyó (Újpest) Tor- íefc (MTK) Tóth M. (Sopron) 11. Ferencváros 6 2 4 0 8-5 4 12. Zalaegerszeg 6 0 0 6 3-16 g UUII HJdZUU. Jó helyre került a villanyvilágítás Dienes irányításával ismét kiválóan védekezett a PMFC A legfontosabbat, a győzelmet és az ezzel járó három pontot ismét megszerezte hazai pályán a PMFC labdarúgócsapata, ám a Zalaegerszeg roppant kellemetlen ellenfélnek bizonyult, s igazolta, nem a tabella utolsó helyén kellene szerénykednie. Edzői nyilatkozatában Nagy Tamás is elismerte, a szerencsére is szükségük volt, ám az biztos, a pécsi játékosok mindent megtettek a sikerért. PÉCS 87. p. A találkozó előtt az összeállítá­sokat böngészve mindenki egyetértett abban, hogy a Zala­egerszegnek a játékosállománya alapján nem a sereghajtó pozíció­jában kellene szerénykednie. Pé­csi oldalon persze abban re­ménykedtek, hogy edzőváltás ide vagy oda, Mihalecz István irányításával sem éppen a PMFC ellen fog majd feltámadni a zalai csapat. Az első félórában azon­ban veszélyes támadásokkal, jó távoli lövé­sekkel, valamint egy csattanós kapufával jelez­ték a vendégek, hogy elegük van a sorozatos ve­reségekből. A hazai védelem azonban állta a sarat, igazán nagy ziccerig nem is jutottak Vinczéék: Dienes András precí­zen, hiba nélkül oldotta meg fel­adatát, Szabados József is egyre jobban beilleszkedik régi-új csa­patába, míg Sipos János több­ször a támadásokat is ragyogóan segítette, a 17. percben pontos beadásából Montvai fejelt Varga kapujába. Dienes egyik kiváló szerelése után meg is jegyezte az egyik szurkoló, „Buci minél öre­gebb, annál jobb”.- Örülök, hogy így gondolják - mondta elégedetten mosolyog­va a 29 éves védő. - A másodosz­tályú PMFC-hez jöttem vissza, Nagy Tamás söprögetőként sze­repeltetett, s így rám bízta a vé­delem irányítását. Úgy érzem, si­került jól összefognom a társasá­got, ettől pedig a saját önbizal­mam is megjött. Azt viszont na­gyon fontosnak tartom, hogy a társak nélkül egyedül semmire sem mennék, Szabadossal, Bajusszal és Sípossal is remekül megértjük egymást. Kérdésünkre, hogy az NB I-es mezőnyben hová is helyezné csapatát, Dienes először vicce­sen a következőket válaszolta: „Nagy Tamás a szezon előtt úgy gondolta, öt-hat fordulónak kell emésztette, hogy megakadályoz­zák az egerszegiek gólszerzését- emlékezett vissza Nagy Tamás.- A ZTE ekkor már valóban sokat támadott, ám ziccerig egyszer sem jutott £ második félidőben. A szombati összecsapáson nemcsak a győzelmet ünnepel­ték a szurkolók és a klub vezetői, hanem azt is, hogy átadták a vil­lanyvilágítást, ami 80 millió fo­rintba került. A jeles eseményre az újmecsekaljai stadionba láto­gatott Gyurcsány Ferenc gyer­mek-, ifjúsági és sportminiszter, Bozóky Imre, az MLSZ elnöke és Szieben László, a Magyar Labda­rúgó Liga igazgatója is, s a szinte telt házra célozva mindannyian úgy vélték, jó helyen gyúltak ki a fények. A mérkőzés szünetében A PMFC - ZTE FUTBALLMÉRKŐZÉS „LOLAPJA” A PMFC kapuja A ZTE kapuja (> 9. p, ............... O 15. p. #7-P. -i: 20. p. 28.| ^,7, J n.p. Erős kísérlet || , Félerős kísérlet 1. ) Gyenge kísérlet G Ml Fejes H eltelnie ahhoz, hogy reális kép alakulhasson ki rólunk. Most do­bogón vagyunk...”. Komolyabb­ra fordítva a szót, szerinte bárki bárkit megverhet, s ebben a ki­egyensúlyozott bajnokságban a PMFC-nek a középmezőnyben lesz a helye. Visszatérve a mérkőzésre, a második 45 perc kísértetiesen hasonlított az Újpest elleni ösz- szecsapásra. A pécsiek alig-alig vezettek veszélyes akciót, míg a Zalaegerszeg rendkívül sokat tá­madott, szinte végig a vendégek birtokolták a labdát, így az utol­só pillanatig veszélyben forgott a hazai győzelem.