Új Dunántúli Napló, 2001. november (12. évfolyam, 298-326. szám)

2001-11-04 / 300. szám

2001. november 4. ★ SPORT - EZ TÖRTÉNT ★ 11 a Kapcsolat Kommunikációs- partnerünk: a Westel Mobil Rt. a Kapcsolat A PMFC SOKÁIG JÁTSZOTT A TŰZZEL Bicskei (középen) itt még a pályán: a dorogi hálóőrt később kiállították fotó: m. a. A Komló önmagát is legyőzte Komlói Bányász - Rév és Társa 27-22 (15-10) Kézilabda NB I., férfiak. Komló, városi sportcsarnok, 400 néző. V.: Szemes, Varga. Komlói Bányász: Mészáros - Kalocsay 2, Koncz, Tolsztih 3, Harta 1, PAPP 4, Szilovics 3. Cs.: Pókos (k), Sza­bó T. (k), FREY T. 7/1, DÖMÖS 7/4. Edző: Fenyvesi Károly. Kő­bányai Rév és Társa: KEREKES - Székely, Szabó L. 2, Molnár 1, Rácz 2, Csányi 5/4, Gróf 4. Cs.: Ihász (k), Szilágyi 4, Cseh, Gigler 4. Edző: Hikade István. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Az eredmény alakulása. 8. perc: 3-3,25. perc: 14-8, 35. perc: 16-15, 44. perc: 19-18, 56. perc: 26-20. Egyszer, az első félidőben már hat góllal is vezettek a komlóiak, de a szünet után az ellenfél nagyon szorossá tette a mérkőzést. Az utolsó 10 perc­ben a lelkes Komló egyre job­ban elhúzott, és megszerezte el­ső győzelmét a bajnokságban. Fenyvesi Károly: - Ehhez a győzelemhez önmagunkat is le kellett győznünk. Hikade IstvánA játékosaim­nak több alázattal kell a jövőben kézilabdázni, és küzdeniük is kell a pályán. Orosháza - Diacell-Pécsi KK 26-27 (11-18) Kézilabda NB I., férfiak. Oros­háza, 700 néző. V.: Herczeg, Südi. Diacell-Pécsi KK: SZENTE - Frányó, Serfel 4, SZÖGI 4, LÉVAY, KATZIRZ 11, Kovács 4. Cs.: Balló (kapus), Erdélyi 1, Bur­sae, HŐGYE 2, Bognár 1, Radó. Edző: Füzesi Ferenc. A pécsiek az első félidő ele­jén - Füzesi Ferenc ígéretéhez híven - meglepték a vendéglá­tókat zavaró védekezésükkel, s ennek köszönhetően már a 15. perctől hét gólos előnyre tettek szert. Ezt a második félidő kö­zepéig tartották is, ám egy pec­hes sorozat miatt (négy pécsi kapufa) 24-23-nál majdnem egyenlített az Orosháza. Füzesi Ferenc: - Csodálatos el­ső félidő után megtetteük azt, amit más csapat eddig nem tu­dott, nyertünk Orosházán. Alba Regia - Pécsvárad-Renax 28-22 (11-8) Férfi kézilabda NB I. B. Szé­kesfehérvár, 300 néző. V.: Fan­csali, Hegyi. Pécsvárad-Renax: GYULAI - Kokas 2, HORVÁTH B. 8, Szappanos 4, WERNER 2, Paic 3, Szekeres 2. Cs.: Fick (kapus), Vajda K. 1, Szántosi, Kocsis, Bán, Bitter. Edző: Kovács Jenő. Hiába volt a fiatal pécsvára- diak minden tüze és lelkesedé­se, ezen a mérkőzésen esélyük sem volt arra, hogy pontot sze­rezzenek. Kovács Jenő: - Többször feláll­tunk, de a szemérmetlen játékve­zetés még azt sem engedte, hogy a vége szoros legyen. Siklósi Pelikán - Hort SE 22-21 (12-10) Férfi kézilabda NB I. B. Siklós, városi sportcsarnok, 300 néző. V.: Kisfalvi, Péli. Siklós: JANDÓ - Becskei 1.4, VIRÁG 10, Frányó 3, Becskei T., BALOGH 5, Zádori. Cs.: Sátori (kapus), Varga, Mol­nár, Géczi, Várnai, Miklós. Edző: Zádori László. Rendkívül magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat az utolsó három percben két gólós hátrányt dolgozott le, remek ka­pusteljesítménnyel. Zádori László: - Az utolsó három perc a csapat erejét és a szívét is megmutatta a hazai nézőknek. Marcali - PEAC 30-32 (16-15) Női kézilabda NB I. B. Marca­li, 400 néző. V.: Babiczky, Mar- czinka. PEAC: TAKARÓ - Somlai 3, Savanyú, KISS 10, Tomasovics 3, SZÉKELY 3, Kiász 2. Cs.: Ve­ress (kapus), Suga 5, BALOGH 6. Edző: Danyi Gábor. Első osztályú