Új Dunántúli Napló, 2000. augusztus (11. évfolyam, 209-239. szám)

2000-08-07 / 215. szám

M H| 2000. Augusztus 7., hétfő SPORT Új Dunántúli Napló - 11. oldal Pécsi bajnokok többpróbában Budapest Sajnos a gerelyhajítás ismét kifogott Kiss Enikőn, aki annak ellenére, hogy meg­nyerte az ob-t, szomorúan fejezte be a versenyt: nem : sikerült teljesítenie az olim­piai kiküldetési szintet. Vasárnap befejeződött a többpró- bázók országos bajnoksága, amelyet Kürtösi Zsolt (PVSK) és Kiss Enikő (Pécsi AC, képünkön) nyert meg. A két legjobb magyar többpróbázó, Zsivóczky Atti­la és Ináncsi Rita az olimpia felkészülése miatt nem in­dult. Kiss Enikő, aki többszörös országos baj­nok hétpróbá­ban nem felemás érzésekkel, ha­nem egyenesen szomorúan, sí­rással küszködve nyilatkozott la­punknak a verseny után. Az olimpiai kiküldetési szint ugyan­is 6000 pont volt, s mivel ő csak 5811-gyei nyerte az ob-t, így el­úszott a sydneyi szereplés lehe­tősége. Javításra sincs már mód, hiszen ez volt az utolsó verseny, amin kvalifikálhatta volna magát. A sportolónő nagy keserűséggel a hangjában elmondta, hogy jó for­mában érezte magát, s az első nap végén még élt is a remény. Vasárnap azonban az örök mu-' musnak számító gerelyhajítás is­mét kifogott rajta (100 pontot vesztett), s ezzel el is dőlt, hogy az Ausztráliába tartó repülőgépre nem szállhat föl a magyar váloga­tott tagjaként. Végeredmény. Női hétpróba: 1. Kiss Enikő (Pécsi AC) 5811 pont, 2. Skoumal Réka (Kaposvá­ri Marathon AC) 5314, 3. Soós Eszter (Haladás VSE) 5088. Férfi tízpróba: 1. Kürtösi Zsolt (PVSK) 8036 pont, 2. Skoumal Péter (TFSE) 6356, 3. Váczi János (TFSE) 6188. K. MAYER A. Bronzérem olimpiai távon Tiszaújváros Kuttor Csaba a 3. helyen végzett a triatlon Világkupa-versenyen. A viadalt az olimpiai távon (úszás: 1.5 km, kerékpár: 40 km, futás: 10 km) rendezték. Az ötkarikás résztvevő Kuttor mellett a ma­gyarok közül Ágoston Szabolcs­nak sikerült bekerülnie a legjobb 10 közé, 8. lett. A győzelmet a cseh Martin Kmavek szerezte meg. A nőknél Góg Anikó volt a legjobb magyar, 9,-ként ért célba. Az olimpikonok - Edöcsény Nóra és Molnár Erika - a 12. és 21. he­lyet szerezték meg. A leggyorsab­ban az ausztrál Loretta Harrop teljesítette a távot, aki sikerének köszönhetően sorrendben- har­madszor nyerte meg az összetett Világkupát.___________________■ Orosz fölény az Eb-n Rózsahegy vasárnapi helyosztón legyőzte a---------------------------------------------- házigazda csapatot. A döntőben A magyar női junior kosárlabda- Oroszország 84-57-re verte Cseh­válogatott (20 éven aluliak) a he- országot, míg a bronzmérkőzé- tedik helyen végzett a szlovákiai sen Románia 58-55-re győzte le Európa-bajnokságon, miután a Törökországot.