Új Dunántúli Napló, 2000. május (11. évfolyam, 119-148. szám)

2000-05-07 / 124. szám

A Vasút megint hetet kapott PNB-s meccs Diósgyőr - PMFC 1-2 (0-1) Diósgyőr, 2500 néző. Vezette: Hanyecz 8 (Hrabovszky, Bócsik). Diósgyőr: Nagy Z. 4 - Herczku 4, Harnócz 4, Hompoth 4 - Szakos 6, Filipovics 6 (Varga Z. 85. perc), Lippai 5, Liptik 6, Kákóczki 4 (Cupik 6, 36. perc) - Konyha 4, Raican 4 (Barva 5, 53. perc). Edző: Huszák Géza. Pécsi MFC: Matus 7 (kis képünkön) - Sipos 5, Földvári 6, Dienes 6 - Németh 6, Toldi 7, Puskas 6, Lantos L. 6, Gálffy 6 (Berdó -, 62. perc) - Gera 5, Király 7 (Ruskó -, 78. perc). Edző: Szapor Gábor. Sárga lap: Szakos (83. perc), Hompoth (89. perc), illetve Gera (23. perc), Németh (49. perc), Toldi (79. perc). 1. perc: Herczku késlekedett a közbeavatkozással, a labda a 16-os bal oldali sarkánál Király elé került, aki a kapunak háttal állva félfordulattal emelt a kapu­jából kint álló Nagy Z. fölött a bal sarokba (0-1). 8. perc: Németh kapott jó lab­dát középen, de önzetlenül a jobb helyzetben lévő Gálffy elé tolta, aki 6 m-ről az oldalhálóba lőtt. 22. perc: Kákóczki jobbról lőtt szabadrúgást a pécsi kapu elé, Harnócz négy lépésről a jobb oldali kapufát találta telibe. 40. perc: Cupik beadása tisz­ta helyzetben találta Lippait, ám a középpályás a kaputól 6 m-re úgy kezelte le a labdát, hogy az méterekre pattant tőle... 54. perc: Lipták tört be a 16- oson belülre, hosszan szöktette magát, de az érkező Barva 8 m- ről, jobb lábbal a kapu közepé­be emelt (1-1). 58. perc: Konyha gurított jobbról középre, Filipovics 3 m- ről a kapust találta telibe. 59. perc: Király a középen ki­ugró Gálffy elé játszott, aki 13 m-ről jobbal laposan a kapu kö­zepébe lőtt (1-2). 65. perc: Lippai beadását Konyha az ötösről a jobb sarok mellé lőtte. 70. perc: Berdó ugrott ki a balösszekötő helyén, de nagy helyzetből a kivetődő Nagyot ta­lálta el. 72. perc: Filipovics húzott el a bal oldalon, beadását Lippai kapásból ballal 12 m-ről a kapu fölé lőtte. m ,, .v f*T' A diósgyőrieket sokkolta az első percben kapott gól, éá rengeteg hibá­val, pontatla­nul futballoz­tak. A második félidőben job­ban játszot­tak, de csak az egyenlítésre futotta erejük­ből, legjobb helyzeteiket is kihasználatla­nul hagyták, így a pécsiek si­kere egyáltalán nem meglepő. Szapor Gábor: - Remekül kezdődött számunkra a mérkő­zés. A Diósgyőrnek ugyanis koc­káztatnia kellett. Egész héten a kontrákat gyakoroltuk, ez töké­letesen bejött. Huszák Géza: - Borzasztóan kezdődött a találkozó. Tovább tart a gólínségünk, ráadásul öt ziccert hagytunk ki. Csodák nin­csenek, ennyit tudunk. NB I-es mérkőzés Rákóczi - Komárom 5-0 (1-0) Kaposvár, 1100 néző. V.: Arany 9. Rákóczi FC: Házi 0 - Meksz 6 - Petrók 6, Barna 6 - Pi­ri 6 (Tóth G.