támadójátékot mutattak be a csapatok. Látvá­nyos, gólokban gazdag találko­zót vívott a dél-dunántúli rang­adón a két feljutásra esélyes gárda, a végén talán a nyuga­lom és a nagyobb rutin döntött a vendégek javára. Danyi Gábor: - Higgadtan és éretten kézilabdáztunk, akkor játszottunk jól, amikor kellett. Összeállította: Horváth L, K. Mayer A., Móczán Z. A cserékre lehet számítani PMFC - Dorog 2-0 (1-0) Labdarúgó NB I. B, Nyugati csoport. Újmecsekalja, 500 néző. V.: Molnár J. 7. PMFC: Sólyom 0 - Sipos 6, Tomka 0, Szekeres 6, Kulcsár 6 - Szilágyi 6 (Balázs -, 80.), Horváth S. 5, Závoda 4 (Tol­di 5, 32.), Gaál 5 - Sitku 6, Hor­váth Gy. 6 (Márton -, 61.). Veze­tőedző: Róth Antal. Dorog: Bics­kei 5-2=3 - Pásztor 5, Faragó 5, Tóth N. 5, Pálfi 4 (Engelbrecht -, 80.) - Nádasi 4, Marczinkó 5, Boció 5 (Fűzik -, 94.), Takács 4 - Czifferi 5, Vigh 4 (Czivisz -, 65.). Szakmai igazgató: Baranya Ist­ván. Szögletarány: 9-3 (3-2). Sárga lap: Toldi (38.), Szilágyi (75.), ill. Bicskei (31., 65.), Tóth N. (43.), Pálfi (56.), Pásztor (59.). Kiállítva: Tomka (10.), ill. Bicskei (65., második sárga lap után).­10. p.: Sitku ugratta ki kitűnő­en Horváth Gyulát, aki az ötös jobb sarkáról az ácsorgó Bicskei megkönnyebbülésére a jobb ka­pufa mellé lőtt. 10. p.: Závoda ügyetlenkedett a középpályán, elvesztette a lab­dát, amiből két dorogi robogott a pécsi kapura. Tomka szerelni nem, csak lerántani tudta Czif- ferit, amiért Molnár játékvezető teljesen jogosan kiállította a vé­dőt. Legalább gól nem lett a hely­zetből, a szabadrúgást Pálfi 17 méterről a kapu fölé emelte. 40. p.: Kulcsár bal oldali sza­badrúgása szállt sokáig a levegő­ben, a vendégvédők csak szem­mel verték a labdát, amit Toldi a hosszú saroknál helyezkedve könnyedén bólintott a kapu jobb oldalába (1-0). 65. p.: Kulcsár előrevágott lab­dáját Sitku szelídítette meg, majd az érkező Márton elé tálalt, aki rendkívül higgadtan, egy ütemet kivárva a bal alsó sarokba helye­zett (2-0). A gól után Bicskei dü­hében hatalmasat bikázva a já­tékszerbe földkörüli pályára állí­totta a labdát, ezt a játékvezető sárga lappal díjazta. A kapusnak már volt egy ilyen kártyája, így mehetett zuhanyozni. 75. p.: Sitku lőtt keresztbe a kapu előtt, a labda elcsorgott a védők között és Czivisz kapus előtt is, majd Gaálhoz került. A pécsi középpályás teljesen sza­badon célozhatott az üresen tá­tongó kapura, ám 10 méterről in­kább a felső lécet választotta... Az utolsó helyezett, 14 forduló alatt egyetlen pontot sem szerző Dorog látogatott Újmecsekaljára. A győzelem tehát reális elvárás volt a PMFC-vel szemben, tekint­ve, hogy a piros-feketék már hat mérkőzés óta veretlenek. Róth Antal vezetőedző azonban tar­tott az összecsapástól, mondván, ezen a meccsen csak nekik lehet vesztenivalójuk. A mérkőzés elején pedig min­dent megtettek a hazai labdarú­gók azért, hogy trénerüknek ad­janak igazat. Ä gyatra kezdést, széteső, bátortalan játékot ugyanis megtetézte Tomka kiállí­tása. Az emberhátránnyal sokáig nem is tudtak mit kezdeni a pi­ros-feketék, az a produkció, amit az első fél órában mutattak, ma­ximum a szurkolóik bosszantá­sára volt elegendő, ennyi dühös embert ritkán látni az újmec- sekaljai stadionban. Szerencsére a vendégek sem tudtak mit kez­deni a hirtelen ölükbe hulló lehe­tőséggel, egyáltalán nem veszé­lyeztették Sólyom kapuját. Róth Ántal Závoda lecserélésével, Tol­di pályára küldésével akart lendí­teni valamit csapata játékán, s a csere kiváló