___________ ■ __ _________________________Labdarúgó NB I., 3. forduló___________________________ Nem a hozzáállással van gond Szapor Gábor szerint a kispadról nem lehet felrázni a csapatot A zalaegerszegi bravúros pont­szerzés után talán még a leg­pesszimistább pécsi drukkerek is jobb folytatásban reménykedtek. Az utolsó két mérkőzésén két ve­reséget szenvedő PMFC még csak gólt sem rúgott, s a tavaszi sikeres támadójátéknak nyomát sem lehet látni. Ez pedig nem­csak a bajnoki meccsekre, ha­nem a kupatalálkozókra is igaz, hiszen az alacsonyabb osztályú ellenfelek hálójába sem potyog­nak nagy számban a „finom” pé­csi gólok. Szapor Gábor vezető­edző szerint egyszerűen nincs jelenleg góllövője a csapatnak, s ez Debrecenben is vereséget eredményezett. A bajnoki idényt két vereséggel kezdő Debrecen az újpesti 8-3-as fiaskó után természetesen nem tartozott a könnyű ellenfelek kö­zé, hiszen megkettőzött erővel és elszántsággal készültek a PMFC ellen. Erre hívta fel a figyelmet a taktikai értekezleten Szapor Gá­bor, aki úgy érezte, hogy a hazai­ak idegességét, bizonytalanságát a saját javukra tudnák fordítani. Ez azonban sajnos nem így tör­tént, az első félidőben ugyanis ki­csit ijedten futballozott a vendég­csapat, s ezt a Debrecen Kerekes két góljával ki is használta. A pé­csiek edzőjük elmondása szerint nem merték megcsinálni a csele­ket, a passzok pedig pontatlanok voltak. Kérdésünkre, hogy lehet­séges-e ilyenkor valamit változtat­ni, a szakvezető azt válaszolta, hogy a kispadról a mérkőzés köz­ben már keveset lehet segíteni, s Debrecen - Pécsi MFC 2-0 (2-0) Labdarúgó NB I., B-csoport. Deb­recen, 3000 néző. V.: Szabó J. 7. Debrecen: Fekete 0 - Bemáth 5, Alekszics 6, Turján 6, Szatmári 5 - Flick 5, Vadicska 5, Sándor 6 (Sikló­si -, 80.), Böőr 6 - Kerekes 7, Bajzát 5 (Schmidt -, 69.). Edző: Komjáti András. PMFC: Matus 6 - Varga S. 4 (Osztermájer 5, a szünetben), Föld­vári 4, Kutas 5, Szekeres 6 - Gálffy 4, Palaczky 5 (Gaál -, 87.), Varga J. 4, Sz. Tóth 5 - Márton 5 - Király 5 (Babó -, 89.). Edző: Szapor Gábor. Sárga lap: Kerekes (39.), Tur­ján (66.), Flick (85.), illetve Palaczky (22.), Földvári (43. p.). 14. perc: Böőr ívelt át a hosz- szú oldalra, s Kerekes néhány lé­pésről bólintott a hálóba (1-0). 44. perc: Kerekest buktatta Földvári a 16-oson belül, a bünte­tőt a sértett értékesítette (2-0). Komjáti András: - Az első félidő­ben egyértelműen a mi akaratunk érvényesült, a második játékrész­ben kiegyenlítettebb lett a játék. Szapor Gábor: - Igazából hely­zetekig nemigen jutottunk el, gyenge volt a támadójátékunk. A jövőbeli sikeresebb szerepléshez ezen kell feltétlenül javítani. További eredmények NB I., harmadik forduló A-csoport Szombaton játszották Ferencváros - Győr 1-3 (1-1) Üllői út, 9000 néző. V.: Bede. G.: Horváth P. (45.), illetve Nagy L. (17., 61., 87.). Sopron - Dunaferr 1-2 (1-1) Sopron, 4000 néző. V.: Szabó Zs. G.: Sira (17.), illetve Tököli (9., 54.). Tatabánya - Haladás 2-1 (2-0) Tatabánya, 3000 néző. V.: Ábra- hám. G.: Zsivóczky (19.), Kovács A. (33.), illetve Somfalvi (73.). Kispest - Nyíregyháza 2-0 (1-0) Bozsik stadion, 2500 néző. V.: Makai. G.: Szekeres (27.), Torghelle (76.). B-csoport Pénteken játszották Videoton - Újpest 1-4 (0-2) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Hanacsek. G.: Zombori (93.), il­letve Herczeg (12., 46.), Dvéri (63.), Orescsuk (85.). Szombaton játszották MTK - Nagykanizsa 6-0 (1-0) Hungária krt., 800 néző. V.: Sóthy. G.: Jezdimirovics (4.), Illés (53., 61., 68.), Buzsáky (85.), Fűzi (87.). ZTE - Vasas 3-2 (0-0) Zalaegerszeg, 2000 néző. V.: Ju­hos. G.: Kocsárdi (67.), Róth (83., 90.), illetve Pál (75.), Pető (93.). A 4. forduló műsora Augusztus 11-13. A-csoport Ferencváros - Kispest (pétitek, 17.30, ml), Sopron - Nyíregyháza (szombat, 17.00), Tatabánya Dunaferr (szombat, 17.00, ml), Haladás - Győr (szombat, 20.00). B-csoport ZTE - Videoton, Debrecen - Nagykanizsa (mindkettő szom­bat, 20.00), MTK - Újpest (vasár­nap, 19.30), Pécsi MFC - Vasas (vasárnap, 17.00). NB I. A-csoport 1. Tatabánya 2 2 ­­4-1 6 2. Győri ET0 FC 3 2 ­1 54 6 3. Kispest 3 1 1 1 4-3 4 4. Dunaferr 2 1 1­32 4 5. Ferencváros 2 1 ­1 53 3 6. Haladás 3 1 •­2 4-6 3 7. Nyíregyháza 3 1 ­2 24 3 8. Sopron 2 - ­2 1-5 0 NB 1 ■ B-csoport 1. MTK 3 3 _ _ 11-1 9 2. Újpest 3 2 1­124 7 3. Zalaegerszeg 3 1 2­4-3 5 4. Videoton 3 1 1 1 56 4 5. Debrecen 3 1­2 810 3 6. Vasas 3­2 1 4-5 2 7 Pécsi MFC 3­1 2 16 1 8. Nagykanizsa 3 ” 1 2 0-8 1 K. MAYER A. Nem ismerjük a spanyolviaszt A budapesti váratlan vereség után az olimpiára készülő férfi vízilabda-válo­gatottunk Spanyolországban is kikapott a hazaiaktól, akik ezzel a győzelmük­kel megnyerték az Európai Nemzetek Ligájának harmadik fordulóját. Logrono Az Európai Nemzetek Ligája zárónapján a há­zigazdák három góllal győzték le Kemény Dé­nes csapatát és megnyerték a tornát, a magya­rok a második helyen végeztek. A két együt­tes legutóbbi összecsapásán - szintén ENL- mérkőzésen - július 23-án 8-5-re nyertek a spanyolok. Európai Nemzetek Ligája, 3. for­duló: Spanyolország - Magyarország 9-6 (2-3, 3-0,1-2,3-1). Magyarország a következő ösz­szeállításban játszott: Kósz - Fodor, Kásás 1, Steinmetz B„ Varga I. Zs„ Biros 1, Kiss G. 2. Csere: Székely 1, Märcz 1, Vári, Benedek, dr. Molnár T. Furcsa mérkőzést vívott egymással a tor­nagyőzelemért játszó két együttes. Az elején a magyar gárda uralta a terepet. A második negyedben jött a törés, azután, hogy Kásás egyik lövése „elvitte” a spanyol kapus, Rollán ujját. A játék sokáig állt, majd a ha­zaiak a szabályoknak fittyet hányva a lelátó­ról cserélték be Andreát. A harmadik negyed közepén kétgólos hátrányból még egyenlí­tettek a magyarok, ám ezt követően érthetet­len módon elfogyott a tudomány, míg Pedrerolék a hazai pálya előnyét maximáli­san élvezve szép lassan elhúztak, így végül megnyerték a tornát. Fehérvári triplázott Szolnok Vasárnap a 200 méteres döntőkkel fejeződött be Szolnokon a kajak­kenu országos bajnokság, illetve ezen a napon került sor 500 méte­ren a nem olimpiai számok finálé­jára. Fehérvári Vince a kajakosok valamennyi 200-as döntőjében aranyérmes lett. A győztesek. Fér­fiak. K4,500 m: 1. Kämmerer Zol­tán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (Győr, MTK, Cse­pel, Honvéd 0660). C-4, 500 m: 1. Búzái Miklós, Végh Attila, Hoffmann Ervin, Ispán László (Honvéd 0660, BSE, MTK, Hon­véd 0660). K-l, 200 m: 1. Fehérvá­ri Vince (Honvéd 0660). K-2, 200 m: 1. Fehérvári Vince, Hegedűs Róbert (Honvéd 0660). K-4, 200 m: 1. Kajner Gyula, Fehérvári Vin­ce, Doma Gergely, Hegedűs Ró­bert (Szeged, Honvéd 0660). C-l, 200 m: 1. Kolonics György (Cse­pel). C-2, 200 m: 1. Búzái Miidós, Végh Attila (Honvéd 0660, BSE). C-4,200 m: 1. Búzái Miklós, Végh Attila, Hoffmann Ervin, Ispán