-, 63. p.), Tóth B. 5, Deme 6, Horváth Z. 6, Szabó M. 6 - Rajczi 5 (Jéger 6, 46. p.), Neubauer 5. Edző: Bőzsöny Já­nos. Komárom: Pikács 5 - Cseri 5 - Töcsér 4 (Holbik 4, 60. p.), Gombos 5, Matics 5 Schafranek 4, Andai 5-2 = 3, Megyesi 4, Jankoczi 4 - Kyriakosz 4, Ugrai 4 (Takó -, 68. p.). Edző: Rákos Attila. Kiállítva: Andai, (77. p. má­sodik sárga lap után). Szünet után az idény leg­jobb és egyben legeredménye­sebb játékával rukkolt ki a Rá­kóczi. Egy félidő alatt sikerült több gólt rúgnia, mint az előző öt mérkőzésen együttesen. G.: Rajczi (45. perc), Jéger (52. perc, 66. perc), Horváth Z. (61. perc), Neubauer (75. perc). Bőzsöny János: - Lám, csapa­tunk mire képes. Egy félidő alatt pótolta mindazt, amit a tavaszi idényben elmulasztott. NB II., Nyugati csop. PVSK-Pécs - Veszprém 0-7 (0-2) Pécs, Vasút-pálya, 200 néző. V.: Molnár. PVSK-Pécs ’96 FC: Viszt - Vanya, Papes (Laki G. a szünetben), Kresz - Balázs, Riba, Pancsó, Halász, Csizmadia - Farkas, Mang. Edző: Kiss Sán­dor. Veszprém: Balási - Lantai, Mező, Salacz Z. - Salacz J., Dómján (Mikóczi, 54. perc), Heiczinger, Vajda (Lóczi, 71. perc), Maróti, Szabó M. (Varga, 57. perc). Edző: Vékony Bálint. Az eredményen kívül az is szörnyű volt, hogy a veszpré­mieknek különösebb erőfeszí­téseket sem kellett ahhoz ten­niük, hogy kiüssék a hazai csapatot. Szinte hihetetlen, de a PVSK az elmúlt héten is he­tet kapott. Ez szinte meseszerű történet, egy bökkenővel. Hogy ez sajnos a valóság. G.: Dómján (3. perc), Szabó M. (35. perc), Lantai (47. perc), Vajda (55. perc), Varga (70. perc), Mikóczi (73. perc), Maróti (76. perc). Kiss Sándor: - Még edzőpart- nemek is borzasztóan gyengék voltunk. NB III., Dráva-csoport Tapolca - Harkány 1-0 (0-0) Tapolca, 400 néző. V.: Mohai. Káló-Plast-Tapolca: Simon - Kó­nya, Tóth, Koronczi - Németh, Molnár Zs. - Czeininger, Kutasi, Rántás - Rosta (Nagy B.), Farkas (Sinka). Edző: Horváth Zoltán. Harkány: Herczog - Szabó, Mol­nár G., Gellén, Papp - Tomka, Weinert, Nagy A. (Hoffmann), Túri - Onódi (Frank), Takács. Edző: Óbert Béla. G.: Koronczi (11-esbőP. MÁV NTE - Szekszárd 1-3 (0-0) Nagykanizsa, 200 néző. V.: Czakó. MÁV NTE: Horváth G. - Pongrácz L., Nagy T„ Korpics, Dezső - Gyulai, Kovács J., Kalinics, Pongrácz J. - Kovács T„ Cs. Horváth. Edző: Szalai Zoltán. Szekszárd: Blazsó - Fe­hér, Torma, Kiss, Novák - Kvanduk (Czékmány), Bojás (Kiss J.), Tóth, Ruff (Máté) - Bo­ros, Galambos. Edző: Kniesz Mátyás. G.: Kovács T„ ill. Galambos (2), Kiss J. Kiállítva: Pongrácz L. (42. p.) Dunaszentgyörgy - Mohács 4-0 (3-0) Dunaszentgyörgy, 300 néző. V.: Nemes. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka - Takács, Somogyi, Horváth G., Kovács - Mosonyi (Rogács), Kiss L, Domonkos (Dienes), Krepsz (Mizser) - Radics, Horváth L. Játékos­edző: Dienes Pál. Mohács: Hegyvári - Kiss Gy., Krizmanics, Hári, Hum - Jakab, Bogos, Vámosi, Peterke - Bódis, Kiss I. Játékos-edző: Megyeri Károly. G.: Somogyi, Domonkos, Horváth L., Radics. Dombóvár - Bonyhád 0-4 (O-l) Dombóvár, 300 néző. V.: Né­meth. Dombóvár: Szabados - Várai (Pintér), Hopp (Regényi), Steiger, Vincze - Bán, Nagy N. (Kása), Horváth J., Szabotin - Horváth Á., Farkas N. Edző: Olasz János. Bonyhád: Bogyai - Volár, Nagy Z., Tóth, Farkas B. - Schwarczkopf (Schneider), Pusztai, Mészáros, Martinov (Molnár) - Gergely (Köllő), Tá­las. Edző: Teszler Vendel. G.: Tóth, Martinov (2), Mol­nár. Megyei I. B osztály Boda-Bobiser- Drávafok 6-1 (1-1) Boda, 150 néző. V.: Iványi. Boda-Bobiser: Stettner (Fenyősi) - Kovács Cs. (Mészá­ros), Kerék, Rédling (Szőke), Balogh - Nagy, Kovács Zs., Bartalovics, Berdó (Zsótér) - O h, Várhelyi. Edző: Hunyady Tibor. Drávafok: Szabó - Kovácsevics, Rozmer, Ardai, Si­mon - Gerber (Kisiván), Kapu­vári, Weimann (Szigecsán), Kustra (Gáli) - Pintér, dr. Kissza­bó. Edző: Bizderi János. G.: Balogh, Várhelyi, Kerék, Kovács Zs., Szőke, Oláh, ill. Sza­bó (11-esből). Összeállította: Pu °éter, Jutási Róbert, Haru :Mjos, Kovács Győző Csodásán bokszoltak a pécsiek Kiváló mérkőzésekkel folytatódott a Dunántúli Napló- Baranya-kupa ökölvívótorna a PVSK-csarnokban. A szom­bati döntőkön és elődöntőkön Is érvényesült a papírfor­ma, így általában hazai győzelmek születtek. Három PVSK-s versenyző nyakába került aranyérem, ketten pe­dig a mai összecsapásokon szerezheti meg a legértéke­sebb medáliát. Nagyszámú néző tisztelte meg jelenlétével a tegnapi bokszgá­lát, s a kilátogatók nem is bán­ták meg, hogy nem a sörmajá­list választották. Még laikus szemmel is gyönyörű, érdekes meccsek zajlottak, amelyek nem nélkülözték a látványos pofonokat, sőt a kiütéseket sem. Nagy sikert aratott a kadett korcsoport 48 kilogrammos döntője, ahol a hazai színek­ben versenyző Fridrich József érett bunyót bemutatva, köny- nyedén verte soproni ellenfe­lét. Szakmai körök véleménye szerint belőle nagyon jó légsú­lyú vagy harmatsúlyú öklöző válhat, ha fejlődése továbbra is ilyen töretlen marad. Zsálek Fe­renc (PVSK) ismét igazolta tu­dását, hiszen a nagyváltósúlyú- ak mezőnyében jó teljesít­ménnyel állhatott a dobogó legfelső fokára. Felemásra sikerült a pécsi bokszolók fellépése a felnőtt korcsoport elődöntőiben. Király József és Tóth Zalán ugyan el­búcsúzott a további küzdelmek­től, Gurmai Sándor és Puskás Péter azonban ragyogó teljesít­ménnyel, megérdemelten jutott tovább. Puskás Pétert külön is ki kell emelni, hiszen a fordított alapállású öklöző leléptetéssel nyert ellenfele, a kanizsai Gál Norbert ellen. - Úgy érzem, a verseny előrehaladtával egyre jobban megy a bunyó. Ha ez a holnapi nap folyamán is így lesz, akkor nem lehet gond a döntőben - nyilatkozta a meccs után a boldog győztes. Edzője, Boncsek Zoltán