- Mi vezettünk, ezért játéko­saim az előny megtartására töre­kedtek, minden energiájukat fel­Nagy Tamás: ­Számunkra ezek a legértékesebb győ­zelmek. Tudtuk, hogy egy lelkiek­ben felszabadult csapat lesz az el­lenfelünk, amely nem felejtett el futballozni. A célfutballunk és a szerencse átsegített bennünket a nehézségeken. Mihalecz István: - A szerencsé­sebb csa­pat győzött. A mérkőzés nagy részé­ben mi Irányítottuk ugyan a játékot, de sajnos, most ilyen passzban va­gyunk. pedig a liga által kiírt Hónap csa­pata címet augusztusi teljesítmé­nyével kiérdemlő PMFC után­pótlásszakága vehetett át 300 ezer forint értékű sportfelszere­léseket. PMFC - Zalaegerszeg 1-0 (1-0) Labdarúgó NB I., 6. forduló. Pécs, Újmecsekalja, 8000 néző. V.: Erdős 6. PMFC: Németh 6 - Sipos 6, Szabados 6, Dienes 6, Gaál 6 - Mihalecz 6 (Bajusz 6, 46.), Pavicsevics 6, Pest K. 6, Sketiani 5 (Berdó 73.) - Hor­váth Gy. 5 (Márton 5,46.), Mont­vai 7. Vezetőedző: Nagy Tamás. Zalaegerszeg: Varga 6 - Kocsár- di 6, Molnár 5, Kráf 6, Szamosi 5 - Babati 5, Ljubojevics 6 (Gyárió 78.), Vincze 6, Józsi 5 (Koplá- rovics 5,46.) - Sabo 4 (Nagy L. -, 62.), Egressy 5. Vezetőedző: Mi­halecz István. Szögletarány: 5-6 (4-1). Sárga lap: Szabados (52.), Ba- júsz (88.), illetve Molnár (30.). 17. p.: Mihalecz adott remek labdát Síposnak, aki elrobogott a jobb szélen, beadása után Mont­vai hét méterről csúsztatott a jobb alsó sarokba. Gyönyörű ak­ció volt (1-0)! K. MAYER ANDRÁS Schumacher visszavágott Kevesen fogadtak volna a Magyar Nagydíj után arra, hogy a Ferrari képes lesz feltámad­ni, márpedig ez történt. A 74. Olasz Nagydíjon Michael Schumacher legnagyobb riválisa, Montoya előtt győzni tudott, s ha csak 2 pont­tal is, de növelte előnyét az összetettben. Monza Schumacher pole position-ja már jelezte, a Fer­rari komolyan vette a mogyoródi kudarcot, és észvesztő fejlesztésbe kezdtek. Ettől függetle­nül nyilvánvaló volt, hogy az előnyük épp csak egy hajszálnyi, és főképp Montoya minden tő­le telhetőt megtesz majd, hogy az utolsó euró­pai futamon átvegye a vezetést az összetett­ben. A start utáni második s-kanyarban majd­nem megelőzte a Ferrarit, de Schumi ezúttal (is) kőkemény volt, és hideg fejjel verte vissza a kolumbiai támadását. Ettől fogva a verseny 53 köre során mindvégig rendkívül szoros volt kettejük párharca, de igazából a Williams- BMW sose volt abban a helyzetben, hogy ko­molyan veszélyeztette volna a világbajnokot. Mint ahogy Barrichello se veszélyeztette Montoyát, jóllehet a Ferrari biztos nem bánta volna, ha a brazil másodhegedűs egy hellyel hátrébb taszítja a nagy ellenfelet. Ezzel szem­ben meg kellett elégedjenek azzal, hogy Ru­bens végül is maga mögött tudta tartani Ráik- könent, aki csupán 5 pontot szerzett és így már 7 pont hátrányban van. Érdekes versenyt produkált Alonso, aki tök­utolsóként vágott neki a távnak, a startnál ka­rambolozott, majd az egyik rázókövön lenyírta a kocsija alját, mégis végigért, és 8. helyével 1 pontot mentett haza a hungaroringi győztes. Na­gyon szépen ment végig a két beugró is: elsőkép­pen természetesen Baumgartner Zsoltról van szó, aki élete 2. futamán all. helyen ért célba. A Jordan-Ford ezúttal egyben maradt alatta, és ő pedig nyugodt, biztonságos vezetéssel teljesítet­te a 306 kilométert. Még jobban járt Marc Géné, aki Ralf Schumachert helyettesítette, igaz, egy Williams-BMW-ben, így nem csoda, hogy ha csak egyetlen kör erejéig, de vezetett is a versenyben és vé­gül 4 pontot gyűjtött be, ami életfontosságú a csapatnak a konstruktőrök kupájában. Egyszóval, két futammal a vége előtt megint Ferrari erő­fölény látszik mutatkozni, de mint tudjuk, ez versenyről versenyre változik idén, azaz a legfőbb: a bajnokság tovább­ra is nyílt, háromesélyes. Eredmény: 1. M. Schumacher, 2. Montoya, 3. Barrichello, 4. Räikkönen, 5. Géné, 6. Ville- neuve, 7. Webber, 8. Alonso. A világbajnokságot M. Schumacher vezeti 82 ponttal a 79 pontos Montoya és a 75 pontot Räikkönen előtt. A már­kák versenyében még mindig a Williams-BMW áll az élen, 4 pont lemaradással a Ferrari követi Őket. MÉHES KÁROLY