László (Honvéd 0660, BSE, MTK, Honvéd 0660). Nők: K-l, 200 m: 1. Mednyánszky Szilvia (Honvéd 0660). K-2,200 m: 1. Kovács Kata­lin, Szabó Szilvia (ÚTÉ, Tiszaúj­város). K-4,200 m: 1. Kovács Kata­lin, Szabó Szilvia, Visky Erzsébet, Előd Noémi (ÚTÉ, Tiszaújváros, Tiszaújváros, ÚTÉ), ___________■ Ha nzély elbúcsúzott Székesfehérvár Hanzély Ákos utolsó verse­nyén vett részt az öttusá­zók országos bajnok­ságán, Sárfalvi pedig ötöd­ször szerezte meg az első helyet. Sárfalvi Péter sorozatban ne­gyedszer, összesen ötödször nyerte meg az öttusázók orszá­gos bajnokságát, a szintén olim­pikon Balogh Gábor végzett a második helyen. Sárfalvi győzel­me magabiztos volt, annál is in­kább, hiszen három szám - a lö­vészet, a vívás és az úszás - után is ő állt az élen. Ezek után hibátlan lovaglásá­val tette biztossá győzelmét, s a harmadik Balogh Gáborhoz ké­pest 20 másodperces előnnyel vágott neki a futásnak, amely­ben kettőjük között nem is csök­kent a különbség. Balogh, aki szintén 1100 pontot lovagolt, az utolsó számban sokáig a jól sze­replő Horváth Viktor mögött fu­tott, de a táv háromnegyedé­nél „robbantott”, és nagyon könnyedén szerezte meg a má­sodik helyet. Az utolsó versenyén résztve­vő Hanzély Ákos remek hajrával az ötödik helyen ért célba. Csa­patban a Honvéd-Steffl győzött Baloghhal és Kállaival a sorai­ban. Férfi országos bajnokság, egyéni: 1. Sárfalvi (Csepel) 5448 pont, 2. Balogh (Honvéd-Steffl) 5362,3. Horváth V. (Alba-Volán) 5281. Csapat: 1. Honvéd-Steffl (Balogh, Kovács, Kállai) 15.691, 2. Csepel (Sárfalvi, Hanzély, Falya) 15.599, 3. Alba-Volán (Horváth V., Horváth A., Bossik) 15.217. Labdarúgó NB I. B., alapszakasz, első forduló ___ Be vált a 10 perces altatás Nyugati A-csoport Marcali - Komlói Bányász 4-0 (1-0) Marcali, 900 néző. V.: Ákos. Marcali: Németh - Salamon - Nagy A. (Prucsi 72. p.), Kovácsevics - Farkas (Horváth Cs. 69. p.), Bozsó, Máté, Fonnyadt - Csehi, Piri, Lukács (Csíkvár 67. p.). Edző: Menczeles Iván. Komlói Bányász: Gerstenbrein - Augustin (képünkön) - Fodor, Bozai, Jakus - Bán (Horváth A. 36. p.), Méhn, Beregszászi, Geis - Müller, Sontra (Fodor 61. p.). Edző: Gyurma Jó­zsef. Sárga lap: Piri (49. p.), Bozai (67. p.) 39. perc: Nagy A. 5 m-es fejes­ből szerezte meg a vezetést (1-0). 67. perc: Piri az ötösről, szin­tén fejjel növelte a Marcali elő­nyét (2-0). 69. perc: Fonnyadt 10 méteres lövését Gerstenbrein nem tudta védeni (3-0). 91. perc: Horváth Cs. 3 méter­ről lábbal állította be a végered­ményt (4-0). Az első percekben még ki­egyenlített játékkal telt az idő, mindkét kapu előtt adódtak le­hetőségek, ám néhány perc el­telte után egyre inkább magá­hoz ragadta a kezdeményezést a Marcali. Szünet után 10 per­ces altatójátékot mutatott be a hazai csapat a pálya közepén, adogatva igyekeztek kicsalni az ösztönösen is hátrahúzódó komlóiakat. Ez a taktika bevált, amelyet a két gól is tanúsít. A fi­atalokkal teletűzdelt vendége­gyüttes a mérkőzés hajrájában nagyon elfáradt. A hazaiak a helyzeteik alapján akár meg is duplázhatták volna a gólja­ik számát. Jók: Sala­mon, Bozsó, Máté, Fony- nyadt, illetve Gerstenbrein, Bozai. Menczeles Iván: - Az első NB I. B-s mérkőzésünkön