Új Dunántúli Napló, 2000. április (11. évfolyam, 90-118. szám)

2000-04-23 / 112. szám

Büntetett a mérkőzés után a Postás-elnök Rákóczi FC - Tiszaújváros 1-0 (0-0) Labdarúgó NB I. Kaposvár, 1100 néző. V.: Horváth S.. Rákó­czi FC: Házi 6- Meksz 6, Novák 7, Barna 6 - Tóth B. 5, Brunczvig 5 (Fórizs 62. p.), Deme 5, Horváth Z. 5, Szabó M. 5 - Lassú 4 (Lajtos 71. p.), Neubauer 4. Edző: Bőzsöny János (képünkön). Tiszaújváros: Sinescu 6 - Gudi 6 - Varga S. 7, Frida 6, Nagy P. 6- Horváth I. 5, Szirtesi 5, Závoda 5, Dobi 5 - Mogyoródi 4, (Ko­vács L., 76. p.) Kotula 4 (Mészá­ros 78. p.). Edző: Szentes Lá­zár. 53. perc: Házi hálóját a kapu­fa mentette meg a találattól. 46. perc: Tóth B. lőhetett vol­na gólt, de a helyzetét kihagyta. 53. perc: Ezúttal Neubauer szerezhette volna meg a veze­tést, de ez a gólszerzési lehető­ség is kimaradt. 87. perc: A csereként pályára lépő Lajtos lett a nyerőember. Szép cselei után őt buktatta Sinescu az ötös sarkánál, amiért a kapus előbb sárga lapot, majd a Barna által értékesített jogos büntetőből gólt is kapott (1-0). A hazaiak azzal nyerték meg a mérkőzést az egyébként jó benyomást keltő Tisza-par- tiakkal szemben, hogy sike­rült a második játékrészben harcmodort változtatniuk. A Rákóczi immár sorrendben az ötödik mérkőzésen nem szen­vedett vereséget. Bőzsöny János: - A jó összjá- tékot nyújtó vendégek ellen, helyzeteink alapján rászolgál­tunk a győzelemre. Szentes Lázár: - A foci szép­ségei közé tartozik a 88. percben 11-essel szerzett vereség. Videoton - Komló 3-0 (2-0) Labdarúgó NB I. Székesfehér­vár, 1000 néző. V.: Makai. Vide­oton: Németh G. - Lévai, Cheregi, Udvari - Szilágyi (Sipeki 46. ), Csató, Zombori, Németh T„ Bány (Ribi 81. ) - Lendvai-(Fodor 56.) Gyurováth. Edző: Csank János. Komlói Bá­nyász: Herbert - Mosonyi, Ko­vács, Halász - Geisz (Kolesánszky 80. p.), Dömény, Schuszter, Dárdai, Kiss Cs. (Berkics 66. p.) - Szabó, Calin (Varga 75. p.). Edző: Dárdai Pál. Kiállítva: Cheregi a 84. perc­ben. 9. perc: Németh T. ugratta ki Gyurováthöt, aki 12 méterről elegánsan emelt a kapuba (1-0). 25. perc: Zombori pöckölte a labdát Csató elé, aki egyet igazí­tott rajta, majd 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-0). 91. perc: Fodor indította Gyurováthot, aki a kifutó Her­bert fölött ívelt a kapuba (3-0). Megérdemelten nyert a Vi­deoton, ám a komlóiak nem vallottak szégyent, a találkozó egyes időszakaiban • jobban futballoztak a már PNB-s házi­gazdánál. Ám amíg a fehérvári együttes helyzeteinek egy ré­szét berúgta, addig a baranya­iak tehetetlennek bizonyultak a kapu előterében. Csank János: - Két gólt gyor­san berámoltunk. A fiúk utána könnyedebbre vették a figurát. Hagytuk kijönni az ellenfelet, pontatlanul játszottunk a közép­pályán, ezért fordulás után a Komló több helyzetet dolgozott ki. Amúgy győzelmünk teljesen megérdemelt. Dárdai Pál: - Vonalban áll­tam, ezért pontosan láttam, hogy a Videoton első gólját há­romméteres les előzte meg. Mindkét csapat jól játszott, ám míg mi kihagytuk a helyzeteket, a hazaiak' nem. "Mindössze eny- nyivel voltak jobbak. Gratulálok a Videotonnak a feljutáshoz. További NB I-es