húzásnak bizonyult: a sérüléséből felépülő középpá­lyás emberhátrányban is veze­tést szerzett a hazaiaknak. A félidőt követően változatlan felállásban vonultak ki a csapa­tok, pedig a hazai drukkerek többsége már erősen követelte Márton beállítását. Bizonyára a szép, ötletes megoldásokat hiá­nyolhatták, mert ezekből bizony vajmi keveset mutattak a felek. Á pécsiek küzdeni tudásával, aka­rásával azonban nem volt gond, a dorogiak még villámlátogatáso­kat sem tettek Sólyomnál, nem csoda, hogy az elkeseredett Czif­feri hangosan biztatta társait: „Merjünk már játszani!”. A 61. percben aztán Róth Antal sem várt tovább, Mártont küldte pá­lyára, s az újabb csere rövidesen újabb gólt is hozott: Sitku pasz- szát gólra váltotta a rutinos játé­kos, s ezzel duplán is eredmé­nyes volt. A gól miatt ugyanis Bicskei annyira felhergelte ma­gát, hogy labdaelrúgásért meg­kapta második sárga lapját - így a létszámot tekintve kiegyenlí­tődtek az erőviszonyok. A hely­zeteket tekintve szerencsére nem, a PMFC az utolsó 20 perc­ben saját térfelére szorította az elfáradó vendégeket, akiket csak a kapufa és Czivisz kapus men­tette meg a további góloktól. Róth Antal: - Játszottunk a tűzzel, de szerencsére nem éget­tük meg magunkat. Baranya István: - Profi játé­kos sajátossága, hogy ráérez a le­hetőségre, célratörő és nem veszik el a részletekben. Különösen ak­kor, ha egy félidőt emberelőny­ben játszhat. (Felvételek a mérkőzésről: www.dunantulinaplo. hu) További eredmények: Siófok- Celldömölk 1-0, Nagykanizsa- Tatabánya 2-3. PEAC - Magyarszék 2-0 (1-0) Megyei I. osztály. Egyetemi sporttelep, 100 néző. V.: Berki I. Zsolt. PEAC: Todika - Lovas, Rótt, Laki, Horváth - Szakály, Vanyur (Jávor), Hang (Deme­ter), Németh A. - Németh B., Tatai (Paragi). Edző: dr. Rugási Endre. Magyarszék: Görföl - Bernula, Sulyok, Dörgő (Bár­dos), Szeberényi - Lukovics, Seemayer, Buzádi (Bukovecz), Schuber - Vígh, Porkert (Smányi). Edző: Balatincz Lász­ló. A hazai csapat győzelme egy percig sem forgott veszély­ben. G;: Tatai, Németh B. Bicsérd - Szederkény 1-0 (0-0) Megyei I. osztály. Bicsérd, 200 néző. V.: Bawiecz. Bicsérd: Vukmann - Csizi, Kauffmann, PVSK-TÁSI - Hódmezővásárhely 11-8 (5-2, 2-1, 1-4, 3-1) Vízilabda OB I. B. Pécs, Abay- Nemes sportuszoda. PVSK-TÁSI: Kedves Z. - DR. CSABA 4, NÉ­METH 3, BENE 3, Vándor, Lu­kács D., de Blasio. Cs.: Rázga, Kovács, Köves, Kubicsek, Bajomi 1, Lukács G„ Körösi. Edző: Gyön­gyösi János. Volnhoffer, Ágfalvi - Hilmer, Berta, Schautek, Horváth - Miolkovics, Pintér (Bugyik). Edző: Guzs-vány János. Szeder­kény: Gill - Hollósi, Rufnszauer, Lantos (Szabó), Tarnóczi - Tukacs (Vitkó), Hergenrőder, Faludi, Kalapos (Dénes) - Lázár, Scheffer (Iliin). Edző: András Géza. A határtalan lelkesedéssel játszó hazai csapat teljesen megérdemelte a győzelmet. G.: Berta. Ócsárd - Somberek 0-3 (0-0) Megyei I. B osztály. Ócsárd, 100 néző. V.: Béni. Ócsárd: Vö­rös - Jaszper, Péter, Anczil Zs., Ujj - Kőszegi (Dómján), Kati (Illés), Vető, Kárpáti (Söregi) - Hajzer (Dienes), Anczil T. Edző: Varga László. Somberek: Szabó - Kerner, Rablánszky G., Honvéd, Hoffmann - Emmert (Jakab), Nagy E., Csike R. (Csike Z.), Burján (Szomor) - Illés (Schulteisz), Rablánszky Zs. (Müller). Edző: Megyeri Károly. A Somberek a második fél­időben gólratörőbben játszott. G.: Müller (2), Burján. Összeállította: K. Mayer A., Boros Ervin, Kajdon Kálmán, Kozma László A pécsiek hamar eldöntötték a mérkőzést, hiszen már 6-2-re is