Új Dunántúli Napló, 2002. augusztus (13. évfolyam, 208-237. szám)

2002-08-12 / 219. szám

14. OLDAL SPORT 2002. Augusztus 12., hétfő I | ■rani Kommunikációs partnerünk: a Westel Mobil Rt. Hl Labdarúgó NB II., második forduló Pont és rúgott gól nélkül Bodajk - PVSK1-0 (O-Ó) Bodajk, 500 néző. V.: Böröczi. Bodajk: Vörös - Miklósvári, Hor­váth, Lipcsei, Pollák - Toldi (Imre), Kanta J., Salacz - Servedio, Darók (Balogh), Kanta Sz. Edző: Teodoru Vaszilisz. PVSK: Vukmann - Stri- gencz (Demeter), Gyócsi, Szakály (Bernula), Dénes - Mayer, Laki, Jóvér, Herger - Darabos, Németh. Edző: Lőrincz Sándor. 79. perc: Egy bal oldali szögletet követően Kanta J. hat méterről fe­jelt Vukmann kapujába (1-0). A vendégek kezdtek jobban, ám a 10. perctől átvette a mérkő­zés irányítását a hazai együttes, amely egy kihagyott 11-esben és jónéhány elpuskázott helyzet­ben is megmutatkozott. A máso­dik félidőben még nagyobb nyo­más nehezedett a pécsi kapura, de a bodajki támadók rendre hi­báztak, vagy Vukmann kapus vé­dett bravúrosan. Végül a hajrá­ban egy szöglet után Kanta J. egy remek fejessel bevette a vendég­csapat kapuját. Jók: Kanta J., Pollák, ill. Vuk­mann. Teodoru Vaszilisz: - Simábban nyerhettünk volna, ha már az első félidőben kihasználjuk helyzetein­ket, ám az a fontos, hogy megvan az első győzelmünk, ehhez gratulá­lok a fiúknak. Lőrincz Sándor: - Jó volt a Bodajk, magunkhoz képest helyen­ként mi is jó teljesítményt nyújtot­tunk. Marcali - Komlói Bányász 2-0 (1-0) Marcali, 400 néző. V.: Makai. Marcali: Kirí - Nokta, Makrickij, Makszimics, Vidákovics - Mogyo­ródi, Varga E., Deme, Dűli (Bakó, 89. p.) - Truczka (Hidasi, 88. p.), Czonev (Szabó, 90. p.). Edző: Menczeles Iván. Komlói Bányász: Demhardt - Both, Augustin, Tóth, Istókovics - Balázs, Méhn, Koller, Priol (Csajági, 74. p.) - Varga, Bori (Müller, 36. p.). Edző: Ott József. A kezdés után rögtön támadó­lag lépett fel a Marcali, különö­sen a széleken vezetett szép akci­ókkal hozták gyakran zavarba a komlói védelmet. Több gólszer­zési lehetőségük is adódott, ame­lyek közül a 28. percben egyet 10 m-es lövésből ki is tudtak hasz­nálni. Szünet után is a marcali együttes játszott fölényben, s az 53. percben elért fejesgóllal be­biztosította győzelmét. A nézők nem rágták le a körmüket az iz­galomtól, mivel a vendég komló­iak teljesen veszélytelenek vol­tak a kapura. Sárga lap: Méhn (5. p„ rossz ütemű szerelésért), Nokta (44. p., talpalásért), Makszimics (51. p., buktatásért), Dűli (60. p., szövege­lésért), Tóth (73. p., lerántásért). G.: Dűli, Truczka. Jók: Dűli, Makszimics, Nokta, Makrickij, illetve Augustin, Priol, Tóth. Menczeles István: - Jó játékkal rászolgáltunk a három pontra Ott József: - Eredményt csak ak­kor tudunk elérni, ha egymás után háromszor tudunk egymásnak passzolni. További eredmények: Tata - Szekszárd 0-2, Mosonmagyaróvár - Veszprém 2-2, Petőháza - Bala- tonlelle 0-0, Kaposvölgye - Sárvár 1-6. A következő forduló párosítá­sa: Komló - Bodajk (vasárnap), PVSK - Petőháza (szombat), Ba- latonlelle - Mosonmagyaróvár, Veszprém - Tata, Szekszárd - Sárvár, Kaposvölgye - Marcali. Összeállította: Szenttomyai Balázs, K. Mayer András A nagyágyúk döntöttek PVTC - Bp. Spartacus 0-9 Női tenisz Szuperliga, Pécs, Balokányliget. A több magyar nagyágyút, így például Mandula Petrát és Földényi Annamáriát felvonultató budapesti együttes röpke három óra alatt elintézte az újoncot. A fiatalokból álló pécsi csapat kevés ellenállást tanúsí­tott, de ez a tudáskülönbség mi­att érthető is. Zalaegerszeg - PVTC 9-0 A sokkal nagyobb játékerőt képviselő hazaiak dolgát nem tudták megnehezíteni a pécsiek. A PVTC hétfői mérkőzése elma­rad, mert a győriek visszaléptek a csapatbajnokságtól. Budafok - Pécs 2000 TC 2-7 Női tenisz I. osztály, Budapest. Pécsi győztesek: Gaál Nóra I., Fo­dor, Gaál Nóra II., Székely, Bíró, a Gaál Nóra I., Fodor és a Hock, Gaál Nóra II. páros. Tabán-Bp. Spartacus - Pécs 2000 TC 7-2 Budapest. Pécsi győztesek: Gaál Nóra I., és a Hock, Gaál Nó­ra II. páros. A pécsiek ma 13 órakor hazai pályán a Szombathely együttesét fogadják. ____________km.», a. Sz ekeres riogatta leginkább Herbertet Az idei harmadik bajnoki mérkőzésén is veretlen maradt a PMFC labdarúgócsapata, Rónai István együttese hazai pályán döntetle­nezett a Kaposvárral. A rendkívül kevés helyzetből sem a hazai, sem a vendégcsatárok nem találtak a kapukba, így a szurkolók számára talán kissé unalmas összecsapás gól nélkül végződött. PÉCS A mérkőzés után nehéz volt eldön­teni, vajon a két edző közül melyik örül inkább az egy pontnak. A ha­zaiak szakmai igazgatója, Rónai Ist­ván ugyanis a vereüenség megőrzé­sét, míg a vendégtréner Kovács Kál­mán az első idei pontszerzést emelhette ki pozitívumként. A PMFC, akárcsak legutóbb Százhalombattán, most sem kapott gólt, ez dicséri a piros-fekete védel­Szögletarány: 5-5 (3-1) Szakm. ig.: Rónai István Herbert 0 Dienes 6/7 Szekeres 6 Sipos 6 Kulcsár 6 Berdó 5 Márton 6/7 Horváth S. 6 Jokisics 5 Revenco 4 (Pest K. 5,57.) (Gaál 5,46.) Horváth Gy. 5 (Sibalin 70.) V.: Dubraviczky 5 Marcsek 4 (Jéger 62.) MadarT.5 Tóth G. 5 (Jovánczai 90.) (Farkas 67.) Tóth B. 5 Nagypál 6 Rajczi 6 /7 Kovácsevics 6 Csík 6 Finta 6 Mező 7 Balajcza 0 Edző: Kovács Kálmán met. A csapat azonban azt a kevés­bé örömteli „mutatványt” is megis­mételte, hogy ismét képtelen volt betalálni ellenfele hálójába, sőt, mindössze egyszer tornáztatta meg igazán Balajczát.- Nem játszott ugyan jól a Ka­posvár sem, de sajnos ez arra elég volt, hogy a mi játékunkat elrontsa- fogalmazott egy nappal a mérkő­zés után Rónai István. - Természe­tesen nem az egy pont keserít el igazán, bár hazai pályán azért ülik rúgni egy-két gólt, hanem az, hogy most már 180 perc alatt sem sike­rült bevennünk az ellenfelek háló­ját. Ebben közrejátszhat az is, hogy több újonc is érkezett hozzánk, akiknek a csapatba építése még nem oldódott meg. PMFC - Kaposvár 0-0 Labdarúgó NB I. B. Pécs, Újme- csekalja, 600 néző. 10. perc: Márton csavart szabad­rúgásból a berobbanó Szekeres­hez, aki öt méterről fejelt kapura, ám Balajcza látványosan hárított. 