eredmé­nyek: Dunakeszi - Százhalom­batta 1-3 (0-1), Hajdúszoboszló- Békéscsaba 0-2 (0-1), Cegléd - Komárom 6-4 (1-1), Rákospalo­tai EAC - BKV Előre 0-2 (0-1). PVSK-Pécs 96 FC - Budafok 1-0 (1-0) Labdarúgó NB II. Pécs, 100 néző. V.: Krista. PVSK-Pécs ’96 FC: Viszt - Balázs, Papes, Kresz- Farkas (Laki T. 84. p.), Magyari, Riba, Csizmadia, Kecs­kés - Gál, Mang (Polgár 85. p.). Edző: Kiss Sándor. Budafok: Haffner *• Varga, Bárdos, Imre - Balatoni, Nap, Wittich, Tálosi (Pozsár 83. p.), Szalai - Patay (Bakonyi 63. p.), Küller (Bajczi 63. p.). Edző: Sárközi Lőrinc. 15. perc: Csizmadia indította Mangot, aki 10 m-ről a kapu bal oldalába helyezett (1-0). Sárga lap: Farkas (15. p.), Wittich (21. p.) Hiába reménykedtek titkon a vasutasok a gólkülönbség-ja­vításban, csak nehezen nyer­tek. Helyzeteik voltak, de azo­kat elpuskázták. Szerencsé­jükre a mezőnyben jól adogató sereghajtó, még győzelem nél­küli Budafok a kapura kevés veszélyt jelentett. Jók: Papes, Balázs, ill. Haffner, Bárdos. Kiss Sándor: - Siralmasan játszottunk, de legalább nyer­tünk. Sárközi Lőrinc: - Egyenlő erők küzdelme, a szerencsésebb csapat győzött. Dorog - Beremend 1-2 (0-2) Labdarúgó NB II. Dorog, 400 néző. V.: Ákos. Dorog:. Cziviszt- Pásztor (Czifferi 35. p.), Szeg­vári (Hídvégi 75. p.), Faragó, Horváth G. - Bodó, Marczinkó, Csapó, Takács (Bokros 84. p.), - Vígh, Brandhuber. Edző: Honti József. Beremendi Építők: Hatala - Bábli, Macsi, Varga J. (Petőcze 80. p.), Vida - Tóth J„ Polgári (Horváth T. 73. p.), Ku­tas - Pinczehelyi, Fülöp (Farkas 58. p.), Fónai. Edző: dr. Valkai István. 16. perc: Tóth J. bal oldali szögletét Fónai közelről csúsz­tatta a kapuba (0-1). 27. perc: A kapuja felé guruló labdát Cziviszt Pinczehelyire rúgta, a játékszer a jobb alsó sa­rokba kötött ki (0-2). 59. perc: Marczinkó lépett ki a balösszekötő helyén és szépí­tett (1-2). 76. perc: Brandhuber 26 mé­teres bombája a bal oldali lécen csattant. Küzdelmes mérkőzésen szerencsés góllal nyertek a vendégek, a hajrá feszült hangulatú volt. Honti József: - Eddig tudtuk tartani magunkat. Magunkra hagyatva, nincs tovább. Dr. Valkai István: - Meghaj­tom a fejemet a csapatom előtt. Baja - Pécsi Postás 0-0 Labdarúgó NB III. Baja, 800 néző. V.: Tóth. Baja: Majzlinger- Csepregi, Szűcs, Viszmeg B. - Orbán (Goretich K.), Pilcsuk, Viszmeg Z. (Hegyi), Szabó Z. - Koch, Nagy, Cziffra (Milassin). Edző: Evanics Zoltán. Pécsi Postás: Szabó L. - Zámbó, Tallósi, Hofecker, Éles - Batári, Csordás (Kriston), Kovács Z. (Sági), Jordanov - Tolnai (Hegedűs), Stern. Edző: Rónai István. A hét elején rablógyilkosság ál­dozatává vált Őry Gyula pécsi postás gépkocsivezető emlékére egyperces gyászszünetet tartottak a mérkőzés elején. Hatalmas küz­delem folyt a pályán a csoport rangadóján, sok pécsi helyzet ma­radt ki, és a bajai kapus is jól vé­dett. A lefújás után Mischinger Gábor, a Pécsi Postás elnöke meg­büntette a pécsi csapatot, mert a játékosai több gólszerzési lehető­séget elszórakoztak. Balatonfüred - Mohács 6-1 (3-0) Labdarúgó NB III. Balatonfü­red, 400 néző. V.: Éreth. Balaton­füred: Tacsi - Karsai, Kránicz, Kamondi - Szalai I. (Varga), Dö­mötör, Szalai