Új Dunántúli Napló, 2000. augusztus (11. évfolyam, 209-239. szám)

2000-08-28 / 236. szám

14. oldal - Új Dunántúli Napló S P 0 R T 2000. Augusztus 28., hétfő Kommunikációs partnerünk: a Westel Rt. Labdarúgó WB II., Práva-csoport, 4. forduló Harkányi gólözön a szünet után A-alcsoport Szentlőrinc - MÁV NTE 0-0 Pécs, Matáv-pálya, 300 néző. V.: Lakos Gy. Szentlőrinc: Antal - Zámbó, Nagy Gy., Papes, Ambruszt (Ángyán) - Orlovics (Csépán), Morvái, Csizmadia, Pfeiffer (Pincehelyi) - Lakatos, Sza­bó. Edző: Mészáros Ferenc. MÁV NTE: Kovács Z. - Nagy T., Korpics, Visnovics - Gyulai, Beke, Kalinics (Lukács), Kovács J. (Pongrácz J.), Dezső - Pongrácz L., Papp (Balogh A.). Edző: Szálai Zoltán. Az első félidő meddő hazai mezőnyfölénye a második já­tékrészre csak annyiban módo­sult, hogy a szentlőrinciek La­katos és Szabó „jóvoltából” két ordító ziccert hibáztak. A kiha­gyott helyzeteket a 75. percben Csizmadia egy legalábbis kétes büntető felelőtlen elhibázásával tetézte, így a helyzetek alapján az egy pontnak a vendégek örülhettek jobban. Jók: Nagy Gy., Papes, Morvái, ill. Kovács Z., Nagy T. Mészáros Ferenc: - Sokkal job­bak voltunk, lefutottuk az ellenfe­lünket a pályáról, de ennyi kiha­gyott helyzetnek nem is lehet más az eredménye, mint az ellenfél pontrablása. Beremend - Paksi SE 0-0 Beremend, 500 néző. V.: Bor­bély Cs. Beremend: Herbert - Bábli, Macsi, Halász G. - Varga, Lóth, Borsos (Halász A.), Juhász (Petőcz) - Kutyáncsányin, Fülöp (Kósa), Ónodi. Edző: dr. Valkai István. Paks: Licker - Wolf, Prantner, Borsi, Harmati - Majsai (Füredi), Benediczki, Szilágyi, Taba - Fejes (Szabó), Szabadi (Krepsz). Edző: Vábró József. A Beremend az egész mérkő­zést végigtámadta, sorra dol­gozta ki gólhelyzeteit, de mivel három méterről sem tudott a kapuba találni, újabb két pon­tot vesztett hazai pályán egy sokkal gyengébb ellenféllel szemben. Jók: Herbert, Lóth, Kutyáncsá­nyin, ill. Licker, Borsi, Harmati. Dr. Valkai István: - Ameddig a helyzeteinket nem fogjuk berúgni (ezen a mérkőzésen hat százszá­zalékos volt), addig csak döntet­lent tudunk elérni. További eredmények: Baracs - Dombóvár 2-0, Bonyhád - Szek- szárd 3-1. Következik, 5. forduló, szep­tember 30., szerda, 17.00: PVSK - Bonyhád, Szekszárd - Harkány, Andocs - Baracs, Dombóvár - Ka­locsa. B-alcsoport Harkány - Andocs 7-3 (1-3) Harkány, 300 néző. V.: Fábián. Harkány: Herczog - Szabó, Mol­nár, Gellén.Papp - Vida, Weinert, Horváth, Berkics, (Tóth) - Makai, (Frank) Takács, (Schweiszguth). Edző: Óbert Béla. Andocs: Matucza - Spántler, Itvás, Balogh (Tóth), Bőhm - Nógrádi (Komáro­mi), Mink, Balogh, (Péter), Kiss - Fonyódi, Balassa. Edző: Horváth János. G.: Weinert (3, egyet tizen­egyesből), Szabó (2), Horváth, Berkics, ill. Balogh Z., Fonyódi, Kiss. Óbert Béla: - A második félidei játékunkkal megérdemelten győz­tünk, az első félidőben kihagytuk helyzeteinket, még az Andocs