Új Dunántúli Napló, 2001. május (12. évfolyam, 118-147. szám)

2001-05-28 / 144. szám

16. OLDAL S P ŐRT 2001. Május 28., hétfő I Kommunikációs partnerünk: a Westel Mobil Rt. Kosárlabda női magyar bajnoki döntő, negyedik mérkőzés Kilenc perc egy kosara Sopron GYSEV-Ringa - MiZo-Pécsi VSK 58-53 (20-8, 6-10, 20-19, 12-16) 2000 néző. V.: Harsányi, Hartyáni. GYSEV- Ringa: ZIRKOVA 12/3, Eördögh 5/3, BALOGH 19/6, VIL1PICS 12, KOVACOVA 6. Cs.: Donkó, Seres 2. Edző: Sterbenz László. MiZo-Pécsi VSK: Iványi 4, CSÁK 16/6, Károlyi 3/3, VILUTYTE 19/6, TUVICS 7. Cs.: Béres 4, Pretreger. Edző: Rátgéber László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 3-2,7. p.: 9-2, 9. p.: 15-2, 15. p.: 22-10, 18. p.: 22-13, 23. p.: 29-23,26. p.: 31-28,28. p.: 33-33,32. p.: 46-44, 37. p.: 49-45. MiZo-Pécsi VSK GYSEV-fíinaa Zirkova Iványi 38 pályán töltött perc 38 26 mezőnybeli dobószázalék 50 2 eladott labda 7 Eördögh Csák 24 pályán töltött perc 40 30 mezőnybeli dobószázalék 43 3 assziszt 3 Balogh Károlyi 38 pályán töltött perc 33 38 mezőnybeli dobószázalék 14 5 assziszt 1 Vilipics Vilutyte 34 pályán töltött perc 37 30 mezőnybeli dobószázalék 43 11 lepattanó 5 Kovacova Tuvics 28 pályán töltött perc 26 100 mezőnybeli dobószázalék 28 8 lepattanó 8 Seres Béres 18 pályán töltött perc 21 20 mezőnybeli dobószázalék 66 3 szerzett labda­Dónké Pretreger 20 pályán töltött perc 5­mezőnybeli dobószázalék­4 szerzett labda 1 Legyen bármilyen rossz formában is a MiZo-Pécsi VSK, az utóbbi időben alaposan elszoktak a szurkolói attól, hogy több mint tízpontos előnyt adjon ellenfelének. Szombaton azonban ilyen kedvezményt élvezhetett a GYSEV-Ringa, hiszen a pécsiek kilenc perc alatt mindössze két pontot szereztek Vilutyte révén. Persze a soproniak vezetése már nem volt annyira meglepő, hiszen a félidei számadatok is egyértelműen mutatták ezt. Húsz perc alatt hat támadólepattanót jegyeztek a kisalföldiek, éppen hattal többet, mint a vendégek, hiába volt a kiegyenlített, 9-9-es védőlepattanó. Arra is igen régen volt példa, hogy a rivális oszlopában szerepeljen több szerzett labda, de most az első félidőben 15-9 volt ez az arány Kovacováék javára. Mindemellett, amikor nem a palánk alatt próbálkozott pontszerzés­sel a bajnoki cím védője, akkor 13 kísérletéből mindössze két-szer talált be. Ebből kifolyólag fordulás után kapaszkodni kellett az egyen­lítésért, ami a harmadik negyed végén ugyan sikerült, de ezzel szinte az összes puskaporát ellőtte a baranyai együttes. Amikor pedig a végén lett volna ismét esély a fordításra, Balogh és Zirkova gyorsan lehűtötte a reményeket. No, ezeket a pécsi reményeket azért csak pár percre sikerült lelohasztani, hiszen alig fújták le a találkozót, már szinte mindenki a szerdai, mindent eldöntő ötödik találkozóról beszélt. Ezen minden jel PVSK-győzelmet mutat, elég csak a döntő két pécsi