Új Dunántúli Napló, 2003. április (14. évfolyam, 89-117. szám)

2003-04-27 / 114. szám

2003. ÁPRILIS 27. SPORT ll HIMni Kommunikációs partnerünk: a Westel Mobil Rt. Lűestel a Kapcsolat Másodszor nyert aPEAC PEAC - Magyarszék 3-2 (2-1) Labdarúgó megyei I. osztály, alsóház. Egyetemi sporttelep, 100 néző. V.: Burzán. PEAC: Gyimesi - Kleibert, Laki, Lovas, Vanyur (Nemes) - Parragi, Gallai, Frank (Németh), Stiefel - Fábián, Mánd- li (Tatai). Edző: Szigetvári József. Magyarszék: Görföl - Pora, Kéri, Smányi, Bukovecz - Ábel, Buzádi, Farkas, Kovács - Szatmári, See- mayer. Edző: Tigyi Imre. Egy gyötrelmes mérkőzésen a hazai csapat a végén begyö­törte a harmadik gólt, és ezáltal megszerezte a szezon második győzelmét. G.: Vanyur, Fábián (2), ill. Szatmári (2). Algyő - PMFC-Ivas 3-1 (1-1) Női labdarúgó NB II. Algyő, 100 néző. V.: Kovács. PMFC- Ivas: Polereczky - Berta, Lukács, Tóth, Godvár, Kovács (Horváth) - Kaszás (Molnár), Fekete, Görföl, Gráf - Hergert. Edző: Vér Margit. Pécsi góllövő: Lukács (11-es- ből). Vér Margit: - A sors iróniája, hogy mire csapat lesz a csapat, és elkezd játszani, akkor kikap. A helyzeteket be kell rúgni. Boros Ervin, K. Mayer András TOTÓ 1. Siófok - MIK Hungária 4-2 1 2. Újpest - Debrecen 0-3 2 3. Ferencváros - Győri ET0 1-0 1 4. 1860 München - Dortmund 0-0 X 5. M.gladbach - Leverkusen 2-2 X 6. Wolfsburg - B. München 0-2 2 9. Roma - Milan lapzárta után A többi mérkőzést vasárnap játsszák Wsíí l js Hágj tfififlfflíl 8 , - ' ■ Diacell-Pécsi KK - KBSK-Fűtőerőmű 24-24 (11-13) Férfi kézilabda NB I., alsóházi rájátszás. Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 800 néző. V.: Dobrovits, Tájok. Diacell-Pécsi KK: SZENTE - Erdélyi 3, Kovács G„ Lévay 1, SZÖGI 8/1, BURSAC 5/4, Németh 1. Csere: Szappanos 2/1, Kokas 3, Kovács Zs. 1. Edző: Füzesi Ferenc. KBSK-Fűtőerőmű: PÓKOS - Kalocsay, Kékesi 2, Papp 2, Nagy Z. 4, Kis G. 9/3, Dömös 4. Cs.: MÉSZÁROS (kapus), Tolsztih, EGRI 3. Edző: Váczi Sándor. Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-2,15. perc: 5-7,24. perc: 7-10, 37. perc: 15-14,45. perc: 16-20, 50. perc: 19-21, 57. perc: 22-22. Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/3. Eleinte rendre a komlóiak vezettek, a pécsiek mindig egyenlítettek. A hazai­aknál Szögi, a KBSK-Fűtőerőműben Kis G. vállalt sokat. Szente kézzel, lábbal és fejjel (!) is védett lövéseket, emiatt nem tudott jobban megugrani a vendégcsa­pat. A házigazdák a 27. percben dobhat­ták első büntetőjüket, amit értékesítet­tek is. A második félidőben folytatódott a ke­mény játék, amit a sok kiállítás is bizo­nyít. Kettős emberelőnyben volt a Dia­cell-Pécsi KK, amikor kiegyenlített, a folytatás azonban a KBSK-Fűtőerőmű- • nek sikerült jobban, mivel a 45. percben már négy góllal vezetett. Akkortájt a jól védekező komlóiak több pécsi támadást megúsztak gól nélkül, Egri pedig a kriti­kus pillanatokban fontos gólokat szer­zett. A fordulat 16-20-as