négyből hármat értékesített. Jók: Weinert (a mezőny leg­jobbja), Vida, Szabó, Horváth, il­letve Kiss, Fonyódi, Itvás. Kalocsa - Pécsi VSK 0-1 (0-1) Kalocsa, 600 néző. V.: Éreth. Kalocsa: Gojtán - Iván, Farkas, Mácsai (Balogh T.), Kovács J. - Bolvári, Balogh L, Máté, Bata - Markovics (Kocsis), Szűcs (Karkusz). Edző: Klement István. PVSK: Horváth - Csordás (Far­kas), Tallósi, Mosonyi, Balázs - Jordanov, Varga (Laki), Vessző, Schmidth (Hegedűs) - Sipos, Dár­dai B. Edző: Dárdai Pál. Kiállítva: Bolvári (56. p.), Bata (80. p.). 39. perc: Csordás emelt 8 mé­terről a kapu jobb oldalába (0-1). 80. perc: Bata felvágta Vargát a büntetőterületen belül. Batát má­sodik sárga lapja után kiállította a játékvezető, a megítélt 11-est Mosonyi lőtte, ám Gojtán bravúr­ral hárított. Az érettebb, tudatosabb fut­ballt játszó Pécs megérdemelten vitte el a három pontot. A meccs lefújása után a kalocsaiak rek­lamáltak, hogy Batának a bün­tető megítélése előtt még nem volt sárga lapja, így nem volt jo­gos a kiállítás sem. Kiderült, hogy a játékvezető a mérkőzés folyamán korábban adott egyik sárga kártyát a pécsi 9-es - Schmidt - helyett a kalocsai 9-es mezben játszó Batának köny­velte el. A bíró a tévedését elis­merte és ezt a jegyzőkönyvre fel is vezette. Jók: Gojtán, Farkas, illetve Tallósi, Csordás, Sipos. Dárdai Pál: - Értékes győzel­met arattunk. A helyzeteinket vi­szont elszórakoztak. További eredmények: Decs - Baja 1-2, Kaposvölgye Balatonlelle 0-0. Következik, 5. forduló, szep­tember 30., szerda, 17.00: MÁV NTE - Beremendi Építők, Baja - Szentlőrinc, Balatonlelle - Decs, Paks - Kaposvölgye. NB II. Dráva A-csoport 1. Balatonlelle 4 2 2 0 5-1 8 2. MÁV NTE 4 2 2 0 4-0 8 3. Beremend 4 1 3 0 5-2 6 4. Kaposvölgye 4 1 2 1 5-2 5 5. Szentlőrinc 4 1 2 1 3-4 5 6. Paks 4 1 2 1 4-6 5 7. Baja 4 1 0 3 3-8 3 8. Decs 4 0 1 3 5-11 1 NB II. Dráva B-csoport 1. Bonyhád 4 3 1 0 9-4 10 2. PVSK 4 3 1 0 5-2 10 3. Harkány 4 2 1 1 10-6 7 4. Szekszárd 4 2 0 2 9-7 6 5. Baracs 4 2 0 2 6-5 6 6. Kalocsa 4 1 1 2 3-5 4 7. Dombóvár 4 1 0 3 5-8 3 8. Andocs 4 0 0 4 4-14 0 Összeállította: Szűcs Zsolt, Horváth Árpád, Fekete János, Valasek Tibor NB I. B, Nyugat, A-csoport, 4. forduló Az első hazai találat Komló Komló - Százhalombatta 1-4 (1-3) 200 néző. V.: Szökrény. Kom­lói Bányász: Gerstenbrein - Sontra, Augustin, Bozai - Jakus, Beregszászi, Méhn, Geisz, Kole- sánszky - Müller, Bori. Edző: Gyurina József. Százhalombat­ta: Nagy E. - Simon, Jakab, Móra (Bakó, 74. p.) - Szabó (Csák, 68. p.), Kovács, Bubcsó, Serfőző, Kun (Tolnai, 62. p.) - Domokos, Károlyi G. Edző: Gálvölgyi Ist­ván. 8. perc: Simon jobb oldali sza­badrúgását a tömörülésben min­denki elhagyta, még Gersten­brein kapus is, a túlsó kapufánál Károlyi G. azonban nem, és egy méterről a kapuba talpalta a lab­dát (0-1). 9. perc: Bubcsó 20 m-ről szép­ségdíjas gólt lőtt a bal felső sarok­ba (0-2). 