meccsét felidézni, ami 23 és 20 pontos győzelmet hozott. Szólni kell azért néhány szót a soproni csarnok hangulatáról is. Ezúttal elmaradt a már „megszokott” bedobálás, alig-alig repült valami a közönség soraiból, de az furcsa volt, hogy amikor a vendégdrukkerek a meccs előtt elkezdték énekelni a Himnuszt, tovább szólt a hangszórókból a zene, és a soproni nézők sem vették át Kölcsey sorait. Bár úgy tűnik, mindkét B-közép kezd egyre fegyelmezettebb és „jólneveltebb” lenni, Iványi szombati for­májába nyilván közrejátszott az is, hogy ala­posan megtalálta a hazai szurkolótábor. A mérkőzésről élő közvetítést láthattak a www.dunantulinaplo.hu intemetcímünkön. Az ötödik, utolsó összecsapásra május 30- án, szerdán 18 órakor kerül sor Pécsett, a Lauber Dezső sportcsarnokban. Sterbenz László: - Óriásiak voltak a lányok. Ezek után kíváncsian várom, hogy Pécsett „kés alatt" mire lesz képes a két tár­saság. Rátgéber László: - Gyengébben kezdtünk, mint amire számítottam. A harmadik negyed végére majdnem sikerült felzárkóznunk. „Ostoba” hibákat követtünk el, ezért veszítet­tünk. MÓCZÁR ZOLTÁN Labdarúgó NB II., Nyugati csoport, 17. forduló Mindkettő későn ébredt Petőháza - PVSK 1-2 (1-1) Petőháza, 300 néző. V.: Makai. Petőháza: Takács - Piczinger, Ribinger, Csonka, Tompos - Steiner, Hollósi, Stekovics (Breiner), Lengyel - Bodó, Ábrahám. Edző: Csorba János. PVSK: Horváth - Éles, Tallósi, Mosonyi, Jordanov - Péter J. (Laid), Vessző, Dárdai B., Csordás (Németh Zs.), Balázs P. - Varga (Hegedűs). Edző: Dárdai Pál. 3. p.: Jobb oldali hazai táma­dás után Hollósi a kapu jobb olda­lába bombázott (1-0). 18. p.: Balázs jobb oldali szögle­te után Dárdai az ötösről gurította a kapu közepébe a labdát (1-1). 80. p.: Németh lövését a kapus bravúrral ütötte ki, a kipattanót Pé­ter közelről lőtte a hálóba (1-2). A vasutasok talán még az utazás fáradalmait próbálták ki­pihenni, amikor már gólt kap­tak. 15 perc után azonban átvet­ték a játék irányítását és formás támadásokat vezettek és több helyzetet dolgoztak ki. Összes­ségében a vendégek jól játszva megérdemelten vitték el az érté­kes három pontot. Dárdai Pál: - Jól játszottunk, de az ellenfél kapusa nagyszerűen védett, így nem tudtunk nagyobb arányú győzelmet aratni. Komló - Balatonlelle 1-1 (O-l) Komló, 350 néző. V.: Kalmár. Komló: Demhardt - Augustin, Both (Farkas M, 46. p.), Farkas T. - Dömény, Méhn, Tóth, Priol, Istókovics - Müller, Mang (Geisz, 46. p.). Edző: Koller Nándor. B.lelle: Gyenes - Hollender, Ke­néz (Hajmási, 50. p.), Gosztonyi, Szabadi - Himics, Cubelák, Kolovics (Somogyi, 89. p.), Hosz- szú - Silimon (Bakó, 72. p.), Pé­csi. Edző: Kenéz István. Kiállítva: Augustin (60. p. - második sárga lap). 12. p.: Silimon a 16-osra érve vette át a labdát, majd a túlontúl könnyedén kilépő Augustinról szépen lefordulva, a 11-es pont környékéről a kapu jobb oldalá­ba, a léc alá emelt (0-1). 