remek teljesítményt nyújtottunk, és ilyen arányban is rászolgáltunk a győ­zelemre. Gyuriim József: - Sajnos, csa­patom bemutatkozása csupán egy könnyed edzőmérkőzést jelen­tett ellenfelünknek. További eredmények a Komló csoportjából: Hévíz - Csepel-Autó 1-1, Dorog - Százhalombatta 2-3. A Kaposvár szabadnapos volt. ■ Szétfagyott lábbal ZÜRICH Kropkó Péter a 2. helyen végzett a svájci Ironman triatlonversenyen, a győztes * a svájci Olivier Bernhard lett. Az esőben és 10 fokra lecsökkent hőmérsékletben Kropkó lába teljesen szétfagyott, még abban sem volt biztos, hogy be tudja fejezni a viadalt. ■ Testi-lelki segítő szolgáltatásai: 1 gyógy- ®s talpmasszírozás és reumatológiai vizsgálat i grafológiai, pszichológiai, jogi tanácsadás Pécs, Nagy Lajos k. u. 8/B. fszt. Érd.: 72/315-674 s Zöld szám: 80/323-323 l 3 inkább csak a félidőben lehet fel­rázni a csapatot. A Debrecen akcióból nem tu­dott betalálni, két gólja szabadrú­gás után, illetve tizenegyesből született, ráadásul mindkettő vi­tatható körülmények között. A szabadrúgás előtt Földvári (ké­pünkön) csúszott be szabályosan Kerekes elé, aki aztán lerántotta a tovább igyekvő pécsi védőt. Ven­dégszabadrúgás helyett azonban Varga S. belépője miatt hazai kö­vetkezett, ami debreceni gólt ho­zott. Földvári Tibor tegnap la­punknak el­mondta, hogy Kerekes való­ban szabályta­lankodott vele, amiért szabad­rúgás járt vol­na, s ezt a deb­receni tévések is megerősítették. A 11-esnél is­mét Földvári csúszott be Kerekes­nek, s a pécsi védő nem érezte szabálytalannak a szerelést, sze­rinte a debreceni csatár átugrott a lába fölött. Elképzelhető, hogy miután Szabó játékvezető a 39. percben sárga lappal jutalmazta hasonló szituációban Kerekes ala­kítását, másodszorra már inkább a csatárnak kedvezett, s tizen­egyest ítélt. A PMFC a következő találkozó­ján ismét hasonlóan kellemetlen helyzetben lévő erős ellenfelet fo­gad a Vasas személyében, akinek eddigi eredményei messze elma­radnak a elvárttól, így a PMFC el­len nyilván maximális erőbedo­bással törnek majd a győzelemre. Egymás után a második vereségét szenvedte el a PMFC az NB I-ben, s egyik mérkőzésen sem rúgott gólt a tavasszal szinte mindenkinek a hálójába betaláló piros-fekete csapat. Szapor Gábor vezetőedző szerint a játékosok most is példásan küz­döttek, góllövője azonban egyelőre nincs az együttesnek.- A spanyolok egyre inkább formába len­dülnek, sokkal jobban játszottak, mint ami­kor Budapesten legyőztek minket - mondta Kemény Dénes, a vízilabda-válogatott szövet­ségi kapitánya. A szakvezető hozzátette, hogy ezúttal a hideg víz mellett a játékvezetők sem a magyar csapatnak segítettek. - Spanyolor­szágban lejthet egy kicsit a hazai pálya, azt azonban nem értem, hogy a lelátóról hogyan lehet behívni valakit védeni a medencébe - je­lentette ki. A másik mérkőzésen Horvátország - Szlo­vákia 12-11 (2-3, 3-3, 1-1, 5-3). A torna vég­eredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Ma­gyarország 4, 3. Horvátország 2, 4. Szlovákia 0. Az ENL állása 3 torna után: 1. Magyaror­szág 13 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Horvát­ország 11,4. Szlovákia 0. _________________■