50. perc: Kulcsár Horváth Gyulá­val kényszerítőzött, majd tíz méter­ről a jobb kapufa mellé durrantott. 73. perc: Majdnem összeszeren- csétlenkedett egy gólt a pécsi véde­lem. Szekeres - nyomában Jégerrel- kísért vissza a 16-osra egy labdát, Herbert kijött a kapujából, ám nem értette me^ magát a védővel, aki el­rúgta a hálóőr mellett a játékszert. Horváth Gyula - amíg le nem cserélték - külön párbajt vívott védőjével A piros-feketék szerencséjére a lab­da, amely után Jéger loholt tovább nagy hévvel, a bal kapufa mellett csörgött ki a pályáról. Rónai István: - Ma pontatlanul játszottunk, ennek ellenére me­zőnyfölény voltunk, amit sajnos nem tudtunk goira váltani. Kovács Kálmán: - Tipikus egy- gólos mérkőzés volt, mind a két csa­pat nagy erőket mozgósított, hogy megszerezze azt. További eredmények: Balassa­gyarmat - Pápa 2-1, Nyíregyháza - Százhalombatta 1-1, Celldömölk - Monor 0-0, BKV Előre - Diósgyőr 2-3, REAC - Haladás 1-1, Hévíz - Szolnok 1-5, Fót - Tatabánya 3-1, Bük - Demecser 1-0. K. MAYER ANDRÁS Tábori mentőben fejezte be a versenyt A rali ob 6. állomásán, az Eb-futamnak is számító 16. Michelin- Budapest-ralin számtalan minidráma szemtanúja is lehetett a pá­lyák mellé kilátogató több tízezernyi közönség. Az egyik legsúlyo­sabb baleset éppen a pécsi Kiss Ferenc, Tábori József duóval tör­tént: a navigátor mutatóujjának egy percét amputálni kellett. Ugyanakkor egy bajnoki cím máris Baranyába került. Budapest-Pécs A hétvége első napján klasszikus pályákra költözött vissza hosszú kihagyás után a rali ob: a Buda- pest-rali első tizenkét gyorsasági szakaszán a lassan feledésbe me­rülő salgói terepeken száguldott végig a nyolcvan párost számláló mezőny. A versenyre leginkább az időjárás nyomta rá a bélyegét, hi­szen a folyamatosan szakadó eső több átkötő utat is járhatatlanná tett, másrészt a versenyzők szá­mára is a megfelelő gumiválasztás volt a kulcskérdés. Az újabb baj­noki címre törő ifjabb Tóth János eleinte nem kockáztatott, úgy­hogy az első szakaszon nem is ő volt a leggyorsabb, ám az időjárás javulásával egyre inkább erőre ka­pott, úgyhogy a végén több mint egyperces előnnyel gördült a WestEnd City Center tetőteraszán lévő célba. A pécsiek szereplését kezdjük a jó hírrel: az abszolút 16. helyre be­érő Szilágyi János, Domonkos Eszter duó (Peugeot Autósziget Rallye Team) egyben az N-csoport dobogójának aljára is odaért, míg az N3-ban az aranyserleget vehet­ték át a Peugeot 306 S16 pilótái. Ez pedig egyben azt is jelentette, hogy a pécsi kettős már éves baj­noki címét is ünnepelhette egy­ben, hiszen máris behozhatatlan előnyre tettek szert géposztályuk­ban. Régiónk meglepően kevés rajthoz állója közül ugyanebben a géposztályban a Nagy Zoltán, Beyer Vilmos duó a 3. helyen vég­zett az ugyanilyen Peugpot-val. Ennél szomorúbb hír, hogy a Kiss Ferenc, Tábori József duó idő előtti búcsúra kényszerült, ráadásul a navigátor a Mitsubishi Lancer EVŐ VI-os helyett egy mentőautóban fejezte be a szom­bati utolsó előtti gyorsaságit. Történt, hogy Mogyorósoromnál