csak dicsérni tudta tanítványát. A félelmetes balossal rendelkező ökölvívó­nak ugyanis tehetsége mellett szorgalma és hozzáállása is pél­daértékű. Távlati célként a négy év múlva esedékes olimpián va­ló részvétel lebeg a versenyző szeme előtt, ami elérhetőnek is tűnik számára. A kitűnően megrendezett eseményen képviseltette magát az országos szövetség is. Feke­te Pál szakfelügyelő, elnöki ta­nácsadó szerint a szervezők is­mét elismerésre méltó körül­ményeket teremtettek a kupa lebonyolításához: - A múltkori Diákolimpiához hasonlóan ezen a versenyen is érezhető a sportolók szakmai fejlődése. Ez az előrelépés pozitívan hat majd ki az októbertől induló csapatbajnokságra is. A Dunántúli Napló-Baranya- kupán ma 9 órától a felnőtt kor­csoport izgalmasnak ígérkező d". .űrt is ingyen tekinthetik meg a remélhetőleg nagy szám­ban kilátogató bokszrajongók. A tegnapi eredmények. A kadett korcsoport döntőinek győztesei (zárójelben ellenfelük). 42,5 kg: Hegedűs István, Paks (Budai Csaba, Haladás). 48 kg: Fridrich József, PVSK (Orosz Norbert, Sopron). 54 kg: Szabadi Márton, Nagykanizsa (Tóth Miklai Tibor, DOZSO). 60 kg: Rádi Richárd, PVSK (Ráesik Tibor, Haladás). 69 kg: Zsálek Ferenc, PVSK (Schmeller Zsolt, DOZSO). Fel­nőtt korcsoport döntőjében. 57 kg: Olejárcsin János, Sopron (Kiss Gábor, DOZSO). A felnőtt korcsoport elődöntőinek győzte­sei. 48 kg: Fata Szilárd, Nagyka­nizsa (Dávid Roland, Haladás). 67 kg: Gurmai Sándor, PVSK (Koncz Gábor, Alba Regia). Var­ga Roland, Haladás (Tóth Zalán, PVSK). 71 kg: Berta György, Ha­ladás (Kelemen Balázs, Ring BC). Nagy József, Haladás (Ki­rály József, PVSK). 81 kg: Bara­nyai Zoltán, Nagykanizsa (Zsilák György, Békési SE). Pus­kás Péter, PVSK (Gál Norbert, Nagykanizsa). Mayer András * A készülék csak Westel előfizetői kártyával használható. Amíg a készlet tart. ** A SÍM kártya 45 nap elérhetőséget biztosit, majd a DOMINO SIM feltöltése után további 333 napig vagy elérhető. További feltételek az üzletekben és a DOMINO Üzletszabályzatban. Információ: 1777 (a Westel hálózatából díjmentesen hívható), 265-9210. www.westel900.hu POPOM FOTEfc láeravill ofotért érettségiző, és még több ballagó! Egyre többen ballagnak e! a Westel üzleteibe is ajándékot venni. Hát persze: a DOMINO csomagban a DUAL készülék*, a kártya és a mobiljegy mellé most egy Igazi Swatch éra is Jár. Már bruttó 29 900 Ft-tól kapható, és ebből bruttó 9 000 Ft lebeszélhető Jár hozzá 333 nap elérhetőség**, Hangposta, SMS, Internet. A Kapcsolat kedvező tarifákkal hálózaton belül is több mint 1 millió Westel előfizetővel. Irány a Westel DOMINO, vedd a lépést ballagÓRA! swcitclin f----­y-------------------------^ Je síel a h___ Ka pcsolat ____________á Ezért is jó elballagni DOMINO rsomaq SWARII órával iZ9 900r»., ebből bruttó 9000 Ft lebeszélhető