26. perc: Bori egy csellel be­csapta a kapust, aztán 10 méter­ről az üres kapuba gurított (1-2). 45. perc: Bubcsó jobb oldali szögletének Gerstenbrein alásza­ladt és a jobb kapufánál álló Sza­bó fölugorva, szinte gólvonalról a jobb felső sarokba fejelt (1-3). 70. perc: A röviddel előtte be­állt Csák egy lövöcsellel elfektette a kapust, aztán 7 m-ről a hálóba gurított (1-4). Sárga lap: Simon (67. p„ buk­tatásért). Szögletarány: 5-5 (1-4). Kilenc perc alatt kapott két gólt a Komló az elején, az elsőt szinte pillanatokon belül a má­sodik követte. Ez már annak el­lenére eldöntötte a mérkőzést, hogy utána szépíteni tudott a hazai csapat. A szünet előtt ugyanis megkapta a harmadi­kat is, ami ismét magabiztossá tette az ellenfelet. Könnyedén nyert a Százhalombatta, jobb játékosokból is áll, mint a Kom­lói Bányász. Időnként hajme­resztő dolgokat művelt a házi­gazdák védelme, élén a kapus­sal, aki a négyből kettőben ben­ne volt. A Komló számára a po­zitívuma a meccsnek, hogy megszerezte első hazai gólját. Igaz, pontja még nincs. Jók: Kolesánszky, ill. Bubcsó (a mezőny legjobbja), Jakab, Domokos, Károlyi G. Gyurina József: - Újabb leckét kaptunk. Sajnos, jelen pillanat­ban csak erre vagyunk képesek. Gálvölgyi István: - Megérde­melt győzelmet arattunk a lelkes hazaiak ellen. A pálya talaja kri­tikán aluli volt. További eredmények: Marca­li - Kaposvár 2-0, Hévíz - Dorog 2-1. Következik: 5. forduló, au­gusztus 30., szerda, 17.00: Kapos­vár - Csepel, Dorog - Marcali, Százhalombatta - Hévíz. A Kom­ló szabadnapos. NB I. B, A-alcsoport 1. Szbatta 4 2 2 0 9-5 8 2. Hévíz 3 2 1 0 11-2 7 3. Marcali 3 2 1 0 6-0 7 4. Csepel 3 2 1 0 10-7 7 5. Kaposvár 3 1 1 1 8-4 4 6. Dorog 4 0 0 4 8-17 0 7. Komló 4 0 0 4 2-19 0 HORVÁTH LÁSZLÓ Üde színfolt vendégként Az utóbbi évek ferencvárosi és pécsi győ­zelmei után idén a Diósgyőri KSK nyerte a bonyhádi nemzetközi női kosárlabdator­nát. A címvédő MiZo-PVSK ezúttal vendég­ként szerepelt a Bogép-kupán két színvo­nalas mérkőzéssel szórakoztatva a publi­kumot. Bonyhád A pécsiek erőnyerőként szálltak volna ringbe a két csoportgyőztessel az első helyért. A résztve­vők kérését méltányolva azonban beleegyeztek, hogy versenyen kívül játszanak a tornán. A ma­gyar bajnok és kupagyőztes szombat este a ké­sőbbi győztes Diósgyőrt, míg a vasárnapi zárómérkőzésen a derekasan küzdő Vologdát fektette két vállra. Barátságos mérkőzés: MiZo-Pécsi VSK - Vologda 82-74 (49-44). V.: Szabó Gy., Várhal­mi. PVSK: újvári 7, Csák 14, Károlyi 16, Vilutyte 14, Tuvics 20. Cs.: Béres 7, Keller, Darida 2, Pénzes. Edző: Rátgéber László. A vologdaiak legjobb dobói: Perevoznikova 17/12, Pimenova 13/9, Danilenko 13/3, Potkovalnikova 10. Szombati mérkőzés: MiZo-Pécsi VSK - Di­ósgyőr 75-48 (38-24). V.: Várhalmi, Reisz. MiZo-Pécsi VSK: újvári 10, Csák 4, Károlyi 16/6, Vilutyte 7, Tuvics 17. Cs.: Burgmann 4, Darida 3, Keller 10, Pénzes, Béres 4. Ld.: Brosovszky 18/6. Rátgéber László: - Ma nagyon kemény ellen­felet kaptunk az orosz Vologda csapatában, a kezdő ötös teljesítménye segített minket a győze­lemhez. Zsolnay kiesése a külső poszton okoz ki­sebb problémát, nem szándékozunk a helyére új játékost igazolni, a következő mérkőzéseken is a fiatalok fognak lehetőséget kapni. Az alapozás elején vagyunk, ahhoz képest nagyon biztatóan kosaraztak a lányok. Döntő: Diósgyőr - Kecskemét 73-65 (41-25). V.: Várhalmi, Kiss. Ld.: Török 14/12, Balogh 13, Milovics 14, Balogh 13/3, Brosovszky 11/3, Csá- vás 11, ill. Bíró 20, Pásztóy 16, Fűrész 13, Sző­ke 12. _______őmzeAuJtott*. teszler varon, MÓCZÁH zoltám T O TÓEREDMÉNYEK 1. Arsenal - Charlton 5-3 1 2. Bradford - Leicester 0-0 X 3. Everton - Derby Country 2-2 X 4. Ipswich - Sunderland 1-0 1 5. Manchaster City - Coventry 1-2 2 6. Middlesbrough - Leeds 1-2 2 7. Newcastle - Tottenham 2-0 1 8. Southampton - Liverpool 3-3 X 9. West Ham - Manchester United 2-2 X 10. Aston Villa - Chelsea 1-1 X 11. Reutlingen - Hertha BSC 2-2 X 12. Ahlen - Mönchengladbach 1-2 2 13. Fortuna Köln - Leverkusen 0-4 2 +1 14. Celtic - Rangers 6-2 1 Totónyeremények 34. hét 13+1­­13 2 db 1.275.343 12 18 db 106.279 11 5643 10 1022 Dunántúli Napló Az Axel Springer-Magyarország Kft. közéleti napilapja Főszerkesztő: PAUSKA ZSOLT Felelős szerkesztők: GÁRDONYI TAMÁS, DR. GRÜNWALD GÉZA, BALOGH ZOLTÁN Kiadja az AS-M Kft. Baranya Megyei Irodája. Kiadóvezető: MOLNÁR GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóiroda: 7627 Pécs, Engel J. u. 8. 7601 Pf.: 134. Telefon: 72-505-000. Szerkesztőségi telefax: 72-236-345. Kiadói telefax: 72-505-017. Felelős kiadó az AS-M ügyvezető igazgatója. A kiadó képviselője: LOMBOSI JENŐ Készült a Déli Nyomda Kft.-ben. 7627 Pécs, Engel J. u. 8. Telefon: 72-326-480. • Telefax: 72-332-099. Felelős vezető: FUTÓ IMRE Az előfizetői példányok kézbesítését az AS-Magyarország Kft. Baranya megyei irodájának terjesztőhálózata végzi, az árusítás a Pannonhír Rt.-n és a kiadó árushelyein keresztül történik. Előfizethető minden naptári év végéig, a kiadónál (tel.: 72/505-002, fax: 72/505-016), vala­mint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Rt. 10402427-24216319 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj 2000. január 1-jétől egy hónapra 925 forint, negyed évre 2775 forint, fél évre 5550 forint, egy évre 11.100 forint. Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztvevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak . ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer Budapest Kiadói Kft., Axel Springer Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hunga-ropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadvá- ^ A nyaira és egyéb szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. ISSN 0865-9133 taoia idgjd Az újság a • • • « m •randa szerkesztőségi rendszerrel készült