egy jobbos kanyarban az árokba sodródtak. Az ártatlannak látszó helyzetben a pilóta nyomta is to­vább a gázt, hogy kikecmeregje­nek a gödörből, ám közben egy, a sűrű aljnövényzet által takart farönkbe ütközve fejtetőre álltak. Tábori pechjére ösztönösen bele­kapaszkodott a bukócsőbe, és mint már korábban néhány sors­társának, neki is beszorult az uj­ja a tető és a vas közé. Két ujja roncsolódott, az egyiknek az el­ső percét amputálni is kellett. Deréksérülései szerencsére nem okoztak maradandó károsodást, bár egy csigolyája is megrepedt, úgyhogy az immár bizonyos, hogy a következő erőpróbát, a nekik hazai pályának számító Mecsek-ralit biztosan ki kell hagyniuk. A 16. Michelin-Budapest-rali abszolút végeredménye. 1. ifj. Tóth János, Tóth Imre (Peugeot 206 WRC) 1:34:57,4 óra, 2. Érdi Tibor, Varga István (Subaru Impreza WRC), 1:16,3 perc hát­rány, 3. Bénik Balázs, Somogyi Pál (Toyota Corolla WRC) 2:35.1 p. h. sz. zs. A szombati szép, napsütéses időben három futamot bonyolítottak le Kettős hazai győzelem született a deszkákon Orfű Mindkét kategóriában hazai győzelem született a hétvégén rendezett Orfű-kupa szörfverse­nyen. A Magyar-kupa egyik futamaként rendezték meg szombaton és vasár­nap az Orfű-kupa szörfversenyt. Az első napon a napsütéshez közepes erősségű szél társult, így három fu­tamot tudtak lebonyolítani a szerve­zők. A vasárnapi rossz, esős időben már csak saját kedvükre szörföztek a résztvevők, így a szombati nap eredményei alapján alakult ki a vég­ső sorrend. Longboard: 1. Jeszták Tamás (Or­fű), 2. Szintai Balázs (Szekszárd), 3. Szintai Péter (Szekszárd). Fun- board: 1. Kálmándy Ferenc (Orfű), 2. Borbás Géza (Orfű), 3. Pethes Zoltán (Orfű). ___________ ________________K. M. A. Du nántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Főszerkesztő-helyettes: DR. GRÜNWALD GÉZA Felelős szerkesztők: NIMMERFROH FERENC, SCHNEIDER GÁBOR Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Terjesztés: BERECZKI PÉTER. Telefon: 72-505-008. Fax: 72-505-016 Hirdetés: NAGY GYÖNGYI. Telefon: 72-505-060. Fax: 72-505-068 Felelős kiadó az AS-M Kft. ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE A A-gel jelölt írásaink fizetett hirdetések. A Dunántúli Napló bármely részének másolásával, terjesztésével, az adatok elektronikus tárolásával és feldolgozásával kapcsolatos minden jog fenntartva. Értesüléseket átvenni csak a Dunántúli Naplóra hivatkozva lehet. Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül törté­nik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), valamint a területi ügy­nökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 2002. január l-jétől egy hónapra 1295 forint, negyed évre 3885 forint, fél évre 7770 forint, egy évre 15 540 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásá­val hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axgl Springer Bu­dapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmü­ket. Az újság a PANDA szerkesztőségi rendszerrel készült és a MATESZ által auditált. ISSN 0865-9133 1