II. (Pap), Bényi, Sző­ke - Mayer (Gáncs), Szűcs. Edző: Steierlein István. Mohácsi TE: Hegyvári - Megyeri T. (Schel­lenberger), Kiss, Krizmanics, Hári - Kun, Jakab, Szabó, Bogos (Aszmann) - Vámosi, Diósi (Rumán). Edző: Megyeri Károly. Hetek óta tartó jó formáját hozta a Balatonfüred, látvá­nyos gólokkal és ötletes játék­kal tarkított mérkőzésen ki­ütötte a Mohácsot, Góllövők: Szőke (2), Bényi (2), Szűcs, Mayer, ill. Schellenberger. Dunaszentgyörgy - Dombóvár 0-0 Labdarúgó NB III. Duna­szentgyörgy, 300 néző. V.: Ko­vács N. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka - Takács, Horváth J., Somogyi, Kovács - Mosonyi, Magyar, Kiss I. (Rogács), Krepsz (Mizser) - Radics, Domonkos. Edző: Dienes Pál. Dombóvári FC Aramis For Men: Szabados - Farkas I., Hopp K„ Vincze - Bán, Fehér (Nagy N.), Ötvös, Horváth J., Szabotin (Várai) - Horváth Á„ Farkas N. Edző: Olasz János. * Helyzetek alapján igazsá­gos eredmény született, igaz, a döntetlen egyik csapatnak sem ér sokat. További eredmény a Dráva- csoportból: Tapolca - Tihany 4-0 (1-0). Összeállította: Jutási Róbert, Karácsony Tamás, Horváth László, Fenyvesi Károly, Ácsai János Hagyomány05 telefonvonal cseréje ISDN2-re 12 500 Ft-os díjért!* belépési MATAVá 1 előfizetés 2 vonal akar 10 hívószám rengeteg előny Most És ez még messze nem minden, mert No és a ráadás: mos: akar belépési díj a MINDENKINEK csomaggal mindössze nélkül válthat' hagyományos analóg vona- havi 4000 Ft-ért (a havi előfizetési díjon Iáról digitális ISDN-vonaira! felül) munkanapokon délután 6 órától másnap reggel 7 óráig, munkaszüneti Sőt. 30 000 Ft forgatom felett havonta napokon pedig délután 3 órától másnap 3000 forintnyi forgalm kedvezményt reggel 7 óráig használhatja telefonvona- is adunk Önnek! lát - intemetezesre is , kapcsolási dij és percdíj nélkül. Az ajánlat - a havi 4000 További információért hívja a d; mentes Ft-os díj ellenében - az ISDN2 mindkét 1212-es telefonszámot, vagy keresse fel vonalára érvényes, sőt. Ön így meg az a MATÁV Pont boltokat, üzletkötőinket adatforgalmi felárat is megspórolhatja. (06 80 22 23 24), hivatalos viszonteladóinkat! igazán megéri átszáll- nia a MATÁV digitális vonalára, az ISDN- re! Mert ha beszáll, akkor azon túl, hogy fantasztikus sebességgel roboghat a vi­lághálón, továbbíthat adatokat és faxo­kat, valamint akár két dolgot is csinálhat egy időben, még további szolgáltatáso­kat is kapcsolunk az ISDN „járatához". ISDN-csomagjainkban például kedvezme- nyes korlátlan internet-hozzáférést, illetve ajándék Zöld számot és Hangposta­fiókot is találhat. 'Most 12 500 forintos belépési díjért válthat ISDN2-re havi 3000 Ft-os vállalt forgalom mellett. Ha az Ön által vállalt meghaladja a 30 000 forintot, akkor belépési dijat nem kell fizetnie. Az akció a MATÁV szolgáltatási területén vissz. A kedvezmények saját tulajdonú telefonvonal cseréje eseten, 24 havi szerződéssel érvényesek. Az ISDN2 csomagokhoz k ISDN-berendezést |telefonkészülék. PC-kártya. alközpont stb.) is választhat. Az ISDN-csatlakozás felszerelésének ideje n, függ a műszaki lehetőségektől. Egymás közt www.matav.hu MATAV P nt MATAV ISi n y \ \ i