állás után kö­vetkezett be, onnan mentette döntetlen­re a meccset a Pécs. Az utolsó perc tömény izgalmakat tartogatott. Szinte pillanatokkal a vége előtt hétméteres helyett csak időntúli szabaddobást kapott a Komló, ezért játé­kosai, vezetői és főként szurkolói na­gyon tiltakoztak, de a túlfűtött hangu­latban nz eredmény maradt 24-24. Füzesi Ferenc: - Kiváló hangulatú mér­kőzésen balszerencsésen játszottunk. Váczi Sándor: - Itt hagytunk egy pontot. Pelikán-Siklós - Szigetvári Takarékszövetkezet SE 24-31 (7-16) Férfi kézilabda NB 1. B. Siklós, 300 né­ző. V.: Bacs, Dravecz. Siklós: GYULAY - Virág 3, Molnár 3, Géczi 3, Vajda 3, Csá­szár 7, Becskei T. 3. Cs.: JANDÓ (kapus), Paic 1, Varga 1, Horváth, Viola, Borbandi 1. Edző: Zádori László. Szigetvár: Fata - FRÁNYÓ G. 4, Thury 5, KOVÁCS 7, Frányó B. 1, Becskei L, KOVÁCSEVICS 5. Cs.: Ba­rabás (kapus), Rozina 2, Tóth 1, KONCZ 5, Hang, Vajda 1. Edző: Tóth András. Nagy iramú mérkőzésen a vendég Szi­getvár az első félidőben nagy előnyre tett szert, és ezt a második játékrészben kitű­nő védekezéssel meg is tartották, s így megérdemelten győztek, amivel megnyer­ték a bajnokságot és az NB 1-be jutottak. Zádori László: - Kishitűen játszottunk, gratulálok a Szigetvárnak a bajnoki cí­mükhöz. Külön köszöntőm Tóth Andrást a bajnokság megnyerése alkalmából. Tóth András: - Nagyon boldog vagyok, a kisváros csapata elérte álmait. Összeállította: Horváth László, Mehring István Fotő: Tóth L. Szöginek ritkán sikerült szárnyát szegni Egyiknek sem jó döntetlen Feladott negyedik negyed SMAFC - PVSK-Panthers 93-60 (24-18, 23-17, 18-19, 28-6) Férfi kosárlabda rájátszás a B- csoport döntőjébe jutásért, 1. mérkőzés. Sopron, 300 néző. V.: Forrai, Németh. SMAFC: PALO­TAI 22/12, VAVRA 17/3, Freiner 8, MOGYORÓSY 21, KOVÁCS 19/12. Cs.: Karácsony, Molnár 6. Edző: Horváth József. PVSK- Panthers: Hoffmann 6, Radnóti 13/6, Vojvoda 13, CSIRKE 20/12, Malick 8. Cs.: Csányi, Sági, Buzo­gány. Edző: Zalay Zoltán. Az eredmény alakulása: 5. p.: 14-10, 15. p.: 34-25, 25. p.: 52-44, 35. p.: 80-56. Három győzelem szükséges ahhoz, hogy a B-csoportosok döntőjébe jusson valamelyik csapat. Ez a pozíció gyakorlati­lag A-csoportos tagságot is je­lent egyben. Az elején kicsit alacsonyabb fordulatszámon pörögtek a pécsiek, ennek ered­ményeként a lepattanó lab­dákért folyó párharcokból rendre a ha­zaiak kerültek ki győztesen, és szereztek könnyű kosa­rakat. Ez az önbizalmukat is meghozta, a negyedik ne­gyedre már a hármasokat is magabiztosan dobálták. Erre a játékrészre a vendégek látták, hogy nem tudják megnyerni a mérkőzést, ezért tovább rom­lott az egyébként sem túl acélos védekezésük. A három győzelemig tartó pár­harc állása 1-0 a SMAFC-nak, kö­vetkező mérkőzés szerdán Pé­csett. Zalay Zoltán: - A mérkőzés minden egyes momentumában jobb volt a SMAFC, megérdemelte a győzelmet. Nagy bravúr lesz in­nen szerdára talpra állni. MAFC - Autópark-PVSK 64-78 (10-27,19-15,21-23,14-13) Női kosárlabda NB I. B., Buda­pest, 100 néző. V.: Mocsai, Her- vay. Autópark-PVSK: KOCSIS 11/3, Fegyverneky 14/3, Tamás 12/3, CZUKOR 19, Izsáki 9. Cs.: Berta 5/3, Anga 6/6, Váradi 2. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: - Az első negyed­ben lerendeztük a mérkőzést, a többit muszájból játszottuk. M. Z., K. M. A. SPORTMŰSOR ASZTALITENISZ. Férfi NB I. A: PEAC - Hajdúszoboszló, Pécs, Sport u., 11.00. KERÉKPÁR. Mecsek-kupa mountain bike verseny, Pécs, Dömörkapu, 7.30. KÉZILABDA. NB II., férfiak: Mecseknádasd - Balatonboglár, Mecseknádasd, 15.30. Dombóvár - Harkány, Dombóvár, 17.00. PEAC-Kettele - Kalocsa, Pécs, Egyetemi csarnok, 17.30. NB 11., nők: Fonyód - Mohács, Fonyód, 16.00. Pécsvárad - Kutas, Pécsvárad, 18.00. Zalakaros - Kozármisleny, Zalakaros, 13.00. KOSÁRLABDA. Férfi kadett országos döntők, helyosztó, dön­tő, Pécs, Gandhi-csarnok, 9.30. LABDARÚGÁS. NB I. B: Főt - PMFC, 17.00. NB II., felsőház: Balatonlelle - Komló, 17.00. NB II., alsóház: Motim - PVSK, 17.00. NB III.: Mohács - Harkány, 16.00. Kozármisleny - Bóly, 16.00. Szentlőrinc - Beremend, 16.00. Megyei I. osztály, felső­ház: Nagyárpád - Szederkény, 16.30. Hidas - Pécsvárad, 16.30. Siklós - Sellye, 16.30. Alsóház: Szigetvár - Lánycsók, 16.30. Egerág - Bogád, 16.30. Megyei I. B (mind 16.30): Felsőszent- márton - Pogány, Mohács II. - Újpetre, Kökény - Boda, Vasasi Bányász - Ócsárd, Pellérd - Kovácshida, Magyarbóly - Töttös, Palotabozsok - Bicsérd, Somberek - Vajszló, Sásd - Szászvár. LOVASSPORT. Díjugrató verseny, Kökénypuszta, 10.30. TENISZ. 12. épületgépész országos teniszverseny, Pécs, Makár Tanya, 10.00. Babolat-Misina-kupa, Pécs, Dédász-pá- lya, 13.00. (z) Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Főszerkesztő-helyettes: DR. GRÜNWALD GÉZA Felelős szerkesztők: NIMMERFR01I FERENC, SCHNEIDER GÁBOR Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Terjesztés: BERECZK1 PÉTER Telefon: 72-505-027. Fax: 505-016 Hirdetés: NAGY GYÖNGYI Telefon: 72-505-022. Fax: 72-505-068 Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-243-700. Telefax: 72-243-704. Felelős vezető: FUTÓ IMRE A A-gel jelölt írásaink fizetett hirdetések. A Dunántú­li Napló bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásával kap­csolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a Dunántúli Naplóra hivatkozva lehet. Terjeszti az Axel Springer-Magyarország Kft. Baranya Megyei Irodája saját árushálózatán keresztül és a Pannonhír Rt. értékesí­tési helyei. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztve­vők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., AS-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtó- ’ terjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, ak­cióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk fi­gyelmüket. Az újság a PANDA szerkesztőségi rendszerrel készült és a MATESZ által auditált. ISSN 0865-9133