elhúztak ellenfelüktől. A har­madik negyedben ugyan meg­torpantak a hazaiak, ám ösz- szességében magabiztosan nyertek. Gyöngyösi János min­den játékosának lehetőséget biztosíthatott ezen a találko­zón. K. M. A. Autópark-PVSK - Kodolányi 84-41 (27-9, 15-15, 23-6, 19-11) Kosárlabda NB I. B csoport, nők. Pécs, Gandhi-csarnok, 100 néző. V.: Kollár, Farkas. Autópark-PVSK: KOCSIS 6, TA­MÁS 15, Pénzes 11, Czukor 10, Izsáki 6. Cs.: FEGYVERNEKY 1. Videoton - FTC 2-2 x 2. Zalaegerszeg - Debrecen 3-1 1 3. Dunaiért - Haladás vasárnap 4. B. München - Hamburg 3-0 1 5. Leverkusen - Kaisersl. 2-1 1 6. Dortmund - VfB Stuttgart 1-0 1 7. Hertha - Möncheng] vasárnap 8. Freiburg - Cottbus vasárnap 9. Venezia - Chievo lapzárta után 10. Atalanta - Roma vasárnap 11. Piacenza - Udinese vasárnap 12. Verona - Juventus vasárnap 13. Torino - Milan vasárnap + 1 14. Uverpoo! - M. United vasárnap Az esélyesebb csapatok sike­rével fejeződtek be a német labdarúgó Bundesliga szom­bati totómérkőzései. A bajor bajnokcsapat Paulo Sergio és Claudio Pizarro két góljá­val nyert a Hamburg ellen. 17/6, Baranyai 7, Réder 7, Berta, Horváth I. 5/3. Edző: Füzy Ákos. Füzy Ákos: - Jól kezdtünk, az­tán a második negyedben elvesz­tettük játékunk ritmusát. A szü­net után elsősorban cseréinknek köszönhetően ismét magas fordu­latszámon pörögtünk. K. M. A.-----—•— VASÁRNAPI ——— Du nántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti lapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Főszerkesztő-helyettes: DR. GRÜNWALD GÉZA Felelős szerkesztők: BALOGH ZOLTÁN, LENDVAI DÁVID, NIMMERFROH FERENC Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az ügyvezető igazgató. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Terjeszti az Axel Springer-Magyarország Kft. Bara­nya Megyei Irodája saját árushálózatán keresztül és a Pannonhír Rt. értékesítési helyei. Tájékoztat­juk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok .felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., AS-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizeté­ses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványa­ira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. Az újság a a # P A N D A ’ szerkesztőségi rendszerrel készült tagja ISSN 0865-9133 102 pár a parketten. A Nevelési Központ színháztermében rendezett országos sport- táncversenyt a kozármíslenyi Tornádé Tánc Sportegyesület. A rendezvényen standard- és latin-amerikai táncokban mutathatta meg tudását a 102 pár. fotó: müller a. MA! »ORTMŰSOR ASZTALITENISZ. NB I., férfiak. Harkány - Hajdúszoboszló, 11, NagykáUó - PEAC, 11. NB II., nők. Mohácsi TE - Szekszárd II., 11. CSELGÁNCS. Baranya-kupa, Beremend, 10. KÉZILABDA. NB II., férfiak. Simontornya - Hosszúhetény- Pécsvárad, 17, Barcs - PEAC-Kettele, 18. KOSÁRLABDA. NB I., nők. MiZo-Pécsi VSK - Szeviép-Szeged, Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 18. LABDARÚGÁS. NB II. (mind 13). PVSK - Balatonlelle, MTE - Kom­ló. NB II., nők. Győr - PMFC-Ivas, 13. NB III., Dráva-csoport (13.30): Harkány - Boly, Beremend - Mohács, Lenti - Szentlőrinc. Megyei I. o. (mind 13). Egerág - Patapoklosi, Lánycsók - Kozármisleny, Szi­getvár - Hidas, Sellye - Bogád, Pécsvárad - Nagyárpád, Szászvár - Siklós. Megyei I. B o. (mind 13). Boda - Hosszúhetény, Majs - Fel- sőszentmárton, Töttös - Újpetre, Kovácshida - Vasas UNO, Magyar- bóly - Mohács II., Sásd - Pellérd, Hóból - Palotabozsok. Hamar eldőlt a vízi csata i i