92. p.: Priol a 16-os jobb sarka elől, húsz méterről ballábas sza­badrúgást csavart a sorfal fölött a jobb felső sarokba (1-1). Lendületesen kezdtek a csa­patok, ám a gyors gól a vendége­ket hamar elkényelmesítette. A kiállítás hatására kezdett el job­ban hajtani a Komló, úgyhogy a hosszabbításban esett góllal megérdemelten mentett pontot. Koller Nándor: - Egy súlyos egyéni hibánk előnyhöz juttatta a vendégeket. A túl szigorú kiállítás után tíz emberrel is jobbak vol­tunk ellenfelünknél, és szerintem megérdemelten egyenlítettünk az utolsó pillanatban. További eredmények: Veszp­rém - MTE-Motim 2-3, Tata - Aj­ka 1-1, Lenti - Bonyhád 2-5, Bük - Tapolca x-x. Következik. A 18. forduló (má­jus 30., szerda, 17.00) műsora: PVSK - Veszprém, Bonyhád - Petőháza, Ajka - Lenti, Balatonlelle - Tata, MTE-Motim - Bük, Tapolca - Komló. NB II. Nyugati csoport 1 PVSK 17 12 3 2 28 12 39 2 Bük 17 12 2 3 40 18 38 3 MTE-Motim 17 10 2 5 35 18 32 4 Veszprém 17 7 4 6 24 22 25 5 Balatonlelle 17 7 3 7 23 27 24 6 Bonyhád 17 6 5 6 22 19 23 7 Petőháza 17 5 5 7 25 25 20 8 Komló 17 5 5 7 20 26 20 9 Tata 17 5 4 8 24 24 19 10 Tapolca 17 4 5 8 18 29 17 11 Ajka 17 4 4 9 23 33 16 12 Lenti 17 3 2 12 15 44 11 Vidákovics Iván, Szűcs Zsolt Labdarúgó NB I. B., Nyugati cs., 17. forduló Sipos a sípszó előtt döntött Celldömölk - PMFC 1-2 (1-1) Celldömölk, 1000 néző. V.: Kassai V. (6) Szögletarány: 5-7 (2-4). 17. p.: Máriusz robogott végig a jobb oldalon, lehagyta Mártont, a kifutó Herbert pedig elütötte a já­tékost. A kétes szituációban Kas­sai büntetőt ítélt, amelyet Cseke a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). 33. p.: A nézők által rendsze­resen szidott két pécsi egyenlí­tett: Márton mesterien csavart egy szabadrúgást a kapu elé, Horváth Gy. pedig precíz fejessel adott csattanós választ a hazai szurkolóknak: a jobb felső sarok­ba bólintott (1-1). 61. p.: Sitku gurított vissza az érkező Gálffynak lövésre, akinek 20 méteres bombáját Szép vetőd­ve hárította. 70. p.: Óriási helyzetbe került a 20 másodperce becserélt Fogarasi, aki kiugrott a pécsi vé­dők között, de a jó ütemben kive­tődő Herbertről szögletre pattant a lövés. 83. p.: Csermák tört egyedül a pécsi kapu felé, a partjelző lest intett, de Kassai felülbírálta. Csermák elhúzta a labdát Her­bert mellett, majd az üres kapu felé gurított - Berdó a gólvonalon becsúszva mentett. 92. p.: Sipos indult előre, kényszerítőzött Horváth Gy.-vel a visszakapott labdát 7 méterről jobbról a jobb alsó sarokba lőtte (1-2). Fel, támadunk! - a pécsiek ez­zel a jelszóval futottak ki a pályá­ra, hiszen óriási támadó- és lövőkedwel kezdte a találkozót a PMFC. Dienes térdműtétje és hat hét kihagyás után ezen a mérkő­zésen tért vissza a csapathoz. Gálffy cseleit rendre „megették” a hazaiak, Sipos pedig kétszer is lövéssel próbálkozott távolról. A gólt a vendégek mezőnyfölénye ellenére is a Celldömölk szerez­te, de ettől nem roppant össze Róth Antal együttese, Horváth Gy. révén egyenlített, sőt az utol­só percben a vezetést is majd­nem megszerezte a hórihorgas támadó. Horváth Sándor jobblábas, 25 méteres lövése vezette fel a má­sodik félidőt. A hazaiak edzője, Pintér Attila cserével, a csatár Szalai pályára küldésével pró­bálta meg frissíteni csapata bá- gyasztó támadójátékát. Ez siker­rel járt, az idő múlásával ugyan­is az addig praktikusan, szerve­zetten, összeszedetten futballo­zó PMFC játéka kezdett szétes­ni. Sorra gördültek a lendületes hazai támadások, s a góloktól vagy Herbert, vagy a les mentet­te meg a pécsieket. A hazai szur­kolók az elszalasztott helyzetek, valamint Kassai ítéletei miatt egyre inkább feldühödtek, a szi­tokáradatból kaptak a partjel­zők, a játékosok, de még a pécsi­ek gyúróját is „megtalálták” a drukkerek. A paprikás, felforró­sodott hangulatban aztán jött a slusszpoén: Sipos végszóra esett gólja a szurkolók torkára fa­gyasztotta a szót. Pintér Attila nem kívánt nyi­latkozni, helyette: Antók Zoltán klubtulajdo­nos: - Sokadik meccsünkbe nyúl­nak bele a játékvezetők. Ötéves munkánkat teszik tönkre ezzel. Róth Antal: - Ellentétes félidő­ket hozott a mérkőzés. Két szem­Edzo: Pintér Attila Szép 6 Csákvári 6 Szöllősi 5 /sj Horváth L 6 Rajki 5/§7 (Szalai 5,46. p.) Várszegi 5 Cseke 6 0 Máriusz 6 Hegyi 6 (Kovács 83. p.) Csermák 6 /El ,r Germá"5„ , (Fogarasi 70. p.) Sitku 5 Horváth GV- 7'^ (Csapó 85. p.) Gaál 6 Horváth S. 6 Király 6 Gálffy 6 (Kulcsár 63. p.) (Berdó77. p.) Sipos 70^ Kutas 6 Márton 6 /sj Dienes 6 Herbert 7 Edző: Róth Antal g pontból is külön örülök a győze­lemnek, az egyik, hogy ezt vidé­ken szereztük meg, a másik, hogy szinte a kórteremben állítot­tam össze csapatomat. További eredmények: Száz­halombatta - REAC 3-0, Kapos­vár - Haladás 2-1, Hévíz - Pápa 0- 1, Marcali - Dorog 0-1, Nagykani­zsa - Siófok 4-2. Következik. A 18. forduló (május 30., szerda, 17.00) rnűso-' ra: Pápa - Marcali, Haladás - Hé­víz, REAC - Kaposvár, PMFC - Nagykanizsa, Dorog - Celldö­mölk, Siófok - Százhalombatta. NB I. B, Nyugati cs. 1. Szombathely 17 10 3 4 35-15 33 2. Százhalombatta17 8 7 2 32-18 31 3. Pápa 17 8 4 5 23 23 28 4. Hévíz 17 7 5 5 26-18 26 5. PMFC 17 7 5 5 25­■20 26 6. Siófok 17 7 5 5 21 ■ ■22 26 7. Kaposvár 17 6 6 5 18 •13 24 8. Celldömölk 17 6 4 7 24­22 22 9. Marcali 17 5 4 8 23 ■31 19 10. REAC 17 5 3 9 19 •34 18 11. Nagykanizsa 17 3 4 10 19­•33 13 12. Dorog 17 3 4 10 22 ■38 13 AUTÓCENTER RT.: MEGTÖRTÉNT A SORSOLÁS. A pécsi AU TOCENTER Rt., a Mercedes-Benz regionális márkaképviselete az elmúlt hetekben az általa kínált gépkocsik típusválasztékáról, a szol­gáltatásairól információs anyagot küldött ki levélben a Baranya, So­mogy és Tolna megyében dolgozó orvosoknak, fogorvosoknak, gyógyszerészeknek, ügyvédeknek, közgazdászoknak. A doktori ak­ció keretében azok között, akik kitöltve visszaküldték a levélben el­helyezett kérdőívet, 100 ezer forint értékű ajándékot sorsoltak ki a Mercedes-Benz kollekciójából. A szerencse dr. Bérdi Beatrix pécsi ügyvédnőnek kedvezett, akinek Tóth László, az AUTÓCENTER Rt. vezérigazgatója adta át az ajándékot. Az AUTÓCENTER Rt. ezúton is köszönetét fejezi ki minden válaszolónak._______ fotó: laufer László Kézilabda NB I. B, férfiak, nők Szentendre - Siklósi Pelikán 39-29 (16-14) NB I. B, férfiak. Szentendre, 100 néző. V.: Dobronics, Tájok. Siklós: Jandó - Virág L. 10, Zádori Cs. 6, Varga P., Becskei I. 6, Balogh Z. 2, Ildzsa 2. Cs.: Sáto­ri (kapus), Viola, Géczi 2, Molnár 1. Mb. edző: Molnár Gábor. Gyenge színvonalú mérkőzé­sen győzött a jobb csapat. Rév és Tsa - Szigetvári Tak.szöv. SE 33-26 (18-16) Budapest, 200 néző. V.: Herczejg, Südi. Szigetvár: FATA - HORVATH 3, KOVÁCSEVICS 10, Tóth 2, HŐGYE 6, GODÓ 5, Egri. Cs.: TÓTH A, Sztratnyek, Kere­kes, Péter. Edző: Harmat Tamás. Harmat Tamás: - Mindenki becsülettel helytállt. Én a magam részéről nem így képzeltem el a búcsúmérkőzésemet, szerettem volna Szigetváron elbúcsúzni. Pécsvárad - Balatonalmádi 26-28 (11-16) NB I. B, férfiak. Pécsvárad, 200 néző. V.: Kisfalvi, Péli. Pécsvá- rad-Renax: Balló - Kokas, Hor­váth B. 5, Csíkos 6, Werner 2, Katzirz 8, Szekeres 2. Cs.: Gyulay (k), Szántosi 3, Vajda, Bitter. Edző: Kovács Jenő. Kovács Jenő: - Ezen a mérkő­zésen dióhéjban láthattuk egész éves teljesítményünket. Tatabánya - PEAC-TÁSI 30-28 (15-13) NB I. B, nők. Tatabánya, 200 néző. V.: Fancsali, Hegyi. PEAC- TÁSI: Takaró - Berta, Varga 5, Tóth 1, Szűcs 3, Székely 1, SOM­LAI 6. Cs.: Veress (k), Braxatórisz (k), Kiász 4, Balogh P. 2, Kőszegi 3, Szedlák 3. Edző: Danyi Gábor. Danyi Gábor: - A mi játékunk­nál már csak a játékvezetők telje­sítménye volt gyengébb. Összeállította: Varga R, Kakas /., Harmat T., K. Mayer A. Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Főszerkesztő-helyettes: DR. GRÜNWALD GÉZA Felelős szerkesztők: BALOGH ZOLTÁN, LENDVAI DÁVID, NIMMERFROH FERENC Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálóza­ta végzi, az ámsítás a Pannonhír Rt.-n és ? kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptá­ri év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelző­számra. Előfizetési díj 2001. június 1-jétől egy hónapra 1145 forint, negyed évre 3435 forint, fél évre 6870 fo­rint, egy évre 13 740 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvény­pályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hoz­zájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelé- ^ sét teljesítsük, akcióira, kiadványaira és egyéb szolgáltatá- ^AATESZ saira felhívjuk figyelmüket. ISSN 0865-9133 tag,a Az újság a • • • • # P A N